Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F16

Årsbästa F16 2001

[MÄN] [KVINNOR] [P18] [F18] [P16] [F16] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 13 DEC, 2001
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin i samarbete med Bengt Holmberg (pojkar) och Owe Fröberg (kvinnor och flickor) och omfattar resultat gjorda utomhus 2001.

OBS: För att tas med i statistiken krävs att resultaten är bekräftade av officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:
* genom att skicka komplett resultatlistefil per e-post till SFIF Statistik!
* genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88
* genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

100m

12.13 Mfon Etim 85 Angered Lerum 11.8
12.18 Evelina Lunner 86 Västerås Gävle 24.6
12.20 Pernilla Tornemark 85 Malmö Stockholm 14.9
12.35 Tove Åkerblom 85 Malmö Stockholm 14.9
12.35 Emma Hansson 86 Heleneholm Klippan 10.6
12.39 Maria Teilman 86 Hammarby Sollentuna 2.6
12.41 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Uddevalla 28.7
12.42 Emma Björkman 86 IF Göta Lerum 11.8
12.47 Annika Andersson 85 Trelleborg Klippan 10.6
12.48 Jessica Samuelsson 85 Boo Stockholm 14.9
12.49 Elin Lundqvist 86 IF Göta Lerum 11.8
12.50 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Sollentuna 2.6
12.53 Johanna Sjöström 86 Västerås Västerås 5.9
12.54 Maja Söderholm 85 Östersund Stockholm 14.9
12.59 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Lerum 11.8
12.63 Siri Fagerlund 86 Orient Lerum 11.8
12.64 Maria Welander 86 Helsingborg Klippan 10.6
12.68 Jessica Rydin 85 Tingberg Lerum 11.8
12.68 Emma Magnusson 85 Växjö Stockholm 14.9
12.69 Josefina Hallström 86 Gefle Söderhamn 15.7
okänd vind
12.51 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Luleå 25.8
medvind
12.18 Maria Teilman 86 Hammarby Lerum 11.8
12.20 Pernilla Tornemark 85 Malmö Karlskrona 4.8
12.20 Emma Hansson 86 Heleneholm Lerum 11.8
12.28 Emma Björkman 86 IF Göta Halmstad 15.7
12.32 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Lerum 11.8
12.35 Elin Lundqvist 86 IF Göta Lerum 11.8
12.39 Josefina Hallström 86 Gefle Vasteras 5.8
12.56 Emma Magnusson 85 Växjö Högby 12.7
12.58 Jessica Rydin 85 Tingberg Kungälv 24.6
12.59 Jessica Svensson 86 Tureberg Lerum 11.8
12.66 Moa Larsson 85 Orient Uddevalla 24.5
12.69 Emily Karlsson 85 KA2 Halmstad 15.7
Manuell tidtagning
12.4m Annika Andersson 85 Trelleborg Eslöv 19.8

200m

24.79 Pernilla Tornemark 85 Malmö Hassleholm 29.7
25.12 Emma Björkman 86 IF Göta Stockholm 15.9
25.33 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Lerum 12.8
25.33 Elin Lundqvist 86 IF Göta Stockholm 15.9
25.35 Emma Hansson 86 Heleneholm Värnamo 7.9
25.39 Maria Teilman 86 Hammarby Stockholm 15.9
25.44 Jessica Samuelsson 85 Boo Lerum 12.8
25.50 Annika Andersson 85 Trelleborg Staffanstorp 16.6
25.54 Therese Gustafsson 85 Kil Gävle 21.7
25.54 Tove Åkerblom 85 Malmö Växjö 25.8
25.57 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 5.9
25.64 Jessica Rydin 85 Tingberg Halmstad 14.7
25.65 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Söderhamn 14.6
25.67 Evelina Lunner 86 Västerås Katrineholm 26.8
25.78 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Tranås 30.9
25.78 Johanna Sjöström 86 Västerås Västerås 5.9
25.82 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Helsingborg 8.7
25.99 Maja Söderholm 85 Östersund Lerum 12.8
26.07 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Gävle 21.7
26.11 Maria Welander 86 Helsingborg Helsingborg 8.7
okänd vind
25.37 Jessica Samuelsson 85 Boo Vasteras 4.8
medvind
25.18 Evelina Lunner 86 Västerås Västerås 3.7
25.25 Emma Hansson 86 Heleneholm Vellinge 3.6
25.86 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Skellefteå 24.5
25.96 Emma Magnusson 85 Växjö Högby 12.7
Manuell tidtagning
25.7m Emma Wiberg 86 IFK Umeå Umeå 30.8

