Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F15 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 4 NOV, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.84 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Trollhättan 9.8
10.14 Nora Lindahl 04 Hässelby Göteborg/U 29.6
10.15 Emilia Franzén 04 Klippan Hässleholm 28.7
10.25 Nike Isaksson 04 Lidingö Hallsberg 21.9
10.25 Klara Persson 04 Lund Trollhättan 9.8
10.29 Hilma Wide 04 Upsala Trollhättan 9.8
10.35 Clara Spangenberg 04 Upsala Göteborg/U 29.6
10.35 Edda Chin Nygårds 04 Lidingö Göteborg/U 29.6
10.43 Ellen Hansson 04 Örgryte Göteborg/U 29.6
10.43 Elin Molinder 04 Mölndal Trollhättan 9.8
10.44 Magda Karlsson 04 Lund Kristianstad 11.7
10.44 Alva Nordvarg 04 Upsala Huddinge 15.6
10.44 Tilde Söderlund 04 Alunda Arvika 27.7
10.44 Lia Cederberg 04 Hässelby Sollentuna 8.6
10.48 Karin Bengtsson 04 Hanviken Huddinge 15.6
10.48 Moa Granat 04 Vallentuna Danderyd 19.5
10.49 Tyra Tunander Cedrenius 04 Lidingö Leksand 20.7
10.49 Stella Sällström 04 IFK Umeå Göteborg/U 29.6
10.50 Ella Borg 04 Mölndal Kungsbacka 25.8
10.56 Casandra Johnson 04 Strand Trollhättan 9.8
medvind
10.06 Nora Lindahl 04 Hässelby Sollentuna 8.6
10.07 Emilia Franzén 04 Klippan Helsingborg 7.7
10.23 Clara Spangenberg 04 Upsala Uppsala 1.9
10.23 Hilma Wide 04 Upsala Sollentuna 8.6
10.34 Casandra Johnson 04 Strand Sollentuna 8.6
10.39 Karin Bengtsson 04 Hanviken Sollentuna 8.6
10.43 Tilde Söderlund 04 Alunda Uppsala 1.9
10.44 Matilda Åkerman 04 Halmstad Helsingborg 7.7
10.44 Felicia Johansson 04 Hanviken Sollentuna 8.6
10.45 Stella Sällström 04 IFK Umeå Sollentuna 8.6
10.47 Tyra Tunander Cedrenius 04 Lidingö Leksand 20.7
10.47 Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg Kungälv 23.6
10.48 Tilda Wahlén 04 Mölndal Kungälv 23,6
10.52 Emilia Mandl 04 Malmö Helsingborg 7.7
10.53 Nova Fogelkvist 04 Motala Helsingborg 7.7
10.54 Filippa Palmås 04 IFK Göteborg Helsingborg 7.7

300m

39.19 Moa Granat 04 Vallentuna Trollhättan 10.8
39.94 Ella Borg 04 Mölndal Kungsbacka 24.8
40.03 Nike Isaksson 04 Lidingö Västerås 4.8
40.20 Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK Göteborg/U 30.6
41.36 Emilia Franzén 04 Klippan Göteborg/U 30.6
41.64 Lia Cederberg 04 Hässelby Göteborg/U 30.6
42.18 Klara Persson 04 Lund Halmstad 15.6
42.19 Tilde Bjerager 04 Höör Helsingborg 6.7
42.20 Mi Kallio Bergman 04 Hagen Trollhättan 10.8
42.40 Karin Bengtsson 04 Hanviken Huddinge 16.6
42.47 Emilia Mandl 04 Malmö Trelleborg 1.6
42.52 Vera Lindblad 04 Bromma Göteborg/U 30.6
42.79 Tilda Wahlén 04 Mölndal Kungälv 23.6
42.95 Hilda Lindell 04 KA2 Helsingborg 6.7
43.12 Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
43.14 Magda Karlsson 04 Lund Trollhättan 10.8
43.41 Minna Silvell 04 Huddinge Sollentuna 9.6
43.53 Lizette Carlsson 04 Vallentuna Göteborg/U 30.6
43.64 Thea Katsoulaki 04 Hanviken Göteborg/U 30.6
43.66 Stella Sällström 04 IFK Umeå Sollentuna 9.6

