Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 15 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA

FRIIDROTT.SE / RESULTAT|STATISTIK / ÅRSBÄSTA F17 UTE 2002

Årsbästa F17 2002

[MÄN] [KVINNOR] [P19] [F19] [P17] [F17] [P15] [F15] [P14] [F14]

Senast uppdaterad 15 OKT, 2002
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2002.

Observera att alla ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
P19/F19: Födda 1983-84
P17/F17: Födda 1985-86
P15/F15: Födda 1987
P14/F14: Födda 1988 - plus ev 89:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

12.00 Maria Teilman 86 Hammarby Sollentuna 1.6
12.11 Pernilla Tornemark 85 Malmö Stockholm 13.9
12.12 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 6.7
12.20 Tove Åkerblom 85 Malmö Stockholm 13.9
12.28 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Narvik, NOR 13.7
12.29 Annika Andersson 85 Trelleborg Stockholm 13.9
12.31 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Sollentuna 1.6
12.43 Elin Lundqvist 86 IF Göta Göteborg 6.7
12.47 Evelina Lunner 86 Västerås Göteborg 6.7
12.48 Emma Björkman 86 IF Göta Jönköping 11.5
12.54 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Uppsala 30.6
12.55 Siri Fagerlund 86 Orient Halmstad 21.7
12.64 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Jönköping 11.5
12.67 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Sollentuna 1.6
12.68 Johanna Sjöström 86 Västerås Eskilstuna 8.6
12.71 Ida Gillerfors 85 Gotland Stockholm 27.7
12.72 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Ängelholm 17.8
12.75 Emma Magnusson 85 Växjö Skruv 20.5
12.75 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Huddinge 2.8
12.76 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Härnösand 8.6
12.76 Isa Hammarling 86 Upsala Uppsala 30.6
okänd vind
12.69 Ida Gillerfors 85 Gotland Norrköping 25.8
medvind
11.97 Maria Teilman 86 Hammarby Västerås 28.7
12.46 Siri Fagerlund 86 Orient Uddevalla 27.7
12.53 Emma Magnusson 85 Växjö Skruv 20.5
12.58 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Örnsköldsvik 20.5
12.64 Moa Larsson 85 Orient Uddevalla 27.7
12.65 Emelie Ottosson 85 KA2 Kalmar 24.7
12.66 Ida Gillerfors 85 Gotland Oskarshamn 3.7
12.66 Jessica Svensson 86 Tureberg Västerås 28.7
12.74 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Katrineholm 29.5
12.75 Jannice Sundqvist 85 Brännan Krokom 15.6
12.75 Helena Andersson 86 Helsingborg Ängelholm 17.8

200m

24.60 Tove Åkerblom 85 Malmö Huddinge 4.8
24.64 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Göteborg 7.7
24.79 Maria Teilman 86 Hammarby Huddinge 4.8
24.79 Pernilla Tornemark 85 Malmö Halmstad 20.7
24.99 Elin Lundqvist 86 IF Göta Göteborg 7.7
25.25 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Halmstad 20.7
25.32 Jenny Holmroos 86 Västerås Eskilstuna 9.6
25.34 Therese Gustafsson 85 Kil Karlstad 25.7
25.37 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Halmstad 20.7
25.39 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 8.6
25.42 Evelina Lunner 86 Västerås Sollentuna 1.6
25.44 Annika Andersson 85 Trelleborg Göteborg 7.7
25.48 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Narvik, NOR 14.7
25.62 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Härnösand 9.6
25.69 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 9.6
25.70 Sara Strömberg 86 Heleneholm Göteborg 7.7
25.72 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Huddinge 4.8
25.74 Emma Björkman 86 IF Göta Caen, FRA 30.5
25.97 Johanna Sjöström 86 Västerås Karlstad 25.7
26.02 Emelie Ottosson 85 KA2 Göteborg 7.7

