Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Fredag 14 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Castorama 2017

22.10 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby om ej annat anges.
M: Rasmus Olofsson 2.364, Joel Thorén Hammarby 2.283, Johan Wissman 1.639, Niklas Larsson 1.491, Andreas Mokdasi Malmborg 1.470, Per Robin Enigk 1.313, Victor Ahlin 1.209, Magnus Sundin 939, Magnus Liljedahl 812.
K: Michaela Blomgren 1.238.

22.10 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Valbo om ej annat anges.
M: Viking Wulff 1.261, Stefan Hellman 1.038, Marcus Johansson 1.025.
K: Caroline Carlberg 1.754, Emilia Struijk 1.671, Emelie Domanders Gefle 1.353.

22.10 VÄXJÖ (Castorama) | Resultat
Båda Högby.
M: David Kallebäck 2.224, Ken Slättengren 988.

22.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.221, Per Andersson 903, Bernhard Karlsson 650, Åke Lindén 545, Kjell Jansson 476.
K: Jessica Lindén 903, Moa Andersson 02 865, Alva Andersson 03 598.

22.10 OXFORD, MS (Castorama)
M: Alexander Larsson Upsala 2.707 (1300 4200 3478 6044).
K: Annika Larsson Upsala 2.453 (907 2203 2640 5767).

22.10 LEKERYD (Castorama)
Båda Lekeryd-Svarttorp.
M: Stig Arvidsson 1.401, Mattias Arvidsson 1.153.

22.10 SÄTRA (Castorama)
Samtliga Spårvägen om ej annat anges.
M: Sebastian Ruthström 2.284, David Gustafsson 2.192, Urban Evjen Danderyd 1.317.
K: Anneli Ståhl 2.244, Ulrika Evjen Danderyd 1.727.

22.10 TINGSTÄDE (Castorama) | Resultat
K: Anette Seina Visby Gute 2.006, Kristina Jacobsson Tjelvar 1.926, Åsa Larsson Visby Gute 1.883.

21.10 GNESTA (Castorama)
M: Bertil Karlsson Gnesta 143 (Anm: Alla grenar från stående.)

21.10 VILLSTAD (Castorama)
Samtliga Villstad.
M: Johan Andersson 1.948, Johannes Andersson 1.324.
K: Johanna Andersson 1.982.

21.10 LERUM (Castorama)
Samtliga Lerum.
M: Johan Rydén 1.442, Fredrik Hagberg 951.
K: Mia Callenberg 2.335 (1003 2323 3368 3335), Linnéa Svensson 1.963, Åse Rydén 1.426.

21.10 BOERNE, TX (Castorama)
M: Stefan Blomqvist Örgryte 2.403 (1407 3380 3739 3920), Robert Lopez USA 2.292.

21.10 TUSCALOOSA, AL (Castorama)
M: Kord Ferguson USA 3.2790 (1715 5182 5503 4638), Elias Håkansson Spårvägen 3.004 (1422 4209 4114 6777).

21.10 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Johannes Lillius 01 1.798, Tomas Classon 1.735, Mikael Wallin Stockholms FTF 1.733, Hans Nordberg 1.605, Fred Stenberg Gefle 1.529, Andreas Thornell Södertälje 1.154, Palle Storm Ösmo-Nynäs 1.150, Johan Löfstedt Ösmo-Nynäs 1.056, Jörgen Wehmonen Ösmo-Nynäs 1.003, Roger Karlsson Tumba 978, Magnus Malmsborg Umara 943, Erik Löfstedt 99 Ösmo-Nynäs 888.
K: Louise Lilius 1.611.

20.10 BLACKSBURG, VA (Castorama)
M: Collin McKenny USA 2.571.
K: Kajsa Wennberg Upsala 2.624 (1002 2779 2671 5635), Paula Kuklova CZE 2.501.

20.10 PROVO, UT (Castorama)
M: Leif Arrhenius Spårvägen 3.508 (1910 4420 5985 5713), Zack Stettler USA 2.868, Daniel Arrhenius Spårvägen 2.375.

19.10 KALMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Högby.
M: Peter Össmar 1.236, Melker Rinaldo 1.189, Peter Fransson 817, Simon Larsson 649, Rickard Wykman 510, Henrik Öberg 376, Oliver Wykman 243.

17.10 KALMAR (Castorama) | Resultat
M: Shukri Kozani Högby 1.329.

16.10 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala.
M: Tim Wunger 3.016 (1608 4775 4395 4981).
K: Vanessa Kamga 98 3.234 (1284 2990 4888 5510), Klara Helander 2.373.

16.10 HERRLJUNGA (Castorama)
Samtliga Herrljunga.
M: Wasim Sherzad 99 Herrljunga 1.193, Anders Carlehed 1.061, Rafiq Sherzad 99 759, Roland Oscarsson 674.

15.10 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle.
M: Guido Ripke 1.554, Fredrik Nordin 99 1.211.
K: Veronika Nordin 1.360.

15.10 LJUNGBY (Castorama)
Samtliga Ljungby.
M: Elias Kenneryd 99 1.254, Jonas Danielsson 952, Niklas Sundström 786, Peter Jansson 578, Jacob Kenneryd 01 539, Michael Robisch 499, Bo Kenneryd 381.
K: Alva Sundström 01 1.820, Meja Stridsberg 01 1.789, Susanne Kenneryd 1.000, Ulrica Sundström 974, AnnMarie Persic 848.

15.10 OLOFSTRÖM (Castorama)
Samtliga Contact.
M: Mikael Persson 1.883, Bengt Loo 1.828, Livio Monas 1.465.

15.10 SKARA (Castorama)
Samtliga Istrum om ej annat anges.
M: Tobias Hagström Hälle 2.461 (1162 4400 3154 5187), Per Kåberg Orient 2.130, Erik Dahlqvist 98 Orient 1.837, Peter Hagström 1.304, Johan Björk 1.222, Per-Ove Kristersson 303.
K: Cecilia Hagström 1.132, Anneli Kristersson 637.

15.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Östen Eriksson 1.414, Stefan Rydåker Örbyhus 1.037, Per Andersson 913, Bernhard Karlsson 651, Kjell Jansson 474.
K: Christina Andersson 816.

14.10 SÄTRA (Castorama)
Samtliga Spårvägen.
M: Patrik Melin 2.532 (1177 4680 4122 3964), Andrus Klaar 2.200, Åke Ruus 1.885.
K: Heidi Schmidt 2.800 (1120 3066 4573 3512).

14.10 TINGSTÄDE (Castorama) | Resultat
M: Jöran Westberg Huddinge 1.375.

14.10 VÄSTERÅS/Ap (Castorama)
Samtliga Västerås.
M: Johannes Nilsson 98 1.788, Patric Hjort 1.780, Rickard Willman 1.739, Leo Bystedt 03 1.466.
K: Primrose Ulegård 1.385.

14.10 KALMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Högby.
M: Mikael Larsson 1.201, Peter Jansson 479.
K: Helena Kullman 925, Malin Kaldner 847.

14.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp om ej annat anges.
M: Markus Samuelsson 95 Hakarpspojkarna 1.955, Leif Gustavsson 1.511, Pierre Arvidsson 1.344, Ludvig Gustavsson 1.179, Fredrik Schill 1.090, Ulf Ekfeldt 940, Harald Henriksson 812, Emil Johansson 03 670.
K: Jessica Arvidsson 1.245, Majken Henriksson 698.

14.10 JÖNKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Hakarpspojkarna om ej annat anges.
M: Robert Rosenberg 1.598, Cristian Calzon Habo 1.297, Anders Grönvall 791, Andreas Agelii 755, Adrian Rosenberg 04 56.
K: Anna Ek 2.353 (965 2257 3268 3805), Birgitta Eriksson Hovslätt 1.083, Ann-Christin Olsson 988.

