Lördag 19 april 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Sverige Inomhus 2013

Kontaktperson SFIF Tävling: Andreas Thornell (se högerspalten).

Detta är det nationellt sanktionerade tävlingsprogrammet för inomhussäsongen 2012/2013.

Vid ev önskemål om byte av datum eller annan ändring/rättelse skall arrangör kontakta lokalt SDF och Andreas Thornell på SFIF Tävling.

Innehållet är skyddat av lagen om upphovsrätt. Det är inte tillåtet att kopiera eller på annat sätt distribuera innehållet utan tillstånd från Svenska Friidrottsförbundet.


NOV
10UT+EskilstunaSpelenEskilstunaEskilstuna FI, Gillberga-Lista IFFRIDA
17UT+VinterspelenÖrebroGlanshammars IFFRIDA
17-18UT+Första ChansenHuddingeHuddinge AISFRIDA
17-18NTYIT AthleticgamesPiteåPiteå IFFRIDA
17UT+Express-BildspelenVästeråsVästerås FKFRIDA
24UT+JulklappsspelenEskilstunaRåby-Rekarne FIFFRIDA
24-25UTAdventsspelenGöteborgUtby IKFRIDA
24UT+FolkungaspelenLinköpingLinköpings GIFFRIDA
25UT+Triumfglass-spelenÖrebroÅsbro GoIF, Stocksäters IFFRIDA

DEC
1UT+Bilmetro IndoorFalunFalu IKFRIDA
1UT+Sista ChansenMalmöIK Finish, Heleneholms IFFRIDA
8-9UT+JulklappsjaktenGöteborgGöteborgs KIKFRIDA
8-9UT+LuciaspelenSätraIFK LidingöFRIDA
15UT+SAYO IndoorSätraTurebergs FKFRIDA
15UT+TomtespelenKarlskronaKA 2 IFFRIDA

JAN
5UT+Täby VinterspelSätraTäby ISFRIDA
6UT+Surbulle IndoorsNorrköpingIK Norrköping FIFRIDA
6NT+ÄrlaspelenEskilstunaÄrla IFFRIDA
12UT+SprinterträffenLundIFK LundFRIDA
12-13UT+Örebro Indoor GamesÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
12-13NT+Sunna OpenKarlskronaKA 2 IFFRIDA
12UTLilla AlespelenBohusBohus IFFRIDA
13UT+Åhus IndoorKristianstadÅhus FiKFRIDA
18-20UT+Scandic Indoor GamesHuddingeHuddinge AISFRIDA
18-20UT+StavhoppskarnevalenGöteborg/NGöteborgs FIFFRIDA
19-20UT+Aspen Athletic GamesHaparandaHaparanda SKTFRIDA
19UT+HälsingespelenBollnäsJärvsö IFFRIDA
19-20UT+Best Western GamesVäxjöIFK VäxjöFRIDA
20UT+gEMrepet/INSTÄLLDGöteborgÖrgryte ISFRIDA
26-27UT+Norrköping Indoor GamesNorrköpingGoIF TjalveFRIDA
26-27NTVinthundsvinternSätraFK StudenternaFRIDA
26-27UT+HissmoforsspelenÅsTrångsvikens IFFRIDA
26-27UT+Götas UngdomsspelKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
26-27NT+PallasspelenMalmöIK Pallas, Malmö AIFRIDA
26UT+Team Sportia-spelenFalunKvarnsvedens GoIFFRIDA
26-27UT+Inlagda GurkspelenVästeråsVästerås FKFRIDA
26UT+FrejaspelenFalköpingFalköpings AIK FIFFRIDA

FEB
2NT+Indoor GamesEskilstunaRåby-Rekarne FIFFRIDA
2-3UT+Göteborgs InomhusGöteborgIK VikingenFRIDA
2UT+Vellinge IndoorVellingeIK FinishFRIDA
2NT+Bahco-spelenBollnäsBollnäs FIKFRIDA
2UTLilla XL-galanSätraHässelby SKFRIDA
2-3NT+KA 2-spelenKarlskronaKA 2 IFFRIDA
3NT+Raka SpåretSätraSpårvägens FKFRIDA
8-10UT+HammarbyspelenSätraHammarby IFFRIDA
9UT+Karlstad 6-timmarsKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
9-10UT+AtleticumspelenMalmöHeleneholms IFFRIDA
9-10 Stora IVSMKarlskronaKA 2 IF 
10NTGlenn GalaGöteborgMölndals AIKFRIDA
10UT+Team Sportia SpelenMotalaMotala AIFFRIDA
10UT+Kils InomhusspelKarlstadKils AIKFRIDA
16-17UT+Formenkollen/IUDMStockholmVäsby IKFRIDA
19NT+Nordic Gym GamesBollnäsBollnäs FIKFRIDA
21IAAFXL-galanStockholm/GHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
23-24UT+Löplabbet InomhusGöteborgMölndals AIKFRIDA
28UT+Genrepstävling IEMGöteborg/ScSFIF, Göteborgs FIFFRIDA

MAR
2UT+Halmstad IndoorHalmstadIFK HalmstadFRIDA
3UT+KanonspelenNorrköpingFinspångs AIKFRIDA
9-10UT+DT Indoor GamesFalun/LFalu IKFRIDA
16UT+ÖGIF InneÅsÖstersunds GIFFRIDA
16UTTybblelundsspelenÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
16-17NT+World Indoor ThrowingVäxjö/TiIFK VäxjöFRIDA
16-17UT+Haninge OpenHandenÖsterhaninge IFFRIDA
17UT+CampusCampenLinköpingLinköpings GIFFRIDA
23UT+VintersportspelenNyköpingNyköpings BISFRIDA
23-24UTSista ChansenHuddingeHuddinge AISFRIDA
23UTNordea-spelenBollnäsBollnäs FIKFRIDA
23-24UT+Mars-spelenÖrebroÅsbro GoIF, Stocksäters IFFRIDA
29UT+UngdomsspelenEskilstunaRåby-Rekarne FIFFRIDA

APR
13UT+QuickNet SpelenVästeråsVästerås FKFRIDA
20ITSuperkula 4SätraHuddinge AIS 

 
- Aktuellt just nu
Sverige 2014
Centralt program
Inomhus
Arena
Samtliga långlopp
Stafetter
Utomlands 2014
Inomhus
Arena
Marathon / Halvmarathon
 

Kontaktperson

Andreas Thornell

Andreas Thornell

a 010-476 53 42
e-post


 


Allmänt tävling
Mästerskap/Landskamper
Folksam GP
Arena/Inomhus

Kontaktperson

Gunilla Dahlén

Gunilla Dahlén

a 010-476 53 33
e-post


 

Sverige: Långlopp