Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 6 december 2019

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Sverige Långlopp 2019

Detta är det nationellt sanktionerade tävlingsprogrammet för långloppssäsongen 2019. Arrangör som saknar ansökt tävling skall kontakta sitt distrikt (SDF).

Listan kompletteras allt eftersom tävlingsansökningar inkommer och godkänns. Har ni inte sökt sanktion än? I så fall kan ni göra det via FRIDA-systemet, läs mer här.

Vid ev. önskemål om byte av datum eller annan ändring/rättelse skall arrangör kontakta lokalt SDF och SFIF Tävling.

Kontaktperson SFIF Tävling: Frida Lindström (se högerspalten).

Beteckningar:
H = Halvmarathon
M = Marathon
Ult = Ultralopp
Tj = Tjejlopp
Un = Ungdomslopp

Vi länkar till tävlingar med dedikerade hemsidor med fullständig information om tävlingen som t ex tidsprogram, resultatlistor, PM m m.

Innehållet är skyddat av lagen om upphovsrätt. Det är inte tillåtet att kopiera eller på annat sätt distribuera innehållet utan tillstånd från Svenska Friidrottsförbundet.


JAN
19 Winter RunGöteborgGöteborg-Majorna OKFRIDA
19M HStadion MarathonStockholm/SSkavsåret IF Team Järfälla, Team Ultrasweden LKFRIDA
26 Winter RunStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA

MAR
2 Åhus TrailRunÅhusOK Pan-KristianstadFRIDA
9 Vårtävlingarna 8kmGöteborgSolvikingarnaFRIDA
16 Vårtävlingarna 16km/32kmGöteborgSolvikingarnaFRIDA
16 Luleå Ice Run/INSTÄLLTLuleåBergnäsets AIKFRIDA
17 Två Sjöar RuntSundbybergSundbybergs IKFRIDA
17 VarvetmilenHelsingborgIS GötaFRIDA
23 VarvetmilenKarlskronaKarlskrona SOKFRIDA
23 Höörsloppet-Heja hungernHöörHöörs ISFRIDA
23 VarvetmilenMantorpIK AkeleFRIDA
23 AnnelundsrundanLjungbyFK FinnFRIDA
24 VarvetmilenÖrebroÖrebro AIKFRIDA
30 VarvetmilenUddevallaUddevalla SKFRIDA
30 Asics PremiärmilenStockholmHässelby SK, Spårvägens FK 
31 VarvetmilenNorrköpingTjalve IF NorrköpingFRIDA
31 VarvetmilenGöteborgGöteborgs FIFFRIDA

APR
2 VarvetmilenLidköpingLidköpings VSKFRIDA
3 VarvetmilenEnebybergEnebybergs IFFRIDA
6 VarvetmilenUppsalaUpsala IFFRIDA
6 StartmilenÖrebroIF StartFRIDA
6 Tjust Trail RunVästervikTjust Bike o RCFRIDA
6 KvarnloppetJärfällaSkavsåret IF Team JärfällaFRIDA
7 UddloppetKarlshamnIF UddFRIDA
7 VarvetmilenVäxjöVäxjö LKFRIDA
7 Slottsmilen och SlottsrundanRånäsRånäs 4 HFRIDA
7 TIF TerrängenTrollhättanTrollhättans IFFRIDA
13 PremiärloppetGöteborg/SkatåsSävedalens AIKFRIDA
13 SkälbyloppetKalmarHögby IFFRIDA
13HSkövdeloppetSkövdeIFK SkövdeFRIDA
13 VarvetmilenMalmöHeleneholms IFFRIDA
13M HHeleneholms MarathonMalmöHeleneholms IFFRIDA
14 VarvetmilenTrollhättanLK TV 88FRIDA
17HÖrebro AIK HalvmaratonÖrebroÖrebro AIKFRIDA
19 RyssbergsloppetSölvesborgRyssbergets IKFRIDA
19 PåskmilenTanumshedeTanums IFFRIDA
22 VarvetmilenJönköpingIK HakarpspojkarnaFRIDA
22 PåsksmällenEnhörnaEnhörna IFFRIDA
22 HallarydsloppetHallarydHallaryds IFFRIDA
27 LerumsloppetLerumIK LerumFRIDA
27 SkrylleloppetS SandbyBjörnstorps IFFRIDA
27 VarvetmilenVästervikTjust BRCFRIDA
27 Kumla StadsloppKumlaKumla SFFRIDA
27HKungsbackaloppetKungsbackaIF RigorFRIDA
27TjTjejmilen 21KStockholmHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
27 KvantumloppetHuddingeHuddinge AISFRIDA
27 Ältasjön RuntÄltaÄlta IFFRIDA

