Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P14 2007

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P16] [F16] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 30 DEC, 2007
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2007.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1988-89, P17/F17: Födda 1990, P16/F16: Födda 1991, P15/F15: Födda 1992, P14/F14: Födda 1993 - plus ev 94:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.62 Hector Falk 93 Nyköping Norrköping 6.6
11.70 Tobias Block 93 Mölndal Malmö/He 16.9
11.99 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne Södertälje 1.9
12.00 Lucas Andersson 93 Halmstad Malmö/He 16.9
12.01 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne Södertälje 1.9
12.05 Filip Hjorth 93 Säter Gävle 21.7
12.07 Kalle Sandberg 93 Orient Uddevalla 28.7
12.18 Oskar Persson 93 Ullevi Uddevalla 28.7
12.22 Felix Lindau 93 Helsingborg Malmö/He 16.9
12.24 Joakim Djuvfeldt 93 IF Göta Stockholm/S 8.8
12.26 Patrik Mohlin 93 Gefle Boden 1.9
12.27 André Ilve 94 Pallas Eslöv 20.5
12.29 Robin Nordkvist 93 Huddinge Sollentuna 26.5
12.32 Mattias Carlsson 93 Lekeryd-Svarttorp Jönköping 1.9
12.33 David Sundström 93 Bromma Hässelby 5.9
12.41 Daniel Rickardsson 93 Sandhem Malmö/He 16.9
12.41 Daniel Nilsson 93 Kristianstad Göteborg/U 30.6
12.42 Jakob Rockmyr 93 Lerum Malmö/He 16.9
12.42 Mattias Johansson 93 IK Sisu Kalmar 30.9
12.45 Jonathan Lindholm 93 Skellefteå Boden 1.9
12.45 Johan Reimers 93 Hagunda Uppsala 7.7
okänd vind
12.39 Ludvig Mertel 93 Lund Hässleholm 6.5
medvind
11.87 Filip Hjorth 93 Säter Göteborg/U 30.6
11.90 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.6
12.00 Daniel Nilsson 93 Kristianstad Göteborg/U 30.6
12.12 Joakim Djuvfeldt 93 IF Göta Arvika 28.7
12.19 Robin Nordkvist 93 Huddinge Huddinge 16.6
12.22 Felix Lindau 93 Helsingborg Helsingborg 8.7
12.27 David Sundström 93 Bromma Huddinge 16.6
12.44 Johan Reimers 93 Hagunda Märsta 22.5

300m

37.64 Hector Falk 93 Nyköping Norrköping 6.6
37.76 Tobias Block 93 Mölndal Göteborg/U 1.7
37.92 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Halmstad 15.7
38.24 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne Katrineholm 16.9
38.64 Jonas Wahl-Sjöman 93 Bromma Sätra 22.9
38.72 Lucas Andersson 93 Halmstad Halmstad 15.7
38.89 Daniel Westh 93 Tureberg Katrineholm 16.9
39.70 Martin Rydenborg 93 Växjö Växjö 19.8
39.88 Alexander Andersson 93 Heleneholm Helsingborg 7.7
40.04 Gustav Fridh 93 Huddinge Katrineholm 16.9
40.06 Niclas Norrlid 93 Halmstad Göteborg/U 1.7
40.12 Felix Lindau 93 Helsingborg Malmö/He 15.9
40.23 Mattias Carlsson 93 Lekeryd-Svarttorp Tranås 19.8
40.28 Oscar Vestlund 93 Kil Katrineholm 16.9
40.34 Robin Nordkvist 93 Huddinge Sollentuna 27.5
40.35 Jakob Rockmyr 93 Lerum Malmö/He 15.9
40.36 Niclas Richardsson 93 Gefle Gävle 21.7
40.37 Andreas Stenlund 93 Skellefteå Skellefteå 15.8
40.55 Fabrel Kibondzi 93 Filipstad Katrineholm 16.9
40.59 Karl Sandberg 93 Orient Malmö/He 15.9
40.59 Jacob Leo 93 Mölndal Angered 9.6

