Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa F19 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 16 OKT, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

100m

11.83 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Helsingborg 7.7
11.87 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Skara 6.6
11.95 Gabriella Holmström 00 Upsala Huddinge 15.6
11.95 Filippa Sivnert 01 Malmö Göteborg/U 29.6
12.03 Greta Deltin 00 Hässelby Stockholm/S 20.8
12.26 Samantha Oware 01 Malmö Halmstad 15.6
12.26 Fanny Jansson 01 Sunne Nadderud, NOR 16.6
12.27 Julia Henriksson 00 Helsingborg Helsingborg 7.7
12.28 Freja Andersdotter 01 Malmö Göteborg/S 9.8
12.31 Madeleine Winberg 00 Mölndal Norrköping 2.6
12.34 Sarah Karlsson 01 Huddinge Sollentuna 7.6
12.37 Maja Maunsbach 01 Lund Halmstad 15.6
12.39 Julia Björkman 00 Kville Helsingborg 7.7
12.40 Julia Wennersten 01 Ymer Halmstad 15.6
12.46 Charlotte Andersson 00 Hässelby Stockholm/S 30.5
12.48 Marie Ebbestad 00 Upsala Huddinge 15.6
12.56 Klara Rådbo 01 Hässelby Stockholm/S 20.8
12.60 Anja Olsson 01 Malmö Trelleborg 1.6
12.62 Hanna Enlund 01 AIK Sollentuna 7.6
12.64 Mathilda Gustafsson 00 Tanum Mölndal 3.8
medvind
11.73 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Skara 6.6
11.88 Filippa Sivnert 01 Malmö Hvidovre, DEN 8.6
11.96 Julia Henriksson 00 Helsingborg Göteborg/S 9.8
12.32 Sarah Karlsson 01 Huddinge Sollentuna 7.6
12.37 Virva Rylander 00 Västerås Leksand 20.7
12.37 Marie Ebbestad 00 Upsala Sollentuna 8.6
12.41 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Kungälv 23.6
12.47 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Sollentuna 8.6
12.51 Klara Rådbo 01 Hässelby Stockholm/S 20.8
12.64 Izabella Ripsweden 00 Huddinge Sollentuna 8.6

200m

24.23 Wilma Rosenqvist 01 Malmö Trelleborg 1.6
24.66 Gabriella Holmström 00 Upsala Huddinge 16.6
24.78 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Halmstad 16.6
25.17 Samantha Oware 01 Malmö Trelleborg 1.6
25.30 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 18.5
25.34 Charlotte Andersson 00 Hässelby Göteborg/S 11.8
25.53 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Skara 6.6
25.55 Hanna Enlund 01 AIK Göteborg/S 11.8
25.64 Linda Eriksson 00 Huddinge Göteborg/S 11.8
25.64 Klara Rådbo 01 Hässelby Borås 18.7
25.72 Freja Andersdotter 01 Malmö Skara 6.6
25.82 Julia Henriksson 00 Helsingborg Helsingborg 6.7
25.83 Virva Rylander 00 Västerås Västerås 3.8
25.88 Sarah Karlsson 01 Huddinge Huddinge 2.6
25.90 Clara Augustsson 00 Ymer Borås 2.6
25.95 Linnea Gateman 01 Strömstad Nittedal, NOR 24.8
25.95 Emma Hedlund 00 Malmö Göteborg/U 30.6
26.04 Amanda Isaksson 01 Boden Göteborg/S 11.8
26.05 Mathilda Gustafsson 00 Tanum Göteborg/U 30.6
26.07 Kajsa Eriksson 00 Huddinge Huddinge 24.7
medvind
24.51 Gabriella Holmström 00 Upsala Malmö/S 26.6
25.13 Lovisa Karlsson 00 Högby Uppsala 8,6
25.13 Hanna Enlund 01 AIK Sollentuna 9.6
25.32 Amanda Finney Nilsson 01 Täby Sollentuna 9.6
25.49 Sarah Karlsson 01 Huddinge Sollentuna 9.6
25.63 Elvira Carlén 01 Lerum Uppsala 8.6
25.68 Amanda Isaksson 01 Boden Luleå 25.8
25.78 Carolin Larsson 01 Täby Sollentuna 9.6
26.02 Marie Ebbestad 00 Upsala Sollentuna 9.6
26.04 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Skellefteå 27.7