MAJ
1 Danderydsloppet/INSTÄLLTDanderydDanderyds SKFRIDA
1 VäxjöloppetVäxjöIFK VäxjöFRIDA
2TjVårrusetMalmöMalmö AIFRIDA
4 WedevågloppetVedevågWedevågs IFFRIDA
4 Wärnamo KvartsmaratonVärnamoWärnamo SKFRIDA
4 STHLM Trail RunStockholmHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
4HGävle HalvmarathonGävleHemlingby LKFRIDA
4 BjörnlunkenKungsörKungsörs SKFRIDA
4 Maif SpringtimeMariestadMariestads AIFFRIDA
4M HSätermaranSäterSäters IFFRIDA
4 VarvetmilenEskilstunaÄrla IFFRIDA
4 UT-milen/OBS går 3 maj!UlricehamnUlricehamns OKFRIDA
4 LundaloppetLundIFK Lund 
5 Tuve TrailrunGöteborgTolereds AIK, Utby IKFRIDA
5HKanallöpetBorensbergBorensbergs IF, Vreta SoMKFRIDA
5TjHässleholms TjejmilHässleholmHässleholms OKFRIDA
6TjVårrusetHelsingborgIS GötaFRIDA
7 Ursvik Xtreme 2SundbybergSundbybergs IKFRIDA
7TjVårrusetHalmstadHalmstad OKFRIDA
8TjVårrusetGöteborgIK VikingenFRIDA
9TjVårrusetVänersborgVänersborgs SKFRIDA
11 Östhammars StadsloppÖsthammarÖsthammars FIFRIDA
11HKfS Kungsholmen RuntStockholmFK StudenternaFRIDA
11 Klara Milen Vinn BilenSollentunaTurebergs FKFRIDA
11 StrömmingsloppetVaxholmWaxholms OKFRIDA
11 HälleforsterrängenHälleforsHällefors LKFRIDA
11 SvillingerusetSvillingeSvillinge IFFRIDA
11 Mälarenergi StadsloppVästeråsVästerås FKFRIDA
11 Lidköpings StadsloppLidköpingLidköpings ISFRIDA
11 SpringtimeHelsingborgIFK HelsingborgFRIDA
13TjVårrusetKalmarHögby IF, FIK FärjestadenFRIDA
14TjVårrusetVäxjöIFK VäxjöFRIDA
14 BlodomloppetMalmöHeleneholms IFFRIDA
14 TrailvarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
15TjVårrusetJönköpingIK HakarpspojkarnaFRIDA
15TjTjejloppetKristianstadHärlövs IFFRIDA
16 Halva MilspåretStockholmSpårvägens FKFRIDA
16 BlodomloppetUppsalaUpsala IFFRIDA
16TjVårrusetLinköpingLinköping FBCFRIDA
17 Nolby Sky Sprint RaceKvisslebySundsvalls OKFRIDA
17 SpecialvarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
18 CityvarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
18 Sundsvall TrailLöruddenSundsvalls OKFRIDA
18 Solnaloppet/INSTÄLLTSolnaAIKFRIDA
18 SkärholmsloppetStockholmLöparakademin IFFRIDA
18HGöteborgsvarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
18M HMidnight MarathonSkellefteåSkellefteå AIKFRIDA
19UnLilla VarvetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
20 BlodomloppetHudiksvallStrands IFFRIDA
20TjVårrusetÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
21 GubbracetÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
21 Ursvik Xtreme 3SundbybergSundbybergs IKFRIDA
21TjVårrusetFalunFalu IKFRIDA
21 BlodomloppetUmeåKF Västerbottens VeteranerFRIDA
21 LinnealunkenNybroGlasrikets RC 
22 VårRusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
22 NjudungslunkenVetlandaOK NjudungFRIDA
23TjVårrusetNorrköpingTjalve IF NorrköpingFRIDA
23 Sankt Hans eXtremeLundLunds OKFRIDA
23 BlodomloppetLinköpingIK AkeleFRIDA
23 Spring en mil vinn en bilÖstersundÖstersunds SKFRIDA
25 Gällivare rör på sigGällivareGällivare SKFRIDA
25UltBorås Ultra MarathonSkatås/HindåsSOK Knallen 
25 England RuntMarkarydMarkaryds FKFRIDA
25 Stockholms BrantasteStockholmJärla IFFRIDA
25 Kristianstad stadsloppKristianstadOK Pan-KristianstadFRIDA
25 Å-LoppetEskilstunaEskilstuna FI, Eskilstuna GuifFRIDA
25 TolvanloppetBrommaBromma IFFRIDA
25 ScaniamilenOskarshamnOskarshamns SKFRIDA
25 ÄnglamilenÄngelholmÄngelholms IFFRIDA
25MLuleå StadsmaraLuleåF Studentidrott LuleåFRIDA
26 Blekinge River TrailMörrumOK SkogsfalkenFRIDA
27-28TjVårrusetStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
27UnKalvinknatetKalmarHögby IFFRIDA
27 BlodomloppetBorlängeKvarnsvedens GOIFFRIDA
28 Swedbank Grabbhalvan/TjejhalvanNorrköpingTjalve IF NorrköpingFRIDA
29 OMT Finspångs StadsloppFinspångFinspångs SOKFRIDA
29 FjugestaloppetFjugestaFjugesta IFFRIDA
30 STaR-loppetPiteåStar SCFRIDA
30 VintrosaloppetVintrosaVintrosa ISFRIDA
30 HarsprångetKristinehamnIFK KristinehamnFRIDA
30 OttarsloppetVendelIK RexFRIDA
31 Gnesta MarknadsloppGnestaOK KlemmingenFRIDA
31 STHLM High FiveStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
31 KarnevalsloppetAvestaAvesta OKFRIDA
31 Eksjö StadsloppEksjöEksjö Södra IKFRIDA

