Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa P15 ute 2019

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 4 NOV, 2019
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda utomhus 2019.

Observera att alla junior/ungdomslistor är åldersbundna enligt följande:
M22/K22: Födda 1997-1999, P19/F19: Födda 2000-2001, P17/F17: Födda 2002, P16/F16: Födda 2003, P15/F15: Födda 2004, P14/F14: Födda 2005 - plus ev 06:or som tävlar under 14-årsbetingelser.

§ = gjort under "tuffare" betingelser, dvs med högre häckar, tyngre kastredskap eller över längre sträcka.

80m

9.07 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Göteborg/U 29.6
9.27 Jonathan Lindh 04 Hakarpspojkarna Tranås 29.9
9.29 Kristoffer Andersson 04 Falun Mora 31.8
9.37 Philip Tennhed 04 Råby-Rekarne Helsingborg 7.7
9.39 Alex Apelgrim 04 Örgryte Trollhättan 9.8
9.47 Max Fors 04 Upsala Uppsala 16.8
9.47 Lucas Lindberg 04 Hässelby Sollentuna 8.6
9.48 Olle Billgren 04 Hellas Sollentuna 8.6
9.52 Erik Erlandsson 04 Lund Halmstad 15.6
9.53 Arvid Borg 04 Nyköping Trollhättan 9.8
9.55 Oscar Niklasson 04 Hanviken Sollentuna 8.6
9.57 Isak Holgersson 04 Lund Trollhättan 9.8
9.60 Anton Björklund Singh 04 IFK Göteborg Trollhättan 9.8
9.66 Erik Skoglund 04 Danderyd Göteborg/U 29.6
9.66 Viktor Skoglund 04 Danderyd Göteborg/U 29.6
9.69 Gustav Brasch 04 Wärnamo Jönköping 8.9
9.70 Daniel Hultén 04 Sävedalen Kristianstad 11.7
9.71 Edvin Gustafsson 04 Upsala Sollentuna 8.6
9.74 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Göteborg/U 29.6
9.74 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Göteborg/U 29.6
medvind
9.06 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Helsingborg 7.7
9.35 Philip Tennhed 04 Råby-Rekarne Göteborg/U 29.6
9.39 Jonathan Lindh 04 Hakarpspojkarna Göteborg/U 29.6
9.47 Max Fors 04 Upsala Göteborg/U 29.6
9.48 Arvid Borg 04 Nyköping Helsingborg 7.7
9.49 Erik Erlandsson 04 Lund Trelleborg 1.6
9.56 Gustav Brasch 04 Wärnamo Villstad 30.5
9.58 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Kungälv 23.6
9.61 Viktor Skoglund 04 Danderyd Göteborg/U 29.6
9.64 Erik Skoglund 04 Danderyd Göteborg/U 29.6
9.64 Edvin Gustafsson 04 Upsala Sollentuna 8.6
9.73 Alvin Rask 04 Alunda Uppsala 1.9

300m

36.23 Olle Billgren 04 Hellas Göteborg/U 30.6
37.09 Viktor Skoglund 04 Danderyd Trollhättan 11.8
37.27 Gustav Brasch 04 Wärnamo Huddinge 16.6
37.46 Erik Erlandsson 04 Lund Trollhättan 10.8
37.58 Isak Holgersson 04 Lund Trollhättan 10.8
37.74 Jonathan Lindh 04 Hakarpspojkarna Göteborg/U 30.6
37.80 Erik Skoglund 04 Danderyd Huddinge 16.6
38.00 Jonathan Appel 04 Linköping Trollhättan 10.8
38.20 Tristan Heno 04 IFK Göteborg Göteborg/U 30.6
38.27 Robin Turan 04 IFK Göteborg Göteborg/S 9.6
38.31 Oscar Niklasson 04 Hanviken Göteborg/U 30.6
38.36 David Steinberg 04 Bromma Västerås 4.8
38.45 Lukas Söderlund 04 Västerås Göteborg/U 30.6
38.62 Edvin Gustafsson 04 Upsala Göteborg/U 30.6
38.69 Lucas Lindberg 04 Hässelby Göteborg/U 30.6
38.89 Isac Svensson 04 Halmstad Hässleholm 27.7
39.04 Hugo Winther 04 Tureberg Huddinge 16.6
39.10 Gustav Thyrman 04 Rigor Trollhättan 10.8
39.10 Simon Vikström 04 Timrå Härnösand 8.9
39.22 Alvin Rask 04 Alunda Trollhättan 10.8