400m

55.35 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Huddinge 3.8
56.07 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Stockholm 15.9
56.64 Therese Gustafsson 85 Kil Göteborg 6.7
56.74 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 20.6
57.05 Sara Strömberg 86 Heleneholm Huddinge 2.8
57.78 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Gävle 21.7
58.20 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Helsingborg 14.7
58.35 Pernilla Tornemark 85 Malmö Karlstad 1.9
58.36 Elin Andersson 86 Kungsängen Huddinge 3.8
58.57 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Stockholm 15.9
58.87 Ida Lindström 86 Täby Sollentuna 2.6
59.20 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Karlskrona 25.5
59.51 Jenny Olsson 85 Örebro Göteborg 6.7
59.76 Linda Aguzey 85 Sundsvall Sundsvall 18.6
59.80 Petra Kindlund 85 Falun Gävle 12.5
59.88 Ann Johansson 85 Söderhamn Gävle 21.7
60.44 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Sävedalen 1.6
60.46 Charlotta Fougberg 85 Göteborgs KIK Göteborg 5.9
60.67 Emelie Brändström 85 Orient Sollentuna 2.6
60.69 Ann-Sofie Landström 85 Nynäshamn Sollentuna 2.6
Manuell tidtagning

800m

2:07.73 Jenny Holmroos 86 Västerås Gävle 17.8
2:11.27 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 27.8
2:11.94 Ann Johansson 85 Söderhamn Stockholm 16.7
2:12.49 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Karlskrona 30.6
2:14.86 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 27.8
2:15.09 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Göteborg 7.7
2:15.46 Petra Kindlund 85 Falun Göteborg 7.7
2:17.63 Pernilla Nyström 85 Hälle Göteborg 7.7
2:18.23 Ida Lindström 86 Täby Sollentuna 1.6
2:18.85 Hanna Holst 85 Växjö Amsterdam, NED 26.5
2:19.52 Moa Westman 86 Rånäs Stockholm 14.9
2:19.75 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Västerås 20.6
2:19.82 Helena Johansson 86 Växjö Växjö 4.7
2:19.85 Ida Hansson 86 Sävedalen Sävedalen 20.8
2:19.98 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Helsingborg 12.7
2:20.44 Ellen Söderhult 86 Hammarby Stockholm 14.9
2:20.56 Charlotta Fougberg 85 Göteborgs KIK Stockholm 14.9
2:20.58 Linnea Helgsten 86 Gottsunda Uppsala 30.6
2:20.72 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Helsingborg 12.7
2:20.72 Ann-Sofie Landström 85 Nynäshamn Gävle 21.7

1500m

4:36.40 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Göteborg 6.7
4:37.53 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Gävle 18.8
4:37.77 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 28.7
4:41.15 Petra Kindlund 85 Falun Eskilstuna 9.6
4:46.03 Ida Lindström 86 Täby Stockholm 13.9
4:46.58 Ann Johansson 85 Söderhamn Stockholm 13.9
4:48.07 Moa Westman 86 Rånäs Stockholm 13.9
4:49.53 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Norrköping 31.8
4:50.36 Hanna Holst 85 Växjö Växjö 4.7
4:51.82 Ida Holmlund 85 Umedalen Göteborg 6.7
4:51.90 Maja Lind 86 Umedalen Umeå 2.6
4:52.05 Nina Andersson 85 Helsingborg Halmstad 21.7
4:53.10 Emma Lundgren 85 Malmberget Stockholm 13.9
4:53.70 Ellen Söderhult 86 Hammarby Huddinge 2.8
4:54.18 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Halmstad 21.7
4:56.08 Louise Berglund 86 Växjö Göteborg 6.7
4:56.72 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Helsingborg 14.7
4:57.02 Linnea Helgsten 86 Gottsunda Sollentuna 2.6
5:00.76 Ida Hansson 86 Sävedalen Göteborg 6.7
5:00.79 Mar-Lee Norberg 85 Rånäs Enköping 26.6

