Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 30 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F17 ute 2016

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 28 DEC, 2016
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2016.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1994-1996, P19/F19: Födda 1997-1998, P17/F17: Födda 1999, P16/F16: Födda 2000, P15/F15: Födda 2001, P14/F14: Födda 20012 - plus ev 03:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.87 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 20.8
12.06 Ida Thunberg 99 Stål Sollentuna 26.8
12.10 Hanna Axelsson 99 Upsala Tampere, FIN 3.9
12.21 Linn Bäcklin 99 IF Göta Gävle 16.7
12.28 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Göteborg/U 2.7
12.36 Saga Berneryd 99 Spårvägen Sundsvall 31.7
12.38 Rebecca Strand 99 Örgryte Halmstad 18.6
12.40 Moa Kjellander 99 Åhus Kristianstad 6.7
12.47 Julia Frisk 99 Växjö Kristianstad 6.7
12.50 Louise Andersson 99 Gefle Stockholm/S 18.6
12.52 Lisa Dahlström 99 Orient Hässleholm 5.8
12.60 Karolina Svensson 99 Marieby Stockholm/S 18.6
12.64 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Göteborg/S 11.6
12.66 Mina Karlsson 99 Upsala Stockholm/S 18.6
12.66 Martina Winberg 99 Mölndal Mölndal 23.7
12.69 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Halmstad 18.6
12.74 Tilda Andersson 99 Orient Göteborg/S 11.6
12.82 Sara Hermansson 99 Huddinge Stockholm/S 18.6
12.83 Linnéa Mossberg 99 Orient Jönköping 10.9
12.85 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Borås 5.6
oklar/okänd vind
12.75 Lizzie Hager 99 Ullevi Stenungsund 14.5
12.85 Michelle De Silva 99 Ullevi Västerås 31.7
medvind
12.08 Lisa Dahlström 99 Orient Göteborg/S 11.6
12.14 Linn Bäcklin 99 IF Göta Hässleholm 5.8
12.27 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Hässleholm 5.8
12.33 Rebecca Strand 99 Örgryte Göteborg/S 11.6
12.35 Julia Frisk 99 Växjö Göteborg/S 11.6
12.38 Louise Andersson 99 Gefle Gävle 16.7
12.44 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Göteborg/S 11.6
12.56 Martina Winberg 99 Mölndal Skara 19.6
12.62 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Hässleholm 5.8
12.66 Tilda Andersson 99 Orient Göteborg/S 11.6

200m

24.83 Amanda Hansson 99 Hässelby Nynäshamn 21.8
25.21 Lisa Dahlström 99 Orient Göteborg/S 12.6
25.27 Saga Berneryd 99 Spårvägen Sollentuna 27.8
25.45 Ida Thunberg 99 Stål Tbilisi, GEO 14.7
25.63 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Halmstad 19.6
25.70 Amie Jammeh 99 Upsala Sollentuna 28.6
25.73 Moa Kjellander 99 Åhus Karlskrona 12.6
25.78 Julia Frisk 99 Växjö Jönköping 1.6
25.78 Martina Winberg 99 Mölndal Göteborg/U 3.7
25.85 Karolina Svensson 99 Marieby Göteborg/U 3.7
25.85 Hanna Axelsson 99 Upsala Hässleholm 7.8
25.87 Celina Reichardt 99 Spårvägen Huddinge 22.5
25.90 Ellinor Kleiven 99 Sävedalen Halmstad 19.6
25.98 Alexandra Wiberg 99 Malmö Vellinge 18.6
25.99 Sara Hermansson 99 Huddinge Stockholm/S 19.6
26.12 Elin Backlund 99 Marieby Östersund 29.5
26.15 Mina Karlsson 99 Upsala Stockholm/S 19.6
26.26 Louise Andersson 99 Gefle Gävle 21.6
26.33 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Stockholm/S 19.6
26.39 Linnea Volmerdal 99 Hovslätt Nässjö 12.6
oklar/okänd vind
25.13 Linn Bäcklin 99 IF Göta Hässleholm 7.8
25.25 Linn Bäcklin 99 IF Göta Hässleholm 7.8
25.77 Hanna Axelsson 99 Upsala Hässleholm 7.8
medvind
25.08 Lisa Dahlström 99 Orient Hässleholm 7.8
25.56 Martina Winberg 99 Mölndal Skara 19.6
25.56 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Hässleholm 7.8
25.59 Amie Jammeh 99 Upsala Gävle 16.7
25.59 Louise Andersson 99 Gefle Gävle 16.7
25.91 Elin Backlund 99 Marieby Gävle 16.7
25.97 Sara Hermansson 99 Huddinge Hässleholm 7.8
26.23 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Högby 9.7

