Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 19 september 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 2000

Rapporterat 8 december

VALÖ 22.10 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.312 (slägga 4427), Per Andersson 2.090 (slägga 4157), Kjell Jansson 1.705, Mattias Küller 1.484, Jan Ejderklev 794.
K: Eva Wennbom 1.320, Elleonor Mattsson 1.059, Birgitta Ehrt 674.

VALÖ 21.10 (Alla Valö)
M: Jan Ejderklev 884.
K: Eva Wennbom 1.315, Birgitta Ehrt 671.

VALÖ 15.10 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Per Anderson 1.879, Kjell Jansson 1.708, Johan Bark 85 1.646, Östen Eriksson 1.625, Alf Sjökvist 1.468, Tobias Fogelqvist 906, Jan Ejderklev 799, Sven-Olov Ruthberg 696.
K: Josefin Berg 85 Östhammar 1.671, Eva Wennbom 1.277, Elleonor Mattsson 1.062, Linn Wennbom 89 1.029, Nina Jansson 849, Birgitta Ehrt 734.

VALÖ 14.10 (Alla Valö)
M: Åke Lundberg 1.869, Johan Bark 85 1.678, Leif Aura 929.
K: Birgitta Ehrt 713.

VALÖ 8.10 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.239 (slägga 4254), Johan Bark 85 1.572, Alf Sjökvist 1.465, Mattias Küller 1.352, Jan Ejderklev 825.
K: Josefin Berg 85 Östhammar 1.765, Ewa Wennbom 1.325, Elleonor Mattsson 1.241, Linn Wennbom 89 987, Birgitta Ehrt 690.

VALÖ 7.10 (Alla Valö)
M: Alf Sjökvist 1.416.
K: Birgitta Ehrt 702.

 

Rapporterat 23 november

WEST LAFAYETTE, IN 22.10
M: Mattias Eriksson Bollnäs 2.971 (1648 3466 4920 5196), Chris Sanders USA 2.200.

WEST LAFAYETTE, IN 19.10
M: Mattias Eriksson Bollnäs 2.942 (1582 3802 4807 5033), Chris Sanders USA 1.641.

ÖSTHAMMAR 14.10 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Per Andersson 2.017 (slägga 4057), Östen Eriksson 1.768, Johnny Edin Östhammar 1.527, Alf Sjökvist 1.426.

ÖSTHAMMAR 7.10 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.211 (slägga 4140), Johan Bark 85 1.776, Östen Eriksson 1.693, Jan Ejderklev 821.

ÖSTHAMMAR 30.9 (Alla Östhammar om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg 2.235 (slägga 4244), Johan Bark 85 Valö 1.903, Östen Eriksson Valö 1.710.
K: Josefin Berg 85 1.684.

VISBY 30.9 (Alla Gotland)
M: Erik Larsson 2.707 (1445 4556 4172 4030), Jonas Kysinger 2.054, Isaac Atlinger 1.987, Anders Göthberg 1.929, Gustav Melén 82 1.927 (spjut 5470), Nicolaus Daun 82 1.596, Petter Hemph 83 1.411, Johannes Daun 84 1.249.
K: Susanne Wahlgren 1.377.

VISBY 27.9 (Alla Gotland)
M: Anders Göthberg 1.759, Gustav Melén 82 1.679, Nicolaus Daun 82 1.532, Erik Broström 1.464, Petter Hemph 83 1.377, Johannes Daun 84 1.316.
K: Larissa Kovalova 916.

ÖSTHAMMAR 29.8 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.189 (slägga 4185), Per Andersson 1.885, Åke Lundberg 1.743, Johan Bark 85 1.634, Östen Eriksson 1.575, Thomas Norberg 85 Östhammar 646, Christer Högrelius Hellas (diskus 3938).
K: Josefin Berg 85 Östhammar 1.561, Katarina Pietiläinen 84 Östhammar 1.344, Birgitta Ehrt 655.

 

Rapporterat 12 november

KLIPPAN 20.9 (Alla Klippan)
M: Reinhold Andersson 1.924, Ralf Axelsson 1.884, Hans Julin 1.524.
K: Tanja Olsson 85 1.956, Jessica Nilsson 87 1.210, Johanna Gudmundsson 84 1.195.

 

Rapporterat 6 november

BOTTNARYD 15.10 (Alla Bottnaryd)
M: Mikael Holst 2.147 (slägga 4987), Greger Melin 1.501, Stefan Holst 82 1.481 (slägga 4317), Anders Stridh 1.084, Göran Holst 343.

 

Rapporterat 3 november

KARLSHAMN 21.10 (Alla Udd)
M: Gordon Sjövist 1.937, Martin Arnemar 82 1.851, Torbjörn Johnsson 82 1.110, Håkan Forsman 916, Axel Rydström Udd 875, Freddy Johansson 836, Dan Eriksson 595, Magnus Carlsson 580.
K: Madelene Abrahamsson 85 1.186, Jenny Abrahamsson 87 1.016, Elsa Enarsson 500.

 

Rapporterat 1 november

VRETSTORP 22.10 (Alla Vretstorp)
M: Jörgen Holm 1.715, Kent Graberg 1.591, Alf Aronson 1.074.

VÄSTERÅS 21.10 (Alla Västerås)
M: Pasi Mäntylä 2.493 (1215 6584 3365 3056), Håkan Setthammar 2.427 (1337 4178 3840 3457), Göran Kihl 870.
K: Sofie Lundström 83 2.424 (1164 2972 3300 2626), Emma Olsson 83 Västerås 2.169 (slägga 4575).

 

Rapporterat 28 oktober

VRETSTORP 21.10
M: Fredrik Stenman Örebro 2.098, Kent Granberg Vretstorp 1.475, Patrik Anshelm Örebro 1.313, Göran Karlsson Vretstorp 736.

SAN MARCOS, TX 21.10
M: Stefan Blomqvist Örgryte 3.459 (1904 5098 5367 5422), Mathias Wennberg Castor 3.221 (1516 5025 4824 6090).

FORT COLLINS, CO 21.10 (Alla USA om inget annat anges)
M: Mattias Borrman Västerås 3.550 (1516 6413 5750 6040), Brian Trainor 3.017, Jeremy Graf 2.703, Nick Zostautas 2.398, Adam Trainor 2.334, Kurt Davis 1.876, Matt Weber 1.599.
K: Hannah Metzler 2.455, Shelly Borrman 2.318, Marlena Corbett 2.214, Keela Niemeier 2.034, Melissa Harms 1.830, Maggie Metzler 1.783, Jen Buckner 1.482.

