Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 19 september 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 2003

19.10 GÄVLE (Castorama) | Resultat
M: Joakim Lindskog 86 Valbo 2.200, Marcus Hayden 86 Valbo 1.847, Bosse Vikström Skade 1.384, Zuhret Kadric Skade 969, Claes Pira Skade 343, Erik Lundberg 86 Gefle 322, Stig Vilén Skade 124.
K: Evelina Sundberg 90 Gefle 1.341, Linnea Pira 91 Skade 1.144.

19.10 HUDDINGE (Castorama)
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Jöran Westberg 1.909, Mats Krigh 1.391, Kent Johansson 1.325, Christian Hansson-Bergén 90 1.041, Alexander Nordkvist 90 541, Dennis Bystedt 89 192, Dan Bergström 89 174, Calle Lindros 88 Tumba 166, Patrik Holmberg 90 92, Thomas Wentzel 90 0.
K: Nike Hermans 90 1.308, Sara Johansson 90 684, Frida Lindström 90 474.

19.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Ulf Andersson 1.302, Arne Ström 1.159, Dan-Olof Pettersson 963, Tony Bäck 715, Robin Steborg 91 14.
K: Katarina Ström 1.857.

19.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.858, Östen Eriksson 1.558, Alf Sjökvist 1.527, Åke Lindén 1.207, Lars Hedlund 86 1.138, Gunnar Holmgren 984, Eero Väisänen 715, Rolf Sjökvist 526, Tobias Andersson 91 52.

18.10 ABILENE, TX (Castorama)
M: Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 2.956 (1566 4033 5071 4622).

18.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Ronnie Enander 1.539, Peter Backman 1.340, Patrik Enander 1.181, Andreas Sjöberg 1.170, Hans-Olof Olsson 1.071, Robert Kastemyr 87 1.018, Mikael Karlsson 1.000, Jonas Karlsson 83 959, Johan Deremar 942, Peter Dahlberg 814, Tobias Brodin 722, Fredrik Melin 712, Fredrik Blomster 86 701, Markus EEgnell 85 583, Christian Jansson 86 511.

18.10 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Johan Berg 2.135, Östen Eriksson Valö 1.607, Matti Vuontisvaara 1.530, Alf Sjökvist Valö 1.526, Robin Jansson Valö 1.391, Krister Pettersson 1.355, Reino Väisänen Valö 797, Eero Väisänen Valö 721.
K: Josefin Berg 85 2.186, Linn Wennbom 89 Valö 1.866, Ewa Wennbom Valö 1.189.

18.10 HUDDINGE (Castorama)
Samtliga Spårvägen om ej annat anges.
M: David Gustafsson 2.526 (1200 4002 3918 4748), Fredrik Högström 2.523 (1336 5041 3580 3634), Andrus Klaar 2.135, Åke Ruus 2.121, Jöran Westberg Huddinge 1.974, Hans Westerholm 1.934, Joakim Stenman Huddinge 1.700, Mats Krigh Huddinge 1.583, Fotios Makrostergios 1.441, Brian Predstrup DEN 1.349, Jonas Hedman 1.289, Christian Hansson-Bergén 90 Huddinge 987, Alexander Nordkvist 90 Huddinge 518, Calle Lindros 88 Tumba 142, Dan Bergström 89 Huddinge 61, Thomas Wentzel 90 0.
K: Camilla Westerlund 85 2.515 (981 3068 3174 3893), Helena Gissle 1.580.

15.10 KARLSTAD/M
K: Jenny Larsson 86 Filipstad 2.055.

15.10 GÄVLE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gefle om ej annat anges.
M: Thomas Persson 1.606, Jim Nääs 1.111, Anders Wolkov Hemlingby 848, Johan Norberg 624.

13.10 KARLSTAD/M (Castorama)
M: Christoffer Sköld 86 Istrum 1.406.
K: Pia Ankarling 86 IF Göta 2.521 (1146 2564 3202 3796), Lina Törnqvist 86 Motala 2.131.

12.10 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Jerry Jönsson 2.523 (1427 3587 4178 3851), Anders Sundström 2.416 (1411 3809 4330 2900), Jonas Birgersson 2.201, Håkan Öberg 1.745, Peter Reuss 1.704, Niklas Larsson 1.465.
K: Petra Öberg 89 1.828, Linda Eriksson 87 1.631.

12.10 GÄVLE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gefle om ej annat anges.
M: Joakim Lindskog 86 Valbo 2.078, Rolf Skalk 56 1.675, Thomas Persson 1.493, Magnus Odén 1.309, Fredrik Åkerlind 1.169, Mats Åkerlind 855, Nils-Göran Hasselkvist Högbo GIF 812, Jim Nääs 806, Johan Norberg 579, Claes Pira Skade 377, Erik Lundberg 86 346, Fredrik Lax 284, Stig Vilén 25! Skade 196.
K: Evelina Sundberg 90 1.318, Julie Leonard Högbo GIF 1.151, Linnéa Pira 91 Skade 1.124.

12.10 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Heleneholm.
M: Jonas Forsberg 2.295, Fredrik Krook 1.703, Marko Kiviniemi 1.448.

12.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Fredrik Carlsson 1.543, Joel Söderberg 1.214, Sivert Melin 1.203, Mattias Melin 86 808, Robin Stenborg 91 41.
K: Katarina Ström 1.875, Helena Söderberg 1.495, Lena Andersson 839.

12.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.851, Alf Sjökvist 1.506, Åke Lindén 1.286, Eero Väisänen 719.
K: Linn Wennbom 89 1.944, Ewa Wennbom 1.229.

12.10 RÅBY-REKARNE (Castorama)
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Vittorio Gabrielli 2.841 (1563 4820 4323 4025), Daniel Jonsson 2.624 (1567 4612 3678 3619), Jimmy Carlsson 1.798, Håkan Jacobsson 1.774, Daniel Graff 1.494, Hans Serrander 1.201.