800m

2:16.94 Johanna Hofvendahl 04 IS Göta Helsingborg 5.7
2:16.98 Julia Meijer 04 Mora Trollhättan 10.8
2:17.15 Saga Provci 04 IFK Göteborg Varberg 15.7
2:17.21 Alma Svantesson 04 Mölndal Varberg 15.7
2:19.04 Hanna Joabsson 04 Växjö Ufa, RUS 12.7
2:19.65 Hilda Lindell 04 KA2 Karlskrona 2.7
2:19.84 Lia Cederberg 04 Hässelby Uppsala 18.8
2:20.03 Jessica Silber 04 Lillehammer, NOR 23.6
2:20.59 Estelle Strand 04 Lidingö Uppsala 18.8
2:21.74 Elina Hellgren 04 Vallentuna Trollhättan 10.8
2:22.36 Tilda Mjörnell 04 Ullevi Trollhättan 9.8
2:23.24 Lizette Carlsson 04 Vallentuna Vallentuna 26.8
2:23.41 Felicia Brink 04 Kville Trollhättan 9.8
2:24.55 Nora Denti 04 IFK Göteborg Trollhättan 9.8
2:24.69 Indra Johansson 04 Trollhättan FIK Trollhättan 9.8
2:25.54 Alicia Larsten 04 Lidingö Danderyd 19.5
2:26.30 Ida Knutsson 04 Upsala Uppsala 16.8
2:26.84 Amanda Helgesson 04 Hanviken Varberg 18.8
2:27.28 Nike Isaksson 04 Lidingö Täby 25.8
2:27.62 Louise Eliasson 04 Bromma Spånga 12.5

2000m

6:23.9m Johanna Hofvendahl 04 IS Göta Helsingborg 16.5
6:34.69 Alma Svantesson 04 Mölndal Lerum 1.9
6:38.58 Saga Provci 04 IFK Göteborg Borås 2.6
6:38.69 Julia Meijer 04 Mora Göteborg/S 9.6
6:39.77 Ida Knutsson 04 Upsala Trollhättan 9.8
6:49.09 Elina Hellgren 04 Vallentuna Göteborg/U 30.6
6:55.37 Jessica Silber 04 Göteborg/U 30.6
6:59.09 Felicia Brink 04 Kville Göteborg/S 9.6
7:07.69 Louise Larsson 04 Kongahälla Göteborg/S 9.6
7:14.93 Tilda Mjörnell 04 Ullevi Göteborg/U 30.6
7:21.99 Ebba Francois 04 Örgryte Göteborg/S 9.6
7:25.00 Ida Rosjö 04 Hakarpspojkarna Ljungby 1.9
7:25.33 Hanna Joabsson 04 Växjö Göteborg/U 30.6
7:26.62 Emma Hättestrand 04 Högbo GIF Järvsö 22.9
7:28.22 Indra Johansson 04 Trollhättan FIK Göteborg/U 30.6
7:29.0m My Ekström 04 Björnstorp Ystad 19.6
7:29.6m Linnea Nord 04 Ystad Ystad 19.6
7:45.31 Alicia Larsten 04 Lidingö Göteborg/U 30.6
7:57.13 Julia Westh 04 Habo Borås 2.6

