Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 3 mars 2021

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Övriga svenska arenatävlingar 2004

12.12 RIMBO (Luciasläggan) | Resultat

11.12 GÖTEBORG/S (Decembersläggan) | Resultat

3.11 STRÖMSUND (Kasttävling) | Resultat

7.10 STOCKHOLM/S (ALJ Open) | Resultat

5.10 STRÖMSUND (Kasttävling) | Resultat

3.10 SUNDSVALL (DM 10000m) | Resultat

30.9 SÄVEDALEN (Resultattävling) | Resultat

28.9 SÄVEDALEN (Resultattävling) | Resultat

26.9 HUDIKSVALL (Guldjakten) | Resultat

26.9 UDDEVALLA (Ungdomscup) | Resultat

26.9 LIDKÖPING (DM-UDM) | Resultat

25.9 LANDSKRONA (Kretsmästerskap) | Resultat

25.9 KALMAR (Kalmarspelen) | Resultat

25-26.9 GÄVLE (Höstmångkampen) | Resultat

25-26.9 ÖREBRO (UDM mångkamp) | Resultat

25.9 ENSKEDE (STH Cup-final) | Resultat

22.9 GÄVLE (Löparkväll 9) | Resultat

22.9 JÖNKÖPING (Septemberjakten) | Resultat

22.9 VÄXJÖ (Femkamp) | Resultat

21.9 GÖTEBORG/S (DM 10000m) | Resultat

21.9 GÄVLE (Minikvitter 4) | Resultat

19.9 LJUNGSBRO (Spar-Ljungsbrospelen) | Resultat

19.9 GÖTEBORG/S (UDM) | Resultat

19.9 LEKERYD (Kretsmästerskap) | Resultat

18-19.9 JÄRVSÖ (Lilla Olympiaden) | Resultat

18.9 TROLLHÄTTAN (Resultatchansen) | Resultat

18.9 VÄXJÖ (Växjö-OS) | Resultat

18-19.9 ÖSTHAMMAR (Upplandsserien) | Resultat
Dag 1

18-19.9 ÖSTHAMMAR (Upplandsserien) | Resultat
Dag 2

18.9 JÖNKÖPING (HIK-kampen) | Resultat

17.9 HAGFORS (KM) | Resultat
Osäkert tävlingsdatum

15.9 UDDEVALLA (KM) | Resultat

14.9-2.10 ÅHUS (Öppna Åhusmästerskapen) | Resultat

14.9 HALLUNDA | Resultat

14.9 KARLSTAD (Resultattävling) | Resultat

14.9 GÖTEBORG/S (DM) | Resultat

12.9 KARLSKRONA (Karlskronaspelen) | Resultat

12.9 VÄRNAMO (Lag-UDM) | Resultat

12.9 LERUM (UDM) | Resultat

12.9 SUNDSVALL (Sundsvallsmästerskapen) | Resultat

11.9 HUDDINGE (KM) | Resultat

11-12.9 HUDIKSVALL (Mittskandinaviska ungdomsmatchen) | Resultat

11.9 SKARA (Skarakampen) | Resultat

11-12.9 UDDEVALLA (Bohuskampen) | Resultat

11.9 UDDEVALLA (Lilla Bohusspelen) | Resultat

11-12.9 VALLENTUNA (JDM-UDM) | Resultat

11.9 VÄXJÖ (Lag-DM) | Resultat

11.9 NYKÖPING (Nya Nyköpingsspelen) | Resultat

11-12.9 VELLINGE (Skånska Ungdomsspelen) | Resultat

11.9 VÄSTERÅS (Mini Gurkan) | Resultat

11-12.9 LUDVIKA (Svealands 13/14 år) | Resultat
Definitiv lista

9.9 GÖTEBORG/S (DM) | Resultat

8.9 STRÖMSUND (Onsdagstävling) | Resultat

8.9 NORRTÄLJE (4H:s Ungdomsspel) | Resultat

8.9 GÄVLE (UDM stafett m m) | Resultat

7.9 BOLLNÄS (Team Sportia Cup) | Resultat

7.9 SANDVIKEN (Gästrike Cup 10) | Resultat

7.9 STOCKHOLM/K (Spårvägens säsongsavslutning) | Resultat