11.10 ABILENE, TX (Castorama)
K: Alice Bergström Råby-Rekarne 2.417 (1099 3529 2878 2750), Sofi Hildenborg Råby-Rekarne 2.307 (954 3560 2732 2820).

11.10 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg 2.241, Johan Berg 2.125, Lars Karlsson 1.789, Robin Jansson Valö 1.774, Alf Sjökvist Valö 1.549, Christer Pettersson 1.494, Jon Sjökvist Valö 1.043, Bert Pettersson 982, Reino Väisänen Valö 818, Magnus Pettersson 703, Eero Väisänen Valö 697, Lennart Öqvist 382.

11.10 STRÖMSUND (Castorama)
Samtliga Strömsund.
M: Johnny Karlsson 89 1.467.
K: Annika Källén 2.207, Agnes Karlsson 88 1.669.

8.10 KARLSTAD/M (Castorama)
M: Fredrik Johansson 87 Säffle 1.971, Joakim Johansson 86 Färjestaden 1.839.
K: Jenny Larsson 86 Filipstad 2.030, Elinor Forssander 88 Mariestad 1.935, Maria Pettersson 87 Kristinehamn 1.830.

8.10 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Jerry Jönsson 2.487 (1413 3371 4206 3856), Peter Reuss 1.788, Robin Karlsson 86 1.451.

8.10 RÅBY-REKARNE (Castorama)
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Rolf Öhman 2.591 (1300 4280 4312 3956), Arto Kekki 2.560 (1272 5340 3762 3634).

6.10 KARLSTAD/M (Castorama)
M: Fredrik Johansson 87 Säffle 2.182.

5.10 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Heleneholm om ej annat anges.
M: Jonas Forsberg 2.295, Marko Kiviniemi 1.947, Fredrik Krook 1.881, Emil Malmborg 1.450, Anders Hansson 1.370.
K: Tracey Andersson 84 Trelleborg 2.669 (1117 2636 3287 4687), Maria Brorson 2.555 (1126 2510 3664 3604).

5.10 VILLSTAD (Castorama)
Samtliga Villstad.
M: Henric Rothén 1.899, Rolf Edvardsson 1.674, Svante Edvardsson 1.656, Jonas Mårtensson 88 1.330, Bengt Mårtensson 1.237, Johan Andersson 88 1.138, Håkan Rothén 935, Per Andersson 686.
K: Johanna Andersson 90 1.582, Hanna Mårtensson 90 1.152, Alexandra Bloch 87 1.142, Viktoria Bloch 89 1.014.

5.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp.
M: Pierre Arvidsson 1.723, Thomas Malmsten 1.603, Patric Wåhlin 1.583, Thomas Andersson 1.575, Stig Arvidsson 1.416, Mattias Arvidsson 1.306, Harald Henriksson 1.026, Allann Henriksson 634.
K: Kerstin Larsson 1.531, Gunilla Petersson 1.296, Jessica Arvidsson 1.252, Åsa Danielsson 1.203, Majken Henriksson 811.

5.10 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Håkan Öberg 2.485 (1166 4431 3860 4268), Claes Jurstrand 1.162, Per Eriksson 780, Fredrik Jurstrand 89 607.
K: Linda Eriksson 87 1.887, Petra Öberg 89 1.856, Isabelle Eriksson 86 1.838.

5.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Ola Berlin 1.771, Fredrik Carlsson 1.426, Ulf Andersson 1.368, Alexander Berlin 91 49, Robin Stenborg 91 0.

5.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.178, Per Andersson 1.790, Kjell Jansson 1.618, Östen Eriksson 1.605, Alf Sjökvist 1.435, Reino Väisänen 923, Eero Väisänen 782, Ulf Sandén 667, Tobias Andersson 91 48.
K: Linn Wennbom 89 2.008, Ewa Wennbom 1.231, Elsa Hedlund 90 1.089, Lillemor Johansson 935.

5.10 SÖDERTÄLJE (Castorama)
Samtliga Södertälje IF.
M: Sven Ohlson 2.084, Eero Haara 1.917, Teodor Engqvist 84 1.618, Thorbjörn Johansson 725, Johan Haara 86 685.
K: Louise Johansson 90 1.400, Emma Swärd 89 1.238.

5.10 ÖRBYHUS (Castorama)
Samtliga Örbyhus.
M: Lars Widén 2.336, Johan Mörner 2.189, Kim Pettersson 84 1.723, Christer Åström 1.476, Per-Inge Christiansson 1.359, Per-Erik Pettersson 1.267, Henrik Engberg 1.183, Peter Kristiansson 85 1.167.
K: Madelen Nylander 84 2.307 (1055 2797 2786 3118).

5.10 JÖNKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Hakarpspojkarna
M: Johan Helgesson 1.224, Mikael Söderlund 1.174, Pontus Svensson 1.094, Anders Grönvall 945, Johan Damgren 86 529, Andreas Nyberg 87 460, Sture Ulfberg 392, Johan Rogemark 242.
K: Anna Ek 2.208, Marleen Juhl 1.396, Linnea Larsson 86 1.078, Elisabeth Wånge 607.

5.10 MOTALA (Castorama)
M: Alexander Flodin 85 2.053, Mikael Hammer 85 1.321, Anders Elfving 1.142.
K: Martina Efraimsson 85 2.343 (1031 3288 2623 3120), Anna Hansson 85 2.189, Alexandra Swärm 85 1.939, Josefine Swärm 85 1.936.

5.10 ESLÖV (Castorama)
Samtliga Eslöv om ej annat anges.
M: Mikael Nordin Växjö 2.264, Erik Svensson Vittsjö 2.067, Kauko Harjuniemi Trelleborg 1.764, Daniel Hägg 87 1.592, Sebastian Mattsson 89 1.410, Göran Olofsson 1.306, Anders Dahl 86 Trelleborg 1.282, Kristian Glans 1.140, Sven Mattsson 1.137, Mats Sjölin Trelleborg 1.053, Tobias Hulenvik klubb? 838.
K: Maria Andersson 84 2.265 (895 3465 2607 3056), Ann-Sofie Åkesson 87 2.260 (978 2444 3218 2770), Anna Ohlsson 2.066, Viktoria Svensson 1.459, Yvette Lindberg Trelleborg 1.443, Sara Cronsioe 90 1.218, Lina Sjölin 88 Trelleborg 830.

