Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Onsdag 3 mars 2021

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


Inomhus - 2001




ESKILSTUNA 13.4 (MunktellArenans Ungdomsspel) - OBS: Inomhus! - Till fullständiga resultat
F13 Höjd: Eline Råman-Delin 88 Upsala 158.

ESKILSTUNA/M 7.4
F18 Stav:
 Camilla Feretti 84 Ärla 252.

FALUN 6.4
M 1000m: Abel Nzimbi KEN 2:28.6m (800m 1:59.7m).

SÄTRA 1.4 (Vinterös)
K Kula: Carolina Hjelt 86 Huddinge 1269.

VÄSTERÅS 31.3 (KM Kungsängen/Bålsta)
M 60m A: Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.14. 200m A: E Yeboach 22.88.

ÖRBYHUS 25.3
M Kula: Johan Mörner Örbyhus 1286.
F18 Kula: Madelen Nylander 84 Örbyhus 1005.

TRANÅS 24.3 (Föreningssparbanksspelen)
K Höjd:
 Kajsa Levin 83 Tranås 155.
F16 Höjd: Elin Wiik 85 Sommenbygden 155.

ÖREBRO 24.3 (Marsspelen) - Till fullständiga resultat
M Kula: David Johansson Ludvika 1466.
M40 Kula: Bengt Pettersson Älvsjö 1277.
K Kula: Katrine Larsson 84 Örebro 945.
F16 60m: Marie Barenfeld 85 Glanshammar 8.03. 800m: Malin Andersson 85 Örebro 2:20.16. Längd: M Barenfeld 524.

VÄSTERÅS 24.3 (Svealandsfinal 14 år) - Till fullständiga resultat
P14 60m h1: Edmund Yeboah 88 Kungsägnen 7.19, f: E Yeboah 7.21.
F14 Stav: Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden 260.

FALUN 22.3
M 1000m:
 Abel Nzimbi KEN 2:30.0m, Andreas Rehnborg Hässelby 2:31.5m (800m 1:59.9m).

MALMÖ 17-18.3 (Götalands 13/14 år) - Till fullständiga resultat
D a g   1
F14 Höjd: 
Frederikke Jensen 87 Vittsjö 164, Ebba Jungmark 87 Mölndal 155, Frida Blomqvist 87 Hökensås 155.
D a g   2
F14 Stav: 
Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 290, Sanna Hagelin 87 Ullevi 280, Isabell Lilja 87 Malmö 260.

FALUN 17-18.3 (Festisspelen)
D a g   2
P16 60m h1:
 Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.18, f: E Yeboah 7.10.
F16 60m f: Emma Agerbjer 85 Söderhamn 8.07. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 167, Betty Öhlén 85 Sundsvall 156. Längd: Malin Marmbrandt 85 Enköping 556, Linda Aguzey 85 Sundsvall 526, Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp 519, Maja Söderholm 85 Östersund 513.
F15 Höjd: Mikaela Westerfalk 86 Huddinge 160. Längd: Camilla Kramar 86 Huddinge 526, M Westerfalk 515, Josefin Hallström 86 Gefle 513, Sandra Bouveng 86 Tureberg 507, Stina Bolö 86 Mora 500.
F14 Höjd: Daniella Eriksson 87 Enköping 157.

UMEÅ 10.3 (Noliacup 2)
M 3000m:
 Rikard Hedelin IFK Umeå 8:58.3m.

KLINTEHAMN 8.3 (DM)
M Längd: 
Erik Larsson Gotland 693. Kula: E Larsson 1277.

FALUN 8.3
M 1500m:
 Andreas Rehnborg Hässelby 4:04.3m, Stefan Hafsteinsson ISL 4:13.5m.

FALUN 6.3 (Falustaven VI)
P18 Stav: 
Daniel Hansson 83 Rånäs 380.
F16 Stav: Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden 260, Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden 260.

VÄXJÖ 6.3 - OBS! Överlång bana!
K 5000m (mix?): Erika Petersson Växjö LK 18:56.1m.

ESKILSTUNA 5.3 (Eskilstunamästerskapen)
M Höjd: 
Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 195. Kula: Tony Settle Råby-Rekarne 1539.
F16 Höjd: Frida Brolin 85 Ärla 159.

SÄTRA 4.3 (Ministjärnan)
P16 60m f:
 Mikael Thulin 85 Hammarby 7.28.
F16 60m h1: Jessica Samuelsson 85 Boo 8.02, f: J Samuelsson 7.99. Höjd: Jenny Neidenmark 86 Tyresö 157. Stav: Lotta Hultin 85 Hässelby 254.
F14 Höjd: Daniella Eriksson 87 Enköping 159, Elise Råman-Delin 88 Upsala 157.

GÖTEBORG/FH 3-4.3 (RödGrön) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 Daniel Nunez Ullevi 6.90, Conny Malm Ullevi 6.93, Linus Persson 82 Malmö 7.22, h2: John Ertzgaard NOR 6.87, f: J Ertzgaard 6.83, D Nunez 6.83, C Malm 6.87, L Persson 7.15, Magnus Willesson Lerum 7.28, Soheil Pakandam Tranås 7.29. 400m A: Nilton Oliveira Alingsås 49.56. 1500m: Roger Svensson 83 Falkenberg 4:14.60. Höjd: Jon S Ugårdslökken NOR 205, Andreas A Viken NOR 200, Christer Johansson 82 Örgryte 195, Haakon L Asmyhr NOR 195. Stav: Alhaji Jeng Örgryte 540, Viktor von Bothmer Ullevi 489, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 474, Linus Lindroth Örgryte 474, Mikael Tapio Ullevi 474, Deniz Mahshid Örgryte 459, Kaj Eklund 82 Stocksäter & Reine Eklund Örgryte 404, Emil Guldbrandsen Lerum 404, Alexander Igelström Ullevi & Henrik Hallenbo Lerum & Charlie Lund Petersen Örgryte & Klas Rehnberg Örgryte X. Längd: Mattias Sunneborn Lidingö 773. Tresteg: Robert Bagge 82 Brattås 1399, C Johansson 1351. Kula: Philip Åman Kville 1388, Magnus Lohse 84 Möldnal 1387, Christer Björkander 83 Lerum 1349,
P18 60m f: Anders Sjöström 83 Mölndal 7.20, Tommy Ivarsson 84 Mölndal 7.25. Höjd: Martin Eriksson 83 Örgryte 195, Tobias Lillemets 83 Råby-Rekarne 185. Stav: Sebastian Zawadski 84 Malmö & Daniel Hammer 83 Malmö 444, Staffan Eliasson 84 Malmö 404, Joakim Norman 84 Mölndal 394, Peter Norstedt 83 Råby-Rekarne 364.
P16 Höjd: Ousainou Mbye Örgryte (u t) 205. Stav: Rasmus Tjärndal 85 Ullevi 375. Tresteg: Patrik Bagge 85 Brattås 1337, Alexander Ljungblom 85 Ullevi 1284.
K 800m: Magdalena Ottersten 85 Hälle 2:13.38, Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2:14.14. 60mH: Sara Westman Ullevi 8.96, Lena Berntsson Ullevi 8.98 (debut!!). Längd: Anna Zachrisson 82 Ullevi 551.
F18 200m A: Helene Johnsson 83 Halmstad 26.75. Längd: Petronella Malmqvist 83 Tanum 524, Kajsa Levin 83 Tranås 520.
F16 200m A: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 25.88, Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne 26.64. Stav X: Yordabel Abraham 86 Ullevi 264. Längd: Jessica Rydin 85 Tingberg 563, H Holmer 508.
D a g   2
M 200m A: 
Martin Burrows Hälle 23.00. 800m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 1:54.06, Tobias Lundvall Sävedalen 1:55.92, Mikael Lindberg 83 Kongahälla 1:58.71, Daniel Roth Malmö 1:59.01. 60mH: M Burrows 8.40Stav X: Reine Eklund Örgryte 420, Charlie Lund Petersen Örgryte 366. Längd: Robert Bagge 82 Brattås 682.
P18 Längd: Anders Sjöström 83 Mölndal 670, Martin Eriksson 83 Örgryte 650.
K 60m: Linda Storkull Ullevi 7.66, Sofie Andersson Kville 7.94, Sara Westman Ullevi 7.99. 1500m: Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 4:32.4m, Magdalena Ottersten 85 Hälle 4:32.7m, Sofie Bernestål 86 Sävedalen 4:59.7m, Ida Hansson 86 Kville 5:10.3m. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 386, Helena Ahxner Mölndal 336, Annika Berntsson Ullevi 336, Veronika Fridén 83 Mölndal 321, Sara Josefsson 84 Kville 306, Filiz Mahshid 82 Örgryte 261. Tresteg: S Andersson 1180, Johanna Rönner 82 Ullevi 1120. Kula: Kajsa Fällström 82 Istrum 1160.
F18 Tresteg: Kajsa Levin 83 Tranås 1134, Amanda Kaså 83 Ullevi 1074. Kula: Jennie Dalén 84 Villstad 1071.
F16 Höjd: Elin Hansson 85 Kristianstad 168, Jessica Rydin 85 Tingberg 162, Jenny Gunnarsson 85 Finish 159. Stav: Louise Carlred 85 Ullevi 276, Åsa Wilén 86 Kville 261. Tresteg: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 1203, Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1160, Jenny Baaz 85 Angered 1079, Sanna Kristiansson 86 Orient 1012.
F15 60m h2: Siri Fagerlund 86 Orient 8.06, f: S Fagerlund 8.04.
F14 Höjd: Frederikke Jensen 87 Vittsjö 167. Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 295, Sanna Hagelin 87 Ullevi 255.