800m

2:00.34 Jonathan Grahn 04 Mölndal Kungsbacka 25.8
2:01.84 Viktor Skoglund 04 Danderyd Huddinge 27.8
2:03.32 Erik Skoglund 04 Danderyd Trollhättan 10.8
2:03.76 Jonas Magnusson 04 Hälle Trollhättan 10.8
2:04.44 Modou L Bah 04 Malmö Trollhättan 10.8
2:05.60 Vilmer Andersson 04 Trollhättan FIK Varberg 15.7
2:05.92 Luke Brickhill 04 Malmö Trollhättan 10.8
2:07.22 Robin Turan 04 IFK Göteborg Göteborg/S 11.5
2:07.47 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Trollhättan 9.8
2:08.36 Noel Edvinsson 04 IF Göta Stockholm/S 8.9
2:08.49 Oskar Davidsson 04 Varberg Trollhättan 9.8
2:09.01 Axel Månsson 04 Hanviken Trollhättan 9.8
2:09.33 Alexander Davidsson Eriksson 04 Danderyd Hallsberg 21.9
2:09.58 Tobias Pettersson 04 Hammarby Täby 25.8
2:10.08 Valter Kjellberg 04 Tureberg Stockholm/S 8.9
2:10.09 Elias Boman 04 Hässelby Huddinge 15.6
2:10.22 Philip Frick 04 Örgryte Helsingborg 7.7
2:10.28 Ludvig Jaasund 04 Västerås Västerås 3.8
2:10.60 Linus Jansson 04 Hässelby Danderyd 19.5
2:11.21 Olle Billgren 04 Hellas Nyköping 18.5

2000m

6:00.64 Jonathan Grahn 04 Mölndal Trollhättan 9.8
6:00.65 Nils Olsson 04 Lerum Göteborg/U 30.6
6:02.71 Benjamin Edman 04 Umedalen Trollhättan 9.8
6:12.41 Linus Jansson 04 Hässelby Trollhättan 9.8
6:13.59 Tobias Pettersson 04 Hammarby Trollhättan 9.8
6:16.67 Oskar Davidsson 04 Varberg Göteborg/S 9.6
6:19.63 Jonas Magnusson 04 Hälle Göteborg/U 30.6
6:23.52 Philip Frick 04 Örgryte Trollhättan 9.8
6:23.61 Edvin Schön 04 Gottsunda Uppsala 31.8
6:25.94 Hugo Örn 04 Start Trollhättan 9.8
6:28.68 Martin Jarlbäck 04 Mölndal Göteborg/U 30.6
6:30.55 Marlon Tollefors 04 Hässelby Trollhättan 9.8
6:33.89 Isak Anderberg 04 Mölndal Göteborg/S 9.6
6:37.79 Axel Månsson 04 Hanviken Göteborg/U 30.6
6:38.7m Malte Friberg 04 Björnstorp Ystad 19.6
6:40.25 Alfons Enell 04 Tranås Ljungby 1.9
6:51.38 Valter Kjellberg 04 Tureberg Uppsala 17.8
6:51.42 Nils Holm 04 Hammarby Göteborg/U 30.6
6:52.93 Melker Åkerström 04 Skövde Trollhättan 26.5
6:53.61 Anton Gruber 04 Tureberg Huddinge 16.6

1500m hinder/76.2

4:40.92 Philip Frick 04 Örgryte Trollhättan 11.8
4:43.56 Nils Olsson 04 Lerum Göteborg/U 28.6
4:45.39 Linus Jansson 04 Hässelby Trollhättan 11.8
4:47.86 Tobias Pettersson 04 Hammarby Trollhättan 11.8
4:50.74 Oskar Davidsson 04 Varberg Varberg 18.8
4:58.77 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Göteborg/U 28.6
5:02.78 Valter Kjellberg 04 Tureberg Trollhättan 11.8
5:06.55 Vilmer Andersson 04 Trollhättan FIK Helsingborg 5.7
5:08.53 David Adolfsson 04 Tingberg Helsingborg 5.7
5:11.44 Axel Månsson 04 Hanviken Trollhättan 11.8
5:15.44 Noel Edvinsson 04 IF Göta Trollhättan 11.8
5:16.12 Arvid Ekberg 04 Hammarby Enskede 30.7
5:16.15 Tim Tompsett 04 Örgryte Göteborg/U 28.6
5:18.32 Felix Ridderstråle 04 Piteå Boden 9.6
5:19.77 Nils Holm 04 Hammarby Göteborg/U 28.6
5:21.68 Olle Staaf 04 Linköping Trollhättan 11.8
5:21.95 Fabian Olin 04 Hässelby Göteborg/U 28.6
5:28.58 Edvin Schön 04 Gottsunda Uppsala 1.9
5:29.25 Hilding Viirman 04 Upsala Huddinge 14.6
5:38.46 Izak Warma 04 Tjalve Göteborg/U 28.6