3000m

10:17.32 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Huddinge 4.8
10:18.38 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Huddinge 4.8
10:20.31 Petra Kindlund 85 Falun Huddinge 4.8
10:26.4m Ingrid Vikman 85 Mora Mora 8.9
10:37.93 Emma Lundgren 85 Malmberget Stockholm 15.9
10:40.96 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Huddinge 4.8
10:41.02 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Stockholm 15.9
10:44.76 Ann Johansson 85 Söderhamn Straumsnes, NOR 7.7
10:50.84 Mar-Lee Norberg 85 Rånäs Huddinge 4.8
10:58.54 Ellen Söderhult 86 Hammarby Karlstad 1.9
11:03.51 Ida Hansson 86 Sävedalen Huddinge 4.8
11:08.98 Emmylie Nordh 86 Mariestad Mariestad 8.6
11:09.23 Catrine Josefsson 86 Huddinge Huddinge 4.8
11:13.20 Moa Westman 86 Rånäs Stockholm 15.9
11:15.89 Hanna Holst 85 Växjö Karlstad 1.9
11:26.89 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Stockholm 15.9
11:27.91 Fanny Fredriksson 85 Täby Enskede 25.5
11:34.56 Erica Mattsson 86 Eslöv Värnamo 7.9
11:37.6m Camilla Nyström 85 Högbo GIF Gävle 18.9
11:39.2m Natalie Johansson 86 Mora Mora 8.9

1500m hinder/76.2

4:58.04 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Huddinge 3.8
5:02.23 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 5.7
5:04.11 Hanna Holst 85 Växjö Huddinge 3.8
5:07.63 Petra Kindlund 85 Falun Gävle 19.7
5:07.76 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Göteborg 5.7
5:21.60 Louise Berglund 86 Växjö Göteborg 5.7
5:21.75 Caroline Erlingson 86 Ängelholm Göteborg 5.7
5:28.78 Maja Lind 86 Umedalen Huddinge 3.8
5:31.80 Catrine Josefsson 86 Huddinge Gävle 19.7
5:34.26 Emmylie Nordh 86 Mariestad Huddinge 3.8
5:34.46 Ellen Söderhult 86 Hammarby Göteborg 5.7
5:45.92 Linnea Helgsten 86 Gottsunda Nyköping 10.8
5:46.56 Åsa Torstensson 85 Hammerdal Härnösand 9.6
5:53.92 Camilla Nyström 85 Högbo GIF Gävle 19.7
5:54.49 Emma Lundgren 85 Malmberget Stockholm 14.9
5:54.80 Karin Nilsson 86 IF Göta Stockholm 14.9
6:11.77 Carin Östlund 86 Högbo GIF Gävle 19.7

100m häck/76.2

13.98 Therese Gustafsson 85 Kil Eskilstuna 9.6
14.09 Johanna Sjöström 86 Västerås Eskilstuna 9.6
14.33 Sofia Klüft 85 Växjö Göteborg 7.7
14.57 Siri Fagerlund 86 Orient Huddinge 3.8
14.64 Linda Aguzey 85 Sundsvall Huddinge 3.8
14.70 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Härnösand 8.6
14.71 Moa Larsson 85 Orient Huddinge 3.8
14.87 Emma Hansson 86 Heleneholm Huddinge 3.8
14.88 Camilla Kramar 86 Huddinge Huddinge 3.8
14.91 Josefina Hallström 86 Gefle Gävle 21.7
14.94 Malin Marmbrandt 85 Enköping Huddinge 3.8
15.03 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Huddinge 3.8
15.09 Marie Barenfeld 85 Örebro Uddevalla 29.6
15.36 Karin Ahl 86 Ullevi Sävedalen 2.6
15.45 Tove Åkerblom 85 Malmö Stockholm 14.9
15.48 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Värnamo 7.9
15.56 Frida Strandberg 85 Tureberg Sollentuna 2.6
15.62 Lovisa Lagerblad 85 Hammarby Göteborg 7.7
15.87 Emma Johansson 85 Ånge Krokom 16.6
15.88 Frida Sundell 85 Hammerdal Krokom 5.6
medvind
14.86 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Västerås 26.7
15.02 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Västerås 26.7
15.08 Tove Åkerblom 85 Malmö Karlstad 1.9
15.83 Pia Ankarling 86 IF Göta Karlstad 1.9

