Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 8 april 2020

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Karensövergångar 2020


Uppdaterad: 25 mars 2020

Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF fr o m den 16 oktober 2019.

För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
 

namn född tidigare klubb ny klubb klar
A        
Ibrahim Abakar 990428 Hammarby IF Täby IS 200304
Rasmus Ahlgren 990610 Spårvägens FK AIK 200412
Filip Ainouz 841006 IF Linnéa Fredrikshof FI 200117
Sandra Alvero 010125 Habo FIF-04 IFK Växjö 191218
Joakim Andersson 921019 IFK Trelleborg Spårvägens FK 200127
Musie Araya Kifle 980707 Hammarby IF Löparnas Vänner IF 200210
Habtom Asgede 950710 Hammarby IF Löparnas Vänner IF 200210
B        
Peder Berge 790326 Spårvägens FK AIK 200116
Mats Berglund 620922 Andrarums IF Ystads IF 200104
Lowa Branth 050314 Gottsunda IF Upsala IF 200404
C        
Disa Chin Nygårds 020307 IFK Lidingö Mälarhöjdens IK 200201
Oscar Claesson 951212 Sävedalens AIK IK Hakarpspojkarna 200208
D        
         
E        
Patrik Eriksson 651014 LK Roslagen Upsala IF 200327
Sofia Evnert 890129 IF Göta Karlstad FK Studenterna 200412
F        
Jan Förberg 420711 Hammarby IF Löparnas Vänner 200312
G        
Bella Gisel 070330 Lomma FIK Malmö AI 200118
Sara Grahn 000329 KA 2 IF Linköpings GIF 200119
Fred Grönwall 810116 Roma IF FK Studenterna 200325
Tilde Gudmundsson 021020 IFK Växjö Athletics 24Seven SK 200120
Stina Gustafsson 960703 Ärla IF Linköpings GIF 200113
H        
Susanne Hakola 860215 Lögdeå SK IFK Umeå 200104
Jonathan Holm 940108 Strands IF Hammarby IF 200109
Joel Härensjö 060130 Rånäs 4H Kalmar SK 200201
Andreas Höye 841127 Ullevi FK IFK Göteborg 200319
I        
         
J        
Henry Jacobson 991002 Hammarby IF Spårvägens FK 200304
K        
Noah Karlberg 050206 Lomma FIK Malmö AI 200223
Abdisamed Khader 000101 Högby IF Hässelby SK 200328
Moa Kjellander 990413 Åhus FIK Ullevi FK 191213
Thomas Kvarnehag 840223 Turebergs FK Spårvägens FK 200306
Adrian Kylington 070714 Hammarby IF Sundbybergs IK 200207
L        
William Lanndalen 010618 IF Kville Ullevi FK 200113
Linus Leveau 970612 IFK Helsingborg IFK Växjö 191212
Erika Lindeblad 930615 Kalmar SK Högby IF 200116
Hugo Lindell 950327 IF Mantra Sport IK Akele 200201
Hercules Lopes Ramos 790318 Ösmo Nynäs FIK Spårvägens FK 200116
M        
Ebba Magnusson 011218 IFK Göteborg Ullevi FK 200419
Gustav Magnusson 001129 Nyköpings BIS Tjalve IF Norrköping 200410
Mattias Malviker Wellermark 780601 IK NocOut.se IK Akele 200223
Lion Martinez 780126 Spårvägens FK AIK 200116
Olle Meijer 980421 Malmö AI Högby IF 200419
Magnus Mossberg 710420 Kopparbergs IF IFK Nora 200217
Michael Mulgeta 011114 Hammarby IF Löparnas Vänner IF 200210
N        
Sofie Nelsson 900802 IF Göta Karlstad Terrible Tuesday AC 200320
Louise Nilsson 861111 Malmö AI Falkenberg Allstars LK 191228
Alexander Nyman 000717 Hanvikens SK Hässelby SK 200314
O        
Linnéa Odéhn 060904 Ystads IF Malmö AI 200117
P        
         
Q        
Emil Quick 951020 Kalmar SK IFK Växjö 200404
Thyra Qvänstedt 050723 Habo Friidrott 04 Hovslätts IK 200416
R        
Jesper Rilegård 980514 IFK Lidingö Täby IS 191228
Moa Ringqvist 040123 Tyresö FK Hanvikens SK 200104
Dan Rundqvist 670226 Växjö LK Skruvs IF 200313
Vendela Rydbäck 971108 Göteborgs KIK IFK Växjö 200119
S        
Mikiele Sami 980202 Hammarby IF Löparnas Vänner IF 200210
Rebecka Sjöberg 050516 Åkersberga SK Täby IS 200416
Robin Sjöberg Noping 961126 IF Kville Sävedalens AIK 200106
Senad Suhonjic 840822 Västerås LK Norbergs OK 200327
T        
Habtamariam Tadesse Lemma 931209 Hammarby IF Löparnas Vänner IF 200210
Getacher Tedla 910228 Hammarby IF Löparnas Vänner IF 200210
Sara Trané 850816 Runacademy IF Fredrikshof FI 200419
U        
         
V        
         
W        
Simon Wallin 900116 LK Roslagen Upsala IF 200403
Emilia Wikner 010807 IK Akele Eksjö Södra IK 200228
Niklas Wikner 640919 IK Akele Eksjö Södra IK 200228
X        
         
Y        
         
Z        
Hanna Zakrisson 020214 Finspångs AIK Tjalve IF Norrköping 200410
Fredrik Zeitelberg 780725 Motala AIF Örebro AIK 200314
Leo Zikovic 041119 IF Kville Örgryte IS 191213
Å        
         
Ä        
         
Ö        
Albin Öberg 040820 Heleneholms IF Malmö AI 200117

>