4.10 OREM, UT (Castorama)
M: Niklas Arrhenius SPårvägen 3.482 (1760 5181 5980 5363), Leif Arrhenius 86 Spårvägen 3.161 (1528 4664 5250 5375), Derek Arkesian USA 2.726, Nik Fertita USA 2.633.

4.10 SOLLENTUNA (Castorama)
Samtliga Tureberg om ej annat anges.
M: Thomas Hirvonen 2.624 (1381 5070 3953 3593), Lasse Ohtamaa Tullinge-Tumba 2.232, Mikael Jarnkvist 2.035, Henrik Hassel 87 1.792, Arre Möller 1.422, Gustav Karnebäck 87 1.099, Ronny Ilvander 750, David Stridfeldt 720, Johan Kågeman 86 679.
K: Jennie Hurkmans 84 2.223, Teresia Kovanen 1.984, Helena Bombas-Holmström 84 1.724, Sofia Grafström 87 1.066, Erika Fyrvall 87 740.

4.10 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle om ej annat anges.
M: Joakim Lindskog 86 Valbo 2.061, Thomas Jansson Valbo 1.982, Per-Gunnar Berglund 1.630, Thomas Persson 1.587, Johan Norberg 499, Fredrik Lax 230.

4.10 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum om ej annat anges.
M: Christer Björkander 2.571 (1404 4220 3749 4169), Henrik Balkander 2.263, Jonatan Falk 86 2.158, Erik Winerö 2.138, Emil Guldbrandsen 1.793, Karl-Peter Axell 1.567, Bo Malmström 1.444, Sebastian Axell 91 474.
K: Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga 2.005, Alexandra Axell 89 1.924, Åse Thorsen 89 1.424, Josefin Dahlberg 90 Göteborgs KIK 1.409, Lina Eriksson 88 Varberg 1.340, Ida Lindskog 90 1.292, Therese Andersson 89 1.259, Cecilia Persson 90 1.232, Ida Nyassi 90 Göteborgs KIK 955, Isabelle Bensryd 90 886.

4.10 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg 2.300, Johan Berg 2.118, Lars Karlsson 1.838, Östen Eriksson Valö 1.678, Johan Bark 85 Valö 1.258, Bert Pettersson 990, Magnus Pettersson 736, Lennart Öqvist 365.

4.10 RÅBY-REKARNE (Castorama)
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Vittorio Gabrielli 2.825 (1540 4980 4334 3836), Tony Settle 2.777 (1334 4130 4054 5590), Daniel Graff 1.599.

4.10 SÖDRA VI (Castorama)
M: Stefan Fredriksson Södra Vi 2.158, Christian Hermansson Sisu 2.057, Peter Fritz Sisu 1.931, Jörgen Nicklasson Södra Vi 1.147.
K: Rebecka Kvist Alvesta 2.479 (1090 2439 2639 4694), Rebecka Karlsson Hinden 2.375 (910 3440 2608 3665).

4.10 KYRKHULT (Castorama)
Samtliga Kyrkhult om ej annat anges.
M: Jan-Erik Aronsson 2.131, Krister Svensson 2.097, Henrik Holmgren 1.669, Mikael Stigsson 1.637, Jens Lööw 1.606, Bengt Loo Contact 1.536, Mattias Johansson 1.531, Jonny Svensson 1.266, Joakim Svensson 1.266, Martin Hansson 1.239, Mats Svesson 1.234, Kenth Johansson 1.220, Bengt Holmgren 1.129, Peter Persson 1.095.
K: Ida-Maria Holmgren 2.335 (905 1936 3057 4697), Emma Bengtsson 84 1.865, Lotta Ragnarsson 1.447, Ida Johansson 86 1.276, Katarina Johansson 1.097, Eva Holmgren 985.

4.10 STRÖMSUND (Castorama)
M: Magnus Mårtensson Hammarby 2.432 (1119 4011 3686 4790), Jonny Karlsson 89 Strömsund 1.474.
K: Carina Källén Strömsund 1.970.

4.10 LINKÖPING (Castorama)
Samtliga FK013 om ej annat anges.
M: Jerry Jönsson Nyköping 2.465 (1409 3301 3960 4105), Gustav Melén Gotland 2.051, Patrik Samuelsson 1.731, Lars-Henrik Stålmarck IFK Linköping 1.663, Fred Gustavsson 1.447, Alf Nede IFK Linköping 1.302, Andreas Sandgren 1.191, Johan Granath 1.068, Mikael Storm 1.050, Per Bergqvist 977.
K: Anna Johansson 1.244, Eva Larsson 1.183, Erika Jakobsson 1.034, Kristine Carlsson 914.

4.10 HUDDINGE (Castorama)
Samtliga Huddinge.
M: Jöran Westberg 1.979, Joakim Stenman 84 1.821, Mats Krigh 1.588, Kent Johansson 1.272, Per Öhrland 177.
K: Carolina Hjelt 86 2.788 (1296 2453 3969 4139).

4.10 GÖTEBORG/S-K (Castorama)
Samtliga Sävedalen om ej annat anges.
M: Lars Diechle 1.895, Lars Frison Ymer 1.832, Torbjörn Palm 1.758, Jonas Román Ymer 1.605, Jörgen Herrström 1.367.

4.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp om ej annat anges.
M: Robert Mlin Bottnaryd 2.723 (1366 4246 4000 5010), Stefan Holst Bottnaryd 1.566, Leeif Gustavsson 1.558, Jan Svensson 1.377, Leif Carlsson 1.254, Harald Henriksson 1.142, Greger Melin Bottnaryd 1.102.

