Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F14 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 20 DEC, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

10.17 Maya Bergström Weekes 05 Upsala Sollentuna 8.6
10.20 Ayla Hallberg Hossain 06 Tureberg Sollentuna 8.6
10.22 Ella Uddenäs 05 Malmö Kalmar 7.9
10.28 Svea Wikstrand 05 Hagen Göteborg/U 29.6
10.30 Linnea Englund 06 Malmö Hässleholm 28.7
10.34 Meja Wolwan 05 Upsala Västerås 14.9
10.34 Chanel Moularé 05 Hagen Kalmar 7.9
10.35 Helmi Hjortbäck 05 Sävedalen Göteborg/U 29.6
10.39 Irma Jonhed 05 IF Göta Västerås 14.9
10.43 Wilma Segermalm 05 Falkenberg Göteborg/S 9.6
10.47 Sofia Hasler 05 Västerås Västerås 14.9
10.50 Latifa Afrah 05 IF Göta Västerås 14.9
10.51 Ane Torine Iversen 05 Mölndal Kalmar 7.9
10.52 Lina Ånstad 05 Motala Norrköping 24.8
10.52 Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg Göteborg/U 29.6
10.55 Emma Carlsson 05 Tureberg Uppsala 16.8
10.55 Elin Tegenborg Sjöström 05 Umedalen Sollentuna 8.6
10.56 Emelia Johansson 05 Klippan Göteborg/U 29.6
10.60 Izabella Olofsson 05 KA2 Hässleholm 28.7
10.63 Mathilda Brodd Polsten 05 Malmö Nässjö 3.8
oklar/okänd vind
10.49 Emma Carlsson 05 Tureberg Uppsala 16.8
medvind
10.00 Maya Bergström Weekes 05 Upsala Sollentuna 8.6
10.16 Ayla Hallberg Hossain 06 Tureberg Sollentuna 8.6
10.24 Ella Uddenäs 05 Malmö Halmstad 15.6
10.35 Wilma Segermalm 05 Falkenberg Falkenberg 13.5
10.46 Emma Carlsson 05 Tureberg Västerås 14.9
10.49 Elenie Carlsson 05 Växjö Helsingborg 7.7
10.50 Elin Tegenborg Sjöström 05 Umedalen Sollentuna 8.6
10.52 Emelia Johansson 05 Klippan Göteborg/U 29.6
10.52 Lina Ånstad 05 Motala Helsingborg 7.7
10.56 Ebba Eklund 05 Hagen Skövde 12.5
10.62 Linnea Hermansson 05 Högby Oskarshamn 11.5

300m

40.76 Chanel Moularé 05 Hagen Göteborg/U 30.6
41.16 Latifa Afrah 05 IF Göta Göteborg/U 30.6
41.28 Helmi Hjortbäck 05 Sävedalen Göteborg/U 30.6
42.15 Elenie Carlsson 05 Växjö Hässleholm 27.7
42.21 Elna Wester 05 Örgryte Göteborg/S 9.6
42.25 Ella Uddenäs 05 Malmö Göteborg/U 30.6
42.45 Irma Jonhed 05 IF Göta Västerås 15.9
42.47 Mellanie Neudinger Nellmer 05 Lidingö Västerås 15.9
42.51 Evelina Sparf 05 Spårvägen Göteborg/U 30.6
42.59 Wilma Nilsson 05 Klippan Göteborg/U 30.6
42.73 Lina Ånstad 05 Motala Göteborg/U 30.6
42.95 Linnea Englund 06 Malmö Hässleholm 27.7
43.06 Ivana Pekic 05 IFK Göteborg Varberg 17.8
43.08 Olivia Jensfelt 05 Malmö Trelleborg 1.6
43.24 Maya Bergström Weekes 05 Upsala Västerås 15.9
43.54 Inez Yngve 05 Örgryte Göteborg/U 30.6
43.62 Elin Tegenborg Sjöström 05 Umedalen Sollentuna 9.6
43.71 Sofia Hasler 05 Västerås Göteborg/U 30.6
43.75 Svea Wikstrand 05 Hagen Göteborg/U 30.6
43.77 Meja Wolwan 05 Upsala Göteborg/U 30.6

