Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 30 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 19 DEC, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.94 Katharina Gråman 03 Tyresö Enskede 3.8
10.10 Famke Persson 03 Lund Enskede 3.8
10.11 Wilma Svensson 03 Oskarshamn Göteborg/U 30.6
10.20 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Enskede 3.8
10.23 Meja Lindberg 03 Östersund Göteborg/U 30.6
10.24 Hanna Karlsson 03 IF Göta Göteborg/U 30.6
10.26 Alexandra Rosengren 03 Huddinge Enskede 3.8
10.27 Klara Frykholm 03 Glanshammar Glanshammar 26.5
10.34 Emma Gerdes 03 Åhus Enskede 3.8
10.36 Elin Stenhammar 03 Alingsås Enskede 3.8
10.40 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 2.6
10.40 Daga Indebetou 03 Lund Trelleborg 9.6
10.44 Joy Thulin 03 Malmö Enskede 3.8
10.45 Tova Gabrielsson 03 Täby Sollentuna 2.6
10.45 Thea Löfman 03 Lund Eslöv 26.5
10.52 Lisen Rignell 03 Bromma Stockholm/S 9.9
10.53 Engla Grafström Andersson 03 Sundsvall Enskede 3.8
10.54 Felicia Åberg 03 Villstad Enskede 3.8
10.58 Minna Geerts 03 Håfreström Enskede 3.8
10.61 Beata Edelholm 03 Hammarby Enskede 3.8
10.61 Sofia Björkman 03 Kville Enskede 3.8
10.61 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Helsingborg 8.7
medvind
9.87 Katharina Gråman 03 Tyresö Enskede 3.8
10.18 Hanna Karlsson 03 IF Göta Helsingborg 8.7
10.27 Elin Stenhammar 03 Alingsås Enskede 3.8
10.30 Emma Gerdes 03 Åhus Enskede 3.8
10.35 Daga Indebetou 03 Lund Enskede 3.8
10.43 Joy Thulin 03 Malmö Enskede 3.8
10.46 Felicia Åberg 03 Villstad Enskede 3.8
10.49 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Helsingborg 8.7
10.53 Thea Hammarström 03 Villstad Villstad 10.5
10.55 Beata Edelholm 03 Hammarby Enskede 3.8
10.56 Sara Lundqvist 03 Linköping Göteborg/U 30.6
10.59 Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborgs KIK Halmstad 16.6

300m

40.99 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Göteborg/U 1.7
41.05 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Sollentuna 3.6
41.59 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Enskede 5.8
41.62 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Halmstad 16.6
41.69 Daga Indebetou 03 Lund Enskede 5.8
42.62 Laura Fodor 03 Hässelby Huddinge 17.6
42.73 Elin Stenhammar 03 Alingsås Falköping 9.9
43.11 Milla Svanberg 03 Malmö Lund 26.8
43.14 Thea Nilsson 03 Höör Göteborg/U 1.7
43.24 Annie Norström 03 Alunda Sollentuna 3.6
43.36 Klara Frykholm 03 Glanshammar Hallsberg 21.8
43.42 Hanna Karlsson 03 IF Göta Helsingborg 7.7
43.52 Vanna Ullén 03 Tureberg Huddinge 17.6
43.77 Alva Bengtström 03 Örgryte Göteborg/U 1.7
43.89 Julia Svennblad 03 Bohus Helsingborg 7.7
44.00 Beata Edelholm 03 Hammarby Göteborg/U 1.7
44.01 Wilma Svensson 03 Oskarshamn Enskede 4.8
44.07 Joy Thulin 03 Malmö Enskede 4.8
44.13 Victoria Psilander 03 Lidingö Göteborg/U 1.7
44.14 Thea Ädling Ring 03 Mora Göteborg/U 1.7
Manuell tidtagning
44.0m Juni Rugland 03 Kalmar Värnamo 2.6

