Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P16 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 20 DEC, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

10.93 Alexander Nyström 03 Bollnäs Sundsvall 28.7
11.05 Viktor Wall 03 Tyresö Sollentuna 8.6
11.25 Oliver Ellström 03 IF Göta Ljungby 19.5
11.31 Niklas Wall 03 Hammarby Sundsvall 28.7
11.31 Elias Wennolf 03 Lund Helsingborg 7.7
11.32 Petter Lundberg 03 Bromma Sollentuna 8.6
11.37 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Täby 12.5
11.43 Linus Johansson 03 Wilske Jönköping 19.6
11.43 Birck Wärnström 03 Falun Kvarnsveden 7.7
11.46 Vilmer Vännman 03 IFK Umeå Göteborg/U 29.6
11.48 Leo Svallfors 03 Luleå Luleå 24.8
11.48 Moltas Strömberg 03 Växjö Trollhättan 9.8
11.49 Hugo Wallberg 03 Östersund Göteborg/U 29.6
11.51 Stefan Franzén 03 Örebro Uppsala 16.8
11.52 Jonatan Borg 03 Hammarby Sollentuna 8.6
11.54 David Ulstein 03 Mölndal Göteborg/S 8.6
11.55 Victor Hering 03 Ullevi Göteborg/U 29.6
11.55 Ville Makslahti 03 Luleå Sollentuna 8.6
11.59 Anton Säll 03 Huddinge Huddinge 8.5
11.60 Nick Heidarian 03 Tureberg Sollentuna 8.6
medvind
11.14 Oliver Ellström 03 IF Göta Uppsala 8.6
11.23 Elias Wennolf 03 Lund Helsingborg 7.7
11.28 Petter Lundberg 03 Bromma Sollentuna 8.6
11.30 Jacob Thelander 03 Ljungby Uppsala 8.6
11.36 Ville Makslahti 03 Luleå Skellefteå 28.7
11.41 Birck Wärnström 03 Falun Falun 18.5
11.45 Eemeli Peura 03 Upsala Uppsala 1.9
11.50 Jimmy Hellström 03 Ullevi Kungälv 23.6
11.50 Victor Hering 03 Ullevi Kungälv 23.6

200m

21.88 Alexander Nyström 03 Bollnäs Sundsvall 28.7
22.00 Viktor Wall 03 Tyresö Sollentuna 9.6
22.83 Niklas Wall 03 Hammarby Göteborg/U 30.6
22.90 Elias Wennolf 03 Lund Göteborg/U 30.6
22.97 David Thid 03 Hammarby Sundsvall 28.7
23.09 Moltas Strömberg 03 Växjö Karlskrona 1.9
23.11 Jonatan Borg 03 Hammarby Sollentuna 9.6
23.24 Oliver Ellström 03 IF Göta Göteborg/U 30.6
23.31 Ville Makslahti 03 Luleå Göteborg/U 30.6
23.34 Markus Moberg 03 Hammarby Göteborg/U 30.6
23.36 David Ulstein 03 Mölndal Göteborg/U 30.6
23.42 Hannes Egonsson 03 Växjö Skruv 18.5
23.43 Vilmer Vännman 03 IFK Umeå Skellefteå 27.7
23.45 Stefan Franzén 03 Örebro Västerås 3.8
23.57 Hugo Wallberg 03 Östersund Göteborg/U 30.6
23.59 Anton Säll 03 Huddinge Huddinge 16.6
23.74 Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
23.78 Petter Lundberg 03 Bromma Huddinge 16.6
23.78 Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby Danderyd 19.5
23.85 Birck Wärnström 03 Falun Säter 16.6
23.85 Nils Nilsson Gott 03 Malmö Göteborg/U 30.6
medvind
22.84 Moltas Strömberg 03 Växjö Växjö 20.8
22.89 Oliver Ellström 03 IF Göta Trollhättan 10.8
22.91 Ville Makslahti 03 Luleå Sollentuna 9.6
22.97 Hannes Egonsson 03 Växjö Malmö/S 26.6
23.14 Hugo Wallberg 03 Östersund Sollentuna 9.6
23.46 Petter Lundberg 03 Bromma Sollentuna 9.6
23.75 Hugo Liljegren 03 Tureberg Uppsala 31.8
23.83 Johan Sundgren 03 Huddinge Sollentuna 9.6

