Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 1 november 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 5 NOV, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.99 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Trollhättan 27.5
10.34 Sissel Eliasson 04 Alingsås Eslöv 15.9
10.35 Stella Sällström 04 IFK Umeå Göteborg/U 30.6
10.39 Wilma Garplid 04 Mölndal Eslöv 15.9
10.42 Emilia Franzén 04 Klippan Klippan 3.6
10.44 Nora Lindahl 04 Täby Norrköping 18.8
10.44 Ebba Asp 04 Örebro Glanshammar 26.5
10.45 Ella Engman 05 Malmö Lund 26.8
10.45 Magda Karlsson 04 Lund Klippan 3.6
10.45 Casandra Johnson 04 Strand Skellefteå 8.9
10.51 Saga Hermundstad 04 Täby Stockholm/S 10.6
10.51 Elin Molinder 04 Mölndal Eslöv 15.9
10.51 Matilda Åkerman 04 Halmstad Göteborg/U 30.6
10.52 Ella Borg 04 Mölndal Lerum 2.9
10.53 Vera Lindblad 04 Bromma Göteborg/U 30.6
10.54 Nova Barrett 04 Halmstad Halmstad 16.6
10.54 Filippa Palmås 04 IFK Göteborg Lerum 2.9
10.54 Emilia Mandl 04 Malmö Klippan 3.6
10.56 Alva Nordvarg 04 Upsala Göteborg/U 30.6
10.57 Karin Bengtsson 04 Hanviken Huddinge 16.6
medvind
9.81 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Helsingborg 8.7
10.42 Filippa Palmås 04 IFK Göteborg Helsingborg 8.7
10.43 Casandra Johnson 04 Strand Skellefteå 8.9
10.46 Lovis Mathisson 04 KA2 Helsingborg 8.7
10.48 Nova Barrett 04 Halmstad Halmstad 16.6
10.49 Elin Molinder 04 Mölndal Halmstad 16.6
10.49 Emilia Mandl 04 Malmö Klippan 3.6
10.49 Angelina Hooks 04 Malmö Helsingborg 8.7
10.55 Ida Kühnel Pappila 04 Kville Helsingborg 8.7

300m

39.82 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Göteborg/S 3.6
41.12 Ella Borg 04 Mölndal Eslöv 16.9
41.44 Nora Lindahl 04 Täby Trollbäcken 16.9
41.53 Lia Cederberg 04 Täby Sollentuna 3.6
41.87 Moa Granat 04 Vallentuna Västerås 29.7
41.96 Vera Lindblad 04 Bromma Trollbäcken 16.9
42.14 Emilia Mandl 04 Malmö Eslöv 16.9
42.45 Nike Isaksson 04 Lidingö Lidingö 19.9
42.67 Emilia Franzén 04 Klippan Eslöv 16.9
42.79 Lykke Iacobaeus 04 Värmdö Trollbäcken 16.9
42.94 Karin Bengtsson 04 Hanviken Huddinge 17.6
43.01 Hilda Lindell 04 KA2 Göteborg/U 1.7
43.03 Agnes Hanell 04 Tumba Göteborg/U 1.7
43.13 Ebba Asp 04 Örebro Trollbäcken 16.9
43.15 Nicole Nyberg 04 Täby Sollentuna 3.6
43.26 Ida Kühnel Pappila 04 Kville Eslöv 16.9
43.31 Mi Bergman 04 Hagen Eslöv 16.9
43.33 Stella Sällström 04 IFK Umeå Sollentuna 3.6
43.37 Felicia Johansson 04 Hanviken Huddinge 17.6
43.37 Elsa Hjelm 04 Åhus Hässleholm 28.7