14.10 TIERP (Castorama)
M: Lars Andersson Tierp 1.171.

14.10 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle.
M: Jani Kuusisto 1.589, Johan Dahlenborg 1.447, P-G Berglund 1.140.

14.10 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
M: Monsor Ahmadi 940, Ali Ahmadi 98 888, Mohammad Rajabi 99 813, Jamshid Gullami 99 795, Sander Bergqvist 03 611.

13.10 BOTTNARYD (Castorama)
Samtliga Bottnaryd.
M: Inge Melin 722, Greger Melin 579, Christer Lantz 379, Lars Fransson 0.

13.10 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala.
M: Tim Wunger 2.999 (1592 4590 4482 4995).
K: Vanessa Kamga 98 3.150 (1337 2987 4407 5240), Klara Helander 2.350 (1128 3581 2506 2679), Lovisa Östervall 2.340 (1062 3641 2864 2399).

13.10 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M: Marcus Karlsson 2.089, Carl Rosenquist 1.613, Stefan Andersson 1.596, Peter Bergvall 1.060, Bertil Karlsson 99.

12.10 SOLLENTUNA/E (Castorama) | Resultat
K: Sandra Friberg Tureberg 2.260.

11.10 OLOFSTRÖM (Castorama)
K: Kerstin Henmyr Contact 966.

8.10 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore om ej annat anges.
M: Krister Larsson 2.781 (1429 4248 4046 5068), Hans Eriksson Västerås 2.518 (1170 4239 3356 5420).
K: Johanna Edgren 98 2.026, Anne Berit Billa 965.

8.10 NYNÄSHAMN (Castorama) | Resultat
Samtliga Ösmo-Nynäs.
M: Johan Jergander 1.567, Tomas Örthagen 1.442, Roger Malm 931, Lasse Mikkonen 862.

8.10 VÄXJÖ/A (Castorama) | Resultat
Samtliga Växjö.
M: Mikael Nordin 1.833, Anders Westerberg 532.
K: Ingela Grankvist 1.572.

8.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp om ej annat anges.
M: Joel Mattsson 98 1.826, Lars-Olof Mattsson 660.
K: Jessica Mattsson 98 Spårvägen 2.593 (1034 2945 2768 4878).

8.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Östen Eriksson 1.344, Stefan Rydåker Örbyhus 1.003, Per Andersson 838, Åke Lindén 481.

8.10 HÖGBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Högby.
M: Peter Össmar 1.136, Dennis Stridh 967, Anders Svensson 913, Simon Carringtoi 00 814, Jörgen Ohlsson 737, Mikael Persson 597, Markus Andersson 584, Magnus Grimheden 559, Anton Hermansson 02 544, Melwin Strömqvist 02 511.
K: Selma Lundin 02 1.700, Marija Bodrova 1.418, Nelly Össmar 03 1.222, Katarina Nilsson 1.133, Liselotte Klemming 1.087, Helen Svensson 1.083, Frida Össmar 1.064, Sara Strand 1.060, Anna Lundin 1.015, Git Karlsson 837, Signe Lundin 03 835, Hanna Lundberg 03 666, Tilda Strömqvist 02 587, Klara Öberg 02 549, Jessica Grimheden 252.

7.10 ESKILSTUNA (Castorama) | Resultat
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Vittorio Gabrielli 1.911, Öystein Krogen 1.484, Pontus Evertsson 1.065.
K: Sofia Gustafsson 1.882, Eva Karlsson 966.

7.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp om ej annat anges.
M: Stig Arvidsson 1.259, Roger Karlsson Stensjön 1.100, Leif Pettersson 346.
K: Kerstin Larsson 1.226, Åsa Danielsson 941.

7.10 VILLSTAD (Castorama)
Samtliga Villstad.
M: Johan Andersson 1.854, Jonas Mårtensson 1.715, Johannes Andersson 1.490, Svante Edvardsson 1.312.
K: Johanna Andersson 2.115, Sevrina Edvardsson 99 754.

7.10 KARLSKRONA (Castorama)
Samtliga KA2.
M: Krister Svensson 2.044, Markus Holmgren 1.426, Patrik Strenius 1.180, Björn Wickell 1.075, Håkan Grahn 801, Anders Hafsbrandt 796
K: Marie Grahn 1.722, Klara Ekelund 99 1.461, Clara Johansson 02 1.264, Tova Wickell 02 1.146, Mari Åkesson 684, Ewa-Lotta Strandh Svensson 224.

7.10 TIMRÅ (Castorama) | Resultat
Samtliga Timrå om ej annat anges.
M: Fredrik Gerdsdorff 2.636 (1351 3508 4269 4873), Lukas Hamrin 99 2.179, Jens Forslund 2.097, Johan Åkerlund 99 1.352, Kjell-Åke Forslund 1.297, Simon Sigurd 98 1.275, Tomas Gerdsdorff 1.255, Filip Sigurd 98 902.
K: Marlene Broman 2.328, Elin Söderberg 1.836, Cassandra Annergren 03 1.777, Emma Wikström 01 Sundsvall 1.593, Dayanna Sundlöf 02 1.218, Elin Granlöv 02 1.150.

7.10 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle om ej annat anges.
M: Daniel Hedström Valbo 2.093, Ulf Egerfält 682, Filip Regnander 523.
K:Malin Lindblom 1.488, Linn Egerfält 00 1.247, Ulrika Egerfält 936.

7.10 NÄSSJÖ (Castorama) | Resultat
Samtliga IK Sisu.
M: Jonathan Gunninge 1.937, Peter Fritz 1.644, Filip Sörmander 01 1.559, Kjell Sandstedt 1.355, Patrik Persson 1.203, Erik Persson 1.170, Johnny Björk 1.088, Andreas Karlsson 975.
K: Elma Fältmars 99 1.723, Frida Persson 1.564, Maria Wahlgren 1.169, Anna Björk 1.014.

7.10 TINGSTÄDE (Castorama) | Resultat
M: Jacob Wiklund Visby Gute 1.447.

7.10 HUDDINGE/J (Castorama)
M: Mikael Wallin Stockholm FTF 1.663, Hans Nordberg Huddinge 1.515, Jöran Westberg Huddinge 1.406, Johan Löfstedt Ösmo-Nynäs 1.337, Jörgen Wehmonen Ösmo-Nynäs 1.036, Palle Storm Ösmo-Nynäs 1.017, Mikael Magnusson Tumba 877.
K: Anneli Schöldström Tureberg 1.865.

7.10 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp om ej annat anges.
M: Joel Mattsson 98 1.952.
K: Jessica Mattsson 98 Spårvägen 2.612 (1058 2893 2813 4902), Madeleine Melin 1.464, Charlotta Melin 1.330, Lena Wennberg Mattsson 883.

6.10 BLACKSBURG, VA (Castorama)
K: Emma Thor Tureberg 2.921 (1134 2589 3706 5952), Lindsay Herra USA 2.739, Kajsa Wennberg Upsala 2.604 (1009 2515 2739 5741), Virve Möllerström Aho 98 Märsta 977.

5.10 KALMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Högby.
M: Christer Persson 620, Niklas Kaldner 577, Rickard Wykman 512.
K: Ida Persson 1.484, Ulrika Wykman 947.

5.10 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
Samtliga IF Göta.
M: Mikael Larsson 2.278, Tommy Larsson 2.212, Johan Engberg 1.631.
K: Amanda Fridberg 02 2.622 (1079 2304 3661 4498), Erica Larsson 2.597 (1189 2493 4317 2962), Hannah Johansson 1.567, Cissi Östlund 1.139.

2.10 KALMAR (Castorama) | Resultat
M: Mikael Larsson Högby 1.073.

2.10 GÖTEBORG/S-K (Castorama)
Samtliga Göteborgs KIK.
K: Luana Klaric Lundh 99 2.195, Emma Andreasson 1.709, Carina Söderman 1.637, emma Söderström 98 1.563, Alice Kjellander 00 1.561, Angelica Kela 1.559, Linn Hertz Saebbö 00 1.550, Vendela Rydbäck 1.430, Hanne Karlsson 1.298, Anna Påsse 99 1.233, Sanna Sandström 00 1.160, Emma Green Blomroos 00 830, Ellen Tidfors 768, Lisa Petrusson 99 688.