400m

48.48 Alexander Nyström 03 Bollnäs Stockholm/S 31.7
50.52 Markus Moberg 03 Hammarby Enskede 30.7
51.46 Isak Helgesson 03 Örgryte Trollhättan 9.8
51.64 Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby Trollhättan 10.8
51.72 Hannes Egonsson 03 Växjö Uppsala 18.8
51.91 Oliver Ellström 03 IF Göta Uppsala 8.6
52.08 Tadesse Johansson 03 Spårvägen Helsingborg 7.7
52.51 Jacob Thelander 03 Ljungby Uppsala 8.6
52.66 Simon Wikell 03 Mölndal Göteborg/S 9.6
52.71 Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalen Trollhättan 9.8
52.89 Stefan Franzén 03 Örebro Huddinge 15.6
52.89 Victor Björk 03 Lidingö Sollentuna 8.9
53.22 Nils Nilsson Gott 03 Malmö Trollhättan 9.8
53.38 Esbjörn Eriksson 03 Tureberg Huddinge 15.6
53.54 Hugo Liljegren 03 Tureberg Trollhättan 9.8
53.79 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Helsingborg 7.7
53.97 Casper Elliot 03 Huddinge Uppsala 18.8
54.29 Mårten Nystrand 03 Hässelby Huddinge 15.6
54.69 Fabian Haeffler 03 Mölndal Göteborg/S 9.6
54.78 Filip Svahn 03 Sundsvall Härnösand 7.9

800m

1:51.59 Alexander Nyström 03 Bollnäs Karlstad 3.7
1:54.45 Viktor Frisk 03 Huddinge Västerås 3.8
1:57.85 Henrik Franzén 03 Örebro Trollhättan 11.8
1:58.60 Albin Wallenius 03 Västerås Västerås 3.8
1:59.5m Tadesse Johansson 03 Spårvägen Mölndal 3.8
1:59.50 Victor Björk 03 Lidingö Sollentuna 8.9
1:59.7m Simon Wikell 03 Mölndal Mölndal 3.8
2:02.7m David Steen 03 Flen Karlstad 3.7
2:04.40 Filip Svahn 03 Sundsvall Härnösand 8.9
2:04.51 Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalen Skellefteå 27.7
2:04.92 Elias Liljestrand 03 Upsala Huddinge 15.6
2:05.20 Fabian Haeffler 03 Mölndal Lerum 19.6
2:05.59 Love Ramhult 03 Ymer Kungsbacka 25.8
2:05.61 Albin Lago 03 Genarp København, DEN 18.8
2:05.77 Rasmus Haak 03 Stenungsund Göteborg/S 11.5
2:05.79 Vidar Arvidsson 03 Upsala Huddinge 15.6
2:05.82 Lukas Holm 03 Gefle Uppsala 16.8
2:06.16 Alfred Ramhult 03 Ymer Kungsbacka 25.8
2:06.26 Mårten Nystrand 03 Hässelby Göteborg/U 28.6
2:07.10 Simon Öberg 03 Västerås Uppsala 16.8

1500m

3:59.01 Viktor Frisk 03 Huddinge Stockholm/S 20.8
4:03.42 Albin Wallenius 03 Västerås Västerås 4.8
4:14.00 Henrik Franzén 03 Örebro Göteborg/U 29.6
4:15.68 David Steen 03 Flen Stockholm/S 20.8
4:16.38 Simon Wikell 03 Mölndal Göteborg/S 16.8
4:21.12 Fabian Haeffler 03 Mölndal Göteborg/U 29.6
4:23.6m Albin Lago 03 Genarp Helsingborg 1.8
4:24.63 Nils Ekroth 03 Upsala Huddinge 16.6
4:26.12 Filip Svahn 03 Sundsvall Trollhättan 10.8
4:28.05 Alexander Carlsson 03 Hälle Uddevalla 4.6
4:28.11 Rasmus Haak 03 Stenungsund Västerås 4.8
4:29.50 Tadesse Johansson 03 Spårvägen Helsingborg 6.7
4:33.29 Albin Gezelius 03 Mora Trollhättan 10.8
4:34.87 Vidar Arvidsson 03 Upsala Uppsala 1.9
4:36.21 Simon Wernersson 03 Bromma Trollhättan 10.8
4:39.58 Pelle Nilsson 03 Upsala Göteborg/U 29.6

