Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 3 mars 2021

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Övriga svenska arenatävlingar 2010

31.12 LILLA EDET (Nyårskastet) | Resultat

30.12 TORSBY (Sista Chansen) | Resultat

9.10 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap 10000m) | Resultat

4.10 STOCKHOLM/K (ALJ Open Light) | Resultat

3.10 FRÄNDEFORS (Stig Johanssons Minnestävling) | Resultat

3.10 UPPLANDS VÄSBY (KM) | Resultat

2.10 HUDDINGE (VDM 10000m) | Resultat

2.10 LERUM (Minikampen) | Resultat

2-3.10 ALVESTA (DM mångkamp) | Resultat

2.10 HUDDINGE (KM) | Resultat

2.10 NORRKÖPING (SVMM) | Resultat

30.9 KARLSTAD (Löparnas Kväll) | Resultat

26.9 TRANÅS (EFG-TAIF spelen) | Resultat

25.9 STORA MOSSEN (KM) | Resultat

25.9 VÄXJÖ (Växjöolympiaden) | Resultat

25.9 ÄRLA (KM) | Resultat

25.9 KALMAR (Kalmarspelen) | Resultat

25.9 MÄRSTA (Midgårdskastet) | Resultat

25.9 LIDKÖPING (Lilla Vänerspelen) | Resultat

25-26.9 TROLLBÄCKEN (Trollbäckens mångkamp) | Resultat

25.9 LANDSKRONA (Kretsmästerskap) | Resultat

25-26.9 GÄVLE (Höstmångkampen) | Resultat

22.9 SUNDSVALL (Öppna Sundsvallsmästerskapen) | Resultat

22.9 VISBY (Team Sportia-spelen) | Resultat

19.9 MÄRSTA (UDM) | Resultat

19.9 MOTALA (CampusCampen utomhus) | Resultat

19.9 ARVIKA (Resultattävling) | Resultat

19.9 TROLLHÄTTAN (Lilla McDonaldsspelen) | Resultat

19.9 VÄRNAMO (Lag-UDM final) | Resultat

19.9 YSTAD (VDM) | Resultat

18-19.9 VARBERG (Varbergs mångkamp) | Resultat

18.9 UMEÅ/C (Öppna kommunmästerskap) | Resultat

18.9 NORRTÄLJE (UDM) | Resultat

18.9 JÖNKÖPING (Lag-DM final) | Resultat

18-19.9 ESLÖV (DM mångkamp) | Resultat

18.9 SJÖBO (Kretsserie) | Resultat

18-19.9 JÄRVSÖ (Lilla Olympiaden) | Resultat

18.9 KROKOM (DM 3000m hinder) | Resultat

15.9 ÖSTHAMMAR (DM 10000m) | Resultat

15-29.9 HALLSBERG (Resultattävlingar) | Resultat

15.9 ÖSTERSUND (Skol-DM) | Resultat

13.9 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

13.9 SÖDERTÄLJE (Tumba KM mångkamp) | Resultat

12.9 ÅKERSBERGA (ÅSK-spelen) | Resultat

12.9 TROLLBÄCKEN (Hanvikens Ungdomsspel) | Resultat

12.9 KUNGSBACKA (Kungsbackaspelen) | Resultat

11.9 UDDEVALLA (Resultattävling) | Resultat

11-12.9 HUDDINGE (Nordeamästerskap Svealand) | Resultat
