Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 31 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P14 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 4 NOV, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.35 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Göteborg/U 30.6
9.51 Kristoffer Andersson 04 Falun Trollbäcken 15.9
9.60 Alex Apelgrim 04 Örgryte Stenungsund 13.5
9.69 Jonathan Lindh 04 Hakarpspojkarna Eslöv 15.9
9.75 Lucas Lindberg 04 Hässelby Göteborg/U 30.6
9.81 David Nyman 04 Malmö Göteborg/U 30.6
9.82 Khalil Joshua 04 Rånäs Västerås 29.7
9.83 Lukas Söderlund 04 Västerås Göteborg/U 30.6
9.85 Isac Svensson 04 Halmstad Eslöv 26.5
9.86 Calle Frank 04 Kville Stenungsund 13.5
9.89 Oscar Niklasson 04 Hanviken Sollentuna 2.6
9.90 Edvin Gustafsson 04 Upsala Sollentuna 2.6
9.91 Arvid Borg 04 Nyköping Visby 17.6
9.92 Tristan Heno 04 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
9.96 Isak Holgersson 04 Lund Eslöv 26.5
9.97 Max Fors 04 Upsala Trollbäcken 15.9
9.97 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Stockholm/S 9.9
10.01 Olle Billgren 04 Hellas Mölndal 11.8
10.04 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Eslöv 15.9
10.04 Erik Skoglund 04 Danderyd Sollentuna 2.6
medvind
9.58 Jonathan Lindh 04 Hakarpspojkarna Helsingborg 8.7
9.76 Khalil Joshua 04 Rånäs Bollnäs 7.7
9.82 Edvin Gustafsson 04 Upsala Göteborg/U 30.6
9.94 Isak Holgersson 04 Lund Helsingborg 8.7
skoltävling
9.91 Peter Amoran 04 Östersund 14.9

300m

38.07 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI København, DEN 18.8
38.13 Gustav Brasch 04 Wärnamo Eslöv 16.9
38.39 Kristoffer Andersson 04 Falun Trollbäcken 16.9
38.86 Ludvig Jaasund 04 Västerås Köping 10.6
38.96 Olle Billgren 04 Hellas Sollentuna 3.6
38.98 Isac Svensson 04 Halmstad Halmstad 16.6
39.22 Lukas Söderlund 04 Västerås Köping 10.6
39.23 Tristan Heno 04 IFK Göteborg Eslöv 16.9
39.41 Hugo Winther 04 Tureberg Sollentuna 3.6
39.52 Viktor Skoglund 04 Danderyd Sollentuna 3.6
39.73 Lucas Lindberg 04 Hässelby Trollbäcken 16.9
39.80 Erik Skoglund 04 Danderyd Trollbäcken 16.9
39.82 Isak Holgersson 04 Lund Göteborg/U 1.7
39.99 Erik Erlandsson 04 Lund Eslöv 16.9
40.15 Gustav Thyrman 04 Rigor Eslöv 16.9
40.17 Andreas Rydén 04 Kville Eslöv 16.9
40.18 Jonathan Appel 04 Linköping Eslöv 16.9
40.31 Edvin Gustafsson 04 Upsala Sollentuna 3.6
40.50 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Göteborg/U 1.7
40.52 Douglas Goldén 04 Katrineholm Västerås 29.7

