Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 23 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F19 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 22 OKT, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.66 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Tampere, FIN 31.8
11.97 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 3.8
12.04 Ida Thunberg 99 Örebro Göteborg/U 30.6
12.11 Greta Deltin 00 Hammarby Skara 6.6
12.24 Linn Bäcklin 99 IF Göta Göteborg/U 30.6
12.26 Gabriella Holmström 00 Upsala Göteborg/U 30.6
12.35 Julia Björkman 00 Kville Göteborg/U 30.6
12.35 Rebecca Strand 99 Örgryte Skara 6.6
12.47 Saga Berneryd 99 Spårvägen Skara 6.6
12.48 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 2.6
12.50 Clara Augustsson 00 Ymer Helsingborg 8.7
12.53 Charlotte Andersson 00 Hammarby Göteborg/U 30.6
12.54 Hanna Axelsson 99 Upsala Karlstad 19.5
12.56 Karolina Svensson 99 Marieby Sollentuna 1.6
12.57 Carolina Söderbom 99 Ärla Stockholm/S 29.8
12.57 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Jönköping 5.5
12.65 Moa Kjellander 99 Åhus Skara 6.6
12.71 Ide Ileso 00 Ullevi Stenungsund 13.5
12.74 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Huddinge 3.8
12.80 Hannah Hansson 00 Åhus Karlskrona 16.6
12.80 Alva von Gerber 00 Huddinge Göteborg/U 30.6
medvind
11.51 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Eskilstuna 24.8
11.70 Amanda Hansson 99 Hässelby Karlstad 25.7
12.07 Greta Deltin 00 Hammarby Hvidovre, DEN 11.8
12.25 Rebecca Strand 99 Örgryte Skara 6.6
12.37 Saga Berneryd 99 Spårvägen Göteborg/U 30.6
12.41 Clara Augustsson 00 Ymer Göteborg/U 30.6
12.46 Alva von Gerber 00 Huddinge Göteborg/U 30.6
12.47 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Huddinge 16.8
12.50 Filippa Gunnarsson 99 Mölndal Helsingborg 6.7
12.54 Filippa Miller 99 Hovslätt Jönköping 8.9
12.60 Moa Kjellander 99 Åhus Göteborg/U 30.6
12.66 Melisa Zilic 00 Falun Falun 19.5
12.73 Marie Ebbestad 00 Upsala Sollentuna 2.6
12.76 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Huddinge 16.6

200m

24.41 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Málaga, ESP 23.6
24.54 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 5.8
24.88 Linn Bäcklin 99 IF Göta Huddinge 5.8
25.26 Rebecca Strand 99 Örgryte Huddinge 4.8
25.28 Gabriella Holmström 00 Upsala Huddinge 4.8
25.29 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Lerum 2.9
25.37 Carolina Söderbom 99 Ärla Eskilstuna 25.8
25.39 Ida Thunberg 99 Örebro Tampere, FIN 12.7
25.40 Saga Berneryd 99 Spårvägen Skara 6.6
25.82 Erika Wärff 00 Malmö Hvidovre, DEN 10.6
25.96 Clara Augustsson 00 Ymer Lerum 20.6
25.97 Julia Frisk 99 Växjö Jönköping 29.5
25.98 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Villstad 10.5
26.01 Charlotte Andersson 00 Hammarby Stockholm/S 18.7
26.08 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Huddinge 4.8
26.13 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Skara 6.6
26.27 Ide Ileso 00 Ullevi Lerum 2.9
26.27 Celina Reichardt 99 Spårvägen Västerås 28.7
26.28 Virva Rylander 00 Västerås Huddinge 4.8
26.51 Alva von Gerber 00 Huddinge Västerås 28.7
medvind
24.14 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 17.6
24.33 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Hvidovre, DEN 12.8
24.81 Linn Bäcklin 99 IF Göta Leksand 22.7
25.26 Ida Thunberg 99 Örebro Jessheim, NOR 9.6
25.68 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 19.5
25.77 Clara Augustsson 00 Ymer Helsingborg 7.7
25.83 Celina Reichardt 99 Spårvägen Huddinge 17.6
25.94 Charlotte Andersson 00 Hammarby Göteborg/U 1.7
26.07 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 1.7
26.17 Mathilda Gustafsson 00 Tanum Uddevalla 19.6
26.34 Lovisa Karlsson 00 Högby Jessheim, NOR 9.6
26.43 Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI Helsingborg 7.7