800m

2:02.05 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Malmö/He 16.9
2:06.53 Jonas Wahl-Sjöman 93 Bromma Danderyd 18.8
2:06.68 Jakob Leo 93 Mölndal Malmö/He 16.9
2:06.73 Elias Bjuhr 93 IFK Umeå Härnösand 17.6
2:09.09 Erik Filipovic 93 Klippan Hässleholm 28.7
2:09.15 Kristoffer Bertilsson 93 Ymer Borås 10.6
2:09.91 Andreas Stenlund 93 Skellefteå Gävle 22.7
2:09.97 Martin Rydenborg 93 Växjö Helsingborg 26.5
2:11.20 Robin Wahlberg 93 Östhammar Norrtälje 1.9
2:11.21 Simon Samuelsson 93 Västerås Stockholm/S 9.8
2:11.7m Albin Sjöblom 93 Hagunda Stockholm/S 21.8
2:12.03 Jakob Rockmyr 93 Lerum Göteborg/S 2.9
2:12.94 Joakim Lundqvist 93 Malmberget Boden 1.9
2:13.16 Rasmus Söderberg 93 Enhörna Sollentuna 27.5
2:13.2m Henning Elmberger 93 Solna Stockholm/S 21.8
2:14.06 Karl Härlebo 93 IK Sisu Halmstad 14.7
2:14.25 Oskar Lahti 93 Klippan Malmö/He 16.9
2:14.29 Joakim Olsson 93 Triangeln Gävle 22.7
2:14.85 Alexander Andersson 93 Heleneholm Eslöv 23.9
2:15.08 Bilal Cadimi 94 Huddinge Västerås 27.7

2000m

6:03.49 Jonas Wahl-Sjöman 93 Bromma Katrineholm 16.9
6:07.92 Albin Sjöblom 93 Hagunda Katrineholm 16.9
6:09.45 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Malmö/He 15.9
6:12.45 Rasmus Söderberg 93 Enhörna Katrineholm 16.9
6:14.94 Erik Filipovic 93 Klippan Göteborg/U 1.7
6:19.85 Elias Bjuhr 93 IFK Umeå Örnsköldsvik 26.6
6:22.13 Sebastian Robertsson 93 Klippan Malmö/He 26.8
6:24.73 Fredrik Eråker 93 IF Göta Katrineholm 16.9
6:24.79 Alexander Palm 93 Norrköping Göteborg/U 1.7
6:25.17 Alexander Thysell 93 Ärla Katrineholm 16.9
6:30.05 Jakob Björk 93 Hagunda Katrineholm 16.9
6:30.95 Max Alm 93 Vallentuna Katrineholm 16.9
6:31.32 Joakim Lundqvist 93 Malmberget Övertorneå 18.8
6:32.96 Robin Wahlberg 93 Östhammar Göteborg/U 1.7
6:34.71 Emil Romell 93 Sävedalen Malmö/He 15.9
6:35.15 Simon Samuelsson 93 Västerås Örebro 1.9
6:35.74 Martin Rydenborg 93 Växjö Villstad 29.7
6:37.63 Rickard Karlsson 93 Mölndal Göteborg/U 1.7
6:39.17 Benjamin Ahlbäck 94 IF Göta Stockholm/S 9.8
6:39.65 Kristoffer Holm 93 Huddinge Huddinge 17.6

1500m hinder/76.2

4:54.25 Albin Sjöblom 93 Hagunda Göteborg/U 29.6
4:55.72 Emil Romell 93 Sävedalen Malmö/He 16.9
4:56.73 Sebastian Robertsson 93 Klippan Malmö/He 16.9
5:01.14 Alexander Palm 93 Norrköping Malmö/He 16.9
5:01.59 Robin Wahlberg 93 Östhammar Göteborg/U 29.6
5:07.97 Viktor Björnberg 93 Huddinge Lidköping 5.8
5:14.95 Joakim Olsson 93 Triangeln Gävle 20.7
5:15.54 Alexander Björnberg 93 Huddinge Huddinge 15.8
5:19.29 Carl Senorski 93 Örgryte Malmö/He 16.9
5:32.88 John Plate 93 Orient Sävedalen 2.6
5:34.41 Johan Karlsson 93 Sävsjö Malmö/He 16.9
5:37.62 Simon Johansson 94 Kongahälla Lidköping 5.8