800m

2:15.09 Alice Magnell Millán 05 Tjalve Norrköping 24.8
2:18.42 Paulina Hultberg 05 Alingsås Varberg 15.7
2:19.51 Hannah Kinane 06 Hässelby Oxford, GBR 13.7
2:19.67 Ebba Cronholm 05 Ljungby Kalmar 7.9
2:20.97 Nelly Elned 06 Hälle Kungsbacka 25.8
2:21.09 Agnes Thundal 05 IFK Göteborg Kalmar 7.9
2:21.31 Latifa Afrah 05 IF Göta Täby 25.8
2:21.68 Elna Wester 05 Örgryte Göteborg/S 11.6
2:21.77 Frida Berglin 05 KA2 Kalmar 7.9
2:23.25 Ella Holmqvist 05 IF Göta Karlstad 6.7
2:24.00 Ida Egnell 05 Lidingö Göteborg/U 28.6
2:25.00 Nicole Tiourine 05 IFK Göteborg Borås 1.6
2:25.13 Maud De Coninck 05 Sävedalen Göteborg/S 11.5
2:25.51 Liisa Mellerdal 06 Arvika Arvika 28.7
2:25.62 Ingrid Kirstein 05 Lidingö Danderyd 19.5
2:25.67 Lisa Mårtensson 05 Huddinge Västerås 14.9
2:25.99 Evelina Sparf 05 Spårvägen Västerås 14.9
2:26.39 Elenie Carlsson 05 Växjö Täby 25.8
2:26.54 Linn Adolphsson 06 Hässelby Täby 25.8
2:27.08 Tindra Dahlberg 05 Upsala Västerås 14.9

2000m

6:26.35 Alice Magnell Millán 05 Tjalve Göteborg/U 30.6
6:34.28 Ebba Cronholm 05 Ljungby Kalmar 8.9
6:36.29 Paulina Hultberg 05 Alingsås Kalmar 8.9
6:39.68 Agnes Thundal 05 IFK Göteborg Kalmar 8.9
6:52.87 Frida Berglin 05 KA2 Kalmar 8.9
6:53.02 Maud De Coninck 05 Sävedalen Göteborg/S 9.6
6:56.89 Lowa Branth 05 Gottsunda Västerås 15.9
7:03.57 Tilde Adolfsson 05 Motala Kalmar 8.9
7:05.56 Emelie Olsson 05 Säffle Västerås 15.9
7:11.02 Philippa Duff 05 Hälle Kalmar 8.9
7:16.26 Evelina Sparf 05 Spårvägen Västerås 15.9
7:16.30 Anna Ferletta 05 Karlskoga Västerås 15.9
7:17.50 Liv Altarac 05 Malmö Kalmar 8.9
7:17.55 Alva Karlsson 05 Tjalve Kalmar 8.9
7:21.63 Emilia Lundstedt 05 Mölndal Göteborg/S 9.6
7:25.3m Alma Mennborg 05 Hakarpspojkarna Jönköping 9.9
7:25.97 Camilla Duff 05 Hälle Göteborg/S 9.6
7:27.78 Ella Blom 05 Ljungby Ljungby 1.9
7:30.87 Meija Petersson 05 Säffle Västerås 15.9
7:31.19 Felicia Jansson 05 Alunda Uppsala 31.8

1500m hinder/76.2

5:11.4m Paulina Hultberg 05 Alingsås Kalmar 7.9
5:16.7m Alice Magnell Millán 05 Tjalve Kalmar 7.9
5:22.9m Ebba Cronholm 05 Ljungby Kalmar 7.9
5:29.40 Emelie Olsson 05 Säffle Västerås 14.9
5:29.6m Frida Berglin 05 KA2 Kalmar 7.9
5:30.0m Philippa Duff 05 Hälle Kalmar 7.9
5:33.6m Alva Karlsson 05 Tjalve Kalmar 7.9
5:47.87 Matilda Martini 06 Motala Kristianstad 30.5
5:48.04 Anna Ferletta 05 Karlskoga Västerås 14.9
5:53.00 Tyra Hedin 05 Lidingö Västerås 14.9
5:54.50 Camilla Duff 05 Hälle Varberg 18.8
6:01.79 Alma Mennborg 05 Hakarpspojkarna Hässleholm 26.7
6:03.95 Latifa Afrah 05 IF Göta Västerås 14.9
6:04.44 Ida Franzon 05 Upsala Västerås 14.9
6:04.60 Sara Sundberg 05 Väsby Västerås 14.9
6:04.72 Jennifer Thor 05 Upsala Västerås 14.9
6:06.45 Cornelia Larsten 05 Lidingö Trollbäcken 31.8
6:08.51 Evelina Orre Swärdbom 06 Nyköping Motala 19.5
6:10.8m Ebba Hennings 05 Trångsviken Krokom 2.7
6:10.86 Ingrid Kirstein 05 Lidingö Västerås 14.9

