Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Torsdag 9 april 2020

Resultat & Årsbästa

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K inne 2020

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 16 MAR, 2020
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2019/2020.

60m

7.38 Elin Östlund 91 Örebro Växjö 22.2
7.38 Filippa Sivnert 01 Malmö Växjö 22.2
7.40 Maja Almgren 98 Täby Göteborg 29.2
7.42 Irene Ekelund 97 Spårvägen Växjö 22.2
7.45 Katharina Gråman 03 Tyresö Göteborg 29.2
7.48 Julia Henriksson 00 Helsingborg Göteborg 29.2
7.51 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg 29.2
7.53 Emelie Rantzow 98 Ymer Växjö 22.2
7.53 Jessica Östlund 93 Hässelby Växjö 22.2
7.53 *Fatou Sowe 93 Malmö Malmö 8.2
7.53 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Örebro 8.3
7.57 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Växjö 22.2
7.58 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg 29.2
7.59 Emma Jansson 97 Örebro Växjö 22.2
7.60 Josefin Nilsson 94 Kalmar Växjö 22.2
7.64 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Göteborg 29.2
7.65 Caroline Larsson 93 Hässelby Växjö 22.2
7.65 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Göteborg 29.2
7.66 Marie Kimumba 95 Spårvägen Nantes, FRA 23.12
7.66 Ida Staafgård 03 Malmö Göteborg 29.2
7.67 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg 29.2
7.67 Maja Maunsbach 01 Lund Göteborg 29.2
7.68 Wilma Svenson 03 Oskarshamn Göteborg 29.2
7.70 Freja Andersdotter 01 Malmö Göteborg 29.2
7.70 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Göteborg 29.2
7.70 Maya Bergström Weekes 05 Upsala Örebro 7.3

200m

23.52 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Växjö 23.2
23.62 Lisa Lilja 96 Ullevi Växjö 23.2
23.74 Elin Östlund 91 Örebro Växjö 23.2
24.00 Daniella Busk 93 Malmö Växjö 22.2
24.14 Irene Ekelund 97 Spårvägen Sätra 11.2
24.27 Pernilla Nilsson 92 Trelleborg Växjö 22.2
24.41 Julia Henriksson 00 Helsingborg Växjö 22.2
24.49 Emelie Rantzow 98 Ymer Göteborg 1.2
24.51 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Växjö 22.2
24.53 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Göteborg 8.2
24.64 Elise Malmberg 95 Växjö Växjö 17.1
24.64 Emma Jansson 97 Örebro Uppsala 9.2
24.65 Marie Kimumba 95 Spårvägen Saint-Brieuc, FRA 19.1
24.72 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Göteborg 8.2
24.89 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Växjö 22.2
25.00 Jessica Östlund 93 Hässelby Göteborg 8.2
25.01 Nora Lindahl 04 Hässelby Uppsala 9.2
25.04 Ayla Hallberg Hossain 06 Tureberg Sollentuna 22.1
25.06 Klara Helander 95 Upsala Uppsala 9.2
25.11 Vendela Rydbäck 97 Växjö Göteborg 8.2
25.11 Moa Granat 04 Vallentuna Uppsala 9.2
25.18 Freja Andersdotter 01 Malmö Malmö 26.1
25.22 Katharina Gråman 03 Tyresö Sätra 19.1
25.23 Ida Staafgård 03 Malmö Malmö 9.2
25.26 Ebba Svantesson 97 Upsala Uppsala 9.2

