Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 23 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F16 ute 2016

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 30 OKT, 2016
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2016.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1994-1996, P19/F19: Födda 1997-1998, P17/F17: Födda 1999, P16/F16: Födda 2000, P15/F15: Födda 2001, P14/F14: Födda 20012 - plus ev 03:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.12 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Stockholm/S 18.6
12.12 Greta Deltin 00 Hammarby Vellinge 5.8
12.25 Gabriella Holmström 00 Upsala Vellinge 5.8
12.32 Madeleine Winberg 00 Mölndal Vellinge 5.8
12.37 Mathilda Gustafsson 00 Tanum Tanumshede 6.7
12.52 Emmy Smedberg 00 KA2 Vellinge 5.8
12.53 Linda Eriksson 00 Huddinge Stockholm/S 18.6
12.62 Virva Rylander 00 Västerås Köping 18.6
12.71 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Stockholm/S 18.6
12.73 Julia Björkman 00 Kville Kalmar 5.6
12.78 Clara Augustsson 00 Ymer Varberg 14.8
12.84 Alva von Gerber 00 Huddinge Göteborg/U 2.7
12.84 Ide Ileso 00 Ullevi Mölndal 23.7
12.89 Erika Wärff 00 Malmö Eslöv 22.5
12.89 Ylwa Haglund 00 Falun Mora 3.9
12.96 Melisa Zilic 00 Falun Falun 21.5
12.98 Alexandra Pekic 00 Örgryte Göteborg/S 11.6
13.01 Lea Andersen 00 Täby Sätra 28.8
13.06 Moa Holm 00 Lidingö Stockholm/S 18.6
13.06 Ebba Molinder 00 Mölndal Kungsbacka 4.9
oklar/okänd vind
12.12 Greta Deltin 00 Hammarby Västerås 31.7
12.47 Emmy Smedberg 00 KA2 Västerås 31.7
12.56 Virva Rylander 00 Västerås Västerås 31.7
12.66 Julia Björkman 00 Kville Vellinge 5.8
12.99 Sofia Sundstedt 00 Västerås Västerås 31.7
13.00 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Stenungsund 14.5
medvind
12.43 Emmy Smedberg 00 KA2 Västerås 31.7
12.54 Virva Rylander 00 Västerås Västerås 31.7
12.66 Clara Augustsson 00 Ymer Göteborg/S 11.6
12.67 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg/S 11.6
12.68 Alva von Gerber 00 Huddinge Vellinge 5.8
12.73 Lea Andersen 00 Täby Danderyd 15.5
12.82 Erika Wärff 00 Malmö Ystad 24.7
12.95 Sofia Sundstedt 00 Västerås Västerås 31.7
13.06 Marie Ebbestad 00 Upsala Gävle 16.7

200m

24.95 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Göteborg/U 3.7
25.10 Mathilda Gustafsson 00 Tanum Göteborg/S 12.6
25.41 Virva Rylander 00 Västerås Enskede 14.5
25.61 Emmy Smedberg 00 KA2 Stockholm/S 19.6
25.63 Gabriella Holmström 00 Upsala Västerås 30.7
25.66 Madeleine Winberg 00 Mölndal Göteborg/U 3.7
25.74 Linda Eriksson 00 Huddinge Stockholm/S 19.6
25.82 Linnea Wijk 00 Lerum Göteborg/U 3.7
25.85 Erika Wärff 00 Malmö Tbilisi, GEO 14.7
25.99 Ide Ileso 00 Ullevi Göteborg/U 3.7
26.17 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/U 3.7
26.19 Clara Augustsson 00 Ymer Göteborg/S 12.6
26.24 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Skara 3.9
26.33 Alexandra Pekic 00 Örgryte Halmstad 19.6
26.33 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 3.7
26.49 Lovisa Karlsson 00 Högby Huddinge 11.6
26.55 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Vellinge 6.8
26.67 Alva von Gerber 00 Huddinge Göteborg/U 3.7
26.80 Lovisa Ellström 00 IF Göta Helsingborg 9.7
26.81 Felicia Kölvall 00 Flen Helsingborg 9.7
medvind
25.33 Gabriella Holmström 00 Upsala Vellinge 7.8
25.54 Emmy Smedberg 00 KA2 Vellinge 7.8
26.19 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Vellinge 7.8
26.22 Julia Björkman 00 Kville Högby 13.8
26.66 Klara Magnusson 00 Hagen Högby 13.8
26.70 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Huddinge 22.5

