Fredag 24 oktober 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Magnus Fridell (vik.)
073-506 21 74
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Sverige Långlopp 2013

Detta är det nationella tävlingsprogrammet för godkända långlopp säsongen 2013.

Vid ev önskemål om byte av datum eller annan ändring/rättelse skall arrangör kontakta lokalt SDF och Gunilla Dahlén på SFIF Tävling.

Beteckningar
H = Halvmarathon
M = Marathon
Ult = Ultralopp
Tj = Tjejlopp
Gr = Grabblopp
Un = Ungdomslopp

(Observera att vid halvmaror/maror ofta erbjuds även kortare sträckor!)

Innehållet är skyddat av lagen om upphovsrätt. Det är inte tillåtet att kopiera eller på annat sätt distribuera innehållet utan tillstånd från Svenska Friidrottsförbundet.


MAR
17 Två Sjöar RuntSundbybergSundbybergs IKFRIDA
23 GöteborgsVarvets SeedningsloppMantorpIK AkeleFRIDA
23 AnnelundsrundanLjungbyFK FinnFRIDA
24 GöteborgsVarvets SeedningsloppGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
24 PremiärmilenStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
29 RyssbergsloppetSölvesborgRyssbergets IKFRIDA

APR
1 Enhörnas PåsksmällEnhörnaEnhörna IFFRIDA
6 TIF-terrängenTrollhättanTrollhättans IFFRIDA
6 StartmilenÖrebroIF StartFRIDA
6UltLoxodonta Borlänge Ultra 6hBorlängeBorlänge LKFRIDA
7 BrukslunkenRånäsRånäs 4 HFRIDA
13-14UltTäby Extreme ChallengeTäbyIF LinnéaFRIDA
13MHHeleneholms MarathonMalmöHeleneholms IFFRIDA
13MHVällingby Marathon/INSTÄLLTVällingbyDuvbo IKFRIDA
14 KvantumloppetHuddingeHuddinge AISFRIDA
17HÖrebro AIK HalvmaratonÖrebroÖrebro AIKFRIDA
20 SkrylleloppetSödra SandbyBjörnstorps IFFRIDA
20HKungsbackaloppetKungsbackaIF RigorFRIDA
20 SkärgårdsmilenHönöHönö ISFRIDA
20 SkövdeloppetSkövdeIFK Skövde FIKFRIDA
20 PremiärloppetGöteborg/SkatåsSävedalens AIKFRIDA
20 SpringCrossStockholm/FrescatiSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
27 SydkustloppetTrelleborgIFK TrelleborgFRIDA
27 LaxaloppetHalmstadIFK HalmstadFRIDA
27MHSäterMaranSäterSäters IFFRIDA
27UltMunkastigen Trail RunLaxåLaxå OKFRIDA
27 Kumla StadsloppKumlaKumla SFFRIDA
27 LerumsloppetLerumIK Lerum FIFRIDA
28 Ystad TerrängenYstadYstads IFFRIDA

