Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 30 oktober 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P15 ute 2018

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 10 DEC, 2018
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2018.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1996-1998, P19/F19: Födda 1999-2000, P17/F17: Födda 2001, P16/F16: Födda 2002, P15/F15: Födda 2003, P14/F14: Födda 2004 - plus ev 05:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.19 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Göteborg/U 30.6
9.28 Viktor Wall 03 Tyresö Göteborg/U 30.6
9.34 Alexander Nyström 03 Bollnäs Sollentuna 2.6
9.45 Elias Wennolf 03 Lund Göteborg/U 30.6
9.47 Niklas Wall 03 Tyresö Danderyd 13.5
9.47 Sture Källström 03 Upsala Göteborg/U 30.6
9.51 Oliver Ellström 03 IF Göta Göteborg/U 30.6
9.51 Victor Hering 03 Ullevi Göteborg/U 30.6
9.52 Mattias Andersson 03 Öresund Göteborg/U 30.6
9.52 Teo Paganus 03 Tureberg Göteborg/U 30.6
9.54 Pontus Lindell 03 Upsala Göteborg/U 30.6
9.56 David Ulstein 03 Mölndal Kungsbacka 26.8
9.56 Maximus Jansson 03 Lidingö Stockholm/S 9.9
9.57 Moltas Strömberg 03 Växjö Skruv 19.5
9.58 Sebastian Eriksson 03 Alunda Norrtälje 19.5
9.60 Linus Johansson 03 Wilske Habo 9.6
9.60 Jonatan Borg 03 Hammarby Stockholm/S 9.9
9.63 Samuel Vinberg 03 Upsala Norrtälje 19.5
9.66 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 2.6
9.69 Vilmer Vännman 03 IFK Umeå Sollentuna 2.6
medvind
9.16 Viktor Wall 03 Tyresö Enskede 3.8
9.19 Alexander Nyström 03 Bollnäs Skellefteå 8.9
9.32 Elias Wennolf 03 Lund Enskede 3.8
9.36 Sture Källström 03 Upsala Enskede 3.8
9.37 David Ulstein 03 Mölndal Enskede 3.8
9.38 Vilmer Vännman 03 IFK Umeå Skellefteå 8.9
9.39 Oliver Ellström 03 IF Göta Enskede 3.8
9.48 Mattias Andersson 03 Öresund Helsingborg 8.7
9.49 Victor Hering 03 Ullevi Enskede 3.8
9.59 Josef Berggren 03 Umedalen Skellefteå 8.9
9.60 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Skellefteå 8.9
9.65 Liam Wiklander 03 Tjalve Norrköping 18.8
9.65 Lukas Ellström 03 IF Göta Enskede 3.8
9.66 Hugo Wallberg 03 Östersund Skellefteå 8.9
9.67 Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby Enskede 3.8
9.69 Ville Makslahti 03 Luleå Skellefteå 8.9
skoltävling
9.57 Hugo Wallberg 03 Östersund Östersund 14.9
9.63 Adam Kraft 03 Östersund Östersund 14.9

300m

35.82 Alexander Nyström 03 Bollnäs Skellefteå 9.9
35.89 Viktor Wall 03 Tyresö Göteborg/U 1.7
36.60 Niklas Wall 03 Tyresö Göteborg/U 1.7
37.46 Oliver Ellström 03 IF Göta Göteborg/U 1.7
37.66 Mattias Andersson 03 Öresund Göteborg/U 1.7
37.81 Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby Sollentuna 3.6
37.96 Stefan Franzén 03 Örebro Skara 19.8
37.99 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Skara 19.8
38.11 Sebastian Eriksson 03 Alunda Sollentuna 3.6
38.16 Simon Wikell 03 Mölndal Kungsbacka 25.8
38.27 Elias Wennolf 03 Lund Göteborg/U 1.7
38.39 Markus Moberg 03 Hammarby Sollentuna 3.6
38.82 Tadesse Johansson 03 AIK Helsingborg 7.7
38.86 Casper Elliot 03 Huddinge Huddinge 17.6
38.96 Nils Nilsson Gott 03 Malmö Göteborg/U 1.7
39.16 Sebastian Hägglöf 03 Örnsköldsvik 7.7
39.17 Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalen Örnsköldsvik 7.7
39.27 Pontus Lindell 03 Upsala Göteborg/U 1.7
39.28 David Thid 03 Tyresö Huddinge 17.6
39.38 Jimmy Hellström 03 Ullevi Göteborg/S 3.6