JUN
1MAsics Stockholm MarathonStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
1 Hanaskog RuntHanaskogHanaskogs ISFRIDA
1 Vilden X-TRAILTabergJönköpings OKFRIDA
2UnStockholm Mini MarathonStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
3TjVårRusetVästeråsVästerås FKFRIDA
3 BlodomloppetGöteborgÖrgryte ISFRIDA
3 RallarrundanHallsbergOK TisarenFRIDA
4 BlodomloppetKarlskronaKA 2 IFFRIDA
5TjVårrusetUppsalaUpsala IFFRIDA
6 Fiskebäcksloppet - Tre hamnarFiskebäckMajornas IKFRIDA
6 Trailloppet/KarolinerjoggenDals-RostockOK KroppefjällFRIDA
6 Norrtälje StadsloppNorrtäljeLK RoslagenFRIDA
6 FriskusloppetVarbergFK Friskus-VarbergFRIDA
6 ParadisloppetIngaröIngarö IFFRIDA
7-8 High Coast UltraÖrnsköldsvikHigh Coast Ultra RCFRIDA
8 ÖsteråkersmilenÅkersbergaÅkersberga SK 
8 Söder runtStockholmLöparakademin IFFRIDA
8 Karlstad MiniloppKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
8 Karlstad StadsloppKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
8 AlingsåsloppetAlingsåsOK SkogshjortarnaFRIDA
9 Tjejjoggen SjulsmarkSjulsmarkSjulsmarks SKFRIDA
10TjVårrusetÖstersundTrångsvikens IFFRIDA
11-12 BlodomloppetStockholmIFK LidingöFRIDA
11TjVårRusetSundsvallSundsvalls OKFRIDA
12 VårrusetUmeåUmeå BKFRIDA
13 STHLM10 med SM-milenStockholmHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
13TjVårrusetLuleåF Studentidrott LuleåFRIDA
15UltÖland UltraBorgholmHögby IFFRIDA
15 Ludvika 100 år - stadsloppetLudvikaLudvika FFIFRIDA
15HEnhörna HalvmarathonEnhörnaEnhörna IFFRIDA
15 UrskogsloppetBjörnaBjörna IFFRIDA
15 MalmöloppetMalmöMalmö AIFRIDA
18 Amazing TrailNackaOK RavinenFRIDA
19 Söderköpings StadsloppSöderköpingNorrköpings LKFRIDA
21 Orsakajt´nOrsaOrsa SK, Orsa IFFRIDA
21 BorejoggentorsbySK BoreFRIDA
23 NackhällerundanVarbergOK NackheFRIDA
26 Böda Beach RunBöda SandHögby IFFRIDA
28 Sunset RunMalmöHeleneholms IFFRIDA
28 Midnattsloppet/INSTÄLLTKvänumKvänums IFFRIDA
28 Trosa StadsloppTrosaTrosabygdens OKFRIDA
29 Skogsvargarna TrailrunVargönOK SkogsvargarnaFRIDA
29 JordgubbslunkenKristinehamnRudskoga IFFRIDA
29 Billingen Trail MarathonSkövdeIFK SkövdeFRIDA
29MViby MarathonÖstansjöÖstansjö SKFRIDA
29 Kalmar Malkars 21KMKalmarHögby IFFRIDA
29 Båstad MarathonBåstadBåstad MKFRIDA
29 HallandsloppetVessigebroOK Gläntan VessigebroFRIDA

