Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Söndag 1 november 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa K ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 3 DEC, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

100m

11.66 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Tampere, FIN 31.8
11.67 Claudia Payton 98 Ullevi Genève, SUI 9.6
11.70 Elin Östlund 91 Örebro Sundsvall 28.7
11.72 Irene Ekelund 97 Spårvägen Sollentuna 1.6
11.81 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sollentuna 1.6
11.82 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Sollentuna 1.6
11.82 Pernilla Nilsson 92 Malmö Clermont, FL 12.5
11.85 Elin Westerlund 90 Spårvägen Boissano, ITA 24.7
11.87 Daniella Busk 93 Malmö København, DEN 18.8
11.89 Emma Jansson 97 Örebro Göteborg/U 30.6
11.89 Malin Ström 86 Bollnäs Skara 6.6
11.90 Jessica Östlund 93 Hässelby Göteborg/S 2.6
11.90 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Lerum 20.6
11.90 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Skara 6.6
11.91 Emelie Rantzow 98 Ymer Huddinge 3.8
11.92 Lisa Lilja 96 Ullevi Karlstad 25.7
11.92 Nikki Anderberg 02 Malmö Skara 6.6
11.97 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 3.8
12.04 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Lerum 20.6
12.04 Linnea Killander 93 Malmö Loughborough, GBR 25.7
12.04 Ida Thunberg 99 Örebro Göteborg/U 30.6
12.07 Gladys Bamane 89 Spårvägen Sollentuna 1.6
12.07 Josefin Palm 94 Falun Skara 6.6
12.09 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Göteborg/U 30.6
12.10 Linnea Tillman 98 Helsingborg Göteborg/U 30.6
12.10 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Genève, SUI 9.6
medvind
11.50 Irene Ekelund 97 Spårvägen Helsingborg 6.7
11.51 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Eskilstuna 24.8
11.53 Daniella Busk 93 Malmö Eskilstuna 24.8
11.63 Claudia Payton 98 Ullevi Eskilstuna 24.8
11.69 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Eskilstuna 24.8
11.70 Amanda Hansson 99 Hässelby Karlstad 25.7
11.71 Malin Ström 86 Bollnäs Göteborg/U 30.6
11.72 Emelie Rantzow 98 Ymer Eskilstuna 24.8
11.79 Jessica Östlund 93 Hässelby Eskilstuna 24.8
11.80 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Göteborg/U 30.6
11.82 Emma Jansson 97 Örebro Eskilstuna 24.8
11.85 Linnea Killander 93 Malmö Southampton, GBR 4.8
11.89 Maja Almgren 98 Visby Gute Skara 19.8
11.91 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Eskilstuna 24.8
12.04 Stina Gustavsson 01 Hammarby Eskilstuna 24.8
12.06 Linnea Tillman 98 Helsingborg Göteborg/U 30.6
12.07 Greta Deltin 00 Hammarby Hvidovre, DEN 11.8
12.08 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Göteborg/U 30.6

200m

23.61 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Sollentuna 3.6
23.66 Lisa Lilja 96 Ullevi Eskilstuna 26.8
23.73 Daniella Busk 93 Malmö Eskilstuna 26.8
23.75 Elin Östlund 91 Örebro Genève, SUI 9.6
23.88 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Eskilstuna 26.8
24.02 Irene Ekelund 97 Spårvägen Sollentuna 3.6
24.09 Pernilla Nilsson 92 Malmö Trelleborg 9.6
24.13 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Győr, HUN 7.7
24.15 Linnea Killander 93 Malmö Eskilstuna 26.8
24.19 Emma Jansson 97 Örebro Eskilstuna 25.8
24.23 Emelie Rantzow 98 Ymer Eskilstuna 26.8
24.24 Malin Ström 86 Bollnäs Eskilstuna 25.8
24.29 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Halmstad 17.6
24.30 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Eskilstuna 25.8
24.32 Nikki Sjöberg 98 Bollnäs Sollentuna 3.6
24.41 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Málaga, ESP 23.6
24.54 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 5.8
24.55 Denise Eriksson 98 Ullevi Eskilstuna 25.8
24.59 Linnea Frobe 98 Täby Sollentuna 3.6
24.64 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Mölndal 19.7
24.65 Claudia Payton 98 Ullevi Mölndal 19.7
24.72 Josefin Magnusson 89 Malmö Trelleborg 9.6
24.73 Nikki Anderberg 02 Malmö Göteborg/U 1.7
24.80 Caroline Kihlblom 94 Täby Göteborg/U 1.7
24.84 Sandra Knezevic 92 Hammarby Sundsvall 28.7
medvind
23.38 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Huddinge 17.6
23.68 Elin Östlund 91 Örebro Sollentuna 28.6
23.70 Pernilla Nilsson 92 Malmö Vellinge 16.6
23.83 Emma Jansson 97 Örebro Sollentuna 28.6
23.93 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Sollentuna 28.6
24.01 Linnea Killander 93 Malmö Southampton, GBR 4.8
24.14 Amanda Hansson 99 Hässelby Huddinge 17.6
24.20 Hanna Adriansson Nordberg 92 Lidingö Helsingborg 6.7
24.33 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Hvidovre, DEN 12.8
24.33 Denise Eriksson 98 Ullevi Skara 19.8
24.59 Sandra Knezevic 92 Hammarby Sollentuna 28.6
24.61 Ebba Svantesson 97 Ullevi Sollentuna 28.6
24.68 Tilde Johansson 01 Falkenberg Landquart, SUI 19.5
24.69 Gladys Bamane 89 Spårvägen Huddinge 17.6
24.72 Isabelle Eurenius 89 Spårvägen Helsingborg 6.7
24.81 Linn Bäcklin 99 IF Göta Leksand 22.7
24.84 Maja Almgren 98 Visby Gute Skara 19.8