300m häck/76.2

41.93 Therese Gustafsson 85 Kil Huddinge 4.8
42.85 Jessica Samuelsson 85 Hässelby Västerås 27.7
43.39 Linda Aguzey 85 Sundsvall Huddinge 4.8
43.40 Johanna Sjöström 86 Västerås Huddinge 4.8
44.19 Emma Magnusson 85 Växjö Huddinge 3.8
44.22 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Sävedalen 20.8
44.48 Tove Åkerblom 85 Malmö Göteborg 5.7
45.19 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sollentuna 1.6
45.31 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Huddinge 3.8
45.73 Annika Andersson 85 Trelleborg Stockholm 15.9
46.27 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Stockholm 15.9
46.40 Moa Larsson 85 Orient Uddevalla 10.8
46.41 Charlotte Fougberg 85 Göteborgs KIK Halmstad 20.7
47.01 Josefina Hallström 86 Gefle Sollentuna 1.6
47.13 Anna Jonsson 86 Vännäs Gävle 21.7
47.17 Lovisa Lagerblad 85 Hammarby Sollentuna 1.6
47.23 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Söderhamn 2.7
47.52 Frida Sundell 85 Hammerdal Härnösand 9.6
47.93 Ann Johansson 85 Söderhamn Stockholm 15.9
48.07 Karin Ahl 86 Ullevi Göteborg 5.7

Höjd

1.72 Madelen Olsson 85 IF Göta Kil 10.8
1.70 Jenny Gunnarsson 85 Finish Klippan 9.6
1.70 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Gävle 19.7
1.69 Frida Brolin 85 Ärla Örebro 24.8
1.69 Andrea Åhlin 86 Strömstad Helsingborg 13.7
1.66 Sofia Klüft 85 Växjö Lerum 19.5
1.66 Erica Jarder 86 Linnéa Västerås 27.7
1.66 Lotta Hultin 85 Hässelby Sollentuna 1.6
1.65 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Helsingborg 13.7
1.63 Rebecka Eliasson 85 Örgryte Kil 2.6
1.63 Emily Karlsson 85 KA2 Karlskrona 7.9
1.63 Ida Persson 85 Ystad Karlskrona 7.9
1.62 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Eskilstuna 9.6
1.62 Johanna Ruul 86 Tjalve Eskilstuna 9.6
1.62 Linda Gårlin 86 Tjalve Sollentuna 1.6
1.62 Camilla Kerrén 86 Malmö Lund 24.8
1.62 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Nynäshamn 10.8
1.62 Stina Bolö 86 Mora Mora 8.9
1.61 Tina Thörnhammar 85 Gotland Huddinge 4.8
1.60 Maria Aldeborg 85 Orient Uddevalla 28.7
1.60 Majken Lidén 86 IF Göta Stockholm 14.9
1.60 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Skellefteå 15.8
1.60 Jenny Neidenmark 86 Tyresö Stockholm 14.9