400m

57.16 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Baltimore, MD 6.4
57.21 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 9.6
57.62 Saga Berneryd 99 Spårvägen Huddinge 4.8
57.74 Carolina Söderbom 99 Ärla Huddinge 4.8
58.71 Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
59.19 Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 19.5
59.32 Celina Reichardt 99 Spårvägen Västerås 29.7
59.41 Ide Ileso 00 Ullevi Göteborg/S 9.6
59.45 Virva Rylander 00 Västerås Huddinge 4.8
60.35 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Uddevalla 12.6
60.94 Vilma Hultström 00 Hammarby Göteborg/U 30.6
61.16 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Lerum 20.6
61.83 Mimmi Andersson 00 Högby Huddinge 4.8
62.25 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
62.29 Ester Björck 99 Motala Göteborg/U 30.6
62.43 Linn Arnlund 00 Vingarna Umeå 17.6
62.63 Clara Augustsson 00 Ymer Lerum 19.8
62.68 Linnéa Volmerdal 99 Hovslätt Huddinge 3.8
62.97 Linn Alness Borg 00 Lidingö Huddinge 16.6

800m

2:10.24 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Easton, PA 5.5
2:13.78 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Huddinge 5.8
2:14.38 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/S 9.6
2:14.99 Sara Dädeby 99 Hovslätt Eskilstuna 25.8
2:15.00 Thea Norlund 00 Skellefteå Huddinge 5.8
2:18.06 Elin Marcusson 99 Trångsviken Sollentuna 2.6
2:18.72 Vilma Hultström 00 Hammarby Huddinge 5.8
2:20.36 Linnea Palm 99 Falun Falun 19.8
2:20.42 Linn Alness Borg 00 Lidingö Göteborg/U 29.6
2:20.54 Linda Nyblom 00 Tureberg Huddinge 16.6
2:20.68 Emily Fielder 00 Motala Linköping 6.6
2:22.31 Mika Söderström 99 Lidingö Kalmar 11.7
2:23.05 Mimmi Andersson 00 Högby Kalmar 11.7
2:24.34 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Mölndal 16.5
2:24.62 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Uddevalla 9.9
2:25.40 Ida Thunberg 99 Stål Ljungby 27.5
2:26.14 Frida Wistfors 99 IF Göta Helsingborg 6.7
2:26.81 Ida Esperi 00 Haparanda Skellefteå 28.7
2:27.28 Filippa Hörnberg 00 Hässelby Huddinge 16.6
2:27.98 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 20.5

1500m

4:33.28 Julia Samuelsson 99 Högby Heusden-Zolder, BEL 21.7
4:33.73 Beatrice Brink 99 Kville Loughborough, GBR 23.6
4:36.75 Sara Dädeby 99 Hovslätt Göteborg/S 18.8
4:39.01 Emilia Lillemo 00 Täby Huddinge 17.6
4:43.06 Thea Norlund 00 Skellefteå Huddinge 4.8
4:44.54 Elin Marcusson 99 Trångsviken Västerås 29.7
4:50.31 Linn Alness Borg 00 Lidingö Göteborg/U 30.6
4:52.25 Linnea Sennström 00 Hässelby Sollentuna 3.6
4:55.38 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Sollentuna 3.6
4:56.06 Ida Esperi 00 Haparanda Skellefteå 29.7
4:56.62 Linnea Palm 99 Falun Huddinge 4.8
5:04.02 Emelie Eriksson 00 Stora Skedvi Linköping 27.5
5:04.99 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Huddinge 4.8
5:06.1m Emily Fielder 00 Motala Linköping 12.6
5:14.0m Mika Söderström 99 Lidingö Huddinge 16.8
5:14.48 Maria Novak 00 Trångsviken Östersund 26.5

3000m

9:56.28 Emilia Lillemo 00 Täby Göteborg/U 29.6
10:05.75 Julia Samuelsson 99 Högby Högby 8.7
10:08.85 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/U 29.6
10:18.56 Evelina Henriksson 99 IFK Umeå Huddinge 3.8
10:19.32 Linnea Palm 99 Falun Huddinge 3.8
10:23.96 Emelie Eriksson 00 Stora Skedvi Sollentuna 1.6
10:26.12 Linnea Sennström 00 Hässelby Sollentuna 1.6
10:32.88 Mika Söderström 99 Lidingö Huddinge 16.8
10:40.44 Sara Dädeby 99 Hovslätt Helsingborg 6.7
10:43.74 Thea Norlund 00 Skellefteå Göteborg/U 29.6
10:44.5m Klara Hofer Mattsson 00 IFK Umeå Umeå 25.6
10:48.21 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Sätra 20.5
11:06.81 Kristina Axelsson 99 Sya Göteborg/U 29.6
11:39.46 Amanda Gottfridsson 99 Halmstad OK Sollentuna 1.6