400m

54.50 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sätra 11.2
54.61 Elise Malmberg 95 Växjö Helsinki, FIN 9.2
54.66 Minna Svärd 98 IF Göta Lubbock, TX 22.2
54.78 Moa Granat 04 Vallentuna Örebro 8.3
54.83 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Växjö 23.2
55.31 Lovisa Linde 98 Täby Växjö 23.2
55.43 Rebecca Högberg 84 Örebro Göteborg 1.2
55.58 Klara Helander 95 Upsala Växjö 23.2
56.12 Elin Östlund 91 Örebro Örebro 12.1
56.13 Ebba Svantesson 97 Upsala Växjö 23.2
56.19 Vendela Rydbäck 97 Växjö Växjö 22.2
56.38 Linnea Killander 93 Malmö Sheffield, GBR 16.2
56.76 Lova Perman 03 IF Göta Göteborg 1.3
56.85 Nike Isaksson 04 Lidingö Örebro 8.3
56.88 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Göteborg 1.3
57.36 Maria Freij 98 Malmö Göteborg 29.2
57.42 Lathifa Afrah 05 IF Göta Karlstad 18.2
57.45 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Göteborg 1.3
57.47 Ida Jansson 95 Upsala Uppsala 25.1
57.51 Ebba Åhman 02 Ymer Göteborg 1.3
57.62 Carolina Söderbom 99 Ärla Växjö 22.2
57.81 Emma Jansson 91 Falun Örebro 12.1
57.88 Hanna Karlsson 03 IF Göta Göteborg 1.3
58.16 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Göteborg 29.2
58.29 Bianca Salming 98 Tureberg Huddinge 24.1

800m

2:05.33 Hanna Hermansson 89 Tureberg Helsinki, FIN 9.2
2:07.07 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Allston, MA 8.3
2:08.65 Rebecca Högberg 84 Örebro Helsinki, FIN 9.2
2:12.09 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Örebro 11.1
2:12.3m Yolanda Ngarambe 91 Tureberg New York, NY 8.2
2:12.32 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg 1.2
2:13.24 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Malmö 26.1
2:13.47 Nora Lundin 03 Hammarby Uppsala 8.2
2:13.76 Alice Magnell Millán 05 Eskilstuna Huddinge 25.1
2:13.85 Klara Frih 02 Åsbro Växjö 23.2
2:14.47 Greta Graziani 94 Täby Uppsala 8.2
2:14.99 Bianca Salming 98 Tureberg Sätra 12.1
2:15.26 *Fanny Dusabimana 93 Eskilstuna Örebro 11.1
2:15.71 Nadja Rugland 01 Höör Växjö 19.1
2:16.08 Juni Rugland 03 Höör Malmö 30.11
2:17.01 Ebba Berglin 01 KA2 Växjö 22.2
2:17.27 Tilda Knauer 03 Hälle Växjö 22.2
2:17.31 Elin Marcusson 99 Trångsviken Uppsala 8.2
2:17.49 Ebba Wahlberg 02 Ymer Växjö 19.1
2:17.61 Stina Pettersson 02 Sävedalen Växjö 22.2
2:18.10 Saga Provci 04 IFK Göteborg Göteborg 1.2
2:18.44 Jonna Tilgner 84 Linköping Norrköping 6.1
2:18.45 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Borås 12.1
2:19.03 Thea Norlund 00 Skellefteå Umeå 9.2
2:19.10 Elvira Bredin 03 Tureberg Huddinge 25.1

1500m

4:11.85 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Allston, MA 28.2
4:17.22 Hanna Hermansson 89 Tureberg Växjö 23.2
4:18.45 Samrawit Mengsteab 90 Hälle Växjö 23.2
4:20.29 Linn Nilsson 90 Hälle Mondeville, FRA 1.2
4:30.17 Linn Söderholm 96 Sävedalen Växjö 23.2
4:31.97 Nora Lundin 03 Hammarby Sätra 18.1
4:33.21 Alice Magnell Millán 05 Tjalve Sätra 11.2
4:34.28 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Helsinki, FIN 9.2
4:35.8m Sofia Johansson 98 Linköping Linköping 13.2
4:36.4m Lisa Havell 88 Spårvägen Sollentuna 1.2
4:36.70 Elsa Wallenius 01 Västerås Växjö 23.2
4:36.91 Elin Marcusson 99 Trångsviken Växjö 23.2
4:37.48 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Göteborg 1.3
4:37.96 Johanna Hofvendahl 04 IS Göta Örebro 8.3
4:38.01 *Fanny Dusabimana 93 Eskilstuna Umeå 5.2
4:39.41 Johanna Larsson 93 Örgryte Växjö 23.2
4:39.54 Julia Svennblad 03 Bohus Göteborg 30.11
4:39.87 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg Göteborg 30.11
4:40.33 Ida Knutsson 04 Upsala Örebro 8.3
4:41.39 Annika Faager 76 Björnstorp Malmö 25.1
4:41.89 Nadja Rugland 01 Höör Malmö 25.1
4:46.43 Tilda Knauer 03 Hälle Göteborg 2.2
4:46.81 Alma Svantesson 04 Mölndal Göteborg 8.2
4:47.09 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Växjö 18.1
4:47.32 Klara Frih 02 Åsbro Göteborg 1.3

