Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F16 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 1 JAN, 2020
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.98 Katharina Gråman 03 Tyresö Göteborg/U 29.6
12.24 Famke Persson 03 Lund Klippan 2.6
12.26 Wilma Svensson 03 Oskarshamn Oskarshamn 11.5
12.38 Frida Hjorth 03 Säter Sollentuna 8.6
12.38 Ida Staafgård 03 Malmö Trollhättan 9.8
12.53 Ella Axén 03 Hovslätt Habo 15.6
12.54 Alexandra Rosengren 03 Huddinge Huddinge 2.6
12.57 Hanna Karlsson 03 IF Göta Göteborg/U 29.6
12.59 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Falun 18.5
12.59 Lisen Rignell 03 Bromma Sollentuna 8.6
12.61 Joy Thulin 03 Malmö Göteborg/U 29.6
12.68 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 8.6
12.73 Tova Gabrielsson 03 Täby Sollentuna 8.6
12.75 Emma Gerdes 03 Åhus Klippan 2.6
12.79 Alma Flygt 03 Täby Sollentuna 8.6
12.80 Sofia Björkman 03 Kville Trollhättan 9.8
12.82 Meja Lindberg 03 Östersund Sollentuna 8.6
12.89 Beata Edelholm 03 Hammarby Sollentuna 8.6
12.91 Thea Ädling Ring 03 Mora Sollentuna 8.6
12.92 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Visby 24.6
medvind
12.22 Frida Hjorth 03 Säter Sollentuna 8.6
12.44 Joy Thulin 03 Malmö Helsingborg 7.7
12.48 Lisen Rignell 03 Bromma Sollentuna 8.6
12.50 Ella Axén 03 Hovslätt Jönköping 18.6
12.57 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 8.6
12.82 Daga Indebetou 03 Lund Halmstad 15.6
12.87 Titti Ewertzh 03 Helsingborg Helsingborg 7.7
12.90 Tova Möllerström 03 Eslövs AI Klippan 2.6
12.91 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Halmstad 15.6

200m

25.10 Wilma Svenson 03 Oskarshamn Stockholm/S 25.8
25.31 Katharina Gråman 03 Tyresö Huddinge 16.6
25.40 Ida Staafgård 03 Malmö Uppsala 18.8
25.49 Famke Persson 03 Lund Kristianstad 30.5
25.67 Milla Svanberg 03 Malmö Eslöv 18.5
25.77 Joy Thulin 03 Malmö Eslöv 18.5
25.77 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
25.79 Lisen Rignell 03 Bromma Huddinge 16.6
25.82 Hanna Karlsson 03 IF Göta Göteborg/U 30.6
25.90 Lova Perman 03 IF Göta Trollhättan 10.8
26.21 Beata Edelholm 03 Hammarby Uppsala 18.8
26.23 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
26.27 Ella Axén 03 Hovslätt Jönköping 19.6
26.30 Thea Ädling Ring 03 Mora Trollhättan 10.8
26.34 Alma Flygt 03 Täby Huddinge 16.6
26.35 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Gibraltar, GIB 10.7
26.40 Tova Gabrielsson 03 Täby Uppsala 18.8
26.46 Frida Hjorth 03 Säter Varberg 14.9
26.46 Laura Fodor 03 Hässelby Danderyd 19.5
26.48 Emma Gerdes 03 Åhus Trollhättan 10.8
medvind
24.97 Famke Persson 03 Lund Hvidovre, DEN 9.6
25.32 Hanna Karlsson 03 IF Göta Malmö/S 26.6
26.14 Thea Ädling Ring 03 Mora Falun 18.5
26.28 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Gibraltar, GIB 11.7