4.10 KARLSTAD/M (Castorama)
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Ulf Ankarling 88 1.744, Per Tedenrud 85 Kil 952, Joakim Strömwall 87 476.
K: Pia Ankarling 86 2.468 (1151 2688 2935 3634), Majken Lidén 86 1.606, Madelen Olsson 85 Kil 1.423.

1.10 SÖDRA VI (Castorama)
M: Stefan Fredriksson Södra Vi 2.179.

1.10 KARLSTAD/M (Castorama)
M: Fredrik Johansson 87 Säffle 2.173, Claes Svensson 86 IF Göta 1.455.
K: Jenny Larsson 86 Filipstad 1.998, Petronella Malmqvist Tanum 1.613.

1.10 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Christer Berg 2.483 (13.19 3979 3828 4076), Jerry Jönsson 2.466 (1388 3372 4001 4079), Peter Reuss 1.776.

29.9 KARLSTAD/M (Castorama)
M: Fredrik Johansson 87 Säffle 2.139, Per-Ola Andersson Gnistan 1.720, Joakim Johansson 86 Färjestaden 1.539, Claes Svensson 86 IF Göta 1.440, Christoffer Sköld 86 Istrum 1.393, Jony Johansson 85 Dals Södra 1.339.

29.9 SÖDRA VI (Castorama)
Samtliga Södra Vi.
M: Stefan Fredriksson 2.227, Jörgen Nicklasson 1.114.
K: Johanna Lundmark 89 1.585, Jette Madsen 1.404, Emelie Madsen 89 1.223, Nathalie Haglund 89 1.169.

29.9 NÄSSJÖ (Castorama)
M: Fredrik Lundqvist Sisu 1.196.

29.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby om ej annat anges.
M: Johan Lundin 1.955, Magnus Wickert 1.892, Torbjörn Berg Hammarby 1.823, Jan Samuelsson Sundbyberg 1.781, Andreas Mokdasi 84 1.678, Patric Storm 1.576, Andreas Liljemark 1.465, Sergej Nikolajev 1.271, Robert Bergqvist 88 1.069, Mateusz Stec 837, Mikael Karlsson 803.
K: Lina Engren 2.465 (1190 3396 3225 2458), Nina Clausen 1.144.

28.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Tomas Larsson 1.492, Fredrik Carlsson 1.384, Tomas Lövgren 1.263, Emil Ennerfelt 90 108, Rrobin Stenborg 91 12.
K: Caroline Ström 86 1.438.

28.9 VÄXJÖ (Castorama)
M: Erik Larsson Gotland 2.707 (1436 4633 4207 3954), Dario Bonasin Växjö 1.885.

28.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.739, Östen Eriksson 1.652, Reino Väisänen 886, Eero Väisänen 712, Tobias Andersson 91 105.
K: Linn Wennbom 89 2.016, Ewa Wennbom 1.176.

28.9 KARLSTAD/M (Castorama)
M: Kim Johansson Hede 2.539 (1266 4080 3455 5115), David Frykholm IF Göta 2.430 (1187 5098 3242 4070), Magnus Edström IF Göta 2.354, Sören Olsson IF Göta 2.225 (slägga 5476).

28.9 ESLÖV (Castorama)
Samtliga Eslöv.
M: Daniel Hägg 87 1.585, Andreas Löfqvist 86 1.570, Christoffer Henriksson 1.384, Sebastian Mattsson 89 1.194, Dick Blom 1.150, Sven Mattsson 953, Lennart Andersson 818, Andreas Blom 88 307.
K: Jasmine Henriksson 88 2.552 (1047 3700 2956 3459), Maria Andersson 84 2.273 (900 3435 2630 3084), Anna Ohlsson 84 1.998, Hanna Jönsson 88 1.991, Jenny Olsson 87 1.980, Jessica Hermansson 88 1.481.

28.9 LERUM (Castorama) | Resultat
Samtliga Lerum om ej annat anges.
M: Christer Björkander 2.395 (1390 4110 3091 4101), Jonatan Falk 86 1.699, Lars Jarnefjord 88 1.552, Daniel Falk 88 1.413, Karl-Peter Axell 1.324, Joakim Hallqvist 88 544, Sebastian Axell 91 463, Daniel Munther 88 412.
K: Karolina Pedersen 87 Göteborgs KIK 2.152, Alexandra Axell 89 1.968, Anita Anderson 1.542, Cecilia Persson 90 1.335, Åse Thorsen 89 1.308, Therese Anderson 89 1.276, Lina Eriksson 88 Varrberg 1.276, Ida Lindskog 90 1.249.

28.9 TRELLEBORG (Castorama) | Resultat
Samtliga Trelleborg om ej annat anges.
M: Kauko Harjuniemi 1.877, Thomas Hansson 1.707, Marko Kiviniemi Heleneholm 1.656, Anders Dahl 86 1.311, Christer Wiedel 1.127, Mats Sjölin 925.
K: Tracey Andersson 84 2.646 (1115 2703 2858 5059), Madeleine Persson 88 1.562, Yvette Lindberg 1.542, Patricia Wiedel 89 1.532, Lina Sjölin 88 770.

28.9 HUDDINGE (Castorama) | Resultat
Samtliga Huddinge.
M: Linus Bernhult 2.911 (1420 4495 5127 4385), Kenneth Bergén 2.624 (1123 5713 3568 4658), Axel Bernhult 2.557 (1296 4635 4222 3548), Jöran Westberg 1.999, Kenneth Björk 1.821.

28.9 SÖDERTÄLJE (Castorama)
Samtliga Södertälje IF.
M: Sven Ohlson 2.055, Thomas Nilsson 1.584, Teodor Engqvist 84 1.554, Thorbjörn Johansson 778.

27.9 SUNDSVALL (Castorama)
M: Mattias Eriksson Bollnäs 2.452 (1391 3136 3937 4314), Arve Solli Kovland 1.744, Mattias Söderberg Sundsvall 1.465, Stig Larsson 254.
K: Veronica Lundgren 86 Ånge 2.469 (1050 3383 2728 3547).