400m

58.36 Virva Rylander 00 Västerås Göteborg/U 2.7
59.07 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 12.6
59.11 Senna Ohlsson 00 Ardmore, PA 11.5
59.17 Erika Wärff 00 Malmö Vellinge 19.6
59.60 Hanna Näslund 00 Trångsviken Krokom 3.9
59.76 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 2.7
60.16 Alexandra Pekic 00 Örgryte Göteborg/U 2.7
60.49 Lovisa Ellström 00 IF Göta Göteborg/U 2.7
60.62 Ide Ileso 00 Ullevi Göteborg/U 2.7
60.84 Astrid Atle 00 Hammarby Göteborg/U 2.7
60.88 Vilma Hultström 00 Hammarby Göteborg/U 2.7
61.43 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Gävle 17.7
61.50 Linn Arnlund 00 Vingarna Sollentuna 5.6
61.55 Ylwa Haglund 00 Falun Högby 31.7
61.91 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Vellinge 5.8
61.99 Hanna Säfström 00 Örebro Enskede 14.5
62.43 Hannah Hellbom 00 Falun Uppsala 11.6
62.61 Emelie Svensson 00 Tumba Uppsala 11.6
62.79 Freja Richardson 00 Växjö Nässjö 11.6
62.93 Maria Novak 00 Trångsviken Krokom 3.9

800m

2:17.75 Hanna Näslund 00 Trångsviken Stockholm/S 19.6
2:17.82 Senna Ohlsson 00 Kennett Square, PA 30.4
2:20.06 Lovisa Ellström 00 IF Göta Göteborg/U 1.7
2:20.99 Cornelia Alm 00 Täby Vellinge 7.8
2:21.37 Thea Norlund 00 Skellefteå Skellefteå 30.7
2:21.42 Emily Fielder 00 Motala Motala 22.6
2:21.59 Vilma Hultström 00 Hammarby Göteborg/U 1.7
2:22.30 Emilia Bentayeb 00 Täby Sollentuna 4.6
2:22.68 Linda Nyblom 00 Tureberg Huddinge 21.5
2:25.28 Linn Alness Borg 00 Lidingö Vellinge 6.8
2:25.62 Hannah Hellbom 00 Falun Mora 3.9
2:25.62 Filippa Hörnberg 00 Hässelby Vellinge 6.8
2:25.75 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Gävle 22.5
2:26.14 Amani Ismael 00 Malmö Trelleborg 4.6
2:26.36 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 12.6
2:26.41 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 1,7
2:29.26 Lisa Wilhelmsson 00 Växjö Vellinge 6.8
2:29.83 Mimmi Andersson 00 Växjö Vellinge 6.8
2:29.96 Linnea Sennström 00 Hässelby Huddinge 21.5
2:31.30 Maria Novak 00 Trångsviken Krokom 4.9

1500m

4:47.70 Hanna Näslund 00 Trångsviken Göteborg/U 2.7
4:52.88 Thea Norlund 00 Skellefteå Vellinge 6.8
4:54.8m Klara Magnusson 00 Hagen Skövde 13.9
4:55.71 Emily Fielder 00 Motala Göteborg/U 2.7
4:57.23 Emilia Bentayeb 00 Täby Vellinge 6.8
5:03.45 Linn Alness Borg 00 Lidingö Vellinge 6.8
5:04.26 Amani Ismael 00 Malmö Hässleholm 28.5
5:06.28 Linnea Sennström 00 Hässelby Gävle 16.7
5:07.83 Cornelia Alm 00 Täby Enskede 14.5
5:08.48 Emelie Eriksson 00 Säter Stockholm/S 17.6
5:15.18 Nellie Sundenhammar 00 IF Göta Kil 4.6
5:18.31 Hedvig Leijonhielm 00 Spårvägen Sollentuna 5.6
5:23.0m Maria Novak 00 Trångsviken Krokom 21.7
5:24.01 Hanna Abrahamsson 00 Eksjö Södra Nässjö 11.6
5:25.05 Clara Ekman 00 Lidköping Lidköping 18.6
5:33.10 Ida Esperi 00 Haparanda Skellefteå 31.7
5:35.20 Lisa Folkesson 00 Oskarshamn Nässjö 11.6
utan sarg
5:17.88 Maria Novak 00 Trångsviken Östersund 25.9

