Fredag 25 juli 2014

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se
 

Generalsekreterare & Ansvarig utgivare

Anders Albertsson
010-476 53 50

Redaktionen
friidrott.se

A. Lennart Julin
redaktör
08-30 13 33

Information och
media

Fredrik Trahn
010-476 53 31
070-913 67 96
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter

Sollentunavallen
Onsdagen den 22 juni 2011
 


Preliminära laguppställningar
 

M 100 m 17:20
1   Tom Kling Baptiste Huddinge AIS
2   Mathias Dufournier IF Göta Karlstad
3   Jonathan Wulff Hammarby IF
4   André Drummond Spårvägens SK
5   David Sennung Ullevi FK
6   Adam Andersson Hässelby SK
M 200 m 18:15
1   Niklas Larsson Hässelby SK
2   Alexander Nordkvist Huddinge AIS
3   Nil de Oliveira Spårvägens FK
4   David Sennung Ullevi FK
5   Jonathan Wulff Hammarby IF
6   Fredrik Johansson IF Göta Karlstad
M 400 m 20:15
1   Nil de Oliveira Spårvägens FK
2   Joni Jaako Hammarby IF
3   Fredrik Johansson IF Göta Karlstad
4   Oskar Åberg Huddinge AIS
5   Andreas Mokdasi Hässelby SK
6   Alexander Lesser Ullevi FK
M 800 m 18:45
1   Benjamin Ahlbäck IF Göta Karlstad
2   Mattias Claesson Hässelby SK
3   Viktor Stenberg Ullevi FK
4   Fredrik Karlsson Hammarby IF
5   Johan Svensson Spårvägens FK
6   Victor Hedin Huddinge AIS
M 1500 m 20:40
1   Thobias Ekhamre Hammarby IF
2   Jonas Legernes Ullevi FK
3   Erik Johansson Hässelby SK
4   Fredrik Eråker IF Göta Karlstad
5   Victor Hedin Huddinge AIS
6     Spårvägens FK
M 5000 m 19:45
1   Fredrik Uhrbom Spårvägens FK
2   Patrik Nilsson Hammarby IF
3   André Rangelind IF Göta Karlstad
4   John Kingstedt Huddinge AIS
5   Adil Bouafif Hässelby SK
6   Fredrik Johansson Ullevi FK
M 110 mh 19:10
1   Josua Gustafsson Ullevi FK
2   Marvin Tay Spårvägens FK
3   Adam Chiguer Huddinge AIS
4   Andreas Andersson Hässelby SK
5   Douglas Stenberg IF Göta Karlstad
6   Jonathan Eklund Hammarby IF
M 400 mh 17:10
1   Philip Green Hammarby IF
2   Oliver Willskytt Ullevi FK
3   Niklas Larsson Hässelby SK
4   Carl Sjöstedt IF Göta Karlstad
5   Anton Nilsson Huddinge AIS
6   Thomas Nikitin Spårvägens FK
M 3000 mH 17:40
1   Andreas Åhwall Hässelby SK
2   Colm O Callaghan Huddinge AIS
3   Henrik Jakobsson Spårvägens FK
4   Mathias Borg Ullevi FK
5   Niklas Jonsson Hammarby IF
6   Johan Arnqvist IF Göta Karlstad
M Höjd 17:20
1   Philip Frifelt Lundqvist IF Göta Karlstad
2   Staffan Strand Hässelby SK
3   Erik Liberg Ullevi FK
4   Mehdi Alkhatib Hammarby IF
5   Erik Sikström Spårvägens FK
6   Fredrick Ekholm Huddinge AIS
M Stav 17:00
1   Josua Gustafsson Ullevi FK
2   Erik Thorstensson Spårvägens FK
3   Philip Eliasson Huddinge AIS
4   Rasmus Olofsson Hässelby SK