1500m hinder/76.2

5:09.72 Elina Hellgren 04 Vallentuna Trollhättan 11.8
5:12.93 Saga Provci 04 IFK Göteborg Göteborg/S 24.7
5:14.43 Ida Knutsson 04 Upsala Trollhättan 11.8
5:29.35 Julia Meijer 04 Mora Trollhättan 11.8
5:36.37 Felicia Brink 04 Kville Trollhättan 11.8
5:36.99 Fanny Amrén 04 Tjalve Trollhättan 11.8
5:38.41 Hanna Joabsson 04 Växjö Trollhättan 11.8
5:44.21 Emma Hättestrand 04 Högbo GIF Mora 31.8
5:48.95 Indra Johansson 04 Trollhättan FIK Kristianstad 30.5
5:50.69 Jasmine Gyllenhammar 04 Hässelby Uppsala 18.8
5:52.56 Ebba Francois 04 Örgryte Helsingborg 5.7
5:55.44 Tilda Mjörnell 04 Ullevi Göteborg/S 24.7
5:59.12 Filippa Rydensjö 04 Eskilstuna Eskilstuna 23.7
6:07.42 My Ekström 04 Björnstorp Eslöv 19.5
6:16.09 Una Ademovic 04 Malmö Uppsala 18.8

80m häck/76.2

11.55 Sara Winberg 04 Täby Trollhättan 11.8
11.73 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Högby 13.7
11.79 Moa Granat 04 Vallentuna Göteborg/U 28.6
11.80 Tindre Röme 04 Lund Eslöv 19.5
11.82 Nora Lindahl 04 Hässelby Huddinge 16.6
11.90 Sydney Karström 04 Åhus Göteborg/U 28.6
12.08 Jonna Lundgren 04 Skruv Högby 13.7
12.13 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Göteborg/U 28.6
12.24 Elin Molinder 04 Mölndal Kungsbacka 24.8
12.35 Stella Sällström 04 IFK Umeå Härnösand 8.9
12.39 Lovisa Blomqvist 04 Marieby Varberg 15.7
12.39 Tilde Söderlund 04 Alunda Uppsala 17.8
12.42 Tyra Tunander Cedrenius 04 Lidingö Huddinge 16.6
12.44 Sofia Wallin 04 Varberg Trollhättan 11.8
12.58 Kajsa Åsberg 04 Hammarby Göteborg/U 28.6
12.59 Maja Björk 04 Huddinge Nyköping 18.5
12.69 Karin Bengtsson 04 Hanviken Nyköping 18.5
12.70 Clara Spangenberg 04 Upsala Täby 24.8
12.73 Ida Jexe Ek 04 Halmstad Täby 24.8
12.76 Nora Jolbäck 04 Lidköping Göteborg/U 28.6
medvind
11.46 Sara Winberg 04 Täby Sollentuna 9.6
11.70 Moa Granat 04 Vallentuna Sollentuna 9.6
12.00 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Sollentuna 9.6
12.30 Kajsa Åsberg 04 Hammarby Sollentuna 9.6
12.34 Karin Bengtsson 04 Hanviken Sollentuna 9.6
12.38 Sofia Wallin 04 Varberg Mölndal 3.8
12.40 Maja Björk 04 Huddinge Sollentuna 9.6

300m häck/76.2

41.44 Moa Granat 04 Vallentuna Trollhättan 10.8
44.01 Ella Borg 04 Mölndal Trollhättan 10.8
44.50 Sydney Karström 04 Åhus Trollhättan 10.8
44.89 Sofia Wallin 04 Varberg Trollhättan 10.8
46.36 Nora Lindahl 04 Hässelby Sollentuna 8.6
46.47 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Huddinge 14.6
46.73 Emilia Mandl 04 Malmö Halmstad 16.6
46.74 Elin Joabsson 04 Växjö Trollhättan 9.8
47.08 Nicole Nyberg 04 Hässelby Huddinge 14.6
47.39 Lia Cederberg 04 Hässelby Hässleholm 26.7
47.54 Lizette Carlsson 04 Vallentuna Huddinge 14.6
47.75 Tilde Söderlund 04 Alunda Bålsta 9.7
47.82 Elli Johansson 04 KA2 Karlskrona 15.6
47.84 Thea Katsoulaki 04 Hanviken Huddinge 14.6
48.13 Mi Kallio Bergman 04 Hagen Västerås 3.8
48.14 Tyra Tunander Cedrenius 04 Lidingö Sollentuna 8.6
48.43 Filippa Rydensjö 04 Eskilstuna Huddinge 14.6
48.80 Saga Jarhall 04 Linköping Trollhättan 9.8
48.96 Agnes Hanell 04 Tumba Göteborg/U 28.6
49.03 Tilda Persson 04 Klippan Helsingborg 5.7
Manuell tidtagning
48.9m Hanna Joabsson 04 Växjö Kalmar 9.6

