Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 31 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F17 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 31 OKT, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.90 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Lerum 20.6
12.09 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Göteborg/U 30.6
12.23 Stina Gustavsson 01 Hammarby Malmö/S 19.8
12.23 Julia Wennersten 01 Ymer Skara 6.6
12.25 Samantha Oware 01 Malmö Ystad 22.7
12.25 Freja Andersdotter 01 Malmö Trelleborg 9.6
12.29 Tilde Johansson 01 Falkenberg Halmstad 16.6
12.35 Sarah Karlsson 01 Huddinge Göteborg/U 30.6
12.47 Maja Maunsbach 01 Lund Göteborg/U 30.6
12.70 Emily Capobianco 01 Örebro Helsingborg 8.7
12.74 Angel Richmore 01 Malmö Hässleholm 29.7
12.77 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/S 9.6
12.79 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Boden 10.6
12.86 Astrid Eggesjö 01 Västerås Karlstad 19.5
12.88 Ida Winther 01 Tureberg Sollentuna 2.6
12.90 Klara Mattsson 01 Örgryte Skara 6.6
12.92 Linnéa Andersson 01 Båstad Skara 6.6
12.93 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Helsingborg 8.7
12.94 Hanna Enlund 01 AIK Huddinge 15.6
12.98 Stina Östklint 01 Hovslätt Habo 9.6
medvind
11.80 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Göteborg/U 30.6
12.04 Stina Gustavsson 01 Hammarby Eskilstuna 24.8
12.08 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Göteborg/U 30.6
12.16 Sarah Karlsson 01 Huddinge Göteborg/U 30.6
12.23 Freja Andersdotter 01 Malmö Göteborg/U 30.6
12.38 Maja Maunsbach 01 Lund Helsingborg 8.7
12.53 Sandra Jonsson 01 Örgryte Karlstad 25.7
12.56 Angel Richmore 01 Malmö Helsingborg 8.7
12.61 Emily Capobianco 01 Örebro Karlstad 22.7
12.64 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Skellefteå 8.9
12.69 Hanna Enlund 01 AIK Västerås 29.7
12.80 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
12.80 Ida Winther 01 Tureberg Göteborg/U 30.6
12.80 Linnéa Andersson 01 Båstad Helsingborg 8.7
12.82 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Göteborg/U 30.6
12.91 Stina Östklint 01 Hovslätt Jönköping 20.6
12.98 Hanna Falck 01 KA2 Karlskrona 16.6

200m

24.13 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Győr, HUN 7.7
24.29 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Halmstad 17.6
24.95 Samantha Oware 01 Malmö Huddinge 5.8
25.05 Freja Andersdotter 01 Malmö Karlskrona 17.6
25.41 Sarah Karlsson 01 Huddinge Huddinge 5.8
25.50 Lovisa Skoglund 01 Höör Klippan 3.6
25.68 Hanna Enlund 01 AIK Göteborg/U 1.7
25.79 Klara Rådbo 01 Hammarby Győr, HUN 5.7
25.84 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/U 1.7
25.85 Julia Wennersten 01 Ymer Lerum 20.6
25.92 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Skellefteå 28.7
26.10 Astrid Eggesjö 01 Västerås Västerås 28.7
26.17 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Täby 19.5
26.30 Alva Bengtsson 01 Helsingborg Klippan 3.6
26.32 Ida Ottosson 01 Öresund Hvidovre, DEN 10.6
26.34 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Arvika 29.7
26.45 Linnea Gateman 01 Strömstad Stovner, NOR 19.8
26.51 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Göteborg/S 3.6
26.60 Linnea Andersson 01 Båstad Halmstad 17.6
26.65 Emily Capobianco 01 Örebro Västerås 28.7
medvind
24.68 Tilde Johansson 01 Falkenberg Landquart, SUI 19.5
25.08 Hanna Enlund 01 AIK Sollentuna 3.6
25.20 Lovisa Skoglund 01 Höör Helsingborg 7.7
25.33 Astrid Eggesjö 01 Västerås Sollentuna 3.6
25.62 Klara Rådbo 01 Hammarby Jessheim, NOR 9.6
26.09 Ida Ottosson 01 Öresund Vellinge 16.6
26.17 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Helsingborg 7.7
26.33 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Skara 19.8
26.39 Ida Winther 01 Tureberg Sollentuna 3.6
26.56 Shila Fathli 01 Hässelby Sollentuna 3.6