5   Douglas Stenberg IF Göta Karlstad
6   Jonathan Eklund Hammarby IF
M Längd 18:00
1   Patrik Holmberg Huddinge AIS
2   David Frykholm IF Göta Karlstad
3   Michel Tornéus Hammarby IF
4   Mattias Sunneborn Spårvägens FK
5   Mattias Abulu Ullevi FK
6   Vuk Djekic Hässelby SK
M Tresteg 20:00
1   Daniel Almgren Hässelby SK
2   Milan Jovanovic Huddinge AIS
3   Mattias Sunneborn Spårvägens FK
4   Sadeeh Mbye Ullevi FK
5   Johan Attersand Hammarby IF
6   Joel Valdemarsson IF Göta Karlstad
M Kula 19:45
1   Jonas Elgered Hammarby IF
2   Anders Lundell Ullevi FK
3   Niklas Lindstedt Hässelby SK
4   Ulf Ankarling IF Göta Karlstad
5   Arwid Koskinen Huddinge AIS
6   Niklas Arrhenius Spårvägens FK
M Diskus 18:20
1   Per Rosell Ullevi FK
2   Niklas Arrhenius Spårvägens FK
3   Axel Bernhult Huddinge AIS
4   Staffan Jönsson Hässelby SK
5   Ulf Ankarling IF Göta Karlstad
6   Henrik Adolfsson Hammarby IF
M Slägga 17:00
1   Leif Arrhenius Spårvägens FK
2   Henrik Adolfsson Hammarby IF
3   Markus Johansson IF Göta Karlstad
4   Christian Hansson Bergén Huddinge AIS
5   Mattias Jons Hässelby SK
6   Johan Björnstad Ullevi FK
M Spjut 19:30
1   Mikael Alsterbåge Huddinge AIS
2   Marcus Persson IF Göta Karlstad
3   Esbjörn Backlund Hammarby IF
4   Ingemar Veinberg Spårvägens FK
5   Albin Olsson Ullevi FK
6   Olof Hansson Hässelby SK
M 4x100 21:00
1   IF Göta Karlstad. IF Göta Karlstad
2   Hässelby SK. Hässelby SK
3   Ullevi FK Ullevi FK
4   Hammarby IF Hammarby IF
5   Spårvägens FK. Spårvägens FK
6   Huddinge AIS. Huddinge AIS
K 100 m 17:30
1   Sofia Lund Hässelby SK
2   Ewa Marcinkiewicz Västerås FK
3   Caroline Sandsjoe IF Göta Karlstad
4   Linnea Alstermark Hammarby IF
5   Lena Berntsson Ullevi FK
6   Gladys Bamane Spårvägens FK
K 200 m 18:25
1   Moa Hjelmer Spårvägens FK
2   Jessica Samuelsson Hässelby SK
3   Fatima Makakala Hammarby IF
4   Therese Bohlén-Kinn Ullevi FK
5   Erica Pettersson IF Göta Karlstad
6   Hanna Edvardsson Västerås FK
K 400 m 20:10
1   Sofie Persson Hammarby IF
2   Caroline Andersson IF Göta Karlstad
3   Åsa Söderlund Västerås FK
4   Vendela Mindelöf Hässelby SK
5   Moa Hjelmer Spårvägens FK
6   Lovisa Lindh Ullevi FK
K 800 m 18:35
1   Alice Mille Västerås FK
2   Elina Johansson Spårvägens FK
3   Lovisa Lindh Ullevi FK
4   Caroline Andersson IF Göta Karlstad
5   Sofie Persson Hammarby IF
6   Kajsa Petersson Hässelby SK
K 1500 m 20:30
1   Matilda Häggström IF Göta Karlstad
2   Mary Alenbratt Ullevi FK
3   Malin Liljestedt Spårvägens FK
4   Linnea Eriksson Västerås FK
5   Louise Wiker Hässelby SK
6   Rebecca Högberg Hammarby IF
K 5000 m 19:20
1   Emmi Östlund Hammarby IF
2     IF Göta Karlstad