1.10 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
M: Anders Stenbäck 896, Torkel Persson 752.
K: Ida Stenbäck 99 2.820 (1028 2913 3983 4892), Maja Persson 01 2.064, Johanna Edgren 98 1.844.

1.10 JÖNKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Hakarpspojkarna om ej annat anges.
M: Marcus Öhrn Vista 1.269, Per Wernersson 1.109, Arvid Öhrn 998, Mats Lindberg 978, Petter Libell 714.
K: Anna Ek 2.386 (1009 2232 3339 3767), Anne Fältström 1.055, Ann-Christin Olsson 1.009.

1.10 TRANÅS (Castorama)
Samtliga Castorama.
M: Axel Nykvist 1.913, Samir Poljak 1.353, Figge Eklund 02 1.173, Joakim Berg 898, Andreas Lundqvist 825, Johan Eriksson 98 143, Jonathan Gustavsson 01 82.
K: Rebecca Ekvall 2.525 (1001 3502 2905 3740), Gabriella Nykvist 2.332, Ingela Carlsson 1.491, Martina Klasson 1.356, Ajla Poljak 02 1.202, Frida Johansson 02 1.069, Amina Poljak 03 1.055, Stina Johansson 99 1.016, Anna Nykvist 998, Miranda Hedström 870, Bitte Andersson 739.

1.10 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp.
M: Didrik Andersson 1.719, Jan Svensson 1.192, Stig Arvidsson 1.153, Harald Henriksson 925, Benny Andersson 698, Hans Jörgen Hansson 522, Carl Andersson 01 156.
K: Annie Skaar 03 1.612, Hanna Skaar 05 1.021, Majken Henriksson 663.

1.10 TUMBA (Castorama) | Resultat
K: Marika Rydell Tumba 1.812, Linnea Molander 01 1.496.

1.10 EKSJÖ (Castorama) | Resultat
Samtliga Eksjö.
M: Filip Larsson 2.330, Simon Bjärnlöf Segerlind 00 1.630, Christer Bjärnlöf 551.
K: Hanna Larsson 1.969, Ebba Hultqvist 03 1.621, Marie Dahlén 1.255.

1.10 VÄXJÖ/A (Castorama) | Resultat
M: Pär Wisme 2.299, Roger Karlsson Stensjön 1.189.
K: Ida Wåhlstrand 00 Växjö 2.631 (848 3030 4270 3983), Jessica Mattsson 98 Spårvägen 2.623 (1009 3152 2916 4728).

1.10 NYNÄSHAMN (Castorama) | Resultat
Samtliga Ösmo-Nynäs.
M: Mikael Nyström 1.788, Henrik Friberg 1.708, Roger Malm 1.090, Gabriel Jergander 01 917, Tor Trondset 586.
K: Wilma Wilkman 02 1.363, Sara Jergander 98 1.299, Ulrika Wilkman 1.153.

1.10 GÄVLE (Castorama)
M: Stefan Alneroth Gefle 2.120.

1.10 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.431, Per Andersson 870, Kjell Jansson 498, Tomas Laustiola 426, Krister Hovberg 389.
K: Moa Andersson 02 907, Ewa Wennbom 735, Alva Andersson 03 465.

1.10 LJUNGBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Ljungby.
M: Jörgen Alm 1.304, Max Thegelström 887, Jonas Danielsson 793, Michael Robisch 471.
K: Sara Rosén Andersson 2.224, Mia Jansson 1.219, Meja Stridsberg 01 1.129.

1.10 ÅHUS (Castorama)
Samtliga Åhus.
M: Stefan Hjelm 1.402.
K: Maria Johansson 2.185, Amanda Rohlin 2.012, Linnea Frisk 1.992.

1.10 NÄSSJÖ (Castorama) | Resultat
Samtliga IK Sisu om ej annat anges.
M: Mikael Hernberg 2.263, Tobias Lundqvist 2.237, Jonathan Gunninge 1.980, Peter Fritz 1.708, Christer Nilsson 1.487, Otto Nilsson 01 1.482, Kjell Sandstedt 1.365, Andreas Karlsson 1.009, Simon Lennermo 634, Inge Melin Bottnaryd 632, Patrick Adolfsson 584, Måns Lennermo 473.

30.9 LINKÖPING (Castorama)
Samtliga Linköping om ej annat anges.
M: Kamil Kaminski Hässelby 2.525 (1268 6218 3625 2972), Dariusz Kaminski 2.234, Martin Rudberg 2.043, Joakim Kämpe 1.404, Fredrik Tjärnström 1.028, Jonas Renholm 937, Fredrik Nordenberg 894, Anders Halldén 858.
K: Anna Karlsson 98 Motala 3.209 (1137 3660 4860 5175), Jessica Gibellini FRA 1.309, Sofie Nyman 922.

30.9 UMEÅ (Castorama) | Resultat
M: William Ullberg IFK Umeå 2.527 (1458 3991 4100 3465), Tor Lindberg IFK Umeå 2.389, Erik Olofsson IFK Umeå 2.151, Andreas Almlöf Spårvägen 1.751, Ludwig Sjödin Skellefteå 1.394, Markus Johansson IFK Umeå 1.333, Peter Frank IFK Umeå 841.
K: Anna Nogolova 99 Umedalen 1.920, Amanda Nordin Skellefteå 1.674.

30.9 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle.
M: Filip Regnander 454.
K: Veronika Nordin 1.842, Emelina Cindric 01 1.069.

30.9 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge om ej annat anges.
M: Daniel Hedström Valbo 2.015, Hans Nordberg 1.647, Mikael Wallin Stockholms FTF 1.647, Tomas Classon 1.561, Jöran Westberg 1.410, Johan Löfstedt Ösmo-Nynäs 1.336, Östen Edlund Ragunda 1.039, Alpo Tornikoski 1.031, Alf Nede IFK Linköping 995, Mikael Magnusson Tumba 990, Antti Lindstedt 964.

30.9 ESKILSTUNA (Castorama) | Resultat
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Öystein Krogen 1.511, Robert Söderlind Odin 990, Peter Wiberg 557, Olle Ek 02 520, Jonas Essman 422, Gustav Wiberg 03 98.
K: Kristina Andersson 2.035, Viktoria Krogen 01 1.662, Sarah Karlsson 01 Huddinge 1.620, Maja Åskag 02 1.247, Elinor Essman 685.

30.9 MALMÖ/S-K (Castorama) | Resultat
M: Björn Grönwall Öresund 1.538.
K: Vilma Engbe 00 Öresund 2.483 (986 2086 3690 4258). Barbro Bengtson Heleneholm 2.140.

30.9 TUMBA (Castorama) | Resultat
Samtliga Tumba.
M: Johan Forsell 1.122, Mattias Magnusson 913, Jan Hanell 349, Tim Engqvist 04 103.
K: Elvira Magnusson 03 1.700, Molly Grundmark 03 1.201.

30.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
Samtliga IF Götd.
M: Johan Askmar 1.741, Hans Askmar 589, Karl Askmar 99 577, Bernt Karlsson 480.

30.9 ÄNGELHOLM (Castorama)
Samtliga Ängelholm.
M: Daniel Malm 1.464, Kristoffer Skog 1.100, Robert Nilsson 989, Oskar Berntsson 301.
K: Pernilla Hagberg 2.499 (992 2942 3381 3632), Alva Nilsson 02 1.640, Ann Rehnström 715, Anne-Marie Jönsson 703.