27.9 SAN MARCOS, TX (Castorama)
M: Stefan Blomqvist Örgryte 3.257 (1776 4812 5049 5156), Mathias Wennberg Castor 2.880 (1282 4629 4440 5533).

27.9 KIL (Castorama)
Samtliga Kil.
M: Daniel Gustavsson 2.393, Stefan Karlsson 2.233, Henrik Ånsund 86 1.956, Magnus Forsberg 1.891, Marcus Jonasson 1.579, Tomas Johansson 1.417, Jan-Inge Johannesen 1.357, Mauri Kanneli 1.141, Niclas Edlund 1.057, Claes Malmström 901.
K: Camilla Mattson 2.359 (906 2415 3188 4179).

27.9 GÄVLE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gefle om ej annat anges.
M: Rolf Skalk 1.737, Östen Eriksson Valö 1.667, Per-Gunnar Berglund 1.440, Erik Lundberg 86 235.
K: Simona Geries 89 Skade 1.743, Elin Martinsson 88 Skade 1.157, Linnéa Pira 91 Skade 1.009, Anna Gagge 88 Skade 801.

27.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
M: Anders Wikander Helsingborg 2.500 (1310 5020 3790 3352), Glenn Håkansson Pallas 2.496 (1225 5185 3655 3697), Conny Håkansson Pallas 1.797.
K: Kristina Wärff Heleneholm 1.821.

27.9 VISBY (Castorama)
Samtliga Gotland.
M: Jonas Kysinger 2.146, Håkan Jacobsson 1.,744, Jorma Jääskeläinen 1.403, Josef Karnebäck 87 1.230, Erik Scheller 87 326.
K: Annie Henriksson 86 2.062, Åsa Larsson 88 2.046.

27.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
M: Jonas Forsberg Heleneholm 2.263, Pawel Szczyrba Heleneholm 2.184 (1154 4181 3441 3218), Philip Nossmy Malmö 2.154 (1184 4322 3279 3020), Jesper Fritz 85 Malmö 1.620.

27.9 VÄSTERÅS (Castorama)
Samtliga Västerås
M: Mats Bodén 1.479, Gunnar Welding 1.453, Niklas Jansson 86 1.259.
K: Lisa Wiik 1.285, Anna Wiik 958.

26.9 OREM, UT (Castorama)
Samtliga Spårvägen om ej annat anges.
M: Niklas Arrhenius 3.222 (1719 4629 5839 4363), Leif Arrhenius 86 3.060 (1523 4207 5333 5020), Daniel Arrhenius 3.021 (1563 4274 5426 4410), Derek Andresian USA 2.735, Nik Fertita USA 2.472.

25.9 FALUN (Castorama)
M: Mats Olsson 86 Järvsö 2.670 (1327 4288 4011 4756), Christoffer Sundin 84 Nord-Uppland 2.572 (1305 4119 4184 4118), Torbjörn Sörman 86 Wedevåg 2.523 (1150 4932 3485 4651), Johan Pihlgren 86 Strand 2.195, Johan Bark 85 Valö 2.187, Fredrik Persson 86 Gefle 2.116, Samuel Lindén 86 Falun 1.943, Ibro Ribic 86 Falun 1.702, Carl Westberg 86 Falu 1.469, Andreas Svärdh 86 IF Göta & Daniel Andersson 84 Falun & Sebastian Lindén Falun & Yilmaz Bahceci 85 Hofors bröt.
K: Mikaela Johansson 84 Ärla 2.911 (1260 3489 3361 4594), Joanna Nilsson 87 Nynäshamn 2.389 (1009 2818 3174 3293), Angelica Henriksson 86 Hagen 2.387 (1084 2317 3407 3292), Emma Ståhlberg 86 Kilafors 2.336 (1002 2611 2640 3905), Frida Brolin 85 Ärla 2.216 (slägga 5072), Lina Pohl 87 Örebro 1.942, Josefin Nilsson 88 Nynäshamn 1.879, Stina Bolö 86 Mora 1.415.

25.9 TÄBY (Castorama)
Samtliga Täby.
M: Richard Edman 1.471, Nils-Göran Nilsson 88 1.303, Ousman Sowe 912, Viktor Ritchey 88 862, Filip Söderlind 88 718.
K: Annika Andersson 1.558, Emelie Haaparanta 88 1.285, Caroline Enberg 87 941.

24.9 TÄBY (Castorama)
Samtliga Täby.
M: Richard Edman 1.455, Nils-Göran Nilsson 88 1.335, Martin Augustsson 86 1.037, Kristofer Carlsson 85 944, Åke Jernberg 928, Anders Olsson 88 909, Linus Dageryd 88 712, Alexander Georgellis 90 608, Daniel Hedén 90 254.
K: Emelie Haaparanta 88 1.237, Astrid Lönnervall 87 988, Caroline Enberg 87 919, Jennie Svensson 87 919, Hanne Olsson 88 888, Anna Berg 88 869, Ann-Sofie Gimdalen 88 704, Sofia Grahm 87 616.

24.9 KARLSTAD/M (Castorama)
M: David Frykholm IF Göta 2.509 (1180 5723 3367 3909), Fredrik Johansson 87 Säffle 2.170, Joakim Johansson 86 Färjestaden 2.093, Andreas Fransson 86 IF Göta 1.839, Christoffer Sköld 86 Istrum 1.587, Per-Ola Andersson Gnistan 1.572, Victor Lohr 87 Oriet 1.106, Erik Pettersson 85 Motala 1.066, Joakim Strömwall 87 IF Göta 706.
K: Johanna Danielsson 84 Filipstad 1.715, Linda Svensson IF Göta 1.308.

24.9 NORRTÄLJE (Castorama)
Samtliga Rånäs.
M: Kenneth Kihlbäck 1.405, Svante Hedlund 1.355, Mikael Jansson 86 1.315, Anders Lindström 1.045.
K: Anette Nyström 2.240, Pia Lindström 1.224.