800m

2:09.25 Albin Öberg 04 Björnstorp Eslöv 15.9
2:09.72 Philip Frick 04 Kongahälla Eslöv 15.9
2:09.97 Viktor Skoglund 04 Danderyd Göteborg/U 30.6
2:10.16 Modou L Bah 04 Malmö Eslöv 15.9
2:10.97 Jonathan Grahn 04 Mölndal Eslöv 15.9
2:11.36 Ludvig Jaasund 04 Västerås Trollbäcken 15.9
2:12.85 Erik Skoglund 04 Danderyd Trollbäcken 15.9
2:13.45 Linus Jansson 04 Oxelösund Eskilstuna 9.6
2:13.79 Andreas Rydén 04 Kville Eslöv 15.9
2:14.12 Oskar Davidsson 04 Varberg Lerum 1.9
2:14.29 Jonas Magnusson 04 Hälle Lerum 1.9
2:14.39 Nils Olsson 04 Lerum Lerum 1.9
2:16.11 Gustav Thyrman 04 Rigor Göteborg/S 9.6
2:16.22 Vilmer Andersson 04 Trollhättan FIK Eslöv 15.9
2:16.28 Oliver Fehrlund Persson 05 Ystad Ystad 22.7
2:16.74 Fabian Olin 04 Hässelby Huddinge 16.6
2:17.25 Tobias Pettersson 04 Hammarby Hässleholm 29.7
2:17.62 Isac Svensson 04 Halmstad Linköping 1.9
2:18.79 Elvis Ineland 05 IFK Umeå Umeå 17.6
2:19.40 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Lerum 1.9

2000m

6:08.35 Linus Jansson 04 Oxelösund Göteborg/U 1.7
6:10.62 Albin Öberg 04 Björnstorp Huddinge 17.6
6:15.72 Jonathan Grahn 04 Mölndal Eslöv 16.9
6:18.78 Philip Frick 04 Kongahälla Lerum 2.9
6:18.85 Nils Olsson 04 Lerum Lerum 2.9
6:20.66 Modou L Bah 04 Malmö Eslöv 16.9
6:29.66 Tobias Pettersson 04 Hammarby Huddinge 17.6
6:30.46 Fabian Olin 04 Hässelby Trollbäcken 16.9
6:31.07 Edvin Schön 04 Gottsunda Trollbäcken 16.9
6:34.40 Benjamin Edman 04 Umedalen Skellefteå 9.9
6:35.19 Anton Grahn 04 Hakarpspojkarna Eslöv 16.9
6:35.74 Jonas Magnusson 04 Hälle Eslöv 16.9
6:44.19 Marlon Tollefors 04 Danderyd Lidingö 29.8
6:47.30 Felix Ridderstråle 04 Piteå Skellefteå 9.9
6:47.49 Wegen Eyob 04 Ullevi Lerum 2.9
6:48.31 Martin Jarlbäck 04 Mölndal Göteborg/S 3.6
6:49.73 Axel Månsson 04 Hanviken Göteborg/U 1.7
6:51.44 Oskar Davidsson 04 Varberg Göteborg/S 3.6
6:53.45 Erik Skoglund 04 Danderyd Huddinge 17.6
6:54.80 Viktor Skoglund 04 Danderyd Trollbäcken 16.9

1500m hinder/76.2

4:49.74 Philip Frick 04 Kongahälla Göteborg/U 29.6
4:56.24 Linus Jansson 04 Oxelösund Huddinge 15.6
5:00.40 Tobias Pettersson 04 Hammarby Trollbäcken 15.9
5:03.05 Fabian Olin 04 Hässelby Trollbäcken 15.9
5:04.27 Nils Olsson 04 Lerum Eslöv 15.9
5:07.07 Viktor Skoglund 04 Danderyd Danderyd 13.5
5:13.83 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Eslöv 15.9
5:18.54 Olle Ackebjer 05 IFK Göteborg Eslöv 27.5
5:19.61 Edvin Schön 04 Gottsunda Uppsala 19.8
5:19.87 David Adolfsson 04 Tingberg Eslöv 15.9
5:19.95 Sander Petri Bere 05 Genarp Eslöv 27.5
5:21.35 Anton Grahn 04 Hakarpspojkarna Eslöv 15.9
5:23.50 Fabian Alinder 05 Mölndal Lidköping 16.6
5:31.94 Felix Ridderstråle 04 Piteå Boden 10.6
5:34.19 Martin Jarlbäck 04 Mölndal Göteborg/U 29.6
5:34.85 Olle Staaf 04 Linköping Göteborg/U 29.6
5:42.16 Hilding Viirman 04 Upsala Trollbäcken 15.9
5:42.27 Izak Warma 04 Tjalve Huddinge 15.6
5:47.11 Isak Anderberg 04 Mölndal Göteborg/U 29.6
5:50.70 Noel Edvinsson 04 IF Göta Göteborg/U 29.6