TIERP 15.10 (Alla Tierp)
M: Arne Ström 1.311, Peter Johansson 1.280, Fritz Olsson 950, Tony Bäck 894.
K: Caroline Ström 86 1.076.

ÖRBYHUS 15.10 (Alla Örbyhus)
M: Arne Enarsson 2.280 (slägga 4034), Per-Arne Åström 1.406

HUDDINGE 15.10 (Alla Huddinge)
M: Kent Johansson 1.537, Mats Krigh 1.532, Magnus Storbjörk 1.127, Cenneth Bäckdahl 890, Patrik Sjöbom 86 810, Erik Isaksson 676, Lars Ekegård 86 544.
K: Carolina Hjelt 86 2.396 (1155 2458 3225 3119), Ellinor Storbjörk 2.312 (1103 2285 3251 3071), Camilla Westerlund 85 2.18 (932 3352 2528 2854).

SOLLENTUNA 15.10 (Alla Tureberg)
M: Thomas Hirvonen 2.459 (1350 4303 4150 3130), Bengt Jönsson 1.726, Gunnar Bohgard 1.271, John Laselle 1.247, Johan Redborg 81 1.196.
K: Stina Bohgard 82 1.469, Helena Redborg 83 1.401.
F16: Jennie Hurkmans 84 (spjut 3628).

SAN MARCOS, TX 14.10
M: Stefan Blomqvist Örgryte 3.389 (1843 4969 5141 5572), Mathias Wennberg Castor 3.113 (1411 4828 4612 6248).

NÄSSJÖ 14.10 (Alla IK Sisu om inget annat anges)
M: Stefan Fredriksson Södra Vi 2.275 (diskus 3913), Tobias Lundqvist 2.024, Evert Kvist Alvesta 1.953, Peter Fritz 1.889, Christian Hermansson 1.827, Mikael Johansson 82 1.299, Stefan Johansson 1.046, Anders Johansson Stensjön 1.392.
K: Rebecka Kvist 83 Alvesta 2.470 (1143 2498 2849 4029), Emma Gjörloff 84 Södra Vi 1.444, Jette Madsen Södra Vi 1.385.

KALMAR 14.10 (Alla Kalmar om inget annat anges)
M: Henrik Johansson Västerås 1.812, Elias Ericsson 82 1.694, Peter Dagerhem 81 1.391, Ove Andersson 1.275, Bo Björkholm 1.244, Ingvar Thomsson 668, Sten-Olof Almroth 546, Markus Larsson 88 93.
K: Suzanne Eneros 86 1.836, Erica Andersson 90 902.

ÄRLA 14.10 (Alla Ärla)
M: Peter Lönnqvist 1.784, Markus Jakobsson 1.047, Peter Ekström 454, Hans Thysell 255.
K: Mikaela Johansson 84 2.302 (1065 2660 2838 3133), Anna Jönsson 1.768, Frida Brolin 85 1.600 (slägga 3099), Therese Grabjer 1.480, Emma Andersson 82 1.448 (spjut 3152), Lisette Carlsson 84 1.406, Anita Thysell 10.27, Linda Ekström 1.016.

LEKERYD 14.10 (Alla Lekeryd- Svarttorp)
M: Pierre Arvidsson 1.699, Thomas Malmsten 1.665, Berndt Isaksson 1.654, Jan Svensson 1.547, Stig Arvidsson 1.326, Harald Henriksson 1.228, Allan Wadenrud 1.100, Eddie Wilén 985, Henrik Sonestedt 917, Per Fagerstrand 893, Allan Henriksson 790.
K: Veronica Jansson 1.633, Åsa Danielsson 1.161.

KARLSTAD/M 12.10
M: Carl Bergfeldt 82 IF Göta 1.669, Andreas Fransson 86 IF Göta 1.398, Erik Olofsson 82 Kungsängen 1.357.
K: Emma Johannesson 84 Hovslätt 2.395 (913 2478 3078 4260), Therese Palm 84 Hovslätt 1.913 (kula 1025).

VÄXJÖ 11.10 (Alla Växjö om inget annat anges)
M: Anton Leion 83 2.513 (1182 4202 3400 5293), Fredrik Ahlström 2.202, Håkan Jedhammar 81 Gnistan 1.835.

LERUM 10.10 (Alla Lerum)
M: Christer Björkander 83 2.223, Erik Winerö 2.018, Christer Falk 1.939, Emil Guldbrandsen 1.671, David Dubow 1.560, Daniel Jacobsson 1.428, Jonatan Falk 86 1.363, Bo Malmström 1.346, Christopher Westdahl 82 731.

KARLSTAD/M 10.10
M: Anders Constantin 82 Orient 2.359 (1389 2925 3784 4153), Andreas Fransson 86 IF Göta 1.370.
K: Karin Engström 83 IF Göta 2.401 (975 2104 3032 4228), Sofie Lundström 83 Västerås 2.222 (1151 2723 2977 2225), Marie Nordh 84 IF Göta 1.810 (slägga 3208), Pia Ankarling 86 IF Göta 1.799.

ÄNGELHOLM 8.10 (Alla Ängelholm om inget annat anges)
M: Daniel Malm Växjö 2.210, Stefan Nilsson 1.879, Stellan Nilsson 1.663,Henrik Blücher 1.649, Leif Larsson 1.271, Joakim Nilsson 1.252, Sven-Bertil Jönsson Halmstad 1.198..
K: Anne-Marie Jönsson 1.048.

FALKENBERG 8.10 (Alla Falkenberg)
M: Henrik Martinsson 1.890, Mikael Larsson 1.656, Mikael Bernhardt 1.105, Stefan Holman 783, Patrik Nyström 82 636.

TIERP 8.10 (Alla Tierp om inget annat anges).
M: Patrik Melin Gefle 3.008 (1454 5683 4446 4657), Lennart Söderlund 1.501, Lars Andersson 1.289, Sivert Melin 952, Lars-Olof Färnström 949, Göran Pettersen 909, Joakim Berlin 375.
K: Karin Funke-Melin Gefle 2.079 (kula 1003), Madeleine Melin 1.434, Marie Pettersen 82 997.