1 mile

4:31.34 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg New York, NY 8.2
4:37.56 Hanna Hermansson 89 Tureberg New York, NY 25.1
4:59.03 Andrea Claeson 98 Tureberg Bethlehem, PA 1.3

3000m

8:56.76 Samrawit Mengsteab 90 Hälle Göteborg 1.2
9:14.88 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg New York, NY 25.1
9:17.42 Lisa Havell 88 Spårvägen Helsinki, FIN 9.2
9:38.74 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Sollentuna 1.2
9:41.93 Isabelle Brauer 96 Hässelby Fayetteville, AR 1.2
9:43.22 Andrea Claeson 98 Tureberg Bethlehem, PA 1.3
9:46.40 Hanna Hermansson 89 Tureberg Växjö
9:48.52 Sara Christiansson 97 Sävedalen Växjö 22.2
9:49.46 Elsa Wallenius 01 Västerås Västerås 19.1
9:49.46 Moa Rothman 96 Västerås Västerås 19.1
9:52.98 *Anastasia Denisova 93 Sävedalen Växjö 22.2
9:54.18 Linn Söderholm 96 Sävedalen Göteborg 1.2
9:54.18 Linn Nilsson 90 Hälle Växjö 22.2
9:54.26 Johanna Salminen 78 Studenterna Sollentuna 1.2
9:58.4m Evelina Henriksson 99 IFK Umeå Umeå 12.12
9:58.43 *Louise Laursen 88 Mantra Sport Sollentuna 1.2
10:00.32 *Fanny Dusabimana 93 Eskilstuna Umeå 8.2
10:04.53 Olivia Weslien 97 IF Göta Akron, OH 29.2
10:06.19 Johanna Larsson 93 Örgryte Göteborg 1.2
10:11.14 Charlotte Andersson 85 IFK Umeå Växjö 22.2
10:14.45 Sara Trané 85 Runacademy Sollentuna 1.2
10:16.08 Julia Nilsson 92 Pallas Malmö 1.2
10:16.11 Angelica Strandberg 96 Spårvägen Sollentuna 1.2
10:18.11 Elin Marcusson 99 Trångsviken Uppsala 26.1
10:22.75 My Rundgren 03 Luleå Haparanda 19.1
otillräckligt med koner
10:17.3m Kristina Axelsson 99 Sya Trondheim, NOR 11.2
överlång bana
9:09.91 Hanna Hermansson 89 Tureberg Seattle, WA 18.1
9:37.10 Isabelle Brauer 96 Hässelby Seattle, WA 18.1
9:59.29 Olivia Weslien 97 IF Göta Akron, OH 21.2

5000m

17:18.7m *Louise Laursen 88 Mantra Sport Uppsala 20.12
överlång bana
16:25.27 Isabelle Brauer 96 Hässelby Seattle, WA 14.2

60m häck/84.0

8.27 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg 1.3
8.29 Tilde Johansson 01 Falkenberg Växjö 23.2
8.29 Adriana Janic 96 Malmö Lexington, KY 25.1
8.43 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg 1.3
8.44 Maja Maunsbach 01 Lund Göteborg 1.3
8.45 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg 8.2
8.54 Katharina Gråman 03 Tyresö Sätra 19.1
8.57 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Göteborg 1.3
8.57 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Växjö 19.1
8.58 Jonna Lindéen 96 Kalmar Växjö 19.1
8.58 Freja Andersdotter 01 Malmö Malmö 26.1
8.59 Emma Tuvesson 91 Spårvägen Sätra 11.2
8.62 Ida Thunberg 99 Örebro Örebro 11.1
8.63 Malin Skogström 95 Hässelby Växjö 23.2
8.64 Ebba Åhman 02 Ymer Göteborg 1.3
8.65 Elise Malmberg 95 Växjö Växjö 19.1
8.67 Sofia Lindh 98 Upsala Göteborg 1.3
8.68 Elin Westerlund 90 Spårvägen Växjö 23.2
8.73 Estelle Montler 91 Ullevi Göteborg 8.2
8.75 Elin Lindeblad 95 Kalmar Växjö 23.2
8.80 Maria Södergren 98 Täby Växjö 23.2
8.83 Josefine Sandelius 94 Hammarby Uppsala 9.2
8.85 Klara Rådbo 01 Hässelby Huddinge 25.1
8.87 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Göteborg 1.3
8.87 Filippa Rodrigues 99 Mölndal Göteborg 1.3

