Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M22 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 16 OKT, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

10.20 Henrik Larsson 99 IF Göta Skara 6.6
10.39 Austin Hamilton 97 Malmö Sollentuna 18.6
10.70 Alexander Andreasson 99 Örgryte Göteborg/S 9.8
10.71 Jonatan Hirsh 98 Örebro Göteborg/S 9.8
10.79 Tarley Allison 97 Mölndal Mölndal 3.8
10.79 Grigorios Kyriakoudis 97 Hässelby Göteborg/S 9.8
10.79 Joel Bengtsson 99 Helsingborg Göteborg/S 9.8
10.86 Marcus Tornée 98 Helsingborg Lillehammer, NOR 23.6
10.91 Carl Narup 98 Ullevi Göteborg/U 29.6
10.91 Anders Pihlblad 98 Örebro Skara 6.6
10.91 Raymond Mpanga 99 Malmö Göteborg/S 9.8
10.94 Erik Johansson 99 Varberg Varberg 15.7
10.96 Filip Schwartz 98 Mölndal Helsingborg 7.7
10.97 Chidozie Abika 97 Kville Skara 6.6
10.98 Simon Björnstedt 99 Upsala Falun 18.5
10.99 Oskar Motta 98 Upsala Sundsvall 28.7
11.06 Arvid Gustafsson 99 Upsala Sollentuna 7.6
11.12 Andreas Gustafsson 97 Falun Landquart, SUI 18.5
11.14 Jonas Renz 99 Tjalve Norrköping 2.6
11.15 Markus Ögren 98 Malmö Skara 6.6
oklar/okänd vind
10.73 Anders Pihlblad 98 Örebro Uppsala 16.8
10.93 Oskar Motta 98 Upsala Uppsala 16.8
medvind
10.17 Henrik Larsson 99 IF Göta Skara 6.6
10.34 Austin Hamilton 97 Malmö Skara 6.6
10.88 Simon Björnstedt 99 Upsala Heusden-Zolder, BEL 20.7
10.97 Victor Pettersson 97 IF Göta Mölndal 3.8
11.11 Andreas Gustafsson 97 Falun Uppsala 8.6

200m

20.78 Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 1.9
20.84 Felix Svensson 97 Mölndal Karlstad 1.9
21.07 Kasper Kadestål 99 Malmö Bydgoszcz, POL 9.8
21.13 Marcus Tornée 98 Helsingborg Karlstad 3.7
21.17 Anders Pihlblad 98 Örebro Karlstad 1.9
21.50 Filip Schwartz 98 Mölndal Norrköping 2.6
21.99 Grigorios Kyriakoudis 97 Hässelby Göteborg/U 30.6
22.00 Alexander Andreasson 99 Örgryte Borås 2.6
22.05 Victor Koch 98 Örgryte Granada, ESP 9.6
22.05 Arvid Gustafsson 99 Upsala Sollentuna 9.6
22.31 Chidozie Abika 97 Kville Norrköping 2.6
22.37 Anton Bengtsson 99 Ullevi Skara 6.6
22.38 Oscar Motta 98 Upsala Sollentuna 9.6
22.46 Markus Ögren 98 Malmö Sollentuna 9.6
22.49 Erik Johansson 99 Varberg Kristianstad 10.9
22.50 Samuel Wiik 98 Örgryte Göteborg/U 30.6
22.55 Tarley Allison 97 Mölndal Göteborg/S 10.8
22.56 Kidus Getahun 98 Hammarby Göteborg/U 30.6
22.62 Carl Narup 98 Ullevi Göteborg/U 30.6
23.01 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Huddinge 24.7
medvind
20.54 Henrik Larsson 99 IF Göta Stockholm/S 25.8
20.96 Kasper Kadestål 99 Malmö Stockholm/S 25.8
22.34 Oscar Motta 98 Upsala Uppsala 31.8
22.59 Andreas Gustafsson 97 Falun Sollentuna 18.6
22.66 Joakim Karlsson 97 Ullevi Skara 6.6
22.95 *Espoir Rushimisha 98 Bollnäs Sollentuna 9.6

