Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 16 september 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 2007

21.10 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum.
M: Christer Björkander 2.598 (1357 4060 4190 4127), Christer Falk 1.815, Patrik Lindskog 1.495, Pär Ulander 1.141.

21.10 ÅHUS (Castorama)
Samtliga Åhus om ej annat anges.
M: Stefan Persson 1.350, Åke Norén 1.123, Ricard Lindblad 1.007, Jesper Lagerqvist 90 940, Ola Magntorn 792, Tony Nurmela 724.
K: Ida Claesson 90 2.023, Emma Lagerqvist 89 1.661, Ellen Isacsson 92 1.454, Jennie Karström 1.454, Josefin Englund 88 1.439, Cecilia Lundberg 1.418, Hanka Thomasson Trelleborg 1.351, Sara Edvardsson 90 1.301, Melinda Ymsén 88 Kristianstad 1.212, Johanna Englund 1.197, Anna Karlsson 831.

21.10 SÄTRA (Castorama)
Samtliga Spårvägen om ej annat anges.
M: Åke Ruus 1.959, Kristian Petersson Huddinge 1.656, Ulf Berggren Huddinge 1.339, Chris Temmel 1.097.
K: Camilla Westerlund 2.903 (1085 3744 3782 4467).

21.10 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M: Carl Rosenquist 2.372, Marcus Karlsson 89 2.134, Jonathan Paulsen 1.413, Bertil Karlsson 669.
K: Eleonor Karlsson 1.576.

21.10 BOISE, ID (Castorama)
M: Simon Vardhaugh USA 2.472, Pontus Thomée Lerum 2.164 (1259 3429 3960 2767), Scott Viafore USA 2.097.

21.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Johan Bark Västerås 2.216, Per Andersson Valö 1.636, Alf Sjökvist 1.427, Kjell Jansson 1.420, Åke Lindén 1.306, Bernhard Karlsson 1.281, Gunnar Holmgren 944, Alf Jansson 727, Simon Halvorsen 92 576.
K: Tonje Halvorsen 90 1.053, Ida Halvorsen 94 984, Malin Sandman 717.

21.10 PALO ALTO, CA
M: Michael Hoffer Väsby 2.442 (1300 4883 4048 2871), Doug Roche 1.380, Casey Roche 1.206, Jeff Clark 1.021, John Black 874.

21.10 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Niclas Starberg 1.243, Gustav Sandström 873, Michael Hjortholt 679, Johnny Johansson 90 601, Jacob Cederblad 549, Anton Snällfot 95 59, Jesper Jansson 95 0, Henning Rydström 95 0.
K: Samia Adan 90 1.252, Emma Wallin 91 1.157, Rakel Ekendahl 91 945, Elin Pöllänen 90 867, Farydah Inoussa 94 734, Jennifer Olsson 94 479, Lovisa Persson 95 227, Hanna Wannerström 95 164

21.10 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact om ej annat anges.
M: Bengt Loo 2.134, Per Wiberg 1.719, Dario Bonasin Växjö 1.575, Rune Persson 1.213, Paul Runesson 1.162, Leif-Owe Hubertsson 458.
K: Alexandra Josipovic 1.943, Ellen Runesson 94 1.371, Anette Johansson 813, Vickey Renard 807.

21.10 BOTTNARYD (Castorama)
Samtliga Bottnaryd om ej annat anges.
M: Roger Stridh 2.218, Stig Arvidsson Lekeryd-Svarttorp 1.709, Greger Melin 1.392, Sonny Stridh 1.079, Anders Stridh 923, Mattias Stridh 89 815.
K: Charlotta Stridh 938.

21.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Niclas Norling 1.911, John Norling 1.722, Ronnie Enander 1.312, Lars-Olof Mattsson 808, Tony Bäck 471, Emil Norling 96 27.
K: Katarina Ström 2.075, Caroline Ström 1.491, Anna Norling 1.372, Josefin Mattsson 93 1.151, Gunilla Ström 713, Jessica Mattsson 98 337.

20.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Kit Norling 2.332, Niclas Norling 2.167, Mattias Norling 1.418, Robert Norling 830.
K: Anna Norling 1.360, Emmy Nilsson 934, Lovisa Nordlinder 842, Ewy Norling 596.

20.10 GLANSHAMMAR (Castorama)
Samtliga Glanshammar om ej annat anges.
M: Andreas Bergenarp 1.405, Fredrick Djupström 682, Allan Bodare 463.
K: Joanna Nydén 89 Wedevåg (2.312 (910 2689 2668 4027), Elin Sundlöf 89 2.067, Pernilla Svensson 1.295, Sandra Borgström 90 698.

20.10 RIVERDALE, NY (Castorama)
M: Jacob Freeman USA 2.782, Zoran Loncar SRB 2.579, Rajne Svenssohn IF Göta 2.485 (1260 5290 3902 3115), Anders Constantin Orient 2.404 (1308 3054 3420 5180), Nils Pettersson IF Göta 2.322 (1270 4701 3842 2690), Rich Reuter USA 2.102, Magnus Åhlén IF Göta 1.914 (990 4254 2794 3102), Margus Must EST 969.
K: Erin Morrison USA 2.062, Tiina Mägi EST 1.686, Jamie Freeman USA 1.121, Marisa Pettersson USA 1.117.

20.10 TÄBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Täby om ej annat anges.
M: Nils-Göran Nilsson 88 1.814, David Linde 1.603, Kalle Linde 88 1.547, Gustav Karnebäck Tureberg 1.543, Joacim Andersson 89 Väsby 1.453, Anders Karnebäck Tureberg 1.187, Lars Linde 1.098, Christer Åberg 90 1.096, Anders Olsson 88 701.
K: Heidi Schmidt 93 1.834.

20.10 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum om ej annat anges.
M: Josua Gustafsson 88 Ullevi 2.199, Håkan Otter Mölndal 2.178, Christer Björkander 1.397.
K: Mia Callenberg 89 2.250, Jennifer Jeryd 93 906.

20.10 ÖSTHAMMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Johan Berg 2.160, Lars-Göran Öberg 2.064, Robin Jansson Valö 1.658, Östen Eriksson Valö 1.654, Alf Sjökvist Valö 1.445, Gunnar Björkman 1.058, Eero Väisänen Valö 673.

19.10 PROVO, UT
M: Niklas Arrhenius Spårvägen 3.282 (1662 4500 5925 5030), Leif Arrhenius 3.182 (1452 4682 5559 5455), Dustin Lawrenson USA 2.578.
K: Sarah Grimns USA 2.684, Josefin Berg Östhammar 2.565 (1158 2134 2458 5750), Kastin Frostel USA 2.170.

19.10 KYRKHULT (Castorama)
Samtliga Kyrkhult.
M: Joel Johnsson 91 1.254, Kjell Johnsson 771.
K: Frida Johnsson 89 1.341.

18.10 ENSKEDE (Castorama) | Resultat
Samtliga Hammarby.
M: Jonas Elgered 1.942, Jonathan Eklund 88 1.754.
K: Nadja Trygg 88 1.994.

17.10 EL PASO, TX
M: Hans Eriksson Bore 2.639 (1232 4316 3501 5707).
K: Karolina Pedersen Ullevi 2.775 (991 2175 4006 5778), Nina Schvedoff FIN 2.614 (964 3024 2669 5425).

16.10 VISBY (Castorama)
Samtliga Gotland.
M: Håkan Jacobsson 1.747, Adrian Werther 89 1.296, Alf Lövqvist 1.072, Jan Ove Schalén 910.
K: Teresia Snäckerström 91 1.869, Camilla Olsson 89 1.561.

14.10 HUDDINGE/J (Castorama)
M: Lasse Ohtamaa Väsby 2.318, Jöran Westberg Huddinge 2.007, Niklas Berg Väsby 2.002, Johan Holmberg 88 Södertälje IF 1.852, Esbjörn Backlund 89 Hammarby 1.454.

14.10 FALUN (Castorama)
M: Mattias Jons Hässelby 3.178 (1545 5082 4181 6498), Johan Pihlgren Hässelby 2.512 (1375 3934 3753 4181).
K: Annika Hjelm Huddinge 2.374 (854 2370 2767 5011).

14.10 VÄSTERÅS (Castorama) | Resultat
Samtliga Västerås.
M: Peter Holmroos 1.879, Marko Lötjönen 1.725, Zdravko Kopparvik 1.482, Henrik Astfors 1.225, Jens Fröjd-Gustafsson 1.175, Joakim Frisk 90 1.167, Mikael Waltari 1.118, Andreas Nilsson 88 912, Jakob Lillberg 92 902.
K: Anna Wiik 1.001.

14.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.548, Alf Sjökvist 1.471, Kjell Jansson 1.403, Bernhard Karlsson 1.331, Åke Lindén 1.271, Alexander Brännkärr 88 1.039, Per Älvebrink 531.