MAJ
1 DanderydsloppetDanderydDanderyds SKFRIDA
1 Solvallalöpet/INSTÄLLTStockholmDjurgårdens IFFRIDA
1 VäxjöloppetVäxjöIFK VäxjöFRIDA
2TjVår RusetMalmöMalmö AIFRIDA
4 Gävle Halvmarathon o GävlemilenGävleHemlingby LKFRIDA
4 SjömarksloppetSjömarkenSjömarkens IFFRIDA
4 NäsetloppetVästra FrölundaNäsets SKFRIDA
4HKungsholmen RuntStockholmFK StudenternaFRIDA
4 SpringtimeMariestadMariestads AIFFRIDA
4 Ältasjön RuntÄltaÄlta IFFRIDA
4 SpringtimeHelsingborgIFK HelsingborgFRIDA
4 Wärnamo KvartsmarathonVärnamoWärnamo SKFRIDA
4UltRunners World Lidingö UltraLidingöIFK LidingöFRIDA
4 Stadsloppet ÖsthammarÖsthammarÖsthammar FIFRIDA
5 Spring i benenBorlängeKvarnsvedens GoIFFRIDA
5HKanallöpetLjungsbro - BorensbergBorensbergs IF, Vreta SoMKFRIDA
6TjVår RusetHalmstadHalmstad OKFRIDA
7TjVår RusetVäxjöIFK VäxjöFRIDA
7 The Run UppsalaUppsalaClub Run UpplandFRIDA
7 Dahlöfs Mosse RuntTrollhättanLK TV88FRIDA
9 OttarsloppetÖrbyhusIK RexFRIDA
11 LeksandsrundanLeksandLeksands FIKFRIDA
11 ICA-loppetSundsvallSundsvalls FIFRIDA
11 ScaniamilenOskarshamnOskarshamns SKFRIDA
11 HuddingeloppetHuddingeHuddinge AISFRIDA
11 StrömmingsloppetVaxholmStrömmingsloppet ISFRIDA
11 LundaloppetLundIFK LundFRIDA
12 Lidköpings StadsloppLidköpingLidköpings ISFRIDA
12 ArlajoggenÅsTrångsvikens IFFRIDA
13 BlodomloppetKarlskronaKA 2 IFFRIDA
13TjVår RusetGöteborgIK VikingenFRIDA
14 The RunStockholmF Club RunFRIDA
14TjVår RusetJönköpingIK HakarpspojkarnaFRIDA
14 BlodomloppetMalmö/BulltoftaHeleneholms IFFRIDA
15TjVår RusetVänersborgVänersborgs SKFRIDA
16TjVår RusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
18 HedesundarundanHedesundaHedesunda IFFRIDA
18 SkärholmsloppetSkärholmenLöparakademin IFFRIDA
18HNacka HalvmarathonSaltsjöbadenSaltsjöbadens IFFRIDA
18HGöteborgsVarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
19UnMellan GöteborgsVarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
19UnLilla GöteborgsVarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
19TjHässleholms TjejmilHässleholmHässleholms OKFRIDA
20 BlodomloppetBorlängeKvarnsvedens GoIFFRIDA
20TjVår RusetNorrköpingGoIF TjalveFRIDA
21TjVår RusetÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
22 BlodomloppetUppsalaUpsala IFFRIDA
22TjTjejloppet OriginalKristianstadHärlövs IFFRIDA
22TjTjejrusetFalunFalu IKFRIDA
22TjVår RusetVästeråsVästerås FKFRIDA
23 St Hans ExtremeLundLunds OKFRIDA
23 MilSpåretStockholm/DjurgårdenSpårvägens FK, Sthlms Studenters IFFRIDA
23TjVår RusetGävleGefle IFFRIDA
23 Spring en mil vinn en bilÖstersundÖstersunds SKFRIDA
23 BlodomloppetLinköpingIK AkeleFRIDA
23GrGrabbhalvanNorrköpingIK Norrköping FIFRIDA
25 England RuntMarkarydMarkaryds FKFRIDA
25HLuleå StadsmaraLuleåF Studentidrott LuleåFRIDA
25 Stockholms BrantasteStockholm/HammarbyStockholms Brantaste IFFRIDA
25 Hanaskog RuntHanaskogHanaskogs ISFRIDA
25 TolvanloppetBrommaBromma IFFRIDA
25 ÄnglamilenÄngelholmÄngelholms IFFRIDA
26 TäbyloppetTäbyTäby ISFRIDA
26 Botkyrkamilen/INSTÄLLTHallundaTullinge-Tumba FFFRIDA
27 BlodomloppetHudiksvallStrands IFFRIDA
27-28TjVår RusetStockholm/FrescatiSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
28TjTjejknäckenRörumSimrishamns AIF, F&S SimrishamnFRIDA
28 BlodomloppetUmeåKF Västerbottens VeteranerFRIDA
28 The RunKinnekulleF Club Run VästergötlandFRIDA
29 BlodomloppetLuleåKF LuleåFRIDA
29 MarathonstafettenTrollhättanTrollhättans IF, Trollhättans SOKFRIDA
29TjVår RusetUppsalaKorpen Uppsala MIFFRIDA
29TjDrottning Margareta loppetKalmarKalmar SKFRIDA
30GrGrabbhalvanÖrebroNärkes FIFFRIDA
30TjVår RusetSundsvallSundsvalls OKFRIDA
31 KarnevalsloppetAvestaAvesta OKFRIDA
31 Eksjö StadsloppEksjöEksjö Södra IKFRIDA