800m

2:18.32 Alice Magnell Millán 05 Tjalve Linköping 6.6
2:19.86 Moa Granat 04 Vallentuna Danderyd 13.5
2:19.88 Johanna Hofvendahl 04 IS Göta Eslöv 15.9
2:20.04 Ella Borg 04 Mölndal Eslöv 15.9
2:20.38 Louise Eliasson 04 Bromma Huddinge 16.6
2:20.45 Lia Cederberg 04 Täby Huddinge 16.6
2:21.54 Julia Meijer 04 Mora Göteborg/U 29.6
2:22.26 Lykke Iacobaeus 04 Värmdö Trollbäcken 15.9
2:22.80 Amanda Helgesson 04 Hanviken Huddinge 16.6
2:23.01 Hilda Lindell 04 KA2 Linköping 1.9
2:23.53 Saga Provci 04 IFK Göteborg Eslöv 26.5
2:23.87 Josefina Bivstedt 04 Hässelby Danderyd 13.5
2:24.13 Hanna Lagerkvist 04 Lysekil Eslöv 15.9
2:24.50 Alma Svantesson 04 Mölndal Mölndal 11.8
2:25.11 Alma Svennerud 04 KA2 Karlskrona 17.6
2:25.46 Frida Berglin 05 KA2 Linköping 1.9
2:25.87 Hanna Joabsson 04 Växjö Linköping 1.9
2:25.95 Agnes Hanell 04 Tumba Göteborg/U 29.6
2:26.74 Indra Johansson 04 Trollhättan FIK Karlstad 22.7
2:27.66 Linnea Folkow 04 Göteborgs KIK Eslöv 15.9

2000m

6:29.41 Julia Meijer 04 Mora Göteborg/U 1.7
6:36.69 Johanna Hofvendahl 04 IS Göta Eslöv 16.9
6:48.39 Alva Isaksson 04 Boden Skellefteå 9.9
6:49.99 Alma Svantesson 04 Mölndal Eslöv 16.9
6:52.16 Hilda Lindell 04 KA2 Eslöv 16.9
6:52.68 Alma Svennerud 04 KA2 Eslöv 16.9
6:54.02 Elina Hellgren 04 Vallentuna Trollbäcken 16.9
6:57.71 Saga Provci 04 IFK Göteborg Eslöv 16.9
7:00.51 Louise Larsson 04 Kongahälla Lerum 2.9
7:01.46 Linnea Folkow 04 Göteborgs KIK Eslöv 16.9
7:04.86 Ida Rosjö 04 Hakarpspojkarna Eslöv 16.9
7:07.15 Amanda Helgesson 04 Hanviken Huddinge 17.6
7:08.23 Hilda Törngård 04 Hälle Eslöv 16.9
7:10.47 Alicia Larsten 04 Lidingö Göteborg/U 1.7
7:13.11 Hanna Lagerkvist 04 Lysekil Lerum 2.9
7:15.30 Saga Jarhall 04 Linköping Göteborg/U 1.7
7:15.78 Indra Johansson 04 Trollhättan FIK Göteborg/S 3.6
7:17.21 Ida Knutsson 04 Upsala Huddinge 17.6
7:22.10 Hanna Joabsson 04 Växjö Sävsjö 9.9
7:22.14 My Ekström 04 Björnstorp Eslöv 16.9

1500m hinder/76.2

5:18.57 Alma Svennerud 04 KA2 Eslöv 15.9
5:20.00 Elina Hellgren 04 Vallentuna Trollbäcken 15.9
5:29.89 Hilda Lindell 04 KA2 Eslöv 15.9
5:30.66 Alicia Larsten 04 Lidingö Trollbäcken 15.9
5:30.96 Julia Meijer 04 Mora Trollbäcken 15.9
5:33.92 Alma Svantesson 04 Mölndal Eslöv 15.9
5:36.81 Hilda Törngård 04 Hälle Eslöv 15.9
5:39.6m Hanna Joabsson 04 Växjö Värnamo 3.6
5:39.88 Saga Provci 04 IFK Göteborg Eslöv 15.9
5:42.55 Saga Jarhall 04 Linköping Eslöv 15.9
5:42.87 Anne Ostra 04 Höör Eslöv 15.9
5:45.84 Jasmine Gyllenhammar 04 Täby Trollbäcken 15.9
5:46.34 Ida Knutsson 04 Upsala Uppsala 19.8
5:47.80 Filippa Rydensjö 04 Eskilstuna Mora 1.9
5:53.89 Maja Wrångemyr 04 Ymer Lerum 19.8
5:54.66 Fanny Amrén 04 Tjalve Eslöv 15.9
5:56.16 Josefina Bivstedt 04 Hässelby Enskede 14.8
5:59.21 Amanda Helgesson 04 Hanviken Mora 1.9
5:59.59 Ebba Francois 04 Örgryte Eslöv 15.9
6:00.23 Thelma Holgersson 04 Falkenberg Eslöv 15.9