400m

56.86 Lova Perman 03 IF Göta Stockholm/S 24.8
57.40 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Göteborg/S 9.6
58.80 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Halmstad 15.6
59.36 Bella Lindgren De Flon 03 Visby Gute Gibraltar, GIB 7.7
60.48 Laura Fodor 03 Hässelby Huddinge 15.6
60.61 Vanna Ullén 03 Tureberg Trollhättan 10.8
60.97 Filippa Zäll 03 Ängelholm Kristianstad 11.7
61.06 Juni Rugland 03 Höör Kristianstad 11.7
61.18 Vilma Nordgren 03 Hammarby Trollhättan 9.8
61.32 Victoria Psilander 03 Lidingö Göteborg/U 29.6
61.59 Ella Axén 03 Hovslätt Norrköping 2.6
62.01 Thea Nilsson 03 Höör Hässleholm 28.7
62.69 Alice Lindh 03 Hässleholm Trollhättan 9.8
63.03 Maja Björnsson 03 Upsala Uppsala 1.9
63.24 Tova Möllerström 03 Eslövs AI Ystad 21.7
63.37 Alicia Hägglund 03 Kalmar Kalmar 8.6
63.42 Alva Skjelseth 03 Ymer Borås 2.6
63.53 Elsa Palmgren 03 Sundsvall Uppsala 17.8
63.84 Clara Björnsson 03 Kalmar Kalmar 14.7
64.35 Elsa Kaspersson 03 Varberg Göteborg/S 9.6

800m

2:12.96 Julia Svennblad 03 Bohus Halmstad 16.6
2:15.84 Tilda Knauer 03 Hälle Göteborg/S 16.8
2:15.85 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Göteborg/S 16.8
2:16.86 Elsa Palmgren 03 Sundsvall Sollentuna 18.6
2:16.86 Lova Perman 03 IF Göta Uppsala 18.8
2:16.98 Nora Lundin 03 Hammarby Uppsala 18.8
2:18.39 Juni Rugland 03 Höör Sollentuna 18.6
2:19.79 Fanny Andersson 03 Falkenberg Varberg 15.7
2:20.15 Tove Karlsson 03 Tureberg Täby 12.5
2:20.71 Saga Hagelin 03 Mölndal Varberg 15.7
2:20.82 Victoria Psilander 03 Lidingö Sollentuna 8.6
2:21.03 Filippa Zäll 03 Ängelholm Göteborg/U 28.6
2:21.06 Maja Björnsson 03 Upsala Uppsala 16.8
2:21.55 My Rundgren 03 Luleå Trollhättan 10.8
2:21.79 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Norrköping 2.6
2:21.95 Elvira Bredin 03 Tureberg Täby 12.5
2:21.95 Wilma Nordgren 03 Hammarby Sollentuna 8.6
2:24.52 Alva Malmsten Nilsson 03 Skade Sollentuna 18.6
2:25.51 Elsa Lennartsson 03 Täby Uppsala 18.8
2:27.07 Lykke Sjöbeck 03 Ystad Eslöv 18.5

1500m

4:32.68 Julia Svennblad 03 Bohus Göteborg/S 16.8
4:36.59 Elsa Palmgren 03 Sundsvall Stockholm/S 24.8
4:42.75 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Norrköping 2.6
4:47.64 Nora Lundin 03 Hammarby Göteborg/U 29.6
4:49.15 Fanny Andersson 03 Falkenberg Göteborg/S 16.8
4:49.55 My Rundgren 03 Luleå Skellefteå 28.7
4:50.2m Lykke Sjöbeck 03 Ystad Helsingborg 1.8
4:51.11 Saga Hagelin 03 Mölndal Göteborg/S 16.8
4:54.65 Alva Malmsten Nilsson 03 Skade Göteborg/U 29.6
4:55.10 Maja Björnsson 03 Upsala Huddinge 2.6
4:55.98 Tilda Knauer 03 Hälle Borås 17.7
5:00.16 Juni Rugland 03 Höör Göteborg/U 29.6
5:00.38 Wilma Karlsson 03 IF Göta Västerås 4.8
5:01.44 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Helsingborg 6.7
5:06.36 Amanda Olsson 03 Säffle Göteborg/U 29.6
5:06.61 Nelly Össmar 03 Högby Göteborg/U 29.6
5:09.35 Nicole Ljungström 03 Ängelholm Göteborg/U 29.6
5:15.42 Wilma Nordgren 03 Hammarby Göteborg/U 29.6
5:15.61 Mysa Hillbur 03 Höör Göteborg/U 29.6
5:21.68 Clara Lidén 03 Hammarby Göteborg/U 29.6