2000m hinder/76.2

6:47.54 Emilia Lillemo 00 Täby Huddinge 5.8
7:14.04 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Huddinge 5.8
7:20.30 Malin Dahlbäck 99 Eskilstuna Huddinge 5.8
7:27.10 Thea Norlund 00 Skellefteå Huddinge 5.8
7:46.68 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Huddinge 5.8

100m häck/84.0

13.58 Ida Thunberg 99 Örebro Jessheim, NOR 9.6
13.64 Amanda Hansson 99 Hässelby Mannheim, GER 23.6
14.19 Emmy Smedberg 00 Malmö Skara 6.6
14.35 Lovisa Karlsson 00 Högby Jessheim, NOR 9.6
14.48 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Skruv 19.5
14.70 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 19.5
15.00 Alva von Gerber 00 Huddinge Göteborg/U 1.7
15.17 Moa Kjellander 99 Åhus Skara 6.6
15.53 Astrid Lees 99 Brattås Huddinge 5.8
16.25 Frida Bergvall 99 Växjö Ljungby 26.5
17.55 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Uddevalla 8.9
17.82 Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad 19.5
medvind
14.43 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Helsingborg 7.7
14.61 Moa Kjellander 99 Åhus Skara 6.6
16.11 Frida Bergvall 99 Växjö Jessheim, NOR 9.6
16.67 Olivia Köhler 00 Gällivare Skellefteå 28.7
17.12 Jonna Uttman 99 IF Göta Helsingborg 7.7

400m häck/76.2

62.59 Celina Reichardt 99 Spårvägen Huddinge 5.8
64.67 Julia Frisk 99 Växjö Linköping 6.6
65.36 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Huddinge 5.8
65.92 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Huddinge 5.8
67.17 Frida Wistfors 99 IF Göta Västerås 29.7
67.77 Ella Arvidsson 99 Östersund Östersund 26.5
67.77 Thea Norlund 00 Skellefteå Skellefteå 29.7
69.39 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Habo 18.8
69.62 Linnea Volmerdal 99 Hovslätt Linköping 6.6

Höjd

1.87 Maja Nilsson 99 Motala Tampere, FIN 15.7
1.81 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 4.8
1.70 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/S 3.6
1.69 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
1.68 Sanna Pettersson 99 Östersund Huddinge 16.6
1.66 Lovisa Karlsson 00 Högby Uddevalla 8.9
1.65 Jennifer Dalberg 99 Piteå Boden 10.6
1.64 Lisa Lorenz 99 Djurmo-Sifferbo Falun 19.5
1.63 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Huddinge 4.8
1.62 Ida Thunberg 99 Örebro Tampere, FIN 12.7
1.62 Frida Bergvall 99 Växjö Ljungby 26.5
1.62 Ida Gustavsson 99 Istrum Falköping 9.9
1.61 Klara Ekelund 99 KA2 Karlskrona 1.9
1.60 Kajsa Lindqvist 00 Väsby Sollentuna 1.6
1.60 Maria Runneberger 99 Sävedalen Habo 2.6
1.60 Karin Boestad 99 Lidingö Lidingö 20.6
1.60 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Jönköping 5.5
1.59 Ellen Hedin 00 Orient Stenungsund 13.5
1.58 Filippa Backman 00 Gefle Kil 15.7
1.57 Tilda Ånborg 00 Motala Motala 20.5

Stav

4.60 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Austin, TX 31.3
4.05 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Göteborg/U 29.6
3.90 Filippa Miller 99 Hovslätt Habo 9.6
3.72 Sophie Olsson 99 Växjö Jönköping 29.5
3.65 Hanna Viklund 99 Umedalen Sollentuna 2.6
3.46 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 28.7
3.45 Ebba Blomstrand 00 Örebro Sätra 20.5
3.35 Madeleine Engström 00 Huddinge Huddinge 16.8
3.20 Johanna Hellman 99 Lidingö Sätra 20.5
3.13 Hanna Zachrisson 99 Ullevi Göteborg/U 29.6
2.81 Tilde Tofft 00 Spårvägen Huddinge 15.6
2.80 Cecilia Kenttälä 00 Haparanda Umeå 17.6
2.80 Amanda Järnvall 99 Tjalve Linköping 6.6