14.10 KYRKHULT (Castorama)
Samtliga Kyrkhult om ej annat anges.
M: Ken Pihlblad Malmö 1.865, Henrik Holmgren 1.699, Leif Persson 1.539, Andre Pihlblad Lönsboda 1.524, Bo Gustafsson 1.349, Bengt Holmgren 1.101, Kent Johansson 1.096, Roland Pihlblad Lönsboda 1.025, Robin Leandersson 88 743.
K: Ida-Marie Holmgren 2.383 (931 2244 3169 4291), Malin Johansson 88 1.052, Katarina Johansson 951.

13.10 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M: Marcus Karlsson 89 1.785, Anders Wester 1.727, Daniel Lännström 1.627, Johan Söderström 974, Fredrik Rodfors 567, Björn Strömnes 434.
K: Maria Ohlsson 1.396, Simona Ok 712.

13.10 HUDDINGE/J (Castorama) | Resultat
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Tomas Classon 1.903, Kristian Petersson 1.857, Jöran Westberg 1.669, Alpo Tornikoski Tullinge-Tumba 1.600, Antti Lindstedt Tullinge-Tumba 1.381, Alf Nede IFK Linköping 1.313, Ulf Berggren 1.273.

13.10 GÄVLE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gefle.
M: Robert Alneroth 2.744 (1162 4199 4380 5652), Arjan Jacobs 1.919, Tobias Björklund 1.919, Guido Ripke 1.765, Jani Kuusist0 1.745, Christian Direnius 1.069.
K: Annika Petersson 2.819 (1181 4882 2833 3624), Madelen Fahlstedt 2.277 (864 2045 2900 4559).

13.10 KARLSTAD/M (Castorama)
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Nicholas Fertitta 2.963 (1710 4752 4785 3774), Ulf Ankarling 88 2.924 (1420 5442 4672 4157), Simon Gustafsson 90 2.808 (1455 5180 4132 4147), Pontus Rabe 90 Bålsta 2.527 (1227 4750 3583 4357), Markus Johansson 90 Säffle 2.334 (slägga 5336), Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås 2.166, Mathias Frykholm 2.118, Richard Olsson 89 1.824, Andreas Larsson 90 Kristinehamn 1.742, Daniel Larsson 89 Filipstad 1.660, Johan Andersson 89 Spårvägen 1.448, Fredrik Karlsson 89 Kil 1.110, Tomas Olsson 89 Kil 1.102, Robin Nordenberg 89 Kil 1.094, Richard Huldén 1.027, Joakim Strömwall 868.
K: Elinor Forssander 88 Hässelby 2.798 (1150 2275 4139 4844), Sofia Larsson 88 2.763 (1060 3559 4443 3163), Madelene Frykholm 84 2.358 (887 3691 2696 3297), Elisabeth Höglund 90 2.267, Victoria Dronsfield 91 673.

13.10 KUNGSÄNGEN (Castorama) | Resultat
Samtliga Kungsängen om ej annat anges.
M: Tomas Holmqvist 88 1.779, Christoffer Älvenstrand 89 1.697, Vesa Meriläinen 1.547, Henrik Andersson 1.311, Patric Erlandsson 88 1.206, Per Thomsson 1.059, Joakim Kling 990, Erik Sönnerfors 91 936, Kent Wallin 807, Lars Sönnerfors 723.
K: Emma Wallin 90 2.413 (1045 2747 3461 3038), Sophie Kling 91 1.801, Felicia Thomsson 92 1.695, Sofia Stensiö 88 Hässelby 1.690, Marie Sönnerfors 93 1.201, Sofia Lund Hässelby 1.187.

12.10 GÖTEBORG/S-K (Castorama)
M: Daniel Korhonen Kville 2.418 (slägga 4797), Alen Rakovic 1.921.
K: Anna Söderberg Ullevi 3.352 (1393 3150 5437 5065), Mari Klaup 90 Örgryte 2.287 (997 3919 2626 2386).

11.10 SOLLENTUNA (Castorama)
Samtliga Väsby om ej annat anges.
M: Lasse Ohtamaa 2.750 (1472 5632 4545 2916), Ingmar Veinberg Spårvägen 2.402 (spjut 6303), Niklas Berg 2.129, Daniel Gauffin 1.648, Antti Lindstedt Tullinge-Tumba 1.187, Alpo Tornikoski Tullinge-Tumba 1.180, Antero Mäkinen Huddinge 375.
K: Karin Engström IF Göta 2.744 (1033 2750 3163 5650), Carina Jääskeläinen Tumba 1.713.

11.10 ENSKEDE (Castorama) | Resultat
Samtliga Hammarby.
M: Björn Barrefors 2.281, Dejan Mirkovic 1.987, Jonas Elgered 1.942, Peter Wikström 1.912, Jonathan Eklund 88 1.739.
K: Lina Krlsson 1.914.

9.10 VISBY (Castorama)
Samtliga Gotland.
M: Håkan Jacobsson 1.679, Lars Frank 1.624, Alf Lövkvist 1.018.
K: Teresia Snäckerström 91 1.937.

7.10 HUDDINGE (Castorama) | Resultat
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Jöran Westberg 2.012, Kristian Peterson 1.939, Patrik Ekström-Jöe 1.697, Antti Lindstedt Tullinge-Tumba 1.452, Johan Löfstedt 1.326, Ulf Berggren 1.316, Mikael Magnusson Tumba 1.217, Erik Karlsson 88 Tumba 937.
K: Frida Åkerström 90 1.998 (1225 2543 X 3904).

7.10 ÅHUS (Castorama)
Samtliga Åhus.
M: Jonas Carlström 1.381, Daniel Karlsson 1.283, Åke Norén 1.176, David Johansson 91 1.165, Ricard Lindblad 1.010, Nils Ivarsson 929, Lesley Lundberg 662.
K: Ida Claesson 90 2.163, Amanda Rohlin 90 1.687, Ellen Isacsson 92 1.449, Cecilia Lundberg 1.359, Anna Karlsson 874.

7.10 VÄSTERÅS (Castorama)
Samtliga Västerås.
M: Johan Bark 2.296, Peter Holmroos 1.868, Marko Lötjönen 1.613, Mats Bodén 1.601, Zdravko Kopparvik 1.424, Mikael Valtari 1.242, Joakim Frisk 90 1.076, Peter Skoog 959, Jakob Lillberg 927, Pär Holmér 442.
K: Matilda Gunnarsson 90 2.701 (1110 3884 4145 2636), Jenny-Lee Angbah 90 1.950, Sabrine Flechner 1.863, Leena Hautala 1.560, Evelina Lunner 1.466, Jenny Holmroos 1.219, Anna Wiik 1.006.

7.10 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum om ej annat anges.
M: Henrik Balkander 2.417, Christer Björkander 2.400, Sebastian Axell 91 2.015, Erik Winerö 1.916, Lars Frison Ymer 1.786, Lars Diechle Sävedalen 1.739, Karl-Peter Axell 1.711, Anders Björk 366.
K: Mari Klaup 90 Örgrye 2.021, Mia Callenberg 89 1.984, Josefine Tempsch 94 1.749, Jennifer Jeryd 93 852.

7.10 MOTALA (Castorama) | Resultat
Samtliga Motala om ej annat anges.
M: Johnny Karlberg 2.048, Lars-Henrik Stålmarck IFK Linköping 1.622, Mikael Selvin Örebro AIK 1.613, Per Husvall 1.388, Alf Nede IFK Linköping 1.227, Anders Elfving 879, Thomas Strömbeck 540.
K: Sanda Landström 2.079, Vendela Strömbeck 93 1.997, Therese Adler 1.929, Emma Karlsson 1.742, Elina Bengtsson 88 1.591, Elina Bengtson 88 1.591, Karln Glavstedt 1.509, Emma Arvidsson 91 1.313, Victoria Westling 88 1.291, Sandra Thudén 88 1.249, Rebecka Karlsson 94 1.150, Susanne Karlsson 1.088, Erika Sigvardsson 1.067, Alexandra Falk 94 777.

7.10 UDDEVALLA (Castorama) | Resultat
Samtliga Orient om ej annat anges.
M: Bo Johansson 2.007, Viktor Lohr 1.264, Joakim Hjelm 88 887, Björn Wilson 90 882.
K: Linda Johansson 90 2.235, Cecilia Lyngstam 89 1.713, Camilla Lööf 90 1.380, Malin Andersson 92 Brattås 1.333, Lina Hansson 90 1.245, Sara Eriksson 92 1.206.

7.10 SÖDRA VI (Castorama)
Samtliga Södra Vi om ej annat anges.
M: Thomas Lundmark 2.062, Stefan Fredriksson 2.000, Elias Ericsson Kalmarsund 1.972, Martin Östenberg 1.924, Peter Fritz IK Sisu 1.923, Jörgen Nicklasson 1.359.
K: Johanna Lundmark 89 1.833, Sara Samuelsson 89 IK Sisu 1.467, Jette Madsen 1.460.