JUL
3 Hörby MarknadsloppHörbyFrosta OKFRIDA
4 Oskarshamns stadsloppOskarshamnOskarshamns SKFRIDA
5 Böda SandsloppetBöda SandHögby IFFRIDA
5 ByrundanGamlebyGamleby OKFRIDA
6 VarbergsloppetVarbergVarbergs GIFFRIDA
6 Genarps IF Trail GIFTGenarpGenarps IFFRIDA
6 StrömstadmilenStrömstadStrömstad LKFRIDA
6 ColoramaloppetPajalaLiviöjärvi IFFRIDA
7 MoraTrailMoraIFK Mora OKFRIDA
9 WallanderloppetYstadYstads IFFRIDA
13HSemesterhalvmaranFjugestaLK GränslöstFRIDA
13 KullaMilenHöganäsHöganäs FIF, F&S HöganäsFRIDA
13MKustmaran och Kristianopel RuntKarlskronaTeam Blekinge LFFRIDA
13 MusköloppetMusköMuskö IFFRIDA
15 VictorialoppetBorgholmIFK BorgholmFRIDA
19 KraftprovetTrollhättanTrollhättans IF, Trollhättans SOKFRIDA
20 Hornsjön RuntLöttorpHögby IFFRIDA
23 LöttorpsvarvetLöttorpHögby IFFRIDA
25 CitadelloppetLandskronaBåstad MKFRIDA
26HLäckövarvetLidköpingKållandsö GOIFFRIDA
27 Falkenbergs StadsloppFalkenbergFalkenbergs IKFRIDA
27-28UltSkövde UltrafestivalSkövdeTeam Ultrasweden LKFRIDA
27 HalmstadmilenHalmstadHalmstads BK, Team Triathlon o MultisportFRIDA
30 Run For PrideStockholmStockholm Frontrunners IFFRIDA
31 Atea KalmarmilenKalmarHögby IFFRIDA