VRETSTORP 8.10
M: Fredrik Stenman Örebro 2.124, Patrik Anshelm Örebro 1.763, Fredrik Käll 1.729, Vesa Rontti Stocksäter 1.706, Kent Granberg Vrestorp 1.485.

LEKERYD 8.10 (Alla Lekeryd-Svarttorp om inget annat anges)
M: Robert Melin 82 Bottnaryd 2.623 (1342 4348 4079 4208), Jan Svensson 1.543, Anders Johansson Stensjön 1.400, Stig Arvidsson 1.319, Greger Melin Bottnaryd 1.224.
K: Karolina Syrén 82 Hovslätt ej komplett (slägga 3223).

ÖRBYHUS 8.10 (Alla Örbyhus)
M: Johan Mörner 81 2.229, Markus Svensk 83 1.863, Erik Eriksson 1.758, Matti Vuontisvaara 1.673, Mats Hemström 1.466.
F16: Madelen Nylander 84 (spjut 3189).

NYKÖPING 8.10 (Alla Nyköping)
M: Jerry Jönsson 2.633 (1461 3687 4134 4375), Lars Eriksson 1.630, Peter Reuss 1.514.

NYKÖPING 7.10 (Alla Nyköping)
M: Jonas Birgersson 83 1.964 (slägga 4085), Jerry Jönsson 1.853 (1407 3630 X 4200), Marcus Jönsson 1.317, Magnus Linder 81 1.167.
K: Maria Warensjö 83 1.571, Malin Tallberg 83 1.396, Anna Lilja 81 1.149.

LEKERYD 7.10 (Alla Lekeryd-Svarttorp)
M: Henrik Andersson 1.577, Peter Svärd 1.273, Harald Henriksson 1.238, Tony Bertilsson 1.165.
K: Kerstin Larsson 1.524, Terese Sandberg 83 1.058, Jessica Arvidsson 1.036, Maud Ottosson 989.

KATRINEHOLM 7.10 (Alla Katrineholm)
M: Christian Blomberg 82 1.158, Martin Olsson 82 945, Ahmed Bahadin Ali 911, Erik Larsson 83 900.
K: Stina Lindblad 2.418 (1013 2707 3609 3081), Cecilia Larsson 83 2.089 (spjut 3484), Sofie Hellström 81 1.843.

KYRKHULT 7.10 (Alla Kyrkhult)
M: Jerry Gustafsson 2.067, Bo Gustafsson 1.760, Henrik Holmgren 1.700, Mats Svensson 1.693, Jens Lööv 1.609, Torbjörn Olsson 1.403, Mathias Johansson 1.272, Kenth Johansson 1.191.
K: Ida-Maria Holmgren 82 2.174 (877 1898 2975 3933), Jenny Gustafsson 1.921, Emma Bengtsson 84 1.709, Monika Svensson 84 1.430, Marita Olsson 1.403, Katarina Johansson 1.077, Paulina Olsson 89 706.

KARLSTAD/M 5.10
K: Karin Engström 83 IF Göta 2.552 (1048 2343 3712 4053), Sofie Lundström 83 Västerås 2.463 (1254 3005 3194 2629), Karin Larsson 81 Garphyttan bröt (1152).

KARLSTAD/M 3.10
M: Per Karlsson Växjö 2.911 (1321 4553 4078 6195), Magnus Edström IF Göta 2.579 (1371 4240 3950 4073), Andreas Liljemark 82 Hässelby 1.613, Robin Janson 83 Kil 1.408, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.385, Andreas Fransson 86 IF Göta 1.335.
K: Karin Larsson 81 Garphyttan 2.581 (1204 2912 3673 3012), Lovisa Persson 84 Helsingborg 1.735 (slägga 4032), Johanna Gustafsson 82 Råby-Rekarne 1.545 ("fel hand"), Emma Johannesson 84 Hovslätt ej komplett (slägga 4129).

LERUM 3.10 (Alla Lerum)
M: Christer Björkander 83 Lerum 2.085, Emil Guldbrandsen 1.755, Jonatan Falk 86 1.165.

ÄNGELHOLM 1.10 (Alla Ängelholm)
M: Lars Magnusson 2.042, Magnus Kronberg 1.627, Leif Larsson 1.340, Bengt Nilsson 629.
K: Pernilla Hagberg 2.809 (1148 3519 4019 3573), Anne-Marie Jönsson 1.050.

KALLINGE 1.10 (Alla Gnistan)
M: Erik Olofsson 2.410, Jens Håkansson 1.400, Henrik Johansson 85 994, Henrik Thörn 85 971.
K: Lilian Pyka 2.696 (1138 3130 3424 4003).

TIERP 1.10 (Alla Tierp om inget annat anges)
M: Jan Gunnarsson 1.698, Kent Haglund 1.691, Johan Lindström 1.566, Mikael Öhman 1.498, Ulf Andersson 1.440, Lennart Söderlund 1.281, Lars Andersson 1.256, Rickard Haglund 81 1.027, Rasmus Haglund 85 Östhammar 145.
K: Angelica Ström 81 1.855, Carola Ericsson 971, Caroline Ström 86 960, Gunilla Ström 871, Lena Andersson 828, Liselotte Söderlund 788.

SUNDSVALL 30.9
M: Jens Forslund 83 Kovland 2.174, Håkan Johansson Sollefteå 1.684, Håkan Nilsson Timrå 1.609, Mattias Söderberg Sundsvall 1.456, Lars Larsson Sundsvall 1.492, Robert Berglund Sundsvall 1.342, Lars Öhlén Timrå 1.385, Roger Lidgren Timrå 1.354, Leif Nilsson Timrå 1.129, Kurt Dahlberg Timrå 971, Jarmo Pistool Timrå 938, Rolf Sundion Sundsvall 505, Stig Larsson Sundsvall 345.
K: Veronica Lundgren 86 Ånge 2.067, Elin Forslund 87 Kovland 1.754 (slägga 3008), Jennie Wiksten 82 Kovland 1.598, Emma Holmlund 84 Sundsvall 1.566 (slägga 3094), Åsa Nilsson 84 Timrå 1.459, Monica Lindqvist Sundsvall 1.183, Gunilla Svensson Timrå 1.163, Lie Nilsson Timrå 1.024, Lotta Berg Timrå 1.010, Eva Nilsson Timrå 989, Anna Persson 88 Kovland 823, Anna Holmlund Sundsvall 693, Anna-Karin Nordvall 82 Timrå 511.