800m

2:14.28 Julia Svennblad 03 Bohus Oslo, NOR 5.7
2:16.03 Olivia Brunbäck 03 Sävedalen Göteborg/S 2.6
2:16.54 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
2:17.28 Tilda Knauer 03 Hälle Göteborg/U 29.6
2:19.37 Ingrid Jonsson 03 Hässelby Danderyd 13.5
2:19.99 Fanny Andersson 03 Falkenberg Kungsbacka 26.8
2:20.41 Frida Hafström 03 Hässelby Danderyd 13.5
2:20.91 Juni Rugland 03 Kalmar Karlskrona 17.6
2:20.99 Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 19.5
2:21.00 Elsa Palmgren 03 Sundsvall Skellefteå 8.9
2:21.31 Maja Björnsson 03 Upsala Göteborg/U 29.6
2:21.40 Tove Karlsson 03 Tureberg Sollentuna 29.8
2:21.80 Filippa Zäll 03 Ängelholm Göteborg/S 2.6
2:23.42 Victoria Psilander 03 Lidingö Göteborg/U 29.6
2:23.71 My Rundgren 03 Luleå Göteborg/U 29.6
2:24.85 Ellinor Dahlberg 03 Bromma Nyköping 19.5
2:25.53 Linnea Svensson 03 Tjalve Glanshammar 9.6
2:25.72 Alva Malmsten 03 Skade Västerås 28.7
2:25.91 Thea Nilsson 03 Höör Göteborg/U 29.6
2:26.06 Elvira Bredin 03 Tureberg Sollentuna 29.8

2000m

6:41.78 Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK Göteborg/U 1.7
6:42.52 My Rundgren 03 Luleå Skellefteå 9.9
6:43.47 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Enskede 3.8
6:44.05 Tilda Knauer 03 Hälle Göteborg/U 1.7
6:47.16 Frida Hafström 03 Hässelby Enskede 3.8
6:47.29 Alva Malmsten 03 Skade Göteborg/U 1.7
6:47.55 Maja Björnsson 03 Upsala Göteborg/U 1.7
6:52.26 Fanny Andersson 03 Falkenberg Göteborg/U 1.7
6:57.93 Juni Rugland 03 Kalmar Göteborg/U 1.7
6:59.41 Tove Karlsson 03 Tureberg Enskede 3.8
7:07.89 Eevi-Inkeri Tossavainen 03 Luleå Luleå 26.5
7:07.96 Elsa Palmgren 03 Sundsvall Göteborg/U 1.7
7:08.72 Ingrid Jonsson 03 Hässelby Västerås 29.7
7:09.80 Amanda Olsson 03 Säffle Göteborg/U 1.7
7:11.78 Mysa Hillbur 03 Höör Göteborg/U 1.7
7:11.79 Filippa Zäll 03 Ängelholm Göteborg/U 1.7
7:13.58 Sabina Aumo 03 Hälle Göteborg/U 1.7
7:16.32 Saga Hagelin 03 Mölndal Göteborg/U 1.7
7:16.59 Clara Lidén 03 Hammarby Falun 19.5
7:17.71 Anna Svarfvar 03 Mölndal Göteborg/S 3.6

1500m hinder/76.2

5:01.27 Julia Svennblad 03 Bohus Enskede 5.8
5:09.04 Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 Växjö Enskede 5.8
5:16.21 Alva Malmsten 03 Skade Enskede 5.8
5:20.48 Eleonora Alinder 03 Mölndal Lidköping 16.6
5:24.49 Elsa Palmgren 03 Sundsvall Enskede 5.8
5:24.68 Maja Björnsson 03 Upsala Enskede 5.8
5:27.83 Sara Hagelin 03 Mölndal Enskede 5.8
5:36.41 Eevi-Inkeri Tossavainen 03 Luleå Skellefteå 28.7
5:37.1m Juni Rugland 03 Kalmar Värnamo 3.6
5:37.67 Sabina Aumo 03 Hälle Enskede 5.8
5:39.05 Wilma Karlsson 03 Säffle Enskede 5.8
5:39.94 Elvira Bredin 03 Tureberg Huddinge 15.6
5:40.19 Filippa Zäll 03 Ängelholm Enskede 5.8
5:41.73 Amanda Olsson 03 Säffle Enskede 5.8
5:42.48 Sofia Amini 03 Upsala Huddinge 15.6
5:42.97 Lina Hennings 03 Trångsviken Enskede 5.8
5:44.33 Clara Lidén 03 Hammarby Huddinge 15.6
5:46.12 Frida Palmqvist 03 Mölndal Helsingborg 6.7
5:48.01 Lova Perman 03 IF Göta Enskede 5.8
5:49.91 Ebba Johansson 03 Upsala Göteborg/U 29.6