Längd

6.26 Amanda Hansson 99 Hässelby Mannheim, GER 24.6
6.07 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Huddinge 4.8
6.01 Ida Thunberg 99 Örebro Huddinge 4.8
5.95 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg/U 30.6
5.94 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Stockholm/S 10.6
5.91 Filippa Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/S 2.6
5.79 Karolina Svensson 99 Marieby Sollentuna 2.6
5.68 Emelie Eklund 00 Täby Huddinge 3.8
5.61 Alexandra Schill 00 Örgryte Göteborg/U 30.6
5.60 Fatima Koné 99 Mölndal Linköping 6.6
5.57 Linn Egerfält 00 Gefle Huddinge 4.8
5.53 Judith Sjöman 99 Örgryte Huddinge 4.8
5.50 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Huddinge 16.8
5.50 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Habo 18.8
5.48 Melisa Zilic 00 Falun Falun 19.5
5.45 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Huddinge 17.6
5.39 Erika Wärff 00 Malmö Hvidovre, DEN 10.6
5.39 Izabella Ripsweden 00 Huddinge Danderyd 13.5
5.38 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Göteborg/S 3.6
5.31 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Kungsbacka 26.8
5.31 Carolina Söderbom 99 Ärla Västerås 29.7
medvind
6.27 Amanda Hansson 99 Hässelby Göteborg/U 30.6
6.07 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Torremolinos, ESP 30.5
5.78 Linn Egerfält 00 Gefle Sollentuna 28.6
5.77 Emelie Eklund 00 Täby Huddinge 4.8
5.75 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 20.5
5.63 Judith Sjöman 99 Örgryte Huddinge 4.8
5.31 Julia Olander 99 KA2 Hässleholm 29.7

Tresteg

12.64 Fatima Koné 99 Mölndal Mannheim, GER 23.6
12.35 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Göteborg/U 1.7
12.00 Julia Olander 99 KA2 Huddinge 5.8
11.96 Linn Egerfält 00 Gefle Göteborg/U 1.7
11.75 Klara Ekelund 99 KA2 Olofström 3.6
11.58 Judith Sjöman 99 Örgryte Göteborg/U 1.7
11.41 Hilma Hofström 00 KA2 Göteborg/U 1.7
11.40 Lovisa Karlsson 00 Högby Nässjö 15.9
11.39 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Huddinge 5.8
11.31 Alexandra Schill 00 Örgryte Halmstad 16.6
11.30 Emelie Eklund 00 Täby Huddinge 15.6
11.30 Lizzie Hager 99 Ullevi Huddinge 5.8
11.08 Sara Grahn 00 KA2 Göteborg/U 1.7
11.08 Saga Sjöberg 99 Öresund Huddinge 5.8
10.87 Karolina Svensson 99 Marieby Östersund 21.8
10.85 Emelina Wirebro 99 Motala Linköping 6.6
10.82 Signe Hedin 00 Ymer Lerum 19.8
10.56 Emma Erlandsson 99 Malmö Olofström 2.6
10.55 Maja Jernetz 00 IF Göta Huddinge 5.8
10.36 Mathilda Jerpdahl 99 Vallentuna Sollentuna 1.6
medvind
12.72 Fatima Koné 99 Mölndal Hvidovre, DEN 12.8
11.41 Lizzie Hager 99 Ullevi Helsingborg 6.7
11.06 Emelina Wirebro 99 Motala Linköping 6.6
10.98 Emma Erlandsson 99 Malmö Olofström 2.6
10.70 Linnea Ånger 00 Söderhamn Skellefteå 8.9

Kula/4.0

14.55 Axelina Johansson 00 Hovslätt Växjö/A 12.5
13.33 Amanda Lejros 99 Hässelby Göteborg/U 30.6
13.33 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 5.8
13.07 Ida Thunberg 99 Örebro Sätra 20.5
13.04 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Huddinge 5.8
12.91 Julia Axtelius 00 Enköping Köping 10.6
12.74 Frida Bergvall 99 Växjö Huddinge 5.8
12.34 Ella Andersson 00 Eslövs AI Löwenberg, GER 9.9
12.26 Elin Backlund 99 Marieby Strömsund 21.7
11.67 Johanna Edvall 00 Gefle Karlstad 19.5
11.02 Lovisa Karlsson 00 Högby Oskarshamn 6.5
10.82 Ida Stenbäck 99 Bore Mora 1.9
10.82 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Helsingborg 8.7
10.75 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Jessheim, NOR 9.6
10.54 Fanny Jonsson 99 Östersund Östersund 27.5
10.52 Wilma Lundberg 00 Växjö Värnamo 13.9
10.46 Lina Larsson 00 Säter Ludvika 6.6
10.16 Therese Hedlund 00 Boden Umeå 5.5
9.73 Claudia Belgrave 00 Ymer Lerum 19.8
9.35 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Uddevalla 8.9