LERUM 30.9 (Alla Lerum)
M: Christer Björkander 83 2.332, Billy Tornström 2.082, Emil Guldbrandsen 1.917, Erik Hallenbo 83 1.502, Magnus Willesson 1.371, Jonatan Falk 86 1.314, Christopher Westdahl 82 875.

MALMÖ/S-K 30.9 (Alla Heleneholm)
M: Jonas Forsberg 2.411 (1285 3486 3842 4232), Linus Malmborg 1.842, Fredrik Krook 82 1.638, Patrik Krook 1.590, Martin Pålsson 1.462, Andreas Nilsson 1.406.

KARLSTAD/M 28.9
M: Andreas Fransson 86 IF Göta 1.454, Björn Johansson 84 Trollhättans SK 576.
K: Marie Nordh 84 IF Göta 1.864 (slägga 3479).

KARLSTAD/M 26.9
M: Per Karlsson Växjö 3.124 (1356 4888 4483 6747), Magnus Edström IF Göta 2.698 (1355 5084 3956 4138), Anders Constantin 82 Orient 2.577 (1490 3069 3777 5059), Carl Bergfeldt 82 IF Göta 1.727, Andreas Fransson 86 IF Göta 1.270, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.259.
K: Sofie Lundström 83 Västerås 2.550 (1250 3241 3535 2575), Carolina Madsen 82 Halmstad 1.156 (slägga 3452), Linda Svensson 83 Arvika 759.

KALLINGE 24.9 (Alla Gnistan)
M: Tomas Pyka 81 2.614 (1066 4770 3772 5445), Peter Andersson 2.417 (1155 3569 3494 5281), Andreas Lindström 1.298, Henrik Johansson 85 1.013.

ÄNGELHOLM 24.9 (Alla Ängelholm)
M: Glenn Larsson 2.157, Roger Carlsson 1.672, Magnus Kronberg 1.613, Leif Larsson 1.383, Robert Nilsson 85 827.
K: Pernilla Hagberg 2.804 (1112 3932 4079 3222).

NYNÄSHAMN 23.9 (Alla Nynäshamn om inget annat anges)
M: Stefan Anderzén Udd 2.109, Michael Sundberg 1.831 (slägga 4477), Jim Carlsson 1.622.
K: Karin Sundberg 1.965 (diskus 3477).

KARLSTAD/M 21.9
M: Per Karlsson Växjö 2.874 (1323 3480 4460 6592), Carl Bergfeldt 82 IF Göta 1.584, Andreas Liljemark 82 Hässelby 1.579, Erik Olofsson 82 Kungsängen 1.329.
K: Karin Engström 83 IF Göta 2.811 (1174 2546 3877 4638), Lovisa Persson 84 Helsingborg 2.398 (889 2494 3343 4016), Marie Nordh 84 IF Göta 1.556.

NORRTÄLJE 20.9 (Alla Rånäs)
M: Mattias Ekborg 1.606, Niklas Österberg 979, Daniel Skördell 809.
K: Marketta Korpi 1.716, Inger Karlsson 1.337.

KARLSTAD/M 19.9
M: Fredrik Persson 82 IF Göta 2.050, Christoffer Höjer 82 IF Göta 1.733, Daniel Gustavsson 82 Kil 1.647 (slägga 4000), Robert Sjödén 82 Västerås 1.145.
K: Therese Palm 84 Hovslätt 1.912 (kula 1116).

TORSBY 19.9 (Alla Bore)
M: Krister Larsson 85 2.269 (1119 4150 3291 4104), Stefan Bergqvist 85 1.687, Hans Eriksson 86 1.433, Tommy Kristiansen 86 1.325, Anders Persson 85 1.148, David Johansson 85 1.127, Tomas Ohlsson 86 899, Joel Engström 87 598, Tony Persson 89 337, Mikael Sundler 88 161.
K: Jill Persson 87 1.733.

ÄNGELHOLM 17.9 (Alla Ängelholm)
M: Glenn Larsson 2.027, Magnus Kronberg 1.474.
K: Anne-Marie Jönsson 1.010.

TORSBY 12.9 (Alla Bore)
M: Erik Eriksson 82 2.598 (1002 4710 3390 4680), Björn Ankarling 82 2.394 (1284 3240 3985 4202), Andreas Henriksson 82 2.257 (slägga 4480), Kristian Blom 82 1.808, Johan Granlund 82 1.610, André Liljemark 83 1.600, Lars Johansson 84 875.
K: Madeleine Frykholm 84 2.272 (736 3541 2644 3683).

 

Rapporterat 9 oktober

HUDDINGE 7.10
M: Magnus Mårtensson Strömsund 2.455 (1161 3990 3568 4946), Jöran Westberg Hammarby 1.948, Magnus Westberg 85 Hammarby 1.405, Kent Johansson Huddinge 1.386, Per Öhrland Huddinge 230.
K: Camilla Westerlund 85 Huddinge 2.364 (904 3364 2697 3220), Sara Wikström 84 Hässelby 2.298 (1151 2600 3322 2145), Carolina Hjelt 86 Huddinge 2.271 (1161 2137 3145 2858), Carina Källén Strömsund 2.111 (slägga 3452).

MOTALA 7.10 (Alla Motala om inget annat anges)
M: Erik Svensson Vittsjö 2.494 (1280 5485 3389 3568), Hans Svensson 84 Vittsjö 1.682, Per Husvall 1.648, Alexander Flodin 85 1.513, Erik Pettersson 85 960.
K: Marie Barenfeld 85 Glanshammar 2.152 (1069 3460 3111 1817), Alexandra Swärm 85 2.088 (spjut 3537), Martina Efraimsson 85 2.045, Anna Hansson 85 2.008 (kula 962), Josefine Swärm 85 1.735, Lina Törnqvist 86 1.600 (kula 910).

ALVESTA 7.10
M: Peter Fritz IK Sisu 1.948, Christian Hermansson IK Sisu 1.865, Elias Ericsson 82 Kalmar 1.564, Peter Dagerhem 81 Kalmar 1.331.
K: Rebecka Kvist 83 Alvesta 2.648 (1161 2560 2909 4989), Rebecka Karlsson Hinden 2.390 (899 3382 2601 3870), Helena Jonsson 82 Hinden 1.676 (slägga 3255), Maria Gustavsson 83 Hinden 1.533 (slägga 3339), Eva Franklin Alvesta 958.