7.10 BORÅS (Castorama)
Samtliga Ymer om ej annat anges.
M: Lennie Helander 2.494 (slägga 4946), Gustav Erben 89 1.821.
K: Lisa Gustavsson 91 Herrljunga 1.260.

7.10 RIVERDALE, NY (Castorama)
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Rajne Svenssohn 2.558 (1306 5393 3812 3388), Nils Pettersson 2.515 (1263 4626 3860 3861), Anders Constantin Orient 2.489 (1358 3449 3500 4972), Margus Must EST 2.249, Magnus Åhlén 2.039.

7.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp.
M: Stig Arvidsson 1.698, Didrik Andersson 90 1.688, Pierre Arvidsson 1.509, Daniel Larsson 92 1.192, Harald Henriksson 1.036.
K: Kerstin Larsson 1.475, Tina Sandberg 90 1.362, Nina Hagmarker 91 1.315, Hanna Larsson 1.215, Majken Henriksson 891, Eva Sandberg 720.

7.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp om ej annat anges.
M: Niclas Norling 2.132, Jan Gunnarsson Trosa 1.661, Fredrik Carlsson 1.504, Mattias Norling 1.383, Ronnie Enander 1.343, Sivert Melin 997, Andreas Karlsson 823, Robert Norling 732, Tony Bäck 509.
M: Anna Norling 1.329, Kristina Norling 1.087.

7.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.672, Per Andersson 1.618, Alf Sjökvist 1.430, Kjell Jansson 1.411, Bernhard Karlsson 1.324, Åke Lindén 1.317, Eero Väisänen 733.
M: Maria Ahlberg 854.

7.10 VILLSTAD (Castorama) | Resultat
Samtliga Villstad.
M: Joel Eskilsson 93 820.
K: Moa Eskilsson 93 1.659.

7.10 BOTTNARYD (Castorama)
Samtliga Bottnaryd.
M: Roger Stridh 2.297, Christoffer Melin 1.891, Stefan Holst 1.712, Greger Melin 1.320, Christer Lantz 554, Göran Holst 163, Lars Fransson 73.

7.10 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M: Marcus Karlsson 89 1.911, Thomas Schwartz 1.016, Andreas Tuvesson 923, Anders Johansson 868, Fredrik Flink 668.
K: Gunilla Kind-Gustafsson 189, Matilda Gustafsson 94 39.

7.10 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Rasmus Olofsson 2.378, Andreas Mokdasi 1.695, Henrik Encke 1.663, Daniel Olofsson 1.637, Daniel Stridh 942, Filip Bergqvist 90 938, Krister Jansson 413, Anton Snällfot 95 86, Richard Davidsson 94 81, Erik Hacksell 96 Hässelby 27, Henning Rydström 95 19, Oskar Uggla 95 0, Jesper Jansson 95 0.
K: Michaela Blomgren 1.408, Angelica Engberg 89 1.356, Denise Hagberg 90 1.225, Karin Bergqvist 90 1.198, Jenny Hytte 751, Farydah Inoussa 94 560, Sofia Jonsson 94 464, Moa Nissar 94 438, Emilia Rosvall 95 399, Marie Olsson 396, Emelinda Engholm 348, Susanna Höglund 94 263, Anna Gustavsson-Öman 94 250, Sofie Hazell 94 248, Hanna Wannerström 95 140, Lovisa Persson 95 127, Malin Backman 95 77, Elvira Forslund 95 0.

7.10 ESLÖV (Castorama)
Samtliga Eslöv.
M: Daniel Hägg 1.989, Sebastian Mattsson 89 1.913, Robin Hägg 90 1.775, Alexander Astermark 91 1.701, Niklas Isaksson 1.489, Joakim Nilsson 1.362, Kenneth Olsson 1.194.
K: Katja Axelsson 92 2.214, Sara Cronsioe 90 2.151, Jannica Nilsson 89 2.018, Marion Axelsson 92 1.887, Rebecca Henriksson 90 1.500.

7.10 SUNDSVALL (Castorama)
M: Mattias Eriksson Castor 2.182, Daniel Arnsten Trångsviken 1.984, Jonas Arnsten Trångsviken 1.807, Stefan Tärnhuvud Sundsvall 779.
K: Veronica Lundgren Ånge 2.597 (1175 2929 2896 4121), Isabell Gradin 88 Sundsvall 1.872.

6.10 RÅBY-REKARNE (Castorama)
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Vittorio Gabrielli 2.684 (1578 4412 3863 3904), Tobias Ekberg 2.034, Andreas Ericsson 1.949, Anders Persson 1.477, Staffan Karlsson 1.247.

6.10 EKSJÖ (Castorama) | Resultat
Samtliga Eksjö Södra.
M: Mikael Storm 1.360, Johnny Brännström 1.299, Erik Isaksson 1.129, Gustav Pettersson 1.117, Viktor Helander 924, Peter Viktorsson 665, Ludvig Bremberg 390.
K: Lina Andreasson 2.073, Emmy Jarden 1.628, Lovisa Bauer 1.567, Hanna Larsson 1.523, Sara Jarden 989.

6.10 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Joel Thorén 2.430, Daniel Almgren 2.376, Robert Bergqvist 88 1.887, Jan Samuelsson 1.804, Magnus Wickert 1.768, Andreas Mokdasi 1.722, Henrik Encke 1.705, Niklas Lindstedt 93 1.653, Daniel Olofsson 1.624, Niklas Larsson 1.503, Per-Ola Bengtsson 1.492, Patrik Sjöö 92 1.423, Fredrik Bitén 90 1.386, Anton Millbert 93 1.384, Gustaf Gillander 88 1.293, Sergej Nikolajev 1.175, Roger Karlsson 1.074, Philip Hébert Wegmann 88 1.022, Christian Ahlsén 1.018, Tor Pöllänen 985, David Westman 90 913, Bernt Bergvall 813, Bengt Alfredsson 808, Bengt Olsson 784, Erik Bergvall 94 722, Shayan Shiraz-Fard 633, Jonathan Dart 90 589, Didrik Säfstrand 90 561, Johan Engholm 489, Emil Mårtensson 93 466, Fredrik Samuelsson 95 342, Olle Sandström 96 192, Anton Snällfot 96 87, Sven-Erik Humla 28.
K: Johanna Vunder 2.267, Louise Martin 1.837, Caroline Hallén 89 1.510, Amanda Murua 93 1.416, Karin Bergqvist 90 1.294, Denise Hagberg 90 1.281, Angelica Engberg 89 1.280, Joanna Kamph 93 932, Hanna Mårtensson 96 895, Desiree Gustafsson 93 750, Solveig Humla 17.

6.10 MONROE, LA (Castorama)
M: Johan Persson Falun 2.455 (1298 2855 4656 4135), Mark Winiarski USA 1.914.

6.10 NÄSSJÖ (Castorama) | Resultat
Samtliga IK Sisu.
M: Mikael Johansson 2.402, Tobias Lundqvist 2.350, Christian Hermansson 2.202, Peter Fritz 2.009, Peter Fredriksson 1.783, Rickad Lundqvist 1.629, Simon Assarsson 91 1.617, Stefan Johansson 1.495, Yuan-Zhong Wu 91 1.340, Peter Askestam 1.308, Hannes Assarsson 91 1.272, Johan Assarsson 1.260, Kent Samuelsson 1.253, Anders Fredriksson 1.249, Fredrik Lundqvist 1.158, Uno Svensson 1.039, Martin Lundqvist 90 1.007, Roger Härlebo 976, Christer Ahlsgård 808, Simon Andersson 784, Joakim Assarsson 712, Nils-Henrik Brunke 620, Jonas Assarsson 586.
K: Malin Johansson 90 2.000, Sara Samuelsson 89 1.857, Linda Beckius 90 1.326, Unni Logård 88 844, Ann-Katrin Lundqvist 520.

6.10 HABO (Castorama) | Resultat
Samtliga Habo om ej annat anges.
M: Cristian Calzon 1.697, Lasse Elfgaard 1.593, Magnus Brukén 1.570, Peter Dagerhem Hovslätt 1.461, Johan Melin 91 1.410, Johan Arvidsson 940.
K: Hanna Bjärkvik 92 Hovslätt 2.154, Matilda Elfgaard 92 1.935, Julia Frank 89 1.825, Ann-Louise Elfgaard 1.201, Johanna Carlsson 93 1.199, Maria Frank 919, Lena Holmkvist 871.

6.10 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Jerry Jönsson 2.409, Jonas Birgersson 1.598.

