Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 3 mars 2021

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Övriga svenska arenatävlingar 2005

11.12 RIMBO (Luciasläggan) | Resultat

13.11 RIMBO (Novemberkastet) | Resultat

16.10 BOLLNÄS (Kasttävling) | Resultat

16.10 RIMBO (Oktoberkastet) | Resultat

7-8.10 HÖGBY (Sista chansen) | Resultat

5.10 ESLÖV (Kasttävling) | Resultat

5.10 STOCKHOLM/S (ALJ Open Light) | Resultat

2.10 HÖGBY (Ölandsmästerskapen) | Resultat

2.10 LIDKÖPING (DM & Ungdomsklubbmatch) | Resultat

27.9 UDDEVALLA (Skol-DM) | Resultat

25.9 TROLLHÄTTAN (Resultatchansen) | Resultat

25.9 KLIPPAN (Kretsmästerskap) | Resultat

25.9 KALMAR (Kalmarspelen) | Resultat

24.9 GÄVLE (Lilla höstmångkampen) | Resultat

24.9 VÄXJÖ (Växjöolympiaden) | Resultat

24-25.9 ÖREBRO (UDM mångkamp) | Resultat

24.9 SÖDERTÄLJE (ÖST-kampen 1) | Resultat

24.9 UPPSALA (Upplandsserien) | Resultat

24-25.9 UMEÅ (Kasttävling) | Resultat

24.9 ÄRLA (KM) | Resultat

18.9 LJUNGSBRO (Ljungsbrospelen) | Resultat

18.9 LERUM (UDM) | Resultat

18.9 KARLSKRONA (Karlskronaspelen) | Resultat

18.9 VÄRNAMO (Lag-DM) | Resultat

17.9 UMEÅ (Öppna kommunmästerskap) | Resultat

17.9 SÄTRA (Spårvägens säsongsavslutning) | Resultat

17-18.9 JÄRVSÖ (Lilla Olympiaden) | Resultat

17-18.9 ESLÖV (UDM mångkamp) | Resultat

17-18.9 GÄVLE (Höstmångkampen) | Resultat

17.9 ÖRNSKÖLDSVIK (Öppna KM) | Resultat

17-18.9 GLANSHAMMAR (Svealands 13/14 år) | Resultat

17.9 YSTAD (Ungdomsdistriktsmatch) | Resultat

17.9 ALINGSÅS (WM-spelen) | Resultat

17.9 KALMAR (Lag-UDM) | Resultat

17.9 UDDEVALLA (Lilla Bohusspelen) | Resultat

17-18.9 VILLSTAD (KM) | Resultat

13.9 KALMAR | Resultat

13.9-1.10 ÅHUS (Öppna Åhusmästerskapen) | Resultat

13.9 HALLUNDA (10000m) | Resultat

13-14.9 KARLSKRONA (UDM mångkamp) | Resultat

13.9 SOLLENTUNA (Sollentuna skolmästerskap) | Resultat

11.9 TROLLBÄCKEN (Hanvikens ungdomsspel) | Resultat

11.9 NÄSSJÖ (Höglandsolympiaden) | Resultat

10-11.9 KATRINEHOLM (Mångkamp) | Resultat

10-11.9 VELLINGE (Skånska ungdomsspelen) | Resultat

10.9 VÄSTERÅS (MiniGurkan) | Resultat

10-11.9 LIDKÖPING (Götalands 13/14 år) | Resultat

8.9 EKSJÖ (Torsdagstävling 1) | Resultat

8.9 BORÅS (Resultattävling 2) | Resultat

8.9 SÄVEDALEN (Sävedalens hösttävling) | Resultat

7.9 GÖTEBORG/S (Resultattävling) | Resultat

7.9 MJÖLBY (KM 3000m) | Resultat

7.9 GÄVLE (Löparkväll 8) | Resultat

7.9 UPPSALA (Fritidsserien) | Resultat

7.9 NORRTÄLJE (4H:s ungdomsspel) | Resultat

7.9 SÄTRA (Höstproppen) | Resultat

6.9 BOLLNÄS (Team Sportia Cup) | Resultat

6.9 GÄVLE (Gästrike Cup 10) | Resultat

4.9 HUDIKSVALL (Guldjakten) | Resultat