PITEÅ 3-4.3 (UDM) OBS: Okänd dagsfördelning!
F18 Höjd: Marlene Häggström 84 Nedre Soppero 155. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 300. Tresteg: Annette Jaako 84 Nedre Soppero 1077, M Häggström 1065.
F16 Tresteg: Ida Niia 86 Nedre Soppero 1024.

KARLSTAD 3.3 (UDM) Till fullständiga resultat
F16 60m h1: Elin Lundqvist 86 IF Göta 8.02, h2: Emma Björkman 86 IF Göta 7.94, f: E Björkman 7.94, E Lundqvist 8.03. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 166, E Björkman 157. Längd: E Björkman 517.

VÄXJÖ 3.3 (UDM) - OBS: Överlång bana!
F16 800m: Elin Wiik 85 Sommen-Bygden 2:20.08. 1500m: E Wiik 5:14.08. Höjd: Jonna Bramstedt 86 Kalmar 163. Stav: Sofia Klüft 85 Växjö 278, Anna Melkersson 85 Växjö 273, Chris Danielsson 86 Kalmar 248, Agnes Forsberg 86 Kalmar 248. Längd: S Klüft 568, Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp 500. Tresteg: S Sandberg 1019, Mari Erlandsson 86 Växjö 1018.
F14 Höjd: Stephanie Linder 87 Villstad 156.

GÄVLE 2.3
M Tresteg: 
Fredrik van Speyck Klippan 1364, Filip Almgren 84 Gefle 1279.
K Tresteg: Cecilia Odén 85 Gefle 1042.

KLINTEHAMN 1.3 (DM)
M Tresteg: 
Erik Larsson Gotland 1328.

VÄSTERÅS 1.3
K Längd:
 Petra Johansson Västerås 509.

ESKILSTUNA 24-25.2 (Skogaholmsspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 800m:
 Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 1:53.69, Jani Tolppanen 82 Nord-Uppland 1:59.93. Kula: Tony Settle Råby-Rekarne 1581.
P18 Höjd: Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 186, Jarkko Könönen 84 Torshälla 186, Tobias Lillemets 83 Råby-Rekarne 186.
K 200m: Malin Henriksson FK013 25.50. 800m: Jenny Holmroos 86 Västerås 2:17.44, Petra Kindlund 85 Falun 2:20.58. Längd: Angelica Ström Tierp 536, Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 521, Anna Linner 83 Kvarnsveden 519, Helene Lindquist Västerås 502. Kula: Marie Hilmersson Hässelby 1325.
F18 200m A: Linda Spetz 84 Södertälje IF 25.83, Maria Warensjö 83 Nyköping 26.57, Lisa Wiik 83 Västerås 26.65. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1332, Mikaela Johansson 84 Ärla 1202.
F16 200m A: Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne 26.10, Evelina Lunner 86 Västerås 26.46, B: Ida Gillerfors 85 Gotland 26.55, Maria Lindén 85 Västerås 26.73. 800m: Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne 2:19.33, Malin Andersson 85 Örebro 2:19.89. Höjd: Frida Brolin 85 Ärla 163, Jenny Neidenmark 86 Tyresö 158, Johanna Ruul 86 Tjalve 155.
D a g   2
M 60m h1:
 Daniel Bergström Huddinge 7.25, h2: Patric Storm Hässelby 7.19, Roger Molinder Hammarby 7.24, f: P Storm 7.11, Yannick Suhard Hammarby 7.18, R Molinder 7.20. 60mH: Magnus Wallberg Hässelby 8.66, Björn Sund Örebro 9.07. Längd: Erik Olofsson 82 Kungsängen 657, Andreas Stålberg 84 Kvarnsveden 653, Joakim Johansson Nyköping 652, Matts Asplund Ununge 643.
P16 60m h1: Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.15, f: E Yeboah 7.06.
K 1500m: Elin Dahlstedt Lidingö 4:49.59, P Kindlund 4:56.78. 60mH: A Sauhke 9.13. Höjd: Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 170.
F18 60m: Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.05, A Sauhke 8.07.
F16 60m h2: E Lunner 8.02, f: E Lunner 8.04. Längd: H Holmer 515.
F14 Höjd: Elise Råman-Delin 88 Upsala 156.

MALMÖ/A 24-25.2 (Danska Inomhusmästerskapen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1:
 3) Linus Persson 82 Malmö 7.28, h2: 3) Fredrik Persson Alingsås 7.12, h4: 1) Daniel Nunez Ullevi 6.98, A: 1) D Nunez 6.89, B: 1) F Persson 7.07, 2) L Persson 7.20. 200m B: 1) Anders Hansson Heleneholm 22.12, -) Gustav Lindström Lund diskv. 400m B: 2) G Lindström 50.45, 3) Carl Gustav Mårtensson Malmö 51.53, 4) Olof Lindberg Malmö 51.58. 1500m A: 6) Kim Persson Malmö  4:04.61, B: 3) Philip Wilhelmsson Malmö 4:10.43. Stav: 1=) Pawel Szczyrba Heleneholm 520, 3) Viktor von Bothmer Ullevi 500, 4) Alexander Igelström Ullevi 480, 6) Gustaf Hultgren 83 Kalmar 480, 8) Johan Fritz 82 Malmö 460, 9=) Deniz Mahshid Örgryte 440, 12) Sebastian Zawadski 84 Malmö 420, -) Mikael Tapio Ullevi & Kaj Eklund 82 Stocksäter & Martin Wisnander 84 Malmö X. Längd: 3) Marcus Dahlberg 83 Finish 651.
K 60m h1: 1) Linda Storkull Ullevi 7.66, 4) Pernilla Tornemark 85 Malmö 7.88, f: 2) L Storkull 7.65, 6) P Tornemark 7.86. 200m A: 4) P Tornemark 26.16, B: 1) Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg 25.55, 2) Maria Schlyter Malmö 26.13. 1500m: 4) Carolina Martinez Björnstorp 4:45.21. Längd: 4) Camilla Olsson 86 Malmö 532, 6) P Tornemark 513.
D a g   2
M 800m B: 
3) Berne Forzelius Malmö 1:58.42. 60mH h1: 2) Joakim Blaschke KA2 8.60, f: 2) J Blaschke 8.05. Höjd: 1) Ronny Hansson Finish 205, 5) Andreas L Nilsson Finish 200, 6) Martin Zuba Finish & Carl Thörnblad 85 Lund 200, 8) Kevin Mijdema 82 Lund 195.
K 3000m: 3) Carolina Martinez Björnstorp 10:02.96. Stav: 5) Christina Garametsos 86 Malmö 330.

KARLSTAD 24.2 (Folksamspelen)
P16 Höjd:
 Jonny Johansson 85 Dals Södra 190.
F16 60m h2: Emma Björkman 86 IF Göta 8.09, f: E Björkman 8.03, Elin Lundqvist 86 IF Göta 8.05. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 167, Andrea Åhlin 86 Strömstad 160. Längd: Paula Zethson 85 IF Göta 522, E Lundqvist 519, M Olsson 502.

FALKÖPING 24.2
K Kula:
 Kajsa Fällström 82 Istrum 1230.
F14 Höjd: Frida Blomqvist 87 Hökensås 161.

NORRKÖPING 23.2
K Längd: 
Anna Palmerius Tjalve 507.

UMEÅ 23.2 (Noliacupen)
M 1500m:
 Daniel Westerberg 82 Åsjön 4:09.26.
K 1500m: Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund 5:00.82, Ida Holmlund 85 Umedalen 5:01.05, Emma Lundgren 85 Sarven 5:07.52, Henny Holmlund 86 Umedalen 5:11.43.

FALUN 22.2 (Falustaven V)
K Stav: 
Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden 261, Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden 251.

SKELLEFTEÅ 22.2 (PRK)
M 800m A:
 Joel Bodén 83 Skellefetå 1:55.70.
K Höjd: Helena Dahlqvist Skelelfteå 155. Kula: H Dahlqvist 1018.
F16 60m (mix): Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 7.99.

