Lördag 1 november 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Magnus Fridell (vik.)
073-506 21 74
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 1998 - Slutresultat

 
Män individuellt Lagtävlingen
Kvinnor individuellt Alla tävlingsresultat
 

Män individuellt

 
1   Christer Hagberg, Bore   3.462
2 Kristian Pettersson, Ullevi 3.387
3   Linus Bernhult, IF Göta   3.329
4 Per Karlsson, Växjö 3.085
5   Mattias Eriksson, Castor   3.083
6   Daniel Ragnvaldsson, Strömsund   3.066
7   Fredrik Mäkk, Hässelby   3.063
8   Niklas Trennéus, Ymer   3.062
9   Niklas Uhlin, Upsala   3.053
10   Andreas Gustafsson, Hagen   3.042
11   Jimmy Nordin, Gefle   3.033
12   Daniel Nornvall, Ymer   3.026
13   Manuel Brändeborn, Råby-Rekarne   3.017
14   Anders Eriksson, Malung   3.013
15 Patrik Melin, Gefle 2.992
16 Axel Bernhult, Huddinge 2.990
17 Anders Axlid, Ullevi 2.971
18 Svante Söderlund, Bore 2.959
19   Patrik Johansson, Västerås   2.956
   Jim Olsson, IF Göta   2.956
21   Daniel Jonsson, Råby-Rekarne   2.933
22   Tomas Sjöström, IF Göta   2.891
23 Jerry Jönsson, Nyköping 2.887
24 Mårten Ejdervall, Bore 2.883
25   Tobias Melin, Bottnaryd   2.866


Kvinnor individuellt

 
1   Anna Söderberg, Ullevi   3.617
2   Linda-Marie Mårtensson, Hässelby   3.417
3   Helena Engman, Riviera   3.245
4   Camilla Mattson, Kil   3.228
5   Cecilia Nilsson, Ymer   3.198
6 Linda Nestorsson, Ullevi 3.176
7   Catarina Andersson, Heleneholm   3.073
8 Pernilla Hagberg, Ängelholm 2.921
9 Maria Pettersson, Heleneholm   2.880
10   Marie Rosengren, Gefle   2.869
11  Karin Cronstedt, Heleneholm   2.804
12   Linda Andreasson, Heleneholm   2.752
13   Annika Larsson, Gefle   2.703
14 Lilian Pyka, Gnistan 2.702
15   Johanna Gustafson, Råby-Rekarne   2.679
16   Kajsa Lindskog, Ullevi   2.675
17   Veronica Karlsson, Strömsund   2.667
18   Anna Hellströmer, Södertälje IF   2.666
19   Rebecka Kvist, Alvesta   2.575
20 Anna-Karin Lundström, Östersund 2.529
21 Marlene Forslund, Kovland 2.516
22   Karin Åkerstedt, Ragunda   2.508
23 Marie Hilmersson, Wedevåg 2.441
24 Stina Lindblad, Katrineholm 2.434
25 Barbro Bengtsson, Heleneholm 2.428