3000m

10:46.32 Emily Fielder 00 Motala Vellinge 5.8
10:47.90 Linnea Sennström 00 Hässelby Vellinge 5.8
11:05.33 Amani Ismael 00 Malmö Tårnby, DEN 8.5
11:06.08 Clara Ekman 00 Lidköping Vellinge 5.8
11:37.50 Tuuli Pantzare 00 N 88 Luleå 28.5
11:45.46 Ida Esperi 00 Haparanda Luleå 28.5
11:48.76 Lisa Wilhelmsson 00 Växjö Huddinge 20.8
11:56.18 Moa Rundgren 00 Tväråselet Luleå 28.5
11:57.4m Klara Hofer Mattsson 00 IFK Umeå Umeå 27.6
11:58.00 Wilma Hultström 00 Hammarby Huddinge 20.8
12:01.31 Lisa Folkesson 00 Oskarshamn Högby 17.7
12:05.02 Hedvig Leijonhielm 00 Spårvägen Huddinge 20.8

1500m hinder/76.2

5:11.20 Hanna Näslund 00 Trångsviken Vellinge 7.8
5:12.30 Thea Norlund 00 Skellefteå Vellinge 7.8
5:21.23 Emilia Bentayeb 00 Täby Vellinge 7.8
5:29.59 Frida Johansson 00 Karlskoga Vellinge 7.8
5:29.68 Lisa Wilhelmsson 00 Växjö Vellinge 7.8
5:33.81 Amani Ismael 00 Malmö Helsingborg 8.7
5:52.04 Hedvig Leijonhielm 00 Spårvägen Vellinge 7.8
5:52.18 Linnea Sennström 00 Hässelby Vellinge 7.8
5:52.9m Maria Novak 00 Trångsviken Krokom 20.9
6:13.90 Klara Hofer Mattsson 00 IFK Umeå Gävle 22.5

100m häck/76.2

14.15 Emmy Smedberg 00 KA2 Göteborg/U 3.7
14.18 Lovisa Karlsson 00 Högby Skruv 21.5
14.52 Erika Wärff 00 Malmö Sätra 14.5
14.75 Alva von Gerber 00 Huddinge Gävle 17.7
15.04 Izabella Ripsweden 00 Tumba Stockholm/S 19.6
15.12 Melisa Zilic 00 Falun Falun 21.8
15.16 Therese Nätstrand 00 Örgryte Göteborg/U 3.7
15.23 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 3.7
15.25 Ingrid Holmquist 00 Örebro Göteborg/U 3.7
16.11 Sally Börjesson Frantzén 00 Öresund Göteborg/U 3.7
16.12 Agnes Hill 00 Kvarnsveden Gävle 17.7
16.13 Olivia Köhler 00 Gällivare Boden 11.6
16.40 Lovisa Stadelmann 00 Norrköping Finspång 28.5
16.51 Linn Beer 00 Lund Vellinge 18.6
16.54 Eir Persson 00 Lund Hässleholm 28.5
16.71 Ylwa Haglund 00 Falun Falun 21.5
16.71 Sara Grahn 00 KA2 Hässleholm 28.5
16.75 Freja Richardsson 00 Växjö Skruv 21.5
16.80 Filippa Lundberg 00 Tyresö Sollentuna 5.6
16.83 Emelie Eklund 00 Täby Stockholm/S 16.8
medvind
15.72 Filippa Lundberg 00 Tyresö Falun 10.9

300m häck/76.2

44.12 Erika Wärff 00 Malmö Vellinge 7.8
44.57 Lea Andersen 00 Täby Stockholm/S 18.6
45.41 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Vellinge 7.8
45.42 Therese Nätstrand 00 Örgryte Vellinge 7.8
46.49 Filippa Lundberg 00 Tyresö Huddinge 20.5
47.03 Ylwa Haglund 00 Falun Falun 21.8
47.93 Lovisa Ellström 00 IF Göta Stockholm/S 18.6
47.99 Thea Norlund 00 Skellefteå Krokom 3.9
48.02 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Vellinge 7.8
48.03 Sara Dahlén 00 Lerum Göteborg/U 1.7
48.76 Linnea Ånger 00 Söderhamn Vellinge 6.8
48.85 Nellie Bjerstedt 00 Åhus Stockholm/S 18.6
49.05 Freja Richardson 00 Växjö Nässjö 12.6
49.26 Sanna Sandström 00 Göteborgs KIK Helsingborg 8.7
50.03 Lisa Wilhelmsson 00 Växjö Nässjö 12.6
50.33 My Åsén 00 Sundsvall Timrå 13.8
50.59 Ebba Löfholm 00 Örebro Norrköping 11.6
51.50 Malin Nilsson 00 Skellefteå Skellefteå 31.7