300m

39.48 Pernilla Tornemark 85 Malmö Växjö 18.8
40.27 Emma Björkman 86 IF Göta Växjö 18.8
40.28 Tove Åkerblom 85 Malmö Hassleholm 28.7
40.45 Jessica Samuelsson 85 Boo Lerum 10.8
40.75 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Linköping 1.9
40.75 Maria Teilman 86 Hammarby Växjö 18.8
40.91 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Sollefteå 7.7
41.01 Emma Magnusson 85 Växjö Göteborg 1.7
41.22 Maja Söderholm 85 Östersund Sollefteå 7.7
41.25 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Vasteras 5.8
41.56 Jenny Holmroos 86 Västerås Stockholm 8.7
41.70 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Härnösand 2.6
41.87 Jenny Olsson 85 Örebro Vasteras 5.8
41.87 Sara Strömberg 86 Heleneholm Vellinge 16.9
42.12 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Göteborg 1.7
42.45 Ann-Sofie Landström 85 Nynäshamn Huddinge 8.9
42.50 Annika Andersson 85 Trelleborg Klippan 4.8
42.55 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 1-7
42.86 Anna Naukkarinen 85 Gimo Uppsala 1.9
42.93 Ann Johansson 85 Söderhamn Bollnäs 12.6

800m

2:09.31 Jenny Holmroos 86 Västerås Växjö 24.8
2:10.75 Magdalena Ottersten 85 Hälle Västerås 3.7
2:14.14 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Lerum 12.8
2:14.26 Pernilla Nyström 85 Hälle Uddevalla 28.7
2:14.87 Jenny Olsson 85 Örebro Gävle 21.7
2:15.10 Emelie Brändström 85 Orient Vasteras 3.8
2:15.91 Ann Johansson 85 Söderhamn Gävle 24.6
2:16.30 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Lerum 12.8
2:17.47 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Lerum 12.8
2:17.84 Petra Kindlund 85 Falun Lerum 12.8
2:17.94 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Helsingborg 6.7
2:18.29 Ellen Söderhult 86 Hammarby Växjö 18.8
2:18.33 Hanna Holst 85 Växjö Växjö 18.8
2:19.04 Ann-Sofie Landström 85 Nynäshamn Huddinge 9.9
2:20.32 Elin Andersson 86 Kungsängen Lerum 12.8
2:20.32 Malin Andersson 85 Örebro Lerum 12.8
2:20.42 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Göteborg 27.5
2:20.50 Anja Tolonen 85 Hagen Skövde 13.5
2:20.97 Ida Lindström 86 Täby Lerum 12.8
2:22.69 Maja Lind 86 Umedalen Lerum 12.8

2000m

6:26.35 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Sävedalen 3.6
6:26.63 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Göteborg 29.6
6:34.84 Jenny Holmroos 86 Västerås Lerum 10.8
6:44.42 Ellen Söderhult 86 Hammarby Stockholm 16.9
6:44.78 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Stockholm 16.9
6:45.30 Magdalena Ottersten 85 Hälle Lerum 10.8
6:46.58 Maja Lind 86 Umedalen Lerum 10.8
6:47.52 Pernilla Nyström 85 Hälle Lerum 10.8
6:49.96 Ida Lindström 86 Täby Lerum 10.8
6:50.2m Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Oskarshamn 4.7
6:56.10 Louise Berglund 86 Växjö Karlskrona 3.8
6:59.32 Mikaela Edlund 85 Rånäs Gävle 20.7
7:00.21 Mar-Lee Norberg 85 Gimo Lerum 10.8
7:01.96 Hanna Holst 85 Växjö Göteborg 29.6
7:05.93 Camilla Nyström 85 Högbo GIF Lerum 10.8
7:06.65 Emmylie Nordh 86 Mariestad Göteborg 29.6
7:08.18 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Stockholm 16.9
7:10.55 Catrine Josefsson 86 Huddinge Stockholm 16.9
7:12.61 Moa Westman 86 Rånäs Lerum 10.8
7:13.77 Ida Hansson 86 Sävedalen Göteborg 29.6