400m

52.68 Matilda Hellqvist 93 Ullevi Berlin, GER 8.8
53.35 Moa Hjelmer 90 Spårvägen Göteborg/S 18.8
54.13 Lisa Duffy 93 Hässelby Brussel, BEL 30.6
54.51 Josefin Magnusson 89 Malmö La Chaux-de-Fonds, SUI 1.7
54.66 Linnea Frobe 98 Täby Göteborg/U 30.6
55.25 Sandra Knezevic 92 Hammarby Stockholm/S 7.8
55.26 Minna Svärd 98 IF Göta Göteborg/U 30.6
55.59 Lovisa Linde 98 Täby Göteborg/U 30.6
55.65 Caroline Kihlblom 94 Täby Huddinge 16.6
55.81 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Göteborg/S 9.6
55.91 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Eskilstuna 25.8
56.16 Josephine Risberg Thoor 95 Helsingborg Halmstad 16.6
56.50 Marie Kimumba 95 Bakersfield, CA 19.5
56.52 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Lerum 20.6
56.56 Ebba Svantesson 97 Ullevi Huddinge 4.8
56.84 Klara Helander 95 Upsala Göteborg/U 30.6
56.90 Linda Frödin Glad 93 Lidingö Göteborg/S 9.6
57.04 Lovisa Skoglund 01 Höör Helsingborg 8.7
57.10 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Huddinge 16.6
57.16 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Baltimore, MD 6.4
57.21 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 9.6
57.32 Åsa Söderlund 93 Ullevi Göteborg/S 9.6
57.59 Elin Tornhed 95 Växjö Halmstad 16.6
57.62 Saga Berneryd 99 Spårvägen Huddinge 4.8
57.68 Sandra Wagner 92 Örebro Göteborg/U 30.6

800m

2:00.52 Hanna Hermansson 89 Tureberg Berlin, GER 8.8
2:01.85 Lovisa Lindh 91 Ullevi Göteborg/S 18.8
2:02.45 Meraf Bahta 89 Hälle Ostrava, CZE 13.6
2:04.48 *Sandra Eriksson 89 Hammarby Sollentuna 28.6
2:04.97 Anna Silvander 93 Lidingö Göteborg/S 18.8
2:05.68 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Tampere, FIN 1.9
2:05.82 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Oordegem, BEL 2.6
2:06.88 Madeleine Björlin Delmar 96 IFK Göteborg Oordegem, BEL 2.6
2:07.72 Astrid Rosvall 97 Hässelby Torrance, CA 20.4
2:08.52 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Watford, GBR 13.6
2:09.20 Sara Christiansson 97 Sävedalen Göteborg/U 1.7
2:10.24 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Easton, PA 5.5
2:10.97 *Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC Eskilstuna 26.8
2:11.34 Sofia Johansson 98 Linköping Sollentuna 28.6
2:11.65 Elin Brink 97 Mölndal Karlstad 25.7
2:11.70 Maria Freij 98 Öresund Bakersfield, CA 19.5
2:12.01 Lovisa Skoglund 01 Höör Stockholm/S 10.6
2:12.48 Ida Holm 93 Täby Stockholm/S 10.6
2:12.67 Lisa Linnell 91 24Seven Ljungby 27.5
2:12.82 Greta Graziani 94 Täby Sollentuna 2.6
2:13.00 Sara Liljegren 81 IS Göta Högby 10.8
2:13.21 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 17.6
2:13.59 Jessica Edlund 95 Umedalen Skellefteå 28.7
2:13.78 Wilma Marcusson 99 Trångsviken Huddinge 5.8
2:13.92 Rebecka Öberg 92 Lidingö Eskilstuna 25.8

1500m

4:02.31 Meraf Bahta 89 Hälle Stockholm/S 10.6
4:07.16 Hanna Hermansson 89 Tureberg Berlin, GER 12.8
4:10.11 Linn Nilsson 90 Hälle Heusden-Zolder, BEL 21.7
4:11.23 Anna Silvander 93 Lidingö Ninove, BEL 28.7
4:12.50 Caroline Högardh 92 Hässelby Heusden-Zolder, BEL 21.7
4:12.72 Yolanda Ngarambe 91 Tureberg Lapinlahti, FIN 28.7
4:15.08 Lovisa Lindh 91 Ullevi Eskilstuna 25.8
4:16.62 Lisa Havell 88 Spårvägen Kessel-Lo, BEL 4.8
4:18.67 Sara Christiansson 97 Sävedalen Gävle 11.8
4:25.07 Astrid Rosvall 97 Hässelby Huddinge 4.8
4:27.38 Frida Kristiansson 92 Örgryte Göteborg/U 30.6
4:29.31 Elin Brink 97 Mölndal Huddinge 4.8
4:31.74 Sofia Johansson 98 Linköping Norrköping 18.7
4:32.06 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Tampere, FIN 1.9
4:33.18 *Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC Stockholm/S 7.8
4:33.28 Julia Samuelsson 99 Högby Heusden-Zolder, BEL 21.7
4:33.73 Beatrice Brink 99 Kville Loughborough, GBR 23.6
4:34.28 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Eskilstuna 25.8
4:34.50 Annika Faager 76 Björnstorp Eskilstuna 25.8
4:35.19 Julia Svennblad 03 Bohus Göteborg/S 18.8
4:35.27 Andrea Claeson 98 Tureberg Luleå 26.5
4:35.35 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Göteborg/S 18.8
4:36.02 Amélie Svensson 96 Sävedalen Pfungstadt, GER 11.7
4:36.20 Elsa Wallenius 01 Västerås Eskilstuna 25.8
4:36.75 Sara Dädeby 99 Hovslätt Göteborg/S 18.8