80m häck/84.0

10.73 Edvin Assarsson 04 Eslövs AI Trollhättan 11.8
10.96 Gustav Brasch 04 Wärnamo Värnamo 18.8
11.16 Isac Svensson 04 Halmstad Varberg 14.9
11.21 Olle Billgren 04 Hellas Huddinge 16.6
11.24 William Asker 04 Örgryte Täby 24.8
11.32 Linus Jonsson 04 Hässelby Västerås 3.8
11.37 David Steinberg 04 Bromma Huddinge 16.6
11.44 Kristoffer Andersson 04 Falun Trollhättan 11.8
11.47 Oscar Niklasson 04 Hanviken Göteborg/U 30.6
11.51 Alex Apelgrim 04 Örgryte Täby 24.8
11.60 Joseph Lindvall 04 Malmö Göteborg/U 30.6
11.62 Noel Rudberg 04 Linköping Norrköping 25.8
11.67 Gustav Nylander 04 Malmö Halmstad 16.6
11.68 Lucas Lindberg 04 Hässelby Nyköping 18.5
11.68 Hugo Winther 04 Tureberg Täby 24.8
11.90 Lukas Forss 04 Upsala Täby 24.8
11.91 Elias Boman 04 Hässelby Varberg 14.9
11.92 Albin Coster 04 Örgryte Täby 24.8
11.99 Max Sundgren 04 Hässelby Nyköping 18.5
12.03 Alvin Rask 04 Alunda Uppsala 31.8
medvind
11.23 Oscar Niklasson 04 Hanviken Sollentuna 9.6
11.25 Linus Jonsson 04 Hässelby Sollentuna 9.6
11.34 David Steinberg 04 Bromma Sollentuna 9.6
11.36 Noel Rudberg 04 Linköping Norrköping 19.6
11.49 Lukas Forss 04 Upsala Sollentuna 9.6
11.50 Hugo Winther 04 Tureberg Sollentuna 9.6
11.58 Elias Boman 04 Hässelby Sollentuna 9.6
11.66 Lucas Lindberg 04 Hässelby Sollentuna 9.6

300m häck/76.2

38.79 Olle Billgren 04 Hellas Trollhättan 10.8
39.34 Gustav Brasch 04 Wärnamo Trollhättan 10.8
41.06 Gustav Nylander 04 Malmö Göteborg/U 28.6
41.14 David Steinberg 04 Bromma Trollhättan 10.8
41.54 Ludvig Jaasund 04 Västerås Göteborg/U 28.6
41.55 Lucas Lindberg 04 Hässelby Göteborg/U 28.6
41.71 Isac Svensson 04 Halmstad Göteborg/U 28.6
41.95§ Hugo Winther 04 Tureberg Uppsala 18.8
41.96 Felix Ridderstråle 04 Piteå Härnösand 7.9
42.91 Oscar Niklasson 04 Hanviken Huddinge 14.6
43.37 Viktor Skoglund 04 Danderyd Huddinge 14.6
43.38 Max Sundgren 04 Hässelby Huddinge 14.6
43.83 Aron Swartz 04 Östersund Härnösand 7.9
43.88 Edvin Kaljo 04 Tjalve Göteborg/U 28.6
44.25 Gustav Thyrman 04 Rigor Göteborg/S 8.6
44.27 Conor Hogan 04 Tureberg Uppsala 16.8
44.60§ Joseph Lindvall 04 Malmö Uppsala 18.8
44.65 Felix Johansson 04 Huddinge Trollhättan 9.8
44.89 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Göteborg/U 28.6
45.15 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Nadderud, NOR 14.6