80m häck/76.2

12.01 Sydney Karström 04 Åhus Eslöv 16.9
12.01 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Helsingborg 7.7
12.08 Moa Granat 04 Vallentuna Sollentuna 3.6
12.09 Sara Winberg 04 Täby Linköping 1.9
12.22 Tindre Röme 04 Lund Eslöv 16.9
12.33 Stella Sällström 04 IFK Umeå Göteborg/U 29.6
12.38 Sofia Wallin 04 Varberg Göteborg/S 2.6
12.45 Elin Molinder 04 Mölndal Eslöv 16.9
12.65 Matilda Åkerman 04 Halmstad Borås 2.6
12.67 Tilde Söderlund 04 Alunda Göteborg/U 29.6
12.70 Iben Christrup 04 Malmö Göteborg/U 29.6
12.71 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Täby 19.5
12.79 Hanna Joabsson 04 Växjö Hässleholm 28.7
12.81 Ella Borg 04 Mölndal Halmstad 17.6
12.83 Sissel Eliasson 04 Alingsås Eslöv 16.9
12.84 Emma Nyman Wänseth 04 Östersund Östersund 15.5
12.85 Nora Lindahl 04 Täby Täby 19.5
12.86 Tyra Tjulander 04 Västerås Västerås 28.7
12.87 Elin Joabsson 04 Växjö Hässleholm 28.7
12.88 Jonna Lundgren 04 Skruv Hässleholm 28.7
medvind
12.00 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Göteborg/U 29.6
12.10 Stella Sällström 04 IFK Umeå Göteborg/U 29.6
12.67 Emma Nyman Wänseth 04 Östersund Östersund 27.5

300m häck/76.2

44.43 Moa Granat 04 Vallentuna Göteborg/U 29.6
46.19 Sydney Karström 04 Åhus Eslöv 15.9
46.31 Nora Lindahl 04 Täby Trollbäcken 15.9
46.70 Elli Johansson 04 KA2 Eslöv 15.9
46.98 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Huddinge 15.6
47.00 Lia Cederberg 04 Täby Trollbäcken 15.9
47.30 Tyra Cedrenius Tunander 04 Lidingö Helsingborg 6.7
47.31 Hanna Joabsson 04 Växjö Eslöv 15.9
47.53 Sofia Wallin 04 Varberg Lerum 1.9
48.43 Stella Sällström 04 IFK Umeå Umeå 16.9
48.45 Tilde Söderlund 04 Alunda Huddinge 15.6
48.48 Elin Joabsson 04 Växjö Hässleholm 27.7
48.53 Tindra Röme 04 Lund Eslöv 15.9
48.54 Louise Eliasson 04 Bromma Huddinge 15.6
48.58 Filippa Rydensjö 04 Eskilstuna Västerås 28.7
48.73 Hilda Lindell 04 KA2 Helsingborg 6.7
48.74 Agnes Hanell 04 Tumba Huddinge 15.6
48.87 Elin Molinder 04 Mölndal Eslöv 15.9
48.90 Tyra Tjulander 04 Västerås Trollbäcken 15.9
48.91 Maja Björk 04 Huddinge Huddinge 15.6
Manuell tidtagning
46.6m Hanna Joabsson 04 Växjö Värnamo 3.6
47.0m Elin Joabsson 04 Växjö Värnamo 3.6

Höjd

1.66 Tilde Bjerager 04 Höör Hässleholm 29.7
1.64 Nora Jolbäck 04 Lidköping Göteborg/U 1.7
1.63 Linnéa Svanhall 04 Färjestaden Uddevalla 8.9
1.62 Stina Larsson 04 Wilske Eslöv 15.9
1.62 Sydney Karström 04 Åhus Kristianstad 2.9
1.61 Ingrid Ronge 04 Rigor Lerum 2.9
1.61 Tasa Scheele Bhatia 04 Täby Sollentuna 3.6
1.60 Emilia Mandl 04 Malmö Göteborg/U 1.7
1.60 Tilde Söderlund 04 Alunda Uppsala 18.8
1.60 Nina Hertz Saebbö 04 Göteborgs KIK Borås 2.6
1.60 Lisa Mårtensson 05 Huddinge Täby 20.5
1.60 Jonna Lundgren 04 Skruv Karlshamn 25.8
1.60 Emma Sandin 05 Hakarpspojkarna Jönköping 5.5
1.59 Ida Engelbrektsson 04 Alingsås Falköping 8.9
1.58 Engla Nilsson 05 Bohus Bohus 12.8
1.57 Linda Edberg 04 Tureberg Linköping 1.9
1.57 Ebba Eklund 05 Hagen Eslöv 16.9
1.57 Lisa Barkhagen 05 Tjalve Norrköping 19.8
1.57 Iris Kihl 05 Mälarhöjden Sollentuna 2.6
1.57 Casandra Johnson 04 Strand Sollentuna 3.6
1.57 Stella Sällström 04 IFK Umeå Sollentuna 3.6

