Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 5 december 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Tävlingsårsskiftesövergångar

15 november 2020


Offentliggjord: 22 oktober 2020
Uppdaterad: 2 november 2020
 

Nedanstående övergångar anmälda till tävlingsårsskiftet 2020-11-15 har registrerats och godkänts av SFIF sedan såväl anmälan som registreringsavgift inkommit i föreskriven tid.


 

namn född tidigare klubb ny klubb
A      
Brando Abbo 050302 Eskilstuna FI Råby-Rekarne FIF
Rasmus Ahlgren 990610 AIK Upsala IF
Bengt Aikdahl 560613 Alvesta FI Lidköpings IS
Heshlu Andemariam 970420 IFK Lidingö Keep Up RC
Anton Andersson 060719 Bokenäs IF Hälle IF
Samuel Andreasson 900804 IFK Göteborg Ullevi FK
Linus Arnekvist 810122 Aktivitus SC Hälle IF
Cajsa Augustsson 020321 IK Ymer Örgryte IS
Henrik Avebäck 060622 Hellas FK Malmö AI
B      
Anna Back Nilsson 020527 Leksands FIK IF Göta Karlstad
Peder Berge 790326 AIK Upsala IF
Nikki Berglund 940617 FIK Färjestaden Högby IF
Frida Bergvall 990118 IFK Växjö Högby IF
Hannes Bjernhagen 940629 Pite Runners LDK Fredrikshofs FIF
Filip Björklund 981003 Örgryte IS Upsala IF
Vanja Blomberg 980221 Klippans FK IFK Växjö
Edith Blomqvist 941026 Runacademy IF Västerås FK
C      
Magnus Carlsson 870821 Majornas OK Hälle IF
Charlotte Cederberg 760523 Spårvägens FK Åkersberga SK
Caroline Cedergren 020707 AIK Upsala IF
Edda Chin Nygårds 040629 IFK Lidingö Bromma IF
Johan Claeson 010105 Linköpings GIF IFK Växjö
Benjamin Claesson 021023 Jönköpings OK IK Hakarpspojkarna
Gabriel Claesson 040825 IF Hallby IK Hakarpspojkarna
Jonna Claesson 000317 Stora Skedvi IK Spårvägens FK
D      
Anders Dahlgren 840613 Solvikingarna Hälle IF
Filippa Dedorsson 020317 IFK Kristinehamn IF Göta Karlstad
Ali Diakité 060315 Hanvikens SK IK Wilske
Rasmus Doering 051024 Garphyttans IF IF Start
E      
Elvis Eckerberg 040627 Oskarshamns SK Högby IF
Emelie Edholm 941027 IF Göta Karlstad Malmö AI
Matilda Elfgaard 920611 Athletics 24Seven SK IFK Växjö
Rasmus Elfgaard 941203 Athletics 24Seven SK Högby IF
Louise Eliasson 040426 Bromma IF IFK Växjö
Siri Englund 910512 IF Statrt Örebro AIK
Filip Engström 010405 AIK Upsala IF
Hanna Enlund 010429 AIK Spårvägens FK
Doris Erixon 050818 F Stenungsunds FI Hälle IF
F      
G      
Harald Gemmel 010709 Hammarby IF Täby IS
Petter Gustafsson 941223 IK Hakarpspojkarna Örgryte IS
Amelie Götesson 040123 Hässleholms AIS Varbergs GIF
H      
Marcus Hagerud 010627 AIK Upsala IF
Merih Hagos 980110 Västerås FK Ärla IF
Rebecka Hall 050131 Spårvägens FK Bromma IF
Jens Halvarsson 820923 Göteborgs SK Hälle IF
Adam Hammarberg 900525 Eskilstuna FI Ärla IF