3000m

8:57.61 Meraf Bahta 89 Hälle Sollentuna 28.6
8:57.89 Linn Nilsson 90 Hälle Sollentuna 28.6
8:59.17 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Göteborg/S 18.8
9:09.12 Sara Christiansson 97 Sävedalen Sollentuna 28.6
9:18.52 Lisa Havell 88 Spårvägen Göteborg/S 18.8
9:27.34 *Anastasia Denisova 93 Sävedalen Göteborg/S 18.8
9:49.34 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Sollentuna 28.6
9:52.29 Elsa Wallenius 01 Västerås Tampere, FIN 1.9
9:54.72 *Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC Skellefteå 18.7
9:56.28 Emilia Lillemo 00 Täby Göteborg/U 29.6
9:56.74 Tilda Östberg 01 Borlänge Tampere, FIN 1.9
9:56.77 Annika Faager 76 Björnstorp Ystad 13.6
10:00.3m Hanna Lindholm 79 Huddinge Stockholm/S 20.6
10:05.58 Malin Strand 93 Sävedalen Mölndal 19.7
10:05.75 Julia Samuelsson 99 Högby Högby 8.7
10:05.77 Frida Kristiansson 92 Örgryte Mölndal 19.7
10:05.85 Louise Ringström 89 Spårvägen Sollentuna 1.6
10:07.78 Moa Rothman 96 Västerås Sollentuna 1.6
10:08.37 Jessica Österberg 81 Spårvägen Sollentuna 1.6
10:08.81 Malin Jonson 02 Mölndal Göteborg/S 3.6
10:08.85 Beatrice Brink 99 Kville Göteborg/U 29.6
10:09.1m Mikaela Larsson 85 Spårvägen Stockholm/S 8.9
10:10.32 Amanda Nekby 92 Runacademy Huddinge 16.8
10:12.93 Jessica Borg 98 Huddinge Sollentuna 28.6
10:14.76 Thea Boström 98 Tjalve Sollentuna 1.6

5000m

15:08.17 Meraf Bahta 89 Hälle Zürich, SUI 30.8
15:18.14 Linn Nilsson 90 Hälle Palo Alto. CA 3.5
15:23.80 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Heusden-Zolder, BEL 21.7
15:43.63 Sara Christiansson 97 Sävedalen Tampere, FIN 31.8
15:48.94 Lisa Havell 88 Spårvägen Tampere, FIN 31.8
15:50.89 Sarah van der Wielen 95 Hässelby Heusden-Zolder, BEL 21.7
16:28.13 Sanna Mustonen 91 Hässelby Nijmegen, NED 8.6
16:34.92 *Anastasia Denisova 93 Sävedalen Eskilstuna 26.8
16:38.87 Frida Kristiansson 92 Örgryte Mölndal 19.7
16:41.2m Hanna Lindholm 79 Huddinge Stockholm/S 20.6
16:43.16 Emma Dahl 91 Örgryte Loughborough, GBR 23.6
16:45.81 Yolanda Ngarambe 90 Tureberg Azusa, CA 19.4
17:06.63 Louise Wiker 79 Hässelby Eskilstuna 26.8
17:09.67 Malin Strand 93 Sävedalen Mölndal 19.7
17:17.68 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Helsingborg 6.7
17:18.8m Mikaela Larsson 85 Spårvägen Stockholm/S 8.9
17:19.5m Malin Starfelt 86 Runacademy Stockholm/S 20.6
17:22.68 Lisa Bergdahl 95 Sävedalen Mölndal 19.7
17:31.02 Ellen Persson 97 Högby Huddinge 5.8
17:31.41 Alice Sjögren 96 Tingberg Jacksonville, FL 23.3
17:31.6m Johanna Bäcklund 85 Runacademy Eskilstuna 24.8
17:32.7m Johanna Eriksson 81 Motala Eskilstuna 24.8
17:33.78 Moa Rothman 96 Västerås Gävle 12.8
17:35.88 Jenny Johannesson 76 Mullsjö SOK Jönköping 20.6
17:37.23 Amélie Svensson 96 Sävedalen Eskilstuna 26.8
med manlig farthållare i loppet
16:33.04 Frida Kristiansson 92 Örgryte Stockholm/S 7.8
17:01.58 Louise Ringström 89 Spårvägen Stockholm/S 7.8
17:29.22 Johanna Bäcklund 85 Runacademy Stockholm/S 7.8

10000m

32:19.34 Meraf Bahta 89 Hälle Berlin, GER 8.8
32:34.47 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Tampere, FIN 1.9
33:29.67 Hanna Lindholm 79 Huddinge Stockholm/S 20.6
33:48.25 Linn Nilsson 90 Hälle Tampere, FIN 1.9
33:54.55 Sara Christiansson 97 Sävedalen Tampere, FIN 1.9
34:32.93 Malin Starfelt 86 Runacademy Stockholm/S 20.6
34:35.93 *Anastasia Denisova 93 Sävedalen Eskilstuna 24.8
34:57.30 Johanna Eriksson 81 Motala Eskilstuna 24.8
35:12.01 Johanna Bäcklund 85 Runacademy Eskilstuna 24.8
35:31.67 Malin Strand 93 Sävedalen Eskilstuna 24.8
35:44.19 Frida Kristiansson 92 Örgryte Göteborg/S 1.5
35:46.78 Louise Ringström 89 Spårvägen Stockholm/S 20.6
36:02.93 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen London, GBR 19.5
36:03.35 Karolin Ohlsson 91 Järla Eskilstuna 24.8
36:04.92 Jessica Österberg 81 Spårvägen Stockholm/S 20.6
36:10.48 Ellen Persson 97 Högby Eskilstuna 24.8
36:16.76 Camilla Elofsson 83 Huddinge Stockholm/S 20.6
36:27.06 Johanna Anvell 89 Mölndal Göteborg/S 1.5
36:28.84 Louise Wiker 79 Hässelby Stockholm/S 8.9
36:32.21 Anna Ställberg 82 Tullinge SK Eskilstuna 24.8
36:40.25 Amanda Nekby 92 Runacademy Eskilstuna 24.8
36:52.32 Sarah Edsberger 89 Hälle Göteborg/S 1.5
36:53.8m Jenny Johannesson 76 Mullsjö SOK Lidköping 8.6
36:59.96 Jennifer Acklund 95 Örgryte Göteborg/S 1.5
37:00.95 Hanna Michaelsson 89 Örgryte Eskilstuna 24.8

