Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 19 september 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se


Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 1998

HUDDINGE 18.10 (Alla från Huddinge.)
M: Mats Krigh 1.510, Kent Johansson 1.444, Torbjörn Åkerstedt 926, Per Öhrland 236, Gunnar Olausson 65.

TIERP 18.10 (Alla från Tierp.)
M: Peter Dahlberg 1.949, Stefan Lövgren 1.364, Tony Bäck 867.
K: Angelica Ström 81 1.696, Katarina Ström 83 1.616.

ALVESTA 18.10 (Alla från Alvesta om inget annat anges.)
M: Evert Kvist 1.989.
K: Rebecka Kvist 83 2.452 (1037 2856 2743 4067), Gun Karlsson Skruv 1.283

NYKÖPING/R&T 18.10 (Alla från Nyköping.)
M: Jerry Jönsson 2.887 (1618 4221 4388 4601), Håkan Öberg 2.735 (1277 4700 4075 4930), Anders Sundström 2.720 (1589 4414 4166 3708).
K: Maria Warensjö 83 1.452, Marilou Sumondong 82 1.361, Pernilla Andersson 84 1.333, Malin Tallberg 83 1.171.

ESKILSTUNA 18.10 (Alla från Råby-Rekarne.)
M: Arto Kekki 2.345, Jan Bäck 1.897.
K: Sofi Hildenborg 2.175 (917 3062 2700 2746).

GÄVLE 18.10 (Alla från Gefle.)
M: Robert Alneroth 84 1.490 (825 3242 2266 3053).
K: Madelen Fahlstedt 83 1.695 (slägga: 3242).

VALÖ 18.10 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 2.161, Åke Lindén 1.504, Alf Sjökvist 1.212, Leif Aura 888, Johan Bark 85 775.
K: Ewa Wennbom 1.183, Linn Wennbom 89 300, Birgitta Ehrt 208, Lovisa Johansson 89 12.

VALÖ 17.10 (Alla från Valö.)
M: Alf Sjökvist 1.489, Johan Bark 85 725, Gunnar Johansson 361, Henrik Johansson 87 67.
K: Lillemor Johansson 741, Birgitta Ehrt 185, Lovisa Johanson 89 1.

GÄVLE 17.10 (Alla från Gefle.)
M: Rickard Nygårds 1.836, Thomas Persson 1.517, Jim Nääs 1.131, Erik Proos 1.105, Andreas Nordin 81 1.068 ("fel" hand), Michael Matton 1.025, Alf Jansson 990, Richard Alneroth 80 bröt (1185 5903), Jimmy Nordin 79 bröt (X 5066).
K: Emma Allvin 81 1.875, Madelen Fahlstedt 83 1.628 (slägga: 3410), Lisa Hannula 83 1.503, Ann-Sofie Proos 85 1.204, Emma Jansson 81 1.176.

NEW YORK, NY 17.10
M: Svante Söderlund Bore 2.959 (1266 4730 4516 6002).

KALMAR 17.10 (Alla från Kalmar.)
M: Bo Björkholm 1.321, Elias Ericsson 82 11.74, Peter Dagerhem 81 1.173, Ingvar Thomsson 840

ENKÖPING 17.10 (Alla från Enköping om inget annat anges.)
M: Thomas Eriksson 63 (pers i höjd 2.32!) 2.345 (1220 4860 3500 3260), Mikael Glimmerdahl 2.256, Joakim Nygren Tureberg 1.938, Martin Kruse 1.923, Thomas Johansson Tureberg 1.716, Emil Kruse 1.635, Ola Bigelius 1.556, Stefan Nilsson 1.331, Christoffer Nordfors 79 1.259, Tobias Wallin 1.254, Per Ståhl 1.202, Christian Widdas 79 924, Andreas Stolpe 661, Rolf Kruse 600.
K: Linda Wicksell 80 2.344 (1001 4417 2699 2207), Sara Gelin 80 2.164 (1081 3014 2170 2790), Emilia Löfgren 83 2.112, Malin Ericsson 80 1.935, Petra Parnebring 1.790, Ellen Valgeborg 83 1.770, Ulrika Eijer 1.514, Madeleine Andersson 1.330, Anna Hallberg 1.278, Linda Svensson 1.078, Jennie Ohlström 737.

ESKILSTUNA 17.10 (Alla från Råby-Rekarne.)
M: Rolf Öhman 2.557 (1270 4518 4155 3878), Kaj Jokinen 81 2.443 (1195 5614 3405 3479), Anders Rosendahl 2.103 (slägga: 4493).

VÄSTERÅS/S 17.10 (Alla från Västerås.)
M: Mats Bodén 1.706, Henrik Johansson 1.644.

BORÅS 13.10 (Alla från Ymer.)
M: Anders Sjögren 87 0.
K: Susanne Sjögren 913, Ulla Josefsson 538.

SÖDRA VI 13.10 (Alla från Södra Vi.)
M: Bill Isaksson 85.
K: Sofia Isaksson 1.420.

TORSBY 12.10 (Alla från Bore.)
M: Mårten Ejdervall 2.883 (1316 4624 4149 5815).

ENSKEDE 12.10 (Alla från Semcon Engineering AB!)
M: Magnus Nesterud (Österhaninge) 2.165 (kula: 1380), Mats Berg 1.042, Martin Schulte 819, Sven Olsson 704, Daniel Elmgren 534, Roger Östergren 226, Jonas Eriksson 218.

SKÖLLERSTA 12.10 (Alla från Sköllersta.)
M: Rolf Lööw 441.
K: Helena Pettersson 80 1.343.

SKÖLLERSTA 11.10 (Alla från Sköllersta.)
M: Mats Andréasson 2.337, Patrik Lööw 2.174.
K: Helena Andréasson 80 1.467, Marianne Andréason 1.127.

TIERP 11.10 (Alla från Tierp.)
M: Peter Dahlberg 1.827, Ulf Andersson 1.451, Tony Englund 1.069, Tony Bäck 890.
K: Angelica Ström 81 1.762, Katarina Ström 83 1.590, Gunilla Ström 963, Caroline Ström 86 650, Jenny Haglund 84 390, Sara Haglund 84 277.

ÄNGELHOLM 11.10 (Alla från Ängelholm.)
M: Glenn Larsson 2.507 (1406 4046 3804 3845), Stellan Nilsson 1.839.
K: Pernilla Hagberfg 2.792 (1166 3487 4138 3304), Anita Kanth 1.085, Anne-Marie Jönsson 1.076.

BOTTNARYD 11.10 (Alla från Bottnaryd om inget annat anges.)
M: Tobias Melin 2.652 (1331 4492 4530 3757), Roger Stridh 80 2.232, Robert Melin 82 2.150, Mikael Holst 2.081 (slägga: 5173), Leif Gustavsson Lekeryd-Svarttorp 1.632, Stefan Holst 82 1.221, Greger Melin 1.164, Anders Stridh 1.152, Ove Pettersson 694, Sven-Bertil Ritheim 659, Göran Holst 381

ÖRBYHUS 11.10 (Alla från Örbyhus.)
M: Arne Enarsson 2.517, Lars Widén 2.407, Johan Mörner 81 1.683, Ingemar Pettersson 1.640, Krister Åström 1.552, Erik Eriksson 80 1.358, Anders Enarsson 1200, Kjell Larsson 995.

NYKÖPING/R&T 11.10 (Alla från Nyköping.)
M: Jerry Jönsson 2.842 (1563 4160 4359 4599), Anders Sundström 2.621 (1489 4382 4029 3656), Lennie Axelsson 81 1.974, Jonas Birgersson 83 1.426, Niklas Larsson 1.292.
K: Beatrice Vikner 82 1.121.

HÄSSELBY 11.10 (Alla från Hässelby.)
M: Jan Samuelsson 1.816.
K: Camilla Norell 2.160 (1087 2224 3437 2159).

NORRKÖPING 11.10 (Alla från Norrköping.)
M: Johan Henriksson 82 1.615, Mikael Määttä 82 1.295, Joachim Lindqvist 1.035.
K: Paulina Orell 81 1.548, Anna Stenbäck 82 1.491.

GÄVLE 11.10 (Alla från Gefle om inget annat anges.)
M: Andreas Nordin 81 1.761 (1166 4780 3492 X), Thomas Persson 1.630, Martin Hedberg 1.602, Tobias Ivarsson 81 1.439, Rolf Skalk 1.375, John van Leer 83 1.221, Jim Nääs 1.192, Shabbe Akbari 81 1.174, Mikael Fransson 83 1.074, Mats Åkerlind 1.007, Stig Vilén Skade 506.
K: Madelen Fahlstedt 83 984 (slägga: X).

VALÖ 11.10 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 2.080, Heikki Seppänen 1.921, Åke Lindén 1.500, Alf Sjökvist 1.499, Johan Bark 85 677, Kay Bark 217.
K: Ewa Wennbom 1.130, Christina Jansson 809, Linn Wennbom 89 382.

UPPSALA 10.10 (Alla från Upsala.)
M: Niklas Uhlin 2.268 ("stillastående"), Daniel Bergin 1.750, Fredrik Christmansson 81 1.320, Tomas Weis 82 1.217, Mikael Larsson 1.170, Jan Måwe 80 1.112, Nils Carlsten 81 1.101.

GNESTA 10.10 (Alla från Gnesta.)
M: Roger Andersson 2.302, Peter Thorsén 2.034, Stefan Andersson 1.812, Krister Eriksson 976.

MALMÖ/He 10.10 (Alla från Heleneholm.)
M: Jonas Forsberg 2.411 (1319 3730 3656 4083), Christian Hulteberg 79 2.049, Patrik Krook 1.695.

ÖSTHAMMAR 10.10 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Heikki Seppänen 2.092, Johan Berg Östhammar 2.087, Per Andersson 2.075, Alf Sjökvist 1.483, Björn Holm 1.474, Johan Bark 85 765.
K: Maria Holm 954.

KALMAR 10.10 (Alla från Kalmar.)
M: Markus Magnusson 1.635, Elias Ericsson 82 1.284, Peter Dagerhem 81 1.186, Björn Jansson 993.
K: Hanna Sundewall 84 1.800, Kristin Lock-Johansson 82 1.673.