400m

57.66 Celina Reichardt 99 Spårvägen Göteborg/U 2.7
57.71 Martina Winberg 99 Mölndal Norrköping 13.7
57.89 Julia Frisk 99 Växjö Tampere, FIN 3.9
58.43 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Hässleholm 6.8
58.63 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/S 12.6
59.34 Ida Callenvik 99 Karlskoga Göteborg/U 2.7
59.39 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Göteborg/U 2.7
59.80 Amanda Jacobsson 99 Trelleborg Helsingborg 10.7
60.18 Sara Hermansson 99 Huddinge Hässleholm 6.8
60.30 Amie Jammeh 99 Upsala Göteborg/U 2.7
60.36 Ester Björck 99 Motala Göteborg/U 2.7
60.74 Anna Widerberg 99 Hälle Uddevalla 26.5
60.93 Elin Backlund 99 Marieby Sundsvall 18.6
61.26 Emilia Jönsson 99 Helsingborg Helsingborg 10.7
61.28 Linnéa Volmerdal 99 Hovslätt Nässjö 11.6
61.58 Hanna Westhoff 99 Växjö Hässleholm 5.8
61.84 Sara Dädeby 99 Hovslätt Jönköping 10.8
62.81 Filippa Moum 99 Hälle Uddevalla 14.6
62.94 Linnea Dennerporth 99 Tureberg Uppsala 11.6
63.07 Saga Berneryd 99 Spårvägen Norrköping 13.7

800m

2:12.15 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/U 3.7
2:13.63 Vilma Jonsson 99 Lidingö Sollentuna 4.6
2:13.73 Mika Söderström 99 Lidingö Göteborg/U 3.7
2:17.31 Sara Dädeby 99 Hovslätt Jönköping 10.9
2:17.45 Emma Magnusson 99 Mölndal Göteborg/S 29.7
2:19.06 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/S 9.6
2:20.22 Amanda Jacobsson 99 Trelleborg Hässleholm 6.8
2:20.29 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Krokom 30.7
2:22.16 Julia Samuelsson 99 Högby Hässleholm 7.8
2:23.62 Linnea Dennerporth 99 Tureberg Huddinge 21.5
2:24.05 Ebba Olsson 99 Umedalen Sollentuna 4.6
2:26.62 Frida Wistfors 99 Linköping Kil 27.8
2:27.48 Jennifer Wikström 99 Umedalen Umeå 21.5
2:27.58 Elin Marcusson 99 Trångsviken Sundsvall 18.6
2:28.51 Ida Thunberg 99 Stål Huddinge 12.6
2:28.93 Sandra Wikström 99 Umedalen Sollentuna 4.6
2:29.61 Isa Ek 99 Björnstorp Vellinge 19.6
2:30.22 Filippa Moum 99 Hälle Göteborg/S 11.6
2:30.33 Esther Björck 99 Motala Motala 22.6

1500m

4:30.89 Vilma Jonsson 99 Lidingö Göteborg/S 8.6
4:35.43 Mika Söderström 99 Lidingö Tampere, FIN 3.9
4:36.76 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/S 8.6
4:38.51 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/S 8.6
4:38.95 Emma Magnusson 99 Mölndal Tampere, FIN 3.9
4:48.21 Sara Dädeby 99 Hovslätt Göteborg/U 2.7
4:52.22 Julia Samuelsson 99 Högby Karlstad 27.7
5:00.18 Stina Johansson 99 Tranås Nässjö 11.6
5:03.01 Linnea Smalström 99 Sävedalen Göteborg/S 8.6
5:07.59 Ebba Olsson 99 Umedalen Göteborg/U 2.7
5:15.30 Jennifer Wikström 99 Umedalen Krokom 3.9
5:19.00 Fanny Norling 99 Kville Göteborg/U 2.7
5:19.22 Sandra Wikström 99 Umedalen Krokom 3.9
5:20.36 Frida Ahlund 99 Upsala Uppsala 11.6
5:20.66 Isa Ek 99 Björnstorp Göteborg/U 2.7
5:21.22 Cornelia Storm Karlén 99 Hagen Lidköping 18.6
5:23.1m Wilma Marcusson 99 Trångsviken Krokom 21.7