SÖDRA VI 4.10 (Alla Södra Vi)
M: Stefan Fredriksson 2.359 (1230 4056 4029 3350), Thomas Lundmark 87 584.

VALÖ 1.10 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Johan Bark 85 1.827, Östen Eriksson 1.635, Alf Sjökvist 1.511, Jon Sjökvist 1.110, Jan Ejderklev 884, Kay Bark 244.
K: Josefin Berg 85 Östhammar 1.639, Ewa Wennbom 1.375, Elleonor Mattsson 1.164, Birgitta Ehrt 652.

VALÖ 30.9 (Alla Valö)
M: Alf Sjökvist 1.466.
K: Ewa Wennbom 1.376, Birgitta Ehrt 657.

LINKÖPING 30.9 (Alla FK013)
M: Patrik Samuelsson 1.758, Patrik Ingström 1.697, Johan Frödin 1.486, Alf Nede 1.466, Andreas Sandgren 1.349, Mikael Storm 1.328, Åke Davidson 1.141, Per Bergqvist 1.134, Daniel Öjergren 1.081, Pierre Söderfjord 1.049, Jan Staaf 880, Per Wallin 879, Thomas Frödin 607.

VALÖ 24.9 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.286 (slägga 4216), Per Andersson 1.965, Åke Lundberg 1.861, Heikki Seppänen 1.824, Johan Bark 85 1.810, Kjell Jansson 1.764, Östen Eriksson 1.644, Alf Sjökvist 1.469, Åke Lindén 1.273, Jan Ejderklev 793, Ulf Sandén 679, Chistoffer Gjertz 88 0.
K: Ewa Wennbom 1.293, Linn Wennbom 89 1.016, Nina Jansson 876, Birgitta Ehrt 643.

VALÖ 23.9 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.384 (slägga 4325), Johan Bark 85 1.882, Östen Eriksson 1.664.
K: Josefin Berg 85 Östhammar 1.682, Birgitta Ehrt 697.

HELSINGBORG 23.9 (Alla Helsingborg)
M: Leif Magnusson 1.976, Peter Eriksson 1.778, Christoffer Asplund 81 1.751, Alexander Ljunggren 81 1.727, Kristian Pettersson 932 (1750 X X X).
K: Annica Malmberg 82 2.235 (824 3304 3080 2273), Ingrid Malmberg 925.

ÖSTHAMMAR 19.9 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.188 (slägga 4192), Per Andersson 1.808, Johan Bark 85 1.781, Östen Eriksson 1.532.
K: Ewa Wennbom 1.273, Birgitta Ehrt 659.

VALÖ 17.9 (Alla Valö)
M: Åke Lundberg 1.928, Per Andersson 1.904, Heikki Seppänen 1.890, Johan Bark 85 1.599, Östen Eriksson 1.536, Alf Sjökvist 1.315, Henrik Johansson 87 629, Tobias Andersson 91 0.
K: Ewa Wennbom 1.240, Birgitta Ehrt 711.

VALÖ 16.9 (Alla Valö)
M: Per Andersson 1.927, Östen Eriksson 1.549, Björn Holm 1.339, Rolf Sjökvist 646, Daniel Holm 90 0.
K: Maria Holm 952, Ingrid larsson 480, Marcella Holm 93 0.

HELSINGBORG 16.9 (Alla Helsingborg)
M: Kristian Pettersson 2.767 (1829 5945 5987 X), Kenneth Jansson 2.368 (1196 3391 3817 4582), Peter Eriksson 1.897, Christoffer Asplund 81 1.513, Alexander Ljunggren 81 1.513, Jimmy Palm 1.483, Tonny Rosenberg 893.

VALÖ 10.9 (Alla Valö)
M: Heikki Seppänen 1.930, Per Andersson 1.812, Johan Bark 85 1.723, Kjell Jansson 1.644, Alf Sjökvist 1.453, Jan Ejderklev 818, Kjell Jokiaho 192.

VALÖ 9.9 (Alla Valö)
M: Jan Ejderklev 862.
K: Ewa Wennbom 1.426, Birgitta Ehrt 641.

VALÖ 3.9 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.122 (slägga 4119), Per Andersson 1.885 (slägga 3931), Heikki Seppänen 1.631, Kjell Jansson 1.613, Östen Eriksson 1.552, Alf Sjökvist 1.469, Rolf Sjökvist 756.
K: Ewa Wennbom 1.270, Birgitta Ehrt 649.

VALÖ 27.8 (Alla Valö om inget annat anges)
M: Per Andersson 1.864, Åke Lundberg 1.756, Johan Bark 85 1.723, Alf Sjökvist 1.565, Mattias Kyller 1.355, Jan Ejderklev 775.
K: Josefin Berg 85 Östhammar 1.715, Elleonor Mattsson 1.062, Nina Jansson 902, Linn Wennbom 89 793, Sandra Eriksson 89 188.

VALÖ 26.8 (Alla Valö)
M: Per Andersson 1.831, Johan Bark 85 1.681, Alf Sjökvist 1049.
K: Nina Jansson 841.

 

Rapporterat 5 oktober

ÖRBYHUS 1.10 (Alla Örbyhus om inget annat anges)
M: Patrik Melin Gefle 2.874 (1446 5687 4767 3449), Lars Widén 2.374 (1203 4525 4048 3124), Johan Mörner 81 2.208 (diskus 4146), Erik Eriksson 1.813, Ingemar Pettersson 1.581, Christer Åström 1.470.
K: Karin Funke-Melin Gefle 2.173 (1030 3323 3077 1773)
F16: Madelen Nylander 84 (spjut 3122)

ESLÖV 1.10 (Alla Eslöv)
M: Joakim Nilsson 1.814, Göran Olofsson 1.432, Jesper Svensson 1.327, Dick Blom 1.140, Lennart Andersson 1.020, Tord Andersson 927, Kent Andersson 363.
K: Jenny Thomasson 2.365 (1015 3508 3205 2448), Maria Andersson 84 2.219 (982 3130 2699 2676), Anna Ohlsson 1.653, Anna Olofsson 1.593, Jenny Olsson 87 1.434.