3000m

8:59.72 Mattias Östberg 03 Borlänge Stockholm/S 24.8
9:06.42 Albin Wallenius 03 Västerås Trollhättan 9.8
9:34.97 Albin Gezelius 03 Mora Trollhättan 9.8
9:38.18 Vidar Arvidsson 03 Upsala Trollhättan 9.8
9:41.77 Agust Kronkvist 03 Ängelholm Göteborg/U 30.6

2000m hinder/91.4

6:21.03 Albin Wallenius 03 Västerås Huddinge 14.6
6:44.54 Albin Gezelius 03 Mora Trollhättan 11.8
6:51.90 Carl Erixon 03 Mölndal Trollhättan 11.8
6:53.24 Mikael Alm 03 Tumba Trollhättan 11.8
6:56.32 Agust Kronkvist 03 Ängelholm Trollhättan 11.8
6:57.52 Vidar Arvidsson 03 Upsala Huddinge 14.6
7:13.76 Lukas Holm 03 Gefle Sollentuna 8.9
7:16.75 Rasmus Haak 03 Stenungsund Trollhättan 11.8

110m häck/91.4

14.31 Markus Moberg 03 Hammarby Huddinge 21.7
14.49 Hannes Egonsson 03 Växjö Göteborg/U 30.6
14.57 Oskari Peura 03 Upsala Uppsala 31.8
14.72 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Täby 11.5
14.75 Nils Thorin 03 Örgryte Kungsbacka 24.8
15.09 Elliot Duvert 03 Tureberg Trollhättan 11.8
15.25 Moltas Strömberg 03 Växjö Hässleholm 27.7
15.43 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Trollhättan 11.8
15.52 Hugo Wallberg 03 Östersund Göteborg/U 30.6
15.57 Isak Helgesson 03 Örgryte Kungsbacka 24.8
15.70 Oliver Ellström 03 IF Göta Ljungby 18.5
15.86 Kasper Hammarlund 03 Alunda Uppsala 17.8
16.02 Lukas Holm 03 Gefle Uppsala 17.8
16.26 Mattias Carman 03 Örgryte Göteborg/U 30.6
16.27 Casper Elliot 03 Huddinge Hässleholm 27.7
16.36 Jacob Thelander 03 Ljungby Uppsala 9.6
16.55 Sten Hagström 03 Örgryte Göteborg/U 30.6
16.56 Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
16.68 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Falun 18.5
16.71 Pontus Lindell 03 Upsala Norrköping 24.8
medvind
14.78 Elliot Duvert 03 Tureberg Varberg 14.9
15.04 David Thid 03 Hammarby Sollentuna 7.6
15.29 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Varberg 14.9
15.71 Samuel Vinberg 03 Upsala Sollentuna 7.6
15.97 Elias Lind 03 Hässelby Varberg 14.9
16.09 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Varberg 14.9
16.30 Jacob Thelander 03 Ljungby Ljungby 18.5
16.55 Pontus Lindell 03 Upsala Varberg 14.9

300m häck/84.0

37.36 Markus Moberg 03 Hammarby Trollhättan 11.8
38.59 David Thid 03 Hammarby Trollhättan 11.8
39.55 Moltas Strömberg 03 Växjö Trollhättan 11.8
39.89 Hugo Wallberg 03 Östersund Göteborg/U 28.6
39.96 Isak Helgesson 03 Örgryte Kungsbacka 25.8
39.98 Nils Thorin 03 Örgryte Trollhättan 11.8
40.47 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Trollhättan 10.8
40.87 Oliver Ellström 03 IF Göta Västerås 3.8
41.21 Casper Elliot 03 Huddinge Huddinge 14.6
41.48 Oskari Peura 03 Upsala Uppsala 18.8
42.62 Emil Sörqvist 03 Huddinge Huddinge 14.6
42.63 Lukas Holm 03 Gefle Huddinge 14.6
42.70 Hugo Liljegren 03 Tureberg Huddinge 14.6
43.18 Kasper Hammarlund 03 Alunda Trollhättan 10.8
43.61 Oliver Glans 03 Ullevi Göteborg/S 8.6
44.29 Mattias Carman 03 Örgryte Göteborg/U 28.6