100m häck/84.0

14.15 Filip Hjorth 93 Säter Järvsö 22.9
14.42 Lucas Andersson 93 Halmstad Malmö/He 15.9
14.53 Martin Rydenborg 93 Växjö Malmö/He 15.9
14.62 Pontus Fridberg 93 Kristinehamn Katrineholm 16.9
14.69 Alexander Andersson 93 Heleneholm Malmö/He 26.8
14.74 Joakim Djuvfeldt 93 IF Göta Göteborg/S 8.9
14.84 Lucas Persson 93 Mölndal Malmö/He 15.9
15.14 Lucas Kramer 93 IF Göta Göteborg/S 8.9
15.22 Fredrik Lindeberg 93 Upsala Göteborg/U 1.7
15.23 Martin Astner 93 Ullevi Malmö/He 15.9
15.24 Niclas Richardsson 93 Gefle Göteborg/S 8.9
15.40 Niklas Arleryd 93 Söderhamn Gävle 22.7
15.40 Melker Zetterman 93 Lomma Eslöv 22.9
15.45 Oskar Norström 93 Stocksäter Örebro 1.9
15.46 Robin Nordkvist 93 Huddinge Katrineholm 16.9
15.66 Hector Falk 93 Nyköping Katrineholm 10.6
15.73 Jasmin Dzafic 93 Hakarpspojkarna Malmö/He 15.9
15.86 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Stockholm/S 9.8
15.91 Andreas Stenlund 93 Skellefteå Göteborg/S 8.9
15.94 Gunnar Odenman 93 Hammarby Katrineholm 16.9
okänd vind
15.37 Melker Zetterman 93 Lomma Strömstad 15.7
medvind
15.12 Martin Astner 93 Ullevi Malmö/He 15.9
15.54 Jasmin Dzafic 93 Hakarpspojkarna Malmö/He 15.9
15.58 Sven Visser 93 Bore Torsby 1.9

300m häck/76.2

42.52 Tobias Block 93 Mölndal Malmö/He 16.9
42.52 Lucas Andersson 93 Halmstad Göteborg/U 29.6
42.92 Martin Astner 93 Ullevi Malmö/He 16.9
43.23 Niclas Richardsson 93 Gefle Boden 1.9
43.45 Niclas Norrlid 93 Halmstad Malmö/He 16.9
44.13 Filip Hjorth 93 Säter Kvarnsveden 16.6
45.36 Melker Zetterman 93 Lomma Göteborg/U 29.6
45.66 Lucas Persson 93 Mölndal Malmö/He 16.9
45.91 Elias Bjuhr 93 IFK Umeå Skellefteå 2.6
46.16 Emil Pettersson 93 Stensjön Malmö/He 16.9
46.48 Olle Forslin 93 Hässelby Danderyd 18.8
46.56 Youssef Methani 93 Ullevi Göteborg/S 1.9
46.60 Axel Engvall 93 Ullevi Borås 10.6
47.06 Kristoffer Olsson 93 Umedalen Boden 1.9
47.06 Jimmy Hellström 93 Stenungsund Uddevalla 9.6
47.45 Philip Green 93 Hammarby Danderyd 18.8
47.72 Robin Forsell 94 Örebro Örebro 2.9
48.22 Hampus Widlund 93 Växjö Högby 12.8
48.27 John Plate 93 Orient Halmstad 13.7
48.76 Gunnar Odenman 93 Hammarby Danderyd 18.8

Höjd

1.78 Wiktor Åstrand 94 Ymer Borås 10.6
1.77 Filip Östman 93 Kristinehamn Katrineholm 16.9
1.76 Fredrick Ekholm 94 Huddinge Katrineholm 15.9
1.76 Niklas Arleryd 93 Söderhamn Gävle 22.7
1.74 Robin Nordkvist 93 Huddinge Katrineholm 16.9
1.74 Oskar Persson 93 Ullevi Lerum 19.8
1.73 Adrian Ravanell 93 Ärla Göteborg/U 1.7
1.73 Magnus Almegius 93 Brattås Strömstad 23.9
1.72 Filip Hjorth 93 Säter Säter 10.6
1.72 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Halmstad 14.7
1.72 Markus Hawkins 93 Rånäs Göteborg/S 7.9
1.71 Anton E Larsson 94 Ullevi Göteborg/S 1.9
1.70 Oskar Norström 93 Stocksäter Göteborg/U 1.7
1.70 Pär Karlberg 93 Sävsjö Jönköping 1.9
1.70 Ulf Leide 93 Helsingborg Malmö/He 15.9
1.70 David Sundström 93 Bromma Huddinge 16.6
1.70 Anton Lossev 93 Hovslätt Nässjö 4.8
1.69 Joakim Djuvfeldt 93 IF Göta Karlstad 18.8
1.68 Geir Thyresson 93 Stocksäter Katrineholm 16.9
1.68 Alexander Andersson 93 Heleneholm Malmö/He 25.8