JUN
1 Ludvika StadsloppLudvikaLudvika FFIFRIDA
1 Set Sail Trailrunning SotarblixtArvikaSet Sail IFFRIDA
1MASICS Stockholm MarathonStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
2UnStockholm Mini MarathonStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
3TjVår RusetLuleåF Studentidrott LuleåFRIDA
3 BlodomloppetGöteborgÖrgryte ISFRIDA
4 BlodomloppetStockholm/DjurgårdenIFK LidingöFRIDA
4TjVår RusetUmeåIFK UmeåFRIDA
4 LinnealunkenNybroGlasrikets RCFRIDA
5TjTjejlunkenVetlandaOK NjudungFRIDA
6 Carlsborgs fästningsflåsKarlsborgSOK TräffFRIDA
6 Salomon Trail TourKristianstadHärlövs IFFRIDA
6 ParadisloppetIngaröIngarö IFFRIDA
6 BåstadloppetBåstadBåstads GoIFFRIDA
6 KarolinerjoggenDals RostockOK KroppefjällFRIDA
6 FriskusloppetVarbergFK Friskus-VarbergFRIDA
7UltRåda Ultra NattLidköpingLidköpings VSKFRIDA
8 Salomon Trail TourGöteborg/SkatåsIFK GöteborgFRIDA
8 ÖsteråkersmilenÅkersbergaÅkersberga SKFRIDA
10TjVår RusetÖstersundTrångsvikens IFFRIDA
11 Mälarenergi StadsloppVästeråsVästerås FKFRIDA
11 Lidingöloppet on TourGävleHemlingby LKFRIDA
12TjTjejruset på GotlandVisbyGotlands FIFFRIDA
12 ParloppetSolna/HagaSpårvägens FK, Hässelby SK, Fredrikshofs FIFRIDA
13 Grillfemman/INSTÄLLTNackaHellas FKFRIDA
15UnKarlstad MiniloppKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
15 Karlstad StadsloppKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
15 Tälje ToknattaSödertäljeEnhörna IFFRIDA
15 Lerum VildmarkLerum/HärskogenIK Lerum FIFRIDA
15 Å-varvetEskilstunaEskilstuna FIFRIDA
15 Niliterrängen/Lapplands LångloppNilivaaraNilivaara ISFRIDA
15 UrskogsloppetBjörnaBjörna IFFRIDA
15 HedebyloppetVagnhäradEnklaresport RCFRIDA
15 Söder RuntStockholmHuddinge AISFRIDA
15UltIndalsledenloppetBispgården-BergeforsenIndals-Lidens SK, Sundsvalls FI, Bergeforsens SK m flFRIDA
15 MalmöMilenMalmöMalmö LFFRIDA
16 Skepparholmen springer för ÖstersjönNackaBoo IFFRIDA
16 KurortsloppetFalköpingFalköpings AIKFRIDA
18 Sommarloppet - 1UppsalaIF Mantra SportFRIDA
18 OfferdalsmilenKaxåsOfferdals SKFRIDA
21 BorejoggenTorsbySK BoreFRIDA
21 Orsakajt´nOrsaOrsa IF, Orsa SKFRIDA
28 Kisa StadsloppKisaKisa SKFRIDA
28 Trosa StadsloppTrosaTrosabygdens OKFRIDA
28-29 Lapland UltraAdakAdak SKFRIDA
28 Midnattsloppet i KvänumKvänumKvänums IFFRIDA
29 Arvika StadsloppArvikaSet Sail IFFRIDA
29HSemesterhalvmaranKumlaKumla SFFRIDA
29HKalmar Malkars 21 kmKalmarHögby IFFRIDA
29MHBåstad MarathonBåstadBåstad MKFRIDA
29MHKustmaran/Kristianopel RuntKristianopelTeam Blekinge LFFRIDA
29HRunrundanVallentunaVallentuna FKFRIDA
30 Stockholm TrailJohanneshovOK Södertörn, OK RavinenFRIDA