Lagtävlingen

 
1   Heleneholms IF   31.762 47
2   IF Göta   31.421 35
3   Råby-Rekarne FI   30.151 15
4   SK Bore   29.924 21
5   Gefle IF   29.832 51
6 Hässelby SK 26.779 12
7 Västerås FK 26.577 29
8 IK Ymer 26.467 20
9 IFK Strömsund 26.200 14
10 Södertälje IF 25.645 18
11 Kils AIK 24.021 17
12 Enköpings AI 23.344 23
13 Upsala IF 21.991 14
14 Nedre Soppero IK 21.919 15
15 Nyköpings BIS 21.823 15
16 FIF Gnistan 21.779 16
17 Tierps IF 21.679 38
18 IK Lerum FI 21.574 26
19 Örbyhus IF 20.475 13
20 Ängelholms IF 20.310 12
21 Klippans FK 19.972 12
22 F Gotländsk FI 19.593 14
23 Valö IK 19.517 36
24 Järvsö IF 18.975 13
25 Kovlands IF 18.379 23
26 Linköpings GIF 17.952 18
27 Skellefteå AIK 17.879 15
28 Ullevi FK 17.825 6
29 Katrineholms SK 17.581 12
30 Österhaninge IF 17.504 13
31 Alvesta FI 17.329 11
32 IK Hinden 17.204 12
33 Rånäs 4H 17.171 13
34 IFK Trelleborg 17.144 15
35 Falu IK 16.737 12
36 Södra Vi IF 16.650 13
37 Lekeryds-Svarttorps SK 16.536 15
38 IFK Mora 16.094 12
39 Tranås AIF 15.451 14
40 Bottnaryds IF 14.819 10
41 Huddinge AIS 14.229 8
42 Spårvägens FK 13.966 7
43 IFK Växjö 13.770 6
44 Vretstorps IF 13.110 13
45 Skruvs IF 12.471 12
46 Norrköpings FK 12.405 8
47 Sköllersta IF 11.894 8
48 Ununge IF 11.575 9
49 IFK Gnesta 11.441 7
50 Nord-Upplands AIF-79 11.104 7
51 Kyrkhults SK 11.014 7
52 Kalmar SK 10.779 8
53 Eslövs AI 9.895 6
54 Motala AIF 9.263 8
55 Falkenbergs IK 9.252 7
56 Westermalms IF 8.895 9
57 Östersunds GIF 8.362 4
58 IFK Helsingborg 8.349 4
59 IF Castor 8.092 3
60 Turebergs FK 8.079 4
61 IF Hagen 8.061 4
62 Habo IF 8.045 4
63 IFK Halmstad 7.049 5
64 Hammarby IF 6.591 3
65 Vännäs FI 6.519 3
66 KFUM Örebro 5.542 3
67 Malmö AI 5.383 3
68 Riviera FI 5.253 2
69 IFK Tumba 5.063 3
70 Heby AIF 4.952 3
71 IFK Lidingö 4.881 2
72 Istrums SK 4.877 3
73 Hofors AIF 4.875 3
74 KFUM Arvika 4.260 2
75 Östhammars FI 4.257 2
76 IK Sisu 3.716 2
77 Örgryte IS 3.318 2
78 Vittsjö GIK 3.253 2
79 IFK Umeå 3.181 2
80 Högby IF 3.140 2
81 IF Söder om Lagan 3.027 4
82 Malungs IF 3.013 1
83 Ljungsbro FK 2.690 1
84 Ragunda IF 2.508 1
85 Wedevågs IF 2.441 1
86 IFK Stockaryd 2.420 1
87 GIF Tjalve 2.366 1
88 Gillberga-Lista IF 2.362 1
89 Garphyttans IF 2.275 1
90 Täby IS 2.248 1
91 Kongahälla AIK 2.219 1
92 Sundsvalls FI 2.194 4
93 Hälle IF 2.188 1
94 IF Skade 2.104 2
95 Alingsås IF 2.015 1
96 Bodens FI 1.997 1
97 IFK Lund 1.950 1
98 IK Orient 1.907 1
99 Strands IF 1.872 1
100 IK Heros 1.868 1
101 Fjugesta IF 1.819 1
102 Luleå FI 1.796 1
103 Hovslätts IK 1.742 1
104 IFK Strängnäs 1.713 1
105 Säffle FIK 1.677 1
106 Stocksäters IF 1.535 1
107 Mariestads AIF 1.527 1
108 Filipstads IF 1.458 1
109 Nynäshamns FK 1.439 1
110 Timrå AIF 1.424 1
111 Finspångs AIK 1.374 1
112 Falköpings AIK 1.292 1
113 Gimo FIK 1.240 1
114 SK Glid 1.119 1
115 Visby IF Gute 1.069 1
116 IK Stål 1.026 1
117 Västerviks OK 702 1
118 KA 3 IF 583 1
119 Saxdalens IF 563 1
 
 
Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 08-30 13 33
e-post


 

 

Avdelningar

Intro

2013

Arkiv

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997