1500m hinder

5:05.8m Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Gävle 24.6
5:10.09 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Lerum 11.8
5:10.13 Magdalena Ottersten 85 Hälle Lerum 11.8
5:12.17 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Sävedalen 4.6
5:16.89 Hanna Holst 85 Växjö Lerum 11.8
5:24.49 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Lerum 11.8
5:34.5m Charlotta Ottersten 85 Hälle Kungälv 2.8
5:37.01 Caroline Erlingsson 86 Ängelholm Lerum 11.8
5:39.57 Malin Westh 85 Lidköping Lerum 11.8
5:42.37 Catrin Josefsson 86 Huddinge Lerum 11.8
5:42.43 Emmylie Nordh 86 Mariestad Lerum 11.8
5:45.16 Sandra Wallin 86 Gimo Lerum 11.8
5:45.85 Anna Schlosser 86 Tingberg Sävedalen 4.6
5:52.54 Sofia Kyrk 86 IF Göta Sävedalen 4.6

100m häck/76.2

14.01 Sofia Klüft 85 Växjö Gavle 4.8
14.13 Emma Hansson 86 Heleneholm Göteborg 1.7
14.17 Therese Gustafsson 85 Kil Stockholm 15.9
14.26 Johanna Sjöström 86 Västerås Stockholm 14.9
14.57 Josefina Hallström 86 Gefle Lerum 10.8
14.62 Siri Fagerlund 86 Orient Lerum 10.8
14.66 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Lerum 10.8
14.83 Emma Björkman 86 IF Göta Växjö 18.8
14.94 Jessica Samuelsson 85 Boo Stockholm 15.9
15.06 Tove Åkerblom 85 Malmö Stockholm 15.9
15.09 Emma Magnusson 85 Växjö Stockholm 15.9
15.16 Linda Aguzey 85 Sundsvall Stockholm 15.9
15.25 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Klippan 5.8
15.27 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sollentuna 3.6
15.38 Moa Larsson 85 Orient Göteborg 1.7
15.41 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sollentuna 3.6
15.44 Jenny Baatz 85 Angered Lerum 10.8
15.51 Jessica Rydin 85 Tingberg Gavle 4.8
15.52 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Lerum 10.8
15.53 Camilla Kramar 86 Huddinge Sollentuna 3.6
15.53 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Göteborg 1.7
medvind
14.03 Emma Hansson 86 Heleneholm Halmstad 15.7
15.32 Jenny Baatz 85 Angered Halmstad 15.7
15.47 Jessica Rydin 85 Tingberg Silkeborg, DEN 22.9
Manuell tidtagning
15.3m Jessica Rydin 85 Tingberg Skövde 18.8

300m häck/76.2

42.90 Therese Gustafsson 85 Kil Karlstad 29.8
43.39 Emma Björkman 86 IF Göta Lerum 12.8
43.55 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Lerum 12.8
43.71 Jessica Samuelsson 85 Boo Stockholm 16.9
44.33 Tove Åkerblom 85 Malmö Klippan 5.8
44.34 Johanna Sjöström 86 Västerås Stockholm 16.9
44.50 Emma Magnusson 85 Växjö Lerum 12.8
44.63 Emma Hansson 86 Heleneholm Lerum 12.8
44.75 Josefina Hallström 86 Gefle Stockholm 16.9
45.10 Linda Aguzey 85 Sundsvall Lerum 12.8
46.09 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Stockholm 16.9
46.13 Jenny Baatz 85 Angered Göteborg 29.6
46.39 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Stockholm 16.9
46.94 Emelie Andrén 85 Ullevi Lerum 17.6
47.04 Frida Sundell 85 Hammerdal Sollefteå 8.7
47.17 Charlotte Fougberg 85 Göteborgs KIK Vasteras 4.8
47.19 Annika Andersson 85 Trelleborg Stockholm 16.9
47.41 Jenny Holmroos 86 Västerås Göteborg 29.6
47.47 Lovisa Lagerblad 85 Hammarby Stockholm 16.9
47.63 Maja Söderholm 85 Östersund Härnösand 2.6
47.63 Sofie Labraaten 85 Bollnäs Göteborg 29.6
Manuell tidtagning
44.7m Linda Aguzey 85 Sundsvall Sundsvall 28.7