30.9 VÄRNAMO (Castorama) | Resultat
Samtliga Wärnamo.
M: Jörgen Wallstenius 1.544, Johan Brasch 98 1.320, Börje Lennartsson 1.237, Tomas Bernstig 900, Ronny Krönvall 60,
K: Maria Jonasson 1.782, Elin Jonasson 00 1.723, Satu Nyberg Schoug 1.373, Elsa Brasch 01 1.065, Ebba Wallstenius 03 1.061, Madelene Nishiura 1.004, Hilma Gof 05 389.

30.9 TIBRO (Castorama)
Samtliga Tibro om ej annat anges.
M: Tobias Hagström Hälle 2.567 (1145 4627 3379 5455), Peter Hagström Istrum 1.237, Urban Håkansson Falköpings AIK 1.147, Edvin Sandström 03 457, Daniel Fransson 368, Roger Magnusson 169, Hans Fryestam 67.
K: Nathalie Welander 1.839, Lydia Bolmenäs 02 1.319, Matilda Hejdström 00 1.234, Alma Sjöberg 02 1.212, Cecilia Hagström Istrum 1.098, Britta Bolmenäs 858, Anna Rettig 02 239.

30.9 TIERP (Castorama)
Samtliga Tierp.
K: Madeleine Melin 1.483, Charlotta Melin 1.279, Lena Wennberg Mattsson 1.015, Emelie Melin 05 827.

30.9 GÖTEBORG/S-K (Castorama)
Samtliga Ullevi om ej annat anges.
M: Torbjörn Julin 2.012, Oskar Greilert 1.449, Emil Lyrberg 1.434, Alexander Lundskog 1.427, Adam Danielsson 1.290, Victor Fingal 1.056, Joakim Karlsson Finspång 959, Alexander Lesser 853, Martin Astner 812, Matin Selin 772, Anton Bengtsson 99 760.
K: Ebba Svantesson 1.604, Johanna Holmén Svensson 1.420, Åsa Söderlund 1.348, Alice Svantesson 1.261, Lina Hansson 1.246, Emelie Öberg 1.222, Matilda Hellqvist 1.169.

30.9 ESLÖV (Castorama)
Samtliga Eslövs IF.
M: Robin Hägg 2.271, Emil Berggren 1.870, Daniel Hägg 1.841, Niklas Stjerndorff 1.638, Christian Nilsson 1.534, Rasmus Glimberg 00 796.
K: Filippa Bengtsson 01 1.230, Fanny Bengtsson 01 1.096, Emely Nilsson 01 897.

29.9 VISBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Visby Gute.
M: Erik Larsson 2.649 (1387 4278 4182 4130), Johan Burvall 02 1.343.
K: Hanna Jacobsson 1.217, Jennifer Laveryd 98 960, Emilia Hellgren 04 934, Ylva Garvén 04 907.

28.9 KALMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Högby om ej annat anges.
M: Alexander Sjögren 99 Kalmar 2.235, Olle Willsund 1.877, Jonathan Persson 1.508, Simon Rohde 1.052.
K: Anna-Lena Wintersteller Kalmar 2.186, Nova Brideau 02 Kalmar 1.656, Selma Lundin 02 1.517, Anna Lundin 967, Signe Lundin 03 935.

27.9 HÄSSELBY (Castorama)
M: Niklas Lindstedt Hässelby 2.763 (1558 4175 3729 4922), Patrik Lindstedt 99 Hässelby 2.753 (1410 3410 4368 5440).

26.9 OSKARSHAMN (Castorama) | Resultat
Samtliga Oskarshamn.
M: Tomas Fanta 1.641, Daniel Ringbom 1.500, Tobias Bladh 927, Sandy Bengtsson 676.
K: Josefine Gabrielsson 1.484, Anna Juhlin 00 1.324, Birgitta Uppgården 913.

25.9 BLACKSBURG, VA (Castorama)
K: Emma Thor Tureberg 2.820 (1073 2439 3921 5409), Lindsay Herra USA 2.760, Kajsa Wennberg Upsala 2.592 (949 2737 2826 5484), Paula Kuklova CZE 2.563.

25.9 GÖTEBORG/S (Castorama)
Samtliga Örgryte om ej annat anges.
M: Erik Olsson 1.998, Linus Bertilsson 99 1.670, Samuel Wiik 98 1.575, Max Hejdenberg 98 1.431, Anders Walther Kville 1.408, Victor Koch 98 873.
K: Alva Murtoniemi 99 1.581, Alexandra Schill 00 1.216, Judith Wagersten 98 1.191, Lina Toremark 99 1.141, Stina Nyström 99 1.072.

24.9 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact.
M: Björn Olofsson 1.125.
K: Jonna Nilsson 2.518 (1022 2629 3345 4037), Aleksandra Josipovic 1.900, Freja Olofsson 02 1.795, Alexandra Costaniuc 00 1.500, Julia Nilsson 00 1.448, Patronella Lundborg-Sjöholm 1.194.

24.9 SÖDERTÄLJE (Castorama)
Samtliga Södertälje.
M: Jonas Engman 1.347.
K: Louise Johansson 2.010, Amanda Kaarna 00 1.463, Ylva Björnsjö 02 1.167, Alice Abrahamsson 03 1.145, Emelie Forsberg 02 1.015, Simone Salida 02 1.003.

24.9 HUDDINGE/J (Castorama)
M: Kristian Petersson Huddinge 1.906, Jöran Westberg Huddinge 1.284, Palle Storm Ösmo-Nynäs 1.136, Alf Nede IFK Linköping 1.084, Mikael Magnusson Tumba 988, Antti Lindstedt Huddinge 984.

24.9 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M: Peter Bergvall 1.134, Anders Strömquist 1.088, Arvid Forsell 02 678, Markus Kleinerud 02 363.

24.9 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala om ej annat anges.
M: Tim Wunger 2.999 (1598 4827 4303 4981), Victor Wisén 01 2.215, Oscar Janson Ullevi 1.914, Philip Anbakk 98 1.717, Hugo Sörby 01 1.692, Roland Sundqvist 1.649, Lars Gustafsson 1.508, Nisse Wisén 907, Harald Söderlund 602, Anders Kindmark 543, Lennart Sörby 543.
K: Vanessa Kamga 98 3.135 (1295 2702 4797 5221), Victoria Engström Kindmark 2.825 (1290 2435 4105 4267), Ellen Pettersson Örbyhus 2.627 (1048 2776 4043 3618), Caisa-Marie Lindfors 00 2.598 (1141 2157 4070 3767), Marianna Dinopoulos 99 2.329, Nora Jansson 98 2.139, Sara Svenda 99 1.638, Kirsti Wennberg 1.610, Carin Thornander 1.517, Susanne Wunger 1.517, Maria Sörby 1.155, Anna Lindfors 1.026, Veronica Wisén 1.025, Siv Jönsson 1.012, Toinie Rönnholm 932, Catarina Jansson 876, Cornelia Wunger 05 809, Susanne Engström 498.

24.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö om ej annat anges.
M: Östen Eriksson 1.384, Stefan Rydåker Örbyhus 993, Per Andersson 883, Bernhard Karlsson 665, Tomas Laustiola 468, Joel Ahlberg Eriksson 06 0.
K: Alva Andersson 03 367.

24.9 FALUN (Castorama) | Resultat
M: Emil Uhlin 00 Falun 1.917.
K: Hillevi Carlsson 02 Falun 2.911 (1144 2998 3894 4997).

24.9 KUNGSBACKA (Castorama)
Samtliga Rigor.
M: Göran Johansson 1.745, Johan Olsson 1.328, Bengt Svensson 1.261, Robert Fritzson 1.215, Peter Svensson 02 1.175, Sven-Olof Lager 973, Torbjörn Persson 931, Niklas Aulin 724, Johnny Lundgren 570, Patrik Gustavsson 558.
K: Sofia Lundgren 2.031, Wilma Gustavsson 03 1.076.