Höjd

2.09 Melwin Lycke Holm 04 Kil Karlstad 31.8
1.85 Ludvig Jaasund 04 Västerås Trollhättan 10.8
1.83 Rufus Arvén 04 Hellas Trollhättan 10.8
1.79 Albin Coster 04 Örgryte Trollhättan 10.8
1.79 Benjamin Blomqvist 04 Örgryte San Marcos, TX 12.10
1.79 Alexander Ludwigs 04 Danderyd Täby 25.8
1.79 William Asker 04 Örgryte Täby 25.8
1.77 Johan Kenneryd 04 Ljungby Nässjö 15.9
1.77 Felix Ridderstråle 04 Piteå Härnösand 8.9
1.77 Linus Öhman 04 Strand Härnösand 8.9
1.76 Oscar Niklasson 04 Hanviken Björknäs 14.9
1.75 Ludvig Granberg 04 Huddinge Uppsala 18.8
1.75 Linus Jonsson 04 Hässelby Täby 25.8
1.75 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Täby 25.8
1.75 Viktor Skoglund 04 Danderyd Täby 25.8
1.74 Sebastian Cabanas Andersson 04 Tureberg Sollentuna 5.9
1.72 Gustav Thyrman 04 Rigor Halmstad 12.7
1.72 Isac Svensson 04 Halmstad Halmstad 12.7
1.72 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Göteborg/U 29.6
1.72 Eli Dahl Oud 04 Hässelby Göteborg/U 29.6

Stav

4.10 William Asker 04 Örgryte Hässleholm 28.7
4.00 Felix Steene 04 Kville Trollhättan 9.8
3.80 Joseph Lindvall 04 Malmö Eslöv 19.5
3.43 Ludvig Jaasund 04 Västerås Västerås 27.9
3.41 Noel Rudberg 04 Linköping Norrköping 24.8
3.40 Richard Leijonflycht 04 Tjalve Hallsberg 21.9
3.38 Josef Külen 04 Tjalve Göteborg/U 30.6
3.38 Gustav Thyrman 04 Rigor Trollhättan 9.8
3.33 Christof Neib 04 Sundsvall Trollhättan 9.8
3.19 Eric Mathier 04 Huddinge Trollhättan 9.8
3.09 Sebastian Braunias 04 Växjö Trollhättan 9.8
3.04 Isac Svensson 04 Halmstad Varberg 14.9
3.00 Olle Billgren 04 Hellas Huddinge 28.7
2.95 David Axelsson 04 Upsala Uppsala 17.8
2.82 Benjamin Blomqvist 04 Örgryte San Marcos, TX 13.10
2.74 Elias Boman 04 Hässelby Varberg 14.9
2.72 Malte Siewertsson 04 Växjö Kalmar 8.6
2.54 Linus Öhman 04 Strand Varberg 14.9
2.53 Jesper Unander 04 Sundsvall Krokom 25.5
2.40 Felix Jousse 04 Sundsvall Sundsvall 16.6

Längd

7.11 Melwin Lycke Holm 04 Kil Trollhättan 10.8
6.88 Kristoffer Andersson 04 Falun Falun 25.7
6.62 Oscar Niklasson 04 Hanviken Trollhättan 10.8
6.51 Isac Svensson 04 Halmstad Trollhättan 10.8
6.41 Alex Apelgrim 04 Örgryte Göteborg/U 28.6
6.41 Linus Jonsson 04 Hässelby Göteborg/U 28.6
6.17 Lucas Lindberg 04 Hässelby Täby 24.8
6.16 Douglas Goldén 04 Katrineholm Norrköping 24.8
6.13 Felix Steene 04 Kville Trollhättan 10.8
6.13 Aron Swartz 04 Östersund Sollentuna 8.6
6.10 Alexander Ludwigs 04 Danderyd Trollhättan 10.8
6.02 Philip Tennhed 04 Råby-Rekarne Helsingborg 5.7
6.00 Joel Borrman 04 Huddinge Täby 24.8
5.96 Noel Rudberg 04 Linköping Trollhättan 9.8
5.95 Albin Coster 04 Örgryte Trollhättan 10.8
5.88 William Asker 04 Örgryte Täby 24.8
5.86 Jonatan Lindh 04 Hakarpspojkarna Skruv 18.5
5.86 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Trollhättan 9.8
5.86 Edvin Gustafsson 04 Upsala Trollhättan 9.8
5.85 Erik Skoglund 04 Danderyd Täby 24.8
medvind
6.09 Albin Coster 04 Örgryte Trollhättan 10.8
5.89 Joseph Lindvall 04 Malmö Helsingborg 5.7
skoltävling
5.85 Josef Malsher 04 Alunda Alunda 19.9