6.9 EKSJÖ | Resultat

5.9 LINKÖPING (Linköpings-OS) | Resultat

4-5.9 LUND (Sydsvenska Ungdomsspelen) | Resultat

4.9 ÖRNSKÖLDSVIK (Öppna KM) | Resultat

4-5.9 TÄBY (Täby Open) | Resultat
Dag 1

4-5.9 TÄBY (Täby Open) | Resultat
Dag 2

4.9 ÄRLA (KM) | Resultat

2.9 SKELLEFTEÅ (DM 10000m) | Resultat

2.9 GÄVLE (Minikvitter) | Resultat

2.9 SÄTRA (JDM-UDM kast) | Resultat

1.9 LJUNGSBRO (Finkampen) | Resultat

1.9 STOCKHOLM/K (Löparnas kväll) | Resultat

31.8 ENSKEDE (Höstproppen) | Resultat

31.8 GÄVLE (Gästrike Cup 9) | Resultat

31.8 FALKÖPING (DM 10000m) | Resultat

31.8 HUDIKSVALL (Team Sportia Cup) | Resultat

31.8 MJÖLBY (DM 10000m) | Resultat

30.8 KÖPING (Arbogaserien 4) | Resultat

30.8 SUNDSVALL (DM 5000m) | Resultat

29.8 LULEÅ (Nyckelkampen) | Resultat

28.8 KARLSTAD (Götas Ungdomsspel) | Resultat

28.8 ANGERED (Angeredsspelen) | Resultat

28.8 NORRTÄLJE (800m-test) | Resultat

28-29.8 HALMSTAD (Götalands 13/14 år) | Resultat

28.8 FJUGESTA (Bergavallskampen) | Resultat

28-29.8 KROKOM (Norrlands 13/14 år) | Resultat

28-29.8 UPPSALA (UDM) | Resultat
Pojkar

28-29.8 UPPSALA (UDM) | Resultat
Flickor

26.8 EKSJÖ (Ungdomstävling) | Resultat

25.8 BOLLNÄS (Guldjakt) | Resultat

25.8 SUNDSVALL (Arenaserien) | Resultat

25.8 STOCKHOLM/S (Tjejernas kväll) | Resultat

25.8 GÄVLE (Löparkväll 7) | Resultat

24.8 VALBO (Gästrike Cup 8) | Resultat

24.8 ENKÖPING (DM) | Resultat

24.8 SÖDERHAMN (TS-cupen) | Resultat

23.8 VÄXJÖ (Lag-UDM) | Resultat

23.8 FELLINGSBRO (Arbogaserien 3) | Resultat

22.8 KRISTINEHAMN (Brokampen) | Resultat
Pojkar

22.8 KRISTINEHAMN (Brokampen) | Resultat
Flickor

22.8 EKSJÖ (Lag-UDM) | Resultat

22.8 ULLÅNGER (Edward Wallins Minne) | Resultat

22.8 ÖSTHAMMAR (Pentangeln) | Resultat

22.8 HELSINGBORG (Skånecupen) | Resultat

22.8 LUDVIKA (Ludvika Kulkarneval) | Resultat

22.8 LERUM (Stonehill Games) | Resultat

22.8 HUDIKSVALL (Strands Ungdomsspel) | Resultat

22.8 VARBERG (Getabocksspelen) | Resultat

21-22.8 ENSKEDE (UDM) | Resultat

21.8 FALKÖPING (Odenspelen) | Resultat

21.8 OSKARSHAMN (Oskarshamnsspelen) | Resultat

21-22.8 NORRKÖPING (Surbullespelen) | Resultat

21-22.8 GARPHYTTAN (JDM-UDM) | Resultat

21-22.8 BODEN (UDM) | Resultat

21-22.8 ESKILSTUNA (DM-UDM) | Resultat

21-22.8 SUNDSVALL (Resultattävling) | Resultat

19.8 SÄVEDALEN (Sävedalens Hösttävling) | Resultat

19.8 SKELLEFTEÅ (PRK) | Resultat

18.8 LIKENÄS (Likenässpelen) | Resultat

18.8 VISBY (DM 10000m) | Resultat

18.8 SUNDSVALL (Arenaserien) | Resultat

17.8 SÖDERHAMN (DM) | Resultat

17.8 MJÖLBY (KM 5000m) | Resultat

17.8 GLANSHAMMAR (DM 10000m) | Resultat