3   Emma Högberg Västerås FK
4   Anna von Schenck Hässelby SK
5   Sara Sjökvist Spårvägens FK
6   Charlotta Fougberg Ullevi FK
K 100 mh 19:00
1   Khaddi Sagnia Ullevi FK
2   Fatima Makakala Hammarby IF
3   Angelica Engberg Hässelby SK
4   Sabina Sandberg Spårvägens FK
5   Emma Stenlöf Västerås FK
6   Maja Rogemyr IF Göta Karlstad
K 400 mh 17:00
1   Louise Gundert IF Göta Karlstad
2   Jennifer Czerapowicz Ullevi FK
3   Nuulu Ndiwabene Spårvägens FK
4   Ewa Marcinkiewicz Västerås FK
5   Louise Martin Hässelby SK
6   Sofia Hellberg-Jonsén Hammarby IF
K 1500 mH 18:00
1   Lena Örn Spårvägens FK
2   Astrid Rosvall Hässelby SK
3   Lova Wåhlin Hammarby IF
4   Charlotta Fougberg Ullevi FK
5   Matilda Häggström IF Göta Karlstad
6   Moa Rothman Västerås FK
K Höjd 19:30
1   Daniella Eriksson Västerås FK
2   Anna Alexson Spårvägens FK
3   Khaddi Sagnia Ullevi FK
4   Victoria Dronsfield IF Göta Karlstad
5   Sara Ericsson Hammarby IF
6   Jessica Samuelsson Hässelby SK
K Stav 19:00
1   Malin Dahlström Ullevi FK
2   Emma Norss Hammarby IF
3   Angelica Bengtsson Hässelby SK
4   Klara Vegerfors Spårvägens FK
5   Emma Stenlöf Västerås FK
6   Sara Larsson IF Göta Karlstad
K Längd 19:10
1   Linda Bergh Hässelby SK
2   Malin Marmbrandt Västerås FK
3   Kristin Franke Björkman IF Göta Karlstad
4   Frida Lüppert Thomsson Hammarby IF
5   Mathilda Holm Ullevi FK
6   Erica Jarder Spårvägens FK
K Tresteg 17:10
1   Jenny Isgren Spårvägens FK
2   Angelica Engberg Hässelby SK
3   Jasmin Sabir Hammarby IF
4   Lynn Johnson Ullevi FK
5   Kristin Franke Björkman IF Göta Karlstad
6   Malin Marmbrandt Västerås FK
K Kula 19:45
1   Josefin Berg IF Göta Karlstad
2   Jenny-Lee Angbah Ullevi FK
3   Camilla Westerlund Spårvägens FK
4   Mathilda Gunnarsson Västerås FK
5   Catharina Andersson Hässelby SK
6   Paulina Engfors Hammarby IF
K Diskus 18:20
1   Sandra Andersson Ullevi FK
2   Lina Karlsson Hammarby IF
3   Felicia Thomsson Hässelby SK
4   Karin Engström Spårvägens FK
5   Jenny Johansson Västerås FK
6   Sofia Larsson IF Göta Karlstad
K Slägga 17:00
1   Elina Almström Hammarby IF
2   Josefin Berg IF Göta Karlstad
3   Johanna Rydberg Västerås FK
4   Catharina Andersson Hässelby SK
5   Karin Engström Spårvägens FK
6   Tracey Andersson Ullevi FK
K Spjut 19:30
1   Isabell Gradin Hässelby SK
2   Sofi Flinck Västerås FK
3   Elisabeth Höglund IF Göta Karlstad
4   Emma Fredriksson Hammarby IF
5   Emelie Larsson Ullevi FK
6   Camilla Westerlund Spårvägens FK
K 4x100 20:50
1   Västerås FK . Västerås FK
2   Spårvägens FK Spårvägens FK
3   Ullevi FK Ullevi FK
4   IF Göta Karlstad . IF Göta Karlstad
5   Hammarby IF . Hammarby IF
6   Hässelby SK Hässelby SK