JUL
3 Hörby MarknadsloppHörbyFrosta OKFRIDA
4 RoslagsNatta-loppetNorrtäljeRånäs 4 HFRIDA
5 ByrundanGamlebyGamleby OKFRIDA
5 EngelbrektslöpetNorbergNorbergs OKFRIDA
6 StrömstadmilenStrömstadStrömstad LKFRIDA
6MViby MarathonÖstansjöÖstansjö SKFRIDA
6 MarknadsjoggenPajalaLiviöjärvi IFFRIDA
9 WallanderloppetYstadYstads IFFRIDA
12 StartskottetKristianstadOK Pan-KristianstadFRIDA
13 VarbergsloppetVarbergVarbergs GIFFRIDA
13 MusköloppetMusköMuskö IFFRIDA
15 VictorialoppetBorgholmIFK BorgholmFRIDA
18 BuggrusetMalungMalungs OKFRIDA
19 KraftprovetTrollhättanTrollhättans IF, Trollhättans SOKFRIDA
19 Baltic Midnight RaceKarlshamnIF UddFRIDA
20 Hornsjön RuntLöttorpHögby IFFRIDA
20HJämtland på fötterÖstersundMarieby GoIFFRIDA
21 BroloppetSollefteåSollefteå GIFFRIDA
24 Stockholm KvartsmarathonStockholmSpårvägens FKFRIDA
27HBaltzarloppetMotalaMotala AIFFRIDA
27 Falkenbergs StadsloppFalkenbergFalkenbergs IKFRIDA
27MÖlands MarathonLöttorpHögby IFFRIDA
31 KalmarmilenKalmarHögby IFFRIDA

AUG
2HLäckö-VarvetLidköpingKållandsö GoIFFRIDA
2 KullaloppetRörumF&S Simrishamn, Simrishamns AIFFRIDA
2 PaltmaranPiteåRiviera FriidrottFRIDA
3 MusselloppetLysekilStångenäs AISFRIDA
3 BaldersnäsjoggenDals LångedDals Långeds IKFRIDA
3HTällberg HalvmarathonTällbergLeksands OKFRIDA
3 EskilstunaLoppetEskilstunaRåby-Rekarne FIF, Ärla IFFRIDA
3MHHöga Kusten MarathonNordingråNordingrå SKFRIDA
3 VildmarksmilenGävle/HemlingbyHemlingby LKFRIDA
4 Stockholm Ultra MarathonStockholmSpårvägens FK, Hässelby SK, Fredrikshofs FIFRIDA
4 Seedningslopp Lidingöloppet on tourNorrköpingGOIF TjalveFRIDA
6 KK-JoggenKatrineholmKatrineholms SKFRIDA
7 Salomon trail tour / DrakloppetSundsvallSundsvalls OKFRIDA
10 KivijärviloppetKivijärviKivijärvi IFFRIDA
10 KåsebergaloppetKåsebergaGlemmingebro IFFRIDA
10HMalmö HalvmarathonMalmöIK Pallas, Malmö AI, Heleneholms IF, F&S MalmöFRIDA
11 Lidingöloppet on TourSkövdeIF HagenFRIDA
14 HamnmilenLuleåBergnäsets AIKFRIDA
17HPrinsensMinneHalmstadHalmstad Garnisons IFFRIDA
17 Ale Challenge/INSTÄLLTBohusBohus IFFRIDA
17HTavelsjö HalvmarathonTavelsjöTavelsjö AIKFRIDA
17 ÖstansjöloppetÖstansjöÖstansjö SKFRIDA
17 MidnattsloppetStockholmHammarby IFFRIDA
17 OxelöloppetOxelösundSLK OxelösundFRIDA
17 Norrköpings StadsloppNorrköpingGoIF TjalveFRIDA
18 WellnessloppetRonnebyFIF GnistanFRIDA
18 GoliatloppetKilKils AIKFRIDA
20 Sommarloppet - 2UppsalaIF Mantra SportFRIDA
20 BlodomloppetJönköpingHovslätts IKFRIDA
22 BlodomloppetÖrebroIF StartFRIDA
23 VP-milenVetlandaOK NjudungFRIDA
24 Team Sportia loppetKirunaIFK KirunaFRIDA
24 MidnattsloppetGöteborgGöteborgs FIF, Utby IK, Solvikingarna, IF Kville, Mölndals AIKFRIDA
24 Telge StadsloppSödertäljeSödertälje IF, Enhörna IFFRIDA
24UltKraftloppetFinspångFinspångs AIKFRIDA
24 SN-LöpetNyköpingLK Nyköpings RunnersFRIDA
24MMariestads MarathonMariestadMariestads AIFFRIDA
24 Helags Adventures MarathonFunäsdalen-LjungdalenLjungdalens GoIFFRIDA
25 StadsfestloppetLinköpingIK AkeleFRIDA
25 VäckelsångsloppetVäckelsångVäckelsångs IKFRIDA
26 BlodomloppetVästeråsVästerås FKFRIDA
28 The RunFalunF Club Run DalarnaFRIDA
28 HälsoloppetFlemingsbergHuddinge AISFRIDA
29 JägarmilenKirunaIFK KirunaFRIDA
29 BlodomloppetVisbyVisby IF GuteFRIDA
29 MjölbyfemmanMjölbyIK AkeleFRIDA
31 Mullsjö x-trailMullsjöMullsjö SOKFRIDA
31 TrelleborgsloppetTrelleborgIFK TrelleborgFRIDA
31 Nattloppet KalmarKalmarHögby IFFRIDA
31 Fjäll-lopp SälenSälenMalungs OK SkogsmårdarnaFRIDA
31 Solsidan RuntSaltsjöbadenSaltsjöbadens IFFRIDA
31 Salomon Trail TourÖjersjöSävedalens AIKFRIDA
31 GöteborgsVarvets SeedningsloppVäxjöVäxjö LKFRIDA
31 KistaloppetKistaLöparakademin IFFRIDA
31 Edet RuntLilla EdetIK BergaströmFRIDA

