Fredag 31 oktober 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Magnus Fridell (vik.)
073-506 21 74
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 2001 - Slutresultat

 
Män individuellt Lagtävlingen
Kvinnor individuellt Alla tävlingsresultat
 

Män individuellt

 
1
  Henrik Wennberg Turebergs FK 3.464
2
  Manuel Brändeborn Råby-Rekarne FIF 3.213
3
  Tony Settle Råby-Rekarne FIF 3.203
4
  Mattias Eriksson Bollnäs FI 3.177
5
  Niklas Arrhenius Spårvägens FK 3.130
6
  Linus Bernhult Huddinge AIS 3.121
7
  Daniel Ragnvaldsson IFK Strömsund 3.000
8
  Daniel Arrhenius Spårvägens FK 2.982
9
  Fredrik Mäkk Hässelby SK 2.910
10
  Patrik Melin Gefle IF 2.871
11
  Axel Bernhult Huddinge AIS 2.859
12
  Andreas Gustafsson Heleneholms IF 2.851
13
  Håkan Öberg Nyköpings BIS 2.843
14
  Daniel Jonsson Råby-Rekarne FIF 2.764
15
  Rajne Svenssohn IF Göta 2.762
16
  Erik Larsson F Gotländsk FI 2.747
17
  Svante Söderlund SK Bore 2.739
18
  Thomas Hirvonen Turebergs FK 2.703
19
  Sören Tallhem Spårvägens FK 2.691
20
  Stellan Bark Söderhamns IF 2.680
21
  Mathias Wennberg IF Castor 2.662
22
  Vittorio Gabrielli Råby-Rekarne FIF 2.631
 
  Kent Lennerfjäll SK Bore 2.631
24
  Niklas Trennéus IK Ymer 2.620
25
  Peter Andersson FIF Gnistan 2.607


Kvinnor individuellt

 
1
  Helena Engman Riviera FI 3.359
2
  Catarina Andersson IK Pallas 3.354
3
  Cecilia Nilsson IK Ymer 3.142
4
  Annika Larsson Gefle IF 2.805
5
  Pernilla Hagberg Ängelholms IF 2.741
6
  Rebecka Kvist Alvesta FI 2.722
7
  Sofie Lundström Västerås FK 2.688
8
  Linda Wijkander Klippans FK 2.669
9
  Christina Larsson F Gotländsk FI 2.665
10
  Anna Hellströmer Södertälje IF 2.664
11
  Karin Engström IF Göta 2.643
12
  Sara Gruvfält-Rosén Huddinge AIS 2.642
13
  Lilian Pyka FIF Gnistan 2.621
14
  Kristina Helander Kvarnsvedens GoIF 2.597
 
  Mikaela Johansson Ärla IF 2.597
16
  Maria Turunen Skruvs IF 2.585
17
  Emma Johannesson Hovslätts IK 2.547
18
  Anna-Lena Svensson IK Hinden 2.542
19
  Tracey Andersson IFK Trelleborg 2.528
20
  Rebecka Karlsson IK Hinden 2.516
21
  Carolina Hjelt Huddinge AIS 2.488
22
  Stina Lindblad Norrköpings FIK 2.478
23
  Ellinor Storbjörk Huddinge AIS 2.477
24
  Madelen Fahlstedt Gefle IF 2.464
25
  Karin Åkerstedt Östersunds GIF 2.457


Lagtävlingen

 
 