4.9 JÖNKÖPING (HIK-kampen) | Resultat

4.9 MORA (Moraspelen) | Resultat

4.9 NORRKÖPING (Kasttävling) | Resultat

4.9 SÄTRA (Sätrakastet) | Resultat

4.9 ÖREBRO (Hammer Trophy 3) | Resultat

4.9 STRÖMSTAD (Nordbohuslänska mästerskapen) | Resultat

4.9 OLOFSTRÖM | Resultat

3-4.9 SKRUV (DM mångkamp) | Resultat
Grenresultat

3-4.9 SKRUV (DM mångkamp) | Resultat
Sammanlagt

3-4.9 LUND (Sydsvenska ungdomsspelen) | Resultat
Dag 2

3.9 SKARA (Skarakampen) | Resultat

3-4.9 LUND (Sydsvenska ungdomsspelen) | Resultat
Dag 1

3.9 FJUGESTA (Bergavallskampen) | Resultat

3-4.9 SOLLEFTEÅ (Norrlands 13/14 år) | Resultat

3-4.9 SUNNE (DM-UDM) | Resultat

1.9 SÄVEDALEN (Resultattävling) | Resultat

1-3.9 GÖTEBORG/S (Resultattävlingar) | Resultat

1.9 BORÅS (Resultattävling 1) | Resultat

31.8 UMEÅ (Noliacupen 4) | Resultat

31.8 ESKILSTUNA (DM 10000m) | Resultat

31.8 KÖPING (Arbogaserien 4) | Resultat

31.8 SUNNE (DM 10000m) | Resultat

31.8 ÖREBRO (Hammer Trophy 2) | Resultat

31.8 STOCKHOLM/K (Löparnas kväll) | Resultat

31.8 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap 10000m) | Resultat

30.8 SÄVEDALEN | Resultat

30.8 HUDDINGE (Viking Line-spelen) | Resultat

30.8 GÄVLE (Gästrike Cup 9) | Resultat

27-28.8 UPPSALA (UDM) | Resultat

27-28.8 GÄVLE (UDM) | Resultat

27.8 GÖTEBORG/U (Energikampen) | Resultat
Stafetterna.

27-28.8 TÄBY (Täby Open) | Resultat
Dag 1

27-28.8 NYKÖPING (Nya Nyköpingsspelen) | Resultat

27.8 KARLSTAD (Götas ungdomsspel) | Resultat

27-28.8 TÄBY (Täby Open) | Resultat
Dag 2

26.8 GÖTEBORG/S (Energikampen) | Resultat

25.8 STOCKHOLM/S (Tjejernas kväll) | Resultat

25.8 ARBOGA (Arbogaserien 3) | Resultat

24.8 GÖTEBORG/U (DM stafett) | Resultat

24.8 GÄVLE (Löparkväll 7 & DM 10000m) | Resultat

24-25.8 GARPHYTTAN (Distriktsserien) | Resultat

24.8 ENKÖPING (DM) | Resultat

24.8 BOLLNÄS (Guldjakten) | Resultat

23.8 MORA (DM 10000m) | Resultat

23-24.8 HUDDINGE (DM stafett) | Resultat

23.8 TROLLHÄTTAN (DM 10000m) | Resultat

23.8 YSTAD (Kretsmästerskap) | Resultat

22-23.8 FALUN (Ungdomsmångkamp) | Resultat

21.8 GÖTEBORG/S (UDM) | Resultat

21.8 ED (Vildmarksspelen) | Resultat

21.8 PITEÅ (Piteå ungdomsspel) | Resultat

21.8 VARBERG (Getabocksspelen) | Resultat

21.8 EKSJÖ (Lag-UDM) | Resultat

20-21.8 ÖSTERSUND (ÖPiaden final) | Resultat

20.8 UPPSALA (UNT-cupen) | Resultat

20-21.8 NORRKÖPING (Surbullespelen) | Resultat

20.8 TIMRÅ (NU-spelen) | Resultat

20.8 VÄXJÖ (Lag-UDM) | Resultat

20-21.8 ÖREBRO (UDM) | Resultat

20-21.8 SÄTRA (UDM 12-14 år) | Resultat

20.8 FALKÖPING (Odenspelen) | Resultat

20.8 INSJÖN (Sparbanksspelen) | Resultat

