Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Årsbästa M inne 2020

[MÄN] [M22] [P19] [P17] [P16] [P15] [P14]
[KVINNOR] [K22] [F19] [F17] [F16] [F15] [F14]

Senast uppdaterad 17 APR, 2020
© SFIF STATISTIK

Statistiken är sammanställd av A. Lennart Julin och omfattar resultat gjorda inomhus vintern 2019/2020.

60m

6.68 Henrik Larsson 99 IF Göta Sätra 11.2
6.71 Emmanuel Dawlson 92 Hammarby Växjö 22.2
6.71 Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge Växjö 23.2
6.74 Odain Rose 92 Spårvägen Växjö 22.2
6.75 Thomas Jones 01 Kyrkhult Växjö 22.2
6.77 Filip Schwartz 98 Mölndal Göteborg 1.3
6.81 Kasper Kadestål 99 Malmö Göteborg 1.3
6.82 Milo Wahlgren 02 AIK Göteborg 1.3
6.83 Grigorios Kyriakoudis 97 Hässelby Växjö 22.2
6.83 Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvall Växjö 22.2
6.84 Max Hrelja 98 Malmö Växjö 18.1
6.85 Thobias Montler 96 Malmö Växjö 18.1
6.86 Marcus Tornée 98 Helsingborg Göteborg 1.3
6.87 Jean Christian Zirignon 95 Malmö Göteborg 1.2
6.88 Jesper Hellström 95 Hässelby Sätra 11.2
6.89 Emil Johansson 02 Tureberg Göteborg 1.3
6.89 Zion Eriksson 02 Täby Bærum, NOR 8.2
6.90 Alexander Andreasson 99 Örgryte Göteborg 1.3
6.90 Patrik Andersson 91 Ullevi Växjö 22.2
6.91 Oliwer Danielsson 01 Ullevi Göteborg 11.1
6.91 Carl Bengtström 00 Örgryte Växjö 18.1
6.91 Alexander Hult 96 IF Göta Växjö 22.2
6.93 William Thor 00 Strand Göteborg 1.3
6.93 Björn Boström 87 Lund Växjö 22.2
6.94 Erik Johansson 01 Ullevi Göteborg 1.3
6.94 Tarley Allison 97 Mölndal Göteborg 1.3

200m

21.18 Kasper Kadestål 99 Malmö Växjö 22.2
21.26 Carl Bengtström 00 Örgryte Växjö 23.2
21.33 Erik Annerfalk 94 Ullevi Växjö 22.2
21.50 *Dennis Otieno 91 Hammarby Växjö 22.2
21.65 William Frobe 98 Täby Allston, MA 28.2
21.72 Anders Pihlblad 98 Örebro Växjö 22.2
21.77 Desmond Rogo 96 AIK Gävle 16.2
21.96 Emil Johansson 02 Tureberg Helsinki, FIN 9.2
22.03 Sidney Léger 02 Hammarby Aubière, FRA 26.1
22.06 Oskar Edlund 02 Täby Göteborg 1.2
22.07 Isak Andersson 96 Upsala Växjö 17.1
22.08 Olle Forslin 93 Hässelby Växjö 22.2
22.09 Alexander Lesser 93 Ullevi Växjö 22.2
22.10 Hampus Widlund 93 Växjö Växjö 17.1
22.27 Martin Selin 95 Ullevi Växjö 17.1
22.28 Viktor Wall 03 Hammarby Sätra 19.1
22.54 Rasmus Hugosson 01 Örebro Örebro 11.1
22.55 Isak Barrow 96 Ullevi Växjö 2.2
22.62 Eric Larsson 93 Örebro Uppsala 9.2
22.63 Ludvig All 02 Täby Göteborg 1.2
22.64 Sebastian Kadestål 96 Malmö Malmö 9.2
22.70 William Thor 00 Strand Växjö 22.2
22.72 Anton Bengtsson 99 Ullevi Göteborg 8.2
22.77 Isak Kristensen 00 Ullevi Växjö 17.1
22.77 Oscar Motta 98 Upsala Uppsala 9.2

