Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 29 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K22 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 23 OKT, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.67 Claudia Payton 98 Ullevi Genève, SUI 9.6
11.72 Irene Ekelund 97 Spårvägen Sollentuna 1.6
11.89 Emma Jansson 97 Örebro Göteborg/U 30.6
11.90 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Skara 6.6
11.91 Emelie Rantzow 98 Ymer Huddinge 3.8
11.92 Lisa Lilja 96 Ullevi Karlstad 25.7
12.04 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Lerum 20.6
12.10 Linnea Tillman 98 Helsingborg Göteborg/U 30.6
12.16 Maja Almgren 98 Visby Gute Skara 19.8
12.23 Emilia Kjellberg 96 Sunne Skara 6.6
12.24 Linnea Frobe 98 Täby Skara 6.6
12.26 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Göteborg/S 2.6
12.32 Moa Ullgren 96 24Seven Skara 6.6
12.36 Ida Nilsson 98 Hovslätt Habo 9.6
12.41 Jonna Lindéen 96 Kalmar Karlskrona 16.6
12.43 Binai Ahmad 97 KA2 Göteborg/U 30.6
12.47 Felicia Ascard 96 Lund Malmö/He 22.5
12.50 Linnea Agefjäll 97 Linköping Norrköping 18.7
12.52 Anna Westher 97 Örebro Skara 6.6
12.57 Therese Bjureby 97 Linköping Habo 9.6
medvind
11.50 Irene Ekelund 97 Spårvägen Helsingborg 6.7
11.63 Claudia Payton 98 Ullevi Eskilstuna 24.8
11.72 Emelie Rantzow 98 Ymer Eskilstuna 24.8
11.82 Emma Jansson 97 Örebro Eskilstuna 24.8
11.89 Maja Almgren 98 Visby Gute Skara 19.8
12.06 Linnea Tillman 98 Helsingborg Göteborg/U 30.6
12.23 Ida Nilsson 98 Hovslätt Jönköping 20.6
12.31 Linnea Agefjäll 97 Linköping Göteborg/U 30.6
12.40 Jonna Lindéen 96 Kalmar Karlskrona 16.6
12.49 Vanja Blomberg 98 Klippan Karlskrona 16.6

200m

23.66 Lisa Lilja 96 Ullevi Eskilstuna 26.8
24.02 Irene Ekelund 97 Spårvägen Sollentuna 3.6
24.19 Emma Jansson 97 Örebro Eskilstuna 25.8
24.23 Emelie Rantzow 98 Ymer Eskilstuna 26.8
24.32 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Sollentuna 3.6
24.55 Denise Eriksson 98 Ullevi Eskilstuna 25.8
24.59 Linnea Frobe 98 Täby Sollentuna 3.6
24.64 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Mölndal 19.7
24.65 Claudia Payton 98 Ullevi Mölndal 19.7
24.99 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Halmstad 17.6
25.02 Maja Almgren 98 Visby Gute Huddinge 5.8
25.17 Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 22.7
25.18 Ebba Svantesson 97 Ullevi Sollentuna 3.6
25.29 Jonna Lindéen 96 Kalmar Göteborg/U 1.7
25.33 Linnea Tillman 98 Helsingborg Sollentuna 3.6
25.37 Felicia Ascard 96 Lund Göteborg/U 1.7
25.42 Lovisa Östervall 97 Upsala Sollentuna 3.6
25.54 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Jessheim, NOR 9.6
25.57 Anna Engelin 98 Östersund Göteborg/U 1.7
25.65 Sofia Hultgren 97 Täby Göteborg/U 1.7
medvind
23.83 Emma Jansson 97 Örebro Sollentuna 28.6
24.33 Denise Eriksson 98 Ullevi Skara 19.8
24.61 Ebba Svantesson 97 Ullevi Sollentuna 28.6
24.84 Maja Almgren 98 Visby Gute Skara 19.8
25.16 Linnea Tillman 98 Helsingborg Helsingborg 7.7
25.32 Lovisa Östervall 97 Upsala Landquart, SUI 19.5
25.34 Felicia Ascard 96 Lund Helsingborg 7.7
25.64 Anna Westher 97 Örebro Huddinge 17.6