80m häck/76.2

11.69 Maya Bergström Weekes 05 Upsala Bålsta 6.6
11.94 Emilia Johansson 05 Klippan Täby 24.8
12.10 Helmi Hjortbäck 05 Sävedalen Göteborg/U 28.6
12.19 Ebba Eklund 05 Hagen Skara 24.8
12.26 Meja Wolwan 05 Upsala Täby 24.8
12.27 Lisa Engdahl 06 Malmö København, DEN 18.8
12.27 Alice Lindgren 05 Lidingö Bålsta 6.6
12.30 Linnea Hermansson 05 Högby Kalmar 8.6
12.41 Wilma Nilsson 05 Klippan Ljungby 18.5
12.44 Izabella Olofsson 05 KA2 Kalmar 8.9
12.57 Irma Jonhed 05 IF Göta Bålsta 6.6
12.66 Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg Göteborg/U 28.6
12.68 Latifa Afrah 05 IF Göta Lidköping 15.6
12.68 Kajsa Myhr 05 Marieby Göteborg/U 28.6
12.68 Sofia Hasler 05 Västerås Göteborg/U 28.6
12.69 Linnea Lindefalk 05 Hammarby Nyköping 18.5
12.71 Emma Uddenäs 05 Malmö Täby 24.8
12.72 Lisa Mårtensson 05 Huddinge Sollentuna 9.6
12.74 Agnes Jansson 05 Hammarby Trollbäcken 1.9
12.74 Emma Hjelm 05 Motala Täby 24.8
medvind
12.10 Alice Lindgren 05 Lidingö Västerås 15.9
12.18 Meja Wolwan 05 Upsala Västerås 15.9
12.22 Linnea Hermansson 05 Högby Ljungby 18.5
12.44 Sofia Hasler 05 Västerås Västerås 15.9
12.46 Irma Jonhed 05 IF Göta Västerås 15.9
12.66 Linnea Lindefalk 05 Hammarby Västerås 15.9
12.72 Agnes Jansson 05 Hammarby Västerås 15.9
12.74 Isabella Petrusic 05 IFK Göteborg Varberg 14.9

300m häck/76.2

44.49 Latifa Afrah 05 IF Göta Göteborg/U 28.6
46.06 Helmi Hjortbäck 05 Sävedalen Göteborg/S 8.6
47.62 Ivana Pekic 05 IFK Göteborg Kalmar 7.9
47.65 Irma Jonhed 05 IF Göta Kil 4.8
47.73 Lisa Mårtensson 05 Huddinge Huddinge 14.6
47.95 Elenie Carlsson 05 Växjö Halmstad 16.6
48.18 Wilma Nilsson 05 Klippan Bohus 10.8
48.37 Meja Wolwan 05 Upsala Uppsala 1.9
48.46 Linnéa Säfström 05 Hässleholm Kalmar 7.9
48.48 Doris Theander 05 Varberg Kalmar 7.9
48.49 Ebba Cronholm 05 Ljungby Halmstad 16.6
48.99 Inez Yngve 05 Örgryte Göteborg/S 8.6
49.30 Lina Ånstad 05 Motala Helsingborg 5.7
49.41 Sofia Hasler 05 Västerås Västerås 14.9
49.44 Emma Sandin 05 Hakarpspojkarna Ljungby 1.9
49.61 Amanda Rönn 05 Malmö Kalmar 7.9
49.92 Daphne Rönnerling 05 Athlet Hässleholm 26.7
50.02 Paulina Hultberg 05 Alingsås Lidköping 15.6
50.27 Svea Eklundh 05 Motala Kalmar 7.9
50.45 Ida Malmborg 05 Hässelby Huddinge 14.6
Manuell tidtagning
50.1m Linnéa Hermansson 05 Högby Kalmar 9.6