800m

1:55.29 Alexander Nyström 03 Bollnäs Sollentuna 2.6
1:56.04 Viktor Frisk 03 Huddinge Huddinge 16.8
2:01.19 Simon Wikell 03 Mölndal Mölndal 11.8
2:03.80 Henrik Franzén 03 Thorengruppen Enskede 3.8
2:05.39 Tadesse Johansson 03 AIK Helsingborg 6.7
2:05.47 Fabian Haeffler 03 Mölndal Halmstad 17.6
2:05.59 Markus Moberg 03 Hammarby Uddevalla 9.9
2:05.61 Victor Björk 03 Lidingö Malmö/S 19.8
2:07.77 Alexander Carlsson 03 Hälle Göteborg/U 30.6
2:08.53 Vidar Arvidsson 03 Upsala Helsingborg 8.7
2:09.06 Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalen Skellefteå 28.7
2:09.63 Nils Ekroth 03 Upsala Karlstad 25.7
2:09.99 Evert Jonsson 03 Eskilstuna Eskilstuna 9.6
2:10.01 Oliver Ellström 03 IF Göta Linköping 1.9
2:10.01 Simon Öberg 03 Västerås Helsingborg 6.7
2:10.23 Albin Lago 03 Genarp Hässleholm 29.7
2:10.46 Nia Skomorowski 03 Kvarnsveden Uddevalla 9.9
2:10.92 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Uddevalla 9.9
2:11.16 Casper Elliot 03 Huddinge Linköping 1.9
2:11.17 Carl Erixon 03 Mölndal Helsingborg 8.7

2000m

5:54.78 Viktor Frisk 03 Huddinge Göteborg/U 1.7
6:09.59 Simon Wikell 03 Mölndal Göteborg/S 3.6
6:11.07 Fabian Haeffler 03 Mölndal Göteborg/S 3.6
6:11.95 Evert Jonsson 03 Eskilstuna Huddinge 17.6
6:14.01 Albin Wallenius 03 Västerås Västerås 29.7
6:22.59 Vidar Arvidsson 03 Upsala Huddinge 17.6
6:26.83 Albin Gezelius 03 Mora Enskede 3.8
6:29.75 Rasmus Haak 03 Stenungsund Hässleholm 28.7
6:35.96 Nils Ekroth 03 Upsala Göteborg/U 1.7
6:36.81 Albin Lago 03 Genarp Enskede 3.8
6:37.06 Alexander Carlsson 03 Hälle Uddevalla 12.6
6:38.02 Filip Svahn 03 Sundsvall Skellefteå 9.9
6:40.23 Emil Sirsjö 03 Kvarnsveden Enskede 3.8
6:40.61 Emil Tärnvik 03 Hammarby Västerås 29.7
6:46.92 Mikael Alm 03 Tumba Göteborg/U 1.7
6:59.46 Ludvig Burrows 03 Hälle Uddevalla 12.6

1500m hinder/76.2

4:38.29 Viktor Frisk 03 Huddinge Enskede 5.8
4:42.53 Fabian Haeffler 03 Mölndal Göteborg/U 29.6
4:45.28 Simon Wikell 03 Mölndal Enskede 5.8
4:47.87 Henrik Franzén 03 Thorengruppen Enskede 5.8
4:51.85 Evert Jonsson 03 Eskilstuna Huddinge 15.6
4:54.06 Vidar Arvidsson 03 Upsala Enskede 5.8
4:56.30 Carl Erixon 03 Mölndal Enskede 5.8
4:56.50 Rasmus Haak 03 Stenungsund Enskede 5.8
5:01.87 Emil Sirsjö 03 Kvarnsveden Enskede 5.8
5:06.40 Mikael Alm 03 Tumba Enskede 5.8
5:06.84 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Enskede 5.8
5:06.98 Nils Ekroth 03 Upsala Enskede 5.8
5:09.79 Lukas Holm 03 Gefle Enskede 5.8
5:19.0m Pelle Nilsson 03 Upsala Uppsala 13.8
5:19.52 Alexander Ebbestad 03 Upsala Uppsala 19.8
5:27.25 Markus Pihl 03 Täby Danderyd 13.5
5:47.07 Jonathan Kihlström 03 Hässelby Göteborg/U 29.6
5:55.76 Adrian Jergmar 03 Boo Danderyd 13.5
5:58.29 Henri Murto 03 Sarven Boden 10.6