   
Poäng
Antal
1
  Råby-Rekarne FIF
29.987
13
2
  Hässelby SK
26.098
21
3
  IK Pallas
25.651
19
4
  Huddinge AIS
25.152
20
5
  Gefle IF
24.921
20
6
  SK Bore
24.365
16
7
  IF Göta
24.192
16
8
  Södertälje IF
23.984
14
9
  F Gotländsk FI
23.767
18
10
  Ängelholms IF
22.115
17
11
  Tierps IF
21.662
74
12
  IK Lerum FI
20.575
15
13
  Spårvägens FK
19.818
8
14
  Kyrkhults SK
19.540
19
15
  Eslövs AI
19.440
13
16
  Lekeryd-Svarttorps SK
18.519
28
17
  Nyköpings BIS
18.011
13
18
  Valö IK
17.923
31
19
  Turebergs FK
16.747
9
20
  IFK Strömsund
16.496
8
21
  IFK Trelleborg
16.492
12
22
  FK O13 Athletics
16.490
15
23
  Motala AIF
15.640
9
24
  FIF Gnistan
14.937
7
25
  Ärla IF
13.642
10
26
  Östhammars FI
13.290
8
27
  Rånäs 4H
12.764
10
28
  Skellefteå AIK
11.873
9
29
  Sundsvalls FI
11.300
8
30
  Södra Vi IF
10.907
13
31
  Skruvs IF
10.432
6
32
  GoIF Tjalve
10.368
7
33
  IK Heros
10.082
7
34
  IK Hinden
9.797
5
35
  Bottnaryds IF
9.649
7
36
  Norrköpings FIK
8.848
6
37
  Heleneholms IF
8.492
4
38
  IK Ymer
8.357
3
39
  IF Udd
8.352
8
40
  Hammarby IF
8.279
4
41
  Falkenbergs IK
6.434
4
42
  Örbyhus IF
5.623
3
43
  Bollnäs FI
5.399
2
44
  Tullinge-Tumba FF
5.344
3
45
  IK Sisu
4.769
3
46
  Östersunds GIF
4.657
2
47
  Falu IK
4.528
2
48
  Vännäs FI
4.267
2
49
  Katrineholms SK
4.148
3
50
  Visby IF Gute
3.572
3
51
  IK Bergaström
3.418
4
52
  Riviera FI
3.359
1
53
  Kovlands IF
3.264
2
54
  Timrå AIF
2.842
2
55
  Vretstorps IF
2.772
2
56
  Alvesta FI
2.722
1
57
  Västerås FK
2.688
1
58
  Söderhamns IF
2.680
1
59
  Klippans FK
2.669
1
60
  IF Castor
2.662
1
61
  Kvarnsvedens GoIF
2.597
1
62
  Smögens IF
2.585
1
63
  IFK Helsingborg
2.566
1
64
  Hovslätts IK
2.547
1
65
  Nord-Upplands AIF-79
2.385
1
66
  Garphyttans IF
2.382
1
67
  Järvsö IF
2.358
1
68
  Mölndals AIK
2.355
1
69
  Ludvika FFI
2.334
1
70
  F Ånge BI-81
2.309
1
71
  Habo IF
2.288
1
72
  IFK Växjö
2.225
1
73
  Nedre Soppero IK
2.204
1
74
  Malmö AI
2.168
1
75
  Lima IF
2.085
1
76
  IF Hagen
2.042
1
77
  IFK Umeå
2.019
1
78
  Kalmar SK
1.972
2
79
  Filipstads IF
1.877
1
80
  IFK Tumba
1.875
1
81
  IK Hakarpspojkarna
1.871
1
82
  Ystads IF
1.831
2
83
  IK Finish
1.741
1
84
  Tingbergs AIS
1.715
1
85
  IFK Lidingö
1.705
1
86
  Glasrikets RC
1.660
1
87
  Herrljunga SK
1.620
1
88
  IFK Lund
1.606
1
89
  Sollefteå GIF
1.566
1
90
  Brattås CK
1.539
1
91
  IK Stål
1.462
1
92
  Gäddede SK
1.458
1
93
  Stensjöns IF
1.324
1
94
  Alingsås IF
1.231
1
95
  KFUM Arvika
1.199
1
96
  Dals Södra FFI
1.191
1
 
  Wärnamo SK
1.191
1
98
  Bodens FI
1.133
1
99
  Trollhättans SK
1.022
1
100
  Kils AIK
1.009
1
101
  Söderköpings FIK
767
1
102
  Hällbybrunns IF
257
1
Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 08-30 13 33
e-post


 

 

Avdelningar

Intro

2013

Arkiv

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997