400m

56.48 Senna Ohlsson 00 Sävedalen Baltimore, MD 12.4
56.98 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Göteborg/U 29.6
57.71 Caroline Larsson 01 Täby Göteborg/S 10.8
57.95 Virva Rylander 00 Västerås Göteborg/S 10.8
58.00 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Göteborg/S 10.8
58.02 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Göteborg/S 10.8
58.02 Linnea Gateman 01 Strömstad Göteborg/S 10.8
58.19 Hanna Enlund 01 AIK Huddinge 15.6
58.49 Freja Nygren 01 Gefle Huddinge 2.6
58.88 Lovisa Ellström 00 IF Göta Göteborg/S 10.8
59.28 Maja Sund 01 Tureberg Västerås 4.8
59.33 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Hässleholm 28.7
59.70 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Uddevalla 26.7
59.91 Nadja Rugland 01 Höör Karlskrona 15.6
60.13 Felicia Boqvist 01 Rydö Borås 2.6
60.25 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Göteborg/S 9.8
60.28 Sandra Jonsson 01 Örgryte Göteborg/S 9.6
60.33 Ida Harila 01 Haparanda Luleå 24.8
60.45 Thea Norlund 00 Skellefteå Härnösand 7.9
60.53 Vendela Ström 01 Gefle Sollentuna 7.6

800m

2:07.61 Lovisa Bivstedt 01 Hässelby Borås 19.7
2:08.57 Senna Ohlsson 00 Sävedalen West Point, NY 9.5
2:10.09 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Varberg 15.7
2:10.61 Gaël De Coninck 01 Sävedalen Oordegem, BEL 1.6
2:11.05 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Varberg 15.7
2:11.83 Maja Sund 01 Tureberg Karlstad 3.7
2:14.28 Elsa Wallenius 01 Västerås Karlstad 3.7
2:14.50 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Varberg 15.7
2:15.31 Ebba Berglin 01 KA2 Karlstad 31.8
2:17.30 Nadja Rugland 01 Höör Sollentuna 18.6
2:17.48 Thea Norlund 00 Skellefteå Härnösand 8.9
2:18.92 Lovisa Ellström 00 IF Göta Västerås 3.8
2:20.92 Felicia Boqvist 01 Rydö Göteborg/S 8.6
2:22.27 Louise Duvling Andersson 00 Ullevi Malmö/S 26.6
2:23.63 Linn Tapani 01 Sågmyra Kvarnsveden 7.7
2:24.62 Ida Esperi 00 Haparanda Härnösand 8.9
2:26.89 Elvira Carlén 01 Lerum Ljungby 19.5
2:29.00 Liva Gustavsson 01 Spårvägen Huddinge 15.6
2:29.25 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 19.5

1500m

4:29.19 Vera Sjöberg 01 AIK Stockholm/S 20.8
4:32.67 Elsa Wallenius 01 Västerås Västerås 4.8
4:32.93 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Västerås 4.8
4:34.13 Emilia Lillemo 00 Täby Sollentuna 18.6
4:34.75 Ellinor Aurell 01 Ängelholm København, DEN 20.7
4:46.64 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Helsingborg 6.7
4:49.27 Thea Norlund 00 Skellefteå Härnösand 7.9
4:49.77 Ebba Berglin 01 KA2 Helsingborg 6.7
4:50.30 Linn Tapani 01 Sågmyra Uppsala 17.8
4:52.72 Ida Esperi 00 Haparanda Oulu, FIN 14.7
4:54.10 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Göteborg/U 29.6
4:54.1m Tilda Östberg 01 Borlänge Sollentuna 7.6
4:57.71 Maja Sund 01 Tureberg Huddinge 16.6
5:00.10 Emelie Eriksson 00 Stora Skedvi Linköping 26.5
5:11.6m Linnea Sennström 00 Hässelby Sollentuna 7.6
5:16.41 Julia Arnhult 01 Lidingö Sollentuna 9.6
5:28.18 Liva Gustavsson 01 Spårvägen Göteborg/U 29.6