400m

48.50 *Berhe Kidane 99 Ärla Göteborg/S 10.8
48.88 Joakim Karlsson 97 Ullevi Borås 2.6
49.81 Andreas Gustafsson 97 Falun Gävle 13.7
50.05 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Göteborg/S 10.8
50.18 Erik Rosqvist 98 AIK Göteborg/U 29.6
50.29 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Sollentuna 18.6
50.32 Samuel Wiik 98 Örgryte Göteborg/S 9.6
50.45 Arvid Gustafsson 99 Upsala Stockholm/S 30.5
50.49 Anton Bengtsson 99 Ullevi Göteborg/S 10.8
50.71 Kevin Duvert 98 Tureberg Göteborg/U 29.6
50.75 Markus Ögren 98 Malmö Sollentuna 18.6
50.77 Villiam Olsson 98 Ljungby Göteborg/S 10.8
50.93 Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg Göteborg/U 29.6
51.26 Johan Lamm 98 Mölndal Göteborg/S 9.6
51.38 Alexander Andreasson 99 Örgryte Varberg 14.9
51.60 Mathias Söder 99 Ullevi Göteborg/U 29.6
52.43 Axel Alness Borg 98 Lidingö Sollentuna 7.6
Manuell tidtagning
52.2m Andreas Kramer 97 Sävedalen Stockholm/S 30.5

800m

1:45.10 Andreas Kramer 97 Sävedalen London, GBR 20.7
1:48.80 *Berhe Kidane 99 Ärla Karlstad 1.9
1:51.2m Abubaker Abdullahi 99 Malmö Malmö/He 21.5
1:51.56 Simon Wallenlind 97 Mölndal Mölndal 3.8
1:51.76 Leo Magnusson 98 Sävedalen Mölndal 3.8
1:51.9m Warsame Doley 98 Malmö Frederiksberg, DEN 27.6
1:53.16 Johan Lamm 98 Mölndal Mölndal 3.8
1:53.77 Erik Rosqvist 98 AIK Huddinge 15.6
1:54.64 Henry Jacobson 99 Hammarby Karlstad 31.8
1:55.58 Axel Alness Borg 98 Lidingö Sollentuna 18.6
1:56.06 William Wickholm 98 Örebro Karlstad 31.8
1:57.12 Mathias Söder 99 Ullevi Karlstad 3.7
1:57.43 Axel Djurberg 99 Hässelby Västerås 3.8
1:57.50 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Mölndal 3.8
1:57.82 Jonathan Gustavsson 99 Örebro Göteborg/U 30.6
1:57.93 Olof Silvander 99 Lidingö Danderyd 19.5
1:58.10 Michael Welday 99 Stocksäter Göteborg/U 30.6
1:58.35 Erik Djurberg 97 Hässelby Västerås 3.8
1:58.82 Jesper Sjölund 99 Spårvägen Sollentuna 8.6
1:59.32 Alexander Waerme 97 Ullevi Varberg 15.7

1500m

3:39.18 Suldan Hassan 98 Ullevi Göteborg/S 16.8
3:43.19 Emil Danielsson 97 Spårvägen Oulu, FIN 14.8
3:43.63 Abubakar Abdullahi 99 Malmö Karlstad 31.8
3:44.06 Simon Sundström 98 Lidingö Sollentuna 18.6
3:46.96 Leo Magnusson 98 Sävedalen Sollentuna 18.6
3:47.71 Simon Wallenlind 97 Mölndal Huizingen, BEL 24.8
3:48.46 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Huizingen, BEL 24.8
3:53.37 *Berhe Kidane 99 Ärla Stockholm/S 20.8
3:53.91 Jonatan Gustafsson 99 Örebro Göteborg/S 16.8
3:54.60 Olof Silvander 99 Lidingö Göteborg/S 16.8
3:55.32 Miguel Palm 98 Mölndal Loughborough, GBR 15.6
3:55.63 Gustav Nordling 97 Spårvägen Västerås 4.8
3:56.44 Axel Djurberg 99 Hässelby Västerås 4.8
3:59.17 Erik Djurberg 97 Hässelby Karlstad 3.7
4:02.07 *Mohamed Nuur 99 Örgryte Göteborg/S 16.8
4:02.53 Michael Welday 99 Stocksäter Göteborg/S 10.8
4:02.58 William Wickholm 98 Örebro Göteborg/S 16.8
4:04.59 Olle Meijer 98 Malmö Göteborg/S 16.8
4:04.68 Alexander Waerme 97 Ullevi Sollentuna 18.6
4:04.77 Henry Jacobson 99 Hammarby Sollentuna 9.6