17.8 GÄVLE (Gästrike Cup 7) | Resultat

17.8 UPPSALA (DM) | Resultat

17-19.8 STOCKHOLM/S (Fredrikshofsspelen) | Resultat

15.8 KUNGÄLV | Resultat

14.8 NYNÄSHAMN (Nynässpelen) | Resultat

14-15.8 MALMÖ/He (Heleneholmsspelen) | Resultat

13.8 SUNDSVALL (Prova på bana) | Resultat

12.8 SKELLEFTEÅ (PRK) | Resultat

12.8 GÄVLE (Minikvitter) | Resultat

11.8 GÄVLE (Löparkväll 6) | Resultat

11.8 VISBY (Augustispelen) | Resultat

10.8 ED (Vildmarksspelen) | Resultat

10.8 ÖSTHAMMAR (VDM m m) | Resultat

10.8 HOFORS (Gästrike Cup 6) | Resultat

10.8 HUDDINGE (Viking Line-spelen) | Resultat

10.8 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat

8.8 SIMRISHAMN (Österlenspelen) | Resultat

8.8 EKSJÖ (Ränneborgsspelen) | Resultat

7.8 NÄSSJÖ (Sisuspelen) | Resultat
Manligt

7.8 NÄSSJÖ (Sisuspelen) | Resultat
Kvinnligt

7.8 ESKILSTUNA (PEAB Ungdomsspel) | Resultat

7-8.8 GÄVLE (UDM) | Resultat

7.8 BORÅS (UDM) | Resultat

7.8 INSJÖN (Sparbanksspelen) | Resultat

5.8 GÄVLE (Kastkvitter) | Resultat

4.8 GÄVLE (DM) | Resultat

3.8 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap 10000m) | Resultat

31.7-1.8 VILLSTAD (Kräftspelen) | Resultat

31.7-1.8 HÄRNÖSAND (Öbackaspelen) | Resultat

31.7-1.8 ÄNGELHOLM (Engelholmsspelen) | Resultat
Dag 1

31.7-1.8 UDDEVALLA (Bohusspelen) | Resultat

31.7-1.8 KROKOM (Waplanspelen) | Resultat

31.7-1.8 SKELLEFTEÅ (Skelleftespelen) | Resultat

31.7-1.8 KIL (Goliatspelen) | Resultat

30.7-1.8 VÄSTERÅS (Gurkspelen) | Resultat
Dag 1 & 2

30-31.7 VISBY (B7 Games) | Resultat
OBS! Det är som synes tyvärr inte fullständiga resultat.

27.7 SÄVEDALEN (Vallhamra GP) | Resultat

25.7 FILIPSTAD (Ferlinkampen) | Resultat

24.7 ÖREBO (KFUM-spelen) | Resultat

24-25.7 KARLSKRONA (Rosenbomspelen) | Resultat
Dag 1

24-25.7 HÄSSLEHOLM (HAIS-spelen) | Resultat

24-25.7 SÖDERHAMN (Lilla Söderhamnsgalan) | Resultat
Dag 1

24.7 GÄVLE (Julikastet) | Resultat

24-25.7 ARVIKA (Stjärnspelen) | Resultat

24-25.7 SÖDERHAMN (Lilla Söderhamnsgalan) | Resultat
Dag 2

24-25.7 KARLSKRONA (Rosenbomspelen) | Resultat
Dag 2

21.7 NORRKÖPING (Löparnas Kväll) | Resultat

21.7 KALMAR (Sommarspelen) | Resultat

21.7 VISBY (Onsdagstävling) | Resultat

18.7 BÅSTAD (Lindorffgalan)
M Höjd: 1) Jacques Freitag RSA 231, 2) Staffan Strand Hässelby 224, 3) Grzegorz Sposob POL & Oskari Frösén FIN 220, 5) Pavel Fomenko RUS 220, 6) Joan Charmant FRA 212, -) Andrej Tjubsa BLR X.
K Höjd: 1) Blanka Vlasic CRO 202, 2) Inga Babakova UKR 195, 3) Tatiana Efimenko KGZ 192, 4) Melanie Skotnik GER 184, 5) Emma Green Örgryte 184, 6) Amy Acuff USA 184, 7) Kajsa Bergqvist Tureberg 180.