3000m

9:47.75 Frida Karlsson 99 Sollefteå Göteborg/U 1.7
10:47.35 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Hässleholm 7.8
10:52.10 Linnea Smalström 99 Sävedalen Göteborg/S 16.8
10:54.35 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Mora 3.9
10:58.69 Mika Söderström 99 Lidingö Huddinge 20.8
11:13.97 Stina Johansson 99 Tranås Högby 17.7
11:32.3m Sandra Wikström 99 Umedalen Umeå 27.6
11:47.2m Isa Ek 99 Björnstorp Lund 5.5
11:47.8m Jennifer Wikström 99 Umedalen Umeå 27.6
11:58.78 Frida Ahlund 99 Upsala Huddinge 20.8
12:00.03 Fanny Norling 99 Kville Hässleholm 7.8

1500m hinder/76.2

5:04.29 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/U 1.7
5:12.42 Julia Samuelsson 99 Högby Hässleholm 5.8
5:24.05 Stina Johansson 99 Tranås Nässjö 12.6
5:28.35 Sara Dädeby 99 Hovslätt Jönköping 13.8
5:30.68 Linnéa Dennerporth 99 Tureberg Hässleholm 5.8

100m häck/76.2

13.26 Amanda Hansson 99 Hässelby Stockholm/S 19.6
13.62 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Stockholm/S 19.6
13.67 Ida Thunberg 99 Stål Falun 10.9
14.31 Moa Kjellander 99 Åhus Helsingborg 9.7
14.75 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Halmstad 19.6
15.05 Hanna Axelsson 99 Upsala Huddinge 20.8
15.06 Johanna Andersson 99 Lerum Falun 10.9
15.11 Celina Reichardt 99 Spårvägen Västerås 30.7
15.35 Frida Wistfors 99 Linköping Stockholm/S 19.6
15.38 Astrid Lees 99 Brattås Göteborg/S 11.6
15.40 Madeleine Söderlund 99 Lerum Göteborg/S 11.6
15.43 Cani Mahmoud 99 Marieby Gävle 17.7
15.45 Frida Bergvall 99 Växjö Göteborg/S 11.6
15.53 Elin Bärjegård 99 Leksand Gävle 17.7
15.95 Saga Backeström 99 Umedalen Gävle 17.7
16.05 Evelina Backeström 99 Umedalen Umeå 21.5
16.08 Fanny Jonsson 99 Östersund Östersund 29.5
16.22 Sara Engman 99 Boden Sätra 14.5
16.32 Linnea Lindh 99 Linköping Stockholm/S 19.6
16.38 Judith Sjöman 99 Örgryte Halmstad 19.6
medvind
14.66 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Nässjö 11.6
14.96 Cani Mahmoud 99 Marieby Sundsvall 19.6
15.32 Astrid Lees 99 Brattås Hässleholm 6.8
15.70 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Nässjö 11.6
15.75 Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad 13.8

300m häck/76.2

43.47 Celina Reichardt 99 Spårvägen Hässleholm 7.8
43.59 Ida Thunberg 99 Stål Hässleholm 7.8
44.79 Martina Winberg 99 Mölndal Göteborg/U 1.7
45.99 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Göteborg/U 1.7
46.21 Michelle Johnsson 99 Strand Sollentuna 4.6
47.16 Lovisa Glavare Karlsson 99 Täby Stockholm/S 18.6
47.26 Alexandra Wiberg 99 Malmö Hässleholm 6.8
47.33 Ella Arvidsson 99 Östersund Krokom 3.9
47.39 Beatrice Persson 99 Lund Vellinge 18.6
47.39 Elin Bärjegård 99 Leksand Sollentuna 4.6
47.57 Linnea Volmerdal 99 Hovslätt Hässleholm 7.8
47.78 Ida Callenvik 99 Karlskoga Kil 28.8
48.07 Matilda Jerpdahl 99 Vallentuna Hässleholm 7.8
48.44 Saga Backeström 99 Umedalen Krokom 3.9
48.58 Lotta Laurin 99 Hammarby Huddinge 20.5
49.48 Linnea Åberg 99 Lerum Hässleholm 6.8
49.67 Ebba Gällhagen 99 Tureberg Sollentuna 4.6
50.71 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/S 11.6