80m häck/76.2

11.64 Katharina Gråman 03 Tyresö Sollentuna 3.6
11.84 Hanna Karlsson 03 IF Göta Helsingborg 7.7
12.12 Beata Edelholm 03 Hammarby Göteborg/U 29.6
12.30 Elin Stenhammar 03 Alingsås Göteborg/U 29.6
12.39 Tilda Kihlström 03 Varberg Borås 3.6
12.41 Tindra Kjetselberg 03 Alunda Linköping 1.9
12.45 Alma Flygt 03 Täby Huddinge 17.6
12.46 Chanelle Lindvall 03 Malmö Klippan 3.6
12.48 Sofie Hammarström 03 Örgryte Kungsbacka 25.8
12.48 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Glanshammar 26.5
12.51 Filippa Svensson 03 Åhus Göteborg/U 29.6
12.54 Klara Frykholm 03 Glanshammar Garphyttan 26.8
12.59 Julia Nilsson 03 Sundbyberg Sollentuna 3.6
12.61 Clara Fallenius 03 Hässelby Uddevalla 8.9
12.65 Moa Ehrenbrand 03 Strand Sollentuna 3.6
12.66 Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborgs KIK Mölndal 11.8
12.66 Laura Fodor 03 Hässelby Uddevalla 8.9
12.69 Amanda Sörensson 03 Malmö Linköping 1.9
12.75 Milla Svanberg 03 Malmö Halmstad 17.6
12.76 Wilma Dahlberg 03 Malmö Vellinge 16.6
medvind
12.12 Beata Edelholm 03 Hammarby Huddinge 17.6
12.28 Sofie Hammarström 03 Örgryte Helsingborg 7.7
12.50 Julia Nilsson 03 Sundbyberg Enskede 5.8
12.57 Meja Lindberg 03 Östersund Göteborg/U 29.6
12.67 Wilma Dahlberg 03 Malmö Göteborg/U 29.6
12.67 Julia Håkansson 03 Spårvägen Enskede 5.8

300m häck/76.2

44.61 Hanna Karlsson 03 IF Göta Enskede 4.8
44.72 Milla Svanberg 03 Malmö Enskede 4.8
45.86 Amanda Sörensson 03 Malmö Enskede 4.8
46.08 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Enskede 4.8
46.90 Vanna Ullén 03 Tureberg Göteborg/U 29.6
47.40 Laura Fodor 03 Hässelby Huddinge 15.6
47.47 Julia Svennblad 03 Bohus Hässleholm 27.7
47.61 Filippa Svensson 03 Åhus Göteborg/U 29.6
47.77 Tova Olausson 03 Ludvika Enskede 4.8
48.19 Victoria Psilander 03 Lidingö Göteborg/U 29.6
48.77 Elsa Jansson 03 Upsala Göteborg/U 29.6
48.84 Linn Andersson 03 Tjalve Norrköping 18.7
49.10 Elsa Kaspersson 03 Varberg Halmstad 17.6
49.32 Madeleine Söderqvist 03 Huddinge Huddinge 15.6
49.45 Julia Håkansson 03 Spårvägen Huddinge 15.6
49.64 Klara Kindblom 03 IFK Göteborg Halmstad 17.6
49.85 Linnea Haara 03 Eslövs AI Halmstad 17.6
50.79 Siri Elofsson 03 Växjö Helsingborg 6.7
50.85 Tilly Backman 03 Örgryte Halmstad 17.6
51.32 Tilda Kihlström 03 Varberg Kungsbacka 26.8
felplacerade häckar
49.09 Linnea Haara 03 Eslövs AI Enskede 3.8
49.51 Siri Elofsson 03 Växjö Enskede 3.8
Manuell tidtagning
48.6m Annie Norström 03 Alunda Östhammar 10.7

Höjd

1.74 Klara Frykholm 03 Glanshammar Enskede 4.8
1.68 Alma Uhlin 03 Falun Göteborg/U 1.7
1.68 Edda Flink 03 Upsala Sollentuna 3.6
1.66 Elvira Jonsson 03 Västerås Västerås 28.7
1.64 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Falun 19.5
1.63 Elvira Magnusson 03 Tumba Trollbäcken 6.6
1.62 Linn Andersson 03 Tjalve Enskede 4.8
1.61 Maja Nilsson 03 Varberg Ystad 22.7
1.60 Moa Ehrenbrand 03 Strand Falun 19.5
1.60 Agnes Norman 03 Hässleholm Lund 25.8
1.59 Wilma Svensson 03 Oskarshamn Göteborg/U 1.7
1.59 Amina Fältmars 03 IK Sisu Habo 9.6
1.58 Tindra Redenfors 03 Halmstad Halmstad 16.6
1.57 Tova Gabrielsson 03 Täby Linköping 1.9
1.57 Johanna Persson 03 Ystad Simrishamn 19.6
1.57 Clara Fallenius 03 Hässelby Uddevalla 8.9
1.56 Bella Lindgren de Flon 03 Visby Gute Visby 16.6
1.56 Hanna Löfgren 03 Nyköping Nyköping 19.5
1.56 Kim Rodén 03 Håfreström Uddevalla 19.6
1.54 Moa Skagerlund 03 Mälarhöjden Huddinge 15.6