Höjd

2.04 Elliot Duvert 03 Tureberg Stockholm/S 25.8
1.96 Jacob Thelander 03 Ljungby Kalmar 14.7
1.94 Agustin Hilmersson 03 Orient Halmstad 16.6
1.92 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 11.5
1.92 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Varberg 15.9
1.89 Jonatan Borg 03 Hammarby Trollhättan 10.8
1.88 Adam Svensson 03 Malmö Hässleholm 27.7
1.86 Philip Bayer 03 Mölndal Göteborg/U 29.6
1.83 Eric Forsberg 03 Skellefteå Trollhättan 10.8
1.82 Vincent Arousell 03 Hässelby Malmö/S 26.6
1.80 Oliver Ellström 03 IF Göta Varberg 15.9
1.80 Birck Wärnström 03 Falun Ludvika 6.6
1.79 Viktor Hering 03 Ullevi Kungsbacka 25.8
1.78 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Arvika 28.7
1.76 Albin Eriksson 03 Tyresö Huddinge 16.6
1.76 Edvin Livak 03 Bromma Huddinge 16.6
1.75 Lukas Holm 03 Gefle Gävle 13.8
1.75 William Peiro 03 Täby Kalmar 14.7
1.75 Vilmer Vännman 03 IFK Umeå Huddinge 2.6
1.74 Viktor Rydåker 03 Alunda Alunda 6.6

Stav

4.32 Teodor Borgius 03 Hammarby Huddinge 14.6
4.23 Elliot Duvert 03 Tureberg Trollhättan 9.8
4.22 Sten Hagström 03 Örgryte Mölndal 3.8
4.18 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Trollhättan 9.8
4.18 Oliver Ellström 03 IF Göta Trollhättan 9.8
4.13 Felix Nyberg 03 Bromma Trollhättan 9.8
4.10 Oliver Lundström 03 Örebro Hallsberg 24.7
4.04 Viktor Rydåker 03 Alunda Varberg 14.9
4.00 Johan Sundgren 03 Huddinge Huddinge 15.6
4.00 William Nestor 03 Linköping Motala 19.5
3.80 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Falun 18.8
3.77 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Göteborg/U 29.6
3.64 Elias Lind 03 Hässelby Varberg 14.9
3.53 Casper Elliot 03 Huddinge Huddinge 20.7
3.51 Johan Jurander 03 Motala Norrköping 24.8
3.41 Rohdger Tjälldén-Jenifer 03 Märsta Märsta 8.9
3.35 Jacob Thelander 03 Ljungby Uppsala 9.6
3.24 Odin Bonivart 03 Luleå Varberg 14.9
3.14 Pontus Lindell 03 Upsala Varberg 14.9
3.05 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Arvika 28.7

Längd

6.94 Niklas Wall 03 Hammarby Stockholm/S 25.8
6.90 David Thid 03 Hammarby Stockholm/S 25.8
6.79 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Täby 11.5
6.61 Jimmy Hellström 03 Ullevi Mölndal 3.8
6.59 Birck Wärnström 03 Falun Falun 25.7
6.58 David Ulstein 03 Mölndal Trollhättan 10.8
6.56 Vincent Arousell 03 Hässelby Trollhättan 9.8
6.55 Jacob Thelander 03 Ljungby Trollhättan 10.8
6.54 Oliver Ellström 03 IF Göta Trollhättan 10.8
6.50 Viktor Wall 03 Tyresö Täby 11.5
6.50 Edvin Livak 03 Bromma Huddinge 15.6
6.42 Olle Hübert 03 Heros Säter 16.6
6.40 Victor Hering 03 Ullevi Lerum 1.9
6.33 Elias Lind 03 Hässelby Göteborg/U 28.6
6.28 Isak Helgesson 03 Örgryte Lerum 1.9
6.28 Joakim Hellbratt 03 Huddinge Göteborg/U 28.6
6.23 Elliot Duvert 03 Tureberg Varberg 15.9
6.21 Samuel Ekelund 03 Eslövs AI Helsingborg 6.7
6.18 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Säter 16.6
6.18 Oskari Peura 03 Upsala Trollhättan 9.8
medvind
7.04 David Thid 03 Hammarby Stockholm/S 25.8
6.99 Niklas Wall 03 Hammarby Stockholm/S 25.8
6.39 Samuel Ekelund 03 Eslövs AI Helsingborg 6.7