Höjd

1.67 Iris Kihl 05 Hellas Västerås 15.9
1.67 Emma Sandin 05 Hakarpspojkarna Göteborg/U 30.6
1.65 Lisa Mårtensson 05 Huddinge Täby 24.8
1.65 Engla Nilsson 05 Bohus Göteborg/S 8.6
1.63 Ayla Hallberg Hossain 06 Tureberg Täby 12.5
1.62 Alice Enetjärn 06 Nyköping Norrköping 24.8
1.61 Mellanie Neudinger Nellmer 05 Linnéa Västerås 15.9
1.61 Wilma Nilsson 05 Klippan Täby 24.8
1.59 Doris Erixon 05 Stenungsund Kalmar 7.9
1.58 Ann-Kathrine Bergenhem 05 Halmstad Halmstad 15.6
1.58 Norah Lind 05 Tyresö Norrköping 24.8
1.57 Lina Bjerkestam 05 Huddinge Täby 11.5
1.57 Linnea Hallsten 06 Dals Södra Göteborg/U 28.6
1.57 Tilde Persson 06 Växjö Göteborg/U 28.6
1.57 Filippa Eklund 05 Upsala Bålsta 6.6
1.57 Elin Björn 06 Bohus Kalmar 8.9
1.56 Ronja Rickardsson 05 Växjö Varberg 14.9
1.56 Alice Löfgren 05 Lidköping Kalmar 7.9
1.56 Ebba Elfström 05 Lidköping Kalmar 7.9
1.55 Hannah Andersson 05 Falun Falun 18.8

Stav

3.86 Greta Erlandsson 05 Rånäs Göteborg/U 28.6
3.42 Alvah Lind 05 Tyresö Västerås 14.9
3.30 Ella Uddenäs 05 Malmö Kalmar 8.9
3.22 Emma Carlsson 05 Tureberg Västerås 14.9
3.12 Norah Lind 05 Tyresö Huddinge 16.6
3.11 Izabella Olofsson 05 KA2 Hässleholm 27.7
3.00 Svea Eklundh 05 Motala Motala 19.5
2.92 Alva Back 06 Tureberg Västerås 14.9
2.90 Luna Johannsen 05 Malmö Hässleholm 27.7
2.90 Sofia Eskilsson 05 Tyresö Göteborg/U 29.6
2.88 Leonie Mörstam 06 Växjö Värnamo 18.8
2.80 Elin Jansson 05 Lerum Lerum 31.8
2.80 Kajsa Roth 06 IFK Göteborg Kalmar 7.9
2.77 Alicia Halldén 05 Hässleholm Göteborg/U 29.6
2.65 Emma Kirsten 05 Växjö Ljungby 1.9
2.65 Ida Svedberg 06 Trångsviken Krokom 18.8
2.62 Alva Öman 06 Upsala Västerås 14.9
2.62 Emilia Johansson 05 Rånäs Huddinge 16.6
2.62 Lova Salomonsson 05 Skellefteå Skellefteå 28.7
2.60 Siri Kaspersson 05 Varberg Kalmar 8.9

Längd

5.50 Ayla Hallberg Hossain 06 Tureberg Norrköping 24.8
5.42 Elin Tegenborg Sjöström 05 Umedalen Göteborg/U 28.6
5.39 Wilma Nilsson 05 Klippan Göteborg/U-U 28.6
5.31 Mellanie Neudinger Nellmer 05 Lidingö Järvsö 21.9
5.22 Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg Göteborg/U 28.6
5.20 Emma Sandin 05 Hakarpspojkarna Göteborg/U 28.6
5.20 Ivana Pekic 05 IFK Göteborg Göteborg/U-U 28.6
5.19 Märta Larsson 05 IF Göta Karlstad 6.7
5.18 Linn Svedberg Jarlhage 05 Falkenberg Falkenberg 25.6
5.17 Emilia Johansson 05 Klippan Göteborg/U 28.6
5.17 Lina Ånstad 05 Motala Göteborg/U 28.6
5.16 Inez Yngve 05 Örgryte Täby 25.8
5.13 Alice Lindgren 05 Lidingö Bålsta 6.6
5.10 Helmi Hjortbäck 05 Sävedalen Göteborg/S 8.6
5.09 Edith Viklund 05 Hulån Falun 18.5
5.09 Meja Wolwan 05 Upsala Bålsta 6.6
5.06 Doris Theander 05 Varberg Göteborg/S 8.6
5.05 Tova Gustafsson 05 Istrum Göteborg/S 8.6
5.04 Agnes Jansson 05 Hammarby Järvsö 21.9
5.02 Alvah Lind 05 Tyresö Trollbäcken 31.8
medvind
5.28 Alvah Lind 05 Tyresö Västerås 15.9
5.26 Emilia Johansson 05 Klippan Göteborg/U 28.6
5.25 Mathilda Brodd Polsten 05 Malmö Täby 25.8
5.23 Inez Yngve 05 Örgryte Täby 25.8
5.18 Meja Wolwan 05 Upsala Täby 25.8
5.16 Alice Lindgren 05 Lidingö Västerås 15.9
5.04 Maya Bergström Weekes 05 Upsala Västerås 15.9
5.02 Thelma Andersson 05 Skruv Leksand 20.7