6.10 VILLSTAD (Castorama) | Resultat
Samtliga Villstad om ej annat anges.
M: Johan Andersson 88 1.950, Johan Hammarström 1.867, Jonas Mårtensson 88 1.814, Henric Rothén 1.758, Svante Edvardsson 1.676, Andreas Lindell-Svensson 91 1.645, Ted Engstrand 88 Wärnamo 1.443, Fredrik Ahlström 91 1.350, Anders Andersson 1.338, Bengt Mårtensson 1.278, Morgan Eriksson 1.068, Håkan Rothén 1.063, Jan Erlandsson 1.014, Per Andersson 791, Johannes Andersson 92 458.
K: Johanna Andersson 90 2.201, Catrin Larsson 1.791, Alexandra Bloch 1.328, Viktoria Bloch 89 1.286.

6.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Lasse Johansson 999, Pontus Persson 93 310.
K: Fanny Johansson 93 1.336, Linda Åberg 92 1.227, Josefin Mattsson 93 1.197, Carina Lindström 760, Louise Åberg 95 711, Michaela Dahlberg 95 486, Molly Mattsson 97 238.

6.10 VÄXJÖ (Castorama)
Samtliga Växjö.
M: Kristian Pettersson 2.885 (1325 5191 4932 4200), Erik Karlsson 1.705, David Hällgren 88 569.
K: Maria Bengtsson 88 2.655 (1168 2998 3269 3965).

6.10 TRANÅS (Castorama)
Samtliga Tranås.
M: Rolf-Inge Säll 1.573, Kent Göransson 1.474, Anders Nykvist 1.471, Joakim Karlsson 1.073, Mats Jismyr 833, Jonny Johansson 830, Per-Åke Johansson 787, Christer Lidén 674, Leif Gustavsson 541, Daniel Lantz 373.
K: My Östh Gustafsson 91 1.948, Sanna Folke 90 1.808, Martina Klasson 1.520, Alma Bågefalk 88 1.351, Anette Ekvall 1.172, Gunnel Karlsson 1.106, Anna Nykvist 1.043, Eva Säll 972, Annelie Jismyr 952, Lena Johansson 883, Carina Hallén 828, Anna Lidén 784, Maria Kvist 581, Agneta Gustavsson 575.

6.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp om ej annat anges.
M: Stig Arvidsson 1.706, Leif Gustavsson 1.634, Jan Svensson 1.469, Greger Melin Bottnaryd 1.344, Harald Henriksson 1.106.
K: Åsa Danielsson 1.206.

6.10 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact.
M: Bengt Loo 2.117, Mikael Persson 1.816, Per Wiberg 1.658, Rune Persson 1.189, Paul Runesson 1.131.
K: Vickey Renard 827.

6.10 VISBY (Castorama)
Samtliga Gotland.
M: Claes-Martin Hansson 1.868, Tore Olofsson 1.646, Håkan Jacobsson 1.570, Lars Frank 1.565, Mats Wihlborg 1.305, Jorma Jääskeläinen 1.200, Tomas Larsson 1.050, Joshua Höglund 472.
K: Annie Henriksson 2.339 (961 2108 2847 4068), Ellinor Sundstrand 94 1.423, Teresia Snäckerström 91 1.310.

6.10 GÄVLE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gefle.
M: Arjan Jacobs 1.852, Guido Ripke 1.809, Jani Kuusisto 1.624, Klas Linderheim 92 1.119.
K: Lena Linderheim 609.

6.10 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Heleneholm om ej annat anges.
M: Jonas Forsberg 2.452, Glenn Håkansson Pallas 2.311, Kenneth Riggberger Pallas 2.036, Mattias Andersson 91 Lund 1.827, Martin Andersson 90 1.758, Johan Carlén 91 Pallas 638, Magnus Bergh 84.
K: Kyllan Quick Lund 1.984, Lina Bengtson 94 1.028, Hanna Bengtson 92 849.

6.10 ÖSTHAMMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Johan Bark Västerås 2.266, Markus Svensk 2.104, Johan Berg 2.082, Lars-Göran Öberg 2.020, Alf Sjökvist Valö 1.421.

6.10 HÖGBY (Castorama)
Samtliga Högby.
M: Marcus Nilsson 91 2.112, Jonathan Persson 90 1.597, Simon Rohde 89 690, Markus Andersson 667, Carl-Gustaf Nilsson 583.
K: Emma Persson 93 1.691, Katarina Nilsson 1.586.

6.10 JÖNKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Hakarpspojkarna.
M: Johan Rogö 2.287, Oscar Wallin 89 1.682, Svante Curestam 1.633, Johan Damgren 1.105, Per Burman 1.083, Anders Grönvall 1.067, Andreas Agelii 545.
K: Anna Ek 2.158, Martina Damgren 90 1.524, Lena Wallin 1.030.

5.10 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore om ej annat anges.
M: Svante Söderlund 2.705 (1160 4843 3982 5262), Krister Larsson 2.538 (1307 4039 3476 4931), Martin Zetterlund 2.394, Anders Lundell 88 Arvika 2.361, Mikael Zetterlund 2.311, Sebastian Thörngren 93 2.018.

3.10 SÖDRA VI (Castorama)
Samtliga Södra Vi.
M: Stefan Fredriksson 1.907, Jörgen Nicklasson 1.235.

3.10 TÄBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Täby om ej annat anges.
M: Nils-Göran Nilsson 88 1.778, Joacim Andersson 89 Väsby 1.490, Lars Hamrebjörk 922, Anders Olsson 88 815.
K: Heidi Schmidt 93 1.940, Frida Hogstrand 93 966, Charlotte Hedberg 93 929.

2.10 ESLÖV (Castorama)
Samtliga Eslöv.
M: Joakim Nilsson 1.817, Niklas Isaksson 1.611, Andreas Blom 88 1.291, Dick Blom 878.

1.10 SÖDRA VI (Castorama)
Samtliga Södra Vi.
M: Stefan Fredriksson 1.881, Jörgen Nicklasson 1.220.

30.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Sivert Melin 1.008, Lars-Olof Mattsson 761.
K: Josefin Mattsson 93 1.276, Jessica Mattsson 98 306.

30.9 SÖDERTÄLJE (Castorama)
Samtliga Södertälje IF.
M: Johan Holmberg 88 1.745, Kenneth Spetz 899, Fredrik Andersson 93 593, Johan Sand 94 293.
K: Emma Swärd 89 2.067, Linda Nilsson 93 889, Frida Nilsson 95 534.

30.9 HUDDINGE/J (Castorama) | Resultat
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Nicklas Eriksson Hellas 2.228, Joakim Stenman 2.152, Jöran Westberg 2.041, Mike Hazlewood 2.108, Jeffrey Ige 1.923, Janne Kemi 1.751, Esbjörn Backlund 89 Hammarby 1.570, Ulf Berggren 1.383, Roger Karlsson Tumba 1.341, Johan Löfstedt 1.194, Mikael Magnusson Tumba 1.138, Erik Karlsson Tumba 903, Alexander Lundholm 88 Tumba 480.
K: Martina Rossland 90 Tumba 1.340.

30.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.633, Kjell Jansson 1.488, Bernhard Karlsson 1.411, Åke Lindén 1.323, Alf Jansson 715.
K: Hanna Älvebrink 92 967.

30.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Johan Lundin 1.655, Per Östlund 1.435, Andreas Östlund 88 1.193, Tommy Ackås 1.099, David Westman 90 1.029, Jesper Svensson 795.
K: Nina Clausen 1.281, Annika Östlund 1.257.

30.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Heleneholm om ej annat anges.
M: Jonas Forsberg 2.305, Ola Hallander 1.156, Fredrik Persson 794, Peter Andersson 438.
K: Malin Andersson 93 2.345 (966 4001 2911 2414), Maria Söderqvist 93 2.024, Kyllan Quick Lund 1.976, Hanna Bengtson 92 1.511.

30.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping om ej annat anges.
M: Jerry Jönsson 2.606 (1456 3595 4248 4173), Henrik Adolfsson 88 2.495 (1298 4314 3694 4100), Joakim Axelsson 2.437, Christian Hansson-Bergén 90 2.322, Mikael Ljungberg 92 2.028.
K: Anna Wikström Tumba 2.824 (1272 3180 4497 3062), Petra Öberg 89 2.249.

30.9 STRÖMSUND (Castorama)
Samtliga Strömsund.
M: Jan Johansson 1.095, Urban Jonsson 943.
K: Linn Jonsson 92 2.491 (994 2495 3117 4457), Malin Johansson 92 2.082 (slägga 4344), Eva Jonsson 783.

30.9 NORRTÄLJE (Castorama) | Resultat
Samtliga Rånäs om ej annat anges.
M: Håkan Jansson Ununge 1.893, Gustaf J Bjurhammer 89 1.336, Henrik Jacobsson 88 1.198, Simon Rasmussen 1.153, Fredrik Danielsson 1.037, Tommie Eriksson 792, Magnus Lundgren 741.
K: Johanna Hilding 90 1.213, Louise Wahlgren 91 978.