400m

46.95 Carl Bengtström 00 Örgryte Göteborg 1.3
47.76 Emil Johansson 02 Tureberg Växjö 23.2
47.79 Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö Växjö 1.2
47.99 Oskar Edlund 02 Täby Sätra 11.2
48.11 Anton Sigurdsson 96 Malmö Växjö 1.2
48.37 Hampus Widlund 93 Växjö Växjö 23.2
48.39 Johan Claeson 01 Linköping Växjö 23.2
48.68 Felix Francois 90 Örgryte Växjö 18.1
49.17 Martin Selin 95 Ullevi Växjö 22.2
49.22 Gustav Gahne 01 Hässelby Sätra 11.2
49.26 William Frobe 98 Täby Albuquerque, NM 1.2
49.58 Markus Moberg 03 Hammarby Göteborg 1.3
49.80 Anton Bertilsson 99 Växjö Göteborg 1.3
49.93 Samuel Wiik 98 Örgryte Göteborg 1.3
50.01 Joakim Andersson 92 Trelleborg Huddinge 26.1
50.30 *Kristian Efremov 90 Spårvägen Växjö 22.2
50.36 Karl Wållgren 01 Lerum Göteborg 30.11
50.42 Anton Bengtsson 99 Ullevi Växjö 22.2
50.56 Albert Nygren 01 Upsala Uppsala 25.1
50.65 Filip Nilsson 92 Lund Bollnäs 1.2
50.70 Albin Hedén 01 IF Göta Bærum, NOR 18.1
50.84 Stefan Savic 02 Örgryte Göteborg 1.3
50.89 Fred Österblom 02 Täby Uppsala 7.2
50.94 Jakob Zäll 01 Ängelholm Göteborg 1.3
50.98 Henrik Franzén 03 Örebro Göteborg 1.3

800m

1:47.30 Andreas Kramer 97 Sävedalen Toruń, POL 8.2
1:48.03 Joakim Andersson 92 Spårvägen Sätra 11.2
1:48.72 Robin Rohlén 90 IFK Umeå Växjö 23.2
1:50.17 Felix Francois 90 Örgryte Helsinki, FIN 9.2
1:51.11 *Berhe Kidane 99 Eskilstuna Växjö 23.2
1:51.53 *Efrem Brhane 94 Västerås Sätra 11.2
1:51.91 Warsame Doley 98 Malmö Malmö 9.2
1:52.22 Anton Persson 96 Hässelby Växjö 23.2
1:52.36 Johan Eriksson 88 Tureberg Växjö 23.2
1:52.90 Benjamin Åberg 95 Hälle Sätra 11.2
1:53.10 Erik Martinsson 96 Gefle Växjö 22.2
1:53.12 Awet Mengsteab 95 Örgryte Minneapolis, MN 1.2
1:53.82 Björn Seifert 96 Upsala Sätra 11.2
1:54.29 Erik Djurberg 97 Hässelby Sätra 11.2
1:54.56 Anton Axelsson 01 Hässelby Växjö 22.2
1:54.66 Leo Magnusson 98 Sävedalen Göteborg 1.2
1:55.19 Simon Wallenlind 97 Mölndal Göteborg 1.2
1:55.46 Max Bechtel 01 Hässelby Göteborg 1.2
1:55.63 Elias Brink 01 Kville Göteborg 1.2
1:55.65 Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna Sätra 11.2
1:55.69 Johan Lamm 98 Mölndal Växjö 22.2
1:55.72 *Guus Winkelmolen 98 Tjalve Sätra 11.2
1:56.00 Henry Jacobson 99 Hammarby Växjö 22.2
1:56.40 Mattias Ohlsson 94 Heleneholm Göteborg 1.2
1:56.67 Axel Djurberg 99 Hässelby Uppsala 8.2