Dag 1

11-12.9 SUNDSVALL (Nordeamästerskap Norrland) | Resultat

11.9 UMEÅ/C (Invigningstävling) | Resultat

11-12.9 HUDDINGE (Nordeamästerskap Svealand) | Resultat
Dag 2

9.9 TYRINGE (Tyringemästerskap 10000m) | Resultat

8-9.9 LERUM (Rekordslakten) | Resultat

8.9 TÄBY (KM) | Resultat

7.9 BOLLNÄS (TS-cup) | Resultat

7.9 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

7.9 MJÖLBY (KM 1500m) | Resultat

7.9 UDDEVALLA (DM stafett & 10000m) | Resultat

7.9 MÖLNDAL (Trestegstävling) | Resultat

5.9 UPPSALA (UNT-cupen) | Resultat

5.9 KARLSTAD (Götas Ungdomsspel) | Resultat

4-5.9 EKSJÖ (Nordeamästerskap Götaland) | Resultat

4-5.9 ENSKEDE (Distriktsfinaler 12-14 år) | Resultat

4-5.9 ÖREBRO (Örebrogalan) | Resultat

4.9 UDDEVALLA (Lilla Bohusspelen) | Resultat

4.9 GÄVLE (Gunder Hägg Spelen) | Resultat

4-5.9 SKELLEFTEÅ (DM) | Resultat

4-5.9 UDDEVALLA (Stavtävling) | Resultat

4.9 KARLSKRONA (Karlskronaspelen) | Resultat

4.9 JÖNKÖPING (HIK-kampen) | Resultat

4-5.9 KROKOM (ÖPiaden final) | Resultat

3.9 LERUM (Kronberg Cup) | Resultat

2.9 KROKOM (DM 10000m) | Resultat

2.9 GÖTEBORG/S (DM 10000m) | Resultat

2.9 TYRINGE (Tyringemästerskap 5000m) | Resultat

1.9 SANDVIKEN (DM 10000m) | Resultat

1.9 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

1.9 STOCKHOLM/S (Stadion Open) | Resultat

31.8 HOFORS (Gästrike Cup 8) | Resultat

31.8 MJÖLBY (DM 10000m) | Resultat

30.8 HUDDINGE/J (Sommaröz 9) | Resultat

30.8 ÖSTERSUND (DM + ÖPiaden 6) | Resultat

29.8 HERRLJUNGA (Herrljungaspelen) | Resultat

29.8 BJÖRKNÄS (Björknässpelen) | Resultat

29.8 ALVESTA (Länsmästerskap ungdom) | Resultat

29.8 HUDDINGE (Sommaröz 8) | Resultat

28.8 HUDDINGE (Sommaröz 7) | Resultat

28-29.8 LULEÅ (Nyckelkampen) | Resultat

28.8 UDDEVALLA | Resultat

28-29.8 KATRINEHOLM (JDM-UDM) | Resultat

28-29.8 VILLSTAD (Kräftspelen) | Resultat

28-29.8 LUND (Sydsvenska Ungdomsspelen) | Resultat

28-29.8 NORRKÖPING (Surbullespelen) | Resultat

28.8 SKARA (Skarakampen) | Resultat

28-29.8 UPPSALA (Nordeakampen final) | Resultat
Lagpoäng: http://www2.idrottonline.se/ImageVault/Images/scope_0/id_269695/ImageVaultHandler.aspx

28-29.8 GÖTEBORG/S & MÖLNDAL (UDM) | Resultat

27-29.8 SKÖVDE (Skövde Ultrafestival) | Resultat
OBS: På arena!