80m häck/84.0

10.50 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Göteborg/U 1.7
10.93 Markus Moberg 03 Hammarby Uddevalla 8.9
11.12 Oskari Peura 03 Upsala Enskede 5.8
11.30 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Göteborg/U 1.7
11.42 Samuel Vinberg 03 Upsala Enskede 5.8
11.44 Elias Lind 03 Hässelby Enskede 5.8
11.51 Oliver Ellström 03 IF Göta Enskede 5.8
11.54 Hannes Egonsson 03 Växjö Linköping 1.9
11.55 Elliot Duvert 03 Tureberg Göteborg/U 1.7
11.65 Sten Hagström 03 Örgryte Halmstad 17.6
11.66 Karl Östholm 03 Linköping Glanshammar 9.6
11.68 Nils Thorin 03 Örgryte Linköping 1.9
11.70 Oliver Nilsson 03 Linköping Linköping 1.9
11.79 David Thid 03 Tyresö Sollentuna 3.6
11.83 Svante Leijon 03 Växjö Skruv 19.5
11.87 Hugo Wallberg 03 Östersund Sollentuna 3.6
11.91 Casper Elliot 03 Huddinge Linköping 1.9
11.95 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Uddevalla 8.9
11.97 Edvin Livak 03 Bromma Linköping 1.9
11.98 Pontus Lindell 03 Upsala Linköping 1.9
medvind
11.12 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Helsingborg 7.7
11.49 Oliver Ellström 03 IF Göta Glanshammar 9.6
11.97 Sebastian Eriksson 03 Alunda Uppsala 18.8

300m häck/76.2

39.78 Markus Moberg 03 Hammarby Göteborg/U 29.6
39.99 Viktor Wall 03 Tyresö Huddinge 15.6
40.62 Nils Ekström 03 Trollhättan FIK Helsingborg 6.7
40.64 Oliver Ellström 03 IF Göta Enskede 4.8
41.36 Niklas Wall 03 Tyresö Enskede 4.8
41.56 Sebastian Eriksson 03 Alunda Enskede 3.8
41.83 Isak Helgesson 03 Örgryte Enskede 4.8
42.25 Casper Elliot 03 Huddinge Huddinge 15.6
42.33 David Thid 03 Tyresö Huddinge 15.6
43.04 Samuel Vinberg 03 Upsala Göteborg/U 29.6
43.06 Hugo Liljegren 03 Tureberg Huddinge 15.6
43.24 Oskari Peura 03 Upsala Enskede 3.8
43.47 Jimmy Hellström 03 Ullevi Lerum 1.9
43.58 Oliver Glans 03 Ullevi Lerum 1.9
44.00 Emil Sörqvist 03 Huddinge Göteborg/U 29.6
44.78 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Göteborg/U 29.6
44.87 Lukas Holm 03 Gefle Västerås 28.7
44.98 Agustin Hilmersson 03 Orient Halmstad 17.6
45.17 Viktor Rydåker 03 Alunda Falun 19.5
45.50 Alexander Nyström 03 Bollnäs Skellefteå 8.9