18.8 SOLLEFTEÅ (Kvällstävling) | Resultat
Allt utom spjut.

18.8 SOLLEFTEÅ (Kvällstävling) | Resultat
Spjut.

18.8 GÄVLE (UDM stafett) | Resultat

18-19.8 STOCKHOLM/S (Fredrikshofsspelen) | Resultat

17.8 STRÖMSUND (Onsdagstävling) | Resultat

17.8 NORRTÄLJE (Roslagsmästerskap ungdom) | Resultat

17.8 ÖRBYHUS (Nordupplandsmästerskapen) | Resultat

16.8 HOFORS (Gästike Cup 7) | Resultat

16.8 UPPSALA (DM) | Resultat

16.8 MJÖLBY (DM 10000m) | Resultat

16.8 SKELLEFTEÅ (PRK 3) | Resultat

16.8 GARPHYTTAN (DM 10000m) | Resultat

15.8 KROKOM (ÖPiaden 4 + DM 10000m) | Resultat

14.8 KRISTINEHAMN (Brokampen) | Resultat

13-14.8 MALMÖ/He (Heleneholmsspelen) | Resultat

13.8 ÖRNSKÖLDSVIK (Vingaspelen) | Resultat

13.8 NYNÄSHAMN (Nynässpelen) | Resultat

13.8 LULEÅ (Nyckelkampen) | Resultat

10.8 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

10.8 GÄVLE (Löparkväll 6) | Resultat

9.8 GÄVLE (Gästrike Cup 6) | Resultat

9.8 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat

9.8 MJÖLBY (KM 5000m) | Resultat

7.8 SKÖVDE (UDM) | Resultat

7.8 KIL (Goliatspelen) | Resultat

7.8 VÄSTERÅS (Pentangeln) | Resultat

7.8 ÄNGELHOLM (Engelholmsspelen) | Resultat

7.8 ÖREBRO (KFUM-spelen) | Resultat

7.8 LERUM (Stonehill Games) | Resultat

7.8 EKSJÖ (Ränneborgsspelen) | Resultat

6-7.8 BODEN (UDM) | Resultat

6-7.8 KROKOM (Waplanspelen) | Resultat
Män/Pojkar.

6-7.8 KROKOM (Waplanspelen) | Resultat
Kvinnor/flickor.

6-7.8 KARLSKRONA (Rosenbomspelen) | Resultat

6.8 ESKILSTUNA (PEAB-spelen) | Resultat

6.8 HÄRNÖSAND (Augustikastet) | Resultat

4.8 GÖTEBORG/S | Resultat

3.8 VELLINGE (Hoppsan!) | Resultat

3.8 GÄVLE (DM dag 3) | Resultat

2.8 GÄVLE (Kulcirkus) | Resultat

30-31.7 HÄSSLEHOLM (HAIS-spelen) | Resultat

30-31.7 ARVIKA (Stjärnspelen) | Resultat

30-31.7 UDDEVALLA (Bohusspelen) | Resultat

30-31.7 VILLSTAD (Kräftspelen) | Resultat

30-31.7 SKELLEFTEÅ (Skelleftespelen) | Resultat

29-31.7 VÄSTERÅS (Gurkspelen) | Resultat

27.7 STRÖMSUND (Onsdagstävling) | Resultat

26.7 SÄVEDALEN (Vallhamra GP) | Resultat

25.7 NORRKÖPING (Kasttävling) | Resultat

24.7 SIMRISHAMN (Österlenspelen) | Resultat

24.7 FILIPSTAD (Ferlinkampen) | Resultat

23-24.7 UDDEVALLA (Bohuskampen) | Resultat

22-24.7 GÄVLE (Valbo Games) | Resultat

21.7 NORRKÖPING (Löparnas kväll) | Resultat

20.7 KALMAR (Kalmar sommarspel) | Resultat

19.7 HEBY (Upplandsserien) | Resultat

18.7 NORRKÖPING (Kasttävling) | Resultat

18.7 GÄVLE (Trestegskvitter) | Resultat

17.7 HÄRNÖSAND (Öbackaspelen) | Resultat

16.7 HUDIKSVALL (Strands ungdomsspel) | Resultat

15-17.7 HALMSTAD (Laxaspelen) | Resultat

13.7 ÖVERTORNEÅ | Resultat
Finsk tävling med svenska deltagare!