Stav

3.93 Melker Svärd-Jacobsson 94 Malmö Vellinge 17.6
3.67 Axel Frisén 93 Stocksäter Katrineholm 15.9
3.60 Carl Sténson 93 Spårvägen Karlskrona 28.7
3.60 Oskar Norström 93 Stocksäter Stockholm/S 8.8
3.56 Viktor Moen 93 Ullevi Lerum 19.8
3.37 Gustav Fridh 93 Huddinge Katrineholm 15.9
3.32 Johan Ehlinger 93 Mölndal Göteborg/S 2.9
3.16 Filip Hjorth 93 Säter Falun 18.8
3.15 Anders Andreasson 94 Örgryte Göteborg/S 18.9
3.07 Filip Östman 93 Kristinehamn Katrineholm 15.9
3.07 Fredrik Lindeberg 93 Upsala Katrineholm 15.9
3.07 Henrik Hansson 93 Hanviken Katrineholm 15.9
2.97 Jonathan Wulff 94 Hammarby Katrineholm 16.9
2.95 Tom Tuvhag 93 Växjö Halmstad 15.7
2.95 Niclas Richardsson 93 Gefle Järvsö 23.9
2.93 Philip Green 93 Hammarby Sätra 23.9
2.91 Trolle Olson 94 Malmö Helsingborg 8.7
2.87 Philip Hellström 94 Upsala Katrineholm 16.9
2.87 Rickard Willman 94 Västerås Katrineholm 16.9
2.85 Ricky Östlin 93 Söderhamn Järvsö 23.9

Längd

6.10 Filip Hjorth 93 Säter Mora 2.9
5.82 Tobias Block 93 Mölndal Malmö/He 16.9
5.77 Oskar Persson 93 Ullevi Göteborg/S 2.9
5.71 Niclas Richardsson 93 Gefle Boden 2.9
5.70 Daniel Nilsson 93 Kristianstad Klippan 3.6
5.69 Arjan Abdullah Faraj 93 Malmö Göteborg/S 8.9
5.66 Gustav Fridh 93 Huddinge Danderyd 2.9
5.58 Daniel Pils 93 Linköping Malmö/He 16.9
5.53 Erik Östergren 93 IK Sisu Göteborg/U 29.6
5.50 Niclas Norrlid 93 Halmstad Göteborg/U 29.6
5.50 Kristian Ekelund-Axelsson 93 Lund Klippan 3.6
5.49 Viktor T Stiefler 93 Lund Trelleborg 10.6
5.48 Niko Lehtonen 93 Hagunda Göteborg/S 8.9
5.47 Marcus Backman 93 Råby-Rekarne Eskilstuna 17.6
5.47 Adrien Book 93 Ullevi Göteborg/U 29.6
5.47 Andreas Stenlund 93 Skellefteå Göteborg/S 8.9
5.46 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Halmstad 15.7
5.46 Robin Nordkvist 93 Huddinge Göteborg/U 29.6
5.44 Pontus Fridberg 93 Kristinehamn Torsby 1.9
5.42 Gabriel Gonzalez 93 Rånäs Göteborg/S 8.9
okänd vind
5.43 Henrik Wikström 93 Trollhättans SK Trollhättan 22.9
medvind
5.72 Gustav Fridh 93 Huddinge Katrineholm 15.9
5.66 Gabriel Gonzalez 93 Rånäs Norrtälje 2.9
5.58 Adrian Ravenell 93 Ärla Södertälje 1.9
5.52 Andreas Stenlund 93 Skellefteå Boden 2.9