Höjd

1.92 Erika Kinsey 88 Trångsviken Winston-Salem, NC 7.2
1.91 Ellen Ekholm 96 Ullevi College Station, TX 29.2
1.88 Sofie Skoog 90 IF Göta Ulsteinvik, NOR 28.2
1.87 Bianca Salming 98 Tureberg Växjö 23.2
1.82 Maja Nilsson 99 Örgryte Växjö 23.2
1.82 Louise Ekman 97 Gefle Uppsala 9.2
1.77 Lovisa Östervall 97 Upsala Sollentuna 2.2
1.77 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg 29.2
1.77 Ayla Hallberg Hossain 06 Tureberg Sollentuna 30.11
1.77 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Uppsala 9.2
1.76 Adriana Janic 96 Malmö Birmingham, AL 28.2
1.75 My Nordström 90 Tjalve Norrköping 6.1
1.73 Klara Frykholm 03 Glanshammar Örebro 16.11
1.72 Kajsa Engblom 01 Huddinge Sätra 12.1
1.72 Alma Uhlin 03 Falun Göteborg 29.2
1.71 Lina Löfqvist 93 Ullevi Sätra 15.2
1.71 Klara Rådbo 01 Hässelby Sollentuna 2.2
1.71 Lovisa Karlsson 00 Högby Sollentuna 2.2
1.71 Sophie Reid 02 Ymer Sollentuna 2.2
1.71 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Sollentuna 2.2
1.71 Vendela von Corswant 93 Örgryte Malmö 25.1
1.71 Linda Skantze 95 Lidingö Uppsala 9.2
1.69 Tilde Bjerager 04 Höör Växjö 18.1
1.68 Linnéa Svanhall 04 24Seven Sollentuna 1.2
1.68 Lisa Holmberg 02 Lidköping Göteborg 23.2
1.68 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Göteborg 29.2
1.68 Pernilla Norgren 02 Umedalen Umeå 9.2
1.68 Elvira Jonsson 03 Västerås Uppsala 9.2

Stav

4.74 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Växjö 22.2
4.61 Michaela Meijer 93 Örgryte Göteborg 27.2
4.50 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Reno, NV 17.1
4.20 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Malmö 12.1
4.11 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Göteborg 1.3
4.11 Ellen Olsson 97 Wärnamo Växjö 22.2
4.10 Hanna Jansson 95 Ullevi Malmö 8.2
4.02 Rebecka Krüeger 03 Malmö Sätra 25.1
4.02 Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägen Carshalton, GBR 9.2
4.00 Freja Andersdotter 01 Malmö Malmö 12.1
4.00 Malin Dahlström 89 Örgryte Göteborg 19.12
3.90 Alva Sundin 01 Täby Norrköping 6.1
3.90 Sara Winberg 04 Täby Örebro 7.3
3.90 Klara Mattsson 97 Orient Malmö 8.2
3.85 Filippa Miller 99 Hovslätt Houston, TX 1,2
3.83 Minna Svärd 98 IF Göta Pittsburg, KS 1.2
3.82 Fanny Berglund 88 Örgryte Göteborg 1.2
3.80 Annika Jönsson 96 Helsingborg Malmö 12.1
3.72 Elin Olsson 93 Kvarnsveden Falun 2.1
3.66 Johanna Duplantis 02 Upsala Baton Rouge, LA 22.2
3.65 Myra Eriksson 03 Stocksäter Örebro 15.2
3.63 Greta Erlandsson 05 Rånäs Sätra 18.1
3.62 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Falun 2.1
3.62 Alvah Lind 05 Tyresö Sätra 25.1
3.55 Linnea Pihl 01 Lerum Göteborg 11.1