JÖNKÖPING 21.2
M Höjd: 
Tobias Svensson Wärnamo 190

VÄSTERÅS 18.2 (UDM) - Till fullständiga resultat
K 200m A: Lisa Wiik 83 Västerås 25.94, Jenny Holmroos 86 Västerås 25.96, Johanna Sjöström 86 Västerås 26.82.

KALMAR 18.2 (McDonaldskampen) - Till fullständiga resultat
F16 Höjd: Jonna Bramstedt 86 Kalmar 155.

SÄTRA 17-18.2 (JDM-UDM Stockholm & Uppland)
D a g   1
P18 60m A:
 Rasmus Olofsson 84 Hässelby 7.15. Tresteg: Mathias Hortans 84 Huddinge 1288.
P16 200m A: Mikael Thulin 85 Hammarby 22.96.
F18 400m A: Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 58.80, Sara Voltaire 84 Täby 61.64. 60mH: Jennie Hurkmans 84 Tureberg 9.49. Höjd: Helena Redborg 83 Tureberg 164. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 571.
F16 60m A: Jessica Samuelsson 85 Boo 8.02, X: J Samuelsson 8.04. 1500m: Linnea Helgsten 86 Upsala 5:08.26. Höjd: Camilla Westerlund 85 Huddinge 159. Tresteg: Malin Marmbrandt 85 Enköping 1153.
F15 60m h1: Maria Teilman 86 Hammarby 8.08, f: M Teilman 8.03. 1500m: Ellen Söderhult 86 Hammarby 5:07.43, Ida Lindström 86 Täby 5:07.73, Catrin Josefsson 86 Huddinge 5:07.76. Höjd: Camilla Silander 86 Danderyd Athl 164, Jenny Neidenmark 86 Tyresö 159. Tresteg: Annika Andersson 86 Hammarby 1087, C Silander 1049.
D a g   2
P18 Höjd: 
Johan Redborg 81 Tureberg (u t) 190.
F18 1500m: C Schönbeck 4:59.24, Rebecca Bakszt 84 Lidingö 4:59.36. Stav: Anna-Maria Sjöhagen 83 Spårvägen 299, Jessika Andersson 84 Gefle 259. Tresteg: A Seleznova 1089, Karoline Thunman 84 Täby 1045. Kula: Sara Wikström 84 Hässelby 1196, Katrin Ahlford 83 Hässelby 1170, A Seleznova 1013.
F16 200m A: J Samuelsson 26.23, M Marmbrandt 26.69. Stav: Jessica Gustafsson 87 Gefle (u t) 259. Längd: M Marmbrandt 534.
F15 200m A: M Teilman 26.22. Stav: Maria Ullberg 86 Danderyd Athl 289. Längd: Mikaela Westerfalk 86 Huddinge 524, C Silander 511.

HELSINGBORG 17.2 (VDM)
M35 Kula: 
Glenn Håkansson Pallas 1277.

STOCKHOLM/G 15.2 (Globen Galan) - Se fullständiga resultat!

VÄSTERÅS 15.2
K Längd:
 Petra Johansson Västerås 520, Camilla Eriksson 88 Västerås 501.

VÄXJÖ 14.2
F16 Tresteg: 
Mari Erlandsson 86 Växjö 1021.

ESKILSTUNA 13.2 (Eskilstunamästerskap)
F16 200m A:
 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 26.06, Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne 26.48. Längd: S Sköldin 532.

KARLSTAD 11.2 (Ungdomsdistriktsmatch) - Till fullständiga resultat
P16 Höjd: Jonny Johansson 85 Dals Södra 186, Patrik Bagge 85 Brattås 186, Per Tedenrud 85 Kil 186.
F16 60m A: Emma Björkman 86 IF Göta 7.95, Siri Fagerlund 86 Orient 8.04, B: Elin Lundqvist 86 IF Göta 8.07. 200m A: E Björkman 26.06, B: Therese Gustafsson 85 Kil 26.16. 800m: Pernilla Nyström 85 Hälle 2:18.48. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 167, Andrea Åhlin 86 Strömstad 156, Maria Aldeborg 85 Orient 156, Stine Rui NOR 156. Längd: E Lundqvist 505, S Rui 502.

KARLSKRONA 10.2
M 60m:
 Henrik Dagård 7.22. 60mH: H Dagård 8.29.

MALMÖ 10.2 (UDM) - Till fullständiga resultat
M Stav: Pawel Szczyrba Heleneholm 531, Staffan Eliasson 84 Malmö 390, Johan Fritz 82 Malmö X.
P16 Höjd: Carl Thörnblad 85 Lund 190. Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 440, Jesper Fritz 85 Malmö 360.
F16 60m h1: Emma Hansson 86 Heleneholm 7.83, Maria Welander 86 Helsingborg 8.05, h2: Pernilla Tornemark 85 Malmö 7.99, f: Emma Hansson 7.80, P Tornemark 7.87. 200m h1: P Tornemark 25.84, h2: Annika Andersson 85 Trelleborg 26.59, f: P Tornemark 25.82, A Andersson 26.11. 1500m: Martina Nilsson 86 Björnstorp 5:10.3m. Höjd: Elin Hansson 85 Kristianstad 166, Ida Persson 85 Ystad 163, Camilla Kerrén 86 Malmö 160, Elisabeth Ottosson 86 Kronan 160, Jenny Gunnarsson 85 Finish 156. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 320, Caroline Ivarsson 85 Simrishamn 280. Längd: Camilla Olsson 86 Malmö 532, P Tornemark 526, C Kerrén 517, M Welander 502. Tresteg: M Welander 1060, Alexandra Mårtensson 85 Malmö 1045, E Ottosson 1042, Theresia Plymoth 85 Malmö 1027.
F14 Höjd: Frederikke Jensen 87 Vittsjö 161. Stav: Isabel Lilja 87 Malmö 240.

GÖTEBORG/FH 8.2
M Kula: 
Philip Åman Kville 1452.

NYKÖPING 7.2
M Kula:
 Daniel Jonsson Råby-Rekarne 1686, Tony Settle Råby-Rekarne 1542. Vikt (35 pund): Håkan Öberg Nyköping 1668, T Settle 1564, Jonas Birgersson 83 Nyköping 1385.
K Kula: Anna Hellströmer Södertälje IF 1125, Josefin Sund Södertälje FI 1091

FALUN 6.2 (Falustaven IV)
M Stav:
 Oskar Jönsson IK Sisu 364.
K Stav: Kirsten Belin Kvarnsveden 354, Therese Axelsson 83 Katrineholm 294, Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden 294, Caroline Fougman 84 Gefle 274, Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden 244.

VÄXJÖ 4.2 (JDM18 - VDM) - OBS: Överlång bana!
M40 Kula: Stefan Fredriksson Södra Vi 1261.
F18 800m: Linn Modin 84 Färjestaden 2:18.10. Stav: Ida Glemne 84 Växjö 350. Längd: Kajsa Levin 83 Tranås 534, Isabelle Eriksson 83 Wärnamo 521, I Glemne 506. Tresteg: K Levin 1199, I Eriksson 1063. Kula: Jennie Dalén 84 Villstad 990.
K35 3000m (mix): Maria Pettersson Njudung 10:31.04.

KROKOM 4.2 (Hissmoforsspelen)
M Höjd: 
Henrik Ögren Östersund 195, Oskar Edqvist 84 Frösön 185. Längd: Daniel Arnsten 82 Trångsviken 705, O Edqvist 633. Tresteg: Jonas Arnsten Trångsviken 1446. Kula: Jens Edler Östersund 1370.
F18 Höjd: Anna Lundholm 84 Trångsviken 155. Längd: A Lundholm 538.
F16 Höjd: Hanna Haglund 86 Frösön 155.

GÖTEBORG/FH 4.2 (Göteborgs Inomhus) - Till fullständiga resultat
M Stav: Charlie Lundh Petersen Örgryte 370, Joakim Norman 84 Mölndal 360.
P16 Höjd: Emil Bagler 85 Halmstad 186. Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 430, Rasmus Tjärndal 85 Ullevi 360. Tresteg: Alexander Ljungblom 85 Ullevi 1268.
F16 Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 165. Längd: Malin Marmbrandt 85 Enköping 558, Jessica Rydin 85 Tingberg 552. Tresteg: Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1168, M Marmbrandt 1155, Jenny Baaz 85 Angered 1126, Anna Otterstedt 85 Ullevi 1110, Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK 1055, Sofie Wennerbeck 85 Örgryte 1021.
F15 60m: Emma Björkman 86 IF Göta 8.04. Höjd: Majken Lidén 86 IF Göta 155. Stav: Sophie Larup 86 Malmö 325, Åsa Wilén 86 Kville 260, Yordabel Abraham 86 Ullevi 250. Tresteg: Jennie Hägerström 86 Halmstad 1015.
F14 Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 290.