30.9 ESLÖV (Castorama)
Samtliga Eslöv om ej annat anges.
M: Sebastian Mattsson 89 2.394, Robin Hägg 90 1.883, Daniel Hägg 1.874, Nicklas Isaksson 1.489, Sven-Erik Axelsson Lund 1.1.36, Philip Larsen 92 1.035, Love Johnsson 92703, Martin Möller 416.
K: Katja Axelsson 92 2.289 (920 3307 3055 2723), Sara Cronsioe 90 2.182, Anna Jönsson 90 1.865, Rebecca Henriksson 90 1.468.

30.9 SÄTRA (Castorama) | Resultat
Samtliga Spårvägen om ej annat anges.
M: Kristian Peterson Huddinge 1.843, Daniel Ståhl 92 1.610.
K: Camilla Westerlund 2.932 (1042 3805 3849 4707), Anneli Ståhl 90 2.194

30.9 BORÅS (Castorama)
Samtliga Ymer.
M: Gustav Erben 89 1.965.
K: Mariam Abdul Jalil 90 2.133.

30.9 BOLLNÄS (Castorama) | Resultat
Samtliga Bollnäs om ej annat anges.
M: Thomas Classon Huddinge 2.014, Fredrik Andersson 90 1.486, Dennis Martinsson 93 1.478, Johan Henningsson 91 1.405, Sören Henningsson 1.299, Markus Åkerlund 1.167, Bengt Olsson Järvsö 1.142, Ulf Engberg 1.040, Björn Kvist Järvsö 1.022, Anders Thornberg 928, Rino Hedblom 882, Björn Skoglund 91 856, Mattias Bäckman 91 787, Mikael Hedberg 674, Dan Andersson 513, Björn Jonsson 394.
K: Maria Kastbrg 91 Järvsö 2.285 (918 2916 2849 3333), Saga Thornberg 92 1.703, Anna Holm 90 1.678, Sandra Engberg 91 1.669, Malin Kvist 92 Järvsö 1.647, Jenny Öhman 91 1.631, Emelie Henningsson 93 1.459, Maria Thornberg 1.030, Karin Öhman Bollnäs 828.

30.9 VÄSTERÅS (Castorama) | Resultat
Samtliga Västerås.
M: Fred Schumacher 2.397 (slägga 4787), Peter Holmroos 1.731, Martin Astfors 1.598, Henrik Astfors 1.288, Jens Fröjd-Gustafsson 1.150, Joakim Frish 90 1.090, Jakob Lillberg 92 937.

30.9 GÄVLE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gefle.
M: Guido Ripke 1.434, Joakim Wikström 1.349, Klas Linderheim 92 1.112, Niclas Richardsson 93 1.036, Tomas Björklund 837, Martin Richardssom 89 565, Alf Linderhiem 53.
K: Anna Juggas Öberg 92 1.774.

29.9 NYBRO (Castorama) | Resultat
M: Peter Fritz IK Sisu 2.061, Henrik Garpmo IK Sisu 1.625, Sonny Bodén Hinden 1.355.
K: Carina Garpmo Glasriket 1.553.

29.9 ÖSTHAMMAR (Castorama) | Resultat
M: Johan Berg Östhammar 2.093, Markus Svensk Östhammar 1.981, Daniel Kalrsson Ununge 1.809, Jörgen Holmqvist Ununge 1.319.

29.9 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact om ej annat anges.
M: Bengt Loo 2.226, Mikael Persson 1.797, Torgny Persson 1.784, Dario Bonassin Växjö 1.679, Rune Persson 1.162, Paul Runesson 1.012, Kurt Öhman 230, Leif Karlsson 109.
K: Malin Persson 1.738, Vickey Renard 842.

29.9 NORRKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Tjalve.
M: Mikael Leindahl 2.211 (slägga 5364), Sami Luttinen 91 2.024, Isak Borén 1.972.
K: Camilla Norr-Ericson 91 2.412 (1024 2281 3219 3952), Anita Norr-Ericson 1.824, Mikaela Samuelsson 1.499, Annika Norr-Ericson 1.390.

29.9 ÅHUS (Castorama)
Samtliga Åhus om ej annat anges.
M: Åke Norén 1.162, David Johansson 91 1.085, Tomas Ringberg 886, Ricard Lindblad 879, Lesley Lundberg 735.
K: Amanda Rohlin 90 1.648, Mimmie Andersson 89 1.537, Josefin Englund 88 1.483, Ellen Isacsson 92 1.419, Hanka Thomasson Trelleborg 1.299, Cecilia Lundberg 1.280, Johanna Englund 1.202, Kristina Lindblad 1.147, Karin Claesson 981.

29.9 ÖRBYHUS (Castorama)
Samtliga Örbyhus.
M: Johan Mörner 2.254, David Ståhlberg 1.741, Mats Hemström 1.319, Johannes Hilding 1.027

29.9 HELSINGBORG (Castorama)
Samtliga Helsingborg om ej annat anges.
M: Rasmus Olofsson Hässelby 2.309, Daniel Almgren Hässelby 2.217, Andreas Mokdasi Hässelby 1.686, Johan Wissman 1.636, Henrik Encke Hässelby 1.583, Daniel Olofsson Hässelby 1.561, Fredrik Sturesson 1.533, Linus Lindstrup 1.025.

29.9 ENSKEDE (Castorama)
Samtliga Hammarby om ej annat anges.
M: Joel Thorén Hässelby 2.537 (1254 6126 3520 3275), Henrik Balkander Lerum 2.429, Marcus Janback Fredrikshof 2.344, Jonas Elgered 1.884, Peter Wikström 1.859, Jens Wallgren 1.813, Jonathan Eklund 88 1.643, Esbjörn Backlund 89 1.559, Per Molin 90 1.412, Jaime de la Cruz ESP 1.385, Björn Lindén 1.362, Jonathan Söderling 88 1.248, Henrik Norgren 1.220, Linus Vigert 90 1.211, Love Fälstström 91 1.166, Jan Wulff 1.127, Jan Pihlblad 1.087, Christian Löfstrand 1.071, Joakim Löfwing 929, David Tholander 851, Rain Kallaste 89 788, Jesper Jonsson 90 734, André Vadström-Björk 90 721, Linus Skjutar Apell 89 676, Peter Gustafsson 634, Patrik Nilsson 91 618, Mikael Refors 91 540.
K: Lina Karlsson 1.928, Elina Almström 91 1.809, Anna Söderström 91 1.461, Filippa Gille 91 1.452, Linn Hellstrand 857, Ulrika Hellberg 783, Sofie Hellberg-Jonsén 89 772

29.9 HUDDINGE/J (Castorama) | Resultat
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Jöran Westberg 1.929, Alpo Tornikoski Tullinge-Tumba 1.376, Antti Lindstedt Tullinge-Tumba 1.292, Ulf Berggren 1.291.
K: Ann-Britt Jacobsson Gotland 2.125, Annelie Schöldström 1.549.

29.9 KALLINGE (Castorama)
Samtliga Gnistan.
M: Kevin Blomé 91 1.287, Robert Mathisson 1.140, Sverker Sjölin 708.
K: Jane Runesson 90 1.707, Annika Saremi 92 1.574.

28.9 FALUN (Castorama)
M: Mattias Jons Hässelby 3.084 (1405 5101 4297 6328), Johan Pihlgren Hässelby 2.509 (1346 4188 3739 4045), Markus Hayden Valbo 2.416 (spjut 6165).

27.9 TÄBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Täby.
K: Heidi Schmidt 93 2.022, Karin Matton-Jernberg 1.698.

27.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
M: Felix Siljebäck-Larsen 89 Västerås 2.187, Richard Olsson 89 IF Göta 2.163, Johan Andersson 89 Spårvägen 1.473, Tomas Olsson 89 Kil 827.
K: Elinor Forssander 88 Hässelby 2.849 (1105 2417 4242 5082), Amanda Öberg 90 IF Göta 2.276 (1078 2864 3357 2213), Mia Axelsson 91 Kristinehamn 2.225,

27.9 FALUN (Castorama)
M: Björn Johansson 88 Västerås 2.192, Rasmus Nim 89 Gäddede 1.895, Erik Sundlöf 91 Glanshammar 1.885, Joar Rüdrich 90 Märsta 1.690, Grälls Johan Kvarnström 91 Falun 1.314, Markus Liwing 89 Gefle 1.076.
K: Emma Wallin 90 Kungsängen 2.282 (1017 2726 3351 2573), Petra Larsson 90 Gefle 1.444, Louise Kronlund 90 Falun 1.247.