Stav

3.46 Greta Erlandsson 05 Rånäs Trollbäcken 16.9
3.32 Sara Winberg 04 Täby Trollbäcken 15.9
3.30 Alvah Lind 05 Tyresö Norrköping 18.8
3.06 Ida Jexe Ek 04 Halmstad Göteborg/U 30.6
3.04 Norah Lind 05 Tyresö Huddinge 17.6
3.03 Emma Carlsson 05 Tureberg Norrköping 18.8
3.00 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Trollbäcken 6.6
2.92 Isabell Lundholm 04 Thorengruppen Trollbäcken 15.9
2.90 Ella Uddenäs 05 Malmö Eslöv 15.9
2.88 Elli Johansson 04 KA2 Göteborg/U 30.6
2.82 Sofia Eskilsson 05 Tyresö Trollbäcken 16.9
2.80 Maja Forss 04 Tjalve Eslöv 16.9
2.75 Sofia Olsson 04 Rigor Halmstad 16.6
2.75 Rebecka Forsling 04 Huddinge Huddinge 16.8
2.70 Svea Eklundh 05 Motala Lerum 1.9
2.70 Izabella Olofsson 05 KA2 Eslöv 15.9
2.70 Thilde Hansson 04 Kvarnsveden Säter 27.5
2.64 Lana Lackanovic 04 Hammarby Huddinge 17.6
2.60 Luna Johannsen 05 Malmö Eslöv 15.9
2.56 Amanda Eriksson 04 Huddinge Huddinge 22.7
skiljehopp
2.95 Isabell Lundholm 04 Thorengruppen Hallsberg 21.8

Längd

5.55 Saga Hermundstad 04 Täby Trollbäcken 16.9
5.48 Fanny Karlsson 04 Täby Sollentuna 2.6
5.41 Nicole Nyberg 04 Täby Göteborg/U 29.6
5.39 Ella Jovanovic 04 Malmö Göteborg/U 29.6
5.37 Alvah Lind 05 Tyresö Stockholm/S 9.9
5.34 Casandra Johnson 04 Strand Sollentuna 2.6
5.33 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Habo 2.6
5.27 Alva Nordvarg 04 Upsala Göteborg/U 29.6
5.25 Nora Jolbäck 04 Lidköping Göteborg/U 29.6
5.21 Aicha Koné 04 Ullevi Stenungsund 13.5
5.20 Tilde Söderlund 04 Alunda Sollentuna 2.6
5.19 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Eslöv 15.9
5.19 Matilda Åkerman 04 Halmstad Hässleholm 29.7
5.19 Jonna Lundgren 04 Skruv Tranås 30.9
5.18 Filippa Palmås 04 IFK Göteborg Göteborg/S 2.6
5.17 Vera Lindblad 04 Bromma Stockholm/S 9.9
5.15 Emilia Franzén 04 Klippan Villstad 12.8
5.10 Nova Barrett 04 Halmstad Linköping 2.9
5.10 Sara Winberg 04 Täby Linköping 2.9
5.09 Wilma Nilsson 05 Klippan Ystad 22.7
medvind
5.36 Tilde Söderlund 04 Alunda Västerås 28.7
5.32 Emilia Mandl 04 Malmö Klippan 3.6
5.29 Nora Jolbäck 04 Lidköping Bollnäs 7.7
5.20 Maja Björk 04 Huddinge Huddinge 17.6
5.09 Ida Andersson 04 Alingsås Helsingborg 7.7