Höjd

1.72 Tilde Bjerager 04 Höör Trelleborg 1.6
1.71 Sydney Karström 04 Åhus Göteborg/U 30.6
1.67 Jonna Lundgren 04 Skruv Högby 13.7
1.66 Ingrid Ronge 04 Rigor Kungsbacka 24.8
1.66 Linnéa Svanhall 04 Färjestaden Hässleholm 28.7
1.65 Emma Häggblom 04 Upsala Trollhättan 9.8
1.61 Stina Larsson 04 Wilske Jönköping 19.6
1.60 Tasa Scheele Bhatia 04 Täby Täby 11.5
1.60 Ida Engelbrektsson 04 Alingsås Mölndal 3.8
1.60 Tilde Söderlund 04 Alunda Alunda 6.6
1.59 Emilia Mandl 04 Malmö Kristianstad 11.7
1.58 Olivia Kålen 04 Marieby Leksand 21.7
1.58 Ida Jexe Ek 04 Halmstad Helsingborg 6.6
1.58 Maja Björk 04 Huddinge Trollbäcken 6.6
1.58 Lovisa Blomqvist 04 Marieby Trollhättan 9.8
1.57 Ellen Hansson 04 Örgryte Täby 24.8
1.57 Elsa Bernelind 04 Alunda Västerås 3.8
1.57 Nora Jolbäck 04 Lidköping Göteborg/S 8.6
1.56 Emma Carlsson 04 Istrum Ljungby 18.5
1.56 Linda Edberg 04 Tureberg Göteborg/U 30.6
1.56 Stella Sällström 04 IFK Umeå Göteborg/U 30.6

Stav

3.81 Sara Winberg 04 Täby Trollhättan 10.8
3.25 Alannah Hellstadius 04 Hammarby Trollbäcken 6.6
3.23 Rebecka Forsling 04 Huddinge Uppsala 18.8
3.14 Elli Johansson 04 KA2 Göteborg/U 30.6
3.14 Ida Jexe Ek 04 Halmstad Göteborg/U 30.6
3.00 Lovisa Blomqvist 04 Marieby Krokom 18.8
2.93 Hilda Wallgren 04 Skellefteå Härnösand 7.9
2.88 Maja Forss 04 Tjalve Göteborg/U 30.6
2.85 Sofia Olsson 04 Rigor Lerum 1.9
2.81 Alma Olsson 04 Rigor Lerum 19.6
2.80 Ester Schenk 04 Ullevi Trollhättan 26.5
2.80 Thilde Hansson 04 Kvarnsveden Kvarnsveden 3.9
2.75 Kajsa Åsberg 04 Hammarby Göteborg/U 30.6
2.75 Lana Lackanovic 04 Hammarby Göteborg/U 30.6
2.72 Maja Björk 04 Huddinge Huddinge 16.6
2.72 Naemi Matocka 04 Hinden Nybro 2.6
2.70 Amanda Eriksson 04 Huddinge Trollhättan 10.8
2.70 Tuva Weiland 04 Piteå Skellefteå 18.6
2.70 Elvira Collvin 04 Malmö Hässleholm 27.7
2.65 Linn Johansson 04 Ljungby Nässjö 15.9