TRELLEBORG 1.10 (Alla Trelleborg om inget annat anges)
M: Jan-Erik Waldal Malmö 2.589 (1196 4390 3711 5110), Kauko Harjuniemi 1.800, Thomas Hansson 1.584, Mikael Harborn 84 1.172, Rasmus Borg 84 1.119, Anders Dahl 86 893, Christer Hansson 890, Ulf Svensson 863.
K: Tracey Andersson 84 2.385 (1048 2376 3186 3596), Sara Gertsson 84 1.546, Claudia Lendt 85 1.418, Yvette Lindberg 1.320, Emma Svensson 86 1.232, Madeleine Svensson 1.007, Janeth Furuvi 902.

NORRKÖPING 1.10 (Alla Norrköping om inget annat anges)
M: Mattias Eriksson 82 1.683, Mats Haglund 1.560, Peter Orell 543.
K: Stina Lindblad Katrineholm 2.484 (1024 2747 3968 2997), Cecilia Larsson 83 Katrineholm 2.195 (961 4050 2628 1975), Paulina Orell 81 Norrköping 1.240.

SÖDERTÄLJE 1.10 (Alla Södertälje IF)
M: Sven Ohlson 2.418 (1106 4322 3714 4394), Teodor Engqvist 84 1.224.
K: Anna Hellströmer 2.643 (1063 3511 3231 3800).

SÖDRA VI 1.10 (Alla Södra Vi om inget annat anges)
M: Stefan Fredriksson 2.357 (1231 4184 4004 3254), Peter Fritz IK Sisu 1.984, Christian Hermansson IK Sisu 1.838, Mikael Johansson 82 IK Sisu 1.442, Jörgen Nicklasson 1.336.
K: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 2.459 (1269 1919 3558 3363), Anna-Lena Svensson Hinden 2.433 (932 2916 3370 3528), Jette Madsen 1.443, Emma Gjörloff 84 1.384.

NYKÖPING 1.10 (Alla Nyköping)
M: Christer Berg 2.781 (1470 4349 4362 4380), Anders Sundström 2.675 (1505 4467 4300 3530), Jerry Jönsson 2.651 (1434 3941 4197 4270), Jonas Birgersson 83 1.983 (slägga 4283), Lars Eriksson 1.599, Peter Reuss 1.483, Jimmy Birgersson 939.

NYKÖPING 30.9 (Alla Nyköping)
M: Jerry Jönsson 2.446 (1393 3417 3661 4331).
K: Anna Östman 81 1.356.

SAN MARCOS, TX 30.9
M: Stefan Blomqvist Örgryte 3.317 (1810 4769 5083 5455), Mathias Wennberg Castor 2.916 (1336 4502 4321 5842).

NORRTÄLJE 27.9 (Alla Rånäs om inget annat anges)
M: Teddy Jonasson 2.224, Bruce Lambert 1.900, Mattias Ekborg 1.943, Erik Spjut Danderyd Athl 1.574, Daniel Skördell 928.
K: Elisabet Ekborg 1.420.

TIERP 25.9 (Alla Tierp)
K: Katarina Ström 83 2.022 (slägga 3183), Malin Eskilsson 87 634, Sarah Näslund 87 305.

TIERP 24.9 (Alla Tierp)
M: Johnny Eriksson 2.430 (1173 5069 3444 3872), Ulf Andersson 1.532, Mikael Öhman 1.433, Göran Pettersen 920.
K: Helena Söderberg 1.884, Jenny Englund 881, Marie Pettersen 82 859.

ÖRBYHUS 24.9 (Alla Örbyhus)
M: Johan Mörner 81 2.232 (diskus 4035), Christer Åström 1.518.

NYKÖPING 24.9 (Alla Nyköping)
M: Jonas Birgersson 83 2.077 (slägga 4002).

KIRUNA 23.9 (Alla Nedre Soppero)
M: Donald Bergman 2.153 (diskus 3981), Magnus Widell 1.862, Christian Häggström 81 1.605, Mathias Lindmark 84 623.
K: Annette Jaako 84 1.447.

NORRKÖPING 23.9 (Alla Tjalve om inget annat anges)
M: Johan Henriksson 82 1.839, Mats Haglund Norrköping 1.577, Isak Borén 84 1.498, Gunnar Krig 84 861.
K: Anita Norr-Ericson 1.970, Anna Palmerius 1.666.

SKÖLLERSTA 17.9 (Alla Sköllersta)
M: Merlin Andreasson 2.402 (1311 3870 3870 3643), Patrik Lööw 2.010, Rolf Lööw 651.
K: Helena Andreasson 1.444, Elisabeth Lööw 800, Evy Lööw 501.

TIERP 17.9 (Alla Tierp)
M: Peter Dahlberg 1.855, Mikael Öhman 1.453, Peter Johansson 1.256, Stefan Rosén 1.146, Fritz Olsson 1.080, Peter Lindberg 1.023, Tony Bäck 892, Mattias Dahlberg 86 355, Carl Englund 155.
K: Cecilia Rosén 844.

HÄSSELBY 30.8 (Alla Hässelby)
M: Per Östlund 2.565 (1257 4981 4057 3659), Johan Sörin 84 2.164 (1115 4978 3076 3072), Jan Samuelsson Sundbyberg 2.094, Andreas Thiel 83 1.845, Rasmus Olofsson 84 1.652, Michael Blomgren 84 1.126.
K: Katrin Ahlford 83 2.401 (1020 2809 3018 3509), Ylva Forslin 84 1.712, Marie Brorell 85 1.080.

NYKÖPING 29.8 (Alla Nyköping)
M: Erik Sellberg 1.740.

 

 

Rapporterat 3 oktober

FALUN 26.9
M: Daniel Hansson 83 Rånäs 1.921, Christoffer Sundin 84 Nord-Uppland 1.901, Robert Ekman 82 Stål 1.652 (spjut 5489), Oscar Forsberg 82 Falun 1.527.
K: Marie Hilmersson 81 Hässelby 3.073 (1292 3235 3930 5159), Mikaela Johansson 84 Ärla 2.502 (1121 2951 3285 3245), Linda Wijkander 83 Klippan 2.440 (1161 2447 2361 4527), Kristina Helander 84 Kvarnsveden 2.236 (1069 1714 3313 3348), Cecilia Fernström 81 Wedevåg 2.121 (slägga 4008).