Höjd

1.82 Maja Nilsson 99 Motala Tbilisi, GEO 17.7
1.75 Filippa Gunnarsson 99 Laholm Lund 4.6
1.74 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Hässleholm 29.5
1.70 Sanna Pettersson 99 Östersund Östersund 29.5
1.68 Frida Bergvall 99 Växjö Lund 4.6
1.67 Jennifer Dalberg 99 Piteå Piteå 5.6
1.65 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Jönköping 7.5
1.64 Alva Lindberg 99 Trollhättan FIK Helsingborg 9.7
1.62 Lisa Lorenz 99 Djurmo-Sifferbo Leksand 23.7
1.61 Ida Gustavsson 99 Istrum Trollhättan 21.8
1.61 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Borås 4.6
1.58 Saga Sjöberg 99 Öresund Vellinge 19.6
1.57 Johanna Andersson 99 Lerum Falun 10.9
1.57 Judith Sjöman 99 Örgryte Falun 10.9
1.57 Hanna Gadzo 99 Istrum Högby 13.8
1.57 Astrid Woxenius 99 Sävedalen Ljungby 5.6
1.56 Erika Blomqvist 99 Sunne Kil 27.8
1.55 Elin Berglund 99 Österhaninge Uppsala 12.6
1.55 Ida Thunberg 99 Stål Tbilisi, GEO 14.7
1.55 Julia Samuelsson 99 Högby Högby 17.7
1.55 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Jönköping 7.5

Stav

4.50 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Pézenas, FRA 28.5
3.80 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Mölndal 23.7
3.64 Hanna Viklund 99 Umedalen Hässleholm 7.8
3.53 Filippa Miller 99 Hovslätt Mölndal 23.7
3.53 Frida Bergvall 99 Växjö Mölndal 23.7
3.38 Sophie Ohlsson 99 Luleå Västerås 30.7
3.23 Amanda Järnvall 99 Tjalve Eskilstuna 12.6
3.16 Ebba Carlsson 99 Hinden Stockholm/S 18.6
2.81 Hanna Zachrisson 99 Ullevi Kungsbacka 3.9
2.70 Johanna Hellman 99 Lidingö Lidingö 11.8
2.41 Moa Sjödell 99 Hakarpspojkarna Habo 21.8
2.40 Linnea Lindh 99 Linköping Jönköping 20.9
2.40 Frida Lundberg 99 Åhus Jönköping 5.6
2.30 Ella Högman 99 Ullevi Borås 5.6
2.23 Emma Krylander 99 Bromma Stockholm/S 16.8

Längd

6.12 Amanda Hansson 99 Hässelby Göteborg/U 2.7
5.88 Ida Thunberg 99 Stål Falun 11.9
5.75 Karolina Svensson 99 Marieby Hässleholm 7.8
5.65 Alexandra Wiberg 99 Malmö Trelleborg 4.6
5.62 Klara Ekelund 99 KA2 Göteborg/U 2.7
5.61 Johanna Andersson 99 Lerum Jönköping 13.8
5.58 Rebecca Strand 99 Örgryte Göteborg/U-U 1.7
5.53 Judith Sjöman 99 Örgryte Falun 11.9
5.38 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Göteborg/U 2.7
5.35 Frida Bergvall 99 Växjö Falun 11.9
5.34 Louise Andersson 99 Gefle Gävle 15.7
5.33 Fatima Koné 99 Ullevi Kungälv 26.6
5.31 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Göteborg/U 2.7
5.30 Della Månsson 99 Örgryte Göteborg/S 12.6
5.28 Alva Lindberg 99 Trollhättan FIK Helsingborg 10.7
5.23 Alva Murtoniemi Gräbel 99 Örgryte Hässleholm 7.8
5.22 Julia Olander 99 KA2 Skruv 21.5
5.20 Elin Backlund 99 Marieby Sollentuna 4.6
5.20 Josefine Lundvall 99 Täby Sollentuna 4.6
5.19 Hanna Axelsson 99 Upsala Märsta 21.8
medvind
5.91 Ida Thunberg 99 Stål Hässleholm 7.8
5.76 Klara Ekelund 99 KA2 Göteborg/U 2.7
5.46 Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK Göteborg/U-U 1.7