Längd

5.71 Nora Jolbäck 04 Lidköping Kungälv 23.6
5.61 Sydney Karström 04 Åhus Göteborg/U 28.6
5.60 Emilia Franzén 04 Klippan Täby 25.8
5.59 Aicha Koné 04 Ullevi Göteborg/U 28.6
5.52 Nicole Nyberg 04 Hässelby Trollhättan 10.8
5.52 Saga Hermundstad 04 Hässelby Trollhättan 10.8
5.52 Casandra Johnson 04 Strand Järvsö 21.9
5.51 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Göteborg/U 28.6
5.44 Sara Winberg 04 Täby Täby 25.8
5.43 Tyra Tunander Cedrenius 04 Lidingö Uppsala 18.8
5.35 Emilia Mandl 04 Malmö Uppsala 18.8
5.30 Jonna Lundgren 04 Skruv Kalmar 21.9
5.28 Alva Nordvarg 04 Upsala Trollhättan 10.8
5.28 Fanny Karlsson 04 Hässelby Nyköping 18.5
5.19 Tilde Söderlund 04 Alunda Leksand 20.7
5.19 Olivia Kålen 04 Marieby Trollhättan 9.8
5.15 Matilda Åkerman 04 Halmstad Täby 25.8
5.12 Sofia Wallin 04 Varberg Varberg 15.7
5.12 Nova Fogelqvist 04 Motala Hallsberg 21.9
5.11 Emma Häggblom 04 Upsala Täby 25.8
5.11 Maja Björk 04 Huddinge Täby 25.8
medvind
5.72 Sydney Karström 04 Åhus Göteborg/U 28.6
5.54 Casandra Johnson 04 Strand Söderhamn 15.6
5.53 Tyra Tunander Cedrenius 04 Lidingö Leksand 20.7
5.44 Tilde Söderlund 04 Alunda Uppsala 1.9
5.36 Fanny Karlsson 04 Hässelby Täby 25.8
5.19 Minna Silvell 04 Huddinge Täby 25.8
5.16 Hilda Lindell 04 KA2 Täby 25.8
5.14 Stella Sällström 04 IFK Umeå Skellefteå 27.7
skoltävling
5.29 Tilde Söderlund 04 Alunda Alunda 19.9

Tresteg

11.69 Tilde Söderlund 04 Alunda Uppsala 31.8
11.50 Jonna Lundgren 04 Skruv Göteborg/U-U 30.6
11.44 Nora Jolbäck 04 Lidköping Kungälv 23.6
11.42 Aicha Koné 04 Ullevi Mölndal 3.8
11.34 Nicole Nyberg 04 Hässelby Huddinge 15.6
11.16 Jasmine Gyllenhammar 04 Hässelby Göteborg/U-U 30.6
11.08 Maja Björk 04 Huddinge Huddinge 2.6
11.00 Elin Joabsson 04 Växjö Göteborg/U-U 29.6
10.96 Ella Jovanovic 04 Malmö Halmstad 15.6
10.88 Emma Carlsson 04 Istrum Göteborg/U-U 30.6
10.88 Sophie Säwe 04 Kil Göteborg/U-U 30.6
10.83 Louise Tilly 04 Täby Trollhättan 11.8
10.82 Siri Pellmé 04 Stenungsund Göteborg/U-U 30.6
10.76 Fanny Karlsson 04 Hässelby Huddinge 15.6
10.58 Moa Gustafsson 04 Göteborgs KIK Halmstad 15.6
10.51 Sofia Wallin 04 Varberg Mölndal 3.8
10.42 Alicia Jisbrant 04 Örgryte Göteborg/S 27.7
10.21 Saga Berg 04 Östhammar Alunda 6.6
10.20 Olivia Kålen 04 Marieby Härnösand 8.9
10.08 Elas Bernelind 04 Alunda Uppsala 16.8
oklar/okänd vind
10.25 Olivia Kålen 04 Marieby Krokom 4.6
medvind
11.82 Tilde Söderlund 04 Alunda Uppsala 31.8
11.70 Jonna Lundgren 04 Skruv Trollhättan 11.8
11.64 Nicole Nyberg 04 Hässelby Trollhättan 11.8
11.54 Jasmine Gyllenhammar 04 Hässelby Trollhättan 11.8
11.07 Ella Jovanovic 04 Malmö Halmstad 15.6
10.94 Siri Pellmé 04 Stenungsund Málaga, ESP 27.5
10.85 Fanny Karlsson 04 Hässelby Huddinge 15.6
10.59 Saga Berg 04 Östhammar Uppsala 31.8
10.44 Olivia Kålen 04 Marieby Sundsvall 16.6
10.11 Emma Häggblom 04 Upsala Trollhättan 11.8