SKELLEFTEÅ 23.9 (Alla Skellefteå)
M: Tobias Wallström 83 2.030 (spjut 5472), Sten-Erik Wihlborg 1.830, Lars Bergsten 1.621, Niklas Wiklund 85 1.477, Bertil Granström 1.408, Sune Marklund 1.335, Hans Lundström 1.237, Nils-E Hedbladh 1.134, Kenny Johansson 1.118, Stig Marklund 982, Åke Pettersson 871, Daniel Hedbladh 83 667.
K: Galina Kuznetsova 1.642 (diskus 3075), Jessica Larsson 1.623, Caroline Granberg 83 1.570, Johanna Wahlström 83 768..

FALUN 21.9
M: Daniel Hansson 83 Rånäs 1.904, Christoffer Sundin 84 Nord-Uppland 1.724, Nasser Sebabi 82 Hofors 1.322, Felipe Padilla 82 Ludvika 1.131, Jens Nitér 84 Falun 739, Martin Röjås 84 Falun 595.
K: Marie Hilmersson 81 Hässelby 2.996 (1289 3106 3527 5240), Mikaela Johansson 84 Ärla 2.457 (1189 3179 3253 2578), Kristina Helander 84 Kvarnsveden 2.077 (1025 1397 3374 3104), Linda Wijkander 83 Klippan bröt (kula 1210), Cecila Fernström 81 Wedevåg (slägga 3680).

SÖDERTÄLJE 10.9 (Alla Södertälje IF)
M: Johan Moberg 1.985, Umit Demirci 84 1.434, Teodor Engqvist 84 1.152.
K: Anna Hellströmer 2.628 (1078 3662 3155 3586).

SÖDERTÄLJE 2.9 (Alla Södertälje IF)
M: Sven Ohlson 2.494 (1125 4460 3895 4437), Björn Abrahamsson 81 2.294 (1037 4089 3301 4705).
K: Anna Hellströmer 2.734 (1107 3821 3341 3736).

 

Rapporterat 29 september

HÄSSELBY 24.9 (Alla Hässelby om inget annat anges)
M: Per Östlund 2.477 (1339 4318 4014 3416), Johan Sörin 84 2.172 (1169 4856 3056 3043), Magnus Wickert 2.103, Jan Samuelsson Sundbyberg 1.770, Johan Lundin Hässelby 1.766, Magnus Sörin 82 1.556, Sergej Nikolajev 1.476, Andreas Mokdasi 84 1.225, Christian Ahlsén Hässelby 1.119, Karl-Fredrik Bergqvist 86 366, Robert Bergqvist 88 77.

STRÖMSUND 24.9 (Alla Strömsund om inget annat anges)
M: Hans Källén 2.523 (1377 34444 4417 3895), Jens Edler Östesrund 2.196 (1295 2468 3212 4843), Andreas Hägglund 1.232.
K: Annika Källén 2.091 (slägga 3311), Linda Järlebrant 1.424.

STRÖMSUND 23.9 (Alla Strömsund om inget annat anges)
M: Hans Källén 2.759 (1344 3365 4504 5665), Jens Edler Östersund 2.332 (1336 2781 3559 4679), Markus Olofsson 2.160, Andreas Hägglund 1.206.
K: Carina Källén 2.146 (slägga 3667), Annika Källén 2.102 (slägga 3377).

SAN MARCOS, TX 23.9
M: Stefan Blomqvist Örgryte 3.242 (1793 4506 4962 5390), Mathias Wennberg Castor 2.962.

MALMÖ/S-K 21.9 (Alla Pallas)
M: Glenn Håkansson 2.625 (1300 5375 3895 3734), Einar Cronstedt 2.482 (1133 5528 3903 3412), Conny Håkansson 2.071, Patric Lindahl 1.725.
K: Catarina Andersson 3.391 (1418 3772 4817 5078), Karin Cronstedt 3.068 (1289 3699 4766 3659), Susanna Nilsson 2.165 (1091 2571 2358 2956), Barbro Bengtson 2.120 (1131 2473 2380 2656), Alexandra Wackholt 88 1.103, Catarina Wackholt 857.

MALMÖ/S-K 19.9 (Alla Pallas)
M: Glenn Håkansson 2.627 (1265 5300 3947 3879), Kenneth Riggberger (diskus 4114).
K: Catarina Andersson 3.330 (1410 3650 4740 4899).

SMEDJEBACKEN 17.9 (Alla Heros om inget annat anges)
M: David Johansson Ludvika 2.294 (kula 1375), Johannes Andersson 2.052, Roine Söderlund 2.003, Jan Johansson Ludvika 1.718, Magnus Leonardsson 1.493, Per Jansson 1.350, Tor Trondset Nynäshamn 1.334, Magnus Gardsiö 1.145, Heikki Laine 1.099, Björn Trondset 725, Alexander Priadko 697.
K: Katrin Nordkvist 84 2.164 (1047 2391 2727 2867), Kristin Trondset 1.995, Karin Kristoffersson 87 1.422, Camilla Nordkvist 86 1.382, Susanne Sandqvist 1.173.

NYKÖPING 17.9 (Alla Nyköping)
M: Christer Berg 2.637 (1416 3997 4026 4412), Jerry Jönsson 2.626 (1389 3843 4120 4483), Hannu Hyttinen 1.640, Peter Reuss 1.582, Lars Eriksson 1.572, Magnus Andersson 1.308, Robert Wallgren 775.

UPPSALA 17.9 (Alla Upsala)
M: Niklas Uhlin 2.763 (1436 3907 4835 4236), Urban Gustafsson 2.112, Berth Axelsson 2.065, Per Nordlund 1.931, Anders Hardenborg 83 1.511, Fredrik Hjortzén 1.473.

ÖRBYHUS 17.9 (Alla Örbyhus)
M: Johan Mörner 2.095, Mats Hemström 1.377

MALMÖ/S-K 16.9 (Alla Pallas om inget annat anges)
M: Glenn Håkansson 2.607 (1273 5283 3715 4042), Kenneth Riggberger 2.265, Anders Wikander Helsingborg 2.229.
K: Catarina Andersson 3.244 (1330 3746 4523 4875), Barbro Bengtsson 2.389 (1240 3208 2750 2567), Susanna Nilsson 2.114 (1087 2534 2207 2937), Kristina Wärff 1.326.