400m

54.66 Linnea Frobe 98 Täby Göteborg/U 30.6
55.26 Minna Svärd 98 IF Göta Göteborg/U 30.6
55.59 Lovisa Linde 98 Täby Göteborg/U 30.6
56.52 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Lerum 20.6
56.56 Ebba Svantesson 97 Ullevi Huddinge 4.8
57.81 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 11.7
58.10 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Lokeren, BEL 24.6
58.58 Astrid Rosvall 97 Hässelby Huddinge 16.6
58.72 Sofia Hultgren 97 Täby Huddinge 16.6
59.01 Maria Freij 98 Öresund Bakersfield, CA 23.3
59.10 Felicia Ascard 96 Lund Malmö/He 22.5
59.37 Anna Engelin 98 Östersund Huddinge 16.6
59.96 Therese Bjureby 97 Linköping Huddinge 16.6
60.01 Judith Wagersten 98 Örgryte Lerum 19.8
60.27 Elvira Erixon 96 Mölndal Huddinge 4.8
61.04 Alicia Nilsson 98 Stenungsund Uddevalla 12.6
61.59 Emelie Öberg 97 Ullevi Göteborg/S 9.6
61.65 Isa Teglund 98 Udd Göteborg/U 30.6
62.73 Olivia Kempi 98 Helsingborg Helsingborg 8.7
63.23 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Göteborg/U 30.6

800m

2:06.88 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Oordegem, BEL 2.6
2:07.72 Astrid Rosvall 97 Hässelby Torrance, CA 20.4
2:09.20 Sara Christiansson 97 Sävedalen Göteborg/U 1.7
2:11.34 Sofia Johansson 98 Linköping Sollentuna 28.6
2:11.65 Elin Brink 97 Mölndal Karlstad 25.7
2:11.70 Maria Freij 98 Öresund Bakersfield, CA 19.5
2:13.21 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 17.6
2:13.99 Andrea Claeson 98 Tureberg Huddinge 5.8
2:14.66 Alicia Nilsson 98 Stenungsund Karlstad 25.7
2:15.18 Hanna Bergström 97 Huddinge Huddinge 16.6
2:15.52 Ida Ekroth 96 Upsala Karlstad 25.7
2:18.18 Lovisa Östervall 97 Upsala Landquart, SUI 20.5
2:19.62 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 9.9
2:20.43 Filippa Ramberg 97 Hammarby Huddinge 16.8
2:20.80 Malin Persson 97 Bollnäs Hudiksvall 12.6
2:20.99 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Jessheim, NOR 10.6
2:22.13 Olivia Kempi 98 Helsingborg Göteborg/U 1.7
2:22.24 Isa Teglund 98 Udd Karlskrona 17.6
2:23.45 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 17.6
2:24.11 Emma Gustafsson 97 Hässelby Huddinge 16.6

1500m

4:18.67 Sara Christiansson 97 Sävedalen Gävle 11.8
4:25.07 Astrid Rosvall 97 Hässelby Huddinge 4.8
4:29.31 Elin Brink 97 Mölndal Huddinge 4.8
4:31.74 Sofia Johansson 98 Linköping Norrköping 18.7
4:35.27 Andrea Claeson 98 Tureberg Luleå 26.5
4:36.02 Amélie Svensson 96 Sävedalen Pfungstadt, GER 11.7
4:39.76 Hanna Bergström 97 Huddinge Huddinge 17.6
4:41.36 Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Göteborg/S 18.8
4:44.69 Jessica Borg 98 Huddinge Huddinge 20.7
4:46.2m Thea Boström 98 Tjalve Linköping 12.6
4:47.88 Moa Rothman 96 Västerås Norrköping 18.7
4:48.04 Malin Persson 97 Bollnäs Huddinge 4.8
4:48.79 Alicia Nilsson 98 Stenungsund Västerås 29.7
4:50.97 Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 19.5
4:51.24 Filippa Ramberg 97 Hammarby Göteborg/S 18.8
4:53.06 Alice Sjögren 96 Tingberg Orlando, FL 17.3
4:53.16 Amanda Ekblad 98 Oskarshamn Huddinge 4.8
4:59.37 Alice Greberg 98 Mölndal Linköping 6.6
4:59.83 Emma Gustafsson 97 Hässelby Västerås 29.7
5:08.27 Elsa Olsson 98 Umedalen Göteborg/U 30.6