Tresteg

12.61 Fatima Koné 99 Ullevi Göteborg/U 3.7
12.39 Klara Ekelund 99 KA2 Göteborg/U 3.7
11.98 Lizzie Hager 99 Ullevi Norrköping 13.7
11.89 Julia Olander 99 KA2 Stockholm/S 19.6
11.80 Johanna Andersson 99 Lerum Jönköping 13.8
11.75 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Huddinge 20.8
11.31 Saga Sjöberg 99 Öresund Vellinge 19.6
11.26 Emelina Wirebro 99 Motala Hässleholm 5.8
11.23 Judith Sjöman 99 Örgryte Ljungby 5.6
11.09 Della Månsson 99 Örgryte Hässleholm 5.8
11.05 Frida Bergvall 99 Växjö Huddinge 20.8
11.00 Melina Holse 99 Linköping Linköping 14.5
10.88 Alice Eriksson 99 IF Göta Karlstad 13.8
10.43 Mathilda Jerpdahl 99 Vallentuna Uppsala 12.6
10.38 Alva Lindberg 99 Trollhättan FIK Kalmar 5.6
10.33 Hanna Gadzo 99 Istrum Hässleholm 5.8
10.28 Vilma Snygg 99 Ymer Jönköping 5.6
10.04 Julia Arlestrand 99 Sunne Sunne 9.7
9.97 Lisa Strandberg 99 KA2 Helsingborg 9.7
medvind
11.94 Julia Olander 99 KA2 Hässleholm 28.5
11.92 Johanna Andersson 99 Lerum Jönköping 13.8

Kula/3.0

15.04 Ida Olsson 99 Hagen Hässleholm 7.8
14.63 Frida Bergvall 99 Växjö Hässleholm 7.8
14.14 Ida Stenbäck 99 Bore Stockholm/Rå 15.6
13.87 Amanda Lejros 99 Örebro Leksand 24.7
13.61 Ida Thunberg 99 Stål Tbilisi, GEO 14.7
13.18 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Helsingborg 10.7
13.12 Elin Backlund 99 Marieby Sundsvall 18.6
13.09 Amanda Nilsson 99 Laholm Helsingborg 10.7
12.60 Ida Jansson Andersson 99 Håfreström Tanumshede 6.7
12.52 Nicole Ridegård 99 Helsingborg Hässleholm 7.8
12.45 Cani Mahmoud 99 Marieby Sollentuna 5.6
12.15 Camilla Appel 99 IF Göta Karlstad 13.8
11.87 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Sätra 14.5
11.70 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Helsingborg 29.7
11.45 Anna Nogolova 99 Umedalen Umeå 4.5
11.39 Isabella Engström 99 Hammarby Huddinge 20.5
11.24 Johanna Andersson 99 Lerum Falun 10.9
11.24 Alma Folke 99 Tranås Motala 22.5
11.00 Agnes Johansson 99 Högbo GIF Järvsö 18.9
10.98 Thilda Lim 99 Växjö Växjö/A 23.4