Höjd

1.71 Madelen Olsson 85 IF Göta Karlstad 25.8
1.70 Lotta Hultin 85 Hässelby Sollentuna 2.6
1.70 Jessica Rydin 85 Tingberg Stenungsund 27.5
1.70 Frida Brolin 85 Ärla Örebro 19.8
1.68 Sofia Klüft 85 Växjö Lerum 19.5
1.67 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Enskede 14.6
1.66 Elin Hansson 85 Finish Malmö 10.7
1.66 Andrea Åhlin 86 Strömstad Kil 4.8
1.66 Erica Jarder 86 Linnéa Lerum 11.8
1.66 Jenny Gunnarsson 85 Finish Vellinge 19.8
1.65 Emily Karlsson 85 KA2 Göteborg 1.7
1.63 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Stockholm 16.9
1.63 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Skellefteå 17.6
1.61 Emma Björkman 86 IF Göta Karlstad 25.8
1.60 Karolina Skoglund 85 Tureberg Enskede 14.6
1.60 Johanna Ruul 86 Tjalve Katrineholm 10.6
1.60 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Lerum 11.8
1.60 Ida Persson 85 Ystad Staffanstorp 17.6
1.59 Maria Aldeborg 85 Orient Göteborg 1.7
1.58 Betty Öhlén 85 Sundsvall Sundsvall 27.5
1.58 Lina Kristoffersson 86 Nordanstig Sollefteå 8.7
1.58 Majken Lidén 85 IF Göta Arvika 21.7
1.58 Emma Hansson 86 Heleneholm Värnamo 7.9

Stav

3.57 Christina Garametsos 86 Malmö Växjö 25.8
3.30 Sophie Larup 86 Malmö Staffanstorp 17.6
3.17 Ewa Warnqvist 85 KA2 Stockholm 14.9
3.07 Maria Ullberg 86 Danderyd Athl Lerum 10.8
2.97 Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden Stockholm 14.9
2.87 Sofia Klüft 85 Växjö Stockholm 14.9
2.85 Anna Melkersson 85 Växjö Växjö 18.8
2.80 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Växjö 26.5
2.80 Louise Carlred 85 Ullevi Lübeck, GER 3.6
2.77 Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden Stockholm 14.9
2.75 Yordabel Abraham 86 Ullevi Uddevalla 29.7
2.75 Ellinor Ahlin 86 Nordanstig Hudiksvall 18.8
2.73 Agnes Forsberg 86 Kalmar Lerum 10.8
2.73 Chris Danielsson 86 Kalmar Lerum 10.8
2.70 Isabelle Karlesand 86 Färjestaden Kalmar 25.7
2.70 Åsa Wilén 86 Kville Göteborg 6.9
2.40 Linda Aguzey 85 Sundsvall Sundsvall 26.5
2.35 Charlotte Johansson 86 Orient Uddevalla 25.8
2.33 Emma Svensson 86 Trelleborg Helsingborg 8.7
2.31 Hanna Näslund 86 Frösön Krokom 16.6

Längd

5.82 Therese Gustafsson 85 Kil Helsingborg 8.7
5.77 Emma Hansson 86 Heleneholm Värnamo 8.9
5.74 Sofia Klüft 85 Växjö Lerum 10.8
5.66 Jessica Rydin 85 Tingberg Lerum 10.8
5.57 Marie Barenfeld 85 Örebro Gävle 21.7
5.49 Pernilla Tornemark 85 Malmö Stockholm 16.9
5.49 Gabriella Lundwall 85 Westmannia Lerum 10.8
5.49 Camilla Olsson 86 Malmö Lerum 12.8
5.48 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Helsingborg 8.7
5.47 Moa Larsson 85 Orient Stockholm 16.9
5.45 Josefina Hallström 86 Gefle Gävle 19.8
5.43 Malin Marmbrandt 85 Enköping Göteborg 30.6
5.43 Jenny Nilsson 85 Oskarshamn Oskarshamn 18.8
5.39 Emma Björkman 86 IF Göta Värnamo 8.9
5.39 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Lerum 12.8
5.38 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sollentuna 2.6
5.38 Emily Karlsson 85 KA2 Stendal, GER 26.5
5.38 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Gavle 5.8
5.36 Linda Aguzey 85 Sundsvall Gävle 21.7
5.34 Marléne Lindström 85 Ununge Lerum 10.8
okänd vind
5.42 Emma Björkman 86 IF Göta Karlstad 25.8
medvind
5.85 Sofia Klüft 85 Växjö Växjö 26.5
5.69 Malin Marmbrandt 85 Enköping Uppsala 20.5
5.69 Jessica Rydin 85 Tingberg Lerum 20.5
5.56 Josefina Hallström 86 Gefle Lerum 12.8
5.38 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Umeå 9.6