Carl Hedin 010322 Eksjö Södra IK IFK Växjö
Liselotte Hellsten 860929 Hemlingby LK Spårvägens FK
Inge Hermansson 450816 IFK Lidingö IFK Märsta
Edith Hillman 050729 Högbo GIF Gefle IF
Felix Holmqvist 060606 Hanvikens SK Hammarby IF
Tom Honig 910426 IF Mantra Sport Keep Up RC
Simon Horkeby 850526 Mölndal Outdoor IF Hälle IF
Martin Huldt 890329 Eskilstuna FI Ärla IF
Björn Hummerdal 870127 IF Linnéa Fredrikshofs FIF
Emilia Häggqvist 030225 Piteå IF Riviera FI
Axel Härstedt 870228 Malmö AI Heleneholms IF
Emma Hättestrand 040907 Högbo GIF Gefle IF
I      
J      
Martin Jacobson 970617 Hammarby IF Spårvägens FK
Ebba Jernmark Burrows 001003 Hälle IF Täby IS
Elin Johansson 980519 Linköpings GIF KFUM Örebro
Erik Johansson 991019 Varbergs GIF IFK Lund
Fredrik Johansson 860220 IFK Växjö IK Akele
Nora Jolbäck 041025 Lidköpings IS Ullevi FK
Jesper Junhamn 910716 Solvikingarna Hälle IF
K      
Kajsa Karila 020325 IFK Göteborg Ullevi FK
Gustav Karlsson 000320 KFUM Örebro Örgryte IS
Magnus Karlsson 720814 Högbo GIF Gefle IF
Angelica Kela 800622 Brattås CK Hälle IF
Iris Kihl 050417 Hellas FK Huddinge AIS
John Kingstedt 920911 Huddinge AIS Hässelby SK
Otto Kingstedt 940606 Huddinge AIS Hässelby SK
Kajsa Kjellergren 010716 IFK Halmstad Malmö AI
Sandra Knezevic 920406 Hammarby IF Hässelby SK
Towa Korsell 020712 Eksjö Södra IK Istrums SK
Andreas Kramer 970413 Sävedalens AIK Ullevi FK
Hannes Kvist Wirdmo 940904 Athletics 24Seven SK Högby IF
Grigorios Kyriakoudis 970315 Hässelby SK Spårvägens FK
L      
Aaron Ladestam 000107 IFK Göteborg Ullevi FK
Albin Lago 030809 Genarps IF Höörs IS
Markus Lantto 010121 AIK Upsala IF
Anssi Lehtevä 661005 Spårvägens FK Huddinge AIS
Nadja Lennartsson 010909 Kalmar SK Örgryte IS
Magnus Lindblom 770717 Turebergs FK Löparnas Vänner IF
Christian Lindström 740708 Hammarby IF Löparnas Vänner IF
Erik Linnér 001202 IK Akele IFK Umeå
Luana Lund Klaric 990929 Göteborgs KIK Ullevi FK
Mårten Lång 760226 Kisa SK Falu IK
Kristofer Låås 920107 Fredrikshofs FIF Keep Up RC
Klara Löf 050421 Högbo GIF Gefle IF
M      
Emilia Malmehed 010413 Linköpings GIF IF Göta Karlstad
Blanca Martel Nielsen 061124 Södra Sandby IF Eslövs AI
Lion Martinez 780126 AIK Upsala IF
Erik Martinsson 960925 Gefle IF Upsala IF
Jonas Martinsson 920522 IFK Växjö Trollhättans IF
Dennis Melander 950718 Athletics 24Seven SK Högby IF
Tilda Månsson 040513 Väsby IK Fredrikshofs FIF
Hampus Månsson 020918 Väsby IK Fredrikshofs FIF
Arvid Mägi Theorin 010321 IF Kville Malmö AI
N      
Alicia Nesbeth Carlensberg 020817 Ullevi FK IFK Göteborg
Ricky Nilsson 631212 IFK Märsta Upsala IF
Alva Nordlinder 060413 Göteborgs KIK Mölndals AIK