Tresteg

13.61 Melwin Lycke Holm 04 Kil Kil 8.9
13.04 Aron Swartz 04 Östersund Göteborg/U-U 29.6
12.90 Linus Jonsson 04 Hässelby Uppsala 18.8
12.85 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Göteborg/U-U 29.6
12.67 Douglas Goldén 04 Katrineholm Norrköping 24.8
12.64 Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg Trollhättan 11.8
12.55 Johan Kenneryd 04 Ljungby Nässjö 15.9
12.44 Edvin Gustafsson 04 Upsala Göteborg/U-U 29.6
12.28 Elias Boman 04 Hässelby Trollhättan 11.8
12.23 Christof Neib 04 Sundsvall Trollhättan 11.8
12.23 Philip Karlsson 04 Ullevi Trollhättan 11.8
12.22 Felix Ridderstråle 04 Piteå Trollhättan 11.8
12.03 Patrick Hopkins 04 Alunda Göteborg/U-U 29.6
11.92 Sebastian Cabanas Andersson 04 Tureberg Göteborg/U-U 29.6
11.82 Isac Svensson 04 Halmstad Lerum 31.8
11.81 Joel Borrman 04 Huddinge Trollhättan 11.8
11.76 Gustav Pettersson 04 Östersund Göteborg/U-U 29.6
11.54 Viggo Berlin 04 Spårvägen Trollhättan 11.8
11.53 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Varberg 17.8
11.51 Linus Öhman 04 Strand Härnösand 8.9
medvind
14.13 Melwin Lycke Holm 04 Kil Trollhättan 11.8
13.27 Aron Swartz 04 Östersund Trollhättan 11.8
13.03 Johannes Lundqvist 04 Ullevi Mölndal 3.8
13.01 Linus Jonsson 04 Hässelby Trollhättan 11.8
12.80 Douglas Goldén 04 Katrineholm Norrköping 24.8
12.29 Felix Ridderstråle 04 Piteå Trollhättan 11.8
12.27 Joel Borrman 04 Huddinge Trollhättan 11.8
11.89 Casper Bergstrand 04 Stenungsund Varberg 17.8
11.77 Josef Malsher 04 Alunda Bålsta 9.7

Kula/4.0

16.58 Oscar Niklasson 04 Hanviken Trollhättan 11.8
15.10 Leo Zikovic 04 Kville Trollhättan 11.8
15.09 Hugo Karsamo 04 Skruv Trollhättan 11.8
14.19 Adam Hellbom 04 Falun Kvarnsveden 7.7
13.80 Max Fors 04 Upsala Uppsala 1.9
13.61 William Asker 04 Örgryte Täby 25.8
13.59 Kristoffer Andersson 04 Falun Falun 25.7
13.48 Viggo Berlin 04 Spårvägen Trollhättan 11.8
13.43 Linus Jonsson 04 Hässelby Täby 25.8
13.39 Alexander Karlsson 04 Skruv Nybro 2.6
13.32 Patrick Hopkins 04 Alunda Alunda 21.9
12.98 Joseph Lindvall 04 Malmö Helsingborg 6.6
12.94 Oliver Sonnerup 04 Brattås Trollhättan 11.8
12.80 Elias Boman 04 Hässelby Täby 25.8
12.73 Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad/M 8.9
12.70 Linus Öhman 04 Strand Hudiksvall 17.8
12.54 Benjamin Blomqvist 04 Örgryte Täby 25.8
12.45 Jonathan Bruksås 04 IK Sisu Nässjö 1.7
12.41 Noel Rudberg 04 Linköping Norrköping 19.6
12.40 Filip Lindlöf 04 Piteå Täby 25.8