5000m

13:31.35 Suldan Hassan 98 Ullevi Torrance, CA 19.4
13:52.80 Simon Sundström 98 Lidingö Heusden-Zolder, BEL 20.7
14:11.16 Emil Danielsson 97 Spårvägen Nijmegen, NED 15.6
14:33.41 *Merih Hagos 98 Eskilstuna Sollentuna 18.6
14:37.49 Erik Karlsson 98 Högby Stockholm/S 20.8
14:42.22 Sebastian Nilsson 98 Mölndal Göteborg/U 28.6
14:46.25 Gustav Nordling 97 Spårvägen Sollentuna 18.6
14:46.69 Miguel Palm 98 Mölndal Mölndal 3.8
14:52.41 August Mollén 99 Tjalve Mölndal 3.8
14:55.60 Erik Djurberg 97 Hässelby Göteborg/S 11.8
14:58.44 Olle Ahlberg 97 Hälle Göteborg/S 11.8
15:03.12 Jonatan Gustafsson 99 Örebro Göteborg/S 11.8
15:07.17 Olle Meijer 98 Malmö Göteborg/S 11.8
15:08.62 Axel Djurberg 99 Hässelby Göteborg/S 11.8
15:13.37 Gustaf Norlander 99 Ärla Sollentuna 18.6
15:14.96 Samuel Eriksson Lidbrink 99 Spårvägen Göteborg/S 11.8
15:15.41 *Mohamed Nuur 99 Örgryte Göteborg/U 28.6
15:15.79 Oliver Löfqvist 98 Spårvägen Göteborg/S 11.8
15:16.39 *Heshlu Andemariam 97 Lidingö Lidingö 11.9
15:17.18 Dennis Olsson 97 Spårvägen Göteborg/S 11.8

2000m hinder/91.4

5:41.93 Simon Sundström 98 Lidingö Göteborg/S 9.8
5:45.41 Leo Magnusson 98 Sävedalen Göteborg/S 9.8
5:51.50 Miguel Palm 98 Mölndal Göteborg/S 9.8
5:53.16 Axel Djurberg 99 Hässelby Göteborg/S 9.8
5:58.21 Olof Silvander 99 Lidingö Göteborg/S 9.8
6:04.67 Henry Jacobson 99 Hammarby Göteborg/S 9.8
6:09.63 Erik Djurberg 97 Hässelby Göteborg/S 9.8
6:13.27 August Mollén 99 Tjalve Göteborg/S 9.8
6:21.83 Simon Hector 97 Huddinge Göteborg/S 9.8
6:39.80 *Heshlu Andemariam 97 Lidingö Göteborg/S 9.8
7:10.95 Kevin Duvert 98 Tureberg Sollentuna 8.9

110m häck/106.7

13.81 Max Hrelja 98 Malmö Oordegem, BEL 1.6
14.17 Filip Björklund 98 Örgryte Göteborg/S 11.8
14.31 Joel Bengtsson 99 Helsingborg Oordegem, BEL 1.6
14.56 Andreas Gustafsson 97 Falun Landquart, SUI 19.5
14.91 Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägen Bollnäs 6.7
15.58 Staffan Risberg 99 Tureberg Västerås 3.8
15.62 David Adrian 98 Huddinge Göteborg/S 11.8
15.94 Simon Larsson 99 Ymer Varberg 15.9
16.27 Jacob Lenz 99 Lund Hässleholm 27.7
16.29 Samuel Wiik 98 Örgryte Varberg 15.9
16.60 Marcus Nyberg 97 Malmö Varberg 15.9
17.03 Jesper Nyman 98 Hanviken Göteborg/S 11.8
17.20 Simon Martinsson 99 Lomma Hässleholm 27.7
medvind
15.30 David Adrian 98 Huddinge Uppsala 17.8
15.99 Tom Johansson 99 Örebro Norrköping 2.6

400m häck/91.4

51.65 William Frobe 98 Täby Canyon, TX 5.4
52.40 Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge Karlstad 1.9
52.56 Anton Bertilsson 99 Växjö Malmö/S 26.6
53.42 Viktor Bondesson 98 Malmö Göteborg/S 11.8
54.24 Samuel Wiik 98 Örgryte Göteborg/U 28.6
54.37 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Karlstad 31.8
56.45 Jesper Rilegård 98 Lidingö Karlstad 31.8
57.10 Kevin Duvert 98 Tureberg Huddinge 14.6
60.14 Villiam Olsson 98 Ljungby Nässjö 15.9
60.33 Jonathan Borg 99 Trollhättan FIK Göteborg/S 11.8
61.12 Jacob Lenz 99 Lund Kristianstad 30.5
61.94 Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg Kristianstad 30.5

