Tisdag 2 september 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Castorama 2003 - Slutresultat

 
Män individuellt Lagtävlingen
Kvinnor individuellt Alla tävlingsresultat
 

Män individuellt

 
1
  Niklas Arrhenius Spårvägens FK 3.482
2
  Henrik Wennberg Upsala IF 3.472
3
  Stefan Blomqvist Örgryte IS 3.257
4
  Leif Arrhenius Spårvägens FK 3.161
5
  Daniel Arrhenius Spårvägens FK 3.034
6
  Robert Melin Bottnaryds IF 3.019
7
  Manuel Brändeborn Råby-Rekarne FI 2.956
8
  Daniel Ragnvaldsson IFK Strömsund 2.954
9
  Linus Bernhult Huddinge AIS 2.911
10
  Robert Alneroth Gefle IF 2.907
11
  Mathias Wennberg IF Castor 2.880
12
  Vittorio Gabrielli Råby-Rekarne FI 2.861
13
  Bengt Johansson Västerås FK 2.812
14
  Hans Källén IFK Strömsund 2.795
15
  Tony Settle Råby-Rekarne FI 2.777
16
  Erik Larsson F Gotländsk FI 2.707
17
  Niklas Trennéus IK Ymer 2.689
18
  Mats Olsson Järvsö IF 2.670
19
  Håkan Andersson Ullevi FK 2.629
20
  Kenneth Bergén Huddinge AIS 2.624
 
  Thomas Hirvonen Turebergs FK 2.624
 
  Daniel Jonsson Råby-Rekarne FI 2.624
23
  Rolf Öhman Råby-Rekarne FI 2.591
24
  Håkan Setthammar Västerås FK 2.581
25
  Christoffer Sundin Nord-Upplands AIF-79 2.572


Kvinnor individuellt

 
1
  Catarina Andersson Heleneholms IF 3.334
2
  Mikaela Johansson Ärla IF 2.911
3
  Malin Renman Östersunds GIF 2.872
4
  Annika Larsson Gefle IF 2.811
5
  Carolina Hjelt Huddinge AIS 2.788
6
  Tracey Andersson IFK Trelleborg 2.669
7
  Maria Brorson Heleneholms IF 2.555
8
  Jasmine Henriksson Eslövs AI 2.552
9
  Madelen Fahlstedt Gefle IF 2.546
10
  Stina Jacobsson Norrköpings FIK 2.543
11
  Anna-Karin Jansson Västerås FK 2.535
12
  Pia Ankarling IF Göta 2.521
13
  Camilla Westerlund Spårvägens FK 2.515
14
  Lovisa Persson IFK Halmstad 2.480
15
  Rebecka Kvist Alvesta FI 2.479
16
  Rebecka Karlsson IK Hinden 2.475
17
  Veronica Lundgren F Ånge BI-81 2.469
18
  Lina Engren Hässelby SK 2.465
19
  Cine Igeland Vännäs FI 2.417
 
  Alice Bergström Råby-Rekarne FI 2.417
21
  Joanna Nilsson Nynäshamns IF 2.389
22
  Angelica Henriksson IF Hagen 2.387
23
  Linda Åkerman IFK Halmstad 2.378
24
  Camilla Mattson Kils AIK 2.359
25
  Martina Efraimsson Motala AIF 2.343


Lagtävlingen

 
 