Stav

3.60 Ewa Warnquist 85 KA2 Karlshamn 15.6
3.55 Christina Garametsos 86 Malmö Karlskrona 29.6
3.40 Sophie Larup 86 Malmö Vellinge 1.6
3.23 Lotta Hultin 85 Hässelby Huddinge 3.8
3.20 Åsa Wilén 86 Örgryte Halmstad 20.7
3.10 Louise Carlred 85 Ullevi Sävedalen 2.6
3.10 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Malmö 10.7
3.05 Anna Melkersson 85 Växjö Stockholm 14.9
3.05 Maria Ullberg 86 Danderyd Athl Täby 8.9
3.03 Isabelle Karlesand 86 Färjestaden Huddinge 3.8
2.96 Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden Falun 11.9
2.93 Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden Gävle 19.7
2.75 Yordabel Abraham 86 Ullevi Göteborg 25.8
2.63 Ellinor Ahlin 86 Nordanstig Stockholm 13.9
2.62 Majken Lidén 86 IF Göta Karlstad 10.9
2.42 Pia Ankarling 86 IF Göta Arvika 21.7
2.40 Emelie Lagerquist 86 Duvbo Sollentuna 1.6
2.40 Josefine Höjer 85 Hovslätt Nässjö 4.9
2.30 Agnes Forsberg 86 Kalmar Kalmar 25.5
2.20 Frida Strandberg 85 Tureberg Enskede 25.5
2.20 Hanna Näslund 86 Frösön Krokom 5.6
2.20 Anna Grahnström 86 Växjö Växjö 18.8

Längd

5.93 Pernilla Tornemark 85 Malmö Leppävaara, FIN 24.8
5.80 Sofia Klüft 85 Växjö Göteborg 6.7
5.69 Josefina Hallström 86 Gefle Gävle 20.7
5.64 Camilla Olsson 86 Malmö Göteborg 6.7
5.58 Therese Gustafsson 85 Kil Göteborg 6.7
5.57 Malin Marmbrandt 85 Enköping Uppsala 30.6
5.52 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Skellefteå 27.7
5.49 Elin Andersson 86 Kungsängen Täby 8.9
5.43 Moa Larsson 85 Orient Uddevalla 27.7
5.43 Marie Barenfeld 85 Örebro Aalborg, DEN 28.7
5.43 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Västerås 20.6
5.39 Martina Nilsson 85 Udd Stockholm 14.9
5.39 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Stockholm 14.9
5.38 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Huddinge 2.8
5.37 Josefine Swärm 85 Motala Motala 1.6
5.35 Siri Fagerlund 86 Orient Uddevalla 27.7
5.34 Jessica Rydin 85 Tingberg Mariestad 10.8
5.32 Emma Hansson 86 Heleneholm Lyngby, DEN 8.6
5.31 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Göteborg 6.7
5.30 Hilda Palo 86 Haparanda SKT Stockholm 15.9
okänd vind
5.48 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Aizpute, LAT 7.7
medvind
6.01 Pernilla Tornemark 85 Malmö Leppävaara, FIN 24.8
5.53 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Västerås 20.6
5.52 Moa Larsson 85 Orient Sävedalen 1.6
5.48 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlskrona 8.9
5.41 Emily Karlsson 85 KA2 Skruv 20.5
5.36 Sharon Aman 86 Tjalve Norrköping 31.8

Tresteg

12.87 Mfon Etim 85 Angered Gävle 16.8
12.26 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Gävle 19.7
11.87 Pernilla Tornemark 85 Malmö Stockholm 15.9
11.80 Linda Aguzey 85 Sundsvall Huddinge 3.8
11.63 Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK Göteborg 7.7
11.63 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Huddinge 3.8
11.52 Marie Barenfeld 85 Örebro Stockholm 15.9
11.42 Sofie Labraaten 85 Bollnäs Bollnäs 13.7
11.37 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Falun 18.5
11.32 Emily Karlsson 85 KA2 Huddinge 3.8
11.31 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Stockholm 13.9
11.23 Annika Andersson 86 Hammarby Karlstad 1.9
11.13 Majken Lidén 86 IF Göta Karlstad 1.9
11.09 Jenny Baaz 85 Angered Sävedalen 2.6
11.08 Camilla Kramar 86 Huddinge Täby 7.9
11.06 Therése Olsson 85 Växjö Växjö 17.8
11.02 Yordabel Abraham 86 Ullevi Sävedalen 2.6
10.98 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Värnamo 7.9
10.92 Josefina Hallström 86 Gefle Gävle 18.6
10.90 Linda Gårlin 86 Tjalve Kalmar 25.5
okänd vind
10.99 Malin Hamrén 86 Bollnäs Ljusdal 23.7
medvind
11.27 Annika Andersson 86 Hammarby Karlstad 1.9
11.14 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Värnamo 7.9
11.13 Gabriella Lundwall 85 Westmannia Västerås 26.7
11.01 Linda Gårlin 86 Tjalve Västerås 26.7
10.92 Camilla Olsson 86 Malmö Karlstad 1.9