400m

55.81 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Göteborg/S 9.6
57.04 Lovisa Skoglund 01 Höör Helsingborg 8.7
57.10 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Huddinge 16.6
58.01 Hanna Enlund 01 AIK Huddinge 16.6
58.56 Julia Wennersten 01 Ymer Halmstad 16.6
58.65 Ellinor Aurell 01 Ängelholm København, DEN 18.8
58.97 Nadja Rugland 01 Kalmar Karlskrona 16.6
59.21 Freja Nygren 01 Gefle Karlstad 19.5
59.37 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Göteborg/S 3.6
59.40 Linnea Gateman 01 Strömstad Huddinge 4.8
59.95 Sandra Jonsson 01 Örgryte Halmstad 16.6
60.10 Maja Sund 01 Tureberg Sollentuna 3.6
60.34 Melina Mancuso 01 Västerås Sollentuna 3.6
61.13 Ella Darrell 01 Lerum Lerum 20.6
61.22 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
61.50 Alice Heldt Cassel 01 Ludvika Örnsköldsvik 7.7
61.66 Ida Harila 01 Haparanda Huddinge 4.8
62.10 Amanda Ivehammar 01 Linköping Karlstad 22.7
62.45 Alva Bengtsson 01 Helsingborg Hvidovre, DEN 9.6
62.76 Cornelia Böhnke 01 Huddinge Sollentuna 3.6

800m

2:05.82 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Oordegem, BEL 2.6
2:08.52 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Watford, GBR 13.6
2:12.01 Lovisa Skoglund 01 Höör Stockholm/S 10.6
2:13.99 Nadja Rugland 01 Kalmar Göteborg/U 29.6
2:14.69 Ellinor Aurell 01 Ängelholm København, DEN 19.8
2:15.10 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Karlstad 25.7
2:16.11 Elsa Wallenius 01 Västerås Västerås 28.7
2:16.15 Ebba Berglin 01 KA2 København, DEN 19.8
2:17.13 Smilla Szalkai 01 Spårvägen Ystad 22.7
2:18.11 Maja Sund 01 Tureberg Huddinge 16.6
2:20.4m Linn Tapani 01 Sågmyra Mora 1.9
2:20.45 Amanda Ivehammar 01 Linköping Göteborg/U 29.6
2:21.19 Klara Westberg 01 Istrum Huddinge 5.8
2:22.27 Emma Danarp 01 Västerås Huddinge 5.8
2:23.12 Tilde Bångman 01 Trångsviken Östersund 21.8
2:25.21 Louise Fällström 01 IFK Umeå Skellefteå 28.7
2:27.67 Julia Törnblad 01 Sävedalen Mölndal 16.5
2:27.67 Emma Jensen 01 Klippan Klippan 3.6
2:27.90 Julia Arnhult 01 Lidingö Stockholm/S 29.8
2:28.18 Elvira Carlén 01 Lerum Uddevalla 9.9

1500m

4:32.06 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Tampere, FIN 1.9
4:34.28 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Eskilstuna 25.8
4:36.20 Elsa Wallenius 01 Västerås Eskilstuna 25.8
4:43.40 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Huddinge 4.8
4:43.45 Ebba Berglin 01 KA2 Tampere, FIN 1.9
4:46.32 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
4:54.0m Tilde Bångman 01 Trångsviken Östersund 1.9
4:54.19 Nadja Rugland 01 Kalmar Göteborg/U 30.6
5:04.0m Tilda Östberg 01 Borlänge Huddinge 16.8
5:05.34 Julia Arnhult 01 Lidingö Huddinge 17.6
5:10.29 Louise Fällström 01 IFK Umeå Umeå 17.6
5:18.69 Felicia Niklasson 01 Sävedalen Göteborg/U 30.6
5:35.5m Linnea Johansson 01 Akele Linköping 12.6