26.8 ESKILSTUNA (Eskilstunamästerskap) | Resultat

25.8 AVESTA (VDM femkamp) | Resultat

25.8 KARLSKRONA (DM 10000m) | Resultat

25.8 NORRTÄLJE (Roslagsmästerskap ungdom) | Resultat

25.8 YSTAD (Kretsmästerskap ungdom) | Resultat

25.8 STOCKHOLM/S (Tjejernas Kväll) | Resultat

24-25.8 GARPHYTTAN (UDM) | Resultat

24.8 GÄVLE (Gästrike Cup 7) | Resultat

23-24.8 LINKÖPING (VDM) | Resultat

22.8 HABO (Lag-UDM) | Resultat

22.8 NYBRO (Lag-UDM) | Resultat

21.8 LERUM (Hopptävling) | Resultat

21.8 TIMRÅ (NU-spelen) | Resultat

21-22.8 VARBERG (Getabocksspelen) | Resultat

21-22.8 FALKÖPING (Odenspelen) | Resultat
Dag 1

21-22.8 FALKÖPING (Odenspelen) | Resultat
Dag 2

21-22.8 MALMÖ/He (Heleneholmsspelen) | Resultat

21-22.8 TÄBY (Täby Open) | Resultat
Dag 1

21-22.8 TÄBY (Täby Open) | Resultat
Dag 2

21-22.8 OLOFSTRÖM (UDM mångkamp) | Resultat

19.8 TYRINGE (Snapphanekampen) | Resultat

19.8 LERUM (Kasttävling) | Resultat

18.8 VÄRNAMO (WSK Mini) | Resultat

18-19.8 LINKÖPING (UDM) | Resultat

18.8 LERUM | Resultat

17.8 HUDDINGE (Löplabbetspelen) | Resultat

17.8 GÄVLE (Gästrike Cup 6) | Resultat

16.8 LERUM (Stavtävling) | Resultat

14.8 ALINGSÅS (WM-spelen) | Resultat

12.8 ÖSTHAMMAR (VDM) | Resultat

12.8 LERUM (Sommarskoltävling) | Resultat

11.8 YSTAD (Kretsmästerskap) | Resultat

11.8 HALLSBERG (DM 10000m) | Resultat

11.8 STOCKHOLM/S (Friidrottskväll på Stadion 3) | Resultat

11.8 VISBY (DM 10000m) | Resultat

10.8 HUDDINGE/J (Sommaröz 6) | Resultat

10.8 STOCKHOLM/S (Långlöparnas Kväll) | Resultat

10.8 JÖNKÖPING (Kretsmästerskap) | Resultat

10.8 GÄVLE(Gästrike Cup 5) | Resultat

8.8 SUNDSVALL (Windsprint) | Resultat

8.8 LERUM (Stonehill Games) | Resultat

7.8 VELLINGE (Skånska Ungdomsspelen) | Resultat

7-8.8 LEKSAND (Leksands Sparbanksspel) | Resultat

7-8.8 KROKOM (Waplanspelen) | Resultat
Dag 1

7-8.8 KROKOM (Waplanspelen) | Resultat
Dag 2

7-8.8 STOCKHOLM/S (DN Galan Youth) | Resultat
Dag 1

7.8 SKELLEFTEÅ (Kasttävling) | Resultat

7.8 SÖDERHAMN (Niklas Minne) | Resultat

7.8 NÄSSJÖ (Sisu-spelen) | Resultat

7-8.8 STOCKHOLM/S (DN Galan Youth) | Resultat
Dag 2

4.8 SÖDERTÄLJE (Löptävling) | Resultat

3.8 GÄVLE (Augustikvitter 1) | Resultat

3.8 HUDDINGE/J (Sommaröz 4) | Resultat

3.8 BOLLNÄS (TS-Cup) | Resultat

2.8 GÖTEBORG/S (Kyöttilä Cup 6) | Resultat

31.7-1.8 ARVIKA (Stjärnspelen) | Resultat

31.7-1.8 ÖRNSKÖLDSVIK (Norrlandsmästerskapen) | Resultat

30.7-1.8 HÄSSLEHOLM (HAIS-spelen) | Resultat

30.7-1.8 VÄSTERÅS (Gurkspelen) | Resultat

29.7 MÖLNDAL (Kasttävling) | Resultat

29.7 HUDDINGE (Sommaröz 3) | Resultat

27.7 GÖTEBORG/S (ASS Open) | Resultat

24.7 KALMAR (DM) | Resultat

24-25.7 UDDEVALLA (Bohusspelen) | Resultat

24-25.7 ENKÖPING (ENA-spelen) | Resultat

24-25.7 BODEN (Barentskampen) | Resultat

23.7 STOCKHOLM/S (Friidrottskväll på Stadion 2) | Resultat

21.7 SÖDERTÄLJE (Enhörna Challenge III) | Resultat

21.7 TORSBY (Kasttävling) | Resultat

20.7 KARLSHAMN (Östersjöspelen) | Resultat

17-18.7 HALMSTAD (Laxaspelen) | Resultat