Tresteg

11.48 Tilde Söderlund 04 Alunda Trollbäcken 15.9
11.34 Aicha Koné 04 Ullevi Eslöv 16.9
11.29 Nicole Nyberg 04 Täby Göteborg/U-U 30.6
11.20 Sydney Karström 04 Åhus Halmstad 16.6
11.20 Jonna Lundgren 04 Skruv Eslöv 16.9
11.04 Fanny Karlsson 04 Täby Trollbäcken 15.9
10.97 Ella Jovanovic 04 Malmö Göteborg/U-U 30.6
10.80 Nora Jolbäck 04 Lidköping Eslöv 16.9
10.77 Moa Gustafsson 04 Göteborgs KIK Eslöv 16.9
10.74 Maja Björk 04 Huddinge Trollbäcken 15.9
10.65 Emma Carlsson 04 Istrum Arvika 29.7
10.64 Sofia Wallin 04 Varberg Kungsbacka 18.8
10.63 Elin Joabsson 04 Växjö Värnamo 2.6
10.55 Sara Plessen 04 KA2 Eslöv 16.9
10.51 Alva Nordvarg 04 Upsala Trollbäcken 15.9
10.41 Tyra Cedrenius Tunander 04 Lidingö Trollbäcken 15.9
10.38 Sophie Säwe 04 Kil Arvika 29.7
10.37 Clara Spangenberg 04 Upsala Alunda 6.6
10.35 Saga Berg 04 Östhammar Trollbäcken 15.9
10.34 Emilia Åström 04 Mölndal Eslöv 16.9
oklar/okänd vind
10.67 Saga Berg 04 Östhammar Trollbäcken 15.9
10.48 Sara Winberg 04 Täby Sätra 20.5
medvind
10.86 Nora Jolbäck 04 Lidköping Falköping 9.9
10.62 Casandra Johnson 04 Strand Skellefteå 8.9

Kula/3.0

12.86 Jonna Lundgren 04 Skruv Hässleholm 29.7
12.68 Tilda Bernhult 04 Thorengruppen Trollbäcken 16.9
12.62 Emilia Wernerliv 04 Tingberg Helsingborg 6.7
11.89 Ebba Lind 04 Hanviken Huddinge 16.6
11.38 Emilia Åström 04 Mölndal Lerum 2.9
11.36 Matilda Åkerman 04 Halmstad Linköping 1.9
11.11 Frida Krantz 04 Hammarby Göteborg/U 1.7
11.05 Elsa Hjelm 04 Åhus Hässleholm 13.5
11.05 Saga Frozkhan 04 Halmstad Eslöv 15.9
11.05 Hanna Bertilsson 04 Eskilstuna Trollbäcken 16.9
11.03 Linnea Backlund 04 Sundsvall Östersund 26.5
10.89 Saga Berg 04 Östhammar Trollbäcken 16.9
10.76 Edvina Norberg 05 Ransäter Ludvika 6.6
10.75 Tilde Söderlund 04 Alunda Uddevalla 8.9
10.70 Bea Vold Johannesson 04 Sunne Skara 19.8
10.70 Norah Lind 05 Tyresö Lidingö 24.10
10.69 Erona Krasniqi 05 Eslövs AI Eslöv 22.8
10.68 Madeleine Rehnberg 04 IF Göta Trollbäcken 16.9
10.61 Alva Nilson 04 Thorengruppen Bålsta 12.5
10.53 Stella Gudmundsson 04 Växjö Växjö/A 28.4

Diskus/0.75

38.77 Matilda Åkerman 04 Halmstad Eslöv 15.9
38.40 Jonna Lundgren 04 Skruv Tranås 30.9
38.18 Tilda Bernhult 04 Thorengruppen Trollbäcken 15.9
36.74§ Kajsa Borrman 04 Aurora, CO 7.7
34.65 Edvina Norberg 05 Ransäter Mora 1.9
33.95 Levina Ringdahl 04 Marieby Järvsö 22.9
32.91 Nora Jolbäck 04 Lidköping Bollnäs 7.7
32.29 Saga Frozkhan 04 Halmstad Eslöv 15.9
31.73 Amelie Götesson 04 Hässleholm Lerum 1.9
31.52 Elsa Hjelm 04 Åhus Lund 26.8
31.25 Alvah Lind 05 Tyresö Enskede 16.10
30.92 Ella Eklund 04 Öresund Malmö/S-K 20.10
30.74 Ebba Lind 04 Hanviken Trollbäcken 6.6
30.66 Elvira Högman 04 Kil Trollbäcken 15.9
30.64 Norah Lind 05 Tyresö Lidingö 10.10
30.38 Linnea Backlund 04 Sundsvall Bollnäs 7.7
30.09 Stella Gudmundsson 04 Växjö Eslöv 15.9
30.02 Vilma Stolpe 04 Götlunda Trollbäcken 15.9
30.02 Amanda Eriksson 04 Huddinge Trollbäcken 16.9
29.90 Hanna Bertilsson 04 Eskilstuna Trollbäcken 15.9