3000m

9:52.29 Elsa Wallenius 01 Västerås Tampere, FIN 1.9
9:56.74 Tilda Östberg 01 Borlänge Tampere, FIN 1.9
10:32.95 Ebba Berglin 01 KA2 Huddinge 3.8
10:36.24 Lotta Weyhenmeyer 01 Thor Göteborg/U 29.6
11:28.5m Louise Fällström 01 IFK Umeå Umeå 25.6
11:38.02 Felicia Niklasson 01 Sävedalen Göteborg/U 29.6
11:54.34 Julia Arnhult 01 Lidingö Huddinge 3.8

1500m hinder/76.2

5:04.63 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Huddinge 5.8
5:13.01 Wilma Nielsen 01 Sävedalen Hässleholm 27.7
5:14.04 Elsa Wallenius 01 Västerås Huddinge 5.8
5:26.91 Nadja Rugland 01 Kalmar Eslöv 27.5
5:27.61 Julia Arnhult 01 Lidingö Danderyd 13.5

100m häck/76.2

13.49 Tilde Johansson 01 Falkenberg Falkenberg 15.5
14.10 Freja Andersdotter 01 Malmö Tampere, FIN 1.9
14.25 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg/S 2.6
14.29 Klara Rådbo 01 Hammarby Jessheim, NOR 9.6
14.46 Maja Maunsbach 01 Lund Helsingborg 7.7
14.77 Nellie Erlandsson 01 Malmö Lerum 1.9
14.78 Alva Wolvan 01 Upsala Göteborg/U 1.7
14.79 Elvira Carlén 01 Lerum Lerum 1.9
14.85 Anja Olsson 01 Malmö Helsingborg 7.7
15.09 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Uddevalla 8.9
15.11 Shila Fathli 01 Hässelby Malmö/S 19.8
15.29 Helena Cronstedt 01 Malmö Helsingborg 7.7
15.36 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/S 2.6
15.67 Amanda Ivehammar 01 Linköping Hässleholm 28.7
15.75 Stina Östklint 01 Hovslätt Habo 9.6
15.84 Cornelia Westling 01 Bollnäs Söderhamn 16.6
16.00 Cornelia Böhnke 01 Huddinge Göteborg/U 1.7
16.11 Thea Möllerstedt 01 Lund Huddinge 4.8
16.39§ Ella Darrell 01 Lerum Lerum 19.8
16.50 Paulina Sundvall 01 Riviera Piteå 18.8

300m häck/76.2

44.47 Julia Wennersten 01 Ymer Huddinge 5.8
44.50 Lovisa Skoglund 01 Höör Huddinge 5.8
44.61 Sandra Jonsson 01 Örgryte Huddinge 5.8
44.93 Freja Nygren 01 Gefle Huddinge 15.6
45.96 Ella Darrell 01 Lerum Huddinge 5.8
46.69 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
46.78 Elvira Carlén 01 Lerum Lerum 1.9
46.88 Maja Sund 01 Tureberg Västerås 28.7
46.93 Thea Möllerstedt 01 Lund Huddinge 5.8
46.96 Amanda Ivehammar 01 Linköping Lerum 1.9
47.23 Linnea Borrman 01 Strömstad Huddinge 5.8
47.63 Sarah Petersson 01 Frisco, TX 19.4
48.15 Cornelia Böhnke 01 Huddinge Göteborg/U 29.6
50.33 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6