SEP
1 Volvo Arvika HalvmarathonArvikaSet Sail IFFRIDA
3 The RunKvarntorpF Club Run NärkeFRIDA
4 UrsviksjoggenSundbybergSundbybergs IKFRIDA
7 HässleholmsloppetHässleholmHässleholms AISFRIDA
7TjKullarusetOrsaOrsa SKFRIDA
7 JärnaloppetJärnaJärna SKFRIDA
7 StålisloppetSandvikenHögbo GIFFRIDA
7MHHultsfreds MarathonHultsfredHultsfreds LKFRIDA
7 Salomon Trail TourJönköpingIK HakarpspojkarnaFRIDA
7 TrekungaloppetKungälvKongahälla AIKFRIDA
7 HjulsjöjoggenHjulsjöHjulsjö Byförening LKFRIDA
7 MidnattsloppetMalmöMalmö AIFRIDA
7 TjejmilenStockholm/DjurgårdenSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
7 SkräcklanmaranVänersborgLK TV-88FRIDA
8 iForm-loppetGöteborgGöteborgs SKFRIDA
8 ViolloppetFlenFlens FSFRIDA
8 TranåsloppetTranåsTranås AIFFRIDA
14 Risveden TerrängSjövikSjöviks SKFRIDA
14 BysjöloppetÅtvidabergÅtvidabergs IFFRIDA
14UnKalvrusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
14 TjurrusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
14 Göteborgs JubileumsloppGöteborgSävedalens AIK, IF Kville, Göteborgs KIKFRIDA
14 LöpRallarnBottnarydBottnaryds IF, IF Hallby SOKFRIDA
14 LergöksloppetÄngelholmFK SnapphanarnaFRIDA
14HNorasjön RuntNoraIFK NoraFRIDA
14HVeberödsrundanVeberödBjörnstorps IFFRIDA
14 IstRunSkaraIstrums SKFRIDA
14 KretsloppetBoråsIK Ymer, SOK KnallenFRIDA
14HDN Stockholm HalvmarathonStockholmHässelby SK, Turebergs FK, Spårvägens FKFRIDA
14 RådalunkenLidköpingLidköpings VSKFRIDA
15 iForm-loppetSundbybergSundbybergs IKFRIDA
15 SunnerboloppetLjungbyFK Finn, Ljungby FIKFRIDA
15 E4-loppetSundsvallStockviks SFFRIDA
15 SparbanksloppetNorrtäljeRånäs 4 HFRIDA
18 Sluta Röka LoppetStockholmHellas FKFRIDA
21 ToppLoppetSolna/HagaSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
21 Vikingens Höstlopp/INSTÄLLTGöteborgIK VikingenFRIDA
21 LöparfestenSkanör-FalsterboIK FinishFRIDA
21 GöteborgsVarvets SeedningsloppStrömstadStrömstad LKFRIDA
21 Kung Björn-loppetUppsalaUppsala LKFRIDA
22 SicklaloppetSicklaJärla IFFRIDA
22 MälarömilenEkeröMälarö SOKFRIDA
22 iForm-loppetMalmöMalmö AIFRIDA
27 Lidingö på GångLidingöIFK LidingöFRIDA
27 LidingöRusetLidingöIFK LidingöFRIDA
28 LidingöloppetLidingöIFK LidingöFRIDA
28 SollidenloppetBorgholmIFK BorgholmFRIDA
29TjLidingö TjejloppLidingöIFK LidingöFRIDA
29UnKnatteloppetLidingöIFK LidingöFRIDA
29UnLilla LidingöloppetLidingöIFK LidingöFRIDA