HÄSSELBY 13.9 (Alla Hässelby om inget annat anges)
M: Jan Samuelsson Sundbyberg 2.248, Johan Sörin 84 2.188 (1191 4814 3200 2887), Magnus Wickert 2.095, Christian Ahlsén 1.159, Daniel Olofsson 84 834, Per Östlund (1251 4625 3891 -).
K: Katrin Ahlford 83 2.415 (1020 2871 3046 3486), Ylva Forslin 84 1.549.

HUDDINGE 10.9 (Alla Huddinge)
M: Linus Bernhult 3.290 (1586 5284 5570 5056), Axel Bernhult 2.885 (1401 5191 4985 3945), Kenneth Bergén 2.716 (1195 6035 3558 4690), Mikael Alsterbåge 1.900 (spjut 6028).

TIERP 10.9 (Alla Tierp)
M: Peter Dahlberg 1.803, Peter Johansson 1.303, Tony Bäck 914, Peter Lindberg 734, Mattias Dahlberg 86 387.
K: Katarina Ström 83 1.922, Angelica Ström 81 1.914 (kula 955), Madeleine Melin 1.535, Charlotta Melin 1.440.

NYBRO 10.9 (Hinden om inget annat anges)
M: Evert Kvist Alvesta 2.065, Markus Magnusson Kalmar 1.839, Henrik Garpmo 82 1.773, Henrik Johansson Västerås 1.468, Andreas Petersson 82 1.411, Emmanuel Wintersteller 1.252.
K: Rebecka Kvist 83 Alvesta 2.673 (1193 2447 3096 4907), Anna-Lena Svensson 2.551 (957 3466 3507 3389), Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 2.521 (1252 1869 4052 3328), Rebecka Karlsson 2.453 (931 3570 2619 3909), Charlotte Åberg 83 Färjestaden 2.085 (1049 1990 3286 2296), Maria Gustavsson 83 1.883 (slägga 3801), Carina Olsson Glasriket 1.655, Sofia Johansson 82 1.556, Emma Gjörloff 84 Södra Vi 1.445, Helena Johnsson 82 938.

STRÖMSUND 10.9 (Alla Strömsund om inget annat anges)
M: Hans Källén 2.703 (1335 3507 4325 5376), Jens Edler Östersund 2.194 (1194 2805 3202 4871), Paul Ragnvaldsson 1.915, Henrik Ragnvaldsson 1.257.
K: Ann Ragnvaldsson 1.464.

STRÖMSUND 9.9 (Alla Strömsund om inget annat anges)
M: Daniel Ragnvaldsson 2.947 (1296 6599 3582 5352), Svante Söderlund Bore 2.916 (1240 4748 4319 6071), Hans Källén 2.792 (1374 3484 4430 5734), Mikael Snällfot Nedre Soppero 2.721 (1296 6889 3559 3631), Mattias Eriksson Vännäs 2.340 (1196 6269 3225 2751), Jens Edler Östersund 2.195 (1192 3130 2979 4840), Paul Ragnvaldsson 1.955 (1054 3870 3125 2970), Bertil Lundquist Vännäs 1.640, Lars Ragnvaldsson 1.507, Henrik Ragnvaldsson 1.285.
K: Ann Ragnvaldsson 1.504, Anna-Karin Paulonen (spjut 3271).

VRETSTORP 9.9
M: Anders Holmström Örebro 3.444 (1783 5581 5613 5032), Mats Andréasson Sköllersta 2.436 (1280 4042 4062 3587), Fredrik Stenman Örebro 2.025, Patrik Anshelm Örebro 1.645, Kent Granberg Vretstorp 1.452, Fredrik Kjäll Örebro 1.425.

KIL 9.9 (Alla Kil)
M: Daniel Gustavsson 82 2.433 (1096 4128 3681 4788), Stefan Karlsson 2.330.
K: Angela Åkeson 2.434 (1042 1902 3845 3780), Ann-Charlotte Söderbäck 81 1.556.

KARLSTAD/M 6.9
M: Linus Bernhult Huddinge 3.239 (1588 5140 5452 4959), Peter Lindståhl Lidingö 2.831 (1293 4651 4018 5698), Daniel Nornvall Ymer 2.596 (1230 4612 4256 4039).

TIERP 3.9 (Alla Tierp)
M: Ola Berlin 1.944, Mikael Öhman 1.378, Peter Johansson 1.333, Tony Bäck 881.
K: Madeleine Melin 1.492, Charlotta Melin 1.372.

STRÖMSUND 3.9 (Alla Strömsund om inget annat anges)
M: Hans Källén 2.711 (1317 3306 4468 5560), Jens Edler Östersund 2.239 (1267 2860 3263 4689), Andreas Thomasson 82 Gäddede 1.390, Jörgen Olofsson 1.355, Bo Järlebrant 985.
K: Linda Järlebrant 1.333, Gunni Järlebrant 887.

STRÖMSUND 2.9 (Alla Strömsund om inget annat anges)
M: Hans Källén Strömsund 2.843 (1382 3664 4457 5828), Jens Edler Östesrund 2.244 (1213 2800 3320 4956), Marcus Olofsson 2.079, Jon Edler Östersund 1.777 (spjut 5670), Andreas Thomasson 82 Gäddede 1.310, Tobias Olofsson 83 1.310, Jörgen Olofsson 1.291.

SKELLEFTEÅ 2.9 (Alla Skellefteå)
M: Jens Fahlgren 1.601, Lars Bergsten 1.516, Sune Marklund 1.413, Nils-Erik Hedblad 1.235, Roger Löfbom 1.035, Stig Marklund 960, Åke Pettersson 820, Malte Vesterlund 784.
K: Galina Kuzenkova 1.574 (diskus 3048), Jessica Larsson 1.532.

KIRUNA 2.9 (Alla Nedre Soppero)
M: Thomas Ejnestrand 1.722, Mikael Eliasson 1.165.
K: Marlene Häggström 84 1.581.

TIERP 27.8 (Alla Tierp)
M: Ulf Andersson 1.480, Tony Bäck 694, Kurt Lind 679.
K: Gunbritt Andersson 894.

KIRUNA 26.8 (Alla Nedre Soppero)
M: Anders Särkimukka 1.961, Christian Häggström 1.592, Mathias Lindmark 84 596.
K: Christel Häggström 1.969, Ida Dufva 82 1.640, Marlene Häggström 84 1.435.

 


>