Höjd

2.16 Simon Wiklund 99 Wilske Jönköping 19.6
2.12 Oskar Lundqvist 97 Upsala Göteborg/S 16.8
2.11 Arvid Ryberg 98 IF Göta Skara 24.8
2.03 Filip Björklund 98 Örgryte Malmö/S 26.6
2.01 Robin Jacobsson 98 Ullevi Göteborg/S 11.8
2.01 Simon Larsson 98 Ymer Varberg 14.9
2.01 Hampus Carlens 99 Lidingö Sollentuna 7.6
1.96 Markus Asplund 98 IF Göta Göteborg/U 29.6
1.96 Mattias Green 98 Säffle Göteborg/U 29.6
1.94 Andreas Gustafsson 97 Falun Gävle 13.7
1.90 Anton Olsson 99 Färjestaden Skruv 18.5
1.90 Simon Throgen 97 IF Göta Arvika 28.7
1.90 Anton Ledell 99 Huddinge Hickory, NC 6.4
1.86 Marcus Nyberg 97 Malmö Varberg 14.9
1.86 Karl Zuber 98 Tucson, AZ 4.4
1.83 Samuel Wiik 98 Örgryte Varberg 14.9

Stav

6.00 Armand Duplantis 99 Upsala Fayetteville, AR 11.5
4.90 Magnus Herstedt 98 Malmö Göteborg/U 30.6
4.86 Robin Jacobsson 98 Ullevi Mölndal 3.8
4.80 Tom Johansson 99 Örebro Uppsala 17.8
4.70 Anton Olsson 99 Färjestaden Högby 13.7
4.61 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 18.8
4.43 Carl-Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas Huddinge 20.7
4.41 Chakkrit Chanprakhon 99 Färjestaden Göteborg/S 10.8
4.34 Jonathan Karlsson 98 Täby Göteborg/S 10.8
4.25 Anton Sjöström 97 IFK Umeå Göteborg/S 10.8
4.20 Emil Östergren 98 Växjö Skruv 18.5
4.00 Karl Zuber 98 Tucson, AZ 5.4
3.72 Salesi Pettersson Hafoka 97 Spårvägen Huddinge 14.6
3.54 Simon Larsson 98 Ymer Varberg 15.9
3.31 Andreas Berzelius 98 Märsta Bålsta 21.9
3.04 Samuel Wiik 98 Örgryte Varberg 15.9
3.00 André Paulsson 99 Lund Falkenberg 17.8

Längd

7.40 Victor Pettersson 97 IF Göta Göteborg/U 29.6
7.39 Jonathan Hirsh 98 Örebro Göteborg/S 11.8
7.36 Simon Björnstedt 99 Upsala Falun 18.5
7.21 David Svensson 98 Hammarby Huddinge 2.6
7.20 Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad 1.9
7.10 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 17.8
7.06 Jonas Renz 99 Tjalve Norrköping 2.6
7.00 Alexander Andreasson 99 Örgryte Göteborg/S 11.8
6.94 Henning André 97 Nyköping Göteborg/S 11.8
6.94 Daniel Örevik 97 Visby Gute Kalmar 21.9
6.87 Gustav Bålström 98 Ullevi Mölndal 3.8
6.85 Jonathan Marklund 97 Skellefteå Härnösand 8.9
6.84 Albin Boestad 97 Lidingö Huddinge 14.6
6.71 Albin Månsson 99 Växjö Göteborg/S 11.8
6.67 Karl Zuber 98 Tucson, AZ 27.4
6.67 Otto Hammarström 99 Örgryte Mölndal 3.8
6.51 Carl-Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas Mölndal 3.8
6.47 Marcus Nyberg 97 Malmö Varberg 14.9
6.44 Kristoffer Kold Erlandsen 99 Örebro Göteborg/U 29.6
6.35 Simon Larsson 98 Ymer Varberg 14.9
6.35 Timothy Olsson 98 Huddinge Huddinge 15.5
6.35 Robin Jacobsson 98 Ullevi Kungsbacka 24.8
medvind
7.52 Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 3.7
7.35 David Svensson 98 Hammarby Málaga, ESP 27.5
7.11 Andreas Gustafsson 97 Falun Uppsala 8.6
7.05 Alexander Andreasson 99 Örgryte Göteborg/S 11.8
6.86 Jonathan Marklund 97 Skellefteå Skellefteå 27.7
6.75 Robin Jacobsson 98 Ullevi Kungsbacka 24.8