3000m

9:42.96 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Göteborg/U 28.6
10:05.70 Fanny Andersson 03 Falkenberg Trollhättan 9.8
10:16.86 Nora Lundin 03 Hammarby Trollhättan 9.8
10:26.40 My Rundgren 03 Luleå Trollhättan 9.8
10:42.63 Nelly Össmar 03 Högby Högby 13.7
10:48.23 Maja Björnsson 03 Upsala Trollhättan 9.8
10:49.06 Alva Malmsten 03 Skade Bollnäs 6.7
10:49.19 Tilda Knauer 03 Hälle Trollhättan 9.8
10:56.94 Elvira Bredin 03 Tureberg Trollhättan 9.8
11:05.25 Wilma Karlsson 03 IF Göta Trollhättan 9.8
11:22.19 Amanda Olsson 03 Säffle Torsby 18.5
11:27.00 Frida Palmqvist 03 Mölndal Göteborg/S 9.6
11:36.44 Hanna Lundberg 03 Högby Högby 13.7
11:37.11 Mysa Hillbur 03 Höör Helsingborg 5.7
11:37.58 Sofia Amini 03 Upsala Trollhättan 9.8
11:39.85 Irma Thörngård 03 Hälle Trollhättan 26.5
11:40.99 Liv Berglöf 03 Lidingö Huddinge 16.6
11:52.58 Clara Lidén 03 Hammarby Sollentuna 7.6
11:59.07 Albertina Brandt 03 Hammarby Sollentuna 7.6

1500m hinder/76.2

4:56.53 Julia Svennblad 03 Bohus Göteborg/U 28.6
5:01.83 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Uppsala 18.8
5:14.72 Saga Hagelin 03 Mölndal Göteborg/U 28.6
5:16.54 Elvira Bredin 03 Tureberg Sollentuna 8.9
5:18.40 Nelly Össmar 03 Högby Trollhättan 11.8
5:21.38 Alva Malmsten 03 Skade Göteborg/U 28.6
5:23.56 Wilma Karlsson 03 IF Göta Huddinge 14.6
5:27.13 Maja Björnsson 03 Upsala Trollhättan 11.8
5:37.01 Juni Rugland 03 Höör Eslöv 19.5
5:42.63 Linnea Svensson 03 Tjalve Trollhättan 11.8
5:44.88 Frida Palmqvist 03 Mölndal Göteborg/U 28.6
5:48.38 Clara Lidén 03 Hammarby Göteborg/U 28.6
5:49.14 Albertina Brandt 03 Hammarby Göteborg/U 28.6
5:52.0m Lina Hennings 03 Trångsviken Krokom 2.7
5:59.74 Cecilia Ankarfjord Lundin 03 Strängnäs Eskilstuna 23.7
6:00.40 Sabina Aumo 03 Hälle Göteborg/U 28.6
6:01.03 Kajsa Manzi 03 Täby Uppsala 18.8
6:01.26 Sofia Amini 03 Upsala Trollhättan 11.8
6:04.02 Elise Hejdenberg 03 Huddinge Uppsala 18.8

100m häck/76.2

13.86 Katharina Gråman 03 Tyresö Stockholm/S 24.8
14.62 Clara Fallenius 03 Hässelby Stockholm/S 24.8
14.64 Julia Håkansson 03 Spårvägen Sundsvall 28.7
14.70 Milla Svanberg 03 Malmö Hässleholm 27.7
14.76 Hanna Karlsson 03 IF Göta Varberg 14.9
14.77 Frida Hjorth 03 Säter Falun 18.5
14.82 Klara Frykholm 03 Glanshammar Västerås 3.8
14.94 Amanda Sörensson 03 Malmö Hvidovre, DEN 8.6
15.11 Alma Flygt 03 Täby Norrköping 25.8
15.11 Laura Fodor 03 Hässelby Göteborg/U 30.6
15.53 Thea Ädling Ring 03 Mora Säter 16.6
15.55 Silvia Popa 03 Mariestad Borås 2.6
15.75 Tilda Kihlström 03 Varberg Borås 2.6
15.89 Frida Andersson 03 KA2 Göteborg/U 30.6
15.97 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Falun 18.5
16.21 Sofie Hammarström 03 Örgryte Trollhättan 11.8
16.22 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Varberg 14.9
16.22 Tindra Redenfors 03 Halmstad Varberg 14.9
16.31 Marika Åstrand 03 Hässelby Sollentuna 7.6
16.37 Moa Feldt 03 Hässleholm Hässleholm 27.7
medvind
14.29 Alma Flygt 03 Täby Varberg 14.9
14.60 Clara Fallenius 03 Hässelby Varberg 14.9
15.04 Ama Uhlin 03 Falun Varberg 14.9
15.14 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Varberg 14.9
16.16 Moa Feldt 03 Hässleholm Varberg 14.9
16.32 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Varberg 14.9