Höjd

1.74 Klara Rådbo 01 Hammarby Huddinge 3.8
1.73 Lovisa Lindholm 01 Linköping Linköping 6.6
1.68 Tilde Johansson 01 Falkenberg Landquart, SUI 19.5
1.68 Elvira Carlén 01 Lerum Ystad 22.7
1.64 Kajsa Engblom 01 Huddinge Huddinge 25.7
1.64 Hilda Gyldén 01 Kville Helsingborg 7.7
1.62 Amanda Nilsson 01 Arvika Karlstad 22.7
1.60 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlskoga 17.6
1.60 Ellen White 01 Lund Huddinge 3.8
1.60 Helena Cronstedt 01 Malmö Huddinge 3.8
1.60 Angel Richmore 01 Malmö Trelleborg 9.6
1.58 Vendela Oltmans 01 Hovslätt Värnamo 2.6
1.58 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Skellefteå 28.7
1.57 Sandra Jonsson 01 Örgryte Uddevalla 8.9
1.56 Klara Nolemo 01 Gefle Leksand 21.7
1.56 Nellie Malmros 01 Båstad Eslöv 27.5
1.55 Mea Gedin 01 Malmö Halmstad 17.6
1.55 Alexandra Klasson 01 Habo Habo 2.6
1.55 Ida Björndal 01 Kville Göteborg/S 9.6
1.54 Isa Larsson 01 Bohus Bohus 12.8

Stav

4.06 Sandra Alvero 01 Habo Habo 2.6
3.94 Alva Sundin 01 Täby Tampere, FIN 1.9
3.85 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Göteborg/S 9.6
3.77 Freja Andersdotter 01 Malmö Huddinge 5.8
3.64 Tilda Kapell 01 Hammarby Huddinge 16.6
3.38 Maria Lindholm 01 Linköping Linköping 6.6
3.20 Sofie Viklund 01 Skellefteå Skellefteå 9.9
3.13 Sanna Häggström 01 Skellefteå Piteå 19.8
3.10 Linnea Pihl 01 Lerum Lerum 2.9
3.05 Alma Eriksson 01 Ymer Huddinge 5.8
2.90 Ida Harila 01 Haparanda Skellefteå 29.7
2.84 Lea Jogic 01 Huddinge Huddinge 5.8
2.66 Elin Hellqvist 01 Sävedalen Göteborg/U 30.6
2.53 Ellen Horneij 01 Gällivare Piteå 19.8
2.30 Aléa Gunnarsson 01 Ljungby Nässjö 15.9

Längd

6.29 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 30.6
5.93 Klara Rådbo 01 Hammarby Győr, HUN 6.7
5.83 Freja Andersdotter 01 Malmö Göteborg/U 30.6
5.74 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Ystad 22.7
5.68 Samantha Oware 01 Malmö Göteborg/U-U 29.6
5.63 Anja Olsson 01 Malmö Helsingborg 8.7
5.62 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Göteborg/U 30.6
5.48 Angel Richmore 01 Malmö Helsingborg 8.7
5.46 Hanna Falck 01 KA2 Göteborg/U-U 29.6
5.39 Linnea Andersson 01 Båstad Göteborg/U 29.6
5.39 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/S 9.6
5.36 Nellie Erlandsson 01 Malmö Karlshamn 18.8
5.36 Emily Capobianco 01 Örebro Sätra 20.5
5.32 Alva Wolvan 01 Upsala Göteborg/U-U 29.6
5.32 Elvira Carlén 01 Lerum Göteborg/U 30.6
5.29 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Skellefteå 28.7
5.27 Helena Cronstedt 01 Malmö Halmstad 17.6
5.27 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Göteborg/S 9.6
5.26 Nellie Malmros 01 Båstad Lund 26.8
5.23 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Täby 19.5
medvind
6.33 Tilde Johansson 01 Falkenberg Győr, HUN 7.7
6.02 Klara Rådbo 01 Hammarby Eskilstuna 26.8
5.40 Nellie Erlandsson 01 Malmö Lund 26.8
5.38 Emily Capobianco 01 Örebro Sätra 20.5