80m häck/84.0

11.15 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Göteborg/U 1.7
11.46 Isac Svensson 04 Halmstad Göteborg/U 1.7
11.50 Kristoffer Andersson 04 Falun Trollbäcken 16.9
11.53 Oscar Niklasson 04 Hanviken Göteborg/U 1.7
11.62 William Asker 04 Kville Lerum 1.9
11.86 Ludvig Jaasund 04 Västerås Trollbäcken 16.9
11.91 Gustav Nylander 04 Malmö Eslöv 16.9
11.97 Hugo Winther 04 Tureberg Göteborg/U 1.7
11.98 David Steinberg 04 Bromma Järvsö 22.9
12.00 Linus Jonsson 04 Hässelby Linköping 1.9
12.01 Oliver Sonnerup 04 Brattås Eslöv 16.9
12.04 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Göteborg/U 1.7
12.04 Gustav Brasch 04 Wärnamo Jönköping 8.9
12.26 Alex Apelgrim 04 Örgryte Borås 2.6
12.29 Felix Steene 04 Kville Eslöv 16.9
12.40 Joel Enander 05 Täby Täby 19.5
12.47 Aron Swartz 04 Östersund Skellefteå 9.9
12.64 Lukas Forss 04 Upsala Trollbäcken 16.9
12.94 Tim Engqvist 04 Tumba Järvsö 22.9
12.96 Hannes Hertzman 04 Växjö Eslöv 16.9
medvind
10.99 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Helsingborg 7.7
12.63 Lukas Forss 04 Upsala Glanshammar 9.6

300m häck/76.2

40.55 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Eslöv 15.9
40.60 Gustav Brasch 04 Wärnamo Eslöv 15.9
42.02 Isac Svensson 04 Halmstad Hässleholm 27.7
42.05 Ludvig Jaasund 04 Västerås Trollbäcken 15.9
42.45 Olle Billgren 04 Hellas Huddinge 15.6
42.55 Hugo Winther 04 Tureberg Huddinge 15.6
42.90 Gustav Nylander 04 Malmö Eslöv 15.9
44.19 David Steinberg 04 Bromma Trollbäcken 15.9
44.50 Felix Ridderstråle 04 Piteå Skellefteå 8.9
44.71 Love Lindström 04 IF Göta Trollbäcken 15.9
44.77 Philip Frick 04 Kongahälla Lerum 1.9
45.41 Gustav Thyrman 04 Rigor Kungsbacka 26.8
45.87 William Asker 04 Kville Göteborg/S 2.6
46.69 Erik Zetterlund 04 Örebro Trollbäcken 15.9
46.83 Edvin Kaljo 04 Tjalve Göteborg/U 29.6
46.88 Abdihamed Nour 04 Haparanda Skellefteå 8.9
47.05 Felix Johansson 04 Huddinge Trollbäcken 15.9
47.60 Viggo Henriksson 04 Mölndal Lerum 1.9
48.05 Conor Hogan 04 Tureberg Huddinge 15.6
48.18 Lukas Forss 04 Upsala Trollbäcken 15.9

Höjd

2.04 Melwin Lycke Holm 04 Kil Trollbäcken 15.9
1.78 Ludvig Jaasund 04 Västerås Köping 10.6
1.77 Kristoffer Andersson 04 Falun Leksand 21.7
1.75 Alex Apelgrim 04 Örgryte Linköping 2.9
1.75 Johan Kenneryd 04 Ljungby Linköping 2.9
1.74 William Asker 04 Kville Eslöv 15.9
1.73 Rufus Arvén 04 AIK Sollentuna 3.6
1.73 Gustav Brasch 04 Wärnamo Värnamo 3.6
1.72 Aron Swartz 04 Östersund Timrå 11.8
1.72 Oscar Niklasson 04 Hanviken Nyköping 19.5
1.72 Thirachai Phosri 05 Gefle Hedesunda 25.8
1.71 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Kungälv 24.6
1.71 Isac Svensson 04 Halmstad Göteborg/S 6.6
1.70 Oskar Davidsson 04 Varberg Halmstad 16.6
1.70 Ludvig Holgersson 05 Bohus Göteborg/U 29.6
1.68 Linus Öhman 04 Strand Skellefteå 8.9
1.67 Eli Dahl Oud 04 Hässelby Huddinge 16.6
1.67 Lucas Lindberg 04 Hässelby Täby 19.5
1.67 Ludvig Granberg 04 Huddinge Linköping 2.9
1.66 Felix Ridderstråle 04 Piteå Piteå 19.8
skoltävling
1.66 Patrick Hopkins 04 Alunda Alunda 17.9