Höjd

1.96 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/U 30.6
1.94 Elliot Duvert 03 Tureberg Sollentuna 3.6
1.88 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Enskede 4.8
1.87 Malte Edberg 03 Bromma Linköping 2.9
1.84 Agustin Hilmersson 03 Orient Enskede 4.8
1.83 Erik Högberg 03 Tibro Skövde 13.5
1.83 Adam Svensson 03 Malmö Linköping 2.9
1.83 Viktor Wall 03 Tyresö Linköping 2.9
1.81 Jacob Thelander 03 Ljungby Kalmar 11.7
1.80 Edvin Livak 03 Bromma Nyköping 19.5
1.79 David Thid 03 Tyresö Huddinge 15.6
1.79 Oliver Nilsson 03 Linköping Linköping 2.9
1.79 Vincent Arousell 03 Hässelby Linköping 2.9
1.77 David Ulstein 03 Mölndal Göteborg/S 3.6
1.76 Olle Hübert 03 Heros Falun 19.8
1.76 Eric Forsberg 03 Skellefteå Skellefteå 28.7
1.75 Hannes Egonsson 03 Växjö Linköping 2.9
1.75 Lowe Gylling 03 Täby Linköping 2.9
1.74 Karl Östholm 03 Linköping Glanshammar 9.6
1.73 Herman Nilsson 03 Eslövs AI Eslöv 27.5
1.73 Viktor Rydåker 03 Alunda Alunda 6.6

Stav

4.03 Elliot Duvert 03 Tureberg Huddinge 17.6
4.00 William Nestor 03 Linköping Lerum 19.8
3.80 Sten Hagström 03 Örgryte Halmstad 16.6
3.80 Karl Östholm 03 Linköping Linköping 27.5
3.74 Felix Nyberg 03 Bromma Huddinge 17.6
3.73 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Uddevalla 8.9
3.70 Oliver Lundström 03 Örebro Hallsberg 21.8
3.57 Oliver Ellström 03 IF Göta Malmö/S 19.8
3.57 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Enskede 3.8
3.54 Viktor Rydåker 03 Alunda Uppsala 19.8
3.53 Teodor Borgius 03 Hammarby Uddevalla 8.9
3.43 Markus Moberg 03 Hammarby Uddevalla 8.9
3.39 Oliver Nilsson 03 Linköping Enskede 3.8
3.36 Johan Sundgren 03 Huddinge Huddinge 22.7
3.30 Svante Leijon 03 Växjö Skruv 19.5
3.27 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Karlskrona 1.9
3.24 Casper Elliot 03 Huddinge Huddinge 17.6
3.23 Elias Lind 03 Hässelby Uddevalla 8.9
3.11 Emil Svavarsson 03 Kvarnsveden Enskede 3.8
3.10 Joel Bergquist 03 Stocksäter Hallsberg 3.6

Längd

6.68 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Göteborg/U 29.6
6.46 Viktor Wall 03 Tyresö Göteborg/U 29.6
6.37 Jimmy Hellström 03 Ullevi Enskede 3.8
6.31 Niklas Wall 03 Tyresö Göteborg/U 29.6
6.20 Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 22.7
6.18 David Thid 03 Tyresö Helsingborg 6.7
6.17 David Ulstein 03 Mölndal Kungsbacka 26.8
6.11 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 2.6
6.11 Olle Hübert 03 Heros Ludvika 6.6
6.08 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Skellefteå 8.9
6.07 Samuel Vinberg 03 Upsala Göteborg/U 29.6
6.05 Maximus Jansson 03 Lidingö Lidingö 12.9
6.04 Victor Hering 03 Ullevi Göteborg/S 2.6
6.02 Karl Östholm 03 Linköping Glanshammar 9.6
5.99 Elliot Duvert 03 Tureberg Göteborg/U 29.6
5.97 Edvin Livak 03 Bromma Enskede 3.8
5.92 Ville Makslahti 03 Luleå Enskede 3.8
5.91 Jacob Thelander 03 Ljungby Högby 8.7
5.88 Viktor Rydåker 03 Alunda Glanshammar 9.6
5.87 Elias Lind 03 Hässelby Täby 19.5
oklar/okänd vind
6.00 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Järvsö 23.9
medvind
6.30 Oliver Ellström 03 IF Göta Göteborg/U 29.6
5.98 Jacob Thelander 03 Ljungby Högby 8.7
5.97 Edvin Livak 03 Bromma Nyköping 19.5