1500m

3:43.84 Suldan Hassan 98 Ullevi Sätra 11.2
3:45.40 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Sätra 11.2
3:45.75 Robin Rohlén 90 IFK Umeå Sätra 11.2
3:45.89 Elmar Engholm 92 Hässelby Sätra 11.2
3:49.45 Leo Magnusson 98 Sävedalen Sätra 11.2
3:49.84 Gustav Berlin 95 Hässelby Malmö 25.1
3:50.56 Warsame Doley 98 Malmö Malmö 25.1
3:50.57 Omar Ismail 00 Högby Malmö 25.1
3:51.17 *Efrem Brhane 94 Västerås Växjö 23.2
3:51.26 Mattias Ohlsson 94 Heleneholm Malmö 25.1
3:52.05 Omar Nuur 01 Växjö Göteborg 1.3
3:53.30 *Mohammad Reza 89 Spårvägen Huddinge 26.1
3:53.46 Emil Millán de la Oliva 01 Eskilstuna Göteborg 1.3
3:53.75 Gustav Nordling 97 Spårvägen Huddinge 26.1
3:54.15 Alexander Nilsson 95 Mölndal Växjö 23.2
3:54.80 Simon Wallenlind 97 Mölndal Malmö 25.1
3:55.93 *Ali Al-Janabi 94 Ullevi Göteborg 8.2
3:56.58 Erik Djurberg 97 Hässelby Huddinge 26.1
3:56.86 Staffan Ek 91 Malmö Växjö 18.1
3:57.22 Samuel Pihlström 01 Landehof Göteborg 1.3
3:57.25 Axel Djurberg 99 Hässelby Huddinge 26.1
3:58.34 Sharmarke Ahmed 02 Hälle Göteborg 1.3
3:59.71 Anders Grahl 87 Hälle Göteborg 8.2
3:59.85 Max Bechtel 01 Hässelby Göteborg 1.3
3:59.99 Jonatan Gustafsson 99 Örebro Göteborg 1.3

1 mile

4:09.34 Awet Mengsteab 95 Örgryte Lynchburg, VA 7.3
4:23.56 Markus Bohman 94 Örebro Örebro 23.1
4:26.66 Michael Welday 99 Stocksäter Örebro 23.1

3000m

7:48.34 Andreas Almgren 95 Tureberg Växjö 22.2
7:55.42 Suldan Hassan 98 Ullevi Mondeville, FRA 1.2
7:57.78 Kalle Berglund 96 Spårvägen Växjö 22.2
7:59.86 Simon Sundström 98 Lidingö Sollentuna 1.2
8:01.01 *Mohammad Reza 89 Spårvägen Sollentuna 1.2
8:02.46 *Karsten Meier 91 IFK Umeå Sollentuna 1.2
8:08.16 Emil Danielsson 97 Spårvägen Växjö 22.2
8:09.10 Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalen Helsinki, FIN 9.2
8:09.43 Emil Millán de la Oliva 01 Eskilstuna Växjö 22.2
8:12.75 *Efrem Brhane 94 Västerås Sollentuna 1.2
8:13.59 Daniel Lundgren 85 Tureberg Sätra 11.2
8:14.52 John Foitzik 91 Spårvägen Sollentuna 1.2
8:15.28 Archibald Casteel 96 Spårvägen Sollentuna 1.2
8:15.76 Johan Rogestedt 93 Stenungsund Sollentuna 1.2
8:16.42 Gustav Nordling 97 Spårvägen Växjö 22.2
8:20.57 Robin Rohlén 90 IFK Umeå Umeå 18.1
8:20.96 Elmar Engholm 92 Hässelby Växjö 22.2
8:21.08 Anders Grahl 87 Hälle Göteborg 1.2
8:21.56 Omar Nuur 01 Växjö Sätra 11.2
8:23.00 Tim Sundström 89 Örebro Växjö 22.2
8:25.17 Martin Regborn 92 Örebro Sollentuna 1.2
8:25.53 Axel Djurberg 99 Hässelby Växjö 22.2
8:26.65 Alexander Nilsson 95 Mölndal Sätra 11.2
8:28.19 Max Peter Bejmer 92 Hässelby Växjö 22.2
8:28.81 Erik Djurberg 97 Hässelby Sollentuna 1.2

5000m

15:25.9m Daniel Nöu 99 Täby Linköping 27.2
15:31.1m Per Wangel 91 Terrible Tuesdays Uppsala 20.12
15:34.7m Thomas Stevens 79 Mantra Sport Uppsala 20.12
15:36.4m Erik Widmark 95 Mantra Sport Uppsala 20.12
15:42.4m Emil Ohlsson 95 Roslagen Uppsala 20.12
15:45.2m Kristian Algers 75 Skogspojkarna Linköping 16.1
15:45.2m Joakim Thelin 87 Upsala Uppsala 20.12
15:48.6m Oskar Djärv 90 Mantra Sport Uppsala 20.12
överlång bana
14:39.54 Awet Mengsteab 95 Örgryte Brookings, SD 24.1