Stav

3.60 William Asker 04 Kville Eslöv 16.9
3.50 Linus Jönsson 05 Tjalve Norrköping 5.7
3.45 Joseph Lindvall 04 Malmö Halmstad 16.6
3.42 Linus Jonsson 04 Hässelby Trollbäcken 16.9
3.41 Felix Steene 04 Kville Mölndal 11.8
3.33 Kristoffer Andersson 04 Falun Uddevalla 8.9
3.32 Hugo Winther 04 Tureberg Trollbäcken 16.9
3.13 Erik Zetterlund 04 Örebro Västerås 28.7
2.92 Ludvig Jaasund 04 Västerås Trollbäcken 16.9
2.90 Adrihan Alsér Pryce 04 Mölndal Eslöv 16.9
2.90 Isac Svensson 04 Halmstad Eslöv 16.9
2.82 Axel Nilsson 05 Bålsta Trollbäcken 16.9
2.82 Josef Külen 04 Tjalve Göteborg/U 30.6
2.81 Gustav Thyrman 04 Rigor Kungsbacka 25.8
2.80 Gabriel Torgersson 05 Kville Göteborg/S 2.6
2.73 Adrian Siwek 05 Nyköping Norrköping 18.8
2.72 Eric Mathier 04 Huddinge Trollbäcken 16.9
2.72 Viggo Stridh 05 Täby Trollbäcken 16.9
2.72 Viktor Rahm 05 Västerås Trollbäcken 16.9
2.70 Albin Löfgren 05 Luleå Piteå 18.8
2.70 David Adolfsson 04 Tingberg Oskarshamn 19.8
2.70 Vincent Siwek 04 Nyköping Linköping 27.5

Längd

6.89 Melwin Lycke Holm 04 Kil Trollbäcken 16.9
6.48 Kristoffer Andersson 04 Falun Trollbäcken 16.9
6.18 Linus Jonsson 04 Hässelby Trollbäcken 16.9
6.03 Isac Svensson 04 Halmstad Halmstad 13.7
5.95 Alex Apelgrim 04 Örgryte Borås 2.6
5.93 Oscar Niklasson 04 Hanviken Huddinge 17.6
5.83 Felix Steene 04 Kville Göteborg/S 9.6
5.76 Aron Swartz 04 Östersund Sollentuna 2.6
5.70 Hugo Winther 04 Tureberg Sollentuna 2.6
5.69 Douglas Goldén 04 Katrineholm Visby 17.6
5.64 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Huddinge 17.6
5.63 Lucas Lindberg 04 Hässelby Trollbäcken 16.9
5.60 Patrik Hopkins 04 Alunda Linköping 1.9
5.60 Olle Billgren 04 Hellas Sollentuna 2.6
5.55 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Kil 1.9
5.54 Sixten Hjalmarsson 04 Helsingborg Lund 26.8
5.53 Jonatan Lindh 04 Hakarpspojkarna Eslöv 15.9
5.52 Noel Rudberg 04 Linköping Norrköping 19.6
5.46 Lukas Forss 04 Upsala Uppsala 19.8
5.39 Filip Lindlöf 04 Piteå Skellefteå 28.7
medvind
5.93 Lucas Lindberg 04 Hässelby Trollbäcken 16.9
5.55 Noel Rudberg 04 Linköping Motala 20.5
5.43 Felix Ridderstråle 04 Piteå Skellefteå 28.7