Tresteg

15.80 Gustaf Bålström 98 Ullevi Gävle 13.7
15.14 Marcus Nyberg 97 Malmö Göteborg/S 9.8
15.02 Markus Lundborg 99 Ullevi Karlstad 30.8
14.62 Timothy Olsson 98 Huddinge Västerås 3.8
14.59 Victor Koch 98 Örgryte Borås 2.6
14.40 Albin Boestad 97 Lidingö Sollentuna 7.6
14.00 Henning André 97 Nyköping Göteborg/S 9.8
13.26 Markus Asplund 98 IF Göta Huddinge 2.6
13.18 Elias Högström 97 Sundsvall Uppsala 16.8
13.06 Anton Olsson 99 Färjestaden Karlskrona 15.6
12.45 Simon Throgen 97 IF Göta Kil 8.9
12.29 Jonathan Marklund 97 Skellefteå Skellefteå 28.7
medvind
14.81 Albin Boestad 97 Lidingö Huddinge 2.6
14.65 Victor Koch 98 Örgryte Borås 2.6
14.22 Daniel Örevik 97 Visby Gute Gibraltar, GIB 12.7
13.25 Jonathan Marklund 97 Skellefteå Skellefteå 28.7
13.15 Anton Olsson 99 Färjestaden Karlskrona 15.6
13.06 Viktor Johansson 97 Sävedalen Ljungby 30.5

Kula/7.26

20.70 Wictor Petersson 98 Malmö Azusa, CA 19.4
18.66 Jesper Arbinge 97 Spårvägen Stockholm/S 24.8
16.33 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Hässelby 12.6
14.58 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Hässelby 4.9
13.08 Alexander Sjögren 99 Kalmar Eksjö 14.9
13.07 Andreas Gustafsson 97 Falun Uppsala 8.6
12.93 Carl Narup 98 Ullevi Göteborg/S 10.8
12.22 Lukas Hamrin 99 Timrå Umeå 22.9
12.11 William Lindberg 99 Skellefteå Härnösand 7.9
12.04 Max Hrelja 98 Malmö Malmö/S-K 11.9
12.01 Simon Larsson 99 Ymer Varberg 14.9
11.91 Gustav Eichmüller 98 Göteborg/S 21.9

Diskus/2.0

59.50 Jakob Gardenkrans 97 24Seven Helsingborg 7.7
52.36 Jesper Arbinge 97 Spårvägen Göteborg/S 11.8
50.51 Lukas Hamrin 99 Timrå Göteborg/S 11.8
49.65 Wictor Petersson 98 Malmö Falkenberg 17.8
49.09 Alexander Sjögren 99 Kalmar Göteborg/S 11.8
45.30 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Hässelby 4.9
44.19 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Hässelby 4.9
40.07 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 18.8
35.73 Simon Larsson 99 Ymer Varberg 15.9
34.95 Daniel Örevik 97 Visby Gute Visby 9.9
34.88 Karl Zuber 98 Tucson, AZ 5.4

Slägga/7.26

60.00 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Hässelby 12.6
56.66 August Bergstrand 99 Ullevi Bottnaryd 30.6
54.75 Johannes Nilsson 98 Västerås Göteborg/S 10.8
54.23 Jesper Arbinge 97 Spårvägen Göteborg/S 10.8
50.60 William Lindberg 99 Skellefteå Skellefteå 18.5
46.78 Alexander Sjögren 99 Kalmar Kalmar 21.9
43.95 Axel Nykvist 98 Tranås Eslöv 17.8
37.12 Erik Dahlqvist 98 Orient Uddevalla 31.7
34.32 Lukas Hamrin 99 Timrå Umeå 22.9
31.37 Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad/M 5.10

Spjut/800

75.03 Jakob Samuelsson 98 Hässelby Stockholm/S 25.8
74.23 Simon Litzell 97 Hässelby Tucson, AZ 11.5
69.72 ^William Petersson 98 Lidingö 11.8
69.24 Jakob Eriksson 98 IF Göta Göteborg/S 9.8
64.56 Rasmus Eriksson 98 Kil Göteborg/S 9.8
61.03 Jonathan Amneskog 98 Klippan Klippan 2.6
59.09 Sebastian Ruthström 97 Spårvägen Malmö/S 26.6
56.43 Lukas Hamrin 99 Timrå Umeå 22.9
56.06 Andreas Gustafsson 97 Falun Falun 18.8
53.51 Anton Olsson 99 Färjestaden Skruv 18.5
49.51 Abbas Taheri 97 Växjö Kalmar 8.6
49.07 Gustav Eichmüller 98 Göteborg/S-K 21.9
46.15 Karl Zuber 98 Orem, UT 10.5
45.72 William Lindberg 99 Skellefteå Skellefteå 28.9
45.07 Erik Dahlqvist 98 Orient Uddevalla 31.7

Tiokamp/M

7.511 Andreas Gustafsson 97 Falun Gävle 14.7
6.433 Simon Larsson 99 Ymer Varberg 15.9
5.762 Samuel Wiik 98 Örgryte Varberg 15.9
5.204 Marcus Nyberg 97 Malmö Varberg 153.9

>