24.9 SOLLENTUNA (Castorama)
M: Thomas Hirvonen Tureberg 2.602 (1289 5241 4116 3477), Tommy Sarenbrant Väsby 2.358, Lass Ohtamaa Tullinge-Tumba 2.133, Torbjörn Johansson Väsby 1.073.
K: Petra Eklund Täby 2.069, Teresia Kovanen Tureberg 2.012, Monica Hellström Täby 1.940, Helena Bombas-Holmström Tureberg 1.794.

24.9 NORRKÖPING (Castorama)
Samtliga Norrköping om ej annat anges.
M: Wilhelm Haglund 88 759.
K: Stina Jacobsson 2.452 (1055 2479 3822 3134), Cecilia Larsson Katrineholm 2.333 (1021 3530 2989 2467), Mikaela Samuelson 87 1.696.

24.9 VISBY (Castorama)
Samtliga Gotland.
M: Tore Olofsson 1.775, Petter Hemph 1.592. Lars Frank 1.577, Jorma Jääskeläinen 1.467, Josef Karnebäck 87 1.404, Johannes Daun 84 1.363, Nicolaus Daun 1.321, Tulle Edman 1.300.
K: Annie Henriksson 86 1.872, Åsa Larsson 88 1.848, Ida Gillerfors 85 1.339.

24.9 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Jerry Jönsson 2.493 (1407 3599 3934 4020), Christer Berg 2.492 (1333 4052 3840 3981), Jonas Birgersson 2.369.

22.9 UMEÅ/V (Castorama)
Samtliga Strömsund om ej annat anges.
M: Daniel Ragnvaldsson 2.954 (1305 6680 3562 5326), Kent Lennerfjäll Bore 2.416 (1038 5738 3156 4223), Paul Ragnvaldsson 1.862, Tony Holmqvist 1.479, Markus Skoglund 1.426, Andreas Westerlund 1.416, Mathias Wallgren 84 1.344, Daniel Marklund 1.233, Jonas Ektoft 1.225, Gustaf Forsberg 1.120, Johan Lindgren 1.118, Tobias Ljungbladh 1.115, Fredrik Westling 1.102, Daniel Pettersson 1.037, Daniel Andersson 983, Ulf Brännström 978, Tobias Eriksson 895, Niklas Bolin 895, Björn Sundstad 882, Fredrik Hörnqvist 84 802, Peter Sundelin 84 800, Andreas Carlbom 788, Mikael Eriksson 658, Peter Bodén 547.

22.9 KARLSTAD/M (Castorama)
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: David Frykholm 2.496 (1164 5846 3650 3434), Fredrik Johansson 87 Säffle 2.172, Joakim Johansson 86 Färjestaden 2.114, Andreas Frasson 86 1.971, Johan Engberg 1.726 (1050 3296 2967 2422), Jonny Johansson 85 Dals Södra 1.455, Christoffer Sköld 86 Istrum 1.296, Per Jacobsen 1.268, Claes Svensson 86 1.268, Simon Johansson 87 Kil 1.224, Victor Lohr 87 Orient 1.199, Robin Lundh 87 Linköping 519, Johan Kensby 86 237.
K: Madeleine Frykholm 84 2.279 (852 4143 2385 2981), Madelen Olsson 85 Kil 1.659, Karin Sindsjö 87 Säffle 1.417

21.9 STRÖMSUND (Castorama) | Resultat
Samtliga Strömsund om ej annat anges.
M: Hans Källén 2.795 (1373 3807 4274 5602), Markus Olofsson 2.188, Jens Edler Östersund 2.034, Tobias Olofsson 1.600, Johnny Karlsson 89 1.511 (858 3360 2495 2627), Erik Hedberg 85 1.018.
K: Ann Ragnvaldsson 1.457.

21.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.182, Johan Bark 85 2.116, Östen Eriksson 1.699, Per Andersson 1.659, Kjell Jansson 1.567, Alf Sjökvist 1.519, Reino Väisänen 867, Eero Väisänen 741.
K: Birgitta Ehrt 593.

21.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby om ej annat anges.
M: Jan Samuelsson Sundbyberg 2.137, Per Östlund 1.626 (vänster hand), Johan Lundin 1.486, Karl-Fredrik Bergqvist 86 1.299, Martin Öhman 1.076, Andreas Östlund 88 974, Axel Lönnqvist 440.
K: Katrin Ahlford 2.194, Rosana Garcia 1.957, Annika Östlund 1.350.

21.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Tomas Larsson 1.438, Ulf Andersson 1.369, Tomas Lövgren 1.337, Aren Ström 1.168, Markus Mäki 899, Arne Eriksson 612, Kurt Lind 562, Emil Ennerfelt 90 123, Robin Stenborg 91 21.
K: Katarina Ström 1.913, Caroline Ström 86 1.360, Gunilla Ström 862, Gunbritt Andersson 838.

21.9 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Christer Berg 2.487 (1372 3824 3864 3999), Jerry Jönsson 2.404 (1325 3328 4031 3939), Jonas Birgersson 2.258, Viktor Andersson 86 2.023, Jimmy Birgersson 1.125, Toni Birgersson 593.

21.9 SÖDERTÄLJE (Castorama)
Samtliga Södertälje IF.
M: Johan Moberg 1.925, Teodor Engqvist 84 1.869, Thomas Nilsson 1.802, Nicklas Rydén 1.713, Christoffer Fredriksson 1.562, Robert Room 811, Thorbjörn Johansson 777.
K: Louise Johansson 90 1.367, Emma Swärd 89 1.198.

21.9 RÅBY-REKARNE (Castorama)
Samtliga Råby-Rekarne
M: Vittorio Gabrielli 2.861 (1588 5066 4359 3800), Daniel Jonsson 2.606 (1510 4567 3621 3833), Umit Demirci 84 2.173.