16-18.7 GÄVLE (Valbo Games) | Resultat

14.7 MOTALA (Vänortskamp) | Resultat

14.7 HUDDINGE (Sommarös 1) | Resultat

14.7 KALMAR (Kalmar Sommarspel) | Resultat

14.7 KARLSTAD/ST (Skanska Open) | Resultat

13.7 VÄSTERÅS (Stavtävling) | Resultat

13.7 SÄTRA (Kasttävling) | Resultat

13.7 KROKOM (ÖPiaden 3) | Resultat

12.7 SÄVEDALEN (Löptävling) | Resultat

12.7 GÖTEBORG/S (Kyöttilä Cup 5) | Resultat

11.7 HÖGBY (Ölandsspelen) | Resultat

10.7 GÄVLE (Annika Larsson-kastet) | Resultat

10.7 SUNNE (Sunnespelen) | Resultat

10.7 BOLLNÄS (Fortumspelen) | Resultat

10-11.7 UPPSALA (Uppsalaspelen) | Resultat

10.7 FALUN (Sommartävling) | Resultat

10-11.7 UDDEVALLA (Bohuskampen) | Resultat
Veteraner & Extragrenar

10-11.7 UDDEVALLA (Bohuskampen) | Resultat

9-11.7 HELSINGBORG (Öresundsspelen) | Resultat

8.7 TORSBY (Kasttävling) | Resultat

7.7 OSKARSHAMN (Personliga Rekordens Kväll) | Resultat

7.7 SKELLEFTEÅ (Sommarhoppet) | Resultat

3.7 HUDIKSVALL (Strands Ungdomsspel) | Resultat

3.7 MORA (Moraspelen) | Resultat

2-4.7 GÖTEBORG/U (Världsungdomsspelen) | Resultat

29.6 STOCKHOLM/S (Friidrottskväll 1) | Resultat

29.6 SÖDERHAMN (UDM-VDM) | Resultat

28.6 GÖTEBORG/S (Kyöttilä Cup 4) | Resultat

27.6 KUNGÄLV (Trekungamötet) | Resultat

25.6 KIL (Midsommarhoppet) | Resultat

24.6 LERUM (En Midsommarnattsdröm) | Resultat

24.6 GÖTEBORG/S (Kyöttilä Cup 3) | Resultat

23.6 GLANSHAMMAR (DM 5000m) | Resultat

23.6 JÖNKÖPING (Vätterspelen) | Resultat

23.6 OSKARSHAMN (Friidrottsskolans avslutningstävling) | Resultat

22.6 STOCKHOLM/S (Sommarspelen) | Resultat

22.6 ÖRNSKÖLDSVIK (Vingarnas kvällstävling) | Resultat

22.6 ARVIKA (Hopptävling) | Resultat

22.6 VISBY (Midsommarträffen) | Resultat

20.6 HERRLJUNGA (Kullingsspelen) | Resultat

20.6 NÄSSJÖ (VDM hopp) | Resultat

20.6 ÖRBYHUS (Örbyhusspelen) | Resultat

20.6 YSTAD (YstadSpelen) | Resultat

20.6 HABO (Habo Javelin Challenge) | Resultat

19.6 VÄSTERÅS (Pentangeln) | Resultat

19-20.6 KARLSKRONA (Rosenbomspelen) | Resultat

19-20.6 KARLSKOGA (Nobelspelen) | Resultat

19.6 ESKILSTUNA (Ekängens Ungdomsgala) | Resultat

19.6 LIDKÖPING (Vänerspelen) | Resultat

19.6 STRÖMSUND (Dunderkastet) | Resultat

19-20.6 SKELLEFTEÅ (Skelleftespelen) | Resultat

19.6 ANGERED (Angeredsspelen) | Resultat

19-20.6 GÄVLE (DM) | Resultat

19-20.6 HEDEMORA (DM) | Resultat

18-20.6 HUDDINGE (Huddingespelen) | Resultat

17.6 SKARA (Skararacet) | Resultat

16.6 BOLLNÄS (Guldjakt) | Resultat

16.6 SÖDERTÄLJE (Enhörna Challenge) | Resultat

15.6 GÄVLE (Gästrike Cup 4) | Resultat

15.6 HUDIKSVALL (UDM-VDM) | Resultat

15.6 RONNEBY (VDM) | Resultat

14.6 LEKSAND (DM 5000m) | Resultat

14-15.6 NORRKÖPING (DM) | Resultat

13.6 YSTAD (Hindertävling) | Resultat

13.6 VÄXJÖ (Smålandsspelen) | Resultat

13.6 STRÖMSUND (Junikastet) | Resultat

13.6 VEDEVÅG (WIF-spelen) | Resultat

13.6 GÖTEBORG/S (Kyöttilä Cup 2) | Resultat

12-13.6 VELLINGE (Finish Games) | Resultat

12.6 KVARNSVEDEN (Borlänge Tidning Spelen) | Resultat