Kula/3.0

14.04 Emilia Wernerliv 04 Tingberg Kungälv 23.6
13.75 Jonna Lundgren 04 Skruv Göteborg/U 28.6
13.24 Tilda Bernhult 04 Örebro Trollhättan 11.8
12.58 Ebba Lind 04 Hanviken Nyköping 18.5
12.57 Frida Krantz 04 Hammarby Täby 24.8
12.22 Matilda Åkerman 04 Halmstad Helsingborg 6.6
11.97 Bea Vold Johannesson 04 Sunne Kungälv 23.6
11.85 Elsa Wållgren 04 Lerum Kungälv 23.6
11.57 Amanda Eriksson 04 Huddinge Huddinge/J 24.7
11.48§ Kajsa Borrman 04 Littleton, CO 27.4
11.26 Alva Nilson 04 Örebro Örebro 27.7
11.25 Stella Gudmundsson 04 Växjö Högby 13.7
11.24 Hanna Bertilsson 04 Eskilstuna Trollhättan 11.8
11.22 Ella Eklund 04 Öresund Trollhättan 11.8
11.18 Levina Ringdahl 04 Marieby Bollnäs 6.7
11.01 Elsa Hjelm 04 Åhus Klippan 2.6
11.00 Linnea Backlund 04 Sundsvall Söderhamn 15.6
10.95 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Varberg 14.9
10.84 Saga Berg 04 Östhammar Uppsala 17.8
10.78 Emma Kovacevic 04 Klippan Helsingborg 6.7

Diskus/0.75

44.34§ Kajsa Borrman 04 Westminster, CO 13.4
42.11 Tilda Bernhult 04 Örebro Norrköping 24.8
41.72 Matilda Åkerman 04 Halmstad Halmstad 16.6
40.67 Elvira Högman 04 Kil Kil 3.8
39.41 Levina Ringdahl 04 Marieby Trollhättan 10.8
37.39 Tilde Grönwall 04 Öresund Malmö/S-K 28.9
37.02 Stella Gudmundsson 04 Växjö Växjö/A 20.8
36.35 Jonna Lundgren 04 Skruv Skruv 6.10
36.05 Ella Eklund 04 Öresund Malmö/S-K 21.9
34.31 Nora Jolbäck 04 Lidköping Lerum 31.8
33.09 Amelie Götesson 04 Hässleholm Halmstad 15.6
30.19 Emelie Wikström 04 Marieby Sundsvall 16.6
29.87 Ebba Lind 04 Hanviken Huddinge 14.6
29.69 Vilma Stolpe 04 Götlunda Köping 8.6
29.51 Amanda Eriksson 04 Huddinge Sollentuna 8.6
29.40 Mia Unosson 04 Oskarshamn Kalmar 14.7
28.78 Linnea Hilding 04 Spårvägen Sollentuna/E 8.6
28.69 Linda Hedlund 04 Boden Boden 14.9
28.46 Emma Carlsson 04 Istrum Lidköping 15.6
28.34 Linnea Backlund 04 Sundsvall Sundsvall 16.6