20.9 NORRKÖPING (Castorama)
Samtliga Tjalve om ej annat anges.
M: Mikael Leindahl 2.280 (slägga 5343), Jesper Sandberg 85 2.119, Isak Borén 84 1.973, Bo Jacobsson Gotland 1.955, Patrik Landberg 1.712, Johan Lembke 1.339.
K: Stina Jacobsson Norrköping 2.543 (1075 2824 3851 3179), Medina Tenic 88 Tiwaz 2.334 (1006 2432 3069 3230), Anita Norr-Ericson 1.990, Anna Palmerius 1.603, Linda Landberg 89 1.585, Mikaela Samuelson 87 Norrköping 1.572, Emelie Gustavsson 87 1.553, Sharon Aman 86 1.263, Hanna Skärstrand 85 1.104.

20.9 STRÖMSUND (Castorama)
Samtliga Strömsund om ej annat anges.
M: Hans Källén 2.699 (1323 3939 3997 5361), Pär Järlebrant 84 2.342 (1106 2860 3670 5586), Markus Olofsson 2.336, Jens Edler Östersund 2.152, Anders Olsson 2.071, Tobias Olofsson 1.600, Erik Hedberrg 85 1.159, Jörgen Olofsson 1.155.
K: Ann Ragnvaldsson 1.489.

20.9 SAN MARCOS, TX (Castorama)
M: Henrik Wennberg Upsala 3.472 (1820 4864 5762 5613), Stefan Blomqvist Örgryte 3.158 (1770 4586 4724 5098), Mathias Wennberg Castor 2.847 (1325 4492 4279 5441).

20.9 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Östhammar om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg 2.178, Johan Berg 2.105, Johan Bark 85 Valö 2.097, Östen Eriksson Valö 1.745, Gabriel Berg 1.631, Reino Väisänen Valö 891, Eero Väisänen Valö 781.

20.9 VÄSTERÅS (Castorama)
Samtliga Västerås om ej annat anges.
M: Bengt Johansson 2.812 (1247 3587 4283 6633), Håkan Setthammar 2.581 (1308 4653 3868 4073), Fred Schumacher 2.559 (1192 4181 3747 5069), Peter Holmroos 2.027, Gunar Welding 1.518, Niklas Jansson 86 1.367, Johan Lannefors 1.242, Kim Dennerbring Enköping 1.151.
K: Anna-Karin Jansson Västerås 2.535 (1131 3753 3669 2273), Sofie Liljemark Bore 1.380, Lisa Wiik 1.187, Anna Wiik 879.

17.9 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping om ej annat anges.
M: Håkan Öberg 2.369, Jonas Birgersson 2.169, Jimmy Birgersson 927.
K: Carolina Hjelt 86 Huddinge 2.696 (1291 2304 3671 4101), Linda Eriksson 87 2.049, Petra Öberg 89 1.994.

17.9 ÖSTERSUND (Castorama)
Samtliga Östersund om ej annat anges.
M: Alexander Ögren 84 1.656, Håkan Nordin 85 Trångsviken 1.305, Magnus Ögren 88 992, Simon Spejare 89 915, Fredrik Tallryd 86 866.
K: Malin Renman 86 2.872 (1154 3792 3274 4553), Emmelie Holm 96 Orrviken 2.338 (1026 2632 2776 3613), Anneli Svärd-Frid Frösön 2.323 (1043 2754 3023 3023), Hanna Näslund 86 Frösön 1.417

15.9 HÄSSELBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Hässelby om ej annat anges.
M: Håkan Andersson Ullevi 2.629 (1537 4616 4163 3186), Per Östlund 2.563 (1413 4201 4283 3447), Tommy Sarenbrant Väsby 2.380 (1261 5332 3513 2935), Lasse Ohtamaa Tullinge-Tumba 2.109, Jan Samuelsson Sundbyberg 2.083, Johan Lundin 1.862, Sergej Nikolajev 1.362, Christian Ahlsén 1.318, Torbjörn Johansson Väsby 1.166.
K: Petra Eklund Täby 2.178 (1080 2926 3757 2264)

14.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.174, Per Andersson 1.823, Henrik Johansson 87 1.718, Östen Eriksson 1.697, Reino Väisänen 866, Eero Väisänen 815, Jan Ejderklev 802.
K: Laila Väisänen 940.

14.9 BOTTNARYD (Castorama) | Resultat
Samtliga Bottnaryd.
M: Robert Melin 3.019 (1491 4646 4840 5047), Oskar Berglund 2.566 (1222 4153 3921 4755), Stefan Holst 1.777, Christoffer Melin 85 1.730, Greger Melin 1.291, Göran Holst 132.

14.9 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle.
M: Robert Alneroth 84 2.813 (1233 4116 4288 6059), Tobias Ivarsson 1.572, Magnus Odén 1.229, Andreas Jansson 1.192.
K: Madelen Fahlstedt 2.443 (953 2330 3222 4750).

14.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Tomas Larsson 1.446, Ronnie Enander 1.420, Fredrik Carlsson 1.407, Tomas Lövgrn 1.355, Sivert Melin 1.142, Markus Mäki 864, Göran Pettersen 855, Tony Bäck 685, Robin Stenborg 91 0.
K: Katarina Ström 1.964, Madeleine Melin 1.494, Caroline Ström 86 1.457, Gunilla Ström 798.

13.9 SAN MARCOS, TX (Castorama)
M: Henrik Wennberg Upsala 3.417 (1765 4800 5802 5439), Stefan Blomqvist Örgryte 3.178 (1775 4582 5033 4830), Mathias Wennberg Castor 2.785 (1247 4456 4319 5340).

13.9 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle.
M: Robert Alneroth 84 2.907 (1251 4570 4386 6030), Andreas Jansson 1.211, Tobias Ivarsson 1.178, Brian Sulusi-Sjö 1.048.
K: Annika Larsson 2.811 (1271 2468 5289 3030), Madelen Fahlstedt 2.546 (956 2372 3378 4829).