SKRUV 10.10 (Alla från Skruv om inget annat anges.)
M: Georg Johansson 38 Högby 1.785, Ari Turunen 1.417, Jarmo Turunen 1.401, Andreas Eneman 1.341, Devis Hummel 717, Tommy Stodell 676, Tommy Herngren 422, Bernt Åstrand 261.
K: Carola Feuerpfeil 1.794 (slägga: 3318), Verona Hummel 1.545, Marie Herngren 931, Ann-Christine Hummel 773.

NEW YORK, NY 10.10
M: Svante Söderlund Bore 2.959 (1260 5150 4210 6036), Pontus Lundkvist IF Göta 2.408 (1288 4730 4054 2840), Christian Haar IF Göta 1.735.

FLAGSTAFF, AZ 10.10
M: Sean McNabb USA 2.787 (1393 3671 4698 5020).
K: Linda Nestorsson Ullevi 3.176 (1425 3147 4704 4508).

MORA 10.10 (Alla från Mora.)
M: Henrik Wennberg 79 1.141, Anders Uhr 1.066, Sonny Bäckström 80 887, Anders Nilsson 664, Daniel Forsberg 80 457, Bengt Bäckström 70.
K: Sol-Britt Bäckström 932.

ESLÖV 10.10 (Alla från Eslöv om inget annat anges.)
M: Kauko Harjuniemi Trelleborg 1.870, Christoffer Henriksson 81 1.058, Lennart Andersson 888.
K: Christel Nordin 83 2.168, Maria Andersson 84 1.706, Tracey Andersson 84 Trelleborg 1.531, Sara Gertsson 84 Trelleborg 1.297.

ALVESTA 10.10 (Alla från Alvesta om inget annat anges.)
M: Anton Leion 83 2.097 (1064 3879 3109 3764), Evert Kvist 1.970, Oscar Leion 1.228.
K: Rebecka Kvist 83 2.352 (1055 2271 2676 4168), Rebecka Karlsson 79 Hinden 2.320 (901 3284 2595 3546), Anna-Lena Svensson Hinden 2.305, Mikaela Wieslander 81 1.764, Helena Jonsson 82 Hinden 1.590 (slägga: 3229), Christina Franklin 82 1.512, Maria Gustavsson 83 Hinden 1.381, Eva Franklin 922.

RIMBO/J 10.10 (Alla från Rånäs.)
M: Teddy Jonasson 2.289.

KOVLAND 9.10 (Alla från Kovland.)
M: Jens Forslund 83 1.513, Johan Böhlén 83 1.051, Erik Söderlund 84 997, Daniel Häggkvist 84 893.
K: Marlene Forslund 82 2.503 (1032 2928 3044 3914), Anna Sjödin 81 1.626, Karin Olsson 84 1.356, Jennie Henrikson 84 1.183, Madelene Högback 84 907, Elin Forslund 87 905, Anna Persson 88 419.

VÄSTERÅS/S 8.10 (Alla från Västerås.)
M: Jörgen Viksell 79 2.118 (slägga: 4527), Alem Resulovic 83 550.
K: Sofie Lundström 83 2.128 (1072 2582 2498 2650), Inda Tingberg 84 1.210. 

KARLSTAD/M 8.10
M A: Nils Pettersson 81 Boden 1.972, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.389, Carl Bergfeldt 82 IF Göta 1.360, Thomas Hellman 81 IF Göta 536.
M B: Anders Constantin 82 Orient 1.852, Kalle Saarvanto 1.498.

KOVLAND 7.10 (Alla från Kovland.)
M: Kjell-Åke Forslund 1.957, Tommy Lagergren 1.336, Bo Larsson 1.202, Johan Eriksson 1.168, John Sundstrand 84 572.
K: Marlene Forslund 82 2.516 (1059 2760 3093 4017).

KOVLAND 6.10 (Alla från Kovland.)
M: Kjell-Åke Forslund 1.917, Magnus Forslund 1.687, Timo Wiksten 1.432, Thure Wiksten 1.323, Fredrik Edlund 1.235, Ulf Berg 1.196, Fredrik Wickberg 1.173, Anders Persson 806.

KARLSTAD/M 6.10
M: Marcus Larsson IF Göta 2.369, Nils Pettersson 81 Boden 1.997, Anders Constantin 82 Orient 1.585, Martin Holm IF Göta 1.538, Joakim Olsson 80 Hälle 1.459 (fel hand!), Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.381, Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne 946 (fel hand!), Thomas Hellman 81 IF Göta 583, ... Urban Svedberg IF Göta bröt (spjut: 6265)..
K: Johanna Gustafson 82 Råby-Rekarne 2.621 (918 3382 3605 3972), Karin Larsson 81 Garphyttan 2.275, Carolina Madsen 82 Halmstad 2.247.

SÖDERTÄLJE 5.10 (Alla från Södertälje IF.)
M: Jacob Petersén 2.110, Peter Ohlsson 1.969, Johan Fischer 1.501, Sven Ohlson 1.467 (fel hand!).
K: Anna Hellströmer 1.143 (756 3366 1729 2221 - herredskap och manliga poängtabellen!).

LEKERYD 4-5.10??? (Alla från Lekeryd-Svarttorp om inget annat anges.)
M: Tobias Melin Bottnaryd 2.689 (1388 4907 4415 3554), Robert Melin 82 Bottnaryd 2.005, Mikael Holst Bottnaryd 1.997 (slägga: 4634), Greger Melin Bottnaryd 1.317, Stefan Holst 82 Bottnaryd 1.178, Göran Holst Bottnaryd 384, Leif Gustavsson 1.666, Jan Svensson 1.531 & 1.526, Mattias Arvidsson 1.397, Stig Arvidsson 1.382, Leif Carlsson 1.360, Harald Henriksson 1.272 & 1.267, Anders Enqvist 1.268, Lars-U Ekfelt 1.197, Allan Wadenrud 1.089, Allan Henriksson 892.
K: Veronica Jansson 1.651, Kerstin Larsson 1.491, Gunilla Pettersson 1.202, Åsa Danielsson 1.119, Elin Trofast 81 1.112.

ÄNGELHOLM 4.10 (Alla från Ängelholm om inget annat anges.)
M: Glenn Larsson 2.351 (1335 3677 3569 3806), Stefan Nilsson 2.116, Pawel Szczyrba 81 Malmö 1.824 (1008 3991 3076 2418), Stellan Nilsson 1.813, Magnus Kronberg 1.617.
K: Desirée Dahlgren 84 Malmö 1.893, Anita Kanth 1.201.

MOTALA 4.10 (Alla från Motala om inget annat anges.)
M: Per Husvall 1.641, Alexander Flodin 85 911, Julian Karlsson 85 567, Mikael Hammer 85 548, Filip Rasch 85 328.
K: Anna-Karin Lundström Östersund 2.529 (1050 3008 3651 4341), Sandra Landström 80 1.972 (diskus: 3507), Emma Karlsson 79 1.671, Erika Sigvardsson 80 1.625.

ÖRBYHUS 4.10 (Alla från Örbyhus.)
M: Arne Enarsson 2.490, Per-Arne Åström 1.563, Krister Åström 1.449.

KYRKHULT 4.10 (Alla från Kyrkhult.)
M: Bo Gustafsson 1.771, Mathias Johansson 1.725, Christer Johnsson 1.645, Henrik Holmgren 80 1.577, Johan Hellstrand 914.
K: Ida-Maria Holmgren 82 2.056 (slägga: 3159), Monika Svensson 84 1.326.

SÖDRA VI 4.10 (Alla från Södra Vi.)
M: Gustav Nilsson 2.241, Jörgen Nicklasson 1.390, Lars Gjörloff 1.119, Thomas Lundmark 87 71.
K: Emma Gjörloff 84 994.

TIERP 4.10 (Alla från Tierp.)
M: Ola Berlin 1.878, Peter Dahlberg 1.860, Ulf Gunnarsson 1.630, Ulf Andersson 1.458, Sivert Melin 1.295, Stefan Lövgren 1.222, Kurt Melin 963, Tony Bäck 941.
K: Eva Berlin 1.923, Katarina Ström 83 1.804, Angelica Ström 81 1.785, Jaana Harling 613.

SKÖVDE 4.10 (Alla från Hagen om inget annat anges.)
M: Benny Rahm 2.140, Kjell-Ove Larsson 1.678, Torbjörn Karlsson 83 1.201.
K: Kajsa Fällström 82 Istrum 2.001 (kula: 1100).

SÖDERTÄLJE 4.10 (Alla från Södertälje IF.)
M: Thomas Nilsson 1.705, Björn Abrahamsson 81 1.308.
K: Anna Hellströmer 2.460 (1074 3693 2786 3030).

NYKÖPING/R&T 4.10 (Alla från Nyköping om inget annat anges.)
M: Jerry Jönsson 2.833 (1591 4105 4257 4625), Håkan Öberg 2.783 (1236 4808 4504 4772), Lennie Axelsson 81 1.788, Joakim Johansson 80 1.736, Per Alwerholm 81 Strängnäs 1.713, Jonas Birgersson 83 1.340, Niklas Larsson 1.248.
K: Maria Andersson 83 1.550, Marilou Sumondong 82 1.441, Beatrice Vikner 82 1.229, Micaela Ardeheim 83 721.

BORÅS 4.10 (Alla från Ymer om inget annat anges.)
M: Peter Bengtsson 1.972, Jonas Román 1.841, Mikael Sandqvist Mariestad 1.527, Lars Frison 1.475.

GÄVLE 4.10 (Alla från Gefle.)
M: Patrik Melin 2.992 (1405 6412 4536 4041), Richard Alneroth 80 2.571 (1144 6154 4109 3187), Joakim Lundqvist 81 2.064 (1115 4928 2963 2700), Rolf Skalk 1.839, Ulf Hedberg 80 1.638, Thomas Persson 1.583, Tobias Ivarsson 81 1.501, Tomas Rosborg 79 1.396, Henrik Hjerling 81 1.381, Arne Skalk 1.273, Mikael Fransson 83 1.193, Mats Åkerlind 1.085, Lars Nordin 678, Fredrik Lax 324.
K: Marie Rosengren 80 2.869 (1122 4460 3733 3453), Karin Funke 2.309 (1062 3393 3151 2166), Emma Allvin 81 1.942, Madelen Fahlstedt 83 1.796 (slägga: 3657), Louise Rönnqvist 80 1.349.