3000m

9:36.63 Elsa Wallenius 01 Västerås Borås 19.7
9:37.77 Vera Sjöberg 01 AIK Kristiansand, NOR 17.8
9:49.62 Tilda Östberg 01 Borlänge Sollentuna 7.6
9:49.84 Emilia Lillemo 00 Täby Göteborg/U 28.6
10:07.9m Ida Lundgren 01 IFK Umeå Umeå 24.6
10:09.65 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Göteborg/U 28.6
10:15.69 Malin Kristiansson 01 Trollhättans SOK Göteborg/S 9.8
10:37.18 Linnea Sennström 00 Hässelby Sollentuna 7.6
10:37.89 Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK Sollentuna 7.6
10:42.95 Jennifer Andersson 00 Dalaporten Göteborg/S 9.8
10:48.48 Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK Sollentuna 7.6
10:55.23 Linn Tapani 01 Sågmyra Bollnäs 6.7
11:20.86 Petra Forsman 01 Malungs SoFK Torsby 18.5

2000m hinder/76.2

6:37.30 Emilia Lillemo 00 Täby Göteborg/S 11.8
6:47.12 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Göteborg/S 11.8
6:47.37 Elsa Wallenius 01 Västerås Göteborg/S 11.8
7:14.37 Almida Thörjesson 01 Kyrkhult Göteborg/S 11.8
7:22.33 Ebba Berglin 01 KA2 Göteborg/S 11.8
7:42.76 Nadja Rugland 01 Höör Eslöv 19.5

100m häck/84.0

13.16 Tilde Johansson 01 Falkenberg Borås 20.7
13.79 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 18.5
14.29 Klara Rådbo 01 Hässelby Göteborg/S 11.8
14.30 Freja Andersdotter 01 Malmö Skara 6.6
14.34 Maja Maunsbach 01 Lund Göteborg/S 11.8
14.55 Nellie Erlandsson 01 Malmö Hvidovre, DEN 8.6
14.59 Elvira Carlén 01 Lerum Uppsala 8.6
15.35 Alva Wolwan 01 Upsala Huddinge 16.6
15.41 Angel Richmore 01 Malmö Kristianstad 11.7
15.51 Alva von Gerber 00 Huddinge Huddinge 28.7
15.55 Kajsa Engblom 01 Huddinge Göteborg/S 11.8
15.71 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Ljungby 18.5
15.85 Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg Göteborg/S 8.6
16.38 Orchina Ghreibo 00 Motala Kristianstad 30.5
16.87 Moa Kilén 01 Göteborgs KIK Göteborg/S 11.8
17.17 Paulina Sundvall 01 Riviera Skara 6.6
17.66 Nora Swartz 01 Östersund Härnösand 8.9
medvind
14.92 Angel Richmore 01 Malmö Varberg 14.9
15.23 Alva Wolwan 01 Upsala Sollentuna 7.6
15.40 Alva von Gerber 00 Huddinge Sollentuna 7.6
15.62 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Varberg 14.9
16.63 Stina Östklint 01 Hovslätt Nässjö 15.9

400m häck/76.2

61.32 Caroline Larsson 01 Täby Karlstad 1.9
63.73 Ebba Jernmark Burrows 00 Hälle Kristiansand, NOR 18.8
63.76 Julia Wennersten 01 Ymer Göteborg/U 28.6
64.40 Sandra Jonsson 01 Örgryte Norrköping 2.6
64.51 Maja Sund 01 Tureberg Göteborg/S 11.8
64.67 Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 28.6
65.86 Elvira Carlén 01 Lerum Kristianstad 30.5
65.88 Ellinor Aurell 01 Ängelholm Helsingborg 5.7
66.87 Vendela Ström 01 Gefle Huddinge 2.6
67.58 Anja Olsson 01 Malmö Ljungby 17.8
69.76 Lovisa Ellström 00 IF Göta Göteborg/U 28.6