Tresteg

13.34 Arvid Wändesjö 03 Tyresö Göteborg/U-U 30.6
12.88 Oliver Ellström 03 IF Göta Enskede 5.8
12.77 Malte Edwardsson 03 Bollnäs Skellefteå 9.9
12.76 David Thid 03 Tyresö Enskede 5.8
12.65 Victor Hering 03 Ullevi Göteborg/S 3.6
12.51 Elias Lind 03 Hässelby Enskede 5.8
12.51 Niklas Wall 03 Tyresö Enskede 5.8
12.36 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Göteborg/U-U 30.6
12.33 Agustin Hilmersson 03 Orient Enskede 5.8
11.83 Mattias Carman 03 Örgryte Kungsbacka 25.8
11.62 Ville Makslahti 03 Luleå Piteå 19.8
11.52 Oliver Glans 03 Ullevi Kungälv 24.6
11.48 Odin Bonivart 03 Luleå Skellefteå 9.9
11.38 Nils Thorin 03 Örgryte Göteborg/U-U 30.6
11.35 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Skellefteå 9.9
11.29 Joakim Hellbratt 03 Huddinge Enskede 5.8
11.17 Erik Wrede 03 Råby-Rekarne Eskilstuna 9.9
11.13 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Olofström 2.6
11.05 Emil Sörqvist 03 Huddinge Köping 9.6
10.92 Samuel Vinberg 03 Upsala Östhammar 10.7
oklar/okänd vind
12.08 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Järvsö 22.9
11.50 Felix Nyberg 03 Bromma Järvsö 22.9
medvind
12.59 Niklas Wall 03 Tyresö Enskede 5.8
11.65 Ville Makslahti 03 Luleå Boden 10.6
11.32 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Helsingborg 7.7
11.01 Kasper Hammarlund 03 Alunda Uppsala 18.8

Kula/4.0

19.05 Jesper Ahlin 03 Tureberg Märsta 23.9
14.82 Viktor Rydåker 03 Alunda Uddevalla 9.9
14.75 Olle Hübert 03 Heros Mora 1.9
14.53 Elias Lind 03 Hässelby Danderyd 13.5
14.40 Lukas Ellström 03 IF Göta Linköping 2.9
14.36 Viktor Wall 03 Tyresö Enskede 4.8
13.87 Max Andersson 03 Eslövs AI Löwenberg, GER 8.9
13.80 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 30.9
13.74 Pontus Lindell 03 Upsala Linköping 2.9
13.69 Fabian Steene 03 Kville Kungsbacka 26.8
13.60 Teo Paganus 03 Tureberg Göteborg/U 29.6
13.58 Martin Sundberg 03 Hammarby Enskede 4.8
13.50 Adam Kraft 03 Östersund Göteborg/U 29.6
13.44 Felix Jordebrandt 03 Kongahälla Lerum 2.9
13.37 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Skellefteå 8.9
13.14 Victor Rothausen 03 Rigor Enskede 4.8
13.13 Leo Bystedt 03 Västerås Bålsta 12.5
13.07 Filip Aasa 03 Habo Enskede 4.8
12.96 André Bergenhem 03 Halmstad Villstad 12.8
12.75 Albin Silén 03 Strand Sollentuna 2.6

Diskus/1.0

56.88 Max Andersson 03 Eslövs AI Hässleholm 29.7
51.66 Teo Paganus 03 Tureberg Sollentuna/E 6.10
50.16 Fredrik Frunck 03 Tureberg Enskede 3.8
49.22 Melker Albertsson 03 Brännan Skellefteå 9.9
49.11 Pontus Lindell 03 Upsala Uppsala 21.8
48.63 Martin Sundberg 03 Hammarby Enskede 3.8
45.23 Viktor Rydåker 03 Alunda Uppsala 7.7
45.02 Albin Silén 03 Strand Falun 19.5
44.95 Jesper Ahlin 03 Tureberg Sollentuna/E 6.10
42.52 Rickard Throgen Hedin 03 Bore Mora 1.9
42.09 Patrik Bergstrand 03 Halmstad Kungsbacka 26.8
41.91 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Uddevalla 8.9
41.79 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Hässleholm 29.7
41.74 Teodor Borgius 03 Hammarby Enskede 29.9
41.60 André Bergenhem 03 Halmstad Kungsbacka 26.8
41.57 Filip Aasa 03 Habo Enskede 3.8
41.21 August Schmidt 03 Mälarhöjden Huddinge 15.6
40.42 Hugo Kajsjö 03 Lerum Kungsbacka 26.8
40.36 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Söderhamn 16.6
39.70 Elias Lind 03 Hässelby Sätra 5.5