VALÖ 4.10 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.170, Per Andersson 2.096, Kjell Jansson 1.535, Gunnar Holmgren 1.041, Johan Bark 85 703.
K: Ewa Wennbom 1.129, Linn Wennbom 89 240.

UPPSALA 3.10 (Alla från Upsala.)
M: Niklas Uhlin 2.855 (1420 3922 5037 4682), Johan Levin 2.475, Ali Sabouri 1.161.

GNESTA 3.10 (Alla från Gnesta.)
M: Roger Andersson 2.271, Peter Thorsén 1.963, Stefan Andersson 1.887, Bertil Karlsson 1.070.

VALÖ 3.10 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 2.052, Heikki Seppänen 2.036, Alf Sjökvist 1.531, Fredrik Eriksson 1.515, Gert-Ove Hedlund 1.363, Ragnar Norén 1.074, Johan Bark 85 789, Sven-Åke Bergman 760, Rolf Sjökvist 624.
K: Eva Larsson 1.789, Ewa Wennbom 1.116, Linn Wennbom 89 254.

TRELLEBORG 3.10 (Alla från Trelleborg om inget annat anges.)
M: Magnus Jönsson 2.074, Kauko Harjuniemi 2.058, Peter Rosenlöf Lund 1.950, Thomas Hansson 1.653, Kenneth Andersson 1.113, Christer Hansson 1.028, Henrik Roos 84 837, Mikael Harborn 84 486, Anders Olsson 84 212.
K: Malin Svensson 2.153, Tracey Andersson 84 1.730, Sara Gertsson 84 1.406, Yvette Lindberg 1.204, Caludia Lendt 85 1.128, Jenny Bengtsson 85 760, Janet Funevi 681.

FLAGSTAFF, AZ 3.10
M: Kristian Pettersson Ullevi 3.387 (1738 5662 5533 4827), Håkan Andersson Ljungsbro 2.690 (1580 4482 4343 3300), Brandon Hall USA 2.112,
K: Linda Nestorsson Ullevi 3.014 (1286 2979 4335 4589), Jessica Daniels USA 2.805, Sabine Krieger GER 2.585, Andrea Hancock USA 2.354, Darcy Ahner USA 2.311, Petra Eklund Täby 2.248 (1018 3069 2773 2681), Megan Shenefelt USA 2.103.

KARLSTAD/M 3.10
M: Christer Hagberg Bore 3.389 (1598 5811 5264 5623), Urban Svedberg IF Göta 2.391 (spjut: 6202).

VISBY 3.10 (Alla från F Gotländsk FI om inget annat anges.)
M: Erik Larsson 80 2.428 (1241 4226 3853 3783), Robert Ruthström 80 2.286, Bo Jacobsson 2.012, Claes-Martin Hansson 1.632, Jorma Jääskeläinen 1.471, Björn-Erik Franzén 1.179.
K: Marie Liljegren 84 1.411, Eleonor Stenström 84 KA3 583.

KATRINEHOLM 3.10 (Alla från Katrineholm.)
K: Stina Lindblad 2.375 (1039 2629 3730 2705), Sofie Hellström 81 1.985, Cecilia Larsson 83 1.926 (spjut: 3488), Therese Axelsson 83 1.594, Linnéa Thåqvist 83 1.362, Katarina Gustafsson 84 1.306, Linda Hellström 81 1.260, Linn Gustafsson 84 1.117, Hanna Larsson 84 963, Johanna Stigbahr 81 894, Sophia Gustafsson 83 839,

LERUM 3.10 (Alla från Lerum om inget annat anges.)
M: Anders Axlid Ullevi 2.971 (1611 4640 4646 4462), Bo Malmström 1.617, Emil Guldbrandsen 80 1.519, Mattias Bengtsson 80 1.513, Erik Hallenbo 83 820, Björn Johansson 82 815, Steve Slättmyr 82 738.
K: Martina Elf 82 986, Jennie Dahlin 82 877, Maria Arnell 82 612.

ESKILSTUNA 3.10 (Alla från Råby-Rekarne.)
M: Tony Settle 2.791 (1341 4473 3962 5430), Anders Olsson 2.491 (slägga: 4486), Tobias Ekberg 2.196.
K: Johanna Gustafson 82 2.679 (962 3350 3540 4263), Sofia Gustafsson 79 1.927, Jessica Nyström 1.890.

ALVESTA 3.10 (Alla från Alvesta.)
M: Evert Kvist 1.911, Claes-Göran Pettersson 1.771, Jonathan Pettersson 79 1.407.
K: Rebecka Kvist 83 2.575 (1087 3076 2676 4484), Ann-Christin Kvist 736.

TORSBY 3.10 (Alla från Bore)
M: Kent Lennerfjäll 2.496 (1134 5723 3190 4279), Mikael Zetterlund 2.405 (slägga: 4601), Niclas Boåsen 2.051, Karl-Erik Keck 1.142.

HÄSSELBY 3.10 (Alla från Hässelby om inget annat anges.)
M: Fredrik Mäkk 3.063 (1438 5008 5148 4840), Christer Holger Huddinge 2.370, Martin Mella Huddinge 2.263 (kula: 1300), Jan Samuelsson 2.186, Åke Ruus Spårvägen 2.114, Magnus Wickert 2.052, Fotios Makrostergios Spårvägen 1.825 (spjut: 4997), Johan Lundin 1.810, Mattias Krook 82 Tureberg 1.803, Kari Väisänen Tumba 1.662, Johan Sörin 84 Hässelby 1.583 (spjut: 4378), Daniel Melin 80 Tumba 1.276, Axel Bernhult Huddinge bröt (1363 5356 4780), Richard Shanwell Linnéa bröt (1316 4063 X).
K: Linda-Marie Mårtensson 3.405 (1590 3349 4678 5139), Marie Hilmersson 81 Wedevåg 2.441 (1076 2248 3313 4010), Brigitta Ladó 81 2.088 (spjut: 4025), Stina Palosaari 80 2.056 (diskus: 3552).

KLIPPAN 1.10 (Alla från Klippan om inget annat anges.)
M: Leif Magnusson Helsingborg 2.206, Gösta Castor 1.864, Ralf Axelsson 1.835, Björn Nilsson 80 1.769, Markus Persson 80 1.212, Tomas Håkansson 873.
K: Anna Sedlin 80 2.139 (spjut: 3494), Linda Wijkander 83 1.924, Anna Dahl 81 1.673, Anna Jonasson 80 1.346.

TORSBY 1.10 (Alla från Bore.)
M: David Frykholm 80 2.432 (1105 5555 3563 3621), Mattias Larsson 81 1.810.

VÄSTERÅS/S 1.10 (Alla från Västerås.)
M: John Roslund 80 1.040, Robert Öryd 80 1.021, Göran Kihl 861, Alem Resulovic 83 561.
K: Sofie Lundström 83 2.083 (kula: 1098), Ida Tingberg 84 1.252, Maria Lindström 80 1.288, Lina Håkansson 83 740.

KARLSTAD/M 1.10
M: Anders Constantin 82 Orient 1.867, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.451.

VÄXJÖ 1.10 (Alla från Växjö om inget annat anges.)
M: Per Karlsson 3.085 (1434 4241 4456 6822), Fredrik Ahlström 2.296, Daniel Malm 2.172, Mikael Holst Bottnaryd 2.144 (slägga: 5100), Stefan Kjellander Vittsjö 1.994 (slägga: 4779).

VISBY 30.9 (Alla från F Gotländsk FI om inget annat anges.)
M: Erik Larsson 80 2.459 (1250 4343 3829 3872), Robert Ruthström 80 2.305, Bo Jacobsson 1.926, Tore Olofsson 1.887 (slägga: 4419), Johan Smitterberg 81 1.552, Nicolaus Daun 82 1.396, Jorma Jääskeläinen 1.282, Gustav Melén 82 1.215, Andreas Daun 80 1.074, Johannes Daun 84 Visby Gute 1.069, Stig Larsson 831, Joakim Daun 82 676.
K: Marie Liljegren 84 1.184, Eleonor Stenström 84 KA3 572.

TRANÅS 29.9 (Alla från Tranås.)
M: Richard M'Foutiga 1.832, Andreas Lundqvist 79 1.181, Henrik Karlsson 82 916, Martin Levin 83 645, David Brolin 82 610, Soheil Pakandam 81 368, Andreas Sjöstedt 81 210.
K: Magdalena Lundén 1.737, Susanne Henriksson 79 1.633, Lillemor Levin 80 1.571 (slägga: 3136), Kristina Palm 80 1.525, Sofie Henriksson 79 890, Siw Dahlgren 853.

KARLSTAD/M 29.9
M: Fredrik Steen 80 Norrköping 2.377, Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne 2.367 (spjut: 5433), Nils Pettersson 81 Boden 1.984, Håkan Eriksson 79 Gefle 1.956, Fredrik Persson 82 IF Göta 1.635, Anders Constantin 82 Orient 1.579, Andreas Liljemark 82 Österhaninge 1.449, Ola Krisell 81 Norrköping 1.393, Johan Engberg 81 Finspång 1.374 (1000 2797 2306 2112), Johan Wiklund 81 Luleå 1.312, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.248, Christian Andersson 79 IF Göta 1.155, Robert Sjödén 82 Västerås 912, Thomas Hellström 79 IF Göta 787, Thomas Hellman 81 IF Göta 471.
K: Johanna Gustafsson 82 Råby-Rekarne 2.674 (1003 3126 3689 4114), Karin Larsson 81 Garphyttan 2.242, Carolina Madsen 82 Halmstad 2.072, Lina Hagman 80 Istrum 1.610, Emma Rienas 82 Filipstad 1.458, Charlotte Nordh 82 IF Göta 1.200.

NYKÖPING/R&T 29.9 (Alla från Nyköping.)
K: Maria Andersson 83 1.465, Marilou Sumondong 82 1.314, Louise Vingren 82 425.

MALMÖ/He 28.9 (Alla från Heleneholm om inget annat anges.)
M A: Glenn Håkansson 2.611 (1261 5605 3649 3926), Anders Wikander Helsingborg 2.510 (1321 4643 3569 3963), Conny Håkanson 2.092, Thomas Nilsson 1.074.
M B: Rikard Krook 2.681 (1290 6514 3805 3371).