SÄTRA 4.2 (Raka Spåret) - Till fullständiga resultat
M 60m: Stefan Storm FK013 7.13, Mikael Storm FK013 7.14, X: M Storm 7.06, S Storm 7.12. 200m A: Magnus Aare Danderyd Athl 22.07, Daniel Almgren Vallentuna 22.27, B: Yannick Suhard Hammarby 23.23. 400m A: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 49.39 (200m/300m 23.21/35.5m), Peter Andersson Täby 49.40 (35.9m), B: Felipe Padilla 82 Ludvika 50.39 (36.0m), Stefan Danielsson Hammarby 51.71, C: Joakim Lagergren Tiwaz 51.50. 800m A: Rizak Dirshe Malmö 1:49.86, Johan Klinteskog Hammarby 1:58.87, Per Henrik Sundell Hammerdal 1:58.90, Joakim Daun 82 Gotland 1:59.13, Ozzie Mdziniso SWZ bröt (hare), B: Fredrik Svensson Rånäs 2:00.77. 1500m: Patrik Johansson Spårvägen 3:46.05 (800m/1000m 2:00.3/2:30.8), Henrik Skoog Spårvägen 3:49.05 (2:31.1), Kent Claesson Skillingaryd 3:50.69, Peter Marklund Riviera 3:59.67, Said Regragui Tiwaz 4:01.23, Axel Lönnqvist Hässelby 4:06.19. 60mH: Henrik Värendh Spårvägen 8.26, Urban Gustafsson Upsala 8.28, Jens Wallin FIN 8.32. Höjd: David Fridell 83 Danderyds SK & Jimmy Nordwall Spårvägen 191. Stav: Rickard Nygårds Gefle 464, Alexander Eriksson Spårvägen & Marcus Lindh Spårvägen 444, Bo Jacobsson Gotland 424, Klas Persson Lidingö 404, Yilmaz Mahshid Örgryte 404. Längd: Linus Malmborg Heleneholm 694, Johan Helin Lidingö 659.
M22 60m: Magnus Linder Nyköping 7.17, X: M Linder 7.10, Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.22.
K 60m: Erika Jakobsson FK013 8.09, X: E Jakobsson 7.89, Karin Funke Melin Gefle 7.96200m A: Helene Nordquist Täby 25.12, Malin Henriksson FK013 25.73. 400m A: Lena Udd Hellas 56.23 (200m/300m 26.42/40.4m), Linda Olsson Täby 56.47 (26.87/40.9m), Therese Ahlepil Rånäs 56.64, Carolina Nylén Fredrikshof 58.32, B: Anna Lilja 81 Nyköping 59.53, Carina Hortans Huddinge 59.91, Anna Wiik Västerås 60.17. 800m A: Kristin Ahlepil Rånäs 2:12.01, Charlotte Schönbeck 2:12.67, Hanna Ahlin 84 Gefle 2.12.79, Jenny Holmroos 86 Västerås 2:15.54, Jenny Isberg Falun 2:19.42, B: Sofie Eklund 84 Tumba 2:16.49, Rebecca Bakszt 84 Lidingö 2:19.68. 1500m: Isabell Ahlström Upsala 4:41.73, Liselotte Norén 82 Kvarnsveden 4:49.22, Rebecca Ringström Spårvägen 4:52.45, Emilie Erhardt 83 Tureberg 5:02.86, Johanna Bjermkvist 83 Huddinge 5:07.50. Höjd: Marianne Mattas FIN 180, Lena Johansson Hässelby 173, Lisa Hannula 83 Gefle 170, Helena Redborg 83 Tureberg 164, Camilla Westerlund 85 Huddinge 161, Erica Jarder 86 Danderyds SK 161, Anna Jönsson Täby 158, Lina Skoglund 85 Tureberg 155. Stav: Anna Wiklund Spårvägen 314, Anna Björkman Lidingö 314, Maria Ullberg 86 Danderyds SK 284, Klara Blume Bromma 284, Anna-Maria Sjöhagen 83 Spårvägen 284, Marie Liljegren 84 Gotland 264, Helena Gissle Spårvägen & Klara Persson Spårvägen & Jenny Östlund 48 Hässelby X. Kula: Helena Engman Riviera 1540
F18 60m: Malin Nordqvist 84 Hässelby 7.96, X: M Nordqvist 7.95, Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.02. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1336, Sara Wikström 84 Hässelby 1151, Katrin Ahlford 83 Hässelby 1062, Malin Rosenberg 84 Huddinge 949.
F16 Längd: Gabriella Lundwall 85 Westmannia 513.
F15 Längd: Camilla Kramar 86 Huddinge 506.

UMEÅ 3-4.2 (JDM-UDM)
D a g   1
K Stav: 
Lisa Wälitalo 82 Umedalen 290, Linnea Eriksson Skellefteå 290. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1102.
F18 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK 315, Anna Lindqvist 83 Skellefteå 250. Tresteg: Annette Jaako 84 Nedre Soppero 1028.
F16 60m: Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 8.04. 200m f: Emma Wiberg 86 IFK Umeå 26.73.
D a g   2
M 3000m: 
Rikard Hedelin IFK Umeå 8.46.15, Patrik Lillbacka Skellefteå 8:53.61, Tony Berglund IFK Umeå 8:56.48.. 60mH: Stefan Heinås Riviera 8.05, Paul Ragnvaldsson Strömsund 8.30, Christer Göransson Ragunda 8.63, Jens Lidström Riviera 8.79, X: S Heinås 8.04, P Ragnvaldsson 8.29, C Göransson 8.56, J Lidström 8.78.
P18 Höjd: Jonas Lundström 84 Skellefteå 190.
K Längd: Hanna Brännström 82 Luleå 533.
F18 60mH: Jennie Nilsson 84 Brännan 8.90, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.43. Längd: Cecilia Staaf 84 Vingarna 517.
F16 1500m: Maja Lind 86 Umedalen 4:54.90, Emma Lundgren 85 Sarven 4:59.46, Anna Stenbäck 82 Norrköping 4:59.97. Höjd: Sandra Asplund 85 IFK Umeå 166. Längd: Hilda Palo 86 Haparanda SKT 514, L Rönnkvist 505.

LUND 3.2 (Sprintträffen) - Till fullständiga resultat
M 60m: Gustav Lindström Lund 7.21, Henrik Gustafsson Lund 7.29.
F18 60mH: Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö 9.81.
F16 60m: Annika Andersson 85 Trelleborg 8.02.