3000m

9:09.12 Sara Christiansson 97 Sävedalen Sollentuna 28.6
10:07.78 Moa Rothman 96 Västerås Sollentuna 1.6
10:12.93 Jessica Borg 98 Huddinge Sollentuna 28.6
10:14.76 Thea Boström 98 Tjalve Sollentuna 1.6
10:17.67 Elin Brink 97 Mölndal Göteborg/U 29.6
10:22.7m Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Umeå 25.6
10:33.85 Alice Sjögren 96 Tingberg Daytona Beach, FL 17.2
10:48.55 Malin Persson 97 Bollnäs Bollnäs 7.7

5000m

15:43.63 Sara Christiansson 97 Sävedalen Tampere, FIN 31.8
17:31.02 Ellen Persson 97 Högby Huddinge 5.8
17:31.41 Alice Sjögren 96 Tingberg Jacksonville, FL 23.3
17:33.78 Moa Rothman 96 Västerås Gävle 12.8
17:37.23 Amélie Svensson 96 Sävedalen Eskilstuna 26.8
17:50.13 Elin Brink 97 Mölndal Mölndal 19.7
17:57.6m Angelica Strandberg 96 IFK Umeå Umeå 13.8
18:04.30 Jessica Borg 98 Huddinge Huddinge 5.8
18:09.93 Malin Persson 97 Bollnäs Huddinge 5.8
18:25.25 Thea Boström 98 Tjalve Linköping 6.6
18:33.31 Hanna Bergström 97 Huddinge Huddinge 5.8
18:33.44 Nadja Strandberg 96 Västerås Karlstad 19.5
18:38.82 Kerstin Axelsson 96 Hässelby Huddinge 5.8
19:15.93 Julia Arvidsson 98 Växjö Huddinge 5.8
19:23.08 Sofia Johansson 98 Linköping Linköping 6.6
19:26.96 Mathilda Ogden 97 Upsala Karlstad 19.5
19:59.34 Elvira Björklund 97 Ventura, CA 27.4

2000m hinder/76.2

6:50.30 Amélie Svensson 96 Sävedalen Huddinge 3.8
6:55.71 Elin Brink 97 Mölndal Huddinge 3.8
6:58.99 Moa Rothman 96 Västerås Huddinge 3.8
7:19.81 Amanda Ekblad 98 Oskarshamn Huddinge 3.8
7:41.39 Emma Gustafsson 97 Hässelby Huddinge 3.8
7:47.79 Kerstin Axelsson 96 Hässelby Huddinge 3.8

100m häck/84.0

13.81 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 25.8
13.85 Adriana Janic 96 Malmö Lawrence, KS 21.4
13.95 Lovisa Östervall 97 Upsala Gävle 11.8
14.31 Amanda Holmberg 98 Lidköping Gävle 11.8
14.45 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 5.8
14.49 Jonna Lindeen 96 Kalmar Karlskrona 16.6
14.56 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 16.6
14.69 Bianca Salming 98 Tureberg Berlin, GER 9.8
14.71 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Jessheim, NOR 9.6
14.91 Maria Södergren 98 Täby Sätra 20.5
15.19 Emelie Rantzow 98 Ymer Uddevalla 8.9
15.25 Daniela Karlsson 96 Täby Huddinge 5.8
15.26 Helena Kolte 98 Täby Ljungby 26.5
15.29 Felicia Ascard 96 Lund Lerum 19.8
15.30 Therese Bjureby 97 Linköping Göteborg/U 1.7
15.31 Anna Larsson 97 Varberg Cincinnati, OH 11.5
15.34 Julia Söderberg 98 Sundsvall Skellefteå 9.9
15.52 Stina Hedwall 96 Växjö Huddinge 5.8
15.76 Emilia Stenström 97 Huddinge Stockholm/S 29.8
15.77 Lisa Piscator 97 IF Göta Huddinge 5.8
medvind
13.58 Adriana Janic 96 Malmö Winfield, KS 15.3