Kula/3.0

15.92 Carolina Hjelt 86 Huddinge Huddinge 4.8
14.07 Lina Törnqvist 86 Motala Norrköping 9.5
13.98 Pia Ankarling 86 IF Göta Karlstad 10.9
13.94 Marie Barenfeld 85 Örebro Stockholm 15.9
13.87 Emma Johansson 85 Ånge Gävle 21.7
13.23 Malin Renman 86 Östersund Stockholm 13.9
13.12 Martina Efraimsson 85 Motala Huddinge 4.8
13.11 Betty Öhlén 85 Sundsvall Stockholm 15.9
12.84 Caroline Höglund 85 Mölndal Huddinge 4.8
12.80 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Nynäshamn 10.8
12.70 Isabell Petersson 86 Färjestaden Sollentuna 2.6
12.63 Tanja Olsson 85 Klippan Halmstad 21.7
12.41 Jenny Ahlin 86 Enköping Västerås 28.7
12.34 Emelie Davidsson 86 Växjö Stockholm 13.9
12.21 Annelie Persson 85 Wärnamo Värnamo 7.9
12.17 Annica Beckman 86 Sävedalen Sävedalen 1.6
12.15 Sofia Klüft 85 Växjö Huddinge 4.8
12.12 Ida Hellgren 85 Ullevi Göteborg 6.7
12.03 Cine Igeland 85 Vännäs Skellefteå 22.8
11.97 Ida Persson 85 Ystad Lerum 19.5

Diskus/1.0

41.56 Jessica Larsson 85 Skellefteå Strömsund 11.7
40.74 Carolina Hjelt 86 Huddinge Arvika 20.7
39.69 Caroline Höglund 85 Mölndal Helsingborg 14.7
38.70 Suzanne Eneros 86 Kalmar Huddinge 3.8
36.60 Marie Barenfeld 85 Örebro Huddinge 3.8
36.59 Arijana Mustafi 85 Angered Huddinge 3.8
36.36 Anna Hansson 85 Motala Olofström 26.5
36.18 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Sollentuna 1.6
35.92 Ida Hellgren 85 Ullevi Halmstad 21.7
35.66 Emma Johansson 85 Ånge Gävle 20.7
34.72 Jenny Ahlin 86 Enköping Gävle 20.7
34.39 Cine Igeland 85 Vännäs Härnösand 9.6
33.38 Pia Ankarling 86 IF Göta Karlstad 10.9
32.84 Malin Renman 86 Östersund Straumsnes, NOR 6.7
31.52 Anna Jonsson 86 Vännäs Vännäs 14.8
30.55 Emmelie Holm 86 Orrviken Härnösand 9.6
30.43 Marléne Lindström 85 Ununge Uppsala 24.8
30.35 Annelie Persson 85 Wärnamo Skruv 20.5
30.13 Ida Persson 85 Ystad Ystad 30.5
30.07 Lina Karlsson 85 Hammarby Karlstad 1.9