Höjd

1.81 Erika Wärff 00 Malmö Göteborg/U 2.7
1.73 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg/U 2.7
1.69 Tilda Ånborg 00 Motala Vellinge 5.8
1.65 Ellen Hedin 00 Orient Oslo, NOR 13.8
1.65 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Leksand 23.7
1.63 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Falun 10.9
1.63 Filippa Backman 00 Gefle Uppsala 12.6
1.62 Ingrid Holmquist 00 Örebro Göteborg/U 2.7
1.62 Alexandra Schill 00 Örgryte Vellinge 5.8
1.62 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Vellinge 5.8
1.61 Hannah Hellbom 00 Falun Falun 21.8
1.57 Lovisa Stadelmann 00 Norrköping Finspång 28.5
1.56 Mathilda Eklund 00 Westmannia Västerås 30.7
1.55 Ida Gustafsson 00 Ymer Halmstad 19.6
1.54 Linnea Bodin 00 Örebro Falun 10.9
1.54 Erica Honeth 00 Växjö Tranås 25.9
1.53 Isabella Obradovic 00 Lund Vellinge 5.8
1.50 Saga Norin 00 Kongahälla Lübeck, GER 11.6

Stav

3.64 Megan Berg Nobeus 00 Malmö Vellinge 7.8
3.23 Ellen Haavisto 00 Eskilstuna Eskilstuna 12.6
3.20 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 12.6
3.11 Emmy Haavisto 00 Eskilstuna Gävle 22.5
3.10 Maja Torstensson 00 Malmö Tårnby, DEN 8.5
3.04 Madeleine Engström 00 Huddinge Gävle 22.5
2.96 Anna Rönner 00 Ullevi Vellinge 7.8
2.92 Cajsa Lindberg 00 Hagen Habo 19.6
2.85 Eir Persson 00 Lund Göteborg/U 2.7
2.85 Cecilia Kenttälä 00 Haparanda Vellinge 7.8
2.70 Wilma Andersson 00 Kvarnsveden Falun 21.5
2.61 Elin Haglund 00 Falun Högby 31.7
2.50 Daniella Milojkovic 00 Trollhättan FIK Kalmar 5.6
2.18 Isabelle Björnfot 00 Umedalen Krokom 4.9

Längd

6.19 Lovisa Karlsson 00 Högby Tbilisi, GEO 16.7
5.71 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 12.6
5.65 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Vellinge 5.8
5.58 Claudia Belgrave 00 Ymer Göteborg/U 2.7
5.54 Melisa Zilic 00 Falun Falun 28.6
5.47 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Huddinge 21.5
5.46 Izabella Ripsweden 00 Tumba Stockholm/S 18.6
5.46 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Täby 3.9
5.41 Linn Egerfält 00 Gefle Vellinge 5.8
5.38 Ingrid Holmquist 00 Örebro Falun 11.9
5.38 Hannah Hellbom 00 Falun Bollnäs 9.7
5.34 Emmy Smedberg 00 KA2 Stockholm/S 19.6
5.30 Emelie Eklund 00 Täby Stockholm/S 19.6
5.27 Signe Hedin 00 Ymer Göteborg/S 12.6
5.27 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Halmstad 19.6
5.25 Alexandra Schill 00 Örgryte Vellinge 5.8
5.21 Clara Augustsson 00 Ymer Vellinge 5.8
5.14 Emma Andreasson 00 Göteborgs KIK Göteborg/S 16.8
5.13 Linn Arnlund 00 Vingarna Sundsvall 19.6
5.11 Filippa Lundberg 00 Tyresö Falun 11.9
medvind
5.34 Signe Hedin 00 Ymer Borås 18.7
5.33 Emelie Eklund 00 Täby Göteborg/U 2.7
5.27 Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 13.8
5.27 Emelie Svensson 00 Tumba Västerås 31.7
5.25 Alexandra Schill 00 Örgryte Göteborg/U 2.7
5.18 Sofie Sundqvist 00 Bollnäs Gävle 16.7