27.9 VISBY (Castorama)
Samtliga Gotland om ej annat anges.
M: Tore Olofsson 1.679, Lars Frank 1.669, Håkan Jacobsson 1.599, Adrian Warter 89 1.140, Tomas Larsson 914, Jacob Shautin 94 Visby Gute 747.
K: Annie Henriksson 2.231, Teresia Snäckeström 91 2.027, Carita Hansson 91 1.970, Lotta Börjesson 92 1.874, Camilla Olsson 89 1.480, Ellinor Sundstrand 94 1.323, Boel Tetens 88 1.244, Nina Gentfeldt 94 Visby Gute 1.067.

26.9 TÄBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Täby om ej annat anges.
M: Nils-Göran Nilsson 88 1.649, David Linde 1.541, Joacim Andersson Väsby 1.417, Anders Olsson 88 838, Åke Jernberg 684, Calle Hallgren 91 347.

26.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Rasmus Olofsson 2.358, Henrik Encke 1.707, Niklas Lindstedt 93 1.674, Anton Millbert 93 1.372, Olle Forslin 93 800, Emil Mårtensson 92 454, Max-Peter Beimer 92 131.
K: Michaela Blomgren 1.271, Hanna Mårtensson 750.

25.9 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge.
M: Jöran Westberg 2.057, Mats Österlund 626.
K: Stina Jacobsson 2.208.

25.9 SÄTRA (Castorama)
M: Daniel Bergin Enköping 1.768, David Fridell Spårvägen 1.647, Björn Lindén Hammarby 1.503, Andreas Thornell Södertälje IF 1.236, Anders Rydén Huddinge 1.099, Tomas Brandt Spårvägen 766, Mikael Peterson Hammarby 474.
K: Gunilla Dahlén Hellas 806.

25.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Richard Olsson 89 1.936, Daniel Larsson 89 Filipstad 1.902, Philip Gustafsson 92 Katrineholm 1.856, Douglas Stenberg 90 1.706, Johan Andersson 89 Spårvägen 1.256, Robin Nordenberg 89 Kil 877, David Lövgren 90 778, Ola Thorängen 89 598.
K: Elisabeth Höglund 90 2.187, Lovisa Lindhe 89 Kristineholm 1.756, Therese Lindhe 91 Kristinehamn 1.612, Malin Eriksson 91 Örebro 1.451, Maja Rogemyr 91 1.360, Elina Palmquist 91 Hagunda 1.060.

24.9 SOLLENTUNA (Castorama)
Samtliga Väsby.
M: Lasse Ohtamaa 2.512 (1280 5520 4234 2672), Tommy Sarenbrant 2.361, Claes Wiberg 933.

24.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Per Östlund 2.374, Fredrik Bitén 90 1.394, Patrik Sjöö 92 1.261, Philip Hébert Wegmann 88 868, Christoffer Bengtsson 757, Olle Forslin 93 596, Hugo Nissar 92 595, Emil Mårtensson 92 438, Christoffer Jansson 93 95, Viktor Elinder 82,
K: Amanda Murua 93 1.417, Naima Clareus 1.354, Frida Helgesson 92 1.094, Joanna Kamph 93 1.032, Jehnny Johansson 93 1.009, Jessica Östlund 93 921, Ulrica Lagergren 92 871, Ellinor Snickars 92 837, Nadia Bazydlo 92 830, Desiree Gustafsson 93 738,

24.9 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
M: Jonatan Laack 92 2.332.
K: Sofia Jakobsson 92 1.678, Emelie Bjuremo 93 1.599, Emma Dahlström 92 1.450.

23.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.582, Alf Sjökvist 1.461, Bernhard Karlsson 1.329, Åke Lindén 1.257, Bo Mattsson 793.
K: Hanna Älvebrink 92 1.013.

23.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Sivert Melin 1.014, Tony Bäck 479, Kurt Lind 470.
K: Caroline Ström 1.460, Josefin Mattsson 93 1.350, Jessica Mattsson 98 257.

23.9 SOLLENTUNA (Castorama)
M: Håkan Andersson Väsby 2.610 (1458 4642 4481 2980), Tommy Johansson Väsby 2.527 (1230 3666 4566 4127).
K: Petra Eklund Täby 2.199.

23.9 VEDEVÅG (Castorama)
K: Emma Mellgren 88 Wedevåg 2.227

23.9 ÖRBYHUS (Castorama)
Samtliga Örbyhus.
M: Johan Mörner 2.270, David Ståhlberg 1.941.

23.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping.
M: Mikael Ljungberg 92 1.681, Erik Schenström 91 1.547, Niklas Nyström 89 1.462.
K: Petra Öberg 89 2.361 (950 2294 2658 4700).

23.9 UDDEVALLA (Castorama) | Resultat
M: Sven Alm Orient 1.044, Ingvald Almfjärd Orient 975.
K: Maria Ekström-Nilsson Bokenäs 1.142, Anne Lindberg Bokenäs 1.026.

23.9 SÖDERTÄLJE (Castorama)
Samtliga Södertälje IF om ej annat anges.
M: Kristian Peterson Huddinge 1.835, Johan Holmberg 88 1.528, Emil Olars 91 1.268, Henrik Wettergren Tumba 1.084, Thomas Eriksson Tumba 1.051, Amir Rehman 88 Tumba 1.009, Alexander Rópeter 89 933, Björn-Erik Johansson 91 923, Thorbjörn Johansson 783, Fredrik Andersson 93 737, Viktor Swärd 91 457.
K: Anna Hellströmer 2.496 (1070 3620 2881 3208), Emma Swärd 89 2.051, Louise Johansson 90 2.024, Marium Rehman Tumba 1.410, Sana Rehman 92 Tumba 1.298, Sonja Olars 1.089, Annelie Karlsson 795, Kicki Swärd 754, Parthena Gavra 92 Tumba 647.

23.9 BORÅS (Castorama)
Samtliga Ymer om ej annat anges.
M: Lennie Helander 2.576 (1228 4457 3532 5050), Tommy Andersson 1.887, Ulf Sjöberg 1.870, Per-Anders Larsson 1.859, Stefan Holst Bottnaryd 1.830 (slägga 4883), Patrik Sparrman 1.681, Markus Sparrman 89 1.137, Kenneth Edman 981.
K: Madeleine Carlzon 1.874, Hanna Brändmark 91 1.663.

23.9 TRELLEBORG (Castorama) | Resultat
Samtliga Trelleborg om ej annat anges.
M: Kauko Harjuniemi 1.650, Thomas Hansson 1.608, Alexander Wallden 91 1.400, Andree Gentile-Persson 91 1.147, Mats Sjölin 1.091, Andreas Wallden 91 643.
K: Alison Anderberg 92 Malmö 1.624, Amanda Uppenberg 93 1.401, Kris Anderberg 1.341, Lina Sjölin 88 1.290, Amra Sahic 94 1.127, Fifi Andersson-Thysell 94 944, Anne Gentile 723.

23.9 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Jöran Westbrg 2.114, Patrick Ekström-Jöe 1.638, Alpo Tornikoski Tullinge-Tumba 1.578, Antti Lindstedt Tullinge-Tumba 1.415, Antero Mäkinen 813.
K: Anna Wikström Tumba 2.809 (1278 3420 4094 3113), Nike Hermans 90 2.283 (slägga 4370), Caroline Piri 91 2.104 (slägga 4431).

23.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
M: Ulf Ankarling 88 IF Göta 2.965 (1503 5460 4360 4469), Tommy Kristiansen Bore 2.754 (1276 4537 4595 4540), Karl-Erik Ludvigsson 88 Bore 2.383 (slägga 5351), Mikael Sundler 88 Bore 2.111.
K: Sofia Larsson 88 IF Göta 3.030 (1186 3593 4614 4085), Ellinor Forssander 88 Hässelby 2.864 (1112 2747 4060 4928).

22.9 ÖSTHAMMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg 2.044, Markus Svensk 1.965, Alf Sjökvist 1.383, Eero Väisänen Valö 694.

22.9 STRÖMSUND (Castorama) | Resultat
Samtliga Strömsund om ej annat anges.
M: Daniel Ragnvaldsson 3.017 (1292 7340 3693 5094), Johnny Karlsson 89 2.799 (1292 4747 4458 4755), Hans Källén 2.658 (1360 3530 4334 4897), Mattias Eriksson Huddinge 2.500 (1134 6974 3119 3456), Magnus Mårtensson Huddinge 2.336 (slägga 4715), Jens Edler Östersund 1.980, Jonas Jonsson 90 1.828, Johan Alm 1.394.
K: Veronica Lundgren Ånge 2.508 (1149 3036 2712 3785), Annika Källén 2.235, Malin Johansson 92 2.073 (slägga 4209), Carina Källén 1.897, Linn Jonsson 92 1.528.

22.9 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Jöran Westberg 2.086, Kristian Peterson 1.887, Rolf Åkerström 1.782, Ulf Berggren 1.401, Alf Nede IFK Linköping 1.257.
K: Frida Åkerström 90 2.737 (1275 2783 3483 4053).