ÄNGELHOLM 27.9 (Alla från Ängelholm om inget annat anges.)
M: Stefan Nilsson 2.154, Lars Magnusson 2.145, Daniel Malm Växjö 2.137, Stellan Nilsson 1.763, Magnus Kronberg 1.517, Andreas Fredin 1.269, Sven-Bertil Jönsson Halmstad 1.096, Niclas Blyh Halmstad 982.
K: Pernilla Hagberg 2.821 (1162 3601 4122 3396), Anita Kanth 1.196, Anne-Marie Jönsson 1.091.

ESLÖV 27.9 (Alla från Eslöv.)
M: Stefan Sandel 2.095, Joakim Nilsson 1.865.
K: Christel Nordin 83 2.247 (släga: 3034), Maria Andersson 84 1.742.

TIERP 27.9 (Alla från Tierp.)
M: Peter Dahlberg 1.727, Lars Marklund 1.460, Arne Ström 1.236, Tony Bäck 1.011, Patrik Enander 957, Magnus Woldtz 870, Tobias Sjöström 716.
K: Katarina Ström 83 1.748 (slägga: 3090), Angelica Ström 81 1.705, Charlotte Eriksson 1.373, Gunilla Ström 918, Caroline Ström 86 473.

KATRINEHOLM 27.9 (Alla från Katrineholm.)
K: Stina Lindblad 2.434 (1032 3048 3585 2774), Sofie Hellström 81 2.020, Cecilia Larsson 83 2.001, Linda Hellström 81 1.317, Sara Gustafsson 81 1.727, Therese Axelsson 83 1.385, Linnéa Thåqvist 83 1.348, Katarina Gustafsson 84 1.158, Linn Gustafsson 84 978, Sophia Gustafsson 83 846.

KALLINGE 27.9 (Alla från Gnistan om inget annat anges.)
M: Peter Andersson 2.632 (1284 4317 3506 5384), Tomas Pyka 81 2.505 (1099 4452 3849 4712), Per-Ola Andersson 80 1.494, Kenth Zickbauer 1.379, Tommy Pyka 1.134, Sverker Sjölin 908, Anders Andersson Gnistan 851.
K: Lilian Pyka 79 2.626 (1175 2906 3300 3815), Anna Mejenquist 82 Stockaryd 2.380 (917 2927 2978 3726), Sofia Zickbauer 83 1.522, Anette Carlsson 80 1.174.

ÖRBYHUS 27.9 (Alla från Örbyhus.)
K: Linda Persson 2.149, Linda Ekh 1.608.

FALUN 27.9 (Alla från Falun om inget annat anges.) OBS: Alla poäng korrigerade!
M: Markus Ottesen 81 1.659, Andreas Hedström 81 1.627, Jonas Sjöström 1.286, Jon Andersson 80 1.259 (750 4154 2195 1632), Fredrik Rohlén 950, Klas Eriksson 81 808.
K: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 3.417 (1636 3325 4671 5211), Anna Larsson Heby 1.990, Jenny Kallur 81 1.836 (953 2371 2020 2368), Åsa Fransson 80 Hofors 1.833, Jessica Jansson 81 Heby 1.788, Angeliqua Renström 80 Hofors 1.736, Maria Andersson 80 1.490, Ulrika Andersson 80 1.289, Jenny Sjöström 1.231, Petra Forsberg 80 Heby 1.174, Anna Jansson 81 1.028.

LERUM 27.9 (Alla från Lerum.)
M: Henrik Hallenbo 2.500 (1225 4732 3470 4366), Henrik Balkander 79 2.346, Christer Falk 2.030 (slägga: 4124), Daniel Malmström 83 1.828 (1033 3791 2880 2725), Christer Björkander 83 1.732 (1115 3161 2751 2614), Emil Guldbrandsen 80 1.646, Daniel Jacobsson 79 1.621, Bo Malmström 1.598, Stefan Fröjdh 1.523, Ulf Jacobsson 917, Dennis Malmström 84 861, Steve Slättmyr 82 744, Staffan Hallenbo 82 588, Christopher Westdahl 82 578, Lucas Jacobsson 83 536, Fredrik Strömberg 83 476, Rolf Hallberg 0.
K: Bianca Jacobsson 81 1.633, Veronica Gulldén 84 1.585, Jennie Dahlin 82 878, Marielle Malmström 86 684, Maria Arnell 82 652.

GÄVLE 27.9 (Alla från Gefle.)
M: Joakim Lundqvist 81 1.905 (1080 4525 2790 2506), Rolf Skalk 1.743, Thomas Persson 1.594, Arne Skalk 1.320, Mikael Fransson 83 1.128, Jim Nääs 1.108, Andreas Nordin 81 1.058, Mats Åkerlind 882, Lars Nordin 447, Fredrik Lax 279.
K: Madelen Fahlstedt 83 1.647 (slägga: 3500), Lisa Hannula 83 1.495 (774 1845 1976 1962).

KARLSTAD/M 27.9 (Alla från IF Göta.)
M: Dag Solhaug 2.745 (1341 3882 5106 4231), Fredrik Östlin 2.547 (1319 4985 4131 3326), Urban Svedberg 2.300 (spjut: 6275).

RÅBY-REKARNE 27.9 (Alla från Råby-Rekarne.)
M: Manuel Brändeborn 3.017 (1605 4497 4722 4852), Anders Olsson 2.436 (1162 4343 3660 4314), Jimmy Karlsson 81 2.347 (spjut: 5456), Daniel Jonsson 920 (1729 X X X).

VALÖ 27.9 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.095, Per Andersson 2.074, Kjell Jansson 1.715, Alf Sjökvist 1.469, Ulf Sandén 759, Johan Bark 85 611.
K: Ewa Wennbom 1.214, Linn Wennbom 89 240.

ÖSTHAMMAR 26.9 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.136, Heikki Seppänen 2.065, Alf Sjökvist 1.575, Björn Holm 1.353.

HELSINGBORG 26.9 (Alla från Helsingborg om inget annat anges.)
M: Leif Magnusson 2.096, Björn Nilsson 80 Klippan 1.784 (P18-redskap??).
K: Sanda Johannesson 81 1.944, Annika Malmberg 82 1.689 (F16-redskap??)

LINKÖPING 26.9 (Alla från Linköping om inget annat anges.)
M: Jerry Jönsson Nyköping 2.390 (1520 2148 4069 4426), Frederick Löfdahl Tjalve 2.366, Lars Sevén 1.831, Lars-Henrik Stålmarck 1.801, Patrik Samuelsson 1.708, Patrik Ingström 1.601, Per Klofsten 1.513, Johan Frödin 1.406, Johan Granath 1.324, Alf Nede 1.311, Fred Gustavsson 1.152, Per Bergqvist 1.008, Hans Enström 805, Åke Davidson 795, Tomas Frödin 719, Åke Fuxin 554.
K: Linda Klaar 80 Tranås 1.929, Kristina Palm 80 Tranås 1.654, Anna Johansson 80 1.194, Erica Jakobsson 79 1.089.

BORÅS 26.9 (Alla från Ymer.)
M: Niklas Trennéus 2.748 (1484 3954 4530 4275), Daniel Nornvall 2.677 (1258 4623 4055 4713), Johan Börjesson 79 1.882, Herman Thorell 1.539.
K: Cecilia Nilsson 79 3.053 (1335 2941 3704 5508).

SKELLEFTEÅ 26.9 (Alla från Skellefteå AIK om inget annat anges.)
M: Kennet Sjöstedt 79 2.328, Sten-Erik Wihlborg 2.267, Fredrik Björklund IFK Umeå 2.085 (spjut: 5677), Rikard Långström 79 1.634, Niklas Karlander 79 1.408, Sune Marklund 1.357, Stig Marklund 988, Dan Lundkvist 987.
K: Charlotte Sjödin 83 Riviera 2.008 (slägga: 3306).

VÄSTERÅS/A&S 26.9 (Alla från Västerås om inget annat anges.)
M: Manuel Brändeborn Råby-Rekarne 2.973 (1597 4479 4531 4836), Fredrik Mäkk Hässelby 2.899 (1382 4644 4726 4803), Tony Settle Råby-Rekarne 2.793 (1292 4690 3831 5649), Håkan Setthammar 2.587 (1310 4794 4016 3788), Peter Skoglund 2.340, Pasi Mäntylä 20.82 (spjut: 6205), Peter Holmroos 2.043, Fredrik Sjödén 1.957, Ove Puisto 1.885, Robert Wallén 1.810, Marko Lötjönen 1.687, Gunnar Welding 1.515, Göran Kihl 757, Robert Öryd 744.
K: Emma Olsson 83 2.044 (släga: 4003), Josefin Nilsson 1.282, Petra Johanson 1.259, Maria Lindström 1.214.

RIMBO 26.9
K: Helena Engman Riviera 3.245 (1423 3705 4550 4521).

TORSBY 26.9 (Alla från Bore om inget annat anges.)
K: Maria Andersson 82 Arvika 2.212 (slägga: 4009), Annette Nilsson (spjut: 3473), Åsa Jonasson 2.013, Ingela Marklund 1.860.

UPPSALA 26.9 (Alla från Upsala.)
M: Daniel Bergin 1.832, Anders Hardenborg 83 1.489, Tomas Weis 82 1.367.
K: Kerstin Jonzon 84 1.528.

MALMÖ/He 26.9 (Alla deltagare från Heleneholm om inget annat anges.)
M: Rikard Krook 2.554 (1233 6124 3749 3187), Jonas Forsberg 2.500 (1322 3914 3774 4312), Staffan Jönsson 81 2.392 (1224 4023 4043 3585), Håkan Svensson 2.335, Patrik Dahlberg 2.099, Inge Blom 1.986, Pontus Nilsson 82 1.681, Andreas Davitidis 82 Malmö 1.666, Anders Rosenquist 1.602, Greger Linde 80 1.513, Louise Verhaard 1.474, Arnold Ahlström 1.469, Fredrik Krook 82 1.382, Max Lundin 82 1.204, Daniel Edström 83 1.110, Stefan Timar 83 1.096, Berne Rosenquist 653, Kenneth Håkansson 446.
K: Kristina Wärff 2.304 (1045 3107 2948 2644), Susanna Nilsson 2.125 (kula: 1106), Desirée Dahlgren 84 Malmö 1.887 (slägga: 3164), Maria Svensson 83 1.483, Ina Altrell 1.418, Emma Hansson 86 1.115, Ingrid Rosenquist 787.