Längd

6.72 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Karlsruhe, GER 31.1
6.35 Tilde Johansson 01 Falkenberg Sätra 11.2
6.27 Kaiza Karlén 98 IF Göta Reykjavík, ISL 2.2
6.27 Erica Jarder 86 IF Göta Karlstad 26.1
6.24 Malin Marmbrandt 85 Västerås Växjö 22.2
6.23 Jenny Lestander 98 Örgryte Göteborg 1.3
6.21 Emilia Kjellberg 96 IF Göta Karlstad 26.1
6.12 Erika Kinsey 88 Trångsviken Youngstown, OH 31.1
6.06 Sandra Törnros 95 Gefle Sätra 18.1
6.04 Lovisa Karlsson 00 Högby Växjö 22.2
6.02 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Karlstad 26.1
6.01 Ida Nilsson 98 Mölndal Göteborg 1.3
5.95 Katharina Gråman 03 Tyresö Göteborg 1.3
5.89 Clara Fallenius 03 Hässelby Göteborg 1.3
5.87 Lisa Warfvinge 98 Varberg Staten Island, NY 31.1
5.82 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Växjö 22.2
5.80 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Sollentuna 2.2
5.80 Karolina Svensson 99 Marieby Umeå 8.2
5.79 Ida Thunberg 99 Örebro Göteborg 1.3
5.78 Jonna Lindéen 96 Kalmar Karlskrona 11.1
5.78 Amanda Hansson 99 Hässelby College Station, TX 17.1
5.78 Moa Ullgren 96 24Seven Växjö 22.2
5.78 Freja Andersdotter 01 Malmö Malmö 8.2
5.77 Sydney Karström 04 Åhus Göteborg 22.2
5.77 Angel Richmore 01 Malmö Malmö 8.2

Tresteg

13.31 Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte Växjö 23.2
13.29 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Växjö 23.2
13.23 *Aina Griksaite 94 Spårvägen Växjö 23.2
13.00 Malin Marmbrandt 85 Västerås Helsinki, FIN 9.2
12.51 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Malmö 25.1
12.45 Jenny Lestander 98 Örgryte Malmö 25.1
12.41 Jasmin Sabir 92 Hammarby Växjö 23.2
12.26 Emma Ehrlin 93 Hammarby Sätra 11.2
12.26 Amanda Hjalmarsson 97 Växjö Växjö 23.2
12.26 Olivia Bojang 02 Örgryte Göteborg 29.2
12.25 Bianca Salming 98 Tureberg Göteborg 29.2
12.21 Madeleine Nilsson 91 Gefle Uppsala 7.2
12.01 Lisa Warfvinge 98 Varberg Staten Island, NY 31.1
11.96 Emilia Lönnqvist 02 Kville Göteborg 29.2
11.96 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Göteborg 29.2
11.95 Emilia Sjöstrand 02 AIK Göteborg 29.2
11.93 Judith Wagersten 98 Örgryte Göteborg 29.2
11.93 Klara Frykholm 03 Glanshammar Göteborg 29.2
11.93 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Umeå 9.2
11.80 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Göteborg 29.2
11.79 Nora Jolbäck 04 Lidköping Örebro 8.3
11.71 Frida Andersson 03 Malmö Göteborg 29.2
11.70 Johanna Konséleus 95 Ullevi Göteborg 23.2
11.70 Annina Stens 99 Spårvägen Göteborg 29.2
11.64 Nicole Nyberg 04 Hässelby Örebro 8.3

Kula/4.0

18.22 Fanny Roos 95 24Seven Malmö 26.2
17.06 Frida Åkerström 90 Hässelby Sätra 11.2
16.18 *Ásdís Hjálmsdóttir Annerud 85 Spårvägen Sätra 11.2
15.73 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Växjö 22.2
15.67 Axelina Johansson 00 Hässelby Sätra 11.2
15.10 Maria Nilsson 95 Orient Uddevalla 4.1
14.53 Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 26.1
14.25 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 7.2
14.13 Beatrice Lantz 97 Växjö Sätra 15.2
14.07 Amanda Lejros 99 Hässelby Växjö 22.2
13.97 Bianca Salming 98 Tureberg Sätra 12.1
13.81 Emilia Malmehed 01 Linköping Sätra 15.2
13.53 Emma Stenlöf 96 Västerås Sätra 15.2
13.51 Mathilda Eriksson 98 Malmö Göteborg 29.2
13.45 Victoria Quainoo 02 Malmö Malmö 9.2
13.13 Angel Richmore 01 Malmö Sollentuna 2.2
13.12 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Göteborg 1.2
13.00 Sophie Reid 02 Ymer Göteborg 29.2
13.00 Nina Björkman 98 Västerås Staten Island, NY 31.1
12.86 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Huddinge 26.1
12.82 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg 29.2
12.78 Emma Harrysson 97 Hälle Uddevalla 15.2
12.71 Hanna Didricksson 02 Malmö Malmö 9.2
12.68 Emilia Stenström 97 Huddinge Sollentuna 2.2
12.59 Hannah Hilding 02 Spårvägen Uppsala 7.2