Tresteg

12.24 Lovisa Karlsson 00 Högby Stockholm/S 19.6
11.85 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Stockholm/S 19.6
11.71 Linn Egerfält 00 Gefle Vellinge 7.8
11.69 Emelie Svensson 00 Tumba Vellinge 7.8
11.41 Signe Hedin 00 Ymer Jönköping 13.8
11.36 Emelie Eklund 00 Täby Stockholm/S 19.6
11.09 Sara Grahn 00 KA2 Vellinge 7.8
11.04 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Halmstad 18.6
11.01 Hilma Hofström 00 KA2 Vellinge 7.8
10.92 Alexandra Pekic 00 Örgryte Halmstad 18.6
10.90 Klara Magnusson 00 Hagen Högby 13.8
10.90 Izabella Ripsweden 00 Tumba Vellinge 7.8
10.66 Selena Becanovic 00 Halmstad Halmstad 18.6
10.63 Sofie Sundqvist 00 Bollnäs Krokom 3.9
10.52 Linnea Ånger 00 Söderhamn Krokom 3.9
10.18 Alexandra Schill 00 Örgryte Lerum 28.8
10.17 Hanna Lövblom 00 Täby Huddinge 20.5
10.11 Wilma Andersson 00 Kvarnsveden Gävle 17.7
10.08 Ellen Hedin 00 Orient Oslo, NOR 13.8
9.89 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Huddinge 20.8
medvind
11.76 Emelie Svensson 00 Tumba Göteborg/U 3.7
11.44 Emelie Eklund 00 Täby Stockholm/S 19.6
10.99 Izabella Ripsweden 00 Tumba Stockholm/S 19.6
10.97 Sofie Sundqvist 00 Bollnäs Gävle 17.7
10.53 Emma Joabsson 00 Växjö Tranås 25.9
10.19 Embla Ingelman Sundberg 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 3.7
10.14 Wilma Andersson 00 Kvarnsveden Gävle 17.7

Kula/3.0

15.56 Axelina Johansson 00 Hovslätt Jönköping 1.6
14.46 Erika Wärff 00 Malmö Falun 10.9
13.89 Filippa Blomqvist 00 Öresund Vellinge 7.8
13.73 Ella Andersson 00 Eslöv Helsingborg 10.7
13.72 Julia Axtelius 00 Enköping Vellinge 7.8
13.70 Johanna Edvall 00 Gefle Falun 21.5
13.60 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Vellinge 7.8
13.10 Wilma Lundberg 00 Växjö Skruv 21.5
13.07 Lovisa Karlsson 00 Högby Sätra 14.5
13.05 Kajsa Nilsson 00 Contact Helsingborg 10.7
12.41 Daniella Persson 00 Orient Vellinge 7.8
12.35 Vilma Engbe 00 Öresund Kungälv/S 14.5
11.70 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Järvsö 18.9
11.59 Lina Larsson 00 Säter Järvsö 18.9
11.19 Malin Eriksson 00 Tumba Tumba 2.10
11.10 Linnea Bodin 00 Örebro Falun 10.9
11.10 Olivia Köhler 00 Gällivare Boden 12.6
11.02 Kajsa Jansson 00 Westmannia Eskilstuna 12.6
10.95 Agnes Hill 00 Kvarnsveden Kvarnsveden 4.6
10.89 Therese Hedlund 00 Boden Bollnäs 9.7