400m häck/76.2

57.92 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Leiden, NED 9.6
58.13 Minna Svärd 98 IF Göta San Angelo, TX 5.5
59.66 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg/U 29.6
59.90 Lovisa Linde 98 Täby Eskilstuna 26.8
62.94 Jonna Lindéen 96 Kalmar Huddinge 4.8
63.63 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Eskilstuna 25.8
63.92 Ida Ekroth 96 Upsala Eskilstuna 26.8
63.95 Felicia Ascard 96 Lund Helsingborg 6.7
63.98 Therese Bjureby 97 Linköping Linköping 6.6
65.08 Emelie Öberg 97 Ullevi Huddinge 4.8
65.12 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
67.63 Jenny Wingqvist 97 Hässelby Sollentuna 2.6
67.83 Ellen Eklund 98 Piteå Málaga, ESP 2.6
69.96 Frida Hansson 97 Stenungsund Halmstad 17.6

Höjd

1.92 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 16.6
1.86 Louise Ekman 97 Gefle Gävle 11.8
1.86 Lovisa Östervall 97 Upsala Pärnu, EST 16.6
1.83 Ellen Ekholm 96 Ullevi Fayetteville, AR 27.4
1.78 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg/S 3.6
1.77 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 16.6
1.69 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Helsingborg 8.7
1.66 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 8.9
1.65 Adriana Janic 96 Malmö Lawrence, KS 20.4
1.64 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 11.7
1.63 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Boden 11.8
1.62 Emilia Stenström 97 Huddinge Huddinge 16.6
1.61 Helena Kolte 98 Täby Jessheim, NOR 9.6
1.58 Anna Larsson 97 Varberg Austin, TX 14.4
1.57 Elina Lanndalen 97 Ymer Borås 2.6
1.57 Louise Estberg 98 Mölndal Winston-Salem, NC 24.3
1.55 Sofia Calabrese 97 Geneva, OH 12.5
1.55 Elin Johansson 98 Linköping Huddinge 5.8
1.54 Julia Petersson 98 Ullevi Göteborg/U 29.6
1.54 Veronika Nordin 97 Gefle Gävle 5.9
1.54 Emelie Rantzow 98 Ymer Uddevalla 8.9

Stav

4.25 Ellen Olsson 97 Wärnamo Jönköping 29.5
3.91 Annika Jönsson 96 Helsingborg Huddinge 4.8
3.85 Minna Svärd 98 IF Göta Commerce, TX 14.4
3.75 Isabella Calabrese 97 Long Beach, CA 21.4
3.75 Sara Cannmo 96 Örgryte Göteborg/U 29.6
3.65 Klara Mattsson 97 Orient Uddevalla 12.6
3.44 Fanny Fransson Bergetoft 96 Örebro Sätra 19.8
3.20 Frida Jonsson 98 Östersund Umeå 12.5
3.13 Louise Kvarforth 98 Västerås Västerås 28.7
3.00 Erica Edström 97 IF Göta Karlstad 19.5
2.70 Vilma Styrman 98 Haparanda Umeå 17.6
2.20 Erica Karlström 98 Åhus Lerum 19.8

Längd

6.09 Emilia Kjellberg 96 Sunne Västerås 29.7
6.07 Thilda Särnevång 96 Växjö Granada, ESP 3.6
6.05 Kaiza Karlén 98 IF Göta Gävle 12.8
6.01 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 11.7
6.01 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
6.00 Ida Nilsson 98 Hovslätt Eskilstuna 26.8
5.95 Jenny Lestander 98 Linköping Göteborg/U 30.6
5.91 Lovisa Östervall 97 Upsala Landquart, SUI 20.5
5.86 Moa Ullgren 96 24Seven København, DEN 26.6
5.83 Emma Stenlöf 96 Västerås Huddinge 5.8
5.78 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 17.6
5.74 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 5.8
5.73 Ellinor Persson 96 Täby Sollentuna 28.6
5.65 Sara Sjögren 98 Stenungsund Kungälv 24.6
5.64 Anna Larsson 97 Varberg Baton Rouge, LA 28.4
5.57 Lisa Warfvinge 98 Varberg Göteborg/S 2.6
5.55 Adriana Janic 96 Malmö Lawrence, KS 19.4
5.53 Judith Wagersten 98 Örgryte Lerum 19.8
5.47 Anna Lennman 98 Falun Falun 19.8
5.47 Madeleine Dalberg 97 Piteå Bridgewater, MA 28.4
medvind
6.23 Emilia Kjellberg 96 Sunne Nadderud, NOR 16.6
6.17 Kaiza Karlén 98 IF Göta Stockholm/S 10.6
6.07 Ida Nilsson 98 Hovslätt Helsingborg 8.7
5.90 Adriana Janic 96 Malmö Lawrence, KS 19.4
5.87 Moa Ullgren 96 24Seven København, DEN 26.6
5.81 Ellinor Persson 96 Täby Sollentuna 28.6
5.54 Judith Wagersten 98 Örgryte Lerum 19.8