AUG
2 KullaloppetRörumSimrishamns AIFFRIDA
3MÖlands MarathonLöttorpHögby IFFRIDA
3 MusselloppetLysekilStångenäs AISFRIDA
3MHöga Kusten MarathonNordingråNordingrå SKFRIDA
3 VildmarksmilenGävleHemlingby LKFRIDA
3HTällberg HalvmarathonTällbergLeksands OKFRIDA
6 KK-joggenKatrineholmKatrineholms SKFRIDA
10 KivijärviloppetKivijärviKivijärvi IFFRIDA
10 PrinsensMinneHalmstadHalmstad Garnisons IFFRIDA
11 STHLM Urban TrailStockholmHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
11 Ale Trail RaceBohusBohus IFFRIDA
13 BlodomloppetJönköpingHovslätts IKFRIDA
14 HamnmilenLuleåBergnäsets AIKFRIDA
17 MidnattsloppetStockholmHammarby IFFRIDA
17UltUltravasan 45MoraSälens IF, IFK MoraFRIDA
17UltUltravasan 90MoraSälens IF, IFK MoraFRIDA
17 Springvasan 30/INSTÄLLTMoraIFK Mora, Sälens IFFRIDA
17HTavelsjö HalvmarathonTavelsjöTavelsjö AIKFRIDA
18 Trollhättan City TrailTrollhättanLK TV 88FRIDA
19 Lidingöloppet on TourLinköpingLinköpings OKFRIDA
20 BlodomloppetTimråSundsvalls OKFRIDA
21 Atea Norrköpings StadsloppNorrköpingTjalve IF NorrköpingFRIDA
22 BlodomloppetÖrebroIF StartFRIDA
23 VP CityloppVetlandaOK NjudungFRIDA
24M HMariestads MarathonMariestadMariestads AIFFRIDA
24 ÖstansjöloppetÖstansjöÖstansjö SKFRIDA
24M HJönköping Marathon & Half MarathonJönköpingTeam RunnershighFRIDA
24HClassic Running LinköpingLinköpingLinköpings LKFRIDA
24 Stockholm TrailStockholmOK SödertörnFRIDA
24 HuddingeloppetHuddingeHuddinge AISFRIDA
24 MidnattsloppetGöteborgMölndals AIK, IF Kville, Solvikingarna, Utby IKFRIDA
25 StrömmingsloppetSöderhamnSöderhamns IFFRIDA
25 Solsidan runtSaltsjöbadenSaltsjöbadens IFFRIDA
25 SkoskavetSkoklosterBålsta IKFRIDA
26 BlodomloppetVästeråsVästerås FKFRIDA
27 BlodomloppetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
29 JägarmilenKirunaIFK KirunaFRIDA
29 MjölbyfemmanMjölbyIK AkeleFRIDA
31 HagenloppetSkövdeIF HagenFRIDA
31TjTjejmilenStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
31 NattloppetKalmarHögby IFFRIDA
31 FestivalloppetStrömsnäsnbrukSK GraalFRIDA
31M HHelsingborg MarathonHelsingborgRunners Society ACFRIDA
31 Kåsjön TrailÖjersjöSävedalens AIKFRIDA
31 TrelleborgsloppetTrelleborgIFK TrelleborgFRIDA
31 Kilsbergen TrailrunÖrebroIF ÖrebrolöparnaFRIDA
31 Edet RuntLilla EdetIK BergaströmFRIDA
31 SkördeloppetHedemoraHedemora FKFRIDA
31 DXR Dundret Extrem runningGällivareGällivare SKFRIDA
31 Mullsjö x-trail ½marathonMullsjöMullsjö SOKFRIDA