13.9 OREM, UT (Castorama)
M: Niklas Arrhenius Spårrvägen 3.258 (1754 4375 5725 4861), Leif Arrhenius 86 Spårvägen 3.085 (1565 4531 4930 5201), Daniel Arrhenius Spårvägen 3.034 (1639 4401 5290 4237), Derek Andresian USA 2.731, Nik Fertita USA 2.616, Markum Hyde USA 2.175.
K: Nicole Farnsworth USA, Izabel Savic Ullevi bröt (1230).

13.9 STRÖMSUND (Castorama)
Samtliga Strömsund om ej annat anges.
M: Hans Källén 2.789 (1358 3793 4395 5471), Jens Edler Östersund 2.205, Tobias Olofsson 1.668, Erik Hedberg 85 1.054.

13.9 BORÅS (Castorama)
M: Niklas Trennéeus Ymer 2.689 (1441 3651 4785 4061), Johan Börjesson Ymer 1.969.

13.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Pallas om ej annat anges.
M: Glenn Håkansson 2.400 (1208 3499 5120 3434), Einar Cronstedt 2.334, Kenneth Riggberger 2.129.
K: Catarina Andersson Heleneholm 3.334 (1470 4291 3763 5473), Karin Cronstedt 2.875 (1210 3894 4369 3304).

13.9 NYBRO (Castorama) | Resultat
Samtliga Hinden om ej annat anges.
M: Henrik Garpmo 1.783, Sonny Bodén 1.504, Peter Arnesson 40.
K: Rebecka Karlsson 2.475 (981 3482 2692 4143), Carina Olsson Glasriket 1.621.

12.9 HALMSTAD (Castorama)
Samtliga Halmstad.
M: Per-Ola Åkerman 2.392, Fredrik Söderberg 1.205, Lars Persson 1.045, David Wendel 761, Joel Arvidsson 86 745, Mats Gunnarsson 603.
K: Lovisa Persson 84 2.486 (900 2493 3124 4871), Linda Åkerman 2.378 (1057 3590 2840 2682), Amanda Persson 89 1.802, Matilda Persson 86 518.

10.9 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Christer Berg 2.499 (1366 4137 3771 3915), Jerry Jönsson 2.428 (1360 3374 4020 3927), Jonas Birgersson 2.138, Peter Reuss 1.649.

7.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.283, Johan Bark 85 2.155, Per Andersson 1.736, Östen Eriksson 1.666, Kjell Jansson 1.628, Alf Sjökvist 1.506, Reino Wäisänen 897, Jan Ejderklev 876, Eero Wäisänen 775, Tobias Andersson 91 84.
K: Josefin Berg 85 Östhammar 2.321 (1047 1860 2511 4849), Linn Wennbom 89 1.963, Lovisa Johansson 89 960, Birgitta Ehrt 675.

7.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Tomas Larsson 1.491, Ronnie Enander 1.453, Tomas Lövgren 1.332, Lars Andersson 1.238, Stefan Lind 1.119, Dan-Olof Pettersson 939, Emil Ennerfelt 90 108.

6.9 SKELLEFTEÅ (Castorama)
Samtliga Skellefteå om ej annat anges.
M: Björn Hyvönen Vännäs 2.005, Sten-Erik Wihlborg 1.907, Sven-Olof Berggren 1.780, Urban Lindberg 1.261.
K: Cine Igeland 85 Vännäs 2.417 (934 2518 3192 3937).

3.9 NYKÖPING (Castorama)
Samtliga Nyköping.
M: Jerry Jönsson 2.412 (1350 3209 4097 3938), Christer Berg 2.406 (1279 3778 3874 3890), Peter Reuss 1.617.

31.8 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.574, Alf Sjökvist 1.476, Reino Wäisänen 916, Jan Ejderklev 784, Tobias Andersson 91 107.
K: Linn Wennbom 89 1.988, Ewa Wennbom 1.142.

31.8 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
M: Fredrik Carlsson 1.555, Tomas Larsson 1.407, Ulf Andersson 1.385, Tomas Lövgren 1.333, Emil Ennerfelt 90 87.

30.8 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Per Andersson 1.737, Östen Eriksson 1.624, Alf Sjökvist 1.500, Håkan Albinsson Östhammar 1.104, Alexander Brännkärr 88 640.

30.8 SKELLEFTEÅ (Castorama)
Samtliga Skellefteå.
M: Christoffer Karlsson 85 2.402 (1158 3936 3802 3804), Sten-Erik Wihlborg 1.837, Lars Bergsten 1.683, Stig Marklund 851, Åke Pettersson 831, Lars-Gunnar Svensson 603, Martin Lindahl 442.
K: Caroline Granberg 1.240.

30.8 OREM, UT (Castorama)
M: Niklas Arrhenius Spårvägen 3.170 (1704 4189 5686 4673), Leif Arrhenius 86 Spårvägen 3.029 (1566 4142 5106 4978), Daniel Aarrhenius Spårvägen 3.020 (1714 4317 5164 4084), Derek Andresian USA 2.772.

24.8 HERRLJUNGA (Castorama)
M: Oskar Berglund Bottnanryd 2.234, Thomas Edvinsson Alingsås 2.014, Stefan Holst Bottnaryd 1.559.
K: Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga 2.139.

24.8 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Per Andersson 1.713, Reino Wäisänen 921, Jan Ejderklev 806, Eero Wäisänen 739, Rolf Sjökvist 483.

23.8 ÖSTHAMMAR (Castorama)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.276, Johann Bark 85 Valö 2.131, Östen Eriksson Valö 1.663.
K: Birgitta Ehrt Valö 630.

21.8 STRÖMSUND (Castorama)
Samtliga Strömsund.
M: Markus Olofsson 2.158, Joel Eriksson 1.560, Tomas Bergström 1.307, Brodde Almer 1.142.

18.8 STRÖMSUND (Castorama)
K: Veronica Karlsson Strömsund 3.099 (1159 3665 4800 4383).

Resultat

Resultat 2003

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands

Ändra år


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

>