Tresteg

11.46 Alice Lindgren 05 Lidingö Västerås 14.9
11.34 Emma Sandin 05 Hakarpspojkarna Kalmar 8.9
10.86 Meja Wolwan 05 Upsala Västerås 14.9
10.70 Noortje Thien Berglin 05 Sävedalen Göteborg/U-U 30.6
10.67 Ronja Rickardsson 05 Växjö Göteborg/U-U 29.6
10.63 Linnea Säfström 05 Hässleholm Kalmar 8.9
10.62 Emma Sjöblom 05 Rånäs Västerås 14.9
10.56 Matilda Halfwordson 05 Bromma Västerås 14.9
10.52 Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby Västerås 14.9
10.52 Lina Ånstad 05 Motala Helsingborg 6.7
10.47 Ellen Stenqvist 05 IFK Göteborg Kalmar 8.9
10.40 Agnes Jansson 05 Hammarby Västerås 14.9
10.37 Iris Kihl 05 Hellas Västerås 14.9
10.33 Thea Johansson 05 Kville Kungälv 23.6
10.33 Alvah Lind 05 Tyresö Norrköping 24.8
10.30 Edith Viklund 05 Hulån Säter 26.5
10.28 Märta Larsson 05 IF Göta Västerås 14.9
10.21 Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg Ljungby 30.5
10.19 Olivia Sipos 05 Linköping Norrköping 24.8
10.18 Isabelle Malmborg 05 Hässelby Trollbäcken 1.9
10.18 Smilla Eriksson 05 Alunda Uppsala 31.8
medvind
10.69 Emma Sjöblom 05 Rånäs Västerås 14.9
10.65 Märta Larsson 05 IF Göta Västerås 14.9
10.22 Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg Ljungby 30.5

Kula/3.0

13.11 Malva Axén 05 Motala Hallsberg 21.9
12.87 Wilma Nilsson 05 Klippan Varberg 15.9
12.41 Edvina Norberg 05 Ransäter Norrköping 24.8
12.34 Klara Berntsson 06 Brattås Kungsbacka 24.8
12.30 Norah Lind 05 Tyresö Uppsala 17.8
12.10 Anna Strunke 05 Tureberg Uppsala 17.8
11.86 Beatrice Pettersson 05 Mölndal Göteborg/U 30.6
11.40 Linnea Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK Helsingborg 5.7
11.28 Malin Garbell 05 Östhammar Arvika 27.7
11.19 Hanna Andersson 05 Falun Leksand 21.7
10.97 Emma Larsson 05 Kil Kil 3.8
10.94 Ebba Zachrisson 05 Lidköping Nässjö 3.8
10.83 Tindra Dahlberg 05 Upsala Märsta 22.9
10.74 Ella Ejermark 05 Växjö Göteborg/U 30.6
10.63 Annie Torkéll 06 Helsingborg Helsingborg 6.6
10.59 Anna Askencrantz 06 Skruv Nässjö 3.8
10.52 Smilla Eriksson 05 Alunda Alunda 21.9
10.38 Tindra Törnestam 06 Spårvägen Bollnäs 6.7
10.36 Ida Kindbom 05 Motala Linköping 26.5
10.30 Nike Löfdahl 05 Villstad Villstad 30.5

Diskus/0.75

48.27 Edvina Norberg 05 Ransäter Västerås 15.9
39.18 Norah Lind 05 Tyresö Helsingborg 7.7
38.62 Klara Berntsson 06 Brattås Kil 3.8
36.16 Alvah Lind 05 Tyresö Västerås 15.9
35.10 Beatrice Pettersson 05 Mölndal Kalmar 7.9
34.31 Nova Renåker 05 Tjalve Norrköping 31.7
33.99 Alma Mennborg 05 Hakarpspojkarna Kalmar 7.9
33.95 Ninni Dahlfors 05 Triangeln Huddinge 15.6
33.89 Linnea Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK Kalmar 14.7
33.78 Emelie Olsson 05 Säffle Västerås 15.9
33.72 Svea Eklundh 05 Motala Helsingborg 7.7
32.78 Ronja Rickardsson 05 Växjö Tranås 29.9
32.12 Tindra Dahlberg 05 Upsala Uppsala 17.8
31.55 Agnes Jansson 05 Hammarby Järvsö 21.9
30.90 Hanna Kamrad 05 Södra Sandby Ballerup, DEN 11.5
30.81 Emma Larsson 05 Kil Karlstad/M 17.8
30.34 Ella Ejermark 05 Växjö Kalmar 8.6
29.81 Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby Märsta 22.9
29.62 Julia Samuelsson 05 Hässelby Västerås 15.9
29.47 Olivia Ellgren 05 Tureberg Uppsala 17.8