GÖTEBORG/FH 3.2 (RödBlå Vinter) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Patrik Lövgren Malmö 6.75, Daniel Persson 82 Malmö 6.88, Fredrik Fransson Hellas 7.12, Derek Whitehead DEN 7.15, Thomas F Madsen DEN 7.26, h2: Peter Häggström Ymer 6.77, Peter Ahl Ullevi 6.93, Christian Trajkowski DEN 6.98, Mariusz Musial NOR 7.13, Jonas Fermfelt Ullevi 7.20, h3: Aham Okeke NOR 6.85, Hossein Asgari DEN 7.11, Per Joan Lorentzon Orient 7.16, h4: Robert Kronberg Kville 6.84, Lenny Martinez Huddinge 6.84, Trond E Nilsen NOR 7.22, h5: Daniel Nunez Ullevi & Fernando Ramirez NOR 6.90, Thor Torp DEN 7.07, Roger Molinder Hammarby 7.16, Steffen Jörgensen DEN 7.28, h6: Christofer Sandin Mölndal 6.82, Fredrik Persson Alingsås 6.88, Christian Hansen DEN 7.17, A: P Lövgren 6.69, P Häggström 6.75, A Okeke 6.77, L Martinez 6.80, R Kronberg 6.84, C Sandin 6.84, D Persson 6.86, F Persson 6.90, B: D Nunez 6.83, F Ramirez 6.89, P Ahl 6.92, C Trajkowski 6.96, T Torp 7.07, M Musial 7.09, F Fransson 7.09, H Asgari bröt, C: J Fermfelt 7.09, C Hansen 7.10, P J Lorentzon 7.14, D Whitehead 7.16, T F Madsen 7.23, S Jörgensen 7.24, R Molinder 7.24, T E Nilsen 7.27. 200m A: A Okeke 21.79, C Sandin 21.84, Morten Jensen DEN 22.15, B: Anders Hansson Heleneholm 21.85, Pontus Nilsson 82 Heleneholm 22.54, Anders Bache DEN 23.25, C: Anders Nyhuus NOR 22.90, D Whitehead 22.95, T Torp 23.15, D: C Hansen 22.87, Stefano Tomai Alingsås 23.11, Henrik Vincentsen DEN 23.12. 400m A: Magnus Aare Danderyd Athl 47.44, Magnus Norberg Huddinge 48.84, Christian Birk DEN 48.88, B: Nilton Oliveira Alingsås 49.29, Albin Johansson Hammarby 49.78, Cristoffer Antonsen 83 Hälle 50.13, C: A Nyhuus 50.48, Mikael Bergbrant 83 Sävedalen 50.61, D: Michael Nilsson 83 Angered 51.57. 800m A: Göran Olofsson Eslöv 1:53.42, Nicolaj Sörensen DEN 1:55.38, Frederik Taarnhöj DEN 1:55.42, Robert Samuelsson Kville 1:56.06, Rune Jensen DEN 1:56.28, Carl Gustav Mårtensson Malmö 1:58.75, B: Sisco Daastrup DEN 2:00.09, Roger Svensson 83 Falkenberg 2:00.44. 1500m A: Jörgen Zaki Malmö 3:49.26, Robert K Andersen DEN 3:50.18, Michael Öhman Bollebygd 3:50.73, Oskar Käck 82 Skövde 3:52.11, Anders Johansson Eksjö Södra 3:55.37, Erik Emilsson 82 Malmö 3:55.76, Rickard Andersson Malmö 4:00.38, Mikkel H Jensen DEN 4:01.87, Olof Olsson Hammarby 4:02.16, Kim Persson Malmö 4:04.69, B: Anders Rees IF Göta 4:13.69, Markus Påhlsson 83 Malmö 4:13.73. 3000m: Geir Kristensen NOR 8:37.09, John Olsson Helsingborg 8:49.02, Toni Apell Sörängen 8:53.49, Johan Wettergren Kville 8:57.02, Johan Lundahl Hultsfred 8:58.00. 5000m: Mustafa Mohamed Hälle 14:22.90 (3000m 8:31.86), Johan Olehäll Hälle bröt (8:31.65). 60mH h1: Anders Saekmose DEN 8.10, Joakim Blaschke KA2 8.21, Bo V Saaek DEN 8.40, Martin Burrows Hälle 8.50, Anders Karlsson Spårvägen 8.55, Tomas K Nielsen DEN 8.86, h2: Rafael Askros Ullevi 8.21, Jakob Falkbring Mölndal 8.28, Magnus Lönqvist Habo 8.65, Oscar Hed Mölndal 8.69, f: A Saekmose 8.00, J Blaschke 8.05, R Askros 8.09, J Falkbring 8.26, B V Saaek 8.42, M Burrows 8.43, A Karlsson 8.51, M Lönqvist 8.59. Höjd: Christian Olsson Örgryte 220, Anders Falkum NOR 211, Andreas Block Ullevi 208, Yannick Tregaro Örgryte 204, Ronny Hansson Finish 204, Christer Johansson 82 Örgryte 204, Emil Belfrage 82 Ullevi & Tobias Svensson Wärnamo & Martin Eriksson 83 Örgryte 195, Thomas Bipella 84 Örgryte 190, Björn Olsson NOR & Jerker Porat Örebro X. Stav A: Patrik Kristiansson KA2 543, Pawel Szczyrba Heleneholm 518, Tom E Olsen NOR 518, Martin Voss DEN 503, Maciek Musial NOR 488, Fredrik Skoglund Lidingö 488, Henrik Dagård KA2 473, Linus Lindroth Örgryte & Henrik Weisbach IFK Göteborg 473, B: T E Olsen 520, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 488, H Weisbach 473, Deniz Mahshid Örgryte 458, Thomas Offersen DEN 428, Bo Jacobsson Gotland 428, Yilmaz Mahshid Örgryte 428, Sebastian Zawadski 84 Malmö 428, Emil Guldbrandsen Lerum & Jacob J Rasmussen DEN 408, Johan Papas Solna 408, Joakim Norman 84 Mölndal & Charlie Lund Petersen Örgryte & Johan Fritz 82 Malmö X. Längd: David Frykholm IF Göta 729, M Jensen 706, T E Nilsen 685, Carl Bergfeldt 82 IF Göta 672, Alexander Arlbrant 84 Ullevi 652, Tommy Ivarsson 84 Mölndal 637. Tresteg: Conny Malm Ullevi 1582, Johan Attersand Hammarby 1519, Magnus Skoglund Örgryte 1519, Elvir Rakovic Ullevi 1495, Anders Sjöström 83 Mölndal 1477, T F Madsen 1469, Ousainou Mbye Örgryte 1427, Daniel Abrahamson 82 Sävedalen 1407, Christian Nygård 82 Örgryet 1390, Charlie Sundin 83 Ullevi 1319, Oskar Larsson 83 Halmstad 1297. Kula: Kristian Pettersson Helsingborg 1799, Philip Åman Kville 1430, Anders Constantin 82 Orient 1388, Martin Strömberg 82 Ullevi 1263. Vikt (18 kg): Fredric Folkeson Hälle 1520, A Constantin 1313.
P18 Höjd: Oskar Karlsson 83 Alingsås 185.
K 60m h1: Annika Amundin Ullevi 7.45, Lena Berntsson Ullevi 7.60, Charlotta Wanhainen Ullevi 7.85, Malin Norman Ullevi 8.00, Lene Espegren NOR 8.02, h2: Christina Schnohr DEN 7.54, Maria Eriksson Hammerdal 7.72, Sofie Abildtrup DEN 7.95, Frida Claesson 84 Alingsås 8.01, Louise Höjland DEN 8.02, h3: Malin Källgren Ymer 7.71, Stina Smibacker 83 Enköping 7.75, Linda Hansson Malmö 7.81, Annika Larsson Kil 8.03, A: A Amundin 7.40, L Berntsson 7.49, C Schnohr 7.54, M Eriksson 7.68, M Källgren 7.72, S Smibacker 7.74, C Wanhainen 7.77, L Hansson 7.86, B: S Abildtrup 7.81, M Norman 7.89, L Höjland 8.00, A Larsson 8.03, F Claesson 8.03. 200m A: C Schnohr 24.52, L Hansson 24.88, S Abildtrup 25.29, B: L Berntsson 25.03, M Eriksson 25.15, Ellinor Stuhrmann Malmö 25.27, C: Frida Näsman Bollnäs 25.22, Mfon Etim 85 Angered 25.37, Mette Svarrer DEN 25.49, D: S Smibacker 24.87, M Norman 25.79, F Claesson 26.06, F: Linda Fredriksson Rydö 25.63, Sofie Toftgård 82 Halmstad 26.37, Emma Salomonsson 84 Mölndal 26.88. 400m A: F Näsman 56.66, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 56.75, Michala Blum DEN 59.55, B: Jenny Olsson 85 Örebro 59.17, Charlotta Fougberg Göteborgs KIK 60.38, Pernilla Nyström 85 Hälle 60.75, Amanda Sanchez 84 IF Göta 61.41. 800m: Johanna Nilsson 83 Högby 2:12.37, Lisbeth Pedersen NOR 2:12.63, Camilla Nykvist Ymer 2:16.07, Magdalena Ottersten 85 Hälle 2:16.29, Caroline Hjelm Hälle 2:16.35, Sandra Pode Heleneholm 2:21.57. 1500m: Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 4:32.20, Pia Thomasson IF Göta 4:34.21, Sofia Bernestål 86 Sävedalen 4:50.33, Maria Bernkull 84 Malmö 5:05.81, A Sanchez 5:06.73. 3000m: Christin Johansson Kville 10:09.22, Karin Schöm Kville 10:16.52, Pernille Kondrup DEN 10:17.97, Jennie Mattsson IF Göta 10:25.75, Erica Wallegren Mölndal 10:39.08, Paula Wass Kville 10:49.16, ... Carolina Martinez Björnstorp bröt. 60mH h1: M Eriksson 8.48, L Fredriksson 8.85, Sara Westman Ullevi 9.12, Anna Marberg Trollhättans SK 9.25, Sara Mangs Angered 9.63, Johanna Rönner 82 Ullevi 9.74, h2: M Svarrer 8.90, E Stuhrmann 8.90, Linda Svensson 83 Arvika 9.18, Paula Preisner 83 Ullevi 9.53, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 9.94, f: M Eriksson 8.49, L Fredriksson 8.85, E Stuhrmann 8.88, M Svarrer 8.94, A Marberg 9.11, S Westman 9.15, L Svensson & P Preisner bröt. Höjd: Sara Brankell Mölndal 167, Amalie Brader DEN & Johanna Olander Färjestaden 164, Linda Hagberg 83 Örebro & Karina Johansen DEN 164, Anne Christiansen DEN 161. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 402, Charlotte Karlsson 82 Malmö & Anita Törring DEN 360, Maria Rendin 82 Malmö 360, Linda Persson Växjö 348, Annika Berntsson Ullevi 334, Elin Dolor NOR 334, Marie Wasserman 82 Hammarby & Emma Josefsson Kville & Simone Frandsen DEN 318, Sofie Lissäng Hammarby 318, Helena Ahxner Mölndal 318, K M Kristoffersen DEN & Sara Josefsson 84 Kville & Karen Klintö DEN 300, Anna Björkman Lidingö 300, Weronica Hägg Hälle & Helena Gissle Spårvägen X. Längd: S Brankell 583, Sofie Andersson Kville 562, Malin Marmbrandt 85 Enköping 557, Erika Persson Råby-Rekarne 557, Anna Zachrisson 82 Ullevi 544, Petronella Malmqvist 83 Tanum 521, Nina Norén 84 Halmstad 507, Anna Larsson Ullevi 506. Tresteg: Deisrée Carlberg Ullevi 1227, Maria Berggren 82 Ullevi 1186, J Rönner 1122, Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1116, Amanda Kaså 83 Ullevi 1086, Hanna Thedros 84 Göteborgs KIK 1083. Kula: Catarina Andersson Pallas 1462, Anna-Karin Svensson Färjestaden 1206. Vikt: Maria Andersson 82 Arvika 1248, Ida-Maria Holmgren 82 Kyrkhult 1171. 