Diskus/1.0

42.83 Ida Olsson 99 Hagen Högby 13.8
42.47 Ida Stenbäck 99 Bore Hässleholm 5.8
39.50 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Helsingborg 9.7
38.60 Nicole Ridegård 99 Helsingborg Hässleholm 5.8
37.72 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Krokom 4.9
37.00 Amanda Lejros 99 Örebro Bollnäs 9.7
36.78 Evelina Eklund 99 Hinden Hässleholm 5.8
36.58 Hanna Grönwall 99 Öresund Malmö/S-K 16.7
34.19 Cecilia Larsson 99 Växjö Sollentuna/E 4.6
33.90 Maria Granrud Aune 99 Marieby Hässleholm 5.8
33.13 Julia Johansson Elvin 99 Motala Hässleholm 5.8
32.45 My Aggefors 99 Tumba Järvsö 17.9
30.80 Lina Bonander 99 Bore Kil 27.8
30.75 Emma Yngve 99 Motala Arvika 30.7
30.62 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Huddinge 21.5
29.95 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Kungälv/S 14.5
29.56 Hanna Svensson 99 KA2 Nybro 28.5
28.26 Isabella Engström 99 Hammarby Hässleholm 5.8
27.00 Amanda Aasa 99 Habo Habo 29.7
26.65 Marianna Dinopoulos 99 Upsala Uppsala 11.6

Slägga/3.0

59.63 Cecilia Larsson 99 Växjö Växjö/A 28.6
57.88 Ida Olsson 99 Hagen Växjö/A 28.6
57.21 Ida Stenbäck 99 Bore Uppsala 12.6
54.96 Amanda Aasa 99 Habo Hässleholm 28.5
54.58 Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK Varberg 14.8
54.11 Evelina Eklund 99 Hinden Hässleholm 7.8
52.72 Amanda Lejros 99 Örebro Hässleholm 7.8
51.01 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Timrå 18.8
50.73 Isabella Engström 99 Hammarby Hässleholm 7.8
49.17 Tilde All 99 Täby Sollentuna/E 17.9
49.02 Maria Granrud Aune 99 Marieby Gävle 15.7
47.92 Marianna Dinopoulos 99 Upsala Uppsala 22.10
47.29 Lina Jernberg 99 Kristinehamn Gävle 15.7
47.23 Elina Andersson 99 Ymer Hässleholm 7.8
46.56 Ida Forss 99 Marieby Sollentuna/E 5.6
46.26 Elin Karlsson 99 Ljungby Halmstad 18.6
45.52 Ellen Mårtensson 99 Linköping Huddinge/J 22.5
43.42§ Lisa Bonander 99 Bore Torsby 16.10
40.41 Emma Yngve 99 Motala Arvika 31.7
39.78 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Huddinge/J 22.5

Spjut/500

46.78 Amanda Nilsson 99 Laholm Hässleholm 6.8
46.77 Ida Thunberg 99 Stål Sätra 15.5
39.11 Daniella Ekström 99 Örbyhus Uppsala 23.7
38.75 Anna Nogolova 99 Umedalen Hässleholm 6.8
38.33 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Skara 3.9
37.53 Clara Bergström 99 Sunne Kil 28.8
37.43 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Skruv 21.5
35.87 My Aggefors 99 Tumba Järvsö 17.9
35.83 Frida Bergvall 99 Växjö Falun 11.9
35.46 Alma Folke 99 Tranås Nässjö 12.6
35.08§ Moa Kjellander 99 Åhus Åhus 18.9
34.91 Lina Bonander 99 Bore Torsby 14.5
34.24 Elma Fältmars 99 IK Sisu Nässjö 8.10
34.17 Elin Backlund 99 Marieby Östersund 29.5
34.10 Judith Sjöman 99 Örgryte Falun 11.9
33.72 Anna Kuutti 99 Tingberg Hässleholm 6.8
32.23 Camilla Appel 99 IF Göta Sunne 9.7
31.80 Hanna Hentschel 99 Huddinge Trollbäcken 6.6
30.76 Evelina Backeström 99 Umedalen Umeå 24.9
30.63 Maria Runneberger 99 Sävedalen Halmstad 18.6

Sjukamp/F17

5.556 Ida Thunberg 99 Stål Tbilisi, GEO 15.7
4.698 Frida Bergvall 99 Växjö Falun 11.9
4.550 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Högby 10.7
4.502 Judith Sjöman 99 Örgryte Falun 11.9
4.266 Johanna Andersson 99 Lerum Falun 11.9
4.081 Frida Wistfors 99 Linköping Sätra 15.5
3.603 Evelina Backeström 99 Umedalen Sätra 15.5
3.588 Fanny Jonsson 99 Östersund Sätra 15.5
3.490 Saga Backeström 99 Umedalen Högby 10.7
3.179 Camilla Appel 99 IF Göta Sätra 15.5

>