Tresteg

12.63 Mfon Etim 85 Angered Debrecen, HUN 12.7
12.04 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Lerum 11.8
11.72 Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK Göteborg 1.7
11.71 Linda Aguzey 85 Sundsvall Stockholm 14.9
11.55 Emily Karlsson 85 KA2 Kalmar 25.7
11.37 Marie Barenfeld 85 Örebro Garphyttan 18.8
11.33 Sara Strömberg 86 Heleneholm Lerum 10.8
11.32 Anna Otterstedt 85 Ullevi Stockholm 14.9
11.29 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Stockholm 14.9
11.29 Camilla Olsson 86 Malmö Lerum 10.8
11.27 Annika Andersson 86 Hammarby Stockholm 15.9
11.26 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Lerum 10.8
11.25 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Gävle 20.7
11.21 Camilla Kramar 86 Huddinge Helsingborg 6.7
11.19 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sollentuna 3.6
11.11 Jenny Baatz 85 Angered Uddevalla 29.7
11.06 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Stockholm 15.9
11.00 Josefina Hallström 86 Gefle Gävle 18.8
11.00 Linda Gårlin 86 Tjalve Motala 19.6
10.96 Moa Larsson 85 Orient Uddevalla 17.6
medvind
11.59 Anna Otterstedt 85 Ullevi Sävedalen 4.6
11.53 Marie Barenfeld 85 Örebro Garphyttan 18.8
11.43 Jenny Baatz 85 Angered Sävedalen 4.6
11.39 Annika Andersson 86 Hammarby Lerum 10.8
11.11 Camilla Kramar 86 Huddinge Sollentuna 3.6

Kula/3.0

14.55 Marie Barenfeld 85 Örebro Lerum 12.8
14.05 Carolina Hjelt 86 Huddinge Stockholm 16.9
12.94 Malin Renman 86 Östersund Göteborg 29.6
12.88 Caroline Höglund 85 Mölndal Karlstad 11.9
12.84 Pia Ankarling 86 IF Göta Lerum 10.8
12.80 Martina Efraimsson 85 Motala Växjö 18.8
12.69 Betty Öhlén 85 Sundsvall Sundsvall 26.5
12.58 Lina Törnqvist 86 Motala Stockholm 16.9
12.53 Jessica Rydin 85 Tingberg Nurmijärvi, FIN 12.6
12.26 Ida Persson 85 Ystad Lerum 12.8
12.17 Emma Johansson 85 Ånge Stockholm 14.9
12.06 Kristin Åberg 85 Finish Vellinge 3.6
12.04 Tanja Olsson 85 Klippan Klippan 4.8
12.00 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Stockholm 7.7
11.99 Anna Svensson 85 Växjö Jönköping 13.5
11.97 Jenny Ahlin 86 Enköping Uppsala 1.9
11.96 Emelie Davidsson 86 Växjö Lerum 10.8
11.80 Annelie Persson 85 Wärnamo Värnamo 4.6
11.76 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Växjö 18.8
11.69 Annica Beckman 86 Sävedalen Lerum 10.8
11.69 Ida Hellgren 85 Ullevi Stockholm 14.9

Diskus/1.0

38.71 Marie Barenfeld 85 Örebro Kil 4.8
37.88 Carolina Hjelt 86 Huddinge Göteborg 1.7
37.51 Caroline Höglund 85 Mölndal Karlstad 25.8
37.27 Arijana Mustafi 85 Angered Göteborg 6.9
36.59 Jessica Larsson 85 Skellefteå Skellefteå 18.8
35.46 Suzanne Eneros 86 Kalmar Stockholm 14.9
34.68 Anna Jonsson 86 Vännäs Gävle 21.7
34.13 Cine Igeland 85 Vännäs Vännäs 15.8
33.60 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Stockholm 16.9
33.52 Maria Jansson 86 Götlunda Stockholm 14.9
33.03 Jenny Ahlin 86 Enköping Stockholm 14.9
33.02 Kristin Åberg 85 Finish Lerum 11.8
32.97 Pia Ankarling 86 IF Göta Stockholm 14.9
32.71 Malin Renman 86 Östersund Göteborg 1.7
32.69 Anna Hansson 85 Motala Motala 19.6
31.84 Lisa Johansson 86 Ullevi Göteborg 1.7
31.63 Martina Efraimsson 85 Motala Motala 19.6
31.35 Sandra Höjer 85 Fjugesta Kil 4.8
31.07 Jessica Rydin 85 Tingberg Lilla Edet 31.7
31.05 Annelie Persson 85 Wärnamo Värnamo 4.6