   
Poäng
Antal
1
  Råby-Rekarne FIF
27.864
12
2
  Spårvägens FK
27.741
12
3
  Nyköpings BIS
24.900
17
4
  IFK Strömsund
24.874
35
5
  IF Göta
22.834
14
6
  F Gotländsk FI
22.556
17
7
  Huddinge AIS
22.467
20
8
  Eslövs AI
22.018
19
9
  Gefle IF
21.955
18
10
  IK Lerum FI
21.833
19
11
  Hässelby SK
21.775
20
12
  Västerås FK
20.363
11
13
  Kils AIK
20.266
14
14
  Kyrkhults SK
19.759
19
15
  Valö IK
19.219
25
16
  Heleneholms IF
18.837
9
17
  GoIF Tjalve
18.521
11
18
  Turebergs FK
18.277
13
19
  Tierps IF
18.085
42
20
  Södertälje IF
17.784
12
21
  Lekeryds-Svarttorps SK
17.474
16
22
  Östhammars FI
16.461
12
23
  Motala AIF
16.120
9
24
  Täby IS
15.524
23
25
  Villstads GIF
15.445
12
26
  IFK Trelleborg
15.210
10
27
  Örbyhus IF
15.007
9
28
  IFK Halmstad
13.935
10
29
  Skellefteå AIK
13.000
10
30
  FK 013 Athletics
11.839
10
31
  IK Pallas
11.631
5
32
  IK Hakarpspojkarna
11.349
12
33
  Bottnaryds IF
10.515
6
34
  Östersunds GIF
9.506
6
35
  Södra Vi IF
8.755
6
36
  Rånäs 4H
8.584
6
37
  IK Ymer
8.095
4
38
  IF Skade
7.771
8
39
  Valbo AIF
6.029
3
40
  IK Hinden
5.802
4
41
  IK Sisu
5.184
3
42
  Ärla IF
5.127
2
43
  Falu IK
5.114
3
44
  Sävedalens AIK
5.020
3
45
  Norrköpings FIK
4.998
3
46
  Göteborgs KIK
4.516
3
47
  Vännäs FI
4.422
2
48
  Nynäshamns FIK
4.268
2
49
  Hammarby IF
4.255
2
50
  IFK Växjö
4.149
2
51
  SK Bore
3.796
2
52
  Malmö AI
3.774
2
53
  Filipstads IF
3.770
2
54
  Frösö IF
3.740
2
55
  Säffle FIK
3.599
2
56
  Väsby IK
3.546
2
57
  Upsala IF
3.472
1
58
  Örgryte IS
3.257
1
59
  IFK Linköping
2.965
2
60
  IF Castor
2.880
1
61
  Järvsö IF
2.670
1
62
  Ullevi FK
2.629
1
63
  Nord-Upplands AIF-79
2.572
1
64
  Hede IK
2.539
1
65
  Wedevågs IF
2.523
1
66
  IFK Helsingborg
2.500
1
67
  Alvesta FI
2.479
1
68
  F Ånge BI-81
2.469
1
69
  Bollnäs FI
2.452
1
70
  IF Hagen
2.387
1
71
  Orrvikens IF
2.338
1
72
  Kilafors IF
2.336
1
73
  IK Tiwaz
2.334
1
74
  Katrineholms SK
2.333
1
75
  Tullinge-Tumba FF
2.232
1
76
  Strands IF
2.195
1
77
  Herrljunga SK
2.139
1
78
  Sundbybergs IK
2.137
1
79
  FIK Färjestaden
2.114
1
80
  Vittsjö GIK
2.067
1
81
  Alingsås IF
2.014
1
82
  Högbo GIF
1.963
2
83
  KFUM Örebro
1.942
1
84
  Mariestads AIF
1.935
1
85
  IFK Kristinehamn
1.830
1
86
  Kovlands IF
1.744
1
87
  FIF Gnistan
1.720
1
88
  Sundsvalls FI
1.719
2
89
  Glasrikets RC
1.621
1
90
  Tanums IF
1.613
1
91
  Istrums SK
1.587
1
92
  UF Contact
1.536
1
93
  Dals Södra FFI
1.455
1
94
  IFK Mora
1.415
1
95
  Varbergs GIF
1.340
1
96
  Trångsvikens IF
1.305
1
97
  IK Orient
1.199
1
98
  Enköpings AI
1.151
1
99
  Hemlingby LK
848
1
100
  Linköpings GIF
519
1
101
  IFK Tumba
166
1
Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 08-30 13 33
e-post


 

 

Avdelningar

Intro

2013

Arkiv

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997