Tresteg

12.02 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Huddinge 3.8
11.73 Hanna Johansson 01 KA2 Olofström 3.6
11.46 Vera Vikdahl 01 Växjö Hässleholm 28.7
11.45 Elvira Carlén 01 Lerum Göteborg/U 1.7
11.30 Nike Thanner 01 Örgryte Göteborg/U 1.7
11.05 Nellie Erlandsson 01 Malmö Huddinge 3.8
10.97 Feben Tewelde 01 Järvsö Huddinge 3.8
10.84 Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK Göteborg/U 1.7
10.78 Stina Östklint 01 Hovslätt Värnamo 2.6
10.69 Nora Swartz 01 Östersund Huddinge 3.8
10.64 Ida Björndal 01 Kville Göteborg/U 1.7
10.58 Ellen Blomgren 01 KA2 Karlskrona 24.6
10.43 Isabel Lindgren 01 Hässelby Huddinge 3.8
10.38 Linnea Borrman 01 Strömstad Göteborg/S 3.6
10.37 Paulina Sundvall 01 Riviera Piteå 18.8
10.37 Mea Gedin 01 Malmö Hässleholm 28.7
10.29 Hanna Falck 01 KA2 Eslöv 27.5
10.19 Linnea Lindh 01 Orient Halmstad 16.6
10.18 Cornelia Westling 01 Bollnäs Ljusdal 28.8
10.16 Sofia Andersson 01 Ullevi Lerum 1.9

Kula/3.0

14.31 Emilia Malmehed 01 Linköping Tampere, FIN 1.9
13.89 Klara Rådbo 01 Hammarby Landquart, SUI 19.5
13.31 Angel Richmore 01 Malmö Huddinge 5.8
13.28 Sandra Berglund 01 Trångsviken Krokom 18.8
13.08 Anna Götberg 01 Västerås Bålsta 16.7
12.98 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Mora 1.9
12.27 Tilde Johansson 01 Falkenberg Falkenberg 20.9
12.22 Corinne Wessman 01 Ymer Borås 2.6
11.98 Feben Tewelde 01 Järvsö Söderhamn 16.6
11.73 Elvira Carlén 01 Lerum Lerum 2.9
11.52 Molly Broback 01 Sävedalen Kungälv/S 26.5
11.30 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Huddinge 5.8
11.24 Anja Olsson 01 Malmö Ystad 22.7
11.22 Tilda Petersson 01 Gnistan Skruv 19.5
11.09 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Täby 19.5
10.68 Helena Cronstedt 01 Malmö Landquart, SUI 19.5
10.17 Alma Eriksson 01 Ymer Halmstad 17.6

Diskus/1.0

39.58 Molly Broback 01 Sävedalen Halmstad 17.6
37.65 Enny Björk 01 Växjö Värnamo 13.9
37.02 Jennifer Ahlstedt 01 Tjalve Norrköping 19.8
36.82 Emma Palmgren 01 Nyköping Karlstad/M 29.8
36.79 Corinne Wessman 01 Ymer Kungsbacka 26.8
35.73 Maja Persson 01 Bore Habo 9.6
31.21 Nadja Lennartsson 01 Kalmar Habo 2.6
30.92 Sandra Alvero 01 Habo Nässjö 15.9
30.16 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Krokom 18.8
30.08 Linnea Helgesson 01 Örgryte Lerum 19.8
30.05 Jessica Billa 01 Bore Torsby 22.9
29.44 Linnea Westerberg 01 Bålsta Uppsala 18.8
29.33 Jennifer Andersson 01 Västerås Västerås/Ap 23.9
28.54 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Bålsta 12.5
28.41 Viktoria Krogen 01 Råby-Rekarne Eskilstuna 24.7
27.51 Emilia Malmehed 01 Linköping Linköping 29.9
27.17 Meja Stridsberg 01 Ljungby Ljungby 22.5
27.16 Tilda Petersson 01 Gnistan Eslöv 27.5
26.80 Sandra Berglund 01 Trångsviken Järvsö 22.9
25.48 Josefin Andersson 01 Kristinehamn Karlstad/M 29.8