Höjd

1.75 Klara Rådbo 01 Hässelby Borås 18.7
1.74 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 18.5
1.70 Kajsa Engblom 01 Huddinge Kristiansand, NOR 18.8
1.70 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Kristiansand, NOR 18.8
1.70 Elvira Carlén 01 Lerum Göteborg/U 28.6
1.66 Ellen White 01 Lund Göteborg/U 28.6
1.65 Angel Richmore 01 Malmö Varberg 14.9
1.63 Hilda Gyldén 01 Kville Lerum 19.6
1.62 Elsa Hårrskog 01 Mora Falun 18.5
1.59 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Ljungby 18.5
1.59 Lovisa Lindholm 01 Linköping Norrköping 2.6
1.59 Amanda Eriksson 00 Spårvägen Malmö/S 26.6
1.56 Ellen Hedin 00 Hälle Göteborg/U 28.6
1.55 Mea Gedin 01 Malmö Halmstad 16.6
1.55 Ida Björndal 01 Kville Lerum 30.5
1.53 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Varberg 14.9
1.53 Ida Harila 01 Haparanda Härnösand 7.9
1.52 Vendela Oltmans 01 Hovslätt Nässjö 15.9
1.51 Amanda Isaksson 01 Boden Boden 17.8
1.50 Feben Tewelde 01 Järvsö Hudiksvall 1.6
1.50 Isa Larsson 01 Bohus Halmstad 16.6
1.50 Helena Cronstedt 01 Malmö Ljungby 30.5
1.50 Thyra Melander 01 Hakarpspojkarna Jönköping 4.5

Stav

4.07 Gabriella Jönsson 01 Helsingborg Göteborg/S 9.8
3.90 Alva Sundin 01 Täby Täby 12.5
3.82 Freja Andersdotter 01 Malmö Karlskrona 15.6
3.72 Tilda Kapell 01 Hammarby Göteborg/S 9.8
3.59 Linnea Pihl 01 Lerum Göteborg/U 28.6
3.50 Ebba Blomstrand 00 Örebro Huddinge 14.6
3.44 Madeleine Engström 00 Huddinge Huddinge 15.5
3.40 Sofie Viklund 01 Skellefteå Umeå 15.6
3.29 Selma Nilsson 01 Hammarby Göteborg/U 28.6
3.20 Sanna Häggström 01 Skellefteå Umeå 15.6
3.20 Alma Eriksson 01 Ymer Borås 2.6
2.83 Ida Harila 01 Haparanda Luleå 25.8
2.60 Lea Jogic 01 Huddinge Norrköping 24.8
2.45 Elin Hellqvist 01 Sävedalen Ljungby 17.8
2.32 Katrin Carlsson 01 Upsala Uppsala 1.9

Längd

6.73 Tilde Johansson 01 Falkenberg Karlstad 3.7
6.09 Lovisa Karlsson 00 Högby Lana, ITA 28.4
5.90 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Göteborg/U 29.6
5.82 Izabella Ripsweden 00 Huddinge Sollentuna 8.6
5.73 Angel Richmore 01 Malmö Göteborg/S 10.8
5.73 Klara Rådbo 01 Hässelby Borås 19.7
5.71 Fanny Jansson 01 Sunne Göteborg/U 29.6
5.68 Emelie Eklund 00 Täby Huddinge 16.6
5.68 Nellie Erlandsson 01 Malmö Göteborg/U 29.6
5.63 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Göteborg/S 10.8
5.57 Freja Andersdotter 01 Malmö Göteborg/U-U 28.6
5.53 Linn Egerfält 00 Gefle Göteborg/S 10.8
5.52 Anja Olsson 01 Malmö Hvidovre, DEN 9.6
5.48 Isabel Lindgren 01 Hässelby Göteborg/S 10.8
5.48 Emily Capobianco 01 Örebro Göteborg/S 9.8
5.42 Samantha Oware 01 Malmö Ljungby 30.5
5.40 Alexandra Schill 00 Örgryte Torremolinos, ESP 11.6
5.38 Hanna Johansson 01 KA2 Göteborg/U 29.6
5.37 Emma Andreasson 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 29.6
5.35 Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI Göteborg/S 9.8
medvind
6.32 Lovisa Karlsson 00 Högby Karlstad 3.7
5.90 Angel Richmore 01 Malmö Helsingborg 7.7
5.65 Linn Egerfält 00 Gefle Göteborg/S 10.8
5.62 Elvira Carlén 01 Lerum Uppsala 9.6
5.56 Samantha Oware 01 Malmö Ljungby 30.5
5.54 Anja Olsson 01 Malmö Hvidovre, DEN 9.6
5.45 Hanna Johansson 01 KA2 Ronneby 9.6
5.44 Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI Eslöv 17.8
5.42 Amanda Isaksson 01 Boden Skellefteå 27.7