Tresteg

12.82 Adrien Book 93 Ullevi Göteborg/U 30.6
12.11 Gustav Fridh 93 Huddinge Katrineholm 16.9
12.04 Oskar Persson 93 Ullevi Varberg 12.8
11.84 Fredrik Lindeberg 93 Upsala Norrtälje 1.9
11.81 Niclas Richardsson 93 Gefle Gävle 20.7
11.74 Erik Östergren 93 IK Sisu Kalmar 30.9
11.68 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Halmstad 14.7
11.65 Andreas Stenlund 93 Skellefteå Boden 1.9
11.62 Gunnar Odenman 93 Hammarby Katrineholm 16.9
11.60 Filip Östman 93 Kristinehamn Katrineholm 16.9
11.29 Anton Berg 93 Udd Karlskrona 23.9
11.28 Adrian Ravenell 93 Ärla Katrineholm 16.9
11.23 Daniel Nilsson 93 Kristianstad Vellinge 12.8
11.22 Mattias Jällrud 93 Hagunda Uppsala 8.7
11.20 Axel Engvall 93 Ullevi Borås 10.6
11.16 Pontus Fridberg 93 Kristinehamn Katrineholm 16.9
11.11 Viktor Warg 93 Arvika Katrineholm 16.9
11.01 Martin Ullström 93 Upsala Norrtälje 1.9
10.99 Fredrik Uggla Strahl 93 Bromma Göteborg/U 30.6
10.97 Pontus Svensson 93 KA2 Karlskrona 23.9
okänd vind
11.36 Daniel Nilsson 93 Kristianstad Kristianstad 27.5
11.30 Anton Larsson 93 Järvsö Järvsö 22.9
11.25 Pontus Fridberg 93 Kristinehamn Kristinehamn 13.5
11.00 Dennis Eriksson 93 Sundsvall Järvsö 22.9
medvind
12.17 Oskar Persson 93 Ullevi Malmö/He 15.9
11.74 Erik Östergren 93 IK Sisu Malmö/He 15.9
11.64 Adrian Ravenell 93 Ärla Eskilstuna 2.9
11.40 Axel Engvall 93 Ullevi Malmö/He 15.9
11.25 Hong Quan Nguyen 93 Malmö Malmö/He 15.9
11.08 Kristian Hjertén 93 Istrum Malmö/He 15.9
10.97 Hampus Widlund 93 Växjö Växjö 19.8

Kula/4.0

14.92 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Danderyd 2.9
14.81 Sebastian Thörngren 93 Bore Torsby 26.9
14.23 Dennis Martinsson 93 Bollnäs Göteborg/U 1.7
13.60 Karl Myrsell 93 Säter Järvsö 22.9
13.46 Anders Pettersson 93 Säffle Göteborg/U 1.7
13.37 Robert Granström 93 Märsta Kvarnsveden 4.8
13.35 Oscar Vestlund 93 Kil Torsby 1.9
13.21 Adrian Ravenell 93 Ärla Eskilstuna 20.6
13.04 Tomi Luttinen 93 Tjalve Malmö/He 16.9
12.95 Anton Millbert 93 Hässelby Katrineholm 15.9
12.95 Fredrik Granström 93 Märsta Katrineholm 15.9
12.93 Mattias Carlsson 93 Lekeryd-Svarttorp Göteborg/U 1.7
12.65 Filip Hjorth 93 Säter Järvsö 22.9
12.53 Johannes Henriksson 93 IF Göta Sunne 7.7
12.36 John Plate 93 Orient Malmö/He 16.9
12.33 Daniel Zäll 93 Ullevi Malmö/He 16.9
12.23 Mattias Grundström 93 Ängelholm Helsingborg 6.7
12.12 Niclas Richardsson 93 Gefle Järvsö 22.9
12.06 Philip Bäck 93 Hammarby Danderyd 18.8
12.05 Mattias Backman 94 Råby-Rekarne Stockholm/S 9.8

Diskus/1.0

50.61 Sebastian Thörngren 93 Bore Torsby 26.5
49.44 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Sollentuna 20.8
46.36 Johannes Henriksson 93 IF Göta Kil 4.8
43.42 Daniel Zäll 93 Ullevi Halmstad 15.7
41.68 Anders Pettersson 93 Säffle Kil 4.8
40.76 John Plate 93 Orient Uddevalla 23.9
39.10 Dennis Martinsson 93 Bollnäs Falun 19.5
38.04 Mattias Carlsson 93 Lekeryd-Svarttorp Högby 11.8
37.77 Erik Törnros 93 Gefle Gävle 15.5
37.70 Tomi Luttinen 93 Tjalve Västerås/Ap 28.7
37.54 Karl Myrsell 93 Säter Järvsö 22.9
37.46 Anton Millbert 93 Hässelby Högby 11.7
37.39 Fredrik Granström 93 Märsta Uppsala 7.7
37.13 Filip Hjorth 93 Säter Järvsö 22.9
36.58 Linus Häggström 93 Vingarna Örnsköldsvik 11.8
36.46 Rasmus Gunnervald 93 Svenljunga Malmö/He 15.9
35.59 Philip Bäck 93 Hammarby Sollentuna 20.8
35.27 Adrian Ravenell 93 Ärla Ärla 22.9
35.26 Carl Sténson 93 Huddinge Huddinge 16.6
35.01 Mattias Grundström 93 Ängelholm Ängelholm 18.8