OKT
5-6 Tjur RusetTullinge/RikstenSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
5 SolviksloppetBrommaBromma IFFRIDA
5 KarlslundsloppetÖrebroKarlslunds IFFRIDA
5 MössebergslunkenFalköpingIK WilskeFRIDA
5 FriskisloppetTyresöF & S TyresöFRIDA
6 Lilla Tullinge-TumbaloppetTullingeTullinge-Tumba FFFRIDA
6 HellasloppetNackaHellas FKFRIDA
6 Hackmora bergsloppSågmyraSågmyra SKFRIDA
6 GöteborgsVarvets SeedningsloppMölndalGöteborgs FIFFRIDA
6 Broloppet Skänninge-MotalaSkänningeIK Akele, Motala AIF, Skeninge IKFRIDA
12HÅ-stadsloppetÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
12 GalgbergsloppetHalmstadIFK HalmstadFRIDA
12 BillingehusloppetSkövdeIFK Skövde FIKFRIDA
12 Running LightsAlingsåsAlingsås IFFRIDA
12MHUmemaranUmeåJalles TCFRIDA
12MHGöteborg MarathonGöteborgSolvikingarnaFRIDA
13 HässelbyloppetHässelbyHässelby SKFRIDA
19MVäxjö MarathonVäxjöVäxjö LKFRIDA
19 SävedalsloppetSävedalenSävedalens AIKFRIDA
20 YddingeloppetBaraHeleneholms IFFRIDA
20 HagenloppetSkövdeIF HagenFRIDA
20 HöstmilenÅbyOK KolmårdenFRIDA
20 Haninge TrailHaningeIK JordbänningarnaFRIDA
27 Långa Tullinge-TumbaloppetTullingeTullinge-Tumba FFFRIDA

NOV
2 Jätten Bule-löpetÖsterbymoIFK ÖsterbymoFRIDA
2MHÖsterlen MarathonGärsnäs - SimrishamnF CrispTeamFRIDA
2 FinalloppetGöteborg/SkatåsGöteborgs SKFRIDA
2 KilsbergsledenÖrebroÖrebro AIKFRIDA
2 SkanneloppetÅstorpIS SkanneFRIDA
3MHBromölla MarathonBromöllaRyssbergets IKFRIDA
9MVintermarathonStockholmFredrikshofs FIFRIDA
9HJämjöhalvanJämjöTeam Blekinge LFFRIDA
16 TömilenStockholmFK StudenternaFRIDA

DEC
7 LucialoppetVisbyP18 IKFRIDA
7 LucialoppetVretstorpÖstansjö SKFRIDA
31 SylvesterloppetGöteborgSolvikingarnaFRIDA
31 NyårsloppetVallentunaVallentuna FKFRIDA
31 SylvesterloppetVänersborgF&S VänersborgFRIDA
31 SylvesterloppetOlofströmUF ContactFRIDA

 
- Aktuellt just nu
Sverige 2014
Centralt program
Inomhus
Arena
Samtliga långlopp
Stafetter
Utomlands 2014
Arena
Marathon / Halvmarathon
Sverige 2015
Centralt program
- Inomhus
Utomlands 2015
Inomhus
 

Kontaktperson

Andreas Thornell

Andreas Thornell

a 010-476 53 42
e-post


 


Allmänt tävling
Mästerskap/Landskamper
Folksam GP
Arena/Inomhus

Kontaktperson

Gunilla Dahlén

Gunilla Dahlén

a 010-476 53 33
e-post


 

Sverige: Långlopp