SÄTRA 3.2 (Sätra Games) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Daniel Bergström Huddinge 7.20, h2: Johannes Vock 82 Hässelby 7.26, f: D Bergström 7.14. 1000m: Niklas Österberg Rånäs 2:31.40, Joakim Daun 82 Gotland 2:35.43. 3000m A: Christer Malm Piteå 8:45.52, Johan Näsman Söderköping 8:54.89, Albert Mollén 85 Söderköping 8:58.44, Martin Gidewall Tumba 9:08.01, Linus Nilsson 83 Enhörna 9:09.17. 60mH: Henrik Värendh Spårvägen 8.43, Marcus Abrahamsson 82 Södertälje IF 9.38. Tresteg: Ingmar Veinberg 82 Lidingö 1268.
P18 400m: Andreas Mokdasi 84 Hässelby 50.62. Tresteg: Sebastian Lindén 83 Falun 1413, Mathias Hortans 84 Huddinge 1294, Henrik Attersand 84 Hammarby 1276.
P16 200m h4: Mikael Thulin 85 Hammarby 23.11, f: M Thulin 23.21.
P14 60m h1: Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.25, f: E Yeboah 7.22.
K 60m: Helene Nordquist Täby 7.94, Malin Nordqvist 84 Hässelby 8.00, X: H Nordquist 7.93, M Nordqvist 8.04. 1000m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:55.71 (800m 2:21.03), Isabell Ahlström Upsala 2:59.94 (2:21.45). 3000m (mix B): Flo Jonsson Ärla 10:03.80 (1500m/2000m 4:58.2m/6:40.07), Lisa Wiklund Spårvägen 10:23.76 (5:08.2m/6:56.84), Carin Jaxell Enhörna 10:28.69 (5:09.5m/6:58.88), Johanna Forsberg Spårvägen 10:53.95 (5:09.7m/6:59.92). Tresteg: Christine Olsson Täby 1040.
F18 400m A: Hanna Ahlin 84 Gefle 58.80, Elin Andersson 86 Kungsängen 60.96, Sara Voltaire 84 Täby 62.14. 60mH (mix): Ellen Valgeborg 83 Enköping 9.81. Tresteg: Moa Bergsten 83 Hammarby 1144.
F16 200m f: Marie Thureson 86 Fredrikshof 26.95. Tresteg: Annika Andersson 86 Hammarby 1071, Camilla Kramar 86 Huddinge 1069.

GÄVLE 3.2 (Tibnorstaven)
M Stav: 
Oskar Jönsson 84 IK Sisu 363.
K Stav: Kirsten Belin Kvarnsveden 363, Caroline Fougman 84 Gefle 303, Jessika Andersson 84 Gefle 273.
F16 Stav: Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden 283, Jessica Gustafsson 87 Gefle 273, Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden 263.

BOLLNÄS 3.2 (Team Sportia Spelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h2: Bashar Chadaideh Söderhamn 7.22, f: B Chadaideh 7.18, Joachim Ögren Östersund 7.22, Andreas Hedström Falun 7.24, Anders Svanholm Brännan 7.29. 200m A: A Savnaholm 23.20. 400m: J Ögren 51.42. Längd: A Hedström 686, Daniel Ragnvaldsson Strömsund 656. Kula: Mattias Jons 82 Järvsö 1486, Johan Persson Falun 1424, D Ragnvaldsson 1392, Jens Edler Östersund 1319.
K 60m h1: Karin Funke Melin Gefle 795, h2: Sara Mentzer Gefle 8.06, h3: Emma Agerbjer 85 Söderhamn 7.86, f: E Agerbjer 7.89, K Funke Melin 7.95. 200m A: E Agerbjer 25.96, Boel Pers 83 Gefle 26.73. 400m: Linda Olsson Falun 58.96, Ulrika Johansson Söderhamn 59.06, Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 60.77. 1500m: Ann Johansson 85 Söderhamn 4:52.50, Petra Kindlund 85 Falun 4:53.31. Längd: K Funke Melin 546, S Mentzer 524, Anna Linner 83 Kvarnsveden 506, Caroline Dagh 84 Kilafors 503. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1691.
F16 200m A: Maja Söderholm 85 Östersund 26.66. Längd: Linda Aguzey 85 Sundsvall 512, Sofie Labraaten 85 Bollnäs 500.

FALUN 1.2 (Falustaven III)
M Stav:
 Daniel Hansson 83 Rånäs 362.
K Stav: Kirsten Belin Kvarnsveden 362, Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden 302, Therese Axelsson 83 Katrineholm 282, Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden 252, Hanna Hirvelä 87 Kvarnsveden 252.

KARLSTAD 31.1
M 60m A:
 Pär Lindén Bore 7.29. 400m A: Joel Blid 83 IF Göta 51.75. 1500m: Anders Rees IF Göta 4:08.79. Längd: David Frykholm 723, Carl Bergfeldt 82 IF Göta 657, Erik Olofsson 82 Kungsängen 636.
K 60m A: Annika Larsson Kil 7.91, Emma Björkman 86 IF Göta 8.08. 200m A: Therese Gustafsson 85 Kil 26.35, Sofie Toftgård 82 Halmstad 26.38. 400m A: Amanda Sanchez 84 IF Göta 61.25. 1500m: Pia Thomasson IF Göta 4:40.86. Längd: Linda Svensson 83 Arvika 538. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1239.

JÖNKÖPING 28.1
F16 Tresteg: 
Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp 1019.

HAPARANDA 28.1 - Tävlingen arrangerad av finländsk klubb!
M 60m h?: 1) Stefan Heinås Riviera 7.28. 60mH: 1) S Heinås 8.13, 2) Jens Lidström Riviera 9.10.
K 60m h?: ?) Sandra Lagerskog Riviera 7.98, A: 2) S Lagerskog 7.94. 60mH: 1) Hanna Brännström 82 Luleå 9.11, 3) Lisa Norlin 83 Riviera 9.27. Längd: 1) S Lagerskog 541, 2) H Brännström 537, 3) Hilda Palo 86 Haparanda SKT 531. Kula: 2) H Brännström 1039.

GÖTEBORG 28.1 (DM Västergötland & Halland)
M 60m h2:
 Peter Häggström Ymer 6.81, Daniel Nunez Ullevi 6.94, Indrek Kaseorg EST 7.28, h3: Fredrik Persson Alingsås 7.07, f: P Häggström 6.76, D Nunez 6.89, F Persson 6.97, Nilton Oliveira Alingsås 7.10. 200m: Stefano Tomai Alingsås 23.15. 800m: Karl Borgö Ymer 1:55.20. 3000m: Henrik Wass 82 Wilske 8:57.41, Fredrik Lantz Halmstad 9:03.56. Stav: Gustav Andhill Alingsås 460. Kula: I Kaseorg 1427.
P18 Höjd: Oskar Karlsson 82 Alingsås 190, Erik Bylund 83 Alingsås 185.
P16 Höjd: Emil Bagler 85 Halmstad 185.
K 60m: Frida Claesson 84 Alingsås 8.04. 200m: Malin Källgren 24.99, F Claesson 25.91. 800m: Camilla Nyqvist Ymer 2:14.91. Stav: Weronica Hägg Hälle 280. Kula: Kajsa Fällström 82 Istrum 1180.
F18 1500m: Sara Ivarsson 84 Tingberg 5:05.61.
F16 200m A: Jessica Rydin 85 Tingberg 26.16. Höjd: J Rydin 170. Längd: J Rydin 556.
F14 Höjd: Frida Blomqvist 87 Hökensås 160.