Slägga/4.0

52.61 Annica Hjelm 86 Huddinge Sollentuna 2.6
46.32 Josefine Berg 85 Östhammar Huddinge 2.8
46.28 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Huddinge 13.8
45.18 Jessica Larsson 85 Skellefteå Enskede 14.9
44.34 Caroline Höglund 85 Mölndal Huddinge 2.8
43.68 Frida Brolin 85 Ärla Nyköping 31.7
42.89 Ida Sjöström 85 Strand Huddinge 2.8
42.69 Ida Hellgren 85 Ullevi Halmstad 20.7
41.15 Carolina Hjelt 86 Huddinge Enskede 14.9
39.58 Jenny Larsson 86 Filipstad Halmstad 20.7
39.57 Malin Renman 86 Östersund Krokom 5.6
39.37 Madelene Widequist 85 Västerås Västerås 1.6
39.03 Linda Pettersson 85 Kristinehamn Karlstad 24.8
38.91 Maria Jansson 85 Götlunda Enskede 14.9
38.84 Cine Igeland 85 Vännäs Skellefteå 27.7
38.32 Pia Ankarling 86 IF Göta Karlstad 1.5
38.21 Salome Wölundardottir 85 Växjö Huddinge 2.8
37.60 Emma Jones 85 Ullevi Enskede 14.9
37.05 Michaela Johansson 86 Arvika Sävedalen 2.6
35.52 Therese Constantin 85 Orient Huddinge 2.8

Spjut/600

43.16 Marléne Lindström 85 Ununge Täby 8.9
41.19 Martina Efraimsson 85 Motala Norrköping 9.5
40.68 Sara Sjödin 86 Brännan Leppävaara, FIN 19.8
40.18 Marie Barenfeld 85 Örebro Huddinge 2.8
39.72 Johanna Djukanovic 85 Färjestaden Göteborg 5.7
39.10 Betty Öhlén 85 Sundsvall Sundsvall 26.5
37.88 Cristina de Melo Jonsson 86 IF Göta Stockholm 14.9
37.77 Alexandra Swärm 85 Motala Stockholm 13.9
36.38 Michaela Johansson 86 Arvika Lillehammer, NOR 30.6
36.19 Camilla Westerlund 85 Spårvägen Uppsala 30.6
36.10 Malin Renman 86 Östersund Stockholm 14.9
35.55 Veronica Lundgren 86 Ånge Sundsvall 25.5
34.60 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Eskilstuna 26.5
34.40 Hanna Jonsson 86 Trollhättans SK Sävedalen 2.6
34.12 Tanja Olsson 85 Klippan Skruv 20.5
33.59 Emma Hansson 86 Heleneholm Värnamo 7.9
33.05 Josefine Swärm 85 Motala Motala 1.6
32.71 Sofia Klüft 85 Växjö Aalborg, DEN 28.7
32.64 Annika Nyberg 85 Mölndal Karlskrona 25.5
32.03 Isabell Pettersson 86 Färjestaden Skruv 20.5

Sjukamp/F17

5.547 Sofia Klüft 85 Växjö Lerum 20.5
5.405 Marie Barenfeld 85 Örebro Karlskrona 8.9
4.834 Ida Persson 85 Ystad Karlskrona 8.9
4.775 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Karlskrona 8.9
4.516 Emily Karlsson 85 KA2 Karlskrona 8.9
4.475 Alexandra Swärm 85 Motala Motala 25.9
4.363 Josefina Hallström 86 Gefle Gävle 22.9
4.213 Ewa Warnquist 85 KA2 Karlskrona 8.9
4.167 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Örebro 29.9
4.154 Isabell Petersson 86 Färjestaden Karlskrona 8.9
4.047 Therese Olsson 85 Växjö Lerum 20.5
3.775 Annica Beckman 86 Sävedalen Lerum 20.5
3.565 Cecilia Odén 85 Gefle Gävle 22.9
3.367 Josefin Thudén 85 Motala Motala 25.9
3.307 Camilla Stenberg 86 Glanshammar Örebro 29.9

>