Slägga/3.0

62.26 Anna Götberg 01 Västerås Västerås/Ap 24.6
60.82 Emma Palmgren 01 Nyköping Mora 1.9
60.82 Jennifer Andersson 01 Västerås Helsingborg 6.7
51.24 Linnea Westerberg 01 Bålsta Huddinge 5.8
50.92 Amanda Myhrman 01 Hakarpspojkarna Borås 3.6
50.16 Maja Persson 01 Bore Huddinge 5.8
48.73 Molly Broback 01 Sävedalen Göteborg/S-K 3.6
48.11 Linnéa Molander 01 Tumba Eskilstuna 9.6
47.88 Isabelle Wiberg Eriksson 01 Strömsund Sollentuna/E 3.6
46.95 Emma Vikström 01 Timrå Timrå 23.8
46.68 Jessica Billa 01 Bore Karlstad/M 22.9
45.18 Fanny Lundberg 01 Åhus Olofström 3.6
45.03 Meja Stridsberg 01 Ljungby Växjö/A 25.6
44.81 Linnea Hammargren 01 Bollnäs Mora 1.9
43.34 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Järvsö 23.9
42.32 Isabella Andersson 01 Vallentuna Sollentuna 3.6
41.98 Josefin Andersson 01 Kristinehamn Kil 2.6
41.80 Ebba Vallin 01 Sundsvall Umeå 26.5
40.47 Olivia Fritz 01 IK Sisu Nässjö 14.10
38.55 Moa Backlund 01 Marieby Marieby 7.7

Spjut/500

43.67 Tilde Johansson 01 Falkenberg Falkenberg 20.9
42.38 Klara Rådbo 01 Hammarby Huddinge 4.8
40.78 Feben Tewelde 01 Järvsö Leksand 21.7
40.73 Lina Hagberg 01 Tureberg Bålsta 16.7
40.28 Angel Richmore 01 Malmö Uddevalla 9.9
39.62 Emelie Eklund 01 Nyköping Huddinge 4.8
39.04 Linnea Westerberg 01 Bålsta Bålsta 12.5
38.91 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Bålsta 12.5
38.56 Filippa Norberg 01 Linköping Huddinge 4.8
37.38 Amanda Isaksson 01 Boden Boden 13.9
37.01 Lisa Ericsson 01 Trångsviken Skellefteå 8.9
36.83 Helena Cronstedt 01 Malmö Malmö/S 19.8
36.12 Enny Björk 01 Växjö Skruv 19.5
35.51 Fanny Lundberg 01 Åhus Huddinge 4.8
35.18 Nadja Lennartsson 01 Färjestaden Kalmar 11.7
34.92 Nellie Malmros 01 Båstad Eslöv 27.5
34.60 Corinne Wessman 01 Ymer Borås 2.6
34.41 Elvira Carlén 01 Lerum Västerås 29.7
33.60 Tova Holmberg 01 Lidköping Habo 9.6
33.07 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Täby 20.5

Sjukamp/F17

5.484 Klara Rådbo 01 Hammarby Győr, HUN 6.7
4.638 Elvira Carlén 01 Lerum Uddevalla 9.9
4.483 Helena Cronstedt 01 Malmö Landquart, SUI 20.5
4.335 Angel Richmore 01 Malmö Uddevalla 9.9
4.116 Sandra Jonsson 01 Örgryte Uddevalla 9.9
3.685 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Uddevalla 9.9
3.386 Tilde Johansson 01 Falkenberg Landquart, SUI 20.5
3.332 Nellie Malmros 01 Båstad Uddevalla 9.9
3.139 Amanda Isaksson 01 Boden Boden 12.8

>