22.9 RÅBY-REKARNE (Castorama)
Samtliga Råby-Rekarne om ej annat anges.
M: Vittorio Gabrielli 2.776 (1572 4686 4024 4058).
K: Cecilia Nilsson 3.088 (1231 2886 3673 6397), Ann-Britt Jacobsson Gotland 2.222, Sofia Gustafsson 1.963, Sandra Bergman 1.481.

22.9 VÄSTERÅS (Castorama) | Resultat
Samtliga Västerås.
M: Bengt Johansson 2.773 (1253 3746 3933 6636), Håkan Setthammar 2.500 (1236 4838 3799 3779), Joakim Frisk 90 1.095, Sebastian Kemdahl 959, Jakob Lillberg 92 848.
K: Matilda Gunnarsson 90 2.765 (1124 4132 4142 2726), Johanna Rydberg 88 2.542 (924 2186 3507 5040), Amanda Rydberg 93 2.125 (slägga 3791).

20.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Ulf Ankarling 88 2.770 (1439 5301 3654 4488), Richard Olsson 89 1.944, Felix Siljebäck Larsen 89 Västerås 1.986, Johan Borg 90 1.060, Fredrik Karlsson 91 Kil 656.

20.9 VÄXJÖ (Castorama)
Samtliga Växjö.
K: Anna Wessman 89 2.589 (1072 3898 3139 3174), Mikaela Wieslander 2.514 (1089 3495 2942 3290), Frida Engström 91 2.087.

20.9 SÖDRA VI (Castorama)
M: Thomas Lundmark 1.910.

19.9 VÄXJÖ (Castorama)
Samtliga Växjö.
M: Andreas Wulff 2.431 (spjut 6132), Daniel Nyman 2.427 (slägga 5616), Tobias Ohlsson 1.636, Simon Jönsson 986.

19.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping om ej annat anges.
M: Mikael Ljungberg 92 1.792, Niklas Nyström 89 1.389.
K: Anna Wikström Tumba 2.870 (1275 3245 4691 3069).

19.9 KARLSHAMN (Castorama) | Resultat
K: Therese Pihlblad Udd 1.110, Hanna Ahlroth Udd 873.

19.9 KARLSHAMN (Castorama) | Resultat
Samtliga Udd.
M: Per Henrik Linderson 1.916, Anders Eriksson 89 1.773, Fredrik Höög 89 1.286, Håkan Forsman 1.035, Per-Arne Höög 830, Per Truedsson 577, Daniel Malmqvist 88 557.
K: Anna Höög 92 1.481, Linnéa Andersson 89 1.001, Hanna Ahlrot 963.

19.9 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore om ej annat anges.
M: Karl-Erik Ludvigsson 88 2.332 (slägga 5577), Erik Markusson 89 2.257, Stefan Sundler 91 2.102, Tommy Larsson 90 1.799, Johan Persson 89 1.567, Victor Nilsson 91 1.212, Andreas Persson 674, André Rangelind 91 Likenäs 491.
K: Anna Hedström 90 2.028, Julia Rabe 91 Bålsta 1.871.

18.9 KARLSHAMN (Castorama) | Resultat
K: Jenny Abrahamsson Udd 1.603.

18.9 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum.
M: Patrik Lindskog 1.454, Ralf Ivarsson 1.251.

18.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Simon Gustafsson 90 Katrineholm 2.687 (1518 5268 4322 2910), Markus Johansson 90 Säffle 2.675 (1211 4130 3941 5603), Pontus Rabe 90 Bålsta 2.550 (1320 4432 3831 4070), Richard Olsson 89 1.917, Douglas Stenberg 90 1.903, Johan Andersson 89 Spårvägen 1.503, Henrik Borg 90 1.047, Johan Borg 90 908.
K: Sofia Larsson 88 IF Göta 2.742 (842 3745 4892 3462), Rebecca Strand 89 Filipstad 1.847, Emma Stridsberg 90 1.397.

18.9 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum om ej annat anges.
M: Anders Axlid Ullevi 2.846 (1555 4297 4408 4480), Philip Åman Ullevi 2.488, Daniel Korhonen Kville 2.323, Peter Köster 2.279, Pär Ulander 891.
K: Alexandra Axell 89 2.308 (925 3182 3098 2874), Mia Callenberg 89 2.098, Jennifer Jeryd 93 887, Olivia Axell 94 878.

17.9 BORÅS (Castorama)
Samtliga Ymer.
M: Lennie Helander 2.534 (1210 4305 3655 4810), Patrik Sparrman 1.708, Kevin Gustavsson 91 1.482.

16.9 MÖLNDAL (Castorama)
Samtliga Mölndal om ej annat anges.
M: Jonas Lohse 2.721 (1434 6350 3522 3534), Magnus Lohse 2.062 (X 4791 4408 4249), Peter Tomasson 1.864, Carl Melin 89 1.698, Oskar Berglund Bottnaryd 1.328.
K: Rebecka Holmqvist 89 2.272 )1108 2400 3191 2706), Angelica Roos 89 2.046.

16.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Niclas Norling 2.019, Mattias Norling 1.531, Lars-Olof Mattsson 790, Roger Sörsdal 751.
K: Anna Norling 1.219, Kristina Norling 1.157, Josefin Mattsson 93 1.144, Jessica Mattsson 98 215.

16.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Johan Bark Västerås 2.134, Alf Sjökvist 1.427, Kjell Jansson 1.395, Bernhard Karlsson 1.262, Åke Lindén 1.230, Bo Mattsson 841, Ulf Sandén 654, Reino Väisänen 573.
K: Malin Sandman 435.

15.9 ÖSTHAMMAR (Castorama)
M: Johan Bark Västerås 2.176, Markus Svensk Östhammar 1.979, Daniel Carlsson Ununge 1.957, Per Andersson 1.513, Alf Sjökvist 1.417, Jörgen Holmquist Ununge 1.237.
K: Pernilla Hedin Rånäs 2.044.

15.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
M: Staffan Jönsson Hässelby 3.109 (1485 4595 5469 4972), Christian Ehrenborg Mölndal 3.016 (1561 4464 5145 4535), David Frykholm Malmö 2.577 (1205 5510 3657 4014), Stellan Kjellander Växjö 2.447 (slägga 5866), Marko Kiviniemi Heleneholm 2.173, Jens Wesemann Heleneholm 2.087, Magnus Hansson Malmö 1.443.
K: Tracey Andersson Trelleborg 2.825 (1166 2545 3244 6230), Hanne Linghagen klubb? 1.839, Charlotte Engberg Heleneholm 1.406, Sara Gustavsson klubb? 1.299, Nina Runvik Malmö 1.135.

13.9 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore om ej annat anges.
M: Mårten Ejdervall IF Göta 2.916 (1227 4681 4340 6180), Tommy Kristiansen 2.788 (1332 4555 4683 4399), Mikael Sundler 88 2.047.

12.9 VÄXJÖ (Castorama)
Samtliga Växjö om ej annat anges.
M: Daniel Nyman 2.471 (1036 3957 3692 5548), Erik Karlsson 1.679, Tobias Ohlsson 1.567, Alexander Brorsson 90 Ulricehamn 1.087.
K: Marie Barenfeld 2.829 (1302 3806 4109 2784), Maria Bengtsson 88 2.701 (1215 3085 3674 3814), Matilda Berglund 92 2.341 (1061 3112 2949 2781), Frida Johansson 91 1.796, Ellinor Tuvhag 91 1.604, Malin Femzén 92 1.349.

12.9 FALUN (Castorama)
M: Torbjörn Sörman Wedevåg 2.498 (1291 3990 3454 5114), Markus Hayden Valbo 2.410 (1177 5987 3483 2987), Mats Olsson Järvsö 2.394, Henrik Adolfsson 88 Nyköping 2.310, Niki Merimaa Falun 1.384, Rafael Askros Ullevi 1.188.

12.9 KUNGSÄNGEN (Castorama)
Samtliga Kungsängen om ej annat anges.
M: Jimmy Nilsson 1.576, Christoffer Älvenstrand 1.424, Anders Walther 1.389.
K: Felicia Thomsson 92 1.855, Sophie Kling 91 1.758, Sofia Stensiö 88 Hässelby 1.663.

12.9 GÖTEBORG/S-K (Castorama)
Samtliga Ullevi om ej annat anges.
M: Magnus Lohse Mölndal 3.040 (1627 5146 4399 4721), Christian Ehrenborg Mölndal 3.000 (1611 4876 4736 4333), Per Rosell 2.821 (1481 4480 5060 3655), Anders Axlid 2.804 (1487 4158 4500 4477), Lennie Helander Ymer 2.646 (1264 4491 3702 5092), Christer Björkander Lerum 2.641 (1391 4404 3919 4287), Philip Åman 2.625 (1433 4194 4700 3287), Jonas Lohse Mölndal 2.570 (1348 6749 3408 2847), Daniel Korhonen Kville 2.425, Johan Björnstad 90 1.103.
K: Veronica Karlsson 3.127 (1292 3573 4650 4278), Linda Nestorsson 3.096 (1475 3031 4452 4204), Emma Johannesson 2.738 (1018 2453 3580 5529), Adalheidur Vigfusdottir 2.335, Lisa Haag 92 2.282, Adelina Karlsson 88 Kongahälla 2.266, Anna Zachrisson 2.217 (slägga 4938), Emma Jones 1.974 (slägga 4859).