Halvmarathon

1:11.58 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Stresa, ITA 15.4
1:12.01 Sarah van der Wielen 95 Hässelby Oxford, GBR 7.10
1:14.13 Hanna Lindholm 79 Huddinge Praha, CZE 7.4
1:14.18 Mikaela Larsson 85 Spårvägen København, DEN 16.9
1:15.23 Sara Holmgren 90 Örgryte Barcelona, ESP 11.2
1:15.55 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Valencia, ESP 2.12
1:16.11 Johanna Eriksson 81 Motala Stockholm 15.9
1:16.11 Isabellah Andersson 80 Hässelby Göteborg 19.5
1:16.52 Johanna Bäcklund 82 Runacademy Ostia, ITA 11.3
1:16.52 Lisa Ring 93 NocOut Sevilla, ESP 25.2
1:17.15 Maria Larsson 94 Örgryte South Shields, GBR 9.9
1:17.44 Ellen Persson 97 Högby Kalmar 30.6
1:18.28 Ida-Maria Nicklasson 86 Hässelby Göteborg 19.5
1:18.43 Malin Starfelt 86 Runacademy Hamburg, GER 29.4
1:19.00 Caroline Almkvist 95 Hässelby New York, NY 4.11
1:19.01 Louise Wiker 79 Hässelby Stockholm 15.9
1:19.20 Louise Ringström 89 Spårvägen Barcelona, ESP 11.2
1:19.32 Sofie Nelsson 90 IF Göta Göteborg 19.5
1:20.12 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Utrecht, NED 18.3
1:20.39 Malin Ewerlöf 72 Lidingö Praha, CZE 7.4
1:21.04 Charlotte Andersson 85 IFK Umeå Stockholm 21.4
1:21.21 Carolina Wikström 93 Roslagen Mariehamn, FIN 27.10
1:21.21 Evelina Henriksson 99 IFK Umeå Umeå 5.5
1:21.26 Lena Örn 88 Spårvägen Göteborg 19.5
1:21.26 Camilla Elofsson 83 Huddinge Valencia, ESP 24.3

Marathon

2:30.37 Hanna Lindholm 79 Huddinge Valencia, ESP 2.12
2:34.52 Isabellah Andersson 80 Hässelby Hamburg, GER 29.4
2:35.06 Mikaela Larsson 85 Spårvägen Berlin, GER 12.8
2:35.56 Cecilia Norrbom 88 Spårvägen Valencia, ESP 2.12
2:36.50 Caroline Almkvist 95 Hässelby New York, NY 4.11
2:39.12 Johanna Bäcklund 85 Runacademy Valencia, ESP 2.12
2:40.32 Malin Starfelt 86 Runacademy Hamburg, GER 29.4
2:41.46 Lisa Ring 93 NocOut Valencia, ESP 2.12
2:42.49 Josefin Gerdevåg 81 Örebro Valencia, ESP 2.12
2:45.07 Ellen Persson 97 Högby Stockholm 2.6
2:46.04 Carolina Wikström 93 Roslagen Valencia, ESP 2.12
2:47.20 Ida-Maria Nicklasson 86 Hässelby Stockholm 2.6
2:48.04 Sofie Nelsson 90 IF Göta Barcelona, ESP 11.3
2:49.28 Camilla Elofsson 83 Huddinge Berlin, GER 16.9
2:49.46 Jessica Gunnarsson 76 Berlin, GER 16.9
2:50.33 Malin Gibrand 81 Studenterna Valencia, ESP 2.12
2:52.16 Anja Tjärdal 76 Spårvägen Valencia, ESP 2.12
2:52.43 Josefine Svanlindh 90 Frankfurt, GER 28.10
2:54.28 Jenny Rutström 77 Öbacka Valencia, ESP 2.12
2:54.54 Johanna Eriksson 81 Motala Stockholm 2.6
2:56.14 Gloria Vinstedt 83 Studenterna Valencia, ESP 2.12
2:56.25 Catarina Malmberg 89 Hässelby Chicago, IL 7.10
2:56.29 Annica Hernes 73 Berlin, GER 16.9
2:57.22 Louise Davidsson 87 Simlångsdalen New York, NY 4.11
2:57.30 Johanna Nilsson 80 Morjärv Barcelona, ESP 11.3

3000m hinder/76.2

9:42.14 Charlotta Fougberg 85 Ullevi Eskilstuna 25.8
9:50.94 Caroline Högardh 92 Hässelby Ninove, BEL 28.7
10:03.11 *Sandra Eriksson 89 Hammarby Karlstad 25.7
10:11.16 Emma Dahl 91 Örgryte Tampere, FIN 31.8
10:13.76 Frida Kristiansson 92 Örgryte Ninove, BEL 28.7
10:26.51 Emilia Lillemo 00 Täby Hvidovre, DEN 12.8
10:29.96 Amélie Svensson 96 Sävedalen Nürnberg, GER 22.7
10:34.31 Elin Brink 97 Mölndal Gävle 11.8
10:44.70 Moa Rothman 96 Västerås Karlstad 19.5
11:00.53 Sara Gunnarsson 99 Mölndal Hvidovre, DEN 12.8
11:15.16 Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 19.5
11:16.67 Lisa Havell 88 Spårvägen Helsingborg 6.7
11:54.23 Hanna Bergström 97 Huddinge Karlstad 19.5
11:56.33 Linda Take 73 IF Göta Helsingborg 6.7
12:06.51 Eleonora Olsmats 99 Tureberg Karlstad 25.7
12:09.42 Nelly Össmar 03 Högby Nässjö 15.9
12:19.48 Josefine Malmborg 94 Täby Miramar, FL 14.3
12:21.05 Emma Gustafsson 97 Hässelby Helsingborg 6.7