Tresteg

14.08 David Thid 03 Hammarby Göteborg/U 30.6
13.46 Victor Hering 03 Ullevi Lerum 31.8
13.38 Niklas Wall 03 Hammarby Uppsala 18.8
13.14 Agustin Hilmersson 03 Orient Lerum 31.8
12.94 Elias Lind 03 Hässelby Göteborg/U 30.6
12.90 Nils Thorin 03 Örgryte Lerum 31.8
12.54 Oliver Ellström 03 IF Göta Trollhättan 11.8
12.37 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Trollhättan 11.8
12.20 Edvin Livak 03 Bromma Järvsö 21.9
12.12 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Olofström 2.6
12.10 Kasper Hammarlund 03 Alunda Alunda 21.9
12.10 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Göteborg/U 30.6
12.09 Nils Nilsson Gott 03 Malmö Uppsala 18.8
12.03 Mattias Carman 03 Örgryte Göteborg/S 23.7
11.91 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Göteborg/U 30.6
11.89 Sigge Lindell 03 Mariestad Tranås 29.9
11.88 Joakim Hellbratt 03 Huddinge Huddinge 14.6
11.88 Felix Nyberg 03 Bromma Göteborg/U 30.6
11.59 Odin Bonivart 03 Luleå Härnösand 7.9
11.52 Emil Sörqvist 03 Huddinge Trollhättan 11.8
medvind
13.50 Niklas Wall 03 Hammarby Trollhättan 11.8
13.31 Nils Thorin 03 Örgryte Varberg 17.8
13.12 Elias Lind 03 Hässelby Trollhättan 11.8
13.04 Oliver Ellström 03 IF Göta Trollhättan 11.8
12.56 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Trollhättan 11.8
11.84 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Ljungby 30.5

Kula/5.0

18.71 Jesper Ahlin 03 Tureberg Baku, AZE 26.7
15.85 Olle Hübert 03 Heros Ludvika 6.6
14.94 Martin Sundberg 03 Hammarby Trollhättan 11.8
14.76 Elias Lind 03 Hässelby Hässelby 22.6
13.89 Teo Paganus 03 Tureberg Bålsta 25.5
13.81 Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne Trollhättan 11.8
13.67 Viktor Rydåker 03 Alunda Bålsta 20.7
13.66 Pontus Lindell 03 Upsala Norrköping 24.8
13.39 Viktor Wall 03 Hammarby Trollhättan 11.8
13.17 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 11.5
13.13 Felix Jordebrandt 03 Kville Göteborg/S 8.6
12.86 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
12.83 Filip Aasa 03 Habo Trollhättan 11.8
12.75 Petter Lundberg 03 Bromma Järvsö 21.9
12.68 André Bergenhem 03 Halmstad Trollhättan 11.8
12.61 Fredrik Frunck 03 Tureberg Huddinge 14.6
12.61 Albin Silén 03 Strand Järvsö 21.9
12.49 Elliot Duvert 03 Tureberg Varberg 15.9
12.49 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Torsby 18.5
12.39 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Hässleholm 27.7

Diskus/1.5

49.92 Teo Paganus 03 Tureberg Helsingborg 7.7
48.81 Jesper Ahlin 03 Tureberg Sollentuna/E 7.8
46.46 Melker Albertsson 03 Brännan Trollhättan 9.8
45.16 Max Andersson 03 Eslövs AI Eslöv 28.8
44.63 Olle Hübert 03 Heros Trollhättan 9.8
43.79 Albin Silén 03 Strand Trollhättan 9.8
43.72 Fredrik Frunck 03 Tureberg Västerås/Ap 2.11
42.97 Martin Sundberg 03 Hammarby Huddinge 15.6
42.10 Rickard Throgen Hedin 03 Bore Mora 31.8
41.92 Pontus Lindell 03 Upsala Uppsala 6.8
41.24 Elliot Duvert 03 Tureberg Varberg 14.9
40.96 August Schmidt 03 Mälarhöjden Enskede 17.12
40.57 André Bergenhem 03 Halmstad Trollhättan 9.8
40.05 Viktor Rydåker 03 Alunda Uppsala 31.8
39.25 Filip Aasa 03 Habo Habo 14.9
38.10 Elias Lind 03 Hässelby Sätra 4.5
37.78 Linus Olofsson 03 Boden Helsingborg 7.7
36.49 Patrik Bergstrand 03 Halmstad Trollhättan 9.8
36.34 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Mora 31.8
35.81 Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad/M 17.8