Stav

3.85 Rebecka Krüeger 03 Malmö Ystad 22.7
3.19 Emilie Beckman 03 Hässelby Enskede 3.8
3.17 Milla Ekstrand 03 KA2 Karlskrona 1.9
3.14 Hanna Karlsson 03 IF Göta Göteborg/U 1.7
2.99 Ellinor Hannerfors 03 Haparanda Enskede 3.8
2.96 Tove Widström 03 Täby Sollentuna 6.9
2.95 Lova Nilsson 03 Växjö Ystad 22.7
2.94 Moa Ivarsson 03 Huddinge Enskede 3.8
2.91 Elsa Kaspersson 03 Varberg Kungsbacka 25.8
2.90 Amina Fältmars 03 IK Sisu Nässjö 15.9
2.90 Myra Eriksson 03 Stocksäter Hallsberg 21.8
2.85 Ellen Persson 03 Malmö Halmstad 16.6
2.84 Maja Thodenius 03 Mälarhöjden Huddinge 17.6
2.75 Frida Andersson 03 KA2 Göteborg/U 1.7
2.70 Rebecka Adlers 03 Linköping Borås 3.6
2.70 Moa Skagerlund 03 Mälarhöjden Enskede 3.8
2.55 Ida Absér 03 Huddinge Huddinge 16.8
2.55 Hilda Harila 03 Haparanda Boden 9.6
2.53 Fia Viklund 03 Skellefteå Skellefteå 8.9
2.50 Ebba Kristiansson 03 Huddinge Enskede 3.8
2.50 Johanna Persson 03 Ystad Ystad 9.9
skiljehopp
3.00 Myra Eriksson 03 Stocksäter Hallsberg 21.8

Längd

5.66 Katharina Gråman 03 Tyresö Sollentuna 2.6
5.54 Klara Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 2.6
5.51 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Göteborg/U 29.6
5.47 Moa Örevik 03 Visby Gute Enskede 3.8
5.37 Tuva Wikman 03 Arvika Arvika 28.7
5.30 Engla Grafström Andersson 03 Sundsvall Göteborg/U-U 29.6
5.28 Clara Fallenius 03 Hässelby Göteborg/U 29.6
5.25 Moa Ehrenbrand 03 Strand Falun 19.5
5.25 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Sollentuna 2.6
5.23 Hanna Karlsson 03 IF Göta Glanshammar 9.6
5.21 Alicia Löwhagen 03 Hammarby Huddinge 17.6
5.20 Tindra Kjetselberg 03 Alunda Glanshammar 9.6
5.15 Liv Nilsander 03 Varberg Göteborg/S 2.6
5.15 Sofie Hammarström 03 Örgryte Enskede 4.8
5.14 Tindra Redenfors 03 Halmstad Falkenberg 26.6
5.11 Caroline Graveley 03 Hässelby Huddinge 17.6
5.11 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Säter 27.5
5.09 Ebba Niklasson 03 Sävedalen Göteborg/S 2.6
5.09 Klara Avebäck 03 Hammarby Sollentuna 2.6
5.08 Alma Flygt 03 Täby Linköping 2.9
medvind
5.71 Elin Pettersson 03 IFK Göteborg Bulle, SUI 8.7
5.41 Engla Grafström Andersson 03 Sundsvall Skellefteå 8.9
5.21 Lisen Rignell 03 Bromma Stockholm/S 9.9
5.10 Ebba Niklasson 03 Sävedalen Göteborg/S 2.6