100m häck/84.0

13.16 Elin Westerlund 90 Spårvägen Sollentuna 28.6
13.57 Malin Skogström 95 Hässelby Sollentuna 28.6
13.58 Ida Thunberg 99 Örebro Jessheim, NOR 9.6
13.61 Emma Tuvesson 91 Hammarby Eskilstuna 25.8
13.64 Amanda Hansson 99 Hässelby Mannheim, GER 23.6
13.81 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Eskilstuna 25.8
13.85 Adriana Janic 96 Malmö Lawrence, KS 21.4
13.95 Lovisa Östervall 97 Upsala Gävle 11.8
14.13 Lisa Linnell 91 24Seven Ratingen, GER 16.6
14.19 Emmy Smedberg 00 Malmö Skara 6.6
14.30 Malin Eriksson 91 Lidingö Eskilstuna 25.8
14.31 Amanda Holmberg 98 Lidköping Gävle 11.8
14.35 Lovisa Karlsson 00 Högby Jessheim, NOR 9.6
14.37 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Halmstad 17.6
14.44 Josefine Sandelius 94 Hammarby Eskilstuna 25.8
14.45 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 5.8
14.46 Sofia Mossberg 95 Upsala Skara 6.6
14.48 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Skruv 19.5
14.49 Jonna Lindeen 96 Kalmar Karlskrona 16.6
14.51 Sara Skogman 95 Örgryte Skara 6.6
14.53 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Uddevalla 8.9
14.56 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 16.6
14.61 Farydah Inoussa 94 Hässelby Baton Rouge, LA 21.4
14.69 Bianca Salming 98 Tureberg Berlin, GER 9.8
14.70 Estelle Montler 91 Ullevi Göteborg/U 1.7
14.70 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 19.5
medvind
13.56 Malin Skogström 95 Hässelby Helsingborg 7.7
13.58 Adriana Janic 96 Malmö Winfield, KS 15.3
14.12 Johanna Carlsson 94 Helsingborg Helsingborg 7.7
14.16 Malin Eriksson 91 Lidingö Helsingborg 6.7
14.21 Farydah Inoussa 94 Hässelby San Antonio, TX 5.5
14.29 Sofia Mossberg 95 Upsala Huddinge 17.6
14.31 Estelle Montler 91 Ullevi Helsingborg 6.7
14.43 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Helsingborg 7.7
14.61 Moa Kjellander 99 Åhus Skara 6.6

400m häck/76.2

57.55 Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi Leppävaara, FIN 13.6
57.92 Hanna Palmqvist 96 Mölndal Leiden, NED 9.6
58.13 Minna Svärd 98 IF Göta San Angelo, TX 5.5
59.13 Sofia Johnsson 94 Hässelby Helsingborg 6.7
59.66 Amanda Holmberg 98 Lidköping Göteborg/U 29.6
59.90 Lovisa Linde 98 Täby Eskilstuna 26.8
61.08 Frida Johansson 95 Tjalve Eskilstuna 26.8
61.94 Julia Wennersten 01 Ymer Tampere, FIN 1.9
62.59 Celina Reichardt 99 Spårvägen Huddinge 5.8
62.75 Lovisa Skoglund 01 Höör Eskilstuna 25.8
62.94 Jonna Lindéen 96 Kalmar Huddinge 4.8
63.58 Ebba Åhman 02 Ymer Stockholm/S 20.6
63.63 Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK Eskilstuna 25.8
63.82 Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 19.5
63.92 Ida Ekroth 96 Upsala Eskilstuna 26.8
63.95 Felicia Ascard 96 Lund Helsingborg 6.7
63.98 Therese Bjureby 97 Linköping Linköping 6.6
64.67 Julia Frisk 99 Växjö Linköping 6.6
64.76 Emma Larson 94 Västerås Karlstad 19.5
65.00 Elwira Ripsweden 02 Huddinge Sollentuna 2.6
65.08 Emelie Öberg 97 Ullevi Huddinge 4.8
65.12 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
65.36 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Huddinge 5.8
65.62 Sandra Jonsson 01 Örgryte Tampere, FIN 1.9
65.72 Ella Darrell 01 Lerum Lerum 19.8

Höjd

1.94 Erika Kinsey 88 Trångsviken Zoetermeer, NED 6.6
1.92 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 16.6
1.91 Sofie Skoog 90 IF Göta Sollentuna 28.6
1.87 Maja Nilsson 99 Motala Tampere, FIN 15.7
1.86 Louise Ekman 97 Gefle Gävle 11.8
1.86 Lovisa Östervall 97 Upsala Pärnu, EST 16.6
1.83 Ellen Ekholm 96 Ullevi Fayetteville, AR 27.4
1.81 Ellen Björklund 90 Lund Kil 2.6
1.81 Lisa Engman 94 Kil Kil 2.6
1.81 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 25.7
1.81 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 4.8
1.80 Ebba Jungmark 87 Mölndal Linköping 6.6
1.79 Lisa Linnell 91 24Seven Berlin, GER 9.8
1.78 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Göteborg/S 3.6
1.77 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 16.6
1.74 Klara Rådbo 01 Hammarby Huddinge 3.8
1.74 Klara Frykholm 03 Glanshammar Enskede 4.8
1.73 Linda Skantze 95 Lidingö Sollentuna 1.6
1.73 Lovisa Lindholm 01 Linköping Linköping 6.6
1.72 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Värnamo 2.6
1.70 Carolin Kobel 92 Brattås Stenungsund 13.5
1.70 Anna Påsse 99 Göteborgs KIK Göteborg/S 3.6
1.70 My Nordström 90 Tjalve Linköping 6.6
1.70 Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve Jessheim, NOR 9.6
1.69 Malin Skogström 95 Hässelby Sollentuna 1.6
1.69 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Huddinge 4.8
1.69 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Helsingborg 8.7
1.69 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Uddevalla 8.9
skiljehopp
1.93 Sofie Skoog 90 IF Göta Sollentuna 28.6