12.6 SKELLEFTEÅ (Kasttävling) | Resultat

12-13.6 KÖPING (Västra Mälardalsspelen) | Resultat

12-13.6 BORÅS (Ymerspelen) | Resultat

12-13.6 UDDEVALLA (DM) | Resultat

11-13.6 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 3

11-13.6 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 2

11-13.6 SOLLENTUNA (SAYO) | Resultat
Dag 1

6.6 JÖNKÖPING (Nordeakampen kval 10) | Resultat

6.6 LUDVIKA (Lilla Ludvikaspelen) | Resultat

6.6 FINSPÅNG (Grosvadskampen) | Resultat

6.6 SÖDERTÄLJE (Kringelspelen) | Resultat

6.6 ÖSTERSUND (Storsjöspelen) | Resultat

6.6 KIL (Goliatspelen) | Resultat

6.6 LILLA EDET (Edetspelen) | Resultat

6.6 ALVESTA (Virdaspelen) | Resultat

6.6 GÖTEBORG/S (Kyöttilä Cup 1) | Resultat

6.6 OLOFSTRÖM (Contactspelen) | Resultat

5-6.6 SÄTRA (Sätraspelen) | Resultat

5-6.6 BODEN (Bodens Sommarspel) | Resultat
Löpningar

5-6.6 BODEN (Bodens Sommarspel) | Resultat
Hopp/kast

5.6 HALLSBERG (Stocksäterspelen) | Resultat

5.6 KATRINEHOLM (Katrineholmsspelen) | Resultat

5.6 KIL (Stefan Holm-spelen) | Resultat

5-6.6 ÄNGELHOLM (Engelholmsspelen) | Resultat

5.6 SANDVIKEN (Högbospelen) | Resultat

5.6 ÖRNSKÖLDSVIK (Vingaspelen & Nordeakampen kval 9) | Resultat

5.6 VÄSTERÅS (Slägg/diskuskarnevalen) | Resultat

5.6 TRELLEBORG (Trelleborgsspelen) | Resultat

5.6 ÖRBYHUS (Nordupplandsmästerskap 1) | Resultat

5-6.6 SÄVEDALEN (Sävedalsspelen) | Resultat

5.6 HABO (Kretsmästerskap 9-17 år) | Resultat

5.6 HUDDINGE/J (Kastfemkamp) | Resultat

5.6 HUDDINGE/J (Femte juni-kastet) | Resultat

2.6 VALLENTUNA (SommarÖset) | Resultat

2.6 ESLÖV (VDM) | Resultat

2.6 ÄRLA (Eskilstunaserien 4) | Resultat

2.6 SKELLEFTEÅ (PRK 4) | Resultat

1.6 GÖTEBORG/S (Kvilles Vårtävling) | Resultat

1.6 BOLLNÄS (UDM) | Resultat

31.5 SKELLEFTEÅ (PRK 3) | Resultat

30.5 HAGFORS (IK Vikings Ungdomsspel) | Resultat

30.5 TROLLBÄCKEN (Tyresö Ungdoms- och Veteranspel) | Resultat

30.5 KLIPPAN (Bedaspelen) | Resultat

29.5 TRANÅS (Lag-UDM kval) | Resultat

29.5 HÖGBY (Ölandsmästerskap) | Resultat

29.5 ÖREBRO (Swedish Pole Vault Challenge) | Resultat

29.5 HUDDINGE/J (Kastfemkamp) | Resultat

29-30.5 NYKÖPING (Mästarmöte i kast) | Resultat

29-30.5 LERUM (Lerumskampen) | Resultat

29.5 LINKÖPING (Filbyterspelen) | Resultat

29.5 TROLLHÄTTAN (McDonaldsspelen) | Resultat

29.5 BÅLSTA (Kvantumspelen) | Resultat

29-30.5 SUNDSVALL (MittNorden Cup) | Resultat

29.5 SÄTER (Säterspelen) | Resultat

29.5 SKELLEFTEÅ (Kasttävling) | Resultat

27.5 SJÖBO (Kretsmästerskap ungdom) | Resultat

26.5 SKELLEFTEÅ (PRK 2) | Resultat

26-27.5 SÄTRA (Brommaspelen) | Resultat
Dag 1

26-27.5 SÄTRA (Brommaspelen) | Resultat
Dag 2

25.5 FINSPÅNG (DM stafett) | Resultat

25.5 GÄVLE (Gästrike Cup 3) | Resultat

25.5 JÖNKÖPING (Råslätt-spelen) | Resultat

24.5 SKELLEFTEÅ (PRK 1) | Resultat

23.5 UPPSALA (Nordeakampen kval 6) | Resultat

23.5 TORNIO, FIN (Nordeakampen kval 8) | Resultat

23.5 GLANSHAMMAR (Nordeakampen kval 5) | Resultat

23.5 HUDDINGE (Huddingeolympiaden) | Resultat