24.9 BOLLNÄS (Castorama) | Resultat
Samtliga Bollnäs om ej annat anges.
M: Joel Jansson 1.941, Torgny Gustafsson Strand 1.738, Otto Sundell 00 Söderhamn 1.648, Dennis Martinsson 1.282, Lars Hammargren 1.212, Teodor Lundvall 03 1.143, Mats Edvinsson 957, Mikael Sundell Söderhamn 739, Bertil Lundquist 643, Mille Edwardsson 04 587, Leif Lundvall 429.
K: Lina Arousell 02 Iggesund 2.035, Julia Jonsson 01 1.876, Linnea Hammargren 01 1.712, Lotta Svedberg 689, Maria Jonsson 536.

24.9 RONNEBY/KALLINGE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gnistan.
M: Danijel Milenkovic 01 2.386, Jorma Roos 1.379, Petter Roos 01 1.278, Niclas Lennartsson 1.080, Maximilian Lennartsson 03 1.036, Karl Pettersson 02 760.
K: Maja Pettersson 02 1.904, Tilda Petersson 01 1.879, Helena Gummesson Hall 1.725, Martina Holgersson 1.482, Christina Roos 765.

24.9 BORÅS (Castorama)
M: Daniel Korhonen Kville 2.494 (1248 4185 3644 4501), Lennie Helander Örgryte 2.342, William Lanndalen 01 2.128, Robert Fabian Herrljunga 1.849, Ulf Sjöberg Ymer 1.763, Per Joan Lorentzon Orient 1.620.

24.9 UMEÅ (Castorama) | Resultat
M: Mattias Lindberg Skellefteå 2.823 (1301 3841 4095 6411) Fredrik Gerdsdorff Timrå 2.710 (1410 3269 4540 5065), William Ullberg IFK Umeå 2.576 (1488 3995 4119 3622), Tor Lindberg IFK Umeå 2.382, Mattias Nilsson Umedalen 2.364, Hans Källén Strömsund 2.335, Lukas Hamrin 99 Timrå 2.231, Anton Andersson Umedalen 2.057, Albert Ottander 00 Estuna 2.054, Rasmus Hellberg 01 Piteå 1.864, Linus Tegelborg Sjöström 00 Umedalen 1.367, Peter Frank IFK Umeå 1.252, Matthias Johansson Nedre Soppero 1.087, Jakob Eriksson (klubblös) 774.
K: Olivia Köhler 00 Gällivare 1.993, Madeleine Ahlström 00 Luleå 1.916, Therese Hedlund 00 Boden 1.716, Jessica Edlund Umedalen 1.000.

23.9 MALMÖ/S-K (Castorama) | Resultat
M: Jonas Forsberg 2.064, Björn Grönwall 1.633.
K: Hanna Bengtson 2.677 (1148 2451 3822 4181), Erika Wärff 00 Malmö 2.324, Hanna Grönwall 99 Öresund 2.211.

23.9 UDDEVALLA (Castorama) | Resultat
Samtliga Orient om ej annat anges.
M: Per Kåberg 2.282, Christoffer Johansson Brattås 1.731, Erik Dahlqvist 98 910, Per-Joan Lorentzon 594, Johan Malm 422, Jacob Helsing 00 194.
K: Daniella Persson 00 Hälle 2.091, Amanda Backlund 99 1.682, Linnéa Lindh 99 1.212.

23.9 ÅHUS (Castorama) | Resultat
Samtliga Åhus.
K: Daniela Gherman 2.666 (984 2387 3633 5178), Fanny Lundberg 01 2.070, Frida Lundberg 99 1.798, Cecilia Flyckt 1.332.

23.9 GÖTEBORG/S (Castorama)
Samtliga Örgryte.
M: Gustav Hultgren 2.162, Joel Spolén 1.727, Reine Eklund 1.546.

23.9 HABO (Castorama)
Samtliga Habo.
M: Rasmus Elfgaard 2.385, Victor Seitl 99 1.559, Robin Ericsson 1.384, Lars Elfgaard 1.345, Fredrik Skillmark 1.209.
K: Matilda Elfgaard 2.683 (1172 4198 2785 3499).

23.9 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp om ej annat anges.
M: Marcus Samuelsson Hakarpspojkarna 1.755, Leif Gustavsson 1.455, Roger Hall 938, Bengt Johansson 871, Andreas Rådsten 848, Magnus Claar 665, Per-Anders Thörnkvist 620.
K: Majken Henriksson 709.

23.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
Samtliga IF Göta om ej annat anges.
M: Karl-Erik Ludvigsson 2.308, Felix Siljebäck Larsen 2.199, Tommy Larsson 2.181, Per-Ola Andersson 1.414
K: Amanda Fridberg 02 2.669 (1021 2627 3548 4801), Sabine Steen Kristinehamn 2.256, Lina Jernberg Kristinehamn 1.562, Madelen Olsson 1.533

23.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
M: Jonas Birgersson Nyköping 2.073.

23.9 SOLLENTUNA/E (Castorama) | Resultat
Samtliga Tureberg om ej annat anges.
M: Karl Ludvik 02 2.000.
K: Sofia Jäger Stenberg Sundbyberg 2.346 (1160 2746 2811 2978), Annelie Schöldström 1.739, Johanna Björkqvist 03 1.599.

23.9 SKELLEFTEÅ (Castorama) | Resultat
Samtliga Skellefteå.
M: Niklas Wiklund 2.851 (1365 4907 4281 4876), Robert Lindberg 2.036, William Lindberg 99 1.923, Lars Bergsten 1.283, Urban Lindberg 1.257, Kurt Jonsson 997, Sune Marklund 957, Sebastian Häggström 98 695.
K: Emma Granlund 1.660, Thea Norlund 00 1.430, Galina Kuznetsova 1.097.

23.9 VISBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Visby Gute om ej annat anges.
M: Nikolaus Daun 1.396, Jorma Jääskeläinen 1.304, Tomas Larsson 1.206, David Vikic 1.080.
K: Kristina Jacobsson Tjelvar 1.935, Maja Almgren 98 1.318, Daniel Gonzalez Jimenez 01 1.080.

23.9 GLANSHAMMAR (Castorama) | Resultat
Samtliga Glanshammar om ej annat anges.
M: Oscar Östebo 1.243, Anton Östebo Linköping 1.161, Mikael Oesten 984, Hans Persson 897, Krister Condro (klubblös) 817, Thomas Lahall 471, Lennart Andersson 356.
K: Josefine Larsson 98 1.727, Sabina Forsberg 98 1.508, Therese Knutsson 00 1.356, Pernilla Svensson 1.099, Emelie Lindgren 02 1.021, Ulrika Lindgren 999, Wera Molin 02 812

23.9 FALUN (Castorama) | Resultat
M: Fred Stenberg Gefle 2.074.
K: Hillevi Carlsson 02 Falun 2.903 (1148 2962 3872 4996).

23.9 ÖREBRO (Castorama) | Resultat
Samtliga Örebro om ej annat anges.
M: Fredrik Lann 1.5734, Rasmus Hugosson 01 1.411, Mikael Jansson 98 1.067, Linus Strand 01 949.
K: Amanda Lejros 99 Hässelby 2.424 (1113 2308 3386 3873), Kaiza Karlén 98 Arvika 2.043, Linnea Bodin 00 1.892, Moa Jansson 01 1.577, Sara Angelmyr 1.511, Johanna Pettersson 1.416.

23.9 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge.
M: Anton Nilsson 1.050, David Adrian 98 485.
K: Mathilda Eriksson 98 2.993 (1216 3598 4483 3859).

23.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby om ej annat anges.
M: Kamil Kaminski 2.193, Per Östlund 2.031, Lukas Nilsson 1.182, Magnus Sundin 1.127.
K: Mia Nyreröd 2.381, Sofia Lund 1.718, Louise Martin 1.712, Therese Lindhe 1.666, Linda Bergh 1.522, Elina Palmquist Ullevi 1.317, Angelica Engberg 1.268, Maria Samuelsson 1.267, Lena Håkansson 1.214, Karin Sundin 1.123.