17.7 ESKILSTUNA ("Lagkamp") | Resultat

16-18.7 GÄVLE (Valbo Games) | Resultat
Definitiv lista

16-18.7 HALMSTAD (Laxaspelen) | Resultat

14.7 VISBY (Onsdagstävling) | Resultat

13.7 HÖGBY (Ölandsspelen) | Resultat

13.7 ÖSTHAMMAR | Resultat

11.7 GÄVLE (Semesterkvitter) | Resultat

10-11.7 STRÖMSTAD (Räkanspelen) | Resultat

10-11.7 ENKÖPING (Enaspelen) | Resultat

10.7 ÖSTHAMMAR (Kastfemkamp) | Resultat

10.7 BOLLNÄS (Bollnässpelen) | Resultat

9-11.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat
Dag 3

9-11.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat
Dag 2

9-11.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat
Dag 1

8.7 SOLLEFTEÅ (Nipkastet 2) | Resultat

7.7 OSKARSHAMN (Personliga Rekordens Kväll) | Resultat

7.7 VISBY (Onsdagstävling) | Resultat

7.7 STRÖMSUND (Dunderkastet) | Resultat

7.7 HOFORS (Löparkväll 5) | Resultat

2-4.7 GÖTEBORG/U (Världsungdomsspelen) | Resultat

3-4.7 UPPSALA (Bospararspelen) | Resultat
Dag 1

3-4.7 UPPSALA (Bospararspelen) | Resultat
Dag 2

3-4.7 BOTTNARYD (Bottnarydskastet) | Resultat

30.6-1.7 KALMAR (Vänortsspel) | Resultat

30.6 GÄVLE (DM) | Resultat

29.6 GLANSHAMMAR (DM) | Resultat

29.6 ÖRNSKÖLDSVIK (Vingarnas kvällstävling) | Resultat

28.6 GÄVLE (Löparkväll 4) | Resultat

28.6 HUDIKSVALL (DM) | Resultat

27.6 KUNGÄLV (Trekungamötet) | Resultat

24.6 LERUM (En Midsommarnattsdröm) | Resultat

24.6 ÖSTHAMMAR (U-Roslagsmästerskap) | Resultat

23.6 GÄVLE (Löparkväll 3) | Resultat

23.6 VÄSTERÅS (Västerås Games) | Resultat

23.6 KATRINEHOLM (Unusual Games) | Resultat

23.6 JÖNKÖPING (Vätterspelen) | Resultat

23.6 STRÖMSUND | Resultat

23.6 STRÖMSUND (ÖPiaden) | Resultat

23.6 NORRTÄLJE (DM) | Resultat

23.6 VISBY (Midsommarträffen) | Resultat

23.6 FRÄNDEFORS (Frendevispelen) | Resultat

22-23.6 GLANSHAMMAR (DM) | Resultat

22-23.6 MOTALA (DM) | Resultat

22.6 GÄVLE (Kastkvitter) | Resultat

20.6 LUDVIKA (Lilla Ludvikaspelen) | Resultat

20.6 GARPHYTTAN (Kilsbergskampen) | Resultat

20.6 SÄFFLE (Säfflespelen) | Resultat

20.6 TROLLBÄCKEN (Tyresö Ungdomsspel) | Resultat

19-20.6 VELLINGE (Finish Games) | Resultat

19-20.6 SOLLEFTEÅ (Norrlandsmästerskapen) | Resultat

19-20.6 ESKILSTUNA (Mälarspelen) | Resultat

19.6 KVARNSVEDEN (BT Games) | Resultat

19-20.6 KARLSHAMN (Östersjöspelen) | Resultat

19-20.6 VILLSTAD (JDM-UDM-VDM) | Resultat

19.6 HUDDINGE (Huddingespelen) | Resultat

19.6 GÖTEBORG/R (Kvilles Vårtävling) | Resultat

19.6 TROLLHÄTTAN (McDonaldsspelen) | Resultat

19-20.6 KÖPING (UDM) | Resultat
Dag 1

19-20.6 KÖPING (UDM) | Resultat
Dag 2

16.6 NORRTÄLJE (McDonalds Cup) | Resultat

16.6 OSKARSHAMN (Knattespelen) | Resultat

16.6 NYBRO | Resultat

16.6 STOCKHOLM/K (Sommarspelen) | Resultat

16.6 NYKÖPING (JDM-VDM) | Resultat

16.6 GÄVLE (DM) | Resultat

16.6 ULRICEHAMN (Ulrikaträffen) | Resultat

15.6 MJÖLBY (KM 3000m) | Resultat

15.6 FJUGESTA | Resultat

15-16.6 NORRKÖPING (UDM) | Resultat