Stav

4.73 Angelica Bengtsson 93 Hässelby Karlstad 25.7
4.60 Lisa Gunnarsson 99 Hässelby Austin, TX 31.3
4.25 Ellen Olsson 97 Wärnamo Jönköping 29.5
4.25 Hanna Jansson 95 Ullevi Göteborg/S 9.6
4.15 Malin Dahlström 89 Örgryte Göteborg/U 1.7
4.06 Sandra Alvero 01 Habo Habo 2.6
4.05 Linnea Jönsson 99 Helsingborg Göteborg/U 29.6
4.01 Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägen Cardiff. GBR 14.7
3.94 Alva Sundin 01 Täby Tampere, FIN 1.9
3.91 Annika Jönsson 96 Helsingborg Huddinge 4.8
3.90 Filippa Miller 99 Hovslätt Habo 9.6
3.85 Minna Svärd 98 IF Göta Commerce, TX 14.4
3.85 Rebecka Krüeger 03 Malmö Ystad 22.7
3.85 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Göteborg/S 9.6
3.77 Freja Andersdotter 01 Malmö Huddinge 5.8
3.75 Isabella Calabrese 97 Long Beach, CA 21.4
3.75 Sara Cannmo 96 Örgryte Göteborg/U 29.6
3.72 Sophie Olsson 99 Växjö Jönköping 29.5
3.69 Fanny Berglund 88 Örgryte Eskilstuna 25.8
3.69 Michaela Meijer 93 Örgryte Eskilstuna 25.8
3.65 Klara Mattsson 97 Orient Uddevalla 12.6
3.65 Hanna Viklund 99 Umedalen Sollentuna 2.6
3.64 Tilda Kapell 01 Hammarby Huddinge 16.6
3.58 Johanna Duplantis 02 Hammond, LA 12.4
3.48 Hilma Hindsberg 02 Kvarnsveden Enskede 4.8

Längd

6.71 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Eskilstuna 26.8
6.46 Malin Marmbrandt 85 Västerås Granada, ESP 6.7
6.44 Erica Jarder 86 Spårvägen Málaga, ESP 15.7
6.34 Sandra Törnros 95 Gefle Torremolinos, ESP 30.5
6.29 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/U 30.6
6.29 Erika Kinsey 88 Trångsviken Oslo, NOR 5.7
6.26 Amanda Hansson 99 Hässelby Mannheim, GER 24.6
6.09 Emilia Kjellberg 96 Sunne Västerås 29.7
6.07 Thilda Särnevång 96 Växjö Granada, ESP 3.6
6.07 Fanny Runheim 99 Thorengruppen Huddinge 4.8
6.05 Kaiza Karlén 98 IF Göta Gävle 12.8
6.01 Jonna Lindéen 96 Kalmar Kalmar 11.7
6.01 Tess Hertz Saebbö 98 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
6.01 Ida Thunberg 99 Örebro Huddinge 4.8
6.00 Ida Nilsson 98 Hovslätt Eskilstuna 26.8
5.98 Elin Larsson 94 Halmstad Göteborg/S 2.6
5.97 Malin Olsson 90 Lidingö Karlstad 25.7
5.95 Jenny Lestander 98 Linköping Göteborg/U 30.6
5.95 Lovisa Karlsson 00 Högby Göteborg/U 30.6
5.94 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Stockholm/S 10.6
5.94 Lisa Linnell 91 24Seven Ratingen, GER 17.6
5.93 Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte Göteborg/U 30.6
5.93 Klara Rådbo 01 Hammarby Győr, HUN 6.7
5.91 Filippa Gunnarsson 99 Mölndal Göteborg/S 2.6
5.91 Lovisa Östervall 97 Upsala Landquart, SUI 20.5
medvind
6.61 Malin Marmbrandt 85 Västerås Málaga, ESP 15.7
6.53 Erica Jarder 86 Spårvägen Stockholm/S 10.6
6.33 Tilde Johansson 01 Falkenberg Győr, HUN 7.7
6.32 Erika Kinsey 88 Trångsviken Akron, OH 5.5
6.27 Amanda Hansson 99 Hässelby Göteborg/U 30.6
6.23 Emilia Kjellberg 96 Sunne Nadderud, NOR 16.6
6.17 Kaiza Karlén 98 IF Göta Stockholm/S 10.6
6.07 Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby Torremolinos, ESP 30.5
6.07 Elin Larsson 94 Halmstad Helsingborg 8.7
6.07 Ida Nilsson 98 Hovslätt Helsingborg 8.7
6.02 Klara Rådbo 01 Hammarby Eskilstuna 26.8
5.97 Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte Helsingborg 8.7
5.92 Sara Kviberg 93 Hässelby Sollentuna 28.6
5.92 Nikki Anderberg 02 Malmö Klippan 3.6