Diskus/1.0

51.26 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Bottnaryd 16.6
46.78 Axelina Johansson 00 Hovslätt Huddinge 4.8
45.51 Ella Andersson 00 Eslövs AI Eslöv 20.6
45.18 Daniella Persson 00 Hälle Hvidovre, DEN 11.8
44.73 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Halmstad 17.6
43.89 Ida Stenbäck 99 Bore Karlstad/M 29.8
40.62 Amanda Lejros 99 Hässelby Trosa 6.6
40.37 Vilma Engbe 00 Öresund Malmö/S-K 25.7
39.51 Sara Forssell 00 Motala Karlstad/M 21.7
38.00 Emelie Gerdsdorff 99 Timrå Timrå 11.8
37.68 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Hässleholm 28.7
37.27 Hanna Grönwall 99 Öresund Vellinge 16.6
36.97 Julia Axtelius 00 Enköping Enköping/K 10.5
35.22 Jonna Geiryd 00 Huddinge Huddinge 16.8
33.75 Johanna Edvall 00 Gefle Sandviken 15.9
30.75 Alice Nilsson 00 Thorengruppen Torsby 19.5
30.64 Emma Yngve 99 Motala Hallsberg 3.6
30.52 Malin Eriksson 00 Huddinge Göteborg/U 1.7
30.04 Lina Larsson 00 Säter Västerås 28.7
29.59 Jennifer Quick 00 Lund Huddinge 4.8

Slägga/4.0

57.58 Cecilia Larsson 99 Växjö Växjö/A 18.7
57.12 Jennifer Quick 00 Lund Bottnaryd 17.6
51.97 Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK Göteborg/S-K 3.6
51.72 Sara Forssell 00 Motala Växjö/A 3.2
50.66 Ida Stenbäck 99 Bore Huddinge 3.8
49.50 Ida Olsson 99 Hagen Växjö/A 3.2
49.08 Elin Jonasson 00 Wärnamo Huddinge 3.8
48.61 Jonna Geiryd 00 Huddinge Huddinge 3.8
47.64 Maria Granrud Aune 99 Marieby Marieby 7.7
47.24 Freja Richardson 00 Växjö Växjö/A 28.4
46.69 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Västerås/Ap 28.7
45.52 Julia Axtelius 00 Enköping Enköping/K 29.9
45.03 Hanna Grönwall 99 Öresund Ballerup, DEN 12.5
44.98 Axelina Johansson 00 Hovslätt Linköping 6.6
44.95 Vilma Engbe 00 Öresund Värnamo 13.9
44.70 Amanda Lejros 99 Hässelby Falun 2.7
44.39 Johanna Edvall 00 Gefle Sandviken 15.9
44.39 Ebba Molinder 00 Mölndal Göteborg/S-K 29.4
44.00 Matilda Ekenberg 00 Sävedalen Göteborg/S-K 20.6
43.96 Ellen Mårtensson 99 IF Göta Sätra/K 5.5

Spjut/600

49.09 Ida Thunberg 99 Örebro Hvidovre, DEN 12.8
45.46 Erika Wärff 00 Malmö Olofström 2.6
43.38 Anna Nogolova 99 Umedalen Umeå 26.5
39.89 Madeleine Ahlström 00 Umedalen Hvidovre, DEN 12.8
39.01 Stina Jacobson 00 Istrum Bålsta 12.5
38.57 Gabriella Jansson 00 Ljungby Habo 2.6
38.31 Ella Andersson 00 Eslövs AI Eslöv 22.8
37.95 Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK Arvika 29.7
37.34 Daniella Ekström 99 Upsala Bålsta 12.5
36.29 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Skruv 19.5
36.20 Olivia Köhler 00 Gällivare Umeå 12.5
35.34 Lina Larsson 00 Säter Säter 27.5
35.13 Julia Axtelius 00 Enköping Falun 26.9
34.29 Elma Fältmars 99 IK Sisu Kalmar 11.7
34.07 Clara Bergström 99 Sunne Torsby 19.5
33.93 Rebecca Nishiura 00 Wärnamo Värnamo 3.6
33.51 Frida Bergvall 99 Växjö Ljungby 27.5
32.98 Louise Svensson 99 Eskilstuna Norrköping 23.9
32.75 Judith Sjöman 99 Örgryte Lerum 19.8
32.29 Lovisa Karlsson 00 Högby Skruv 19.5

Sjukamp/K

5.638 Ida Thunberg 99 Örebro Jessheim, NOR 10.6
5.556 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 20.5
4.700 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 27.5
4.669 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Jessheim, NOR 10.6
4.525 Frida Bergvall 99 Växjö Ljungby 27.5
4.078 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Uddevalla 9.9

>