Michaela Norrbelius 971201 Gefle IF Upsala IF
Alexander Nyström 030513 Bollnäs FIK Rehns BK
O      
P      
Daniel Parheden 930711 SOK Knallen Hälle IF
Malin Persson 970110 Bollnäs FIK Rehns BK
Andreas Pettersson 821225 Eskilstuna FI Ärla IF
Elin Pettersson 030914 IFK Göteborg Ullevi FK
Anders Pihlblad 981211 KFUM Örebro Örgryte IS
Q      
R      
Amanda Rask 021202 Brännans IF IFK Umeå
Albin Ridefelt 911123 OK Linné IK Hakarpspojkarna
Desmond Rogo 960410 AIK Upsala IF
Erik Rosqvist 980824 AIK Upsala IF
Jennifer Rudberg 980715 Athletics 24Seven SK IFK Växjö
Juni Rugland 031119 Höörs IS Åtvidabergs IF
Nadja Rugland 010423 Höörs IS Åtvidabergs IF
Samuel Russom 910103 IS Göta Hässelby SK
S      
Simon Sandkvist 011227 IF Triangeln Spårvägens FK
Simon Schagerström 930911 Örebro AIK Hälle IF
Kamyar Shakiba 010622 Hässelby SK Turebergs FK
Anders Silén 650810 Järvsö IF Strands IF
Felix Siljebäck Larsen 890531 IF Göta Karlstad Västerås FK
Nikki Sjöberg 980311 Bollnäs FIK Rehns BK
Ella Sjöblom 021223 AIK Upsala IF
Sebastian Sjöholm 080520 Umara SC Hälle IF
Victor Smångs 860315 Fredrikshofs FIF Keep Up RC
Josef Snellman 841021 Kristinehamns MSK IFK Kristinehamn
Bimo Soenarso 010602 KFUM Örebro Upsala IF
Gabriel Steffensen 960429 Mölndals AIK Ullevi FK
Vidar Stenqvist 000708 Täby IS Örgryte IS
Philip Stömne 000717 Valbo AIF Spårvägens FK
Sophia Sundberg 840905 Sundsvalls FI Vegan Runners IK
Linnéa Svanhall 040606 Athletics 24Seven SK Högby IF
Tim Svantesson 000420 Nyköpings BIS Falu IK
Thilda Särnevång 960805 IFK Växjö Upsala IF
T      
Elvira Tanderud 040325 Trollhättan FIK Ullevi FK
Ida Thunberg 990716 KFUM Örebro Spårvägens FK
Johan Thümmel 730406 FK Athlet IFK Lund
Carl Toller 930108 Solvikingarna Hälle IF
Ebba Toorell 030307 IK Lerum FI Ullevi FK
Ebba Tulu Chala 960622 Huddinge AIS Keep Up RC
Tyra Tunander Cedrenius 040418 IFK Lidingö Bromma IF
Sandra Törnros 950225 Gefle IF Spårvägens FK
U      
Moa Ullgren 960713 Athletics 24Seven SK Högby IF
V      
Gustaf Vennerholm 011221 Gefle IF Spårvägens FK
Elias Vitell 010205 Fredrikshofs FIF Spårvägens FK
W      
Milo Wahlgren 020429 AIK Täby IS
Josef Wallenlind 010221 Mölndals AIK Örgryte IS
Elienor Werner 980505 Hässelby SK Spårvägens FK
Cimmie Wignell 870105 IF Start KFUM Örebro
Simon Wiklund 990919 IK Wilske Mölndals AIK
Karl Wållgren 010419 IK Lerum FI Örgryte IS
Albin Wägmark 010105 AIK Upsala IF
X      
Y      
Abdelfath Yassin 950718 Gefle IF Spårvägens FK
Z      
Å      
Katarina Åström 711216 Ullevi FK Hälle IF
Ä      
Ö      
Johanna Öberg 960827 OK Linné IK Hakarpspojkarna
Jonas Örarbäck 901028 F Triathlon Väst Hälle IF

>