23.5 KRISTIANSTAD (Försommarspelen + Nordeakampen kval 4) | Resultat

23.5 VÄRNAMO (WSK-spelen) | Resultat

23.5 ENSKEDE (Nordeakampen kval 7) | Resultat

23.5 ENSKEDE (200m-lopp) | Resultat

22.5 FALUN (Nordeakampen kval 1) | Resultat

22.5 STENUNGSUND (Nordeakampen kval 2) | Resultat

22.5 YSTAD (Kretsserien) | Resultat

22.5 FALUN (Bilmetrospelen) | Resultat

22.5 NORRKÖPING (Tjalvespelen) | Resultat

22.5 TORSBY (Boregalan) | Resultat

22.5 SÄTRA (Sundbybergs Ungdomsspel) | Resultat

22.5 LULEÅ (Mayday) | Resultat

20.5 ESKILSTUNA (DM stafett) | Resultat

19-20.5 SÄTRA (DM stafett) | Resultat

19.5 SOLLENTUNA (Sollentuna Skolmästerskap) | Resultat

19.5 SÖDERTÄLJE (Enhörna Challenge) | Resultat

18.5 MALMÖ/He (VDM 800m) | Resultat

18.5 ESKILSTUNA (Eskilstunaserien 2) | Resultat

18.5 SANDVIKEN (Gästrike Cup 2) | Resultat

18.5 BOLLNÄS (DM 10000m) | Resultat

17.5 ÖSTERSUND (ÖPiaden 1) | Resultat

16.5 KRISTINEHAMN (Brokampen) | Resultat

16.5 STOCKHOLM/Z (Linnéa Ungdomsspel) | Resultat

16.5 ESLÖV (Pannkaksspelen) | Resultat

15-16.5 SÄTRA (VDM) | Resultat

15-16.5 TÄBY (Täby Vårmångkamp) | Resultat
Dag 1

15.5 SKARA (Lilla Skarakampen) | Resultat

15.5 SKRUV (Marknadsspelen) | Resultat

15.5 SÄTRA (VDM) | Resultat

15-16.5 TÄBY (Täby Vårmångkamp) | Resultat
Dag 2

15.5 LERUM (Minikamp) | Resultat

13.5 GÖTEBORG/S (Kasta Loss) | Resultat

13.5 GLANSHAMMAR (GIF-spelen) | Resultat

13.5 VILLSTAD (B-Tex Cup) | Resultat

13.5 HUDDINGE/J (VDM) | Resultat

11.5 MJÖLBY (KM 3000m) | Resultat

11.5 GÄVLE (Gästrike Cup 1) | Resultat

11.5 VISBY (S:t Göransspelen) | Resultat

11.5 SÖDERHAMN (Löparserien) | Resultat

10.5 MALMÖ/He (KM 1500m) | Resultat

9.5 DANDERYD (Danderyds Ungdomsspel) | Resultat

9.5 MOTALA (Platenspelen) | Resultat

9.5 OSKARSHAMN (Majspelen + UDM) | Resultat

9.5 BOLLNÄS (DM kastmångkamp) | Resultat

8.5 STENUNGSUND (Stenungsundsspelen) | Resultat
Stafetter: http://www.stenungsundsfriidrott.se/doc/resultatstafettstenungsundsspelen2010.htm

8.5 OLOFSTRÖM (Listermästerskap) | Resultat

8-9.5 BÅLSTA (Vårkastet) | Resultat

8.5 JÖNKÖPING (Junespelen) | Resultat

8.5 GÄVLE (IF Skade-spelen) | Resultat

6.5 GÖTEBORG/S-K (Kasttävling) | Resultat

6.5 GÖTEBORG/S (KM långdistans) | Resultat

4.5 MJÖLBY (KM 5000m) | Resultat

2.5 NÄSSJÖ (Höglandsolympiaden) | Resultat

2.5 SÄTRA (Hellaskastet) | Resultat

2.5 HÄSSLEHOLM (Vårkampen) | Resultat

1.5 BORÅS (Kasttävling) | Resultat

1.5 HUDDINGE/J (Back on Field) | Resultat

25.4 TRELLEBORG (Palmkastet) | Resultat

24.4 TRELLEBORG (Startskottet) | Resultat

22.4 NORRKÖPING (Kasttävling) | Resultat

9.4 TORSBY (Påsklovskastet) | Resultat

27.3 BORÅS (Kasttävling) | Resultat

3.3 TORSBY (Sportslovskastet) | Resultat

23.1 BORÅS (Kasttävling) | Resultat
Slägga utomhus

2.1 BORÅS (Kasttävling) | Resultat

Resultat 1998-juni 2020

Resultat 2010

Välj år

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands
Veckans grenar


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

>