60m häck/106.7

7.75 Max Hrelja 98 Malmö Växjö 23.2
7.87 Jonathan Holm 94 Hammarby Växjö 23.2
7.94 Filip Björklund 98 Örgryte Växjö 23.2
7.94 Hampus Widlund 93 Växjö Växjö 23.2
7.97 ^Amir Shaker 89 Hammarby Växjö 23.2
7.99 Alexander Brorsson 90 Växjö Växjö 19.1
8.01 Marvin Tay 90 Spårvägen Växjö 23.2
8.02 Joel Bengtsson 99 Helsingborg Lubbock, TX 15.2
8.14 Petter Gustafsson 94 Hakarpspojkarna Växjö 19.1
8.18 Elias Martinsson 97 Mölndal Växjö 23.2
8.22 Oscar Hjerm 97 KA2 Växjö 23.2
8.24 Hannes Kvist Wirdmo 94 24Seven Växjö 19.1
8.26 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Sätra 19.1
8.27 Andreas Gustafsson 97 Upsala Örebro 11.1
8.32 Staffan Risberg 99 Tureberg Växjö 23.2
8.36 Marcus Nilsson 91 Högby Växjö 19.1
8.37 Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägen Umeå 15.1
8.37 Linus Boyer 95 Upsala Växjö 23.2
8.48 Rickard Willman 94 Västerås Sollentuna 22.1
8.49 Kevin Fankl 95 Örgryte Göteborg 8.2
8.52 Fredrik Kihlblom 98 Huddinge Uppsala 9.2
8.56 Philip Stömne 00 Valbo Örebro 11.1
8.60 David Adrian 98 Huddinge Göteborg 29.2
8.61 Simon Larsson 98 Ymer Sollentuna 2.2
8.65 Emil Uhlin 00 Falun Sollentuna 2.2

Höjd

2.15 Oskar Lundqvist 97 Upsala Sätra 11.2
2.13 Simon Wiklund 99 Wilske Växjö 19.1
2.13 Melwin Lycke Holm 04 Kil Helsinki, FIN 9.2
2.12 Emil Uhlin 00 Falun Växjö 22.2
2.07 Arvid Ryberg 98 IF Göta Göteborg 1.2
2.06 Elliot Duvert 03 Tureberg Malmö 26.1
2.05 Herman Olvik 96 Ullevi Växjö 22.2
2.05 Joakim Wadstein 00 Tjalve Växjö 22.2
2.05 Oliver Ericsson 01 Upsala Växjö 22.2
2.04 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Sollentuna 1.2
2.01 Carl af Forselles 01 Hässelby Sollentuna 1.2
2.01 Simon Larsson 98 Ymer Sollentuna 1.2
2.01 Adam Chiguer 91 Spårvägen Sätra 11.2
2.01 Olle Bång 02 Umedalen Umeå 9.2
2.00 Markus Asplund 98 IF Göta Göteborg 1.3
2.00 Samuel Fransson 00 Malmö Göteborg 1.3
2.00 Fredrik Sangberg 90 Örgryte Göteborg 5.3
1.97 Philip Stömne 00 Valbo Sätra 19.1
1.97 Adam Svensson 03 Malmö Växjö 19.1
1.97 Fabian Steene 03 Kville Växjö 19.1
1.97 Robin Jacobsson 98 Ullevi Växjö 22.2
1.96 Jonatan Borg 03 Hammarby Sätra 12.1
1.96 Vincent Arousell 03 Hässelby Sätra 15.2
1.95 Theodor Duvert 01 Tureberg Sätra 15.2
1.95 Erik Dahlberg 02 Tureberg Västerås 19.1

Stav

6.18 Armand Duplantis 99 Upsala Glasgow, GBR 15.2
5.52 Melker Svärd Jacobsson 94 Örgryte Toruń, POL 8.2
5.13 Simon Thor 00 Hässelby Sätra 25.1
5.10 Robin Jacobsson 98 Ullevi Helsinki, FIN 9.2
5.07 Oscar Janson 75 Ullevi Växjö 23.2
5.03 Carl Sténson 93 Hellas Sätra 25.1
5.00 Filip Gyllensten 92 Örgryte Malmö 25.1
4.98 Emil Carlsson 02 Växjö Växjö 18.1
4.90 Jonas Asplund 73 Märsta Göteborg 1.2
4.90 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Malmö 25.1
4.86 Carl af Forselles 01 Hässelby Göteborg 29.2
4.85 Marcus Nilsson 91 Högby Sollentuna 2.2
4.85 Dennis Fransson Bergetoft 92 Örebro Uppsala 8.2
4.83 Erik Thorstensson 89 Spårvägen Sätra 18.1
4.80 Rasmus Carlsson 88 Örebro Göteborg 1.2
4.80 Magnus Herstedt 98 Malmö Malmö 1.2
4.80 Micael Fagö 94 Växjö Växjö 1.2
4.61 Samuel Eriksson 02 Rånäs Göteborg 29.2
4.61 Teodor Borgius 03 Hammarby Göteborg 29.2
4.59 Carl-Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas Göteborg 29.2
4.56 Tobias Solberg 01 Hässelby Göteborg 29.2
4.55 Tim Svantesson 00 Nyköping Uppsala 8.2
4.53 Emil Uhlin 00 Falun Falun 16.2
4.53 Elliot Duvert 03 Tureberg Sätra 16.2
4.53 Oliver Lundström 03 Örebro Sätra 25.1