SUNDSVALL 25.9 (Alla deltagare från Sundsvall om inget annat anges.)
M: Håkan Nilsson Timrå 1.359, Anders Melander 830, Stig Larsson 265, Blessa Dehqan 244, Sven-Arne Lindblom Timrå 65.
K: Ulla-Carin Winter 855.

TIERP 25.9 (Alla från Tierp.)
K: Angelica Ström 81 1.684, Gunbritt Andersson 853.

KLIPPAN 24.9 (Alla från Klippan.)
M: Gösta Castor 1.921, Reinhold Andersson 80 1.909, Björn Nilsson 80 1.874, Fredrik van Speyck 79 1.708, Markus Persson 80 1.160, Tomas Håkansson 752.
K: Anna Sedlin 80 1.995 (spjut: 3507), Linda Wijkander 83 1.534, Tanja Olsson 85 1.504, Anna Jonasson 80 1.400.

SÖDRA VI 24.9 (Alla från Södra Vi.)
M: Robert Eliasson 1.493, Rikard Eliasson 1.036.

KARLSTAD/M 24.9
M: Anders Constantin 82 Orient 1.632, Daniel Färdigh IF Göta 1.168, Carl Bergfeldt 82 IF Göta 1.121.
K: Emelie Färdigh IF Göta 2.251 (1042 2998 2939 2499), Marie Åhlander IF Göta 1.911 (863 2634 2487 2246), Jessica Palm 82 IF Göta 1.528, Charlotta Ekman 81 Falköping 1.292, Emma Rienas 82 Filipstad 1.283, Jennie Mentzer 80 Istrum 1.266, Charlotte Nordh 82 IF Göta 971.

MALMÖ/He 24.9 (Alla från Heleneholm.)
K: Barbro Bengtsson 2.428 (1240 3273 2930 2515), Susanna Nilsson 2.162.

GÄVLE 24.9 (Alla från Gefle.)
M: Jimmy Nordin 79 3.033 (1672 5148 4115 4864), Anders Larsson 2.814 (1493 4463 4714 3963), Richard Alneroth 80 2.549 (1200 6085 4079 2937), Andreas Nordin 81 2.435 (1195 4812 3452 4025), Stefan Alneroth 81 2.144 (slägga: 4413), Joakim Lundqvist 81 1.904 (1048 4795 2965 2224).
K: Annika Larsson bröt (1239).

NORRTÄLJE 23.9 (Alla från Rånäs.)
M: Teddy Jonasson 2.197, Mattias Ekborg 1.974, Andreas Samuelsson 80 1.394, Martin Ekborg 83 1.190, Daniel Hansson 83 1.083, Bobby Rasmussen 80 1.045, Kjell Hansson 773, Daniel Skördell 80 703.
K: Elisabeth Ekborg 1.545.

SÖDRA VI 23.9 (Alla från Södra Vi)
M: Stefan Fredriksson 2.479 (1248 4270 4330 3460), Peter Nilsson 79 2.208, Gustav Nilsson 2.157, Jörgen Nicklasson 1.383.

HÄSSELBY 23.9 (Alla från Hässelby om inte annat anges.)
M: Thomas Hirvonen 80 Tureberg 2.622 (1372 5540 3865 3345), Tommy Sarenbrant Mora 2.529 (1295 5726 3768 3077), Per Östlund 2.511 (1288 4458 4001 3711), Michael Hoffer Lidingö 2.427 (1334 4861 3952 2795), Conny Silfver 2.225, Magnus Wickert 1.945, Daniel Melin 80 Tumba 1.285, ... Christer Holger Huddinge bröt (1285 5186)..
K: Anna Jägre 1.525 (874 1912 1776 1925).

ÖSTERSUND 22.9 (OBS: Korrigerat datum!)
M: Mattias Eriksson Castor 2.921 (1662 3604 4668 4951), Lars Eriksson Castor 2.240.

KARLSTAD/M 22.9
M A: Fredrik Steen 80 Norrköping 2.530 (1090 4950 4148 4062), Anders Borgström 46 IF Göta 2.238 (1010 4917 3402 3563), Anders Tallgren 80 IF Göta 1.185.
M B: Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne 2.419 (1076 5752 3559 3511), Peter Lindståhl IF Göta 1.864 (1168 2682 2411 4153 - fel hand!), Johan Wiklund 81 Luleå 1.796, Per der Nederlanden Säffle 1.677, Per Jacobsen IF Göta 1.304, Lars Jacobsen IF Göta 1.077.
M C: Anders Constantin 82 Orient 1.907, Fredrik Persson 82 IF Göta 1.760, Kalle Saarvanto 82 Norrköping 1.308, Andreas Liljemark 82 Österhaninge 1.130, Robert Sjödén 82 Västerås 1.055, Christoffer Höjer 82 IF Göta 1.047.
K A: Cecilia Nilsson 79 Ymer 3.198 (1326 3433 3958 5651).
K B: Lisa Willman 80 IF Göta 2.178 (slägga: 4182), Emely Engkvist 80 IF Göta 2.074 (slägga: 3837), Viktoria Ganterud 81 IF Göta 1.767, Johanna Gustafson 82 Råby-Rekarne 1.611 (724 1313 2138 3230 - fel hand!), Anna-Karin Byström 81 IF Göta 1.584, Lina Hagman 80 Istrum 1.456, Elena Åseby 80 IF Göta 1.363.

TORSBY 21.9 (Alla från Bore)
M: Mårten Ejdervall 2.763 (1272 4612 3804 5646), Stig-Börje Asplund 2.752 (1386 4519 4045 4790), David Frykholm 80 2.316 (1080 5215 3551 3309), Bengt Larsson 907.

GNESTA 20.9 (Alla från Gnesta.)
M: Peter Thorsén 1.979, Andreas Sennerbrant 1.620, Peter Bergvall 1.552.

ÄNGELHOLM 20.9 (Alla från Ängelholm om inget annat anges.)
M: Björn Nilsson 80 Klippan 1.837, Stellan Nilsson 1.773, Magnus Kronberg 1.596, Torbjörn Johansson 79 1.291
K: Pernilla Hagberg 2.921 (1239 3787 4124 3531), Therese Johansson 81 1.792, Anita Kanth 1.201, Anne-Marie Jönsson 1.018.

TIERP 20.9 (Alla från Tierp om inget annat anges.)
M: Johnny Eriksson 2.329, Peter Dahlberg 1.984, Ronnie Enander Gefle 1.572, Ulf Andersson 1.445, Mikael Öhman 1.437, Fuwad Moussa 81 1.158, Stefan Lövgren 1.027, Peter Johansson 1.006, Kurt Melin 971, Göran Pettersen 963, Tony Bäck 916, Magnus Woldtz 808.

KALLINGE 20.9 (Alla från Gnistan om inget annat anges.)
M: Mikael Nordin Växjö 2.792 (1337 3833 4428 5501), Peter Andersson 2.615 (1302 4477 3337 5263), Tomas Pyka 81 2.584 (1107 4753 3864 4910), Erik Olofsson 2.306 (kula:1353), Daniel Malm Växjö 2.281, Håkan Jedhammar 81 1.834, Kristoffer Ludvigsson 81 1.532, Per-Ola Pradjiotis 81 1.355, Andreas Lindström 1.265, Andrei Dragulescu Vittsjö 1.259, Tommy Pyka 1.074, Franz-Olof Pyka 1.020, Sverker Sjölin 657.
K: Lilian Pyka 79 2.702 (1132 3246 4365 3882), Anna Mejenquist 82 Stockaryd 2.369 (929 3155 2769 3847).

STOCKHOLM/K 20.9 (Alla från Westermalm.)
M: Nicklas Jansson 1.698, Kjell Adolfsson 40 1.616, Mikael Lundin 1.324, Dan Hellstenius Fredrikshof 1.030, Dennis Forselius 1.026, Kjell Magnusson 670, Leif Hellstenius 548, Karl Andersson 437, Gunnar Jung 177.
K: Ann Hellstenius 1.399.

SÖDRA VI 20.9 (Alla från Södra Vi.)
M: Stefan Fredriksson 2.479 (1255 4362 4350 3332), Gustav Nilsson 2.374, Peter Nilsson 79 2.132, Jörgen Nicklasson 1.381.

ÖRBYHUS 20.9 (Alla från Örbyhus om inget annat anges.)
M: Lars Widén 2.407, Arne Enarsson 2.350 (slägga: 4462), Heikki Seppänen Valö 1.935, Per-Arne Åström 1.547, Anders Enarsson 1.439, Peter Ericsson 1.283.

TORSBY 20.9 (Alla från Bore om inget annat anges.)
M: Björn Ankarling 82 Arvika 2.048, Erik Eriksson 82 2.029 (slägga: 4261), Mattias Larsson 81 1.932, Johan Granlund 82 1.681, Andreas Henriksson 82 1.674, Jerry Larsson 80 1.616, Kristian Blom 82 1.483, Peter Larsson 83 Glid 1.119, Karl-Erik Keck 1.105, Fredrik Nilsson 79 1.068.
K: Maria Eriksson 82 2.263 (slägga: 3809), Maria Andersson 82 Arvika 2.168 (slägga: 3866).

SÖDERTÄLJE 20.9 (Alla från Södertälje IF om inte annat anges.)
M: Björn Abrahamsson 81 2.088 (slägga: 4349), Gabriel Wallin 81 2.028, Lennie Axelsson 81 Nyköping 1.816, Sven Ohlson 1.659, Johan Moberg 1.503.
K: Anna Hellströmer 2.566 (1066 3925 3069 3125), Eva-Lena Granström 80 1.708.

KARLSTAD/M 20.9 (Alla från IF Göta.)
M: Jim Olsson 2.571 (1121 4970 4175 4131 - slägga med fel hand!), Urban Svedberg 2.459 (1126 6450 3543 3076), Jens Larsson 2.279 (spjut: 4698).