Tresteg

13.03 Melwin Lycke Holm 04 Kil Karlstad 22.7
12.51 Aron Swartz 04 Östersund Skellefteå 8.9
12.40 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Kungälv 24.6
12.33 William Asker 04 Kville Göteborg/S 3.6
12.31 Felix Steene 04 Kville Göteborg/S 3.6
12.29 Oscar Niklasson 04 Hanviken Huddinge 16.6
11.77 Patrick Hopkins 04 Alunda Trollbäcken 15.9
11.58 Isac Svensson 04 Halmstad Halmstad 16.6
11.56 Douglas Goldén 04 Katrineholm Visby 16.6
11.23 Filip Lindlöf 04 Piteå Skellefteå 8.9
11.15 Linus Jonsson 04 Hässelby Göteborg/U-U 30.6
11.10 Elias Boman 04 Hässelby Trollbäcken 15.9
11.08 Tristan Heno 04 IFK Göteborg Eslöv 27.5
11.02 Edvin Gustafsson 04 Upsala Trollbäcken 15.9
11.02 Joel Borrman 04 Huddinge Trollbäcken 15.9
11.01 Felix Ridderstråle 04 Piteå Skellefteå 29.7
10.93 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Eslöv 16.9
10.84 Hannes Hertzman 04 Växjö Eslöv 16.9
10.84 Victor Oldén 04 Athlet Eslöv 16.9
10.73 Mille Edwardsson 04 Bollnäs Ljusdal 28.8
oklar/okänd vind
10.73 Christof Neib 04 Sundsvall Järvsö 22.9
medvind
12.56 Aron Swartz 04 Östersund Skellefteå 8.9
11.37 Filip Lindlöf 04 Piteå Skellefteå 8.9
11.17 Felix Ridderstråle 04 Piteå Skellefteå 8.9
11.16 Edvin Gustafsson 04 Upsala Trollbäcken 15.9
10.94 Joseph Lindvall 04 Malmö Helsingborg 7.7
10.93 Linus Öhman 04 Strand Skellefteå 8.9
10.82 Lukas Forss 04 Upsala Uppsala 18.8

Kula/4.0

14.31 Oscar Niklasson 04 Hanviken Falun 19.8
13.45 Hugo Karsamo 04 Skruv Eslöv 15.9
13.06 Adam Hellbom 04 Falun Falun 1.10
12.97 Oliver Sonnerup 04 Brattås Eslöv 15.9
12.94 Linus Jonsson 04 Hässelby Linköping 2.9
12.47 Alexander Karlsson 04 Skruv Tranås 30.9
12.05 Kristoffer Andersson 04 Falun Falun 1.10
11.87 Patrick Hopkins 04 Alunda Trollbäcken 16.9
11.74 Elias Boman 04 Hässelby Linköping 2.9
11.48 Jesper Lindqvist 05 Boden Umeå 19.5
11.42 Love Björnsson 04 KA2 Helsingborg 6.7
11.35 Fredrik Andersson 04 Lomma Eslöv 15.9
11.35 Linus Öhman 04 Strand Skellefteå 9.9
11.06 Måns Sjödell 04 Hakarpspojkarna Habo 9.6
11.03 Filip Lindlöf 04 Piteå Luleå 26.5
10.96 William Kindbom 04 Örgryte Borås 2.6
10.95 Felix Steene 04 Kville Göteborg/S 3.6
10.85 Lukas Lindbladh 04 Åhus Kalmar 11.7
10.74 Noel Rudberg 04 Linköping Glanshammar 9.6
10.71 Jonathan Bruksås 04 IK Sisu Nässjö 14.10

