Torsdag 31 juli 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Castorama 1999 - Slutresultat

 
Män individuellt Lagtävlingen
Kvinnor individuellt Alla tävlingsresultat
 

Män individuellt

 
1   Mattias Borrman, Västerås   3.386
2 Kristian Pettersson, Ullevi 3.360
3 Christer Hagberg, Ullevi   3.350
4 Stefan Blomqvist, Örgryte 3.336
5   Jimmy Nordin, Heleneholm   3.303
6   Linus Bernhult, IF Göta   3.285
7   Fredrik Mäkk, Hässelby   3.233
8   Daniel Ragnvaldsson, Strömsund   3.220
8   Niklas Uhlin, Upsala   3.180
10 Manuel Brändeborn, Råby-Rekarne 3.174
11 Anders Axlid, Ullevi 3.131
12 Henrik Wennberg, Tureberg 3.120
13 Sören Tallhem, Spårvägen 3.119
14 Mattias Eriksson, Castor 3.090
15 Patrik Melin, Gefle 3.072
16 Mathias Wennberg, Castor 3.017
17 Svante Söderlund, Bore 2.982
18 Axel Bernhult, Huddinge 2.965
19 Jerry Jönsson, Nyköping 2.952
20 Robert Wärff, Heleneholm 2.937
21 Daniel Jonsson, Råby-Rekarne 2.925
22 Håkan Öberg, Nyköping 2.899
23 Niklas Arrhenius, Spårvägen 2.859
24 Christer Berg, Nyköping 2.847
25 Richard Alneroth, Gefle 2.837


Kvinnor individuellt

 
1   Anna Söderberg, Ullevi 3.543
2   Helena Engman, Riviera 3.483
3   Linda-Marie Mårtensson, Hässelby 3.306
4 Linda Nestorsson, Ullevi 3.258
5   Cecilia Nilsson, Ymer 3.115
6 Maria Pettersson, Heleneholm 2.979
7   Marie Hilmersson, Hässelby 2.820
8   Annika Larsson, Gefle 2.799
9   Anna Hellströmer, Södertälje IF 2.692
10 Lina Engren, Hässelby 2.686
11 Veronica Karlsson, Strömsund 2.675
12 Johanna Gustafson, Råby-Rekarne 2.671
13 Camilla Persson, Bore 2.633
14 Marlene Forslund, Kovland 2.581
15 Karin Olsson, Helsingborg 2.514
16 Anna-Karin Svensson, Färjestaden 2.477
17 Maria Eriksson, Bore 2.475
18 Anna-Lena Svensson, Hinden 2.466
19 Kajsa Lindskog, Ullevi 2.460
20 Stina Lindblad, Katrineholm 2.444
21 Angela Åkeson, Kil 2.439
22 Karin Larsson, Garphyttan 2.437
23 Kristina Wärff, Heleneholm 2.417
24 Jenny Jansson, Råby-Rekarne 2.362
25 Christel Nordin, Eslöv 2.358


Lagtävlingen

 
1   Råby-Rekarne FI 31.441 17
2   SK Bore 29.921 24
3   Heleneholms IF 29.233 16
4   Hässelby SK 28.526 20
5   Gefle IF   27.040 31
6 Västerås FK 26.987 15
7 IFK Strömsund 25.762 20
8 Södertälje IF 25.577 18
9 Nyköpings BIS 25.353 18
10 IF Göta 24.300 15
11 Ullevi FK 23.739 8
12 IK Ymer 22.580 18
13 Örbyhus IF 22.350 13
14 Nedre Soppero IK 22.217 14
15 Tierps IF 21.210 35
16 Kyrkhults SK 20.763 14
17 Kovlands IF 20.430 19
18 Kils AIK 20.386 14
19 Skellefteå AIK 19.943 20
20 Huddinge AIS 19.872 19
21 Valö IK 18.411 30
22 Lekeryd-Svarttorps SK 18.236 21
23 IF Linnéa 18.116 14
24 Katrineholms SK 17.779 13
25 Falu IK 17.748 11
26 F Gotländsk FI 17.069 13
27 Klippans FK 16.826 13
28 IK Lerum FI 16.540 11
29 Sundsvalls FI 16.427 20
30 FIF Gnistan 16.422 13
31 Upsala IF 16.211 8
32 IFK Trelleborg 16.067 14
33 IF Udd 15.569 16
34 Motala AIF 15.493 14
35 Kalmar SK 15.070 14
36 IK Hinden 13.874 9
37 Järvsö IF 13.707 8
38 Linköpings GIF 12.980 10
39 Timrå AIF 12.682 12
40 Turebergs FK 12.639 6
41 Bottnaryds IF 12.393 9
42 Östhammars FI 11.474 8
43 Södra Vi IF 11.092 6
44 Sköllersta IF 11.048 8
45 IFK Helsingborg 10.457 7
46 Ununge IF 10.444 6
47 GoIF Tjalve 10.274 7
48 Rånäs 4H 8.899 6
49 Vännäs FI 8.616 5
50 IFK Stockaryd 8.242 6
51 Eslövs AI 7.942 5
52 Norrköpings FIK 7.926 5
53 Falkenbergs IK 7.404 5
54 IF Castor 6.107 2
55 Spårvägens FK 5.978 2
56 Sävedalens AIK 5.941 3
57 Malmö AI 5.385 4
58 IFK Halmstad 5.359 4
59 Heby AIF 5.130 2
60 Östersunds GIF 4.616 2
61 IFK Umeå 4.519 3
62 KFUM Arvika 4.377 3
63 Borensbergs IF 4.340 3
64 Vretstorps IF 4.113 3
65 KFUM Örebro 3.946 2
66 IK Sisu 3.742 2
67 Enköpings AI 3.741 2
68 Riviera FI 3.483 1
69 Bodens FI 3.467 2
70 IFK Tumba 3.340 2
71 Örgryte IS 3.336 1
72 Ludvika FFI 2.990 2
73 Ljungsbro FK 2.697 1
74 IK Orient 2.485 1
75 FIK Färjestaden 2.477 1
  Wärnamo SK 2.477 2
77 Orrvikens SK 2.473 1
78 Garphyttans IF 2.437 1
79 IFK Mora 2.405 1
80 Täby IS 2.235 1
81 Ragunda IF 2.173 1
82 IF Vingarna 2.034 1
83 Fjugesta IF 1.992 1
84 Wedevågs IF 1.833 1
85 IK Heros 1.798 1
86 Göteborgs KIK 1.735 1
87 Hammerdals IF 1.711 1
88 Sollefteå GIF 1.686 1
89 Duvbo IK 1.636 1
  Stocksäters IF 1.636 1
91 Hofors AIF 1.535 1
92 Filipstads IF 1.427 1
93 IK Stål 1.363 1
94 IFK Växjö 1.352 1
95 Kungsängens SK 1.381 1
96 Alvesta IF 1.325 1
97 Gimo FIK 1.307 1
98 IF Kville 1.246 1
99 Luleå FI 978 1
100 Ängelholms IF 948 1
101 Gillberga-Lista IF 859 1
102 Ekshärads FI 857 1
103 IFK Nyland 618 1
104 IF Skade 603 1
 
Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 08-30 13 33
e-post


 

 

Avdelningar

Intro

2013

Arkiv

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997