NYBRO 20.9
M: Anton Leion 83 Alvesta 2.276 (1116 4139 3398 4019), Peter Fritz IK Sisu 2.128, Evert Kvist Alvesta 2.010, Georg Johansson 38! Högby 1.865, Christian Hermansson 80 IK Sisu 1.588, Kristian Andersson 82 Hinden 1.308, Elias Eriksson 82 Kalmar 1.244, Emanuel Wintersteller Hinden 1.242, Peter Dagerhem 81 Kalmar 1.233, Oskar Leion Alvesta 1.160, Conny Leion Alvesta 1.128, Henrik Garpmo 82 Hinden 1.123, Andreas Petersson 82 Hinden 966, Jan Olsson Hinden 963, David Grenmyr 82 Hinden 907.
K: Rebecka Kvist 83 Alvesta 2.531 (1149 2682 3018 3936), Rebecka Karlsson 79 Hinden 2.385 (969 3375 2561 3605), Anna-Lena Svensson Hinden 2.356 (888 3569 3068 2953), Lena Karlsson Hinden 2.071, Helena Jonsson 82 Hinden 1.670, Maria Gustavsson 83 Hinden 1.454 (slägga: 3264), Malin Durdel 83 Hinden 759.

STRÖMSUND 20.9 (Alla från Strömsund.)
M: Hans Källén 2.630 (1231 3693 4275 5175), Magnus Mårtensson 2.529 (1126 4244 3854 4960), Markus Olofsson 80 1.864, Henrik Ragnvaldsson 1.398, Jörgen Olofsson 1.245.
K: Annika Källén 2.251 (815 2547 2869 3988), Carina Källén 1.942.

VALÖ 20.9 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Per Andersson 1.970, Lars-Göran Öberg Östhammar 1.918, Michael Karlsson 1.216, Bert Hjalmarsson 863.
K: Elin Karlsson 85 1.095, Malin Holmgren 86 189, Anna Karlsson 88 109.

VALÖ 19.9 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.125, Heikki Seppänen 1.996, Per Andersson 1.990, Christoffer Gjertz 88 0.

STRÖMSUND 19.9 (Alla från Strömsund om inget annat anges.)
M: Daniel Ragnvaldsson 3.023 (1349 6115 4098 5325), Hans Hällén 2.599 (1211 3795 4121 5154), Jon Edler 80 Östersund 2.392 (1010 5327 3713 3774), Paul Ragnvaldsson 79 2.006, Markus Olofsson 80 1.860, Henrik Ragnvaldsson 1.264.
K: Karin Åkerstedt 79 Ragunda 2.508 (1066 3561 2784 3472), Annika Källén 1.502

HALMSTAD 19.9
M: Sven-Bertil Jönsson Halmstad 1.160, Alain Pinot Lagan 1.139, Håkan Petersson Lagan 1.096, Niclas Blyh Halmstad 1.036, Otto Heiner Halmstad 815, Taisto Palokanga Lagan 778, Christoffer Enqvist Lagan 14.
K: Lovisa Persson 84 Halmstad 1.791.

UPPSALA 19.9 (Alla från Upsala om inget annat anges.)
M: Niklas Uhlin 3.016 (1488 4512 4846 5169), Niklas Kleebinder Hammarby 2.605 (1276 5126 4328 3391), Johan Levin 2.428, Berth Axelsson 2.261, Urban Gustafsson 2.251.

VRETSTORP 19.9 (Alla från Vretstorp om inget annat anges.)
M: Fredrik Stenman Örebro 2.046, Fredric Folkeson Ullevi (slägga: 4932), Patrik Anshelm Örebro 1.791, Jörgen Holm 1.713, Jonas Anshelm Örebro 1.705, Rickard Wahlström 1.660, Kent Granberg 1.473, Erik Larsson 80 1.129, Roger Andersson 1.109, Alf Aronsson 1.100, Sune Oskarsson 1.033, Stig Lundkvist 1.005, Rickard Nyman 80 809, Tommy van der Zwan 775, Göran Karlsson 663, Johan Steen 80 641, Stig Pettersson 607.

KIRUNA 19.9 (Alla från Nedre Soppero.)
M: Mikael Snällfot 80 2.504 (1180 5668 3580 3637), Donald Bergman 2.492 (1254 3339 4588 4105).
K: Christel Häggström 80 2.048, Anette Snällfot 1.761.

MALMÖ/He 19.9 (Alla från Heleneholm.)
M A: Henrik Andersson 1.482, Lars Nesser 994.
M B: Jonas Forsberg 2.561 (1354 4334 3677 4304), Rikard Krook 2.440 (1224 6146 3516 2840), Patrik Krook 1.694.
K A: Susanna Nilsson 2.190 (slägga: 3036), Cecilia Nesser 2.064, Carolina Nesser 761, Agneta Nesser 363.
K B: Maria Hansson 1.127.

MORA 19.9
M: Anders Eriksson Malung 3.013 (1762 4100 5018 4242), Stefan Henriksson Mora 2.466 (1233 5401 3585 3396), Johan Persson 80 Falun 2.250 (1421 3001 3530 3583).

RÅBY-REKARNE 19.9 (Alla från Råby-Rekarne om inte annat anges.)
M: Daniel Jonsson 2.933 (1702 4980 4068 4286), Tony Settle 2.759 (1304 4738 3848 5270), Ronnie Melkersson Gillberga-Lista 2.362 (1138 5836 3146 3387), Anders Olsson 2.340 (slägga: 4350), Kaj Jokinen 81 1.748 (1242 X 3535 3228).

KIL 18.9 (Alla från Kil.)
M: Lars Söderbäck 1.027.
K: Camilla Mattson 3.228 (1187 3779 4729 5095), Angela Åkeson 79 2.153 (diskus: 3807).

VÄXJÖ 18.9
M: Tobias Melin Bottnaryd 2.838 (1386 5390 4744 3704), Daniel Malm Växjö 2.302, Fredrik Ahlström Växjö 2.271, Anton Leion 83 Alvesta 2.205 (1118 4207 3246 3716), Oscar Berglund 81 Habo 2.139 (slägga: 3720), Andreas Wulff 80 Habo 2.110 (spjut: 5860), Johan Rogö 80 Habo 2.076, Fredrik Rogö Habo 1.720, Fredrik Lingsarve Växjö 1.551, Linus Studeny 81 Västerviks OK 702.
K: Anna Mejenquist 82 Stockaryd 2.420 (940 3055 2948 3770), Linda Brittesland 80 Växjö 1.744 (slägga: 4252), Karolina Syrén 82 Hovslätt 1.742, Ida Nilsson 81 Högby 1.275.

MALMÖ/He 17.9
K: Susanna Nilsson 2.201 (1123 2612 2383 2980).

KARLSTAD/M 17.9 (Alla från IF Göta.)
M: Peter Lindståhl 1.908 (fel hand!), Per Jacobsen 1.290, Robin Persson 1.159.

FALUN 17.9
M: Johan Persson 80 Falun 2.199 (1413 3190 3848 2769), Mattias Jons 82 Järvsö 2.090 (slägga: 3673), Johannes Andersson 79 Heros 1.868, Hans Sjögren Ymer 1.642, Andreas Hedström 81 Falun 1.622, Matar Jarju 81 Hofors 1.306, Anton Karlsson 81 Gimo 1.240, Jon Andersson 80 Falun 1.035 (709 3965 1813 1416), Robert Ekman 82 Stål 1.026, Fredrik Rohlén Falun 974, Felipe Padilla 82 Saxdalen 563.

SÖDRA VI 16.9 (Alla från Södra Vi.)
M: Stefan Fredriksson 2.501 (1236 4442 4275 3546), Gustav Nilsson 2.237, Peter Nilsson 79 2.143, Thomas Nilsson 81 1.176, Paul Andersson 83 854.

MORA 16.9 (Alla från Mora om inte annat anges.)
M: Anders Eriksson Malung 3.005 (1761 4154 4957 4220), Stefan Henriksson 2.503 (1240 5615 3633 3369), Stefan Uhr 2.134, Sonny Bäckström 80 859.
K: Caroline Berglund 2.222 (1108 3704 2261 2278), Sol-Britt Bäckström 977.

STRÖMSUND 16.9 (Alla från Strömsund.)
M: Thomas Strandh 81 1.895.
K: Carina Rhodin 81 2.155 (869 3146 2591 2875), Jessica Olsson 81 1.765, Jenny Olsson 81 1.511.

UPPSALA 15.9 (Alla från Upsala om inte annat anges.)
M: Fredrik Östlin IF Göta 2.684 (1340 4864 4380 3784), Daniel Bergin 1.878, Niklas Uhlin bröt (1401 4049 - 4886).

KARLSTAD/M 15.9 (Alla från IF Göta.)
M: Urban Svedberg 2.166 (spjut: 5890), Jens Larsson IF Göta 1.999 (spjut: 4149).

KIL 14.9 (Alla från Kil.)
M: Jan-Inge Johannessen 1.530.
K: Camilla Mattson 3.132 (1230 3628 4220 5000), Angela Åkeson 79 2.009 (diskus: 3603).

VÄSTERÅS/A&S 14.9 (Alla från Västerås.)
M: Peter Holmroos 1.926, Göran Kil 736, Janne Mille 665.

ÄNGELHOLM 13.9 (Alla från Ängelholm.)
M: Lars Magnusson 2.019, Stellan Nilsson 1.813, Magnus Kronberg 1.666, Daniel Olovsson 82 317.
K: Therese Johansson 81 1.888, Anne-Marie Jönsson 1.077.

SAN ANGELO, TX 13.9
M: Mathias Wennberg Castor 2.769 (1305 4328 4298 5115).

ÖRBYHUS 13.9 (Alla från Örbyhus om inte annat anges.)
M: Heikki Seppänen Valo 1.721, Per-Arne Åström 1.616, Krister Åström 1.505, Henrik Engberg 1.223.

TIERP 13.9 (Alla från Tierp.)
M: Johnny Eriksson 2.339, Peter Dahlberg 1.876, Ulf Andersson 1.546, Oskar Berglund 1.316, Magnus Woldtz 761, Lars Hallberg 692, Mattias Dahlberg 86 0.
K: Maria Hillbom 1.966, Helena Söderberg 1.927.

GÖTEBORG/S 13.9
K: Anna Söderberg Ullevi 3.617 "Svenskt rekord" (1576 3019 6326 5472), Kajsa Lindskog Ullevi 2.675 (1277 2331 3542 4144).