15.6 BOLLNÄS (DM) | Resultat

15.6 SKÖVDE (DM 5000m) | Resultat

14.6 GÄVLE (Släggkvitter) | Resultat

13.6 HUDDINGE (Veterankastfemkamp) | Resultat

13.6 KARLSKOGA (Nobelspelen) | Resultat

13.6 LILLA EDET (Edetspelen) | Resultat

13.6 KATRINEHOLM (Katrineholmsspelen) | Resultat

12.6 ESKILSTUNA | Resultat

12-13.6 TRELLEBORG (Trelleborgsspelen) | Resultat

12-13.6 ÖSTERSUND (Storsjöspelen) | Resultat

12-13.6 UDDEVALLA (DM-VDM) | Resultat

12.6 NYKÖPING (Mästarmöte i kast) | Resultat

12.6 OSKARSHAMN (DM 10000m) | Resultat

12.6 LIDKÖPING (Vänerspelen) | Resultat

9.6 KOVLAND (Arenaserien) | Resultat

9.6 KOVLAND (Arenaserien) | Resultat

9.6 NYBRO | Resultat

8-10.6 ENSKEDE (DM) | Resultat

8.6 SANDVIKEN (Gästrike Cup 5) | Resultat

8.6 ÖSTHAMMAR (VDM) | Resultat

6.6 KLIPPAN (Melittaspelen) | Resultat

6.6 KIL (Nya Kilsspelen) | Resultat

6.6 BODEN (Bodens Sommarspel) | Resultat

6.6 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap ungdom) | Resultat

5-6.6 SÄVEDALEN (Sävedalsspelen) | Resultat

5.6 ENSKEDE (Hammarby Ungdomsspel) | Resultat

5-6.6 UMEÅ (DM) | Resultat
Dag 1

5-6.6 UMEÅ (DM) | Resultat
Dag 2

5-6.6 FINSPÅNG (Grosvadskampen) | Resultat

5.6 KAXHOLMEN | Resultat

5.6 VEDEVÅG (WIF-spelen) | Resultat

5.6 VÄXJÖ (Smålands Ungdomsspel) | Resultat

5.6 VÄSTERÅS/Ap (Släggkarnevalen) | Resultat

5.6 KILAFORS (Lilla Knöttasspelen) | Resultat

3.6 ÖSTHAMMAR | Resultat

2.6 VALLENTUNA (Sommar-Öset) | Resultat

2.6 NYBRO | Resultat

2.6 MÖLNDAL (DM stafett) | Resultat

2.6 GÄVLE (Löparkvitter) | Resultat

2.6 UMEÅ (Noliacupen 1) | Resultat

2.6 BOLLNÄS (Guldjakten) | Resultat

1 & 8.6 HALLUNDA (VDM) | Resultat

1.6 GÄVLE (Gästrike Cup 4) | Resultat

31.5 VÄRNAMO (WSK-spelen) | Resultat

31.5 TRELLEBORG (Harry Olofssons Minne) | Resultat

31.5 SOLLEFTEÅ (Trollkampen) | Resultat

31.5 ALINGSÅS (WM-spelen) | Resultat

29-30.5 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 1

29-30.5 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 2

29.5 KATRINEHOLM (UDM mångkamp) | Resultat

29-30.5 LERUM (Lerumskampen) | Resultat

27.5 ÖSTHAMMAR | Resultat

27.5 SKELLEFTEÅ (PRK) | Resultat

26.5 ÖSTERSUND (ÖPiaden 1) | Resultat

26.5 SIMRISHAMN (Kretsserie) | Resultat

26.5 ESLÖV (VDM) | Resultat

26.5 NORRTÄLJE (4H-spelen 3) | Resultat

26.5 GÄVLE (bl a DM stafett) | Resultat

25.5 BOLLNÄS (Team Sportia Cup) | Resultat

25.5 HOFORS (Gästrike Cup 3) | Resultat

25.5 JÖNKÖPING (Råslättspelen) | Resultat

25.5 KARLSKRONA (DM-VDM) | Resultat

25.5 MJÖLBY | Resultat

23.5 STOCKHOLM/K (Sundbybergs Ungdomsspel) | Resultat

23.5 ALVESTA (Virdaspelen) | Resultat

23.5 ÖREBRO (Swedish Pole Vault Challenge) | Resultat

23.5 KUNGSÄNGEN | Resultat

23.5 SKARA (KM Istrum) | Resultat

23.5 GÄVLE (Sven Lundgrens Minne) | Resultat

22.5 KALMAR (Lag-UDM) | Resultat
Flickor.

22.5 KALMAR (Lag-UDM) | Resultat
Pojkar.

22-23.5 UPPSALA (Upplandsserien) | Resultat