23.9 VÄSTERÅS/Ap (Castorama)
Samtliga Västerås.
M: Håkan Setthammar 2.245, Johannes Nilsson 98 1.935, Leo Bystedt 03 1.364, Alfons Haals 02 1.361.
K: Nina Björkman 98 2.579 (1122 1939 3759 4430), Anna Götberg 01 2.329 (934 1694 3177 4725).

22.9 TORSBY (Castorama)
Samtliga Bore.
K: Ida stenbäck 99 2.696 (1020 2545 3963 4568), Jessica Billa 01 2.134, Maria Stenbäck 1.041.

21.9 BODEN (Castorama) | Resultat
Samtliga Boden.
M: Nils Pettersson 2.181, Mika Raappana 989.
K: Maria Hedström 1.752.

21.9 LJUNGBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Ljungby.
M: Jonas Danielsson 879, Andreas Hall 596, Michael Robisch 527.
K: Sara Rosén Andersson 2.268, Meja Stridsberg 01 1.762, Alva Sundström 92 1.701.

21.9 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala.
M: Tim Wunger 2.989 (1611 4480 4463 4988), Philip Anbakk 99 1.612, Arvid Gustafsson 99 368.
K: Vanessa Kamga 98 3.041 (1271 2240 5067 5001), Caisa-Marie Lindfors 00 2.453 (1045 2171 3715 3666), Klara Helander 2.434 (1162 3870 2433 2850), Victoria Engström Kindmark 2.413 (1239 1499 3943 3380), Daniella Ekström 99 2.173, Sara Svenda 99 1.633, Philip Anbakk 99 1.612, Gabriella Holmström 00 949.

21.9 KALMAR (Castorama)
Samtliga Högby.
M: Marcus Nilsson 3.012 (1452 5822 4494 4510), Simon Strand 00 1.267, Carl-Gustaf Nilsson 443, Sam Grimheden 04 73.
K: Selma Lundin 02 1.559, Katarina Nilsson 923, Anna Lundin 801, Signe Lundin 03 734, Git Karlsson 697.

19.9 HERRLJUNGA (Castorama)
Samtliga Herrljunga.
M: Jesse Halme 1.386, Joakim Andersson 1.107, Anders Carlehed 999, Martin Svensson 758.

18.9 VISBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Visby Gute om ej annat anges.
M: Vilhelm Olofsson Roma 1.609, Mats Burvall 1.469, Gustav Melén 1.358, Johan Burvall 02 1.350, Tomas Larsson 1.189, Noel Montelin 01 518, Albin Ahlin 98 341.
K: Anna Östergren 02 889, Hila Östergren 05 825, Clara Levin 05 652, Ylva Garvén 04 622, Maja Broberg 03 504.

18.9 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact.
M: Björn Olofsson 1.068.
K: Aleksandra Josipovic 1.944, Freja Olofsson 02 1.832, Alexandra Costaniuc 00 1.556, Daniela Costaniuc 1.506.

17.9 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact.
M: Mikael Persson 1.978, Bengt Loo 1.834, Per Wiberg 1.014.

17.9 RONNEBY/KALLINGE (Castorama) | Resultat
Samtliga Gnistan.
M: Danijel Milenkovic 01 2.194, Filip Karlsson 1.757, Henrik Johansson 1.751.
K: Tilda Petersson 01 2.016, Maja Pettersson 02 1.462.

17.9 BORÅS (Castorama)
M: Daniel Korhonen Kville 2.394, Lennie Helander Örgryte 2.333, Per Kåberg Orient 2.202, Robert Fabian Herrljunga 1.892, Erik Dahlqvist 98 Orient 1.746, Per-Joan Lorentzon Orient 1.683.

17.9 ÅHUS (Castorama) | Resultat
Samtliga Åhus.
M: Stefan Hjelm 1.461, Gunnar Neovius 874.
K: Maria Johansson 2.241, Fanny Lundberg 01 2.199, Maria Åkesson 1.232.

17.9 NORRKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Tjalve om ej annat anges.
M: Sami Luttinen 2.633 (1209 4034 3979 5347), Mikael Leindahl 2.078, Krister Hultberg 1.304, Anton Östebo Linköping 1.104, Dag Hultberg 955, David Carlsson 938.
K: Jennifer Ahlstedt 01 2.163, Amanda Järnvall 99 1.241.

17.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.414, Per Andersson 903, Åke Lindén 620, Bernhard Karlsson 612, Kjell Jansson 545, Ulf Sandén 536, Tomas Laustiola 473, Alf Jansson 171.
K: Alva Andersson 03 438.

17.9 BOTTNARYD (Castorama)
Samtliga Bottnaryd.
M: Roger Stridh 2.106, Christoffer Melin 1.911, Pontus Lantz 1.544, Stefan Holst 1.483, Fredrik Lantz 1.428.
K: Helena Hegg 971.

16.9 ESKILSTUNA (Castorama) | Resultat
Samtliga Råby-Rekarne om ej annat anges.
M: Öystein Krogen 1.294, Robert Söderlind-Odin 1.006, pontus Evertsson 971, Hans Nyqvist 820.
K: Kristina Andersson 2.160, Sofi Brändeborn 2.092, Ulrika Andersson 1.838, Sarah Karlsson 01 Huddinge 1.514, Angelica Gustafsson 1.193, Maja Åskag 02 1.185.

16.9 SÄTRA (Castorama) | Resultat
M: David Gustafsson Spårvägen 2.252, Andrus Klaar Spårvägen 2.190.

16.9 ÖSTHAMMAR (Castorama)
Samtliga Östhammar.
M: Fredrik Nyman 2.065, Lars Karlsson 1.800, Johan Berg 1.507, David Nyman 1.407.
K: Ingegerd Nyman 932, Marika Åstrand 435.

16.9 SOLLENTUNA/E (Castorama) | Resultat
Samtliga Tureberg om ej annat anges.
M: Stellan Back 2.634 (1202 6062 4020 3509), Lukas Björninger 00 1.972, Edvin Hagberg 99 1.932, Kevin Duvert 98 1.746, Emil Holm 01 1.206, Emil Mårtensson Hässelby 914.
K: Hanna Mårtensson 2.657 (1108 2795 3077 4727), Fanny Öhrn Selahn Södertälje 2.594 (1047 2962 4023 3244), Lina Hagberg 01 2.509 (921 3477 2823 4135), Tilde All 99 2.219, Annelie Schöldström 1.752.

16.9 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M: Christoffer Yngve 1.419, Robert Danielsson 1.404, Peter Bergvall 1.047, Max Gustafsson 00 714.
K: Jenny Carlsson 1.167, Lena Pettersson 785, Amanda Gustafsson 03 603.

16.9 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala om ej annat anges.
M: Linus Otto Boyer 1.874, Tim Wunger 575.
K: Victoria Engström Kindmark 2.718 (1230 2578 4085 3657), Ellen Pettersson Örbyhus 2.666 (1042 2870 4174 3636), Caisa-Marie Lindfors 00 2.644 (1177 1818 4197 4295), Klara Helander 2.306, Marianna Dinopoulos 99 2.248, Daniella Ekström 99 2.190, Vanessa Kamga 98 2.075, Sara Svenda 99 1.759

16.9 TRELLEBORG (Castorama)
Samtliga Trelleborg.
M: Lars Andersson 1.518, Thomas Hansson 1.271, Kauko Harjuniemi 1.224.
K: Lina Sjölin 1.188.

16.9 NYKÖPING (Castorama) | Resultat
M: Jerry Jönsson Nyköping 1.285, Jonas Birgersson Nyköping 1.239.
K: Tilde Jönsson 02 Linköping 1.303.

16.9 VÄSTERÅS/Ap (Castorama)
M: Johannes Nilsson 98 Västerås 1.971.
K: Nina Björkman 98 Västerås 2.448 (1057 1888 3835 4168).