GÄVLE 13.9 (Alla från Gefle om inte annat anges.)
M: Jimmy Nordin 79 2.911 (1625 4780 4052 4635), Rolf Skalk 1.828, Thomas Persson 1.762, Fredrik Persson 1.670, Ronnie Enander 1.600, Henrik Hjerling 1.392, Arne Skalk 1.272, Mikael Fransson 83 1.185, Jim Nääs 1.078, Mats Rydström 952, Tore Lennartsson 873.
K: Madelen Fahlstedt 83 1.718 (slägga: 3298), Lo Lennartsson 84 Skade 1.598.

VALÖ 13.9 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 1.946, Rolf Sjökvist 605.
K: Ewa Wennbom 1054, Lillemor Johansson 1.046, Elin Karlsson 85 1.001, Sara Hedlund 84 858, Linn Wennbom 89 210, Lovisa Johansson 89 8.

ENSKEDE 12.9 (Alla från Hammarby om inget annat anges.)
M: Torbjörn Berg 2.110, Johan Attersand 1.876.
K: Helena Engman Riviera 2.255 (1399 2927 X 4433).

VALÖ 12.9 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 1.892, Heikki Seppänen 1.892, Christoffer Gjertz 88 0.
K: Christina Jansson 918.

SKÄRPLINGE 12.9 (Alla från Nord-Uppland.)
M: Leif Östlund 2.068, Timo Martin 2.035, Anders Holmstedt 1.537, Christoffer Sundin 84 1.070.

MALMÖ/He 12.9 (Alla från Heleneholm.)
M: Robert Wärff 2.625 (1476 3649 4267 4123), David Reidhav 2.572 (1305 5426 3878 3369), Einar Cronstedt 2.381, Jonas Forsberg 2.002, Björn Reidhav 860.
K: Karin Cronstedt 2.804 (1217 3327 4511 2974), Kristina Wärff 2.299 (1011 3132 2930 2729), Charlotte Claeson 1.233, Inga Reidhav 1.142.

FALKENBERG 12.9 (Alla från Falkenberg om inte annat anges.)
M: Henrik Martinsson 2.022, Mikael Larsson 1.868, Magnus Skoglund Örgryte 1.508, Mattias Andersson 81 1.394, Mikael Bernhardt 1.295, Lars Svende 80 989, Peter Åkesson 81 847, Peter Herlog 837

MORA 12.9 (Alla från Mora.)
M: Stefan Uhr 2.118.
K: Sol-Britt Bäckström 1.039.

UPPSALA 12.9 (Alla från Upsala.)
M: Johan Levin 2.480 (1275 5426 4113 2708), Urban Gustafsson 2.156, Berth Axelsson 2.095, Ali Sabouri 1.215.

KIRUNA 12.9 (Alla från Nedre Soppero.)
M: Christian Häggström 81 1.171.
K: Christel Häggström 80 2.032, Ida Dufva 82 1.532, Annette Jaako 84 1.264, Marlene Häggström 84 1.179, Linnea Willdén 84 1.170.

ÖSTERSUND 12.9
M: Mattias Eriksson Castor 3.083 (1648 4202 4869 5256).

GÄVLE 11.9 (Alla från Gefle.)
M: Richard Alneroth 80 2.460 (1150 6102 4000 2709), Andreas Nordin 81 2.336 (1105 4699 3316 4063), Thomas Persson 1.683, Jim Nääs 1.235, Jan-Erik Johansson 1.209, Tomas Öberg 1.143, Christian Freimuth 1.040, Mikael Fransson 83 990, Jan Nyström 960, Yngve Karlsson 844, Henrik Dahlberg 808, Erling Olsén 744.
K: Anette van der Kaaij 826, Susanne Björk 599, Lena Engstrand 540.

BORÅS 10.9 (Alla från Ymer.)
M: Tommy Andersson 1.909, Henrik Svensson 82 1.116, Johan Ahrne 82 1.105.
K: Yvonne Andersson 84 1.674, Helena Olsson 80 936, Maria Björlin 85 550.

MALMÖ/S-K 10.9 (Alla från Heleneholm.)
K: Linda Andreasson 2.001 (1149 X 2499 4743), Catarina Andersson 1.706 (1418 X X 4602).

JÄRVSÖ 9.9 (Alla från Järvsö om inte annat anges.)
M: Carl Fack 2.347 (slägga: 4906), Lars Magnusson 1.810, Jens Skärpe 79 Strand 1.763, Anders Lundholm 1.750, Ove Larsson 870, Johan Eriksson 83 821.
K: Ulrica Hansson 82 2.054 (slägga: 3124).

NORRTÄLJE 9.9 (Alla från Rånäs.)
M: David Modén 79 2.015, Niklas Österberg 1.055.
K: Marketta Korpi 1.727, Elisabeth Ekborg 1.501, Harriet Öhman 1.081.

HÄSSELBY 9.9
M: Fredrik Högström Spårvägen 2.778 (1454 5510 4066 3770), Magnus Mårtensson Strömsund 2.484 (1144 4253 3647 4835), Hans Eriksson Spårvägen 2.207, Magnus Wickert Hässelby 1.978, Antero Mäkinen 51 Tumba 1.937, Kari Väisänen Tumba 1.841, Johan Sörin 84 Hässelby 1.686 (978 4466 2572 2093), Mikael Ölund Spårvägen 1.458, Johan Lundin Hässelby 1.408, Björn Nyström Spårvägen 1.355.
K: Carina Källén Strömsund 1.861.

VÄSTERÅS 9.9 (Alla från Västerås.)
M: Fredrik Sjödén 1.953, Henrik Johansson 1.778, Marko Lötjönen 1.765.
K: Emma Olsson 1.963 (slägga: 4111), Cecilia Enbäck 1.895.

MORA 9.9 (Alla från Mora om inte annat anges.)
M: Anders Eriksson Malung 2.961 (1751 4225 4740 4152), Stefan Henriksson 2.393 (1225 5428 3471 3129). Stefan Uhr 2.086.
K: Karin Söderkvist 1.382.

MALMÖ/S-K 7.9
M: Andrus Klaar Spårvägen 2.229 (1248 4178 3563 2978), Patric Lindahl Heleneholm 1.712.
K: Catarina Andersson Heleneholm 3.073 (1402 3127 4278 4416).

ÄNGELHOLM 6.9 (Alla från Ängelholm.)
M: Magnus Kronberg 1.687.
K: Pernilla Hagberg 2.839 (1180 4107 3891 3200), Anita Kanth 1.079, Anne-Marie Jönsson 981.

TIERP 6.9 (Alla från Tierp)
M: Johnny Eriksson 2.149, Mikael Öhman 1.399, Peter Johansson 1.246, Johan Lingsarve 1.116.
K: Charlotta Melin 1.318.

HANDEN 6.9 (Alla från Österhaninge om inte annat anges.)
M: Magnus Nesterud 2.300 (1376 3984 3570 3068), Kjell Adolfsson 40! Westermalm 1.559 (kula: 1176), Tor Trondset 35! Nynäshamn 1.439, Chris Temmel 1.316, Magnus Färm 80 1.255, Patrik Larm 82 1.032, Andreas Rehnborg 80 832.
K: Helena Lindström 2.131 (995 2606 2692 2688), Emma Pettersson 81 1.557, Veronica Sköld 80 1.470, Eva-Marie Lindström 1.351, Elisabet Qvarfort 80 1.344, Maria Essén 80 1.220, Cecilia Lundberg 79 1.079.

BORÅS 6.9
M: Niklas Trennéus Ymer 3.062 (1572 4600 5061 4764), Andreas Gustafsson Hagen 3.042 (1786 4480 4613 4471), Johan Börjeson 79 Ymer 2.101 (1106 3200 3727 3470).

GÖTEBORG/S 6.9
M: Per Crona Örgryte 1.748, Magnus Skoglund Örgryte 1.570.
K: Anna Söderberg Ullevi 3.533"Svenskt rekord" (1548 3028 5989 5306), Sara Lidman 81 Kongahälla 2.219 (1066 1778 3350 3132), Kajsa Lindskog Ullevi 1.896 (X 2242 3452 4289).

SKÖLLERSTA 6.9 (Alla från Sköllersta om inte annat anges.)
M: Jerry Jönsson Nyköping 2.602 (1563 3387 4120 4109, Mats Andréasson 2.549 (1332 4091 3972 4160), Patrik Lööw 2.191, Roine Söderlund 1.933, Vesa Rontti Stocksäter 1.535, Marcus Jönsson Linköping 1.030, Rolf Lööw 570.
K: Maria Rietz Fjugesta 1.819, Helena Andréasson 80 1.494, Marianne Andréasson 1.258, Ewy Lööw 556.

STRÖMSUND 6.9 (Alla från Strömsund om inte annat anges.)
M: Hans Källén 2.492 (1168 3448 4111 4991), Jens Edler 80 Östersund 2.215 (slägga: 4366), Markus Olofsson 80 1.770, David Berglund 79 Östersund 1.226, Jon Edler 80 Östersund 1.156.

VALÖ 6.9 (Alla från Valö om inget annat anges.)
M: Lars-Göran Öberg Östhammar 2.038, Per Andersson 1.974, Heikki Seppänen 1.917, Alf Sjökvist 1.566, Gunnar Holmgren 1095, Johan Bark 85 589, Henrik Johansson 87 0.
K: Ewa Wennbom 987, Sara Hedlund 84 748, Linn Wennbom 89 134.

VÄXJÖ 5.9
M: Tobias Melin Bottnaryd 2.866 (1432 5661 4320 3982), Mikael Nordin Växjö 2.692 (1259 3801 4309 5326), Daniel Malm Växjö 2.277, Oscar Berglund 81 Habo 2.088, Robert Melin 82 Bottnaryd 2.049.

VALÖ 5.9 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 2.020, Heikki Seppänen 1.813, Alf Sjökvist 1.586, Johan Bark 85 462.
K: Christina Jansson 931.

SKÄRPLINGE 5.9 (Alla från Nord-Uppland.)
M: Kit Norling 2.548 (1162 4575 3965 4430), Leif Östlund 2.042, Timo Martin 1.970, Anders Holmstedt 1.427, Tommy Eriksson 1.081, Christoffer Sundin 84 989, Roland Norling 765

UPPSALA 5.9 (Alla från Upsala)
M: Niklas Uhlin 2.843 (1354 4393 5137 4975), Johan Levin 2.465 (1294 5310 4092 2664), Berth Axelsson 2.243, Urban Gustafsson 2.234, Ali Sabouri 1.243.