Diskus/1.0

43.77 Hugo Karsamo 04 Skruv Växjö/A 18.7
43.61 Alexander Karlsson 04 Skruv Kalmar 22.9
41.60 Noel Rudberg 04 Linköping Linköping 27.5
39.78 Linus Jonsson 04 Hässelby Huddinge 16.6
37.82 Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad/M 22.9
37.30 Kristoffer Andersson 04 Falun Falun 1.10
36.82 Oliver Sonnerup 04 Brattås Göteborg/S 2.6
36.72 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Enskede 29.9
36.00 Oscar Niklasson 04 Hanviken Märsta 23.9
35.36 Linus Öhman 04 Strand Bollnäs 7.7
35.23 Felix Steene 04 Kville Göteborg/S 2.6
35.04 Simon Holmgren 04 Kalmar Högby 8.7
35.03 Adam Hellbom 04 Falun Trollbäcken 15.9
33.58 Hjalmar af Klintberg 04 Järvsö Järvsö 22.9
33.19 William Asker 04 Kville Uddevalla 8.9
32.98 Victor Oldén 04 Athlet Sjöbo 1.8
32.89 Mille Edwardsson 04 Bollnäs Ljusdal 28.8
32.47 Albin Coster 04 Örgryte Halmstad 17.6
31.10 Johan Kenneryd 04 Ljungby Ljungby 22.5
31.10 Lukas Lindbladh 04 Åhus Olofström 3.6

Slägga/4.0

49.63 Oskar Niklasson 04 Hanviken Trollbäcken 16.9
43.28 Alexander Karlsson 04 Skruv Eslöv 16.9
41.82 Anton Sörby 04 Upsala Uppsala 23.9
39.59 Adam Hellbom 04 Falun Falun 12.5
39.51 Hugo Karsamo 04 Skruv Skruv 13.10
38.60 Linus Jonsson 04 Hässelby Märsta 23.9
38.42 Mille Edwardsson 04 Bollnäs Timrå 21.10
37.65 Patrick Hopkins 04 Alunda Östhammar 7.8
37.37 Victor Oldén 04 Athlet Ängelholm/F 18.8
37.31 Jacob Johansson 04 Varberg Halmstad 16.6
34.15 Lukas Lindbladh 04 Åhus Halmstad 16.6
31.91 Kasper Walan 04 Kil Kil 2.6
31.82 David Axelsson 04 Upsala Uppsala 13.10
28.23 Kristoffer Andersson 04 Falun Falun 1.10
27.86 Måns Sjödell 04 Hakarpspojkarna Eslöv 16.9
26.28 Alfred Sandström 04 Mora Järvsö 23.9
25.90 Jonathan Bruksås 04 IK Sisu Tranås 30.9
25.30 Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad/M 22.9

Spjut/600

48.05 Hugo Karsamo 04 Skruv Skruv 13.10
47.11 Noel Rudberg 04 Linköping Linköping 27.5
46.58 Oskar Niklasson 04 Hanviken Falun 18.8
45.46 Linus Jonsson 04 Hässelby Trollbäcken 15.9
45.03 Filip Sundin 04 IF Göta Trollbäcken 15.9
42.31 Filip Lindlöf 04 Piteå Boden 9.6
41.80 Johan Kenneryd 04 Ljungby Linköping 1.9
40.50 Max Fors 04 Upsala Uppsala 13.10
40.42 Alexander Karlsson 04 Skruv Skruv 13.10
40.29 Kristoffer Andersson 04 Falun Leksand 21.7
39.85 Joseph Lindvall 04 Malmö Helsingborg 7.7
38.44 Leon Bodén 05 Motala Tranås 30.9
38.38 Leo Zikovic 04 Kville Göteborg/S 9.6
38.19 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Linköping 1.9
38.07 Simon Holmgren 04 Kalmar Kalmar 22.9
37.72 Felix Steene 04 Kville Göteborg/S 3.6
37.08 Leo Anfält 04 Stora Tuna Leksand 21.7
36.53 Ludvig Wallén 04 Bromma Stockholm/S 9.9
36.14 Kasper Walan 04 Kil Kil 2.6
36.11 Linus Öhman 04 Strand Hudiksvall 18.8

Åttakamp/P15

4.220 Kristoffer Andersson 04 Falun Uddevalla 9.9
4.126 Oscar Niklasson 04 Hanviken Falun 19.8
3.794 William Asker 04 Kville Ljungby 27.5
3.572 Isac Svensson 04 Halmstad Halmstad 13.7

>