Längd

8.22 Thobias Montler 96 Malmö Växjö 23.2
7.57 Jesper Hellström 95 Hässelby Växjö 23.2
7.55 Andreas Carlsson 95 Ymer Reykjavík, ISL 2.2
7.42 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Växjö 23.2
7.30 Filip Björklund 98 Örgryte Göteborg 29.2
7.28 Erik Johansson 01 Ullevi Göteborg 29.2
7.23 Jonathan Hirsh 98 Örgryte Göteborg 29.2
7.20 Patric Hjort 93 Västerås Växjö 23.2
7.18 Andreas Gustafsson 97 Upsala Växjö 23.2
7.17 Carl af Forselles 01 Hässelby Sollentuna 1.2
7.17 Oskar Erixon 99 IF Göta Göteborg 29.2
7.15 Victor Pettersson 97 IF Göta Västerås 19.1
7.11 Rickard Willman 94 Västerås Karlstad 25.1
7.05 Melwin Lycke Holm 04 Kil Örebro 7.3
7.03 Oliver Ellström 03 IF Göta Sollentuna 1.2
7.00 Oliwer Danielsson 01 Ullevi Malmö 26.1
6.99 Tobias Carlryd 00 Örgryte Göteborg 29.2
6.96 Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 26.1
6.96 Victor Hering 03 Ullevi Göteborg 29.2
6.91 Alex Apelgrim 04 Örgryte Växjö 19.1
6.87 Marcus Nilsson 91 Högby Sollentuna 1.2
6.87 Daniel Örevik 97 Visby Gute Huddinge 24.1
6.82 Teodor Sobczyk 01 Hovslätt Sollentuna 1.2
6.81 Linus Leveau 97 Växjö Växjö 23.2
6.81 David Århammar 02 Lidingö Uppsala 8.2

Tresteg

16.36 Jesper Hellström 95 Hässelby Växjö 22.2
15.78 Erik Ehrlin 90 Hammarby Växjö 22.2
15.53 Gustaf Bålström 98 Ullevi Växjö 18.1
15.30 Artur Engström 96 Örgryte Växjö 22.2
15.05 Marcus Nyberg 97 Malmö Växjö 22.2
14.96 Markus Lundborg 99 Ullevi Växjö 22.2
14.91 Gabriel Wallmark 02 Örgryte Växjö 22.2
14.74 Antonis Dinopoulos 95 Upsala Uppsala 25.1
14.66 Lukas Edqvist 02 Örgryte Göteborg 1.3
14.59 Albin Boestad 97 Lidingö Sätra 15.2
14.49 Melker Manne 01 Ullevi Göteborg 1.3
14.43 Oskar Weidenholm 01 Mölndal Göteborg 8.2
14.29 Tim Svantesson 00 Nyköping Västerås 19.1
14.19 Gustav Tartu 02 Kville Göteborg 1.3
14.12 Melwin Lycke Holm 04 Kil Örebro 8.3
13.95 Tobias Carlryd 00 Örgryte Göteborg 1.3
13.88 Niklas Wall 03 Hammarby Göteborg 1.3
13.70 Victor Hering 03 Ullevi Göteborg 22.2
13.69 David Århammar 02 Lidingö Huddinge 25.1
13.58 Erik Olsson 89 Örgryte Göteborg 8.2
13.55 Patrick Hopkins 04 Alunda Örebro 8.3
13.53 Linus Jonsson 04 Hässelby Örebro 8.3
13.50 Simon Thor 00 Hässelby Göteborg 1.3
13.47 Aron Swartz 04 Östersund Örebro 8.3
13.38 Filip Lindh 01 Växjö Göteborg 1.3