300m häck/76.2

42.79 Hanna Karlsson 03 IF Göta Stockholm/S 25.8
44.24 Milla Svanberg 03 Malmö Uppsala 18.8
44.97 Lisen Rignell 03 Bromma Sollentuna 8.6
45.42 Amanda Sörensson 03 Malmö Halmstad 16.6
46.33 Laura Fodor 03 Hässelby Uppsala 18.8
46.79 Vanna Ullén 03 Tureberg Huddinge 14.6
47.25 Nadja Fernström 03 Hammarby Västerås 3.8
47.77 Silvia Popa 03 Mariestad Trollhättan 11.8
48.72 Linn Andersson 03 Tjalve Huddinge 14.6
49.35 Annie Norström 03 Alunda Uppsala 1.9
49.52 Linnea Haara 03 Eslövs AI Göteborg/U 28.6
49.53 Filippa Svensson 03 Åhus Göteborg/U 28.6
49.55 Maja Björnsson 03 Upsala Uppsala 18.8
51.06 Tova Olausson 03 Ludvika Ludvika 6.6

Höjd

1.79 Klara Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 7.6
1.73 Alma Uhlin 03 Falun Falun 18.8
1.67 Elvira Jonsson 03 Västerås Huddinge 2.6
1.65 Johanna Persson 03 Ystad Trollhättan 9.8
1.63 Lovisa Ewerblad 03 Spårvägen Norrtälje 18.5
1.63 Tindra Redenfors 03 Halmstad Kungsbacka 24.8
1.63 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Trollhättan 9.8
1.63 Edda Flink 03 Upsala Trollhättan 9.8
1.63 Frida Andersson 03 KA2 Trollhättan 9.8
1.62 Maja Nilsson 03 Varberg Varberg 15.7
1.60 Agnes Norman 03 Åhus Halmstad 16.6
1.60 Elvira Magnusson 03 Tumba Trollhättan 9.8
1.57 Frida Hjorth 03 Säter Ludvika 6.6
1.57 Moa Skagerlund 03 Mälarhöjden Stockholm/S 8.9
1.57 Amina Fältmars 03 IK Sisu Trollhättan 9.8
1.57 Moa Ehrenbrand 03 Strand Trollhättan 9.8
1.56 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Varberg 14.9
1.56 Johanna Persson 03 Simrishamn Helsingborg 6.7
1.53 Clara Fallenius 03 Hässelby Varberg 14.9
1.53 Moa Feldt 03 Hässleholm Ljungby 18.5
1.53 Ninni Lundberg 03 Växjö Ljungby 18.5
1.53 Ally R Holmberg 03 Skellefteå Skellefteå 27.7
1.53 Elvira Fredin 03 Spårvägen Stockholm/S 8.9
1.53 Marika Åstrand 03 Hässelby Trollhättan 9.8