Slägga/3.0

53.15 Saga Berg 04 Östhammar Västerås/Ap 3.8
50.27 Ebba Lind 04 Hanviken Sollentuna/E 9.6
49.19 Tilde Grönwall 04 Öresund Göteborg/S-K 29.6
46.65 Caitlin Wennberg 04 Upsala Uppsala 6.8
43.37 Alva Enblad 04 Hammarby Västerås/Ap 3.8
43.03 Elin Rydqvist 04 Halmstad Tranås 29.9
42.91 Amanda Jönsson 04 Linköping Nyköping/T 12.10
42.79 Elvira Högman 04 Kil Kil 8.9
41.92 Matilda Åkerman 04 Halmstad Hässleholm 26.7
41.64 Ebba Wallstenius 04 Wärnamo Värnamo 18.8
41.44 Alva Nilsson 04 Örebro Bålsta 25.5
40.59 Matilda Eriksson 04 Västerås Bålsta 20.7
39.40 Jonna Lundgren 04 Skruv Skruv 6.10
39.17 Nora Jolbäck 04 Lidköping Lidköping 22.9
38.66 Amanda Ehn 04 Ymer Eksjö 14.9
37.87 Moa Gustafsson 04 Råby-Rekarne Eskilstuna 28.7
37.52 Maja Martinsson 04 Huddinge Uppsala 17.8
36.42 Sofie Moroni 04 Råby-Rekarne Eskilstuna 17.8
36.38 Linnea Hilding 04 Spårvägen Bålsta 25.5
36.05 Jennie Gregestam 04 Huddinge Sollentuna/E 9.6

Spjut/500

41.99 Stella Gudmundsson 04 Växjö Göteborg/U 29.6
41.65 Matilda Åkerman 04 Halmstad Varberg 15.9
40.91 Tilda Bernhult 04 Örebro Västerås 4.8
37.43 Matilda Eriksson 04 Västerås Trollhättan 11.8
35.35 Alice Davidsson 04 Wärnamo Värnamo 18.8
34.92 Lovisa Blomqvist 04 Marieby Sundsvall 16.6
34.79 Emilia Wernerliv 04 Kongahälla Lerum 1.9
34.15 Frida Krantz 04 Hammarby Täby 25.8
33.46 Nike Isaksson 04 Lidingö Varberg 15.9
32.93 Emma Carlsson 04 Istrum Göteborg/U 29.6
32.89 Linn Bond 04 Leksand Järvsö 21.9
32.84 Ebba Lind 04 Hanviken Täby 25.8
32.78 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Varberg 15.9
32.35 Jonna Lundgren 04 Skruv Kalmar 9.6
32.02 Linnea Backlund 04 Sundsvall Söderhamn 15.6
31.61 Levina Ringdahl 04 Marieby Bollnäs 6.7
31.50 Hilda Lindell 04 KA2 København, DEN 18.8
31.32 Elsa Svensson 04 Mölndal Nässjö 3.8
30.64 Elvria Högman 04 Kil Göteborg/U 29.6
30.61 Thindra Jaxe 04 Luleå Skellefteå 28.7

Sexkamp/F15

4.048 Jonna Lundgren 04 Skruv Ljungby 19.5
3.911 Linnea Svanhall 04 Färjestaden Varberg 15.9
3.655 Sydney Karström 04 Åhus Varberg 15.9
3.642 Matilda Åkerman 04 Halmstad Varberg 15.9
3.587 Emma Carlsson 04 Istrum Ljungby 19.5
3.472 Elin Joabsson 04 Växjö Ljungby 19.5
3.371 Emilia Mandl 04 Malmö Varberg 15.9
3.340 Nike Isaksson 04 Lidingö Varberg 15.9
3.338 Tilde Bjerager 04 Höör Varberg 15.9
3.261 Ida Jexe Ek 04 Halmstad Halmstad 12.7
3.243 Saga Jarhall 04 Linköping Varberg 15.9
3.036 Minna Silvell 04 Huddinge Varberg 15.9
3.024 Stella Sällström 04 IFK Umeå Umeå 26.5
3.011 Hanna Joabsson 04 Växjö Ljungby 19.5
2.965 Hedvig Ström 04 Skade Varberg 15.9

>