Tresteg

13.14 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Tampere, FIN 31.8
12.37 Jenny Lestander 98 Linköping Huddinge 3.8
11.98 Judith Wagersten 98 Örgryte Huddinge 3.8
11.86 Sara Sjögren 98 Stenungsund Västerås 28.7
11.77 Hanna Gille 96 Sävedalen Huddinge 3.8
11.74 Amanda Hjalmarsson 97 Växjö Huddinge 3.8
11.45 Victoria Jacobsson 97 Ullevi Göteborg/S 15.7
11.32 Nosimo Sjögren 97 Ullevi Göteborg/S 3.6
11.13 Stina Westin 98 Östersund Östersund 27.5
11.09 Anna Engelin 98 Östersund Östersund 21.8
10.86 Veronica Nordin 97 Gefle Västerås 28.7
10.84 Sandra Höglund 98 Högbo GIF Karlstad 22.7
10.64 Lisa Olsson 97 Hellas Sätra 20.5
10.56 Madeleine Borg 96 Contact Olofström 2.6
10.50 Klara Pedersen 97 Upsala Göteborg/U 1.7
10.30 Lina Näslund 98 Östersund Krokom 18.8
medvind
13.20 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Gävle 11.8
12.55 Jenny Lestander 98 Linköping Gävle 11.8
12.00 Sara Sjögren 98 Stenungsund Västerås 28.7
11.76 Thilda Särnevång 96 Växjö Karlskrona 24.6
10.99 Veronica Nordin 97 Gefle Gävle 5.9
10.69 Madeleine Borg 96 Contact Olofström 2.6

Kula/4.0

15.93 Sara Lennman 96 Katrineholm Bottnaryd 16.6
15.65 Amanda Malmehed 98 IF Göta Eskilstuna 24.8
14.28 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 5.9
13.53 Bianca Salming 98 Tureberg Landquart, SUI 19.5
13.37 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Uppsala 7.7
12.96 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 16.6
12.70 Mathilda Eriksson 98 Huddinge Karlstad 19.5
12.31 Anna Karlsson 98 Motala Linköping 6.6
12.18 Jennifer Rudberg 98 Ymer Göteborg/U 30.6
12.08 Nina Björkman 98 Västerås Eskilstuna 9.6
12.01 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Sollentuna/E 26.5
11.84 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Uddevalla 8.9
11.81 Emilia Stenström 97 Huddinge Huddinge 4.8
11.81 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Uddevalla 8.9
11.74 Helena Kolte 98 Täby Jessheim, NOR 9.6
11.58 Linn Bergstrand 96 Ullevi Helsingborg 6.7
11.40 Emma Thor 97 Tureberg Blacksburg, VA 28.9
11.37 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 8.9
11.34 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Uddevalla 8.9
11.24 Rebecka Hallerth 96 Hellas Sätra 20.5

Diskus/1.0

57.04 Vanessa Kamga 98 Upsala Halle, GER 27.5
50.86 Anna Karlsson 98 Motala Linköping 6.6
49.75 Mathilda Eriksson 98 Huddinge Halle, GER 27.5
48.33 Ellen Pettersson 97 Upsala Huddinge/J 28.4
44.61 Amanda Nordin 97 Skellefteå Umeå 12.5
43.52 Jennifer Rudberg 98 Ymer Huddinge 5.8
42.64 Linn Bergstrand 96 Ullevi Helsingborg 6.7
41.12 Nina Björkman 98 Västerås Sollentuna/E 26.5
40.04 Grete Ahlberg 98 Hammarby Karlstad 19.5
39.36 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Uppsala 13.10
37.86 Emma Thor 97 Tureberg Blacksburg, VA 19.10
36.89 Daniela Gherman 97 Åhus Kristianstad 29.9
34.78 Linnea Larsson Huusko 97 Tureberg Sollentuna/E 2.9
32.86 Sara Rosén Andersson 96 Ljungby Habo 18.8
32.24 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Sollentuna/E 2.9
32.21 Lovisa Linde 98 Täby Sätra 20.5
31.76 Kajsa Wennberg 96 Upsala Blacksburg, VA 28.9
31.03 Emilia Muhr 97 Kalmar Högby 8.7
30.55 Lovisa Östervall 97 Upsala Uppsala 23.9
29.86 Maria Johansson 96 Åhus Kristianstad 29.9