Stav

3.92 Rebecka Krüeger 03 Malmö Karlskrona 15.6
3.45 Myra Eriksson 03 Stocksäter Hallsberg 21.9
3.43 Emilie Beckman 03 Hässelby Göteborg/U 29.6
3.22 Hanna Karlsson 03 IF Göta Trollhättan 10.8
3.20 Elsa Kaspersson 03 Varberg Halmstad 16.6
3.20 Lova Nilsson 03 Växjö Halmstad 16.6
3.13 Ellinor Hannerfors 03 Haparanda Härnösand 8.9
3.10 Milla Ekstrand 03 KA2 Hässleholm 27.7
2.92 Amina Fältmars 03 IK Sisu Nässjö 15.9
2.90 Hilda Harila 03 Haparanda Trollhättan 10.8
2.90 Frida Andersson 03 KA2 Högby 13.7
2.90 Ebba Kristiansson 03 Huddinge Uppsala 17.8
2.90 Elsa Eriksson 03 Hässelby Uppsala 17.8
2.85 Tove Widström 03 Täby Göteborg/U 29.6
2.82 Nadja Fernström 03 Hammarby Huddinge 16.6
2.80 Moa Ivarsson 03 Huddinge Uppsala 17.8
2.76 Ida Absér 03 Huddinge Trollhättan 10.8
2.70 Ellen Persson 03 Malmö Hässleholm 27.7
2.66 Tove Andersson 03 Växjö Göteborg/U 29.6
2.62 Alessia Balla 03 Finspång Trollhättan 10.8

Längd

5.91 Katharina Gråman 03 Tyresö Göteborg/U 29.6
5.68 Frida Hjorth 03 Säter Sollentuna 8.6
5.56 Clara Fallenius 03 Hässelby Göteborg/U-U 28.6
5.51 Moa Örevik 03 Visby Gute Visby 16.6
5.49 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Trollhättan 9.8
5.40 Engla Grafström Andersson 03 Sundsvall Härnösand 8.9
5.31 Alma Flygt 03 Täby Trollhättan 10.8
5.31 Alma Uhlin 03 Falun Falun 25.7
5.30 Hanna Karlsson 03 IF Göta Trollhättan 10.8
5.29 Tindra Redenfors 03 Halmstad Trollhättan 10.8
5.29 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Trollhättan 9.8
5.26 Laura Fodor 03 Hässelby Sollentuna 8.6
5.25 Madeleine Söderqvist 03 Huddinge Uppsala 18.8
5.25 Klara Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 8.6
5.21 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Ludvika 6.6
5.17 Beata Edelholm 03 Hammarby Göteborg/U-U 28.6
5.16 Caroline Graveley 03 Hässelby Huddinge 15.6
5.15 Frida Andersson 03 KA2 Göteborg/S 8.6
5.15 Lisen Rignell 03 Bromma Stockholm/S 8.9
5.13 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
5.13 Wilma Svenson 03 Oskarshamn Tranås 29.9
medvind
5.90 Moa Örevik 03 Visby Gute Gibraltar, GIB 7.7
5.45 Klara Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 8.6
5.38 Tindra Redenfors 03 Halmstad Trollhättan 9.8
5.34 Sofie Hammarström 03 Örgryte Göteborg/S 27.7
5.28 Thea Ädling Ring 03 Mora Falun 18.5
5.25 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
5.17 Alicia Löwhagen 03 Hammarby Sollentuna 8.6
5.16 Wilma Svenson 03 Oskarshamn Oskarshamn 11.5