Slägga/3.0

43.32 Ebba Lind 04 Hanviken Trollbäcken 16.9
42.32 Alva Nilsson 04 Thorengruppen Örebro 7.6
39.83 Ebba Wallstenius 04 Wärnamo Värnamo 19.7
39.75 Jonna Lundgren 04 Skruv Eslöv 16.9
39.73 Elin Rydqvist 04 Halmstad Eslöv 16.9
39.37 Saga Berg 04 Östhammar Uppsala 19.8
38.90 Alvah Lind 05 Tyresö Lidingö 24.10
38.14 Alva Enblad 04 Hammarby Enskede 2.10
37.98 Tilde Grönwall 04 Öresund Malmö/S-K 6.10
37.96 Amanda Jönsson 04 Linköping Eslöv 16.9
37.88 Emma Wall 04 Säffle Kil 1.9
37.27 Elvira Högman 04 Kil Trollbäcken 16.9
37.20 Norah Lind 05 Tyresö Enskede 2.10
36.92 Rosa Sadig Gafor 04 Märsta Västerås/Ap 28.7
35.46 Matilda Eriksson 04 Västerås Sollentuna/E 3.6
34.73 Matilda Åkerman 04 Halmstad Eslöv 16.9
33.40 Emma Carlsson 04 Istrum Skara 21.10
33.02 Nike Isaksson 04 Lidingö Lidingö 24.10
32.79 Amanda Eriksson 04 Huddinge Huddinge/J 17.6
32.13 Saga Frozkhan 04 Halmstad Eslöv 16.9

Spjut/500

45.66 Tilda Bernhult 04 Thorengruppen Trollbäcken 15.9
43.34 Madeleine Rehnberg 04 IF Göta Kil 2.6
39.75 Stella Gudmundsson 04 Växjö Eslöv 16.9
39.50 Frida Krantz 04 Hammarby Linköping 2.9
36.39 Matilda Åkerman 04 Halmstad Halmstad 14.10
34.57 Emilia Wernerliv 04 Tingberg Göteborg/S 3.6
32.80 Alice Davidsson 04 Wärnamo Eslöv 16.9
32.60 Emma Carlsson 04 Istrum Eslöv 16.9
32.43 Lovisa Blomqvist 04 Marieby Järvsö 22.9
31.38 Matilda Eriksson 04 Västerås Trollbäcken 15.9
31.38 Hilda Lindell 04 KA2 Karlskrona 17.6
30.90 Linnea Backlund 04 Sundsvall Hudiksvall 18.8
30.81 Elvria Högman 04 Kil Trollbäcken 15.9
30.60§ Linn Svedberg Jarlhage 05 Falkenberg Lerum 19.8
30.02 Thindra Jaxe 04 Luleå Skellefteå 8.9
29.77 Jonna Lundgren 04 Skruv Värnamo 3.6
29.63 Linn Bond 04 Leksand Järvsö 22.9
29.62 Olivia Sjögren 04 Triangeln Sollentuna 3.6
29.56 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Uddevalla 9.9
29.40 Norah Lind 05 Tyresö Lidingö 10.10

Sexkamp/F15

3.764 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Uddevalla 9.9
3.587 Sydney Karström 04 Åhus Uddevalla 9.9
3.581 Tilde Söderlund 04 Alunda Uddevalla 9.9
3.379 Jonna Lundgren 04 Skruv Ljungby 27.5
3.169 Elin Joabsson 04 Växjö Ljungby 27.5
3.042 Emma Carlsson 04 Istrum Uddevalla 9.9
2.856 Matilda Åkerman 04 Halmstad Halmstad 13.7
2.743 Hanna Joabsson 04 Växjö Ljungby 27.5

>