SEP
1 StålisloppetSandvikenHögbo GIFFRIDA
1 UmemilenUmeåIFK UmeåFRIDA
3 BlodomloppetHalmstadHalmstad OKFRIDA
4 Göteborgs brantasteGöteborgGöteborg-Majorna OKFRIDA
5 BlodomloppetVisbyVisby IF Gute FKFRIDA
7 HässleholmsloppetHässleholmHässleholms AIS 
7 MidnattsloppetMalmöMalmö AIFRIDA
7   FRIDA
7   FRIDA
7HRamboll Stockholm HalvmarathonStockholmHässelby SK, Turebergs FK, Spårvägens FKFRIDA
7 RådalunkenLidköpingLidköpings VSKFRIDA
8 JubileumsloppetGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
8 Prins Daniels LoppSolnaAIKFRIDA
8 HagaloppetSolnaAIKFRIDA
14 BysjöloppetÅtvidabergÅtvidabergs IFFRIDA
14 KalvrusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
14 TjurrusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
14 Svarta MaranSalaSätra IFFRIDA
14 Risveden Terräng/INSTÄLLTSjövikSjöviks SKFRIDA
14 KretsloppetBoråsKorpförening BoråsFRIDA
14M HSkräcklanmaranVänersborgLK TV 88FRIDA
14HNorasjön RuntNoraIFK NoraFRIDA
14 BergsjöloppetBergsjönSävedalens AIKFRIDA
14 Torshälla StadsloppTorshällaEskilstuna FIFRIDA
14 Rimbohus MilenRimboLöparklubben RoslagenFRIDA
14 Wolf Mountain ChallengeLjungskileHälle IFFRIDA
14 Uppsala KulturmaratonUppsalaIF Mantra SportFRIDA
14 LergöksloppetÄngelholmFK SnapphanarnaFRIDA
14 Lilla MartenloppetSkeneSkene Sim o ISFRIDA
14 ICA-loppet/INSTÄLLTSundsvallSundsvalls FIFRIDA
14 UmemaranUmeåJalles TC UmeåFRIDA
15 Urban RunGöteborgGöteborgs FIFFRIDA
15 LöpRallarnBottnarydBottnaryds IF, IF HallbyFRIDA
15 SicklaloppetNackaJärla OrienteringFRIDA
20 Hillerstorp Adventure RaceHillerstorpHillerstorps GoIFFRIDA
21 Västgötaloppet TrailTvärredÄspereds IFFRIDA
21 Lång GångStockholmSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
21 Kung Björn LoppetUppsalaUppsala LKFRIDA
21 KistaloppetStockholmLöparakademin IFFRIDA
21-22 Black River RunVästeråsVästerås LKFRIDA
21HLöparfestenFalsterboIK FinishFRIDA
21 FredsloppetGöteborgProletären FFFRIDA
21UltBergslagsleden UltraÖrebroF Nature RunningFRIDA
21 Nya BroloppetMotalaMotala AIFFRIDA
21 VarvetmilenUmeåIFK UmeåFRIDA
21 Tjurruset/KalvrusetÅre/ÖstersundTrångsvikens IFFRIDA
21 Mud RunGöteborgOK Alehof, Göteborgs FIFFRIDA
21 Mental Health RunStockholmSpårvägens FKFRIDA
21 Klarälvsloppet 21kKarlstadF Svenska RallytFRIDA
22 Ryssberget TrailSölvesborgRyssbergets IKFRIDA
27 Lidingöloppet på gångLidingöIFK LidingöFRIDA
28 TCS LidingöloppetLidingöIFK LidingöFRIDA
28 Tjurruset/KalvrusetFalunFalu IKFRIDA
29UnTCS Lilla LidingöloppetLidingöIFK LidingöFRIDA
29 VarvetmilenMölndalGöteborgs FIFFRIDA