Tresteg

11.74 Katharina Gråman 03 Tyresö Västerås 28.7
11.51 Klara Frykholm 03 Glanshammar Västerås 28.7
11.33 Anna Constantinescu 03 Göteborgs KIK Enskede 5.8
11.32 Julia Svennblad 03 Bohus Helsingborg 7.7
11.11 Klara Avebäck 03 Hellas Stockholm/S 18.7
11.06 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Enskede 5.8
10.89 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Västerås 28.7
10.89 Frida Andersson 03 KA2 Enskede 5.8
10.77 Elvira Jonsson 03 Västerås Enskede 5.8
10.75 Ebba Niklasson 03 Sävedalen Göteborg/S 3.6
10.73 Tindra Kjetselberg 03 Alunda Västerås 28.7
10.67 Elsa Jansson 03 Upsala Västerås 28.7
10.57 Fia Viklund 03 Skellefteå Skellefteå 9.9
10.55 Alicia Eliasson 03 Sävedalen Kungälv 24.6
10.49 Alma Uhlin 03 Falun Västerås 28.7
10.42 Caroline Graveley 03 Hässelby Huddinge 16.6
10.38 Amanda Sörensson 03 Malmö Hässleholm 28.7
10.38 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Enskede 5.8
10.35 Laura Fodor 03 Hässelby Göteborg/U-U 30.6
10.35 Moa Örevik 03 Visby Gute Visby 7.5
medvind
12.04 Katharina Gråman 03 Tyresö Västerås 28.7
11.86 Klara Frykholm 03 Glanshammar Västerås 28.7
11.17 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Västerås 28.7
10.58 Amanda Sörensson 03 Malmö Halmstad 16.6
10.53 Alma Uhlin 03 Falun Västerås 28.7

Kula/3.0

14.08 Amanda Pettersson 03 Växjö Enskede 4.8
12.99 Thea Löfman 03 Lund Hässleholm 29.7
12.97 Julia Scharnell 03 Eslövs AI Enskede 4.8
12.41 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 2.6
12.06 Ebba Toorell 03 Lerum Göteborg/S 3.6
11.82 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne Trollbäcken 6.6
11.70 Emilia Wamsler 03 Lund Göteborg/U 29.6
11.60 Johanna Emanuelsson 03 Villstad Villstad 12.8
11.53 Zara Norén 03 Bollnäs Västerås 29.7
11.52 Lovisa Ewerblad 03 Danderyd Enskede 3.8
11.30 Chanelle Lindvall 03 Malmö Ljungby 9.6
11.21 Johanna Hallsten 03 Dals Södra Skara 19.8
11.17 Victoria Wickman 03 Alunda Linköping 1.9
10.88 Jonna Kronander 03 Ymer Borås 2.6
10.88 Calista Ezeh 03 Kville Göteborg/S 9.6
10.83 Alexandra Rosengren 03 Huddinge Linköping 1.9
10.80 Emelie Beckman 03 Hässelby Uddevalla 8.9
10.76 Linnea Persson 03 IFK Göteborg Göteborg/S 9.6
10.75 Tova Möllerström 03 Eslövs AI Göteborg/U 29.6
10.74 Nicole Dinu 03 Kville Kungsbacka 25.8

Diskus/0.75

44.09 Johanna Emanuelsson 03 Villstad Villstad 6.10
40.81 Leonora Einarsson 03 Brännan Sundsvall 10.6
38.67 Ebba Toorell 03 Lerum Enskede 3.8
37.64 Thea Björk 03 Växjö Kalmar 11.7
37.21 Emilia Wamsler 03 Lund Malmö/S-K 22.9
35.94 Amanda Olsson 03 Säffle Kil 1.9
35.59 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne Norrköping 19.8
34.70 Cassandra Annergren 03 Timrå Härnösand 29.7
33.08 Emma Wallsten 03 Örbyhus Bålsta 16.7
32.94 Lovisa Ewerblad 03 Danderyd Enskede 3.8
32.78 Victoria Wickman 03 Alunda Enskede 3.8
32.76 Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK Helsingborg 8.7
32.73 Agnes Claesson 03 Hovslätt Skövde 13.5
32.21 Emelie Malmborg 03 Hässelby Sollentuna/E 8.9
32.15 Ninni Lundberg 03 Växjö Värnamo 13.9
31.95 Amanda Pettersson 03 Växjö Växjö/A 25.6
31.90 Annie Skaar 03 Lekeryd-Svarttorp Jönköping 8.9
29.79 Maria Grenegård 03 IF Göta Arvika 28.7
29.71 Stina Dahlin 03 Brännan Härnösand 29.7
29.67 Olivia Riddle 03 Hammarby Enskede 29.9