9.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping
M: Jerry Jönsson 2.506 (1386 3455 4119 4109), Jonas Birgersson 2.385 (slägga 5225), Christian Hansson Bergén 90 1.532, Toni Birgersson 660.

9.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Johan Bark Västerås 2.300 (slägga 4847), Lars-Göran Öberg Östhammar 2.051, Per Andersson 1.552, Kjell Jansson 1.457, Alf Sjökvist 1.380, Åke Lindén 1.251.
K: Hanna Älvebrink 92 949.

8.9 SKELLEFTEÅ (Castorama)
Samtliga Skellefteå.
M: Sten-Erik Wihlborg 1.760, Lars Bergsen 1.754, Bengt Eklund 1.302, Sten Lindström 1.042, Stig Marklund 898.
K: Galina Kuznetsova 1.431.

8.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Heleneholm om ej annat anges.
M: Jonas Forsberg 2.428, Greger Linde 1.877, Martin Andersson 90 1.833, Ola Hallander 1.329, Fredrik Persson 862, Axel von Rosen 530.
K: Maria Brorson 2.220 (980 2154 3075 3300), Kyllan Quick Lund 2.008, Hanna Bengtson 92 1.572.

8.9 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
M: Patrik Johansson 1.926, Victor Nilsson 91 1.229.
K: Anna Jonasson 91 2.732 (930 3222 3914 4444), Ida Thörngren 93 1.372.

6.9 FALUN (Castorama)
M: Torbjörn Sörman Wedevåg 2.560 (1240 4037 3760 4989), Markus Hayden Valbo 2.384, Mats Olsson Järvsö 2.363, Andreas Andersson Upsala 1.698, Olle Bywall 89 Valbo 1.696, Rory Chesser IRL 216.
K: Marie Hilmersson Falun 3.070 (1150 2849 4048 6162), Jenny Johansson 88 Västerås 2.965 (1255 3501 4429 3697), Emma Wallin 90 Kungsängen 2.304 (1077 2851 3326 2169), Maria Riis Leksand 998.

6.9 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
M: Tommy Kristiansen 2.791 (1272 4474 4753 4669), Erik Markusson 88 2.285, Erik Olsson 89 2.096, Anders Johansson 1.192, Jonatan Jardelid 94 1.141, Magnus Sjödin 1.134, Johan Bjuremo 95 342, Adam Maschel 95 275.
K: Frida Ohsson 94 2.064, Julia Karlenäs 93 1.928, Julia Marklund 96 1.460, Anna-Clara Rydberg 94 1.219.

5.9 SÖDRA VI (Castorama)
Samtliga Södra Vi.
M: Sebastian Haglund 88 1.972, Jörgen Nicklasson 1.330, Mats-Åke Hansson 88 709.
K: Nathalie Haglund 89 1.386.

5.9 FALUN (Castorama)
M: Torbjörn Sörman Wedevåg 2.488, Mats Olsson Järvsö 2.476, Markus Hayden Valbo 2.428 (spjut 6148), Samuel Lindén Falun 2.340, Tobias Thor 88 Upsala 2.241, Olle Bywall 89 Valbo 1.816, Andreas Andersson Upsala 1.667, Niki Merimaa Falun 1.190.

5.9 SÄTRA/K (Castorama)
Samtliga Spårvägen om ej annat anges.
M: Axel Bernhult Huddinge 2.748 (1359 4690 4686 3903), David Gustafsson 2.419, Andrus Klaar 2.170.
K: Camilla Westerlund 2.803 (1070 3283 3811 4347).

5.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping.
M: Jerry Jönsson 2.504 (1334 3476 4147 4258), Jonas Birgersson 2.335 (slägga 5376).

4.9 FALUN (Castorama)
M: Torbjörn Sörman Wedevåg 1.581, Tobias Thor 88 Upsala 1.511, Ibro Ribic Falun 1.466, Markus Liwing 89 Gefle 537.
K: Maria Gustavsson Falun 2.181 (slägga 4915), Emma Wallin 90 Kungsängen 1.293.
Anm: Samtliga utom Maria G tävlade med "fel hand".

3.9 KUNGSÄNGEN (Castorama)
Samtliga Kungsängen.
M: Dan Carlsson 1.941, Anders Walther 1.845, Hannes Öckerman 1.658, Christoffer Älvenstrand 88 1.563, Vesa Meriläinen 1.313, Martin Kjos 90 1.296, Sune Andersson 1.073, Patric Erlandsson 88 1.055, Erik Sönnerfors 91 799, Peter Ngarariga 591.
K: Felicia Thomsson 92 1.753, Sophie Kling 91 1.722, Marie Sönnerfors 93 906.

2.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping.
M: Jonas Birgersson 2.461 (slägga 5031), Joakim Axelsson 2.451, Jerry Jönsson 2.386, Linus Nilsson 88 323.

2.9 SKELLEFTEÅ (Castorama)
Samtliga Skellefteå.
M: Niklas Wiklund 2.616 (1294 5504 3963 3520), Dick Wiklund 2.190, Robert Lindberg 88 1.849, Mattias Lindberg 90 1.716, Sten-Erik Wihlborg 1.583, Staffa Ekefjärd 1.537, Lars Bergsten 1.507, André Brännström 1.452, Urban Lindberg 1.331, Kurt Jonsson 1.214, Leif Bohman 1.118, David Rångefos 90 989, Adam Johansson 965, Åke Pettersson 722, Bengt Eklund 617, Stig Marklund 416.
K: Lina Bjurman 91 1.705.

2.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Henrik Johansson 1.711, Bernhard Karlsson 1.347, Åke Lindén 1.264, Tobias Andersson 91 1.116, Alf Jansson 549.
K: Lillemor Johansson 818, Hanna Älvebrink 92 775.

1.9 ÖSTHAMMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg 2.109, Johan Berg 2.045, Johan Bark Västerås 2.024, Markus Svensk 1.873, Reino Väisänen Valö 611.
K: Pernilla Hedin Rånäs 2.125, Malin Sandman Valö 663.

1.9 VÄXJÖ (Castorama)
Samtliga Växjö om ej annat anges.
K: Kristian Pettersson 2.956 (1475 5050 4923 4184), Håkan Andersson Väsby 2.635 (1513 4182 4202 3625), David Hällgren 88 2.578 (1289 4624 4060 3916), Anton Leion 2.560 (1153 4278 3547 5470), Pär Wisme 2.492, Daniel Nyman 2.456 (slägga 5505), Mikael Nordin 2.198, Eric Svensson 87 2.289, Mattias Lindberg klubb? 1.872.

30.8 EL PASO, TX (Castorama)
M: Hans Eriksson Bore 2.812 (1309 4718 3672 5943), Hector Mendéz USA 631.

28.8 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
M: Erik Eriksson 2.251, Andreas Adolfsson 89 2.032.
K: Ingela Marklund 1.927.

27.8 HUDDINGE/J (Castorama) | Resultat
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Linus Bernhult 2.889 (1531 4320 4798 4344), Lasse Ohtamaa Väsby 2.562 (1399 5569 4062 2683), Henrik Reitz-Karlsson 2.189, Jari Kemi 88 2.100.

26.8 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Nyköping.
M: Jonas Birgersson 2.566 (1238 3173 4147 5487), Jerry Jönsson 2.493 (1353 3540 4148 4032), Peter Reuss 1.885, Jimmy Birgersson 1.164.

26.8 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Åke Lundberg Märsta 1.620, Per Andersson 1.538, Alf Sjökvist 1.443, Åke Lindén 1.306, Bernhard Karlsson 1.231.

25.8 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Alf Sjökvist 1.291, Reino Väisänen 576, Rolf Sjökvst 0.
K: Laila Väisänen 895.

25.8 HERRLJUNGA (Castorama) | Resultat
M: Christer Björkander Lerum 2.732 (1446 4591 3992 4389), Thomas Edvinsson Alingsås 2.079 (slägga 5067), Stefan Holst Bottnaryd 1.674, Oliver Carlehed 91 Herrljunga 1.665, Anders Carlehed Herrljunga 1.179, Mats Hådell Herrljunga 1.161, Roland Oscarsson Herrljunga 1.113.
K: Lisa Gustafsson 91 Herrljunga 1.091.

Resultat

Resultat 2007

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands

Ändra år


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

>