13.7 STRÖMSUND (Onsdagstävling) | Resultat

13.7 HÖGBY (Ölandsspelen) | Resultat

12.7 BOLLNÄS (Team Sportia Cup 3) | Resultat

10.7 SÖDERHAMN (Niklas minne) | Resultat

9-10.7 STRÖMSTAD (Räkanspelen) | Resultat

9.7 BOLLNÄS (Bahcospelen) | Resultat

9-10.7 ENKÖPING (Enaspelen) | Resultat

8-10.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat
Dag 3

8-10.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat
Dag 1

8-10.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat
Dag 2

6.7 OSKARSHAMN (Personliga rekordens kväll) | Resultat

6-7.7 GÄVLE (Vänortskamp) | Resultat

6.7 STRÖMSUND (Dunderkastet) | Resultat

2-3.7 UPPSALA (Bospararspelen) | Resultat

2-3.7 BOTTNARYD (Bottnarydskastet) | Resultat

1-3.7 GÖTEBORG/U (Världsungdomsspelen) | Resultat
Dag 1

1-3.7 GÖTEBORG/U (Världsungdomsspelen) | Resultat
Dag 2

30.6 NORRKÖPING (Kasttävling) | Resultat

29.6 FRÄNDEFORS (Frendevispelen) | Resultat

29.6 GÄVLE (Löparkväll 5) | Resultat

29.6 SÖDERTÄLJE (DM) | Resultat

28-29.6 GLANSHAMMAR (DM) | Resultat

28.6 GÖTEBORG/S (DM 10000m) | Resultat

28.6 HÖGBY (Veteran-ÖM) | Resultat

26.6 SÄTRA (Erikssonkastet) | Resultat

26.6 KUNGÄLV (Trekungamötet) | Resultat

23.6 LERUM (En midsommarnattsdröm) | Resultat

22.6 KATRINEHOLM (Unusual Games) | Resultat

22.6 GLANSHAMMAR (DM) | Resultat

22.6 GÄVLE (Löparkväll 4) | Resultat

22.6 JÖNKÖPING (Vätterspelen) | Resultat

22.6 ENSKEDE (Studenternas sommarspel) | Resultat

22.6 UMEÅ (Noliacupen, JDM-VDM) | Resultat

22.6 NORRTÄLJE (McDonaldsspelen) | Resultat

21.6 ÖSTERSUND (ÖPiaden 3) | Resultat

21-22.6 NORRKÖPING (DM) | Resultat
Dag 1

21-22.6 NORRKÖPING (DM) | Resultat
Dag 2

21.6 BORÅS (Ymerspelen) | Resultat

21.6 BOLLNÄS (DM) | Resultat

20.6 KATRINEHOLM (Sörmlandsserien) | Resultat

20.6 BORENSBERG (Sommartävling) | Resultat

19.6 GARPHYTTAN (Kilsbergskampen) | Resultat

19.6 BODEN (Bodens sommarspel) | Resultat

18-19.6 ENSKEDE (JDM-UDM) | Resultat

18.6 KVARNSVEDEN (BT Games) | Resultat

18.6 GÖTEBORG/S (Kvilles vårtävling) | Resultat

18.6 SÄFFLE (Säfflespelen) | Resultat

18-19.6 ESKILSTUNA (Mälarspelen) | Resultat

18-19.6 FINSPÅNG (Grosvadskampen) | Resultat

18-19.6 VELLINGE (Finish Games) | Resultat

18-19.6 UDDEVALLA (DM) | Resultat

18-19.6 OSKARSHAMN (JDM-UDM-VDM) | Resultat

18.6 TROLLHÄTTAN (McDonaldsspelen) | Resultat

16.6 VÄSTERÅS (Västerås Games) | Resultat

15.6 NORRTÄLJE (DM) | Resultat

15.6 EKSJÖ (Eksjö-05) | Resultat

15.6 STRÖMSUND (Onsdagstävling) | Resultat

15.6 LUND (Harry Olofssons minne) | Resultat

15.6 FJUGESTA (Ungdomscastorama) | Resultat

15.6 TROLLHÄTTAN (DM 5000m) | Resultat

14-15.6 NORRKÖPING (UDM) | Resultat

14.6 KRISTIANSTAD (Skånecupen 15 år) | Resultat

13.6 GÄVLE (DM) | Resultat