22.5 LULEÅ (May-Day Competition) | Resultat

22.5 BORÅS (Knallespelen) | Resultat

22-23.5 MALMÖ/S (Malmöspelen) | Resultat

22.5 TORSBY (Boregalan) | Resultat

22.5 MOTALA (Platenspelen) | Resultat

22-23.5 SUNDSVALL (Mittnorden Cup) | Resultat

22.5 SKELLEFTEÅ (Kasttävling) | Resultat

22-23.5 HUDDINGE (UDM mångkamp) | Resultat

20.5 ENSKEDE (Lindens Ungdomsspel) | Resultat

20.5 ÖSTHAMMAR | Resultat

20.5 ÖRNSKÖLDSVIK (Ungdomsdistriktsmatch) | Resultat

20.5 GLANSHAMMAR (GIF-spelen) | Resultat

20.5 OSKARSHAMN (Länsmästerskap) | Resultat

19.5 JÖNKÖPING (Lag-UDM) | Resultat

19.5 NORRTÄLJE (4H-spelen 2) | Resultat

18.5 HALLUNDA (VDM) | Resultat

18.5 BOLLNÄS (DM 10000m) | Resultat

18.5 VÄXJÖ | Resultat

18.5 GÄVLE (GD/GIF finalen) | Resultat

17.5 LISTA (Eskilstunaserien) | Resultat

16.5 VÄSTERÅS | Resultat

16.5 ESLÖV (Findus Pannkaksspel) | Resultat

16.5 SKÖVDE (Hagens Ungdomsspel) | Resultat

16.5 VRETSTORP (Stocksäterspelen) | Resultat

16.5 DANDERYD (Danderyds Ungdomsspel) | Resultat

16.5 RIMBO (4H-spelen kast) | Resultat

15.5 NORRKÖPING (Norrköping Games) | Resultat

15.5 ENSKEDE (HellasKastet) | Resultat

15.5 SKRUV (Marknadsspelen) | Resultat

15.5 HÄRNÖSAND (Spjutfestivalen) | Resultat

15.5 FALUN (Scandicspelen) | Resultat

15.5 BROTTBY (Brottbyiaden) | Resultat

13.5 SKELLEFTEÅ (PRK) | Resultat

12.5 HUDDINGE (Våryra 2) | Resultat

12.5 GÄVLE (Löparkväll 1) | Resultat

12.5 NORRTÄLJE (4H-spelen 1) | Resultat

12.5 KARLSHAMN (DM) | Resultat

12.5 TIMRÅ (Arenaserien) | Resultat

11.5 MJÖLBY | Resultat

11.5 GÄVLE (Gästrike Cup 2) | Resultat

9.5 OLOFSTRÖM (Listermästerskapen) | Resultat

9.5 HÄSSLEHOLM (Vårkampen) | Resultat
Pojkar

9.5 HÄSSLEHOLM (Vårkampen) | Resultat
Flickor

9.5 ENSKEDE (Linnéaspelen) | Resultat

9.5 EKSJÖ (Lag-DM) | Resultat

9.5 GÄVLE (Personliga Rekordens Dag) | Resultat

9.5 KALMAR (Lag-DM) | Resultat

9.5 STENUNGSUND (Borealisspelen) | Resultat

9.5 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

8.5 STOCKHOLM/K (Brommaspelen) | Resultat

8.5 JÖNKÖPING (Junespelen) | Resultat

8.5 HUDDINGE (Tiotusen meter) | Resultat

8.5 NORRKÖPING (Tjalvespelen) | Resultat

8.5 BOLLNÄS (Svenssonkastet) | Resultat

8.5 HUDDINGE (Back on field) | Resultat

8.5 KARLSHAMN (Sparbanken Cup) | Resultat

8.5 SOLLEFTEÅ (Nipkastet 1) | Resultat

5.5 HUDDINGE (Våryra 1) | Resultat

4.5 GÄVLE (Gästrikecup 1) | Resultat

1-2.5 VILLSTAD (DoWin Cup) | Resultat

1.5 FALKÖPING (Kasttävling) | Resultat

1.5 ÖSTHAMMAR | Resultat

25.4 GÖTEBORG/S-K (Vårkasttävling) | Resultat

25.4 TRELLEBORG (Palmkastet) | Resultat

24.4 TRELLEBORG (Startskottet) | Resultat

17.4 RIMBO (Påsksläggan) | Resultat

16.4 STRÖMSUND (Aprilkastet) | Resultat

22.2 GÖTEBORG/S-K (Vinterkastet) | Resultat

Resultat 1998-juni 2020

Resultat 2004

Välj år

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands
Veckans grenar


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

>