Tresteg

13.29 *Aina Griksaite 94 Spårvägen Eskilstuna 24.8
13.14 Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte Göteborg/U 1.7
13.14 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Tampere, FIN 31.8
12.95 Maja Åskag 02 Råby-Rekarne Enskede 5.8
12.81 Jasmin Sabir 92 Hammarby Stockholm/S 7.8
12.68 Malin Marmbrandt 85 Västerås Karlstad 19.5
12.64 Fatima Koné 99 Mölndal Mannheim, GER 23.6
12.37 Jenny Lestander 98 Linköping Huddinge 3.8
12.35 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Göteborg/U 1.7
12.29 Emma Ehrlin 93 Ärla Stockholm/S 18.7
12.29 Madeleine Nilsson 91 Gefle Celle Ligure, ITA 3.7
12.21 Frida Johansson 95 Tjalve Linköping 6.6
12.15 Olivia Bojang 02 HaparandaTornio Leppävaara, FIN 11.8
12.11 Izehi Ileso 89 Mölndal Mölndal 11.8
12.10 Tilde Gudmundsson 02 Växjö Hässleholm 28.7
12.02 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Huddinge 3.8
12.00 Julia Olander 99 KA2 Huddinge 5.8
11.98 Judith Wagersten 98 Örgryte Huddinge 3.8
11.96 Linn Egerfält 00 Gefle Göteborg/U 1.7
11.86 Sara Sjögren 98 Stenungsund Västerås 28.7
11.83 Johanna Konséleus 95 Ullevi Columbia, SC 24.3
11.80 Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 19.5
11.77 Hanna Gille 96 Sävedalen Huddinge 3.8
11.76 Emilia Sjöstrand 02 AIK Göteborg/U 1.7
11.75 Klara Ekelund 99 KA2 Olofström 3.6
medvind
13.31 *Aina Griksaite 94 Spårvägen Helsingborg 6.7
13.20 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Gävle 11.8
12.72 Fatima Koné 99 Mölndal Hvidovre, DEN 12.8
12.60 Izehi Ileso 89 Mölndal Eskilstuna 24.8
12.55 Jenny Lestander 98 Linköping Gävle 11.8
12.34 Frida Johansson 95 Tjalve Norrköping 18.8
12.04 Katharina Gråman 03 Tyresö Västerås 28.7
12.00 Sara Sjögren 98 Stenungsund Västerås 28.7
11.86 Klara Frykholm 03 Glanshammar Västerås 28.7
11.76 Thilda Särnevång 96 Växjö Karlskrona 24.6

Kula/4.0

18.68 Fanny Roos 95 24Seven La Jolla, CA 14.4
17.11 Frida Åkerström 90 Hässelby Tampere, FIN 1.9
15.93 Sara Lennman 96 Katrineholm Bottnaryd 16.6
15.78 *Ásdís Hjálmsdóttir 85 Spårvägen Göteborg/S-K 29.8
15.65 Amanda Malmehed 98 IF Göta Eskilstuna 24.8
14.71 Maria Nilsson 95 Orient Bottnaryd 16.6
14.58 Sofia Linde 95 Täby Sätra 20.5
14.55 Axelina Johansson 00 Hovslätt Växjö/A 12.5
14.28 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 5.9
13.77 Linnea Jönsson 95 Upsala Laramie, WY 27.4
13.53 Bianca Salming 98 Tureberg Landquart, SUI 19.5
13.37 Victoria Engström Kindmark 97 Upsala Uppsala 7.7
13.33 Amanda Lejros 99 Hässelby Göteborg/U 30.6
13.33 Erika Wärff 00 Malmö Huddinge 5.8
13.15 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Göteborg/S-K 26.9
13.07 Ida Thunberg 99 Örebro Sätra 20.5
13.04 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Huddinge 5.8
13.00 Lisa Linnell 91 24Seven Ljungby 26.5
12.96 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 16.6
12.91 Julia Axtelius 00 Enköping Köping 10.6
12.74 Frida Bergvall 99 Växjö Huddinge 5.8
12.70 Mathilda Eriksson 98 Huddinge Karlstad 19.5
12.35 Elisabet Wållgren 73 Lerum Lerum 19.8
12.34 Ella Andersson 00 Eslövs AI Löwenberg, GER 9.9
12.31 Anna Karlsson 98 Motala Linköping 6.6

Diskus/1.0

57.04 Vanessa Kamga 98 Upsala Halle, GER 27.5
55.79 Fanny Roos 95 24Seven Tampere, FIN 31.8
52.19 *Ásdís Hjálmsdóttir 85 Spårvägen Bottnaryd 16.6
51.26 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Bottnaryd 16.6
50.86 Anna Karlsson 98 Motala Linköping 6.6
50.34 Heidi Schmidt 93 Spårvägen Bottnaryd 16.6
50.07 Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad 19.5
49.93 Lina Bengtson 94 Heleneholm West Long Branch, NJ 22.4
49.75 Mathilda Eriksson 98 Huddinge Halle, GER 27.5
49.26 Emma Ljungberg 94 Spårvägen Tucson, AZ 28.4
48.33 Ellen Pettersson 97 Upsala Huddinge/J 28.4
47.49 Lydia Sundin 94 Hässelby Bottnaryd 16.6
46.78 Axelina Johansson 00 Hovslätt Huddinge 4.8
46.36 Moa Eskilsson 93 Villstad Bottnaryd 16.6
45.51 Ella Andersson 00 Eslövs AI Eslöv 20.6
45.18 Daniella Persson 00 Hälle Hvidovre, DEN 11.8
44.73 Ida Wåhlstrand 00 Växjö Halmstad 17.6
44.61 Amanda Nordin 97 Skellefteå Umeå 12.5
44.08 Julia Viberg 92 Spårvägen Olofström 14.10
43.89 Ida Stenbäck 99 Bore Karlstad/M 29.8
43.56 Lena Björk 76 Lidingö Högby 12.8
43.52 Jennifer Rudberg 98 Ymer Huddinge 5.8
43.33 Fanny Öhrn Selahn 95 Tureberg Sollentuna/E 5.5
43.16 Elinor Forssander 88 Timrå Timrå 21.10
42.64 Linn Bergstrand 96 Ullevi Helsingborg 6.7