Kula/7.26

21.15 Wictor Petersson 98 Malmö Göteborg 1.3
18.89 Viktor Gardenkrans 95 24Seven Växjö 22.2
18.59 Jesper Arbinge 97 Spårvägen Helsinki, FIN 9.2
18.35 Gabriel Heen 95 Hässelby Sätra 19.1
16.83 Niklas Lindstedt 93 Hässelby Sätra 11.2
16.73 Simon Pettersson 94 Hässelby Växjö 22.2
16.53 Arvid Mägi Theorin 01 Kville Växjö 22.2
16.51 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Uppsala 7.2
16.04 Sebastian Löschner 00 Spårvägen Göteborg 1.3
16.04 Andreas Eriksson 94 Heros Falun 30.11
15.93 Gustav Liberg 95 Ullevi Växjö 22.2
15.83 Jesper Ahlin 03 Tureberg Växjö 22.2
15.72 Lukas Björninger 00 Tureberg Göteborg 1.3
15.68 Ragnar Carlsson 00 Hässelby Göteborg 1.3
15.36 Ali Al-Saadi 95 Eskilstuna Sätra 15.2
14.86 Marcus Nilsson 91 Högby Växjö 18.1
14.19 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Sollentuna 1.2
14.02 Simon Lanngren 00 Sävedalen Göteborg 1.3
13.22 Rasmus Elfgaard 94 24Seven Växjö 18.1
13.09 Jeffrey Ige 83 Spårvägen Bollnäs 1.2
13.05 Simon Thor 00 Hässelby Sollentuna 1.2
13.00 Simon Larsson 98 Ymer Sollentuna 1.2
12.94 Kevin Fankl 95 Örgryte Växjö 18.1
12.89 Karl Ludvik 02 Tureberg Sollentuna 13.2
12.83 Stellan Back 75 Tureberg Sollentuna 18.12

Vikt/15.88

22.55 Elias Håkansson 92 Spårvägen Växjö/Ti 23.2
22.29 Ragnar Carlsson 00 Hässelby Växjö/Ti 23.2
20.12 Simon Pettersson 94 Hässelby Växjö/Ti 23.2
19.01 Ivar Moisander 00 Spårvägen Växjö/Ti 23.2
18.99 Alexander Larsson 94 Upsala Växjö/Ti 23.2
18.70 Robert Alneroth 84 Gefle Gävle 12.1
18.21 Tim Söderqvist 95 Hälle Uddevalla 7.2
17.71 Patrik Lindstedt 99 Hässelby Göteborg 29.2
17.29 Hugo Sörby 01 Upsala Uppsala 9.2
17.24 Karl Ludvik 02 Tureberg Sätra 15.2
16.68 Johannes Nilsson 98 Västerås Göteborg 29.2
16.23 William Lanndalen 01 Kville Växjö/Ti 23.2
15.44 Victor Wisén 01 Upsala Göteborg 29.2
14.58 Hampus Wallin 02 Hovslätt Göteborg 29.2
14.07 Fredrik Frunck 03 Tureberg Sollentuna 4.3
13.88 Alfons Haals 02 Västerås Västerås 19.1
13.70 Torgny Gustafsson 65 Strand Bollnäs 11.1
13.49 Mikael Nyström 71 Ösmo Nynäs Sätra 4.1
13.35 Martin Arnemar 82 Udd Malmö 29.2
13.06 Stellan Back 75 Tureberg Sollentuna 18.12
12.77 Simon Thor 00 Hässelby Göteborg 29.2
12.43 Emil Holm 01 Tureberg Göteborg 29.2
12.38 Robert Fabian 72 Herrljunga Uddevalla 4.1
11.78 Mikael Hernberg 82 IK Sisu Malmö 29.2
11.74 Lars-Göran Nylén 75 Tureberg Sätra 12.1

Sjukamp/M

5.808 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby Sollentuna 2.2
5.597 Marcus Nilsson 91 Högby Sollentuna 2.2
5.457 Andreas Gustafsson 97 Upsala Sollentuna 2.2
5.310 Emil Uhlin 00 Falun Sollentuna 2.2
5.080 Simon Thor 00 Hässelby Sollentuna 2.2
5.005 Simon Larsson 98 Ymer Sollentuna 2.2
4.886 Philip Stömne 00 Valbo Sollentuna 2.2
4.495 Karl Zuber 98 Nampa, ID 29.2

>