Diskus/1.0

51.11 Max Fors 04 Upsala Uppsala 31.8
49.10 Hugo Karsamo 04 Skruv Skruv 22.9
49.00 Wiktor Rönnqvist 04 Brännan Härnösand 7.9
47.42 Alexander Karlsson 04 Skruv Kalmar 9.6
46.65 Filip Sundin 04 IF Göta Trollhättan 10.8
46.00 Joseph Lindvall 04 Malmö Malmö/S-K 7.8
45.29 Linus Jonsson 04 Hässelby Varberg 14.9
45.18 Noel Rudberg 04 Linköping Varberg 14.9
42.72 Benjamin Blomqvist 04 Lockhart, TX 11.8
42.36 Oscar Niklasson 04 Hanviken Märsta 22.9
41.59 Adam Eriksson 04 Hanviken Trollhättan 10.8
41.45 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Huddinge 14.6
41.17 Ted Lennartsson 04 Kalmar Göteborg/U 30.6
41.10 Adam Hellbom 04 Falun Mora 31.8
40.89 Kristoffer Andersson 04 Falun Mora 31.8
40.79 Linus Öhman 04 Strand Varberg 14.9
40.05 Mille Edwardsson 04 Bollnäs Mora 31.8
38.90 Elias Boman 04 Hässelby Hässelby 22.6
38.72 David Höglund 04 Huddinge Huddinge/J 28.7
38.43 Simon Holmgren 04 Kalmar Växjö/A 20.8

Slägga/4.0

56.97 Max Fors 04 Upsala Uppsala 6.8
54.74 Oskar Niklasson 04 Hanviken Huddinge/J 16.6
51.40 Alexander Karlsson 04 Skruv Eksjö 14.9
50.61 Mille Edwardsson 04 Bollnäs Bollnäs 15.9
49.60 Jacob Johansson 04 Varberg Varberg/T 29.7
48.50 Adam Hellbom 04 Falun Falun 10.9
44.27 Lukas Lindbladh 04 Åhus Trollhättan 9.8
43.26 Victor Oldén 04 Athlet Bohus 11.8
42.21 David Axelsson 04 Upsala Uppsala 31.8
41.98 Anton Sörby 04 Upsala Uppsala 2.6
41.48 Hugo Karsamo 04 Skruv Kalmar 21.9
38.94 Linus Jonsson 04 Hässelby Hässelby 11.6
37.92 David Höglund 04 Huddinge Huddinge/J 16.6
36.75 Jonathan Bruksås 04 IK Sisu Nässjö 12.10
36.32 Patrick Hopkins 04 Alunda Valö 16.6
32.73 Elias Boman 04 Hässelby Hässelby 11.6
32.47 Eliot Gustavsson 04 Örgryte Göteborg/S-K 13.9
31.50 Alfred Sandström 04 Mora Järvsö 22.9
30.00 Ludvig Wallén 04 Bromma Järvsö 22.9
28.42 Filip Sundin 04 IF Göta Torsby 18.5

Spjut/600

56.86 Hugo Karsamo 04 Skruv Växjö 20.8
56.15 Noel Rudberg 04 Linköping Trollhättan 11.8
54.70 Filip Lindlöf 04 Piteå Täby 24.8
52.98 Max Fors 04 Upsala Täby 24.8
50.78 Filip Sundin 04 IF Göta Västerås 4.8
50.23 Linus Jonsson 04 Hässelby Göteborg/U 29.6
50.21 Joseph Lindvall 04 Malmö Täby 24.8
49.09 Oskar Niklasson 04 Hanviken Sätra 4.5
47.66 Leo Anfält 04 Stora Tuna Leksand 20.7
45.97 Kristoffer Andersson 04 Falun Leksand 20.7
45.16 Christof Neib 04 Sundsvall Härnösand 8.9
41.57 Melvin Nyström 04 Boden Härnösand 8.9
40.85 Johan Kenneryd 04 Ljungby Halmstad 15.6
40.35 Alexander Karlsson 04 Skruv Trollhättan 11.8
40.20 Kalle Aldskogius 04 Hammarby Stockholm/S 8.9
40.12 Linus Öhman 04 Strand Varberg 14.9
39.77 Simon Holmgren 04 Kalmar Växjö 20.8
39.63 Leo Zikovic 04 Kville Borås 1.6
39.43 Sixten Hjalmarsson 04 Helsingborg Helsingborg 31.8
39.18 David Axelsson 04 Upsala Sollentuna 8.6

Åttakamp/P15

4.535 Linus Jonsson 04 Hässelby Varberg 15.9
4.437 Isac Svensson 04 Halmstad Varberg 15.9
4.232 Elias Boman 04 Hässelby Varberg 15.9
3.994 Linus Öhman 04 Strand Varberg 15.9
3.442 Gustav Thyrman 04 Rigor Varberg 15.9

>