Slägga/4.0

70.62 Ida Storm 91 Malmö Bottnaryd 17.6
67.34 Marinda Petersson 95 Malmö Fränkisch-Crumbach, GER 20.5
67.17 Grete Ahlberg 98 Hammarby Eskilstuna 26.8
67.06 Tracey Andersson 84 Ullevi Bottnaryd 17.6
64.85 Emma Thor 97 Tureberg Walnut, CA 19.4
62.79 Kajsa Wennberg 96 Upsala Uppsala 22.8
62.63 Frida Bååth 97 Timrå Halle, GER 27.5
61.22 Vanessa Kamga 98 Upsala Uppsala 22.8
61.03 Linnea Jönsson 95 Upsala Boulder, CO 7.4
59.48 Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne Eskilstuna 26.8
58.35 Rebecka Hallerth 96 Hellas Huddinge 4.8
58.12 Hanna Mårtensson 96 Tureberg Huddinge 4.8
57.78 Michaela Norrbelius 97 Gefle Huddinge/J 17.6
57.58 Cecilia Larsson 99 Växjö Växjö/A 18.7
57.18 Annika Larsson 96 Upsala Auburn, AL 20.4
57.12 Jennifer Quick 00 Lund Bottnaryd 17.6
56.02 Josefin Berg 85 IF Göta Helsingborg 6.7
55.88 Fanny Roos 95 24Seven Växjö/A 8.9
54.79 Sabine Steen 97 Örebro Arvika 29.7
54.57 Jessica Mattsson 98 Spårvägen Austin, TX 29.3
53.81 Maja Eklund 94 24Seven Växjö/A 28.4
53.79 Frida Norlund 95 Skellefteå Skellefteå 11.7
52.48 Rebecka Kvist 83 Alvesta Växjö/A 18.7
51.98 Anna Götberg 01 Västerås Eskilstuna 26.8
51.97 Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK Göteborg/S-K 3.6

Spjut/600

60.59 Sofi Flink 95 Västerås Joensuu, FIN 4.7
59.13 *Ásdís Hjálmsdottír 85 Spårvägen Sollentuna 28.6
57.48 Anna Wessman 89 Växjö Jena, GER 30.6
53.75 Carolin Näslund 98 IF Göta Eskilstuna 24.8
53.60 Elisabeth Lithell 90 Örebro Sollentuna 28.6
51.82 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Göteborg/S-K 26.9
49.09 Ida Thunberg 99 Örebro Hvidovre, DEN 12.8
48.24 Martina Borgler 94 IF Göta Eskilstuna 24.8
46.61 Bianca Salming 98 Tureberg Landquart, SUI 20.5
46.08 Matilda Elfgaard 92 Habo Habo 9.6
46.07 Linn Peura 97 Södertälje Huddinge 3.8
45.46 Erika Wärff 00 Malmö Olofström 2.6
45.02 Emelie Larsson 91 Ullevi Göteborg/S 9.6
44.65 Sofie Hammar 95 Rigor Helsingborg 7.7
44.15 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Huddinge 3.8
43.38 Anna Nogolova 99 Umedalen Umeå 26.5
42.73 Maja Gustavsson 98 Västerås Atlanta, GA 17.3
42.46 Maria Olsson 96 Gefle Västerås 29.7
42.03 Ingrid Lundkvist 03 Brännan Sundsvall 10.6
41.89 Malin Andersson 93 Heleneholm Klippan 3.6
41.78 Khaddi Sagnia 94 Ullevi Göteborg/S-K 11.10
41.43 Klara Helander 95 Upsala Leksand 21.7
41.40 Lisa Linnell 91 24Seven Ratingen, GER 17.6
41.01 Ellinor Widh 90 Spårvägen Helsingborg 6.7
40.95 Lovisa Östervall 97 Upsala Pärnu, EST 17.6

Sjukamp/K

5.985 Bianca Salming 98 Tureberg Pärnu, EST 17.6
5.877 Lisa Linnell 91 24Seven Ratingen, GER 17.6
5.754 Lovisa Östervall 97 Upsala Pärnu, EST 17.6
5.638 Ida Thunberg 99 Örebro Jessheim, NOR 10.6
5.556 Erika Wärff 00 Malmö Landquart, SUI 20.5
5.441 Emma Stenlöf 96 Västerås Pärnu, EST 17.6
5.236 *Mari Klaup-McColl 90 Ullevi Uddevalla 9.9
5.230 Emelie Nyman Wänseth 98 Östersund Uddevalla 9.9
5.214 Amanda Holmberg 98 Lidköping Uddevalla 9.9
5.181 Emma Söderström 98 Göteborgs KIK Jessheim, NOR 10.6
4.965 Farydah Inoussa 94 Hässelby San Antonio, TX 6.5
4.797 Helena Kolte 98 Täby Jessheim, NOR 10.6
4.700 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 27.5
4.669 Alma Kilpeläinen 99 Ljungby Jessheim, NOR 10.6
4.639 Emelie Rantzow 98 Ymer Uddevalla 9.9
4.632 Victoria Stöckel 97 Nedre Soppero Uddevalla 9.9
4.525 Frida Bergvall 99 Växjö Ljungby 27.5
4.461 Emilia Stenström 97 Huddinge Uddevalla 9.9
4.390 Anna Larsson 97 Varberg Cincinnati, OH 12.5
4.078 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Uddevalla 9.9
3.781 Linda Holmström 79 Nyköping Málaga, ESP 6.9
3.657 Jessica Östlund 93 Hässelby Uddevalla 9.9

>