Slägga/3.0

52.68 Thea Löfman 03 Lund Helsingborg 6.7
50.13 Isabella Wiklund 03 Västerås Enskede 4.8
49.37 Molly Skugge 03 Tureberg Enskede 18.12
49.10 Ebba Wulcan 03 Säffle Enskede 4.8
44.21 Ebba Hultqvist 03 Eksjö Södra Växjö/A 25.6
43.75 Vilma Damberg 03 Tureberg Enskede 4.8
42.65 Sarah Bracken 03 Huddinge Enskede 4.8
41.94 Johanna Emanuelsson 03 Villstad Villstad 6.10
41.11 Julia Runesson 03 Thorengruppen Göteborg/S-K 30.6
40.83 Johanna Hallsten 03 Dals Södra Enskede 4.8
40.27 Johanna Björkqvist 03 Tureberg Enskede 4.8
40.08 Linn Harrysson 03 Hammarby Enskede 2.10
39.75 Ingrid Hammarberg 03 Mälarhöjden Sollentuna/E 27.5
39.72 Jennifer Axelsson 03 Wedevåg Bålsta 12.5
39.53 Zara Norén 03 Bollnäs Västerås/Ap 28.7
39.34 Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK Helsingborg 6.7
38.54 Olivia Riddle 03 Hammarby Huddinge/J 17.6
38.52 Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjden Sollentuna/E 27.5
38.11 Victoria Wickman 03 Alunda Uppsala 7.7
36.85 Jonna Kronander 03 Ymer Hässleholm 27.7

Spjut/500

44.50 Ingrid Lundkvist 03 Brännan Enskede 4.8
41.55 Amanda Olsson 03 Säffle Enskede 5.8
40.06 Maria Grenegård 03 IF Göta Torsby 19.5
37.83 Evelina Wikell 03 Mölndal Enskede 5.8
35.54 Malin Lundgren 03 Eksjö Södra Eksjö 7.7
35.19 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Enskede 4.8
35.08 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Säter 27.5
34.61 Emilia Wamsler 03 Lund Eslöv 27.5
34.58 Emma Svensson 03 KA2 Linköping 2.9
34.32 Chanelle Lindvall 03 Malmö Halmstad 16.6
33.58 Linnea Persson 03 IFK Göteborg Lerum 2.9
33.40 Ally R Holmberg 03 Skellefteå Skellefteå 9.9
32.73 Lovisa Pettersson 03 Lidköping Falköping 9.9
31.98 Ida Elmén 03 Kville Enskede 5.8
31.89 Thea Löfman 03 Lund Helsingborg 6.7
31.39 Zara Norén 03 Bollnäs Enskede 5.8
30.67 Emilia Beckman 03 Hässelby Sollentuna 2.6
30.67 Elvira Magnusson 03 Tumba Trollbäcken 6.6
30.60 Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne Eskilstuna 9.6
30.32 Alma Flygt 03 Täby Linköping 2.9

Sexkamp/F15

3.672 Justina Esangbedo 03 Kvarnsveden Uddevalla 9.9
3.574 Alma Flygt 03 Täby Uddevalla 9.9
3.572 Laura Fodor 03 Hässelby Uddevalla 9.9
3.557 Clara Fallenius 03 Hässelby Uddevalla 9.9
3.505 Hanna Karlsson 03 IF Göta Uddevalla 9.9
3.456 Ebba Hedberg 03 Kvarnsveden Uddevalla 9.9
3.339 Tova Gabrielsson 03 Täby Uddevalla 9.9
3.258 Tindra Frykholm 03 Glanshammar Uddevalla 9.9
3.250 Hanna Löfgren 03 Nyköping Uddevalla 9.9
3.020 Tindra Redenfors 03 Halmstad Uddevalla 9.9
2.950 Emelie Beckman 03 Hässelby Uddevalla 9.9
2.939 Malin Lundgren 03 Eksjö Södra Ljungby 27.5
2.898 Celie Hellsaeus 03 Sävsjö Ljungby 27.5
2.785 Lisa Bäckström 03 Istrum Uddevalla 9.9
2.740 Caroline Graveley 03 Hässelby Uddevalla 9.9
2.636 Ida Genitz 03 Istrum Ljungby 27.5

>