12.6 ALVESTA (Virdaspelen) | Resultat

12.6 ÖRBYHUS (Örbyhusspelen) | Resultat

12.6 HUDDINGE (Huddingespelen) | Resultat

12.6 LUDVIKA (Ludvikaspelen) | Resultat

12.6 LILLA EDET (Edetspelen) | Resultat

12.6 OLOFSTRÖM (Contactspelen) | Resultat

12.6 KARLSKOGA (Nobelspelen) | Resultat

12.6 TRELLEBORG (VDM-DM) | Resultat

12.6 KATRINEHOLM (Katrineholmsspelen) | Resultat

11.6 ENSKEDE (Hammarbys ungdomsspel) | Resultat

11.6 ANGERED (Angeredsspelen) | Resultat

11.6 KARLSKOGA (DM 5000m) | Resultat

11.6 GÄVLE (DM) | Resultat

11-12.6 KÖPING (UDM) | Resultat

11-12.6 ÖSTERSUND (Storsjöspelen) | Resultat

8.6 KLIPPAN (Skånecupen 11 år) | Resultat

8.6 PITEÅ (DM) | Resultat

8.6 ESLÖV (VDM-DM) | Resultat

8.6 TÄBY (Täbys kvällstävling) | Resultat

7-9.6 ENSKEDE (DM) | Resultat

7.6 ÖSTERSUND (ÖPiaden 2) | Resultat

6.6 SOLLEFTEÅ (Trollkampen) | Resultat

6.6 TROLLBÄCKEN (Tyresö ungdomsspel) | Resultat

5.6 KLIPPAN (Melittaspelen) | Resultat

5.6 STRÖMSUND (Dunderkampen) | Resultat

5.6 NYKÖPING (Mästarmöte i kast) | Resultat

5.6 ARBOGA (Arbogaspelen) | Resultat

5.6 KIL (Kilsspelen) | Resultat

4.6 ENSKEDE (Lindens ungdomsspel) | Resultat

4.6 UPPSALA (DM stafett) | Resultat

4.6 JÖNKÖPING (Lag-UDM) | Resultat

4.6 FALUN (Bilmetrospelen) | Resultat

4.6 VÄSTERÅS/Ap (Släggkarnevalen) | Resultat

4-5.6 SÄVEDALEN (Sävedalsspelen) | Resultat

4.6 NORRKÖPING (Tjalvespelen) | Resultat

4.6 VEDEVÅG (WIF-spelen) | Resultat

4-5.6 UMEÅ (DM) | Resultat

4.6 MARIESTAD (MAIF-spelen) | Resultat

2.6 ÖSTHAMMAR (VDM) | Resultat

1.6 VALLENTUNA (Sommar Öset) | Resultat

1.6 ÖREBRO (Ungdomsserien 3) | Resultat

1.6 STRÖMSUND | Resultat

1.6 KATRINEHOLM (DM) | Resultat

1.6 BOLLNÄS (Guldjakten) | Resultat

31.5 SANDVIKEN (Gästrike Cup 4) | Resultat

31.5 JÖNKÖPING (Råslättspelen) | Resultat

31.5 UPPSALA (Fritidsserien) | Resultat

30.5 FELLINGSBRO (Arbogaserien 2) | Resultat

29.5 MOTALA (Platenspelen) | Resultat

29.5 JÖNKÖPING (Ungdomskretsmästerskap) | Resultat

28.5 VÄXJÖ (Smålands ungdomsspel) | Resultat

28.5 TORSBY (Boregalan) | Resultat

28.5 BORÅS (Knallespelen) | Resultat

28-29.5 LERUM (Lerumskampen) | Resultat

28-29.5 MALMÖ/He (Malmöspelen) | Resultat

28.5 KARLSKRONA (9-årscupen) | Resultat

28.5 SÖDERTÄLJE (UDM mångkamp) | Resultat

27-29.5 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 2

27-29.5 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 1

27-29.5 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 3

26.5 SKELLEFTEÅ (PRK 2) | Resultat

25.5 KARLSKRONA (DM) | Resultat

25.5 HOFORS (Gästrike Cup 3) | Resultat

25.5 MALMÖ/He (VDM 800m) | Resultat

24.5 SÖDERHAMN (TS-cupen) | Resultat

24.5 LINKÖPING (DM stafett) | Resultat

24.5 GÄVLE (GD-GIF Olympiaden) | Resultat

24.5 HALLUNDA (VDM) | Resultat