Slägga/3.0

48.04 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Vasteras 3.8
46.73 Annika Hjelm 86 Huddinge Huddinge 4.10
46.40 Frida Brolin 85 Ärla Vasteras 3.8
45.50 Ida Sjöström 85 Strand Hudiksvall 31.7
44.44 Madelene Widequist 85 Västerås Enskede 15.9
44.09 Lisa Johansson 86 Ullevi Göteborg 11.9
43.70 Carolina Hjelt 86 Huddinge Enskede 11.9
43.63 Malin Renman 86 Östersund Enskede 15.9
42.98 Caroline Höglund 85 Mölndal Lerum 17.6
42.65 Ida Hellgren 85 Ullevi Göteborg 11.9
42.56 Jenny Larsson 86 Filipstad Karlstad 25.8
41.85 Cine Igeland 85 Vännäs Enskede 15.9
41.03 Michaela Johansson 86 Arvika Enskede 15.9
40.28 Therese Constantin 85 Orient Herrljunga 26.8
40.01 Salome Völundardottir 85 Växjö Enskede 15.9
39.35 Maria Jansson 86 Götlunda Enskede 15.9
39.16 Jessica Larsson 85 Skellefteå Gävle 20.7
38.68 Pia Ankarling 86 IF Göta Torsby 9.6
38.60 Martina Efraimsson 85 Motala Norrköping 6.9
38.28 Veronica Lundgren 86 Ånge Sundsvall 21.8

Spjut/600

40.78 Marléne Lindström 85 Ununge Gävle 22.7
40.53 Marie Barenfeld 85 Örebro Gävle 22.7
39.89 Betty Öhlén 85 Sundsvall Sundsvall 27.5
37.86 Johanna Djukanovic 85 Färjestaden Karlskrona 3.8
37.81 Alexandra Swärm 85 Motala Linköping 1.9
37.28 Sara Sjödin 86 Brännan Ånge 26.8
36.98 Martina Efraimsson 85 Motala Motala 20.6
35.89 Veronica Lundgren 86 Ånge Sundsvall 27.5
35.48 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Stockholm 28.8
34.74 Malin Renman 86 Östersund Östersund 8.8
34.40 Michaela Johansson 86 Arvika Karlstad 25.8
34.36 Tina Johnsson 86 IF Göta Stockholm 15.9
34.25 Tanja Olsson 85 Klippan Halmstad 14.7
33.47 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Gavle 5.8
32.90 Frida Linnér 86 Sollefteå Krokom ??.8
32.68 Josefine Swärm 85 Motala Norrköping 12.5
32.17 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Vasteras 5.8
32.00 Annica Beckman 86 Sävedalen Sävedalen 21.8
31.96 Annika Nyberg 85 Mölndal Lerum 10.8
31.42 Jessica Rydin 85 Tingberg Skövde 18.8

Sjukamp/F16

5.680 Sofia Klüft 85 Växjö Gävle 5.8
5.552 Emma Hansson 86 Heleneholm Värnamo 8.9
5.460 Jessica Rydin 85 Tingberg Gävle 5.8
5.321 Marie Barenfeld 85 Örebro Gävle 23.9
4.898 Emma Björkman 86 IF Göta Värnamo 8.9
4.842 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Enköping 8.7
4.831 Ida Persson 85 Ystad Värnamo 8.9
4.491 Marléne Lindström 85 Ununge Värnamo 8.9
4.438 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Värnamo 8.9
4.364 Emily Karlsson 85 KA2 Värnamo 8.9
4.071 Josefine Swärm 85 Motala Motala 2.10
3.852 Isabell Petersson 86 Färjestaden Värnamo 8.9
3.674 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Lekeryd 1.7
3.650 Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK Lerum 20.5
3.520 Siri Fagerlund 86 Orient Värnamo 8.9
3.508 Martina Efraimsson 85 Motala Motala 2.10
3.359 Josefin Thudén 85 Motala Motala 2.10

>