Slägga/5.0

66.60 Leo Bystedt 03 Västerås Västerås/Ap 2.11
59.18 Fredrik Frunck 03 Tureberg Sollentuna/E 23.6
53.34 Jesper Ahlin 03 Tureberg Sollentuna 18.5
50.38 Albin Silén 03 Strand Härnösand 7.9
50.06 Alexander Lindefalk 03 Hammarby Trollhättan 10.8
47.94 Filip Aasa 03 Habo Trollhättan 10.8
45.92 Viktor Rydåker 03 Alunda Bålsta 20.7
45.40 Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne Trollhättan 10.8
43.37 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Göteborg/S-K 29.6
42.02 Wille Öhman 03 Rigor Lerum 31.8
41.23 Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne Göteborg/S-K 2.3
38.10 André Bergenhem 03 Halmstad Varberg 18.8
37.09 Elias Lind 03 Hässelby Sätra/K 4.5
35.74 Hugo Kajsjö 03 Lerum Göteborg/S-K 9.6
35.46 Sebastian Eriksson 03 Alunda Valö 14.7
35.28 Isac Alfonso Juselius 03 IFK Umeå Skellefteå 28.7
32.81 Martin Sundberg 03 Hammarby Sätra/K 4.5
32.76 August Schmidt 03 Mälarhöjden Märsta 22.9
32.10 Teo Paganus 03 Tureberg Sollentuna/E 1.5
31.48 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 21.9

Spjut/700

65.20 Max Andersson 03 Eslövs AI Göteborg/U 28.6
59.01 Olle Hübert 03 Heros Leksand 20.7
51.84 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Sollentuna 9.6
50.18 Jacob Thelander 03 Ljungby Ljungby 18.5
49.99 Elliot Duvert 03 Tureberg Varberg 14.9
49.33 Fredrik Frunck 03 Tureberg Uppsala 18.8
47.47 André Bergenhem 03 Halmstad Trollhättan 11.8
47.18 Patrik Bergstrand 03 Halmstad Trollhättan 11.8
47.05 Albin Silén 03 Strand Härnösand 7.9
46.62 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 21.9
45.60 Viktor Rydåker 03 Alunda Varberg 14.9
45.23 Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad/M 2.7
44.74 Oliver Nilsson 03 Linköping Linköping 28.9
44.62 Martin Sundberg 03 Hammarby Uppsala 18.8
44.53 Pontus Lindell 03 Upsala Varberg 14.9
44.23 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 11.5
43.98 Teodor Borgius 03 Hammarby Sollentuna 9.6
43.79 Albin Jannesson 03 Örgryte Lerum 1.9
43.51 Filip Nilsson 03 Ystad Eslöv 19.5
43.30 Agustin Hilmersson 03 Orient Uddevalla 22.9

Tiokamp/P17

6.781 Elliot Duvert 03 Tureberg Varberg 15.9
6.358 Oliver Ellström 03 IF Göta Varberg 15.9
6.183 Jacob Thelander 03 Ljungby Ljungby 19.5
6.166 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Varberg 15.9
6.135 Viktor Rydåker 03 Alunda Varberg 15.9
5.899 Elias Lind 03 Hässelby Varberg 15.9
5.816 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Varberg 15.9
5.451 Pontus Lindell 03 Upsala Varberg 15.9
5.375 Rikard Throgen Hedin 03 Bore Varberg 15.9
4.617 Odin Bonivart 03 Luleå Varberg 15.9
4.253 Linus Pihl 03 Lerum Varberg 15.9

>