Slägga/4.0

67.17 Grete Ahlberg 98 Hammarby Eskilstuna 26.8
64.85 Emma Thor 97 Tureberg Walnut, CA 19.4
62.79 Kajsa Wennberg 96 Upsala Uppsala 22.8
62.63 Frida Bååth 97 Timrå Halle, GER 27.5
61.22 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 22.8
58.35 Rebecka Hallerth 96 Hellas Huddinge 4.8
58.12 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Huddinge 4.8
57.78 Michaela Norrbelius 97 Gefle Huddinge/J 17.6
57.18 Annika Larsson 96 Upsala Auburn, AL 20.4
54.79 Sabine Steen 97 Örebro Arvika 29.7
54.57 Jessica Mattsson 98 Spårvägen Austin, TX 29.3
51.88 Daniela Gherman 97 Åhus Eslöv 26.5
49.65 Josefine Larsson 98 Glanshammar Eskilstuna 26.8
49.40 Nina Björkman 98 Västerås Eskilstuna 9.6
47.00 Sara Rosén Andersson 96 Ljungby Habo 18.8
45.90 Sandra Säther 96 Helsingborg Malmö/S-K 1.8
44.14 Maria Johansson 96 Åhus Eslöv 26.5
42.82 Jessica Preiman 98 Haparanda Rovaniemi, FIN 25.6
42.65 Linnea Larsson Huusko 97 Tureberg Sollentuna/E 2.9
42.44 Lovisa Wallman 98 Varberg Varberg/H 6.8

Spjut/600

53.75 Carolin Näslund 98 IF Göta Eskilstuna 24.8
46.61 Bianca Salming 98 Tureberg Landquart, SUI 20.5
46.07 Linn Peura 97 Södertälje Huddinge 3.8
44.15 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 3.8
42.73 Maja Gustavsson 98 Västerås Atlanta, GA 17.3
42.46 Maria Olsson 96 Gefle Västerås 29.7
40.95 Lovisa Östervall 97 Upsala Pärnu, EST 17.6
39.18 Eunice Nilsson 98 Thorengruppen Bottnaryd 17.6
39.13 Louise Liljeblad 97 Mölndal Bålsta 12.5
38.16 Emilia Stenström 97 Huddinge Huddinge 3.8
36.58 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 9.9
35.60 Viktoria Stöckel 97 Nedre Soppero Boden 12.8
35.11 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 5.9
34.39 Emma Stenlöf 96 Västerås Uddevalla 9.9
32.65 Jessica Mattsson 98 Spårvägen Nashville, TN 17.10
32.23 Mathilda Eriksson 98 Huddinge Huddinge 20.7
31.78 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Jessheim, NOR 10.6
31.39 Linn Bergstrand 96 Ullevi Göteborg/S-K 19.10
31.35 Ellen Pettersson 97 Upsala Uppsala 28.8
31.29 Helena Kolte 98 Täby Jessheim, NOR 10.6

Sjukamp/K

5.985 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 17.6
5.754 Lovisa Östervall 97 Upsala Pärnu, EST 17.6
5.441 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 17.6
5.230 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Uddevalla 9.9
5.214 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 9.9
5.181 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Jessheim, NOR 10.6
4.797 Helena Kolte 98 Täby Jessheim, NOR 10.6
4.639 Emelie Rantzow 98 Ymer Uddevalla 9.9
4.632 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Uddevalla 9.9
4.461 Emilia Stenström 97 Huddinge Uddevalla 9.9
4.390 Anna Larsson 97 Varberg Cincinnati, OH 12.5

>