Tresteg

12.38 Cornelia Nilsson 01 Skellefteå Kristiansand, NOR 18.8
12.25 Linn Hertz Saebbö 00 Göteborgs KIK Göteborg/U 30.6
12.21 Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala Göteborg/U 30.6
12.10 Linn Egerfält 00 Gefle Göteborg/U 30.6
11.55 Lovisa Karlsson 00 Högby Nässjö 15.9
11.46 Hanna Johansson 01 KA2 Ronneby 9.6
11.41 Hilma Hofström 00 Örgryte Göteborg/U 30.6
11.35 Sara Grahn 00 KA2 Göteborg/S 27.7
11.34 Vera Vikdahl 01 Växjö Kalmar 8.6
11.21 Feben Tewelde 01 Järvsö Göteborg/U 30.6
11.09 Nellie Erlandsson 01 Malmö Ljungby 30.5
11.02 Isabel Lindgren 01 Hässelby Göteborg/U 30.6
10.95 Emelie Eklund 00 Täby Huddinge 2.6
10.87 Maja Jernetz 00 IF Göta Göteborg/S 11.8
10.74 Nora Swartz 01 Östersund Göteborg/U 30.6
10.65 Alexandra Schill 00 Örgryte Göteborg/U 30.6
10.33 Wilma Engberg 00 Upsala Uppsala 31.8
10.29 Ellen Hedin 00 Hälle Uddevalla 18.6
10.18 Hanna Jonsson 00 Kalmar Lerum 30.5
10.07 Linnea Ånger 00 Söderhamn Söderhamn 15.6
medvind
11.48 Hanna Johansson 01 KA2 Karlskrona 15.6
11.21 Maja Jernetz 00 IF Göta Malmö/S 26.6
11.15 Isabel Lindgren 01 Hässelby Göteborg/U 30.6
10.80 Alexandra Schill 00 Örgryte Göteborg/U 30.6
10.63 Sofia Andersson 01 Ullevi Göteborg/U 30.6
10.42 Stina Östklint 01 Hovslätt Nässjö 15.9

Kula/4.0

15.18 Axelina Johansson 00 Hässelby Göteborg/S 11.8
14.20 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Clermont, FL 20.4
13.43 Emilia Malmehed 01 Linköping Karlstad 18.8
12.66 Wilma Lundberg 00 Växjö Göteborg/S 11.8
12.63 Ella Andersson 00 Eslövs AI Eslöv 17.8
12.52 Angel Richmore 01 Malmö Ljungby 30.5
12.36 Klara Rådbo 01 Hässelby Göteborg/S 11.8
12.28 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Ludvika 6.6
11.65 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 18.5
11.06 Elvira Carlén 01 Lerum Ljungby 18.5
10.93 Daniella Persson 00 Hälle Uddevalla 4.6
10.67 Anna Götberg 01 Västerås Västerås/Ap 24.8
10.38 Jennifer Ahlstedt 01 Tjalve Norrköping 15.9
10.35 Lina Larsson 00 Säter Falun 18.5
10.31 Therese Hedlund 00 Boden Timrå 18.5
10.27 Jonna Claesson 00 Stora Skedvi Falun 4.9
10.13 Alma Eriksson 01 Ymer Varberg 14.9
9.63 Linnea Westerberg 01 Bålsta Falun 4.9
9.57 Tilda Petersson 01 Gnistan Högby 13.7
9.52 Nadja Lennartsson 01 Kalmar Oskarshamn 11.5

Diskus/1.0

55.98 Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala Karlstad 31.8
50.17 Ella Andersson 00 Eslövs AI Eslöv 28.8
49.58 Daniella Persson 00 Hälle Göteborg/S-K 2.3
48.09 Axelina Johansson 00 Hässelby Falun 8.5
40.58 Molly Broback 01 Sävedalen Ljungby 30.5
38.99 Enny Björk 01 Växjö Helsingborg 6.7
38.61 Sara Forssell 00 Motala Bålsta 25.5
38.12 Vilma Engbe 00 Öresund Trelleborg 28.4
37.44 Jennifer Ahlstedt 01 Tjalve Norrköping 2.6
36.15 Emma Palmgren 01 Nyköping Göteborg/S 10.8
35.07 Corinne Wessman 01 Ymer Göteborg/S-K 2.3
34.73 Wilma Lundberg 00 Växjö Skruv 18.5
34.35 Maja Persson 01 Bore Kil 1.6
33.22 Anna Götberg 01 Västerås Västerås/Ap 24.8
32.90 Jennifer Quick 00 Lund Göteborg/S 10.8
32.78 Jonna Geiryd 00 Spårvägen Sätra 15.9
32.59 Therese Hedlund 00 Boden Timrå 18.5
31.80 Lina Larsson 00 Säter Falun 18.5
30.96 Linnea Westerberg 01 Bålsta Uppsala 31.8
30.95 Nadja Lennartsson 01 Kalmar Karlskrona 15.6