Vikt/9.08

23.23 Ida Storm 91 Malmö Växjö/Ti 23.2
19.82 Grete Ahlberg 98 Hammarby Växjö/Ti 23.2
19.54 Eleni Larsson 93 Spårvägen Växjö/Ti 23.2
19.22 Vanessa Kamga 98 Upsala Göteborg 29.2
19.01 Tracey Andersson 84 Ullevi Växjö/Ti 23.2
18.32 Sara Forssell 00 Motala Karlstad 4.12
18.10 Emma Thor 97 Tureberg Blacksburg, VA 21.2
18.10 Mathilda Björklund 97 Bålsta Lynchburg, VA 7.3
17.98 Linnea Jönsson 95 Upsala Växjö/Ti 23.2
17.75 Rebecka Hallerth 96 Spårvägen Sätra 15.2
17.56 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Uppsala 9.2
17.53 Nina Björkman 98 Västerås New York, NY 22.2
17.39 Kajsa Wennberg 96 Upsala Blacksburg, VA 7.2
17.30 Anna Götberg 01 Västerås Göteborg 29.2
17.22 Anneli Ståhl 90 Spårvägen Sätra 15.2
17.14 Molly Broback 01 Sävedalen Göteborg 29.2
17.07 Hillevi Carlsson 02 Hässelby Göteborg 29.2
16.74 Jennifer Andersson 01 Västerås Göteborg 29.2
16.54 Victoria Quainoo 02 Malmö Göteborg 29.2
16.28 Emma Palmgren 01 Nyköping Karlstad 8.2
16.04 Michaela Norrbelius 97 Gefle Uppsala 9.2
15.92 Jessica Mattsson 98 Spårvägen Birmingham, AL 26.2
15.70 Axelina Johansson 00 Hässelby Göteborg 29.2
15.58 Mathilda Eriksson 98 Malmö Göteborg 29.2
15.56 Emma Holmgren Löf 02 Upsala Uppsala 16.2

Femkamp/K

4.422 Bianca Salming 98 Tureberg Sollentuna 2.2
3.967 Lovisa Karlsson 00 Högby Sollentuna 2.2
3.916 Klara Rådbo 01 Hässelby Sollentuna 2.2
3.909 Lovisa Östervall 97 Upsala Sollentuna 2.2
3.906 Adriana Janic 96 Malmö Cambridge, MA 31.1
3.905 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Sollentuna 2.2
3.884 Amanda Holmberg 98 Lidköping Sollentuna 2.2
3.812 Sophie Reid 02 Ymer Sollentuna 2.2
3.757 Angel Richmore 01 Malmö Sollentuna 2.2
3.423 Emilia Stenström 97 Huddinge Sollentuna 2.2
3.419 Anna Larsson 97 Varberg Birmingham, AL 28.2
3.411 Pernilla Norgren 02 Umedalen Sollentuna 2.2
3.299 Tiffanie Magnusson 02 Upsala Sollentuna 2.2
3.219 Lisa Holmberg 02 Lidköping Sollentuna 2.2
3.156 Elwira Ripsweden 02 Huddinge Sollentuna 1.2
3.062 Kajsa Engblom 01 Huddinge Sätra 12.1
3.054 Vendela Einberg 02 Huddinge Sollentuna 2.2
3.046 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Sollentuna 1.2
2.923 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Sollentuna 2.2
överlång bana
4.041 Erika Kinsey 88 Trångsviken Youngstown, OH 31.1

>