Tresteg

12.11 Klara Frykholm 03 Glanshammar Västerås 3.8
12.01 Katharina Gråman 03 Tyresö Västerås 3.8
11.34 Frida Andersson 03 KA2 Göteborg/U 30.6
11.25 Klara Avebäck 03 Hellas Trollhättan 11.8
11.24 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Trollhättan 11.8
11.18 Ebba Niklasson 03 Sävedalen Göteborg/U 30.6
11.02 Moa Örevik 03 Visby Gute Visby 10.6
10.89 Fia Viklund 03 Skellefteå Härnösand 7.9
10.75 Jessica Holmberg 03 Hässelby Göteborg/U 30.6
10.51 Caroline Graveley 03 Hässelby Huddinge 14.6
10.48 Victoria Wickman 03 Alunda Västerås 3.8
10.41 Lova Perman 03 IF Göta Märsta 8.9
10.40 Annie Norström 03 Alunda Uppsala 31.8
10.30 Myra Eriksson 03 Stocksäter Hallsberg 28.8
10.27 Moa Nyström 03 Tureberg Huddinge 14.6
10.21 Johanna Persson 03 Ystad Ystad 15.9
10.20 Silvia Popa 03 Mariestad Tranås 29.9
9.93 Filippa Svensson 03 Åhus Kristianstad 30.5
9.87 Agnes Norman 03 Hässleholm Hässleholm 27.7
9.85 Alice Lindh 03 Hässleholm Hässleholm 27.7
medvind
12.23 Katharina Gråman 03 Tyresö Trollhättan 11.8
11.59 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Trollhättan 11.8
11.44 Moa Örevik 03 Visby Gute Gibraltar, GIB 11.7
11.34 Klara Avebäck 03 Hellas Trollhättan 11.8
10.96 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Trollhättan 11.8
10.73 Victoria Wickman 03 Alunda Trollhättan 11.8
10.52 Annie Norström 03 Alunda Uppsala 31.8
10.49 Moa Nyström 03 Tureberg Trollhättan 11.8
10.38 Myra Eriksson 03 Stocksäter Hallsberg 28.8
10.27 Milla Ekstrand 03 KA2 Karlskrona 1.9
10.01 Agnes Norman 03 Hässleholm Falkenberg 17.8

Kula/3.0

14.99 Julia Scharnell 03 Eslövs AI Hässleholm 28.7
14.14 Amanda Pettersson 03 Växjö Trollhättan 11.8
13.43 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne Norrköping 24.8
13.30 Thea Löfman 03 Åhus Hässleholm 28.7
13.19 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Sollentuna 9.6
13.07 Ninni Lundberg 03 Växjö Nässjö 3.8
12.94 Emelie Beckman 03 Hässelby Uppsala 18.8
12.47 Victoria Wickman 03 Alunda Huddinge 14.6
12.40 Emilia Wamsler 03 Heleneholm Halmstad 16.6
11.92 Zara Norén 03 Bollnäs Söderhamn 15.6
11.89 Lovisa Ewerblad 03 Spårvägen Huddinge 14.6
11.77 Agnes Klaesson 03 Hovslätt Linköping 26.5
11.73 Nicole Dinu 03 Ullevi Kungsbacka 25.8
11.65 Moa Feldt 03 Hässleholm Varberg 14.9
11.43 Thea Björk 03 Växjö Skruv 18.5
11.32 Ally R Holmberg 03 Skellefteå Skellefteå 27.7
11.31 Linnea Persson 03 IFK Göteborg Kungälv/S 25.5
11.21 Linn Harrysson 03 Hammarby Enskede 30.7
11.18 Johanna Hallsten 03 Hälle Lidköping 22.9
11.14 Calista Ezeh 03 Kville Kungälv/S 25.5

Diskus/1.0

41.01 Emilia Wamsler 03 Heleneholm Malmö/S-K 7.8
36.85 Johanna Emanuelsson 03 Villstad Villstad 31.12
36.48 Victoria Wickman 03 Alunda Uppsala 20.8
36.22 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne Trollhättan 9.8
35.20 Thea Björk 03 Växjö Trollhättan 9.8
33.73 Thea Löfman 03 Åhus Trollhättan 9.8
33.25 Ebba Toorell 03 Lerum Göteborg/S-K 25.9
32.67 Amanda Olsson 03 Säffle Västerås 3.8
31.85 Victoria Grahn 03 Alunda Sollentuna/E 8.6
30.79 Emelie Malmborg 03 Hässelby Sollentuna/E 8.6
30.20 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 6.8
30.03 Agnes Klaesson 03 Hovslätt Jönköping 20.8
29.76 Natalie Persson 03 Katrineholm Norrköping 24.8
29.41 Lovisa Ewerblad 03 Spårvägen Huddinge 15.6
28.95 Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK Trollhättan 9.8
28.89 Elvira Magnusson 03 Tumba Göteborg/U 30.6
28.60 Stina Dahlin 03 Brännan Härnösand 10.7
27.71 Linn Geller 03 Mälarhöjden Enskede 17.12
27.48 Annie Skaar 03 Lekeryd-Svarttorp Lekeryd 28.8
27.17 Ebba Hultqvist 03 Eksjö Södra Eksjö 16.9