23.5 GÄVLE (Löparkväll 2) | Resultat

23.5 EKSJÖ (KM hinder) | Resultat

23.5 KROKOM (ÖPiaden 1) | Resultat

22.5 OSKARSHAMN (Lag-DM) | Resultat

22.5 HAGFORS (IK Vikings ungdomsspel) | Resultat

22.5 ESLÖV (Pannkaksspelen) | Resultat
Hopp/kast

22.5 ESLÖV (Pannkaksspelen) | Resultat
Löpning

22.5 ÖREBRO (Swedish Pole Vault Challenge) | Resultat

22.5 HUDDINGE (Huddingeolympiaden) | Resultat

22.5 EKSJÖ (Lag-DM) | Resultat

22.5 SKÖVDE (Hagens ungdomsspel) | Resultat

22.5 SKELLEFTEÅ (Stavtävling) | Resultat

22.5 LULEÅ (May-Day Competition) | Resultat

21.5 FALUN (Scandicspelen) | Resultat

21.5 SKRUV (Marknadsspelen) | Resultat

21-22.5 SUNDSVALL (Mittnorden Cup) | Resultat

21.5 STOCKHOLM/K (Sundbybergs ungdomsspel) | Resultat

21-22.5 ENSKEDE (UDM mångkamp) | Resultat

21.5 SKELLEFTEÅ (Kasttävling) | Resultat

19.5 ENSKEDE (Vårproppen) | Resultat

19.5 UPPSALA (Fritidsserien) | Resultat

18.5 NORRTÄLJE (4H-spelen 2) | Resultat

18.5 HUDDINGE (Våryra 2) | Resultat

17.5 BOLLNÄS (DM 10000m) | Resultat

17.5 HALLUNDA (VDM) | Resultat

17.5 GÄVLE (Gästrike Cup 2) | Resultat

15.5 STENUNGSUND (Borealisspelen) | Resultat

15.5 TRELLEBORG (Trelleborgsspelen) | Resultat

15.5 DANDERYD (Danderyds ungdomsspel) | Resultat

15.5 VRETSTORP (Stocksäterspelen) | Resultat

15.5 VÄRNAMO (WSK-spelen) | Resultat

14.5 STOCKHOLM/K (Brommaspelen) | Resultat

14.5 SÄTRA/K (Hellaskastet) | Resultat

14.5 BOLLNÄS (Kastfemkamp) | Resultat

14.5 GÖTEBORG/S-K | Resultat

12.5 SKELLEFTEÅ (PRK) | Resultat

11.5 HÄSSELBY | Resultat

11.5 NORRTÄLJE (4H-spelen 1) | Resultat

11.5 GÄVLE (Löparkväll 1) | Resultat

10.5 GÄVLE (Gästrike Cup 1) | Resultat

10.5 HALLUNDA (VDM) | Resultat

9.5 LISTA (Eskilstunaserien) | Resultat

8.5 ENSKEDE (Linnéaspelen) | Resultat

8.5 NORRKÖPING (Norrköping Games) | Resultat

8.5 VILLSTAD (DoWin Cup) | Resultat

7.5 HUDDINGE (Back on Field) | Resultat

7.5 GÄVLE (Personliga rekordens dag) | Resultat

7.5 JÖNKÖPING (Junespelen) | Resultat

6.5 GÄVLE (Släggkvitter 1) | Resultat

5.5 STRÖMSUND (Strömskastet) | Resultat

5.5 GLANSHAMMAR (GIF-spelen) | Resultat

4.5 HUDDINGE (Våryra 1) | Resultat

3.5 UPPSALA (Fritidsserien) | Resultat

1.5 HÄSSLEHOLM (Vårkampen) | Resultat

1.5 SOLLENTUNA (Väsbys kasttävling) | Resultat

24.4 STRÖMSUND (Aprilkastet) | Resultat

24.4 TRELLEBORG (Palmkastet) | Resultat

23.4 HUDDINGE (Sjödalskastet) | Resultat

23.4 TRELLEBORG (Startskottet) | Resultat

16.4 VÄSTERÅS/Ap (Släggtävling) | Resultat

28.3 RIMBO (Påsksläggan) | Resultat

13.2 MALMÖ/S-K (Vinterkastet) | Resultat

Resultat 1998-juni 2020

Resultat 2005

Välj år

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands
Veckans grenar


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

>