Slägga/4.0

56.52 Jennifer Andersson 01 Västerås Göteborg/S 9.8
56.33 Jennifer Quick 00 Lund Bottnaryd 30.6
55.64 Anna Götberg 01 Västerås Göteborg/S-K 2.3
55.26 Sara Forssell 00 Motala Bålsta 25.5
54.18 Emma Palmgren 01 Nyköping Karlstad/M 17.8
48.32 Matilda Ekenberg 00 Sävedalen Göteborg/S 9.8
47.35 Ebba Molinder 00 Mölndal Norrköping 2.6
47.04 Jonna Geiryd 00 Spårvägen Västerås/Ap 3.8
46.57 Linnea Westerberg 01 Bålsta Uppsala 31.8
44.63 Axelina Johansson 00 Hässelby Falun 4.9
43.90 Emma Vikström 01 Timrå Härnösand 7.9
43.87 Molly Broback 01 Sävedalen Göteborg/S-K 2.3
43.54 Alice Nilsson 00 Eskilstuna Kil 1.6
43.46 Vilma Engbe 00 Öresund Trelleborg 18.4
43.44 Isabelle Wiberg Eriksson 01 Strömsund Strömsund 3.7
43.40 Johanna Carlsson 00 Ärla Västerås/Ap 3.8
42.28 Maja Persson 01 Bore Habo 15.6
41.25 Jessica Billa 01 IF Göta Göteborg/S 9.8
40.85 Linnea Hammargren 01 Bollnäs Bollnäs 15.9
40.25 Amanda Myhrman 01 Hakarpspojkarna Habo 15.6

Spjut/600

44.79 Angel Richmore 01 Malmö Varberg 15.9
44.46 Feben Tewelde 01 Järvsö Göteborg/S 11.8
43.67 Erika Wärff 00 Malmö Göteborg/S 11.8
43.02 Gabriella Fataki 00 Kungsängen Göteborg/S 11.8
41.57 Klara Rådbo 01 Hässelby Varberg 15.9
41.14 Madeleine Ahlström 00 Umedalen Göteborg/U 28.6
40.16 Julia Axtelius 00 Enköping Falun 12.5
38.82 Stina Jacobson 00 Istrum Göteborg/S-K 3.3
38.50 Amanda Isaksson 01 Boden Boden 5.9
37.75 Tilde Johansson 01 Falkenberg Göteborg/S 11.5
37.44 Emelie Eklund 01 Nyköping Göteborg/S 11.8
37.12 Gabriella Jansson 00 Ljungby Ljungby 30.5
36.34 Nicolina Eriksson 01 Djurmo-Sifferbo Göteborg/U 28.6
36.17 Nellie Malmros 01 Båstad Klippan 2.6
36.07 Ella Andersson 00 Eslövs AI Eslöv 3.5
35.96 Linnea Westerberg 01 Bålsta Köping 9.6
35.64 Nadja Lennartsson 01 Kalmar Kalmar 14.7
35.55 Helena Cronstedt 01 Malmö Helsingborg 6.7
35.23 Lovisa Karlsson 00 Högby Borås 19.7
35.14 Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo Säter 16.6

Sjukamp/K

5.559 Lovisa Karlsson 00 Högby Ljungby 19.5
5.382 Klara Rådbo 01 Hässelby Borås 19.7
5.173 Angel Richmore 01 Malmö Varberg 15.9
4.947 Elvira Carlén 01 Lerum Uppsala 9.6
4.205 Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Ljungby 19.5
3.898 Kajsa Kjellergren 01 Halmstad Varberg 15.9
3.526 Amanda Isaksson 01 Boden Boden 18.8

>