Slägga/3.0

59.03 Thea Löfman 03 Åhus Trollhättan 10.8
53.97 Molly Skugge 03 Tureberg Bålsta 20.7
53.45 Isabella Wiklund 03 Västerås Arvika 28.7
51.67 Vilma Damberg 03 Tureberg Sollentuna/E 28.11
47.46 Linn Harrysson 03 Hammarby Trollhättan 10.8
47.27 Ebba Wulcan 03 Säffle Trollhättan 10.8
46.34 Sarah Bracken 03 Huddinge Uppsala 18.8
46.06 Johanna Hallsten 03 Hälle Göttingen, GER 13.7
45.84 Ebba Hultqvist 03 Eksjö Södra Helsingborg 5.7
44.39 Jennifer Axelsson 03 Wedevåg Bålsta 25.5
43.73 Victoria Wickman 03 Alunda Uppsala 31.8
43.18 Sofia Hammarwall 03 Tumba Järvsö 22.9
42.68 Julia Runesson 03 Örebro Örebro 27.7
41.44 Rebecka Essman 03 Råby-Rekarne Västerås/Ap 3.8
41.27 Linnea Claeson Fransson 03 Mölndal Lerum 31.8
41.22 Emelie Malmborg 03 Hässelby Hässelby 19.5
40.80 Johanna Emanuelsson 03 Villstad Villstad 31.12
40.28 Linnea Persson 03 IFK Göteborg Trollhättan 10.8
39.89 Felicia Wiberg Eriksson 03 Strömsund Umeå 4.5
39.85 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne Huddinge/J 16.6

Spjut/500

45.35 Amanda Olsson 03 Säffle Västerås 4.8
42.02 Ingrid Lundkvist 03 Brännan Härnösand 7.9
40.37 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
39.15 Maria Grenegård 03 IF Göta Torsby 18.5
37.18 Ida Elmén 03 Kville Kungsbacka 25.8
36.54 Lovisa Ewerblad 03 Spårvägen Huddinge 16.6
36.31 Malin Lundgren 03 Eksjö Södra Ljungby 19.5
36.10 Evelina Wikell 03 Mölndal Kungsbacka 25.8
35.56 Moa Feldt 03 Hässleholm Hässleholm 28.7
35.33 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Falun 18.5
35.05 Frida Hjorth 03 Säter Varberg 15.9
34.77 Emelie Beckman 03 Hässelby Göteborg/U 28.6
34.05 Linnea Persson 03 IFK Göteborg Varberg 18.8
33.57 Elvira Magnusson 03 Tumba Huddinge 16.6
32.94 Alma Flygt 03 Täby Stockholm/S 8.9
32.74 Vilma Damberg 03 Tureberg Bollnäs 6.7
32.32 Julia Scharnell 03 Eslövs AI Halmstad 15.6
31.81 Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra Norrköping 24.8
31.79 Cornelia Kennerstad 03 Kil Sunne 7.7
31.64 Laura Fodor 03 Hässelby Varberg 15.9

Sjukamp/F17

4.576 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
4.413 Laura Fodor 03 Hässelby Varberg 15.9
4.399 Frida Hjorth 03 Säter Varberg 15.9
4.398 Alma Flygt 03 Täby Varberg 15.9
4.393 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
4.257 Clara Fallenius 03 Hässelby Varberg 15.9
4.240 Alma Uhlin 03 Falun Varberg 15.9
4.148 Hanna Karlsson 03 IF Göta Ljungby 19.5
3.986 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Varberg 15.9
3.977 Tindra Redenfors 03 Halmstad Varberg 15.9
3.576 Moa Feldt 03 Hässleholm Ljungby 19.5
3.363 Marika Åstrand 03 Hässelby Varberg 15.9
3.338 Malin Lundgren 03 Eksjö Södra Ljungby 19.5
3.275 Kerstin Siwertsson 03 Växjö Varberg 15.9
3.165 Moa Ehrenbrand 03 Strand Varberg 15.9

>