MALMÖ 27-28.1 (Pallasspelen) - Till fullständiga resultat
D a g    1
M 60m h1: 
Peter Ahl Ullevi 6.87, Daniel Persson 82 Malmö 6.88, Derek Whitehead DEN 7.07, Joakim Blaschke KA2 7.12, Olof Bergendal 82 Ängelholm 7.29, Gustav Svensson 82 Simrishamn 7.29, h2: Patrik Lövgren Malmö 6.71, Jimisola Laursen Malmö 7.01, Morten Jensen DEN 7.14, Jonas Jacobsen DEN 7.22, h3: Johan Wissman 82 Helsingborg 6.98, Elvir Rakovic Ullevi 7.03, Linus Malmborg Heleneholm 7.04, Niklas Fernström (f d Eriksson) 7.06, Torbjörn Mårtensson Malmö 7.09, Daniel Olovsson 82 Ängelholm 7.12, h4: Christofer Sandin Mölndal 6.91, Philip Nossmy 82 Malmö 6.97, Jonas Fermfelt Ullevi 7.15, Rafael Askros Ullevi 7.18, Fredrik Sturesson 82 Helsingborg 7.25, h5: Hossein Asgari DEN 7.00, Thomas Grönnemark DEN 7.09, Ming Le Ullevi 7.15, Christian Hansen DEN 7.19, A: P Lövgren 6.77, D Persson 6.86, C Sandin 6.88, P Ahl 6.94, H Asgari 6.98, P Nossmy 6.99, J Laursen 7.00, J Wissman ej start, B: E Rakovic 6.98, D Whitehead 7.06, L Malmborg 7.06, N Fernström 7.08, T Grönnemark 7.09, J Blaschke 7.14. 400m A: Jon Andersson Falun 48.92, Cristoffer Antonsen 83 Hälle 50.03, Ferdrik Rohlén Falun 51.15, B: Gustav Lindström Lund 50.64, J Jacobsen 51.76, C: Olof Lindberg Malmö 50.60. 1500m A: Patrik Johansson Spårvägen 3:49.24, Johnny Jönsson Spårvägen 3:58.86, Michael Christiansen DEN 4:00.20, Rune Jensen DEN 4:01.11, Peter Johansson Brittatorp 4:10.72, B: Magnus Ohlsson 82 Högby 4:10.96. Höjd: Andreas Block Ullevi 211, Yannick Tregaro Örgryte 208, Thomas Bipella 84 Örgryte 205, Ronny Hansson FInish & Martin Eriksson 83 Örgryte 200, Daniel Jarl Lund 200, Andreas L Nilsson Finish 200, Christer Johansson 82 Örgryte & Johan Malm 84 Heleneholm & Henrik Nilsson Heleneholm 195, Kevin Mijdema 82 Lund 195, Joel Spolén 83 Örgryte 195, Emil Belfrage 82 Ullevi 195, Nicklas Dackheden 82 Malmö 185. Stav: Pawel Szczyrba Heleneholm 525, Alexander Igelström Ullevi 480, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 480, Deniz Mahshid Örgryte & Henrik Dagård KA2 460, Håkan Jedhammar Växjö & Henrik Weisbach IFK Göteborg 460, Viktor von Bothmer Ullevi & Patrik Kristiansson KA2 & Mikael Tapio Ullevi & Kaj Eklund 82 Stocksäter & Johan Fritz 82 Malmö X. Tresteg: M Eriksson 1467, Anders Sjöström 83 Mölndal 1453, Ousainou Mbye Örgryet 1421, C Johansson 1386, Daniel Abrahamson 82 Sävedalen 1376, Christian Nygård 82 Örgryte 1369, Alen Rakovic 82 Ullevi 1334, Andreas Persson 83 Heleneholm 1257.
P18 60m h1: Pär Johansson 83 KA2 722, f: P Johansson 7.21. 200m A: P Johansson 23.38.
K 60m h1: Lena Berntsson Ullevi 7.65, Linda Storkull Ullevi 7.73, Jenny Ljunggren 84 Helsingborg 7.75, Rikke Sörensen DEN 8.04, Susse Maling DEN 8.06, Linda Fredriksson Rydö 8.08, h2: Linda Hansson Malmö 7.71, Charlotta Wanhainen Ullevi 7.80, Ellinor Stuhrmann Malmö 7.82, Anna Berg 83 Ystad 7.86, f: L Berntsson 7.66, L Storkull 7.70, L Hansson 7.71, J Ljunggren 7.73, C Wanhainen 7.81, E Stuhrmann 7.85, A Berg 7.88, R Sörensen 8.08. 400m A: Caroline Gyllenhammar Helsingborg 56.59, Sandra Pode Heleneholm 59.12, Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg 60.61, B: Kaisa Ulfsdotter 83 FInish 58.85, Anna Olofsson Eslöv 60.85. 1500m: Johanna Nilsson 83 Högby 4:32.00, Mia Larsson Lund 4:35.68, Jofrid Risa DEN 4:43.40, Carolina Martinez Björnstorp 4:43.40, Magdalena Ottersten 85 Hälle 4:54.42, Carin Jaxell Enhörna 5:01.18, Hanna Holst 85 Växjö 5:03.75. Stav: Marie B Rasmussen DEN 415, Hanna-Mia Persson Kalmar 395, Maria Rendin 82 Malmö 385, Linda Persson Växjö 375, Charlotte Karlsson 82 Malmö 375, Annika Berntsson Ullevi 365, Veronika Fridén 83 Mölndal 345, Ida Glemne 84 Växjö & Helena Ahxner Mölndal 325, Emma Josefsson Kville 325, Sara Josefsson 84 Kville 325, Tracey Andersson 84 Trelleborg 285, Desirée Dahlgren 84 Malmö X. Tresteg: Sara Brankell Mölndal 1247, Desirée Carlberg Ullevi 1228, Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö 1219, A Berg 1191, Maria Berggren 82 Ullevi 1184, Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 1109, Amanda Kaså 83 Ullevi 1078.
F18 60m h1: Marie Ekelund 83 Södra Sandby 7.91, Linda Wijkander 83 Klippan 7.97, h2: Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.01, A: M Ekelund 7.92, L Wijkander 8.03, L Sandberg 8.04. 200m A: J Ljunggren 24.97, Emma Green 84 Ullevi 26.48, B: M Ekelund 26.54, L Sandberg 26.90, D: Nadja Casadei 83 KA2 25.78.
F16 60m h1: Emma Hansson 86 Heleneholm 7.84, Tove Åkerblom 85 Malmö 8.05, h3: Pernilla Tornemark 85 Malmö 7.94, Maria Welander 86 Helsingborg 8.04, f: E Hansson 7.84, T Åkerblom 7.95, M Welander 8.01, P Tornemark 8.04. 200m A: T Åkerblom 25.31, P Tornemark 25.80, N Hildingsson 26.28, B: Annika Andersson 85 Trelleborg 26.33, Emma Magnusson 85 Växjö 26.53, C: Camilla Olsson 86 Malmö 26.71. Höjd: Karin Rydh 85 Malmö 168, Jenny Gunnarsson 85 Finish 165, Elisabeth Ottosson 86 Kronan 160, Camilla Kerrén 86 Malmö 160, Sofia Klüft 85 Växjö 160, Elin Hansson 85 Kristianstad 160, Jonna Bramstedt 86 Kalmar 160, Emely Karlsson 85 KA2 155. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 330, Sophie Larup 86 Malmö 320, Louise Carlred 85 Ullevi 280, Caroline Ivarsson 85 Simrishamn 260. Tresteg: C Olsson 1111, E Karlsson 1096, E Ottosson 1077, M Welander 1064, Theresia Plymoth 85 Malmö 1032, Alexandra Mårtensson 85 Malmö 1030.
F14 Höjd: Frederikke Jensen 87 Vittsjö 163. Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 260.
D a g   2
M 200m A: 
J Laursen 21.62, P Nossmy 22.17, B: P Ahl 22.07, G Lindström 22.62, F Sturesson 22.69, C: E Rakovic 22.62, Anders Bache DEN 23.09, D: Pontus Nilsson 82 Heleneholm 22.45, J Blaschke 22.57, D Whitehead 22.83, E: C Hansen 23.06, Andreas Persson Lund 23.09, J Jacobsen 23.22. 800m A: Rizak Dirshe Malmö 1:49.10, Göran Olofsson Eslöv 1:51.54, Erik Emilsson 82 Malmö 1:54.88, F Rohlén 1:54.97, Robert Samuelsson Kville 1:56.27, Berne Forzelius Malmö 1:56.49, B: Carl Gustav Mårtensson Malmö 1:59.32, Philip Wilhelmsson Malmö 1:59.35, Marcus Påhlsson 83 Malmö 2:00.78. 3000m A: Henrik Skoog Spårvägen 8:00.73, Claus B Hasnsen DEN 8.34.40, J Jönsson 8.39.32, Rickard Andersson Malmö 8:41.29, M Ohlsson 8:44.03, Kim Persson Malmö 8:57.36, Jesper Hansson Björnstorp 8:58.88, ... Patrik Johansson bröt (hare). 60mH h1: J Blaschke 8.24, Henrik Värendh Spårvägen 8.33, Magnus Lönqvist Habo 8.45, Jimmy Palm Helsingborg 8.76, Thomas K Nielsen 8.87, Nicklas Dackheden 82 Malmö 9.02, h2: P Nossmy 7.94, Rafael Askros Ullevi 8.26, Jakob Falkbring Mölndal 8.44, Oscar Hed Mölndal 8.64, Peter Eriksen DEN 8.78, f: P Nossmy 7.90, J Blaschke 8.15, H Värendh 8.27, R Askros 8.29, J Falkbring 8.39, M Lönqvist 8.56, O Hed 8.71, J Palm 8.74. Längd: L Malmborg 703, N Fernström 690, M Jensen 688, Andreas Askfelt Södra Sandby 649, Fredrik van Speyck Klippan 644, G Svensson 633. Kula: Jimmy Nordin Malmö 1974, Kristian Pettersson Helsingborg 1875, Anders Holmström Heleneholm 1813, Philip Åman Kville 1469, Staffan Jönsson Heleneholm 1388, Anton Leion 83 Växjö 1331, Anders Wikander Helsingborg 1329.
P18 Stav: G Hultgren 470, Sebastian Zawadski 84 Malmö 420, Martin Wisnander 84 Malmö & Joakim Norman 84 Mölndal 390, Staffan Eliasson 84 Malmö 370, Fredrik Dackheden 84 Malmö 370. Längd: Alexander Arlbrant 84 Ullevi 664, Tobias Nilsson 83 Heleneholm 663, Marcus Dahlberg 83 Finish 637.
P16 Höjd: Carl Thörnblad 85 Lund 195. Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 461, Rasmus Tjärndal 85 Ullevi 360.
K 200m A: L Hansson 24.44, E Stuhrmann 24.98, L Berntsson 25.40, B: Ida Agering Malmö 26.72, C: S Maling 25.96. 800m: Camilla Madsen DEN 2:12.55, J Nilsson 2:13.33, J Risa 2:13.96, M Ottersten 2:17.38, Ingela Larsson Falun 2:20.60. 60mH: E Stuhrmann 8.83, L Fredriksson 8.91, Sara Westman Ullevi 9.05. Höjd: N Casadei 170, Johanna Olander Färjestaden 165, E Green 160, C Axelsson  155, Kristina R Svensson 84 Malmö 155. Längd: Sofie Andersson Kville 563, L Fredriksson 531. Kula: Catarina Andersson Pallas 1544, Karin Cronstedt Pallas 1142.
F18 60mH: D Lincoln Saavedra 8.81, Kaisa Ulfsdotter 83 Finish 9.14, N Casadei 9.19, Anna Mörstam 83 Växjö 9.65, C Axelsson 9.72, L Sandberg 9.85. Längd: D Lincoln Saavedra 580, A Mörstam 513, Ida Olsson 84 Hovslätt 506, Isabelle Eriksson 83 Wärnamo 504. Kula: N Casadei 1159, T Andersson 920.
F16 Längd: C Olsson 548, Sara Strömberg 86 Heleneholm 528, Elin Persson 85 Ystad 520, K Rydh 509.