Slägga/4.0

55.71 Sebastian Thörngren 93 Bore Torsby 1.9
49.05 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Hässelby 3.9
46.71 Jonas Hansson-Bergén 94 Nyköping Rimbo 9.12
46.37 Rikard Karlsson 93 Alingsås Borås 9.9
45.91 Anders Pettersson 93 Säffle Karlstad/M 29.12
45.21 Kristoffer Fagerlund 93 Ymer Svenljunga 4.11
42.78 Johannes Henriksson 93 IF Göta Visby 22.7
41.52 Anton Millbert 93 Hässelby Sätra 23.9
39.40 John Plate 93 Orient Alingsås 2.9
39.29 Tomi Luttinen 93 Tjalve Västerås/Ap 27.7
39.11 Dennis Martinsson 93 Bollnäs Järvsö 23.9
35.71 Karl Härlebo 93 IK Sisu Tranås 19.8
33.65 Alexander Thysell 93 Ärla Ärla 22.9
32.24 Mattias Grundström 93 Ängelholm Karlshamn 16.6
31.90 Philip Bäck 93 Hammarby Katrineholm 15.9
31.88 Anders Johansson 93 Orient Uddevalla 16.10
30.97 Filip Hjorth 93 Säter Järvsö 23.9
30.89 Johan Ehlinger 93 Mölndal Göteborg/S 1.9
30.80 Niklas Olofsson 93 Vingarna Hudiksvall 14.7
30.75 Karl Myrsell 93 Säter Järvsö 23.9
tvivelaktigt resultat
38.98 Philip Bäck 93 Hammarby Katrineholm 15.9

Spjut/600

56.10 Sebastian Thörngren 93 Bore Sunne 7.7
51.83 Erik Olofsson 93 IFK Umeå Boden 1.9
51.31 Johannes Henriksson 93 IF Göta Madrid, ESP 23.5
47.85 Anton Larsson 93 Järvsö Järvsö 23.9
47.11 Pontus Fridberg 93 Kristinehamn Kalmar 22.9
44.51 Filip Östman 93 Kristinehamn Kalmar 22.9
44.10 Linus Uddh 93 Mölndal Göteborg/S 2.9
43.10 Karl-Emil Sjödin 94 Kovland Härnösand 22.8
43.04 David Sundström 93 Bromma Danderyd 19.8
42.55 Niclas Richardsson 93 Gefle Gävle 30.9
42.34 Daniel Axelsson 93 Stocksäter Katrineholm 15.9
41.80 Fredric Arvidsson 93 Lekeryd-Svarttorp Habo 18.8
40.99 Daniel Zäll 93 Ullevi Malmö/He 15.9
40.79 Filip Hjorth 93 Säter Helsingborg 7.7
40.65 John Malm 93 Istrum Skara 1.9
40.22 Oscar Bergstedt 93 Söderhamn Hudiksvall 14.8
39.95 Erik Stjärnfeldt 93 Råby-Rekarne Eskilstuna 14.7
39.59 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Hässelby 4.7
39.57 Gustav Fridh 93 Huddinge Göteborg/S 8.9
39.46 Oscar Vestlund 93 Kil Kil 5.8

Åttakamp/P15

6.097 Filip Hjorth 93 Säter Falun 19.8
5.153 Filip Östman 93 Kristinehamn Lerum 27.5
5.058 Niclas Richardsson 93 Gefle Enköping 15.7
5.006 Alexander Andersson 93 Heleneholm Eslöv 23.9
4.636 John Plate 93 Orient Uddevalla 8.7
4.630 Kristian Ekelund-Axelsson 93 Lund Eslöv 23.9
4.529 Philip Bäck 93 Hammarby Lerum 27.5
4.381 Mattias Jällrud 93 Hagunda Enköping 15.7
4.185 Karl Härlebo 93 IK Sisu Uddevalla 8.7
3.951 Filip Larsson 93 Eksjö Södra Skruv 9.9
3.845 Melker Zetterman 93 Lomma Eslöv 23.9
3.842 Oskar Norström 93 Stocksäter Glanshammar 30.9
3.706 Jessin Zigaf 93 Eslöv Eslöv 23.9

>