Slägga/4.0

66.85 Leo Bystedt 03 Västerås Västerås/Ap 8.12
59.48 Fredrik Frunck 03 Tureberg Västerås/Ap 24.6
58.88 Jesper Ahlin 03 Tureberg Sollentuna/E 3.11
52.09 Alexander Lindefalk 03 Hammarby Enskede 2.10
50.19 Pontus Lindell 03 Upsala Enskede 4.8
49.07 Albin Silén 03 Strand Bollnäs 7.7
48.97 Viktor Rydåker 03 Alunda Hässelby 30.9
47.44 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Enskede 4.8
46.94 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Kallinge 7.10
43.52 Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne Norrköping 18.8
43.40 Filip Aasa 03 Habo Växjö/A 28.4
42.32 Teodor Borgius 03 Hammarby Sätra/K 5.5
41.16 Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne Enskede 4.8
40.03 Hugo Kajsjö 03 Lerum Göteborg/S-K 3.6
39.70 Martin Sundberg 03 Hammarby Göteborg/S-K 30.6
38.97 Viktor Sandström 03 Tureberg Sollentuna/E 26.5
38.22 Sebastian Eriksson 03 Alunda Uppsala 19.8
34.38§ August Schmidt 03 Mälarhöjden Märsta 23.9
34.21 Felix Jordebrandt 03 Kongahälla Kungsbacka 25.8
33.65 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Kvarnsveden 30.9

Spjut/600

60.06 Max Andersson 03 Eslövs AI Enskede 5.8
51.03 Olle Hübert 03 Heros Smedjebacken 5.9
49.59 Teodor Lundvall 03 Bollnäs Hudiksvall 18.8
49.01 Fredrik Frunck 03 Tureberg Enskede 5.8
47.66 Fabian Steene 03 Kville Göteborg/S 3.6
47.55 Karl Östholm 03 Linköping Linköping 27.5
46.16 Pontus Lindell 03 Upsala Glanshammar 9.6
45.89 Patrik Bergstrand 03 Halmstad Helsingborg 8.7
45.63 Elliot Duvert 03 Tureberg Uddevalla 8.9
45.13 Jacob Thelander 03 Ljungby Hässleholm 28.7
45.08 Teodor Borgius 03 Hammarby Enskede 29.9
44.05 Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad/M 21.7
43.65 Martin Sundberg 03 Hammarby Linköping 1.9
43.58 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Glanshammar 9.6
43.09 Filip Nilsson 03 Ystad Ystad 9.9
42.32 Albin Silén 03 Strand Söderhamn 16.6
42.19 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Leksand 21.7
40.76 Leo Bystedt 03 Västerås Sollentuna 2.6
40.72 Lukas Ellström 03 IF Göta Linköping 1.9
40.67 Viktor Rydåker 03 Alunda Uppsala 18.8

Åttakamp/P15

4.897 Elliot Duvert 03 Tureberg Uddevalla 9.9
4.764 Noa Skomorowski 03 Kvarnsveden Uddevalla 9.9
4.680 Viktor Rydåker 03 Alunda Uddevalla 9.9
4.604 Malte Fuchs Edberg 03 Bromma Uddevalla 9.9
4.428 Elias Lind 03 Hässelby Uddevalla 9.9
4.410 Markus Moberg 03 Hammarby Uddevalla 9.9
4.079 Martin Sundberg 03 Hammarby Uddevalla 9.9
4.069 Jacob Thelander 03 Ljungby Uddevalla 9.9
3.956 Maximilian Lennartsson 03 Gnistan Uddevalla 9.9
3.866 Agustin Hilmersson 03 Orient Uddevalla 9.9
3.618 Arvid Klingberg 03 Kvarnsveden Uddevalla 9.9
3.548 Hugo Åkers 03 Falun Falun 19.8

>