Diskus/1.0

44.20 Axelina Johansson 00 Hovslätt Vellinge 6.8
42.70 Ella Andersson 00 Eslöv Eslöv 7.9
40.97 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Västerås 30.7
38.80 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Växjö/A 23.8
35.87 Vilma Engbe 00 Öresund Malmö/S-K 15.6
35.41 Julia Axtelius 00 Enköping Västerås 30.7
33.82 Johanna Edvall 00 Gefle Gävle 21.6
33.62 Sara Forssell 00 Motala Karlstad/M 13.8
33.24 Filippa Blomqvist 00 Öresund Vellinge 18.6
31.64 Tilda Ånborg 00 Motala Arvika 30.7
31.16 Jonna Geiryd 00 Huddinge Sollentuna/E 2.8
30.34 Jennifer Quick 00 Lund Hässleholm 28.5
30.14 Daniella Persson 00 Orient Uddevalla 21.7
29.77 Malin Eriksson 00 Tumba Södertälje 6.6
29.55 Elin Blomkvist 00 IF Göta Kil 27.8
28.84 Elin Forsgård 00 Habo Habo 19.6
27.75 Linnea Wiklund 00 Västerås Falun 21.5
26.89 Lina Larsson 00 Säter Örebro 24.9
26.54 Erika Wärff 00 Malmö Malmö/S-K 24.9
26.52 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Falun 14.9

Slägga/3.0

58.07 Johanna Edvall 00 Gefle Arvika 31.7
58.00 Jennifer Quick 00 Lund Vellinge 5.8
57.63 Sara Forssell 00 Motala Sollentuna/E 5.6
52.11 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Vellinge 5.8
50.50 Jonna Geiryd 00 Huddinge Vellinge 5.8
49.87 Karin Schöldström 00 Tureberg Vellinge 5.8
48.23 Vilma Engbe 00 Öresund Vellinge 5.8
48.10 Elin Jonasson 00 Wärnamo Värnamo 1.10
47.95 Julia Nilsson 00 Varberg Helsingborg 8.7
45.88 Ebba Molinder 00 Mölndal Mölndal 6.10
44.50 Linnea Wiklund 00 Västerås Falun 21.5
44.41 Emilia Östergren 00 Huddinge Sätra/K 7.5
43.80 Elsa Lindén 00 Mölndal Vellinge 5.8
43.26 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Tårnby, DEN 8.5
43.16§ Axelina Johansson 00 Hovslätt Habo 21.8
42.20 Julia Axtelius 00 Enköping Enköping 22.5
40.98 Miranda Nilsson 00 Bore Arvika 31.7
40.97 Johanna Carlsson 00 Ärla Eskilstuna 12.6
40.08 Louise Olsson 00 Huddinge Göteborg/S-K 2.7
39.92 Sanna Stenberg 00 Skellefteå Skellefteå 11.6

Spjut/500

44.20 Erika Wärff 00 Malmö Falun 11.9
42.95 Rebecca Nishiura 00 Wärnamo Jönköping 7.5
41.95 Madeleine Ahlström 00 Luleå Boden 11.6
41.24 Moa Linder 00 Lund Huddinge 20.8
40.37 Moa Floridan 00 Stora Skedvi Säter 28.5
39.59 Martina Börjesson 00 Lerum Vellinge 7.8
38.81 Stina Jacobson 00 Istrum Vellinge 7.8
37.81 Lina Larsson 00 Säter Falun 21.5
37.78 Frida Stormats 00 Motala Vellinge 7.8
36.98 Ella Andersson 00 Eslöv Vellinge 19.6
35.75 Lovisa Karlsson 00 Högby Sätra 15.5
34.38 Alba Lindfors 00 Mälarhöjden Vellinge 7.8
34.28 Miranda Nilsson 00 Bore Arvika 31.7
33.16 Emma Joabsson 00 Växjö Tranås 25.9
32.91§ Gabriella Jansson 00 Ljungby Ljungby 5.6
32.46§ Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Falun 14.9
30.56 Kajsa Jansson 00 Westmannia Köping 19.6
30.38 Ebba Molinder 00 Mölndal Varberg 18.9
30.13 Isabelle Björnfot 00 Umedalen Umeå 24.9
29.17 Emma Andreasson 00 Göteborgs KIK Göteborg/S-K 14.7

Sjukamp/F17

5.498 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 12.6
5.286 Lovisa Karlsson 00 Högby Sätra 15.5
4.242 Ingrid Holmquist 00 Örebro Falun 11.9
3.763 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Falun 11.9
3.744 Filippa Lundberg 00 Tyresö Falun 11.9
3.698 Olivia Köhler 00 Gällivare Falun 11.9
3.559 Ebba Molinder 00 Mölndal Varberg 18.9
3.420 Ebba Löfholm 00 Örebro Falun 11.9
3.396 Sara Dahlén 00 Lerum Falun 11.9
3.322 Izabella Ripsweden 00 Tumba Sätra 15.5

>