16.9 GÄVLE (Castorama)
K: Veronika Nordin Gefle 1.676.

16.9 TUMBA (Castorama) | Resultat
Samtliga Tumba.
M: Anders Lublin 1.447, Tomas Ackeberg 883, Filip Lublin 02 606, Anton Ydeberg 02 374, Sebastian Lind 02 227.
K: Linnea Molander 01 1.713, Pauline Otto 00 1.299.

16.9 BODEN (Castorama) | Resultat
Samtliga Boden.
M: Jonas Senbom 1.186, Hendrik Hedlund 1.031, Bengt Gustafsson 930, Mattias Grahn 781,
K: Therese Hedlund 00 1.645, Hanna Grahn 02 1.375, Kristina Grahn 886, Marie Gustafsson 579,

14.9 BODEN (Castorama) | Resultat
Samtliga Boden.
M: Nils Pettersson 2.264, Patrik Nyström 1.266, Tomas Pettersson 1.073, Mika Raappana 1.028, Richard Jonsson 764, Håkan Nilsson 586.
K: Linda Nyström 1.050, Sofie Storbjörk 930.

14.9 LINKÖPING (Castorama) | Resultat
Samtliga Linköping om ej annat anges.
M: Dariusz Kaminski 2.166, Max Hrelja Malmö 1.832, Anton Östebo 1.187, Tim Yngesjö 1.027, Gustav Borg 98 Nyköping 1.021.
K: Anna Karlsson 98 Motala 3.133 (1186 3634 4954 4353), Jenny Lestander 98 1.858, Rebecka Svedberg 98 1.639, Jessica Gibellini FRA 1.351, Tilde Jönsson 02 742.

13.9 FALUN (Castorama) | Resultat
M: Simon Thor 00 Märsta 2.406, ivar Moisander 00 Huddinge 2.184, Victor Wisén 01 Upsala 2.076, Andreas Gustafsson Falun 2.067, Nicklas Karlsson Finspång 1.925, Emil Uhlin 00 Falun 1.833, Gustav Magnusson 00 Nyköping 1.705, Hugo Sörby 01 Upsala 1.701, Frank Ude Falun 1.634, Johan Nordström 99 Falun 1.517, Tim Svantesson 00 Nyköping 1.174, Liban Mohammed 99 Falun 448.
K: Sara Lennman Katrineholm 2.936 (1486 2193 3930 4795), Julia Axtelius 00 Enköping 2.688 (1161 3033 3430 3958), Felicia Lejros 01 Djurmo-Sifferbo 2.304, Linnea Westerberg 01 Bålsta 2.136, Fanny Östman 01 Säter 2.018, Gabriella Lindström 02 Falun 1.701.

13.9 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala.
M: Philip Anbakk 99 1.626.
K: Caisa-Marie Lindfors 00 2.656 (1081 2182 4324 4109), Klara Helander 2.342, Daniella Ekström 99 2.082, Sara Svenda 99 1.604.

12.9 GÄVLE (Castorama)
Samtliga Gefle.
M: Olavi Smedberg 1.230, Kenneth Edvall 1.196, Patrik Juhlin 985, Ivar Jegers 172.
K: Johanna Edvall 00 2.558 (1052 2246 3394 4612).

12.9 GÖTEBORG/S-K (Castorama)
Samtliga Örgryte om ej annat anges.
M: Erik Olsson 2.075, Gustav Hultgren 2.027, Jonathan Carbe 1.951, Tobias Larsson 98 1.700, Per Tedenrud 1.255.
K: Judith Sjöman 99 1.876, Malin Fors Lekeryd-Svarttorp 1.619, Alva Murtoniemi 99 1.397, Lina Toremark 99 1.217, Victoria Dronsfield 1.122, Alexandra Schill 00 1.113, Maria Dahlberg 914.

11.9 KIL (Castorama)
Samtliga Kil om ej annat anges.
M: Johan Westlund 1.208, Christer Säwe 891, Jacob Järpegård 877, Patric Larsson 866, Tomas Pettersson 703, Henrik Jansson 574, Anders Moberg 549, Joakim Bäckryd 415.
K: Camilla Mattsson 2.554 (1014 2734 3217 4332), Emma Larsson 05 1.461, Elvira Högman 04 1.181, Sophie Säwe 04 1.139, Sandra Larsson 03 1.069, Linnéa Carlsson 04 928, Anna Pettersson Norén 832, Sofie Wadelius IF Göta 832, Anne-Lie Carlsson 239, Malin Olsson 169.

11.9 VÄSTERÅS/Ap (Castorama)
M: Johannes Nilsson 98 Västerås 1.879, Leo Bystedt 03 Västerås 1.358.

10.9 VALÖ (Castorama)
M: Stefan Rydåker Örbyhus 1.066, Bernhard Karlsson Valö 623, Åke Lindén Valö 445.

9.9 SKELLEFTEÅ (Castorama) | Resultat
Samtliga Skellefteå.
M: Niklas Wiklund 2.932 (1385 5283 4363 4888), Robert Lindberg 2.097, Urban Lindberg 1.175.
K: Frida Norlund 2.379, Emma Granlund 1.603, Galina Kuznetsova 1.066.

9.9 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala om ej annat anges.
M: Victor Wisén 01 2.223, Linus Otto Boyer 1.861.
K: Mathilda Eriksson 98 Huddinge 3.133 (1269 3575 4874 4168), Victoria Engström Kindmark 2.780 (1262 2742 4147 3658), Caisa-Marie Lindfors 00 2.546 (1090 1663 4431 3998), Ellen Pettersson Örbyhus 2.537 (1009 3092 3854 3117), Marianna Dinopoulos 99 2.359, Klara Helander 2.318, Daniella Ekström 99 2.151, Emma Holmgren 02 Örbyhus 1.973

9.9 PROVO, UT (Castorama)
M: Niklas Arrhenius Spårvägen 3.414 (1788 4398 6240 5219), Zeth Knowlton USA 2.328.

9.9 KARLSTAD/M (Castorama) | Resultat
M: Simon Pettersson Upsala 3.450 (1697 5724 5866 4993), Daniel Ståhl Spårvägen 3.272 (1868 3887 6226 4465), Gustav Liberg Ullevi 3.025 (1580 3648 5241 5254), Arwid Koskinen Huddinge 2.912 (1721 4772 3911 4464), Jakob Gardenkrans Malmö 2.912 (1506 4239 5075 4352), Oscar Vestlund IF Göta 2.792 (1500 4492 3274 5756), Mattias Nilsson Umedalen 2.593 (1271 4839 3700 4363), Niklas Lindstedt Hässelby 2.527 (1538 3852 3308 4328), Jakob Eriksson 98 IF Göta 2.463, Johannes Henriksson IF Göta 2.402, Erik Vestlund 99 Kil 2.400, Simon Karlén IF Göta 2.199, Anton Andersson Umedalen 2.061, Tobias Inedahl 1.137.
K: Frida Bååth Timrå 2.699 (1074 2183 3296 5764), Sofie Skoog IF Göta 2.137, Ulrika Nyhlén Mölndal 1.905, Sara Skogman Örgryte 1.762, Sara Cannmo Örgryte 1.742.

9.9 ÅHUS (Castorama) | Resultat
Samtliga Åhus.
K: Moa Kjellander 99 1.868, Fanny Lundberg 01 1.854, Frida Lundberg 99 1.780, Kajsa Andersson 02 1.768, Cecilia Flyckt 1.346.

8.9 HERRLJUNGA (Castorama)
Båda Herrljunga.
M: Anders Carlehed 903, Roland Oscarsson 554.

7.9 LJUNGBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Ljungby.
M: Gustav Alm 00 1.259, Jacob Nilsson 01 914.
K: Sara Rosén Andersson 2.179, Gabriella Jansson 00 2.018, Evelina Jansson 99 1.711, Amanda Stenbäck 1.385.