OKT
5 Hackmora BergsloppSågmyraSågmyra SKFRIDA
5 ICA MAXI LoppetKungälvKongahälla AIKFRIDA
5 MössebergslunkenFalköpingIK WilskeFRIDA
5 Tjurruset/KalvrusetRosersbergSpårvägens FK, Hässelby SKFRIDA
6 TullingeloppetTullingeTullinge FIFFRIDA
6   FRIDA
12M HGöteborg MarathonGöteborgSolvikingarnaFRIDA
12 Varvetmilen/DMHalmstadHallands FIF, IFK HalmstadFRIDA
12 EkerumsloppetEkerumHögby IFFRIDA
12 Running LightsAlingsåsAlingsås IFFRIDA
12HÅ-stadsloppetÖrebroKFUM ÖrebroFRIDA
12 BillingehusloppetSkövdeIFK SkövdeFRIDA
12 HellasloppetNackaHellas FKFRIDA
12 KolmårdsloppetNorrköpingTjalve IF NorrköpingFRIDA
12 Rya Åsar Trail RunBoråsSjömarkens IFFRIDA
13 HässelbyloppetHässelbyHässelby SKFRIDA
19 John Bauer Trail RunHuskvarnaIK HakarpspojkarnaFRIDA
19 Skrylle challengeLundBjörnstorps IFFRIDA
19 HostrusetÖrebroIF StartFRIDA
19 STHLM XStockholmHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
19 Sävedalsloppet/INSTÄLLTSävedalenSävedalens AIKFRIDA
19M HVäxjö MaratonVäxjöVäxjö LKFRIDA
19 Varberg HalvmarathonVarbergFK Friskus-VarbergFRIDA
19 Varvetmilen/INSTÄLLDSödertäljeEnhörna IFFRIDA
20 HöstmilenÅbyOK KolmårdenFRIDA
26UnKalvrusetBoråsIK YmerFRIDA
26 TjurrusetBoråsIK YmerFRIDA
26 HalloweenloppetSkövdeIF HagenFRIDA
27 Långa Tullinge-TumbaloppetTullingeTullinge FIFFRIDA
27 YddingeloppetBaraHeleneholms IFFRIDA
27 KärrusetGnestaOK KlemmingenFRIDA

NOV
2 SkanneloppetÅstorpIS SkanneFRIDA
2 KilsbergsledenÖrebroÖrebro AIKFRIDA
2 Jätten Bule-löpetÖsterbymoIFK ÖsterbymoFRIDA
2 FinalloppetGöteborgGöteborgs SKFRIDA
2MHöstrusketStockholmHässelby SK, Spårvägens FKFRIDA
7 EnergirusetKarlstadIF Göta KarlstadFRIDA
9 Borås 6-timmarsBoråsSOK Knallen 
9 TjurrusetHelsingborgIS GötaFRIDA
9HJämjöhalvanJämjöTeam Blekinge LFFRIDA
24 Kristianstad TrailKristianstadHärlövs IFFRIDA

DEC
7 LucialoppetVretstorpVretstorps IFFRIDA
7 LucialoppetVisbyP18 IKFRIDA
31 Nyårsloppet/INSTÄLLTNorrköpingNorrköpings LKFRIDA
31 SylvesterloppetGöteborgSolvikingarnaFRIDA
31 NyårsloppetVallentunaVallentuna FKFRIDA
31 SylvesterloppetOlofströmUoF ContactFRIDA
31 SylvesterloppetKalmarHögby IFFRIDA

Avdelningar

- Aktuellt just nu
Sverige 2019
- Centralt program
- Arena
- Långlopp
- Stafetter
- Inomhus
Utomlands 2019
- Arena
- Mara/halvmara
- Inomhus
Sverige 2020
- Centralt program
- Inomhus


Kontaktperson

Frida Lindström

Frida Lindström

a 0702 013 049
e-post


>