KIL 5.9 (Alla från Kil.)
M: Stefan Karlsson 2.300, Rolf Gustavsson 2.227 (slägga: 4693), Magnus Forsberg 1.982, Daniel Gustavsson 82 (son till Rolf G!) 1.877 (slägga: 3628), Magnus Claesson 1.813, Rolf Jonasson 1.726, Joakim Claesson 1.529, Marcus Jonasson 82 1.110, Mauri Kanneli 1.005, Per Junghage 82 846.
K: Camilla Mattson 3.199 (1243 3676 4398 5160), Elin Berndtsson 82 2.307 (850 2859 2798 3892), Ann-Sofie Söderbäck 81 1.349, Ann-Charlotte Söderbäck 81 1.224.

STRÖMSUND 5.9 (Alla från Strömsund om inte annat anges.)
M: Daniel Ragnvaldsson 3.066 (1399 6317 3988 5387), Hans Källén 2.574 (1179 3790 4145 5096), Mattias Eriksson 80 Vännäs 2.375 (1106 6202 3466 2938), Erik Axelsson Vännäs 2.325 (1028 6123 3115 3456), Jens Edler 80 Östersund 2.119, Paul Ragnvaldsson 79 1.939, Bertil Lundquist Vännäs 1.819, Markus Olofsson 80 1.732, Pasi Mäntylä Västerås 1.629 (spjut: 5934), Henrik Ragnvaldsson 1.325, Jörgen Olofsson 696.
K: Helena Engman Riviera 3.232 (1417 3651 4374 4720), Veronica Karlsson 80 2.667 (1058 3132 3389 4161).

SÖDERTÄLJE 5.9 (Alla från Södertälje IF.)
M: Sven Ohlson 2.458 (1116 4502 3740 4411), Tyko Johansson 2.346 (1244 3989 3675 3710), Thomas Lundstedt 2.330 (slägga: 4728), Björn Abrahamsson 81 2.125 (slägga: 4205), Johan Moberg 2.020, Gabriel Wallin 81 1.860 (spjut: 5721), Mattias Ljungqvist 1.369, Andreas Forsell 1.240, Magnus Granlund 1.101, Elias Yanko 83 993, Umit Demirci 84 252.
K: Anna Hellströmer 2.446 (877 3730 3016 3419).

HALLSTAVIK 5.9 (Alla från Ununge.)
M: Matts Asplund 1.949, Tommy Norén 1.851, Roger Samuelsson 1.393, Matti Hast 1.336, Jörgen Holmqvist 1.152, Andreas Kraft 1.132, Andreas Asplund 79 1.018, Peter Sällinen 888, Esa Ihäläinen 856.

KIRUNA 5.9 (Alla från Nedre Soppero.)
M: Mikael Snällfot 80 2.478 (1198 5281 3670 3599), Magnus Widell 2.303 (1077 4250 3433 4225), Anders Särkimukka 1.983, Anders Bernhardsson 79 1.883, Thomas Ejnestrand 79 1.799, Christian Häggström 81 1.151, Stig Snällfot 1.017, Magnus Malmström 83 970.
K: Christel Häggström 80 1.991, Ida Dufva 82 1.478.

SKELLEFTEÅ 5.9 (Alla från Skellefteå AIK om inte annat anges.)
M: Kenneth Sjöstedt 79 2.270, Sten-Erik Wihlborg 2.260, Fredrik Björklund IFK Umeå 2.005 (spjut: 5481), Sven-Olof Berggren 1.946, Rickard Långström 79 1.630, Robert Broman 1.421, Anders Skog 1.314, Roger Pettersson 1.111, Tobias Wallström 83 IFK Umeå 1.096, Stig Marklund 1.087, Bengt O Nygren 1.026, Malte Westermark 945, Larry Lundberg 857, Gösta Boman 264.

GÄVLE 5.9 (Alla från Gefle.)
M: Andreas Nordin 81 2.410 (1127 5008 3488 3932), Jimmy Nordin 79 2.317 (1628 5201 X 4938), Thomas Persson 1.670, Tobias Ivarsson 81 1.414.
K: Marie Rosengren 80 2.753 (1116 4240 3590 3145), Annika Larsson 2.703 (1291 1924 5280 3009), Madelen Fahlstedt 83 1.840 (slägga: 3579).

KARLSTAD/M 5.9
M: Linus Bernhult IF Göta 3.298 (1573 5509 5619 4897), Daniel Nornvall Ymer 2.992 (1387 5274 4526 5101), Tomas Sjöström IF Göta 2.891 (1333 4205 3720 7006), Mikael Johansson Hälle 2.395 (1133 3282 3748 6568), Fredrik Steen 80 Norrköping 1.861 (1128 4854 4061 X).

KARLSTAD/M 3.9
M: Linus Bernhult IF Göta 3.329 (1583 5557 5480 5205), Daniel Nornvall Ymer 3.050 (1398 5276 4680 5265), Jim Olsson IF Göta 2.956 (1188 5171 4097 6535), Peter Lindståhl IF Göta 2.812 (1292 4780 3876 5632), Jimmy Karlsson 81 Råby-Rekarne 2.399 (1078 5624 3573 3464), Joakim Olsson 80 Hälle 2.188 (slägga: 5455), Fredrik Steen 80 Norrköping 1.788 (1113 5090 3589 X), Per Jacobsen IF Göta 1.270, Olof Tuhus IF Göta 1.187, Robin Persson IF Göta 1.125, Lars Jacobsen IF Göta 898, David Petersson IF Göta 786.

BORÅS 2.9 (Alla från Ymer om inget annat anges.)
M: Niklas Trennéus 2.330 (1452 X 4943 4340), Thomas Edvinsson Alingsås 2.015 (slägga: 4790), Lennie Helander 1.926 (slägga: 4630), Johan Börjesson 79 1.626.

JÄRVSÖ 2.9 (Alla från Järvsö om inte annat anges.)
M: Carl Fack 2.347 (1397 3615 2942 4486), Jens Skärpe 79 Strand 1.872, Lars Magnusson 1.738, Johnny Skalberg 1.199, Tommy Hansson 1.119, Olle Arvidsson 948, Johan Eriksson 83 875, Ove Larsson 810, Henrik Olsson 84 644.
K: Ulrica Hansson 82 2.248 (916 2530 3058 3296), Kristin Andersson 82 2.062, Jenny Magnusson 83 1.657 (slägga: 2681).

UPPSALA 1.9 (Alla från Upsala)
M: Niklas Uhlin 3.053 (1443 4803 5257 4875), Johan Levin 2.598 (13336 5680 4298 2773), Berth Axelsson 2.299. Urban Gustafsson 2.254, Fredrik Hjortzén 1.792, Ali Sabouri 1.182.

BORÅS 1.9 (Alla från Ymer.)
M: Lennie Helander 2.589 (1205 4417 3832 4860), Christer Bengtsson 1.719, Herman Thorell 1.711.

TIERP 30.8 (Alla från Tierp.)
M: Johnny Eriksson 1.423, Sivert Melin 1.350, Daniel Petersén 79 1.283, Lars Hallberg 877, Magnus Woldtz 700, Kurt Lind 679.
K: Charlotta Melin 1.318.

SÖDERTÄLJE 30.8 (Alla från Södertälje IF.)
M: Sven Ohlson 2.410 (1071 4432 3686 4438), Peter Mattsson 2.180, Gabriel Wallin 81 1.949 (spjut: 5539), Mattias Ljungqvist 1.293.
K: Anna Hellströmer 2.666 (1066 3910 3059 3744).

BORÅS 30.8 (Alla från Ymer.)
M: Niklas Trennéus 3.027 (1601 4414 5191 4437), Johan Börjeson 79 2.124.

VALÖ 30.8 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 1.954, Kjell Jansson 1.668, Kjell Jokiaho 312, Christoffer Andersson 86 0.
K: Ewa Wennbom 975, Linn Wennbom 89 90.

VALÖ 29.8 (Alla från Valö.)
M: Per Andersson 2.052, Åke Lundberg 1.888, Alf Sjökvist 1.475, Christoffer Andersson 86 0.
K: Ewa Wennbom 983, Linn Wennbom 89 253.

HUDDINGE 29.8 (Alla från Huddinge om inget annat anges.)
M: Axel Bernhult 2.990 (1448 4996 4960 4534), Kenneth Bergén Huddinge 2.661 (1202 5866 3341 4747), Andreas Wågberg Lidingö 2.454 (1166 5496 3756 3313).

KARLSTAD/M 29.8
M: Linus Bernhult IF Göta 3.227 (1520 5214 5511 5013), Daniel Nornvall Ymer 3.026 (1419 5070 4536 5411).

VÄSTERÅS/S 27.8 (Alla från Västerås om inte annat anges.)
M: Patrik Johansson 2.956 (1445 4376 4603 5370), Fred Schumacher 2.542 (1210 3800 3745 5283), Björn Cederberg Linköping 2.022.
K: Emma Olsson 83 1.946 (701 2116 2542 3632), Cecilia Wanhainen 82 1.654.

BORÅS 26.8 (Alla från Ymer.)
M: Niklas Trennéus 2.960 (1521 4286 5165 4460), Lennie Helander 2.522 (1197 4536 3527 4743), Johan Börjesson 79 1.928.

KARLSTAD/M 26.8
M: Christer Hagberg Bore 3.462 (1616 6098 5144 6002), Linus Bernhult IF Göta 3.213 (1526 5186 5508 4921), Daniel Nornvall Ymer 2.914 (1380 4858 4256 5333), Peter Lindståhl IF Göta 2.731 (1313 4300 3709 5697), Kent Lennerfjäll Bore 1.882 (1091 5932 3598 X).

MALMÖ/He 24.8 (Alla från Heleneholm)
M: Kenneth Riggberger 2.383.
K: Catarina Andersson 3.038 (1350 2822 4448 4564), Maria Pettersson 2.880 (1370 2943 4559 3241), Linda Andreasson 2.752 (1158 3530 2929 4766).


 


>