7.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Gabriel Heen 2.826 (1603 5223 4064 3755), Rasmus Olofsson 2.494, Patrik Sjöö 1.821, Axel Norén 768.

6.9 MALMÖ/S-K (Castorama)
Samtliga Malmö.
M: Wictor Petersson 98 2.663 (1696 2837 5119 3451), Staffan Jönsson 2.377, Quincy Andersson 2.321, Hampus Forsberg 1.242, Dennis Karanda 1.226.
K: Ida Storm 2.971 (1231 2324 3737 6240), Marinda Petersson 2.908 (1177 2427 3351 6419).

5.9 UPPSALA/G (Castorama) | Resultat
Samtliga Upsala om ej annat anges.
M: Simon Pettersson 3.541 (1683 5872 6060 5353).
K: Fanny Roos 24Seven 3.714 (1821 3942 5150 5392), Victoria Engström Kindmark 2.769 (1312 2679 4104 3527), Caisa-Maria Lindfors 00 2.546 (1117 1738 4327 3888), Vanessa Kamga 98 2.360 (1337 3340 4989 X), Marianna Dinopoulos 99 1.147.

5.9 GÖTEBORG/S+K (Castorama)
Samtliga Örgryte om ej annat anges.
M: Arwid Koskinen Huddinge 2.952 (1768 5050 3765 4504), Jonas Meyer 2.577 (1669 4442 3964 2820), Lennie Helander 2.267, Erik Olsson 1.977, Tobias Larsson 98 1.823, Melker Svärd Jacobsson 1.731, Linus Bertilsson 99 1.659, Alexander Andreasson 99 1.154, Viggo Hahnsson 99 1.115, Otto Hammarström 98 839.
K: Sara Cannmo 1.579.

5.9 GNESTA (Castorama)
Samtliga Gnesta.
M A: Marcus Karlsson 2.065, B: Carl Rosenquist 2.186, Roger Andersson 1.641, Peter Bergvall 1.061.

5.9 HÄSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Axel Norén 2.959 (1438 5416 4412 4660), Gabriel Heen 2.870 (1635 5309 4122 3774), Jakob Samuelsson 98 2.830 (1476 6085 4501 3080), Patrik Lindstedt 99 2.670 (1440 3000 4342 5257).

4.9 LEKERYD (Castorama)
Samtliga Lekeryd-Svarttorp.
M: Leif Carlsson 970, Harald Henriksson 910.
K: Sara Vesterberg 1.747, Annie Skaar 03 1.634, Shane Sareno 98 1.500, Hanna Skaar 05 857.

3.9 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.409, Per Andersson 886, Alf Jansson 174.

3.9 LJUNGBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Ljungby.
M: Micael Cedvik 1.229, Max Thegelström 1.046, Johan Stenbäck 985, Jonas Danielsson 957, Jim Persson 936, Leif Persson 853, Michael Robisch 514.

3.9 OLOFSTRÖM (Castorama) | Resultat
Samtliga Contact.
M: Mikael Persson 1.983, Björn Olofsson 1.145.
K: Jonna Nilsson 2.452 (1022 2510 3488 3597), Freja Olofsson 02 1.819.

2.9 ESKILSTUNA (Castorama) | Resultat
Samtliga Råby-Rekarne.
M: Emil Holm 01 2.000, Öystein Krogen 1.513, Håkan Åskag 1.105, Robert Söderlind-Odin 932, Tushar Nyqvist 03 483, Jonas Essman 462.
K: Kristina Andersson 2.131, Maja Åskag 02 1.356, Ellen Åskag 1.012, Rebecka Essman 03 970, Eva-Lena Åskag 661, Elinor Essman 481.

2.9 ÅHUS (Castorama) | Resultat
Samtliga Åhus.
K: Daniella Gherman 2.718 (1029 2566 3684 5007), Maria Johansson 2.210, Erika Karlström 98 1.986, Amanda Rohlin 1.966, Ida Claesson 1.808.

2.9 HUDDINGE/J (Castorama)
M: Lasse Ohtamaa Huddinge 2.300.
K: Therese Lård Huddinge 1.542.

31.8 VISBY (Castorama) | Resultat
Samtliga Visby Gute
M: Mats Wihlborg 1.818, Mats Burvall 1.531, Jorma Jääskeläinen 1.431.
K: Ellinor Sundstrand 1.802.

29.8 HÄSSSELBY (Castorama)
Samtliga Hässelby.
M: Gabriel Heen 2.822 (1594 4977 4080 3805), Patrik Lindstedt 99 2.801 (1419 3566 4480 5407), Jakob Samuelsson 98 2.741 (1420 6027 4265 3065), Fredrik Samuelsson 2.497 (1376 4676 4408 2695).

27.8 VALÖ (Castorama)
Samtliga Valö.
M: Östen Eriksson 1.357, Per Andersson 847, Bernhard Karlsson 643, Kjell Jansson 490, Alf Jansson 147.

26.8 HUDDINGE/J (Castorama)
Samtliga Huddinge
M: Lasse Ohtamaa 3.033 (1490 6257 5087 3478).
K: Therese Lård 1.601.

26.8 SKELLEFTEÅ (Castorama) | Resultat
Samtliga Skellefteå.
M: Niklas Wiklund 2.953 (1442 5384 4120 5033), Robert Lindberg 2.068, William Lindberg 99 1.888, Urban Lindberg 1.257, Lars Bergsten 981, Kurt Jonsson 950, Sebastian Häggström 98 785.
K: Frida Norlund 2.386, Amanda Nordin 2.228, Emma Granlund 1.697.

26.8 GNESTA (Castorama) | Resultat
Samtliga Gnesta.
M: Carl Rosenquist 2.150, Marcus Karlsson 2.037, Stefan Andersson 1.816, Robert Danielsson 1.264, Peter Bergvall 1.110, Bertil Karlsson 121.

Resultat

Resultat 2017

Internationella mästerskap
SM-tävlingar
Landskamper
Folksam Grand Prix
Svenska storgalor
Svenska Friidrottscupen
Övriga svenska arenatävlingar
Övriga svenska inomhustävlingar
Marathon/Halvmarathon
Övriga svenska långlopp
Castorama
Skol-SM
Svenskar i USA - inne
Svenskar i USA - ute
Övriga svenskar utomlands - inne
Övriga svenskar utomlands - ute
Marathon/Halvmarathon utomlands
Veckans grenar

Ändra år


Årsbästa

Årsbästa Sverige
Internationellt

Årsbästa Europa (EAA)
Årsbästa världen (IAAF)


Topp-10 genom tiderna

Topp-10 genom tiderna

Sverige seniorer - utomhus
Sverige seniorer - inomhus
Sverige juniorer - utomhus

Svenska rekord

Svenska rekord

Svenska rekord

Mästerskapsrekord

SM-utomhus
SM-inomhus

Internationella rekord

Internationella rekord

Världsrekord
Europarekord

Resultatrapportering

För att en tävling skall redovisas i SFIF:s resultatbörs och/eller att ett enskilt resultat skall vara aktuellt för att komma med i SFIF:s svenska årsbästalistor krävs bekräftelse genom officiell resultatrapport från arrangören.

Resultatrapportering kan ske på tre sätt:

genom att per e-post till SFIF Statistik skicka den kompletta resultatlistefilen eller länk till Internetadress där den kompletta officiella resultatlistan finns utlagd.

genom att faxa resultatlista eller kopior på originalprotokoll till 08-587 721 88.

genom att skicka resultatlista per post till SFIF Statistik, Box 11, 171 18 Solna.

För utlandstävlingar (utom mästerskap och landskamper) ankommer det på den tävlande själv att se till att resultatrapport kommer in till SFIF Statistik. Det är nämligen tyvärr INTE normalt att utländska arrangörer spontant skickar in resultatlistor till SFIF!

>