Slägga/3.0

50.28 Norah Lind 05 Tyresö Uppsala 17.8
46.94 Emma Krantz 05 Bohus Kalmar 8.9
45.04 Edvina Norberg 05 Ransäter Mora 31.8
44.99 Alvah Lind 05 Tyresö Uppsala 17.8
43.11 Linnea Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK Hässleholm 26.7
42.94 Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne Eskilstuna 21.7
42.66 Ruth Eklöf 05 Alunda Uppsala 17.8
42.61 Malin Garbell 05 Östhammar Västerås 14.9
42.40 Alva Nylander 05 Gefle Gävle 6.8
41.63 Klara Berntsson 06 Brattås Göteborg/S-K 9.6
40.97 Beatrice Pettersson 05 Mölndal Mölndal 26.9
39.69 Tindra Dahlberg 05 Upsala Göteborg/S-K 29.6
39.12 Olivia Ellgren 05 Tureberg Västerås 14.9
38.59 Almida Karlsson 05 Gnistan Kalmar 8.9
38.45 Alice Bengtsson 05 Lerum Kalmar 8.9
38.05 Tove Bergh Martinelle 05 Dals Södra Uddevalla 6.4
37.89 Hanna Kamrad 05 Södra Sandby Kalmar 8.9
37.79 Linnea Lindefalk 05 Hammarby Enskede 18.12
34.82 Josefine Holmesson 05 Lerum Lerum 31.8
34.02 Julia Samuelsson 05 Hässelby Västerås 14.9

Spjut/500

40.41 Emelie Olsson 05 Säffle Västerås 14.9
40.30 Linn Svedberg Jarlhage 05 Falkenberg Falkenberg 13.5
37.41 Edvina Norberg 05 Ransäter Västerås 14.9
36.80 Norah Lind 05 Tyresö Västerås 14.9
36.35 Ellen Heldt Cassel 05 Ludvika Falun 18.8
35.95 Mira Johansson 05 Malmö Eslöv 19.5
35.53 Wilma Nilsson 05 Klippan Helsingborg 6.6
33.57 Nike Löfdahl 05 Villstad Villstad 30.5
32.43 Ronja Magnusson 05 Gefle Bollnäs 6.7
32.30 Ebba Zackrisson 05 Lidköping Skara 24.8
31.97 Malva Axén 05 Motala Göteborg/U 29.6
31.87 Cornelia Elverstig 05 Lidköping Kil 4.8
31.63 Nova Renåker 05 Tjalve Norrköping 24.8
31.59 Amanda Rönn 05 Malmö Kalmar 8.9
31.44 Ida Kindbom 05 Motala Kalmar 8.9
31.35 Julia Kühnel Pappila 06 Kville Göteborg/S 11.5
31.30 Emilia Johansson 05 Klippan Täby 25.8
31.14 Linnea Hermansson 05 Högby Nybro 2.6
30.35 Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby Västerås 14.9
30.23 Nora Malmgren 05 Motala Linköping 26.5

Sexkamp/F15

4.124 Wilma Nilsson 05 Klippan Ljungby 19.5
3.314 Doris Theander 05 Varberg Varberg 15.9
3.251 Linnea Hermansson 05 Högby Ljungby 19.5
3.228 Linnéa Säfström 05 Hässleholm Varberg 15.9
3.205 Inez Yngve 05 Örgryte Varberg 15.9
3.147 Ebba Eklund 05 Hagen Varberg 15.9
3.066 Isabella Petrusic 05 IFK Göteborg Varberg 15.9
3.047 Ann-Kathrine Bergenhem 05 Halmstad Varberg 15.9
3.025 Ronja Rickardsson 05 Växjö Varberg 15.9
3.009 Ebba Cronholm 05 Ljungby Ljungby 19.5
2.954 Amanda Rönn 05 Malmö Varberg 15.9
2.854 Linn Svedberg Jarlhage 05 Falkenberg Varberg 15.9
2.756 Malva Axén 05 Motala Varberg 15.9

>