SÄTRA 27-28.1 (DM Stockholm & Uppland) - Till fullständiga resultat
D a g    1
M 60m h1: 
Fredrik Fransson Hellas 7.14, h2: Urban Gustafsson Upsala 7.16, Noah Likhaya Rånäs 7.17, Roger Molinder Hammarby 7.18, Daniel Bergström Huddinge 7.20, h3: Lenny Martinez Huddinge 6.83, Yannick Suhard Hammarby 7.27, h4: Klas Ringdahl Huddinge 7.16, Konstantin Koutalas Spårvägen 7.29, h5: Rasmus Olofsson 84 Hässelby 7.28, S: L Martinez 6.82, F Fransson 7.04, R Molinder 7.13, D Bergström 7.21, Y Suhard 7.26, U: N Likhaya 7.14, U Gustafsson 7.16, Daniel Berg 82 Upsala 7.24. 400m A: Thomas Byrberg Tureberg 48.62 (200m/300m 22.95/35.0m), Thomas Nikitin 82 Spårvägen 48.94 (23.10/35.4m), Albin Johansson Hammarby 49.79, B: Carlos Amado Hässelby 50.40, Martin Theander Lidingö 50.70, Joel F Lennartsson 83 IF Göta 51.53. 1500m A: Niklas Österberg Rånäs 3:54.37, John Laselle Tureberg 3:55.96, Peter Marklund Riviera 4:01.31, Håkan Jansson Rånäs 4:04.37, Thomas Würtz 82 Hässelby 4:09.80, ... T Byrberg bröt (hare), B: Michael Brandt Hammarby 4:11.37, Fredrik Svensson Rånäs 4:13.95. Stav: Nikos Efstathiadis Tureberg 482, Fredrik Skoglund Lidingö 462, Andreas Bonin Alunda 462, Johan Papas Solna 432, Bo Jacobsson Gotland 422, Klas Persson Lidingö 412, Yilmaz Mahshid Örgryte 402. Tresteg: Lars Häggberg Huddinge 1410, Erik Eriksson örbyhus 1347, Ingmar Veinberg 82 Lidingö 1280, Henrik Attersand 84 Hammarby 1278. Kula: Teddy Jonasson Rånäs 1324, Markus Svensk 83 Örbyhus 12.76, Lasr Widén Örbyhus 1272, Lasse Ohtamaa Tullinge-Tumba 1259.
K 60m h1: Stina Smibacker 83 Enköping 7.94, h2: Malin Ericsson Enköping 8.05, h3: Susanne Meckbach Lidingö 7.85, Malin Nordqvist 84 Hässelby 8.01, S: S Meckbach 7.86, M Nordqvist 8.00, Mirian Odum Tyresö 8.01, U: S Smibacker 7.80, M Ericsson 8.00. 400m A: Lena Udd Hellas 56.02 (200m/300m 26.16/40.3m), Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 58.08, Linda Olsson Täby diskv (57.01), B: Therese Ahlepil Rånäs 56.68, S Smibacker 57.73, C: Carina Hortans Huddinge 61.32. 1500m: Ulrika Johansson Rånäs 4:25.97 (800m/1000m 2:21.8m/2:57.9m), Kristin Ahlepil Rånäs 4:27.34 (2:21.6m/2:57.6m), Isabell Ahlström Upsala 4:40.84, Liselotte Norén 82 Kvarnsveden 4:51.95, Emma Dahlstedt Lidingö 5:02.16, Anneli Fransson Rånäs 5:10.70. Stav: M Ericsson 381, Klara Persson Spårvägen 322, Sofie Lissäng Hammarby 322, Anna Björkman Lidingö 322, Marie Wasserman 82 Hammarby 312, Jenny Östlund 84 Hässelby 312, Anna Wiklund Spårvägen 292, Anna-Maria Sjöhagen 83 Spårvägen 292, Klara Blume Bromma 277, Marie Liljegren 84 Gotland 252. Tresteg: Anna Seleznova 83 Huddinge 1198, Madelen Nylander 84 Örbyhus 1188, Angelica Ström Tierp 1181, Moa Bergsten 83 Hammarby 1139, Malin Marmbrandt 85 Enköping 1134, Christine Olsson Täby 1073, Ellen Valgeborg 83 Enköping 1037. Kula: Maria Richtnér Spårvägen 1335, Carolina Hjelt 86 Huddinge 1180, Sara Wikström 84 Hässelby 1167, Ida Sjöling Lidingö 1157, Jeanette Hansson Eslöv 946.
D a g   2
M 200m h1:
 Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.60, Rasmus Olofsson 84 Hässelby 22.93, Yannick Suhard Hammarby 23.01, h2: Martin Theander Lidingö 22.86, Aristide Bamane 82 Spårvägen 22.97, Konstantin Koutalas Spårvägen 23.05, h3: Klars Ringdahl Huddinge 22.54, Carlos Amado 60! Hässelby 23.08, h4: Anders Boyacioglu Huddinge 22.68, Andreas Mokdasi 84 Hässelby 23.02, A: T Nikitin 22.26, A Boyacioglu 22.49, K Ringdahl 22.65, M Theander 22.90, B: A Bamane 22.82, A Mokdasi 23.09, Y Suhard 23.21, C: C Amado 22.98, K Koutalas 23.00. 800m A: Håkan Jansson Rånäs 1:54.45, Albin Johansson Hammarby 1:56.47, Niklas Österberg Rånäs 1:56.73, Peter Marklund Riviera 1:57.09, Axel Lönnqvist Hässelby 1:57.79, Michael Brandt Hammarby 1:58.90, Thomas Würtz 82 Hässelby 1:59.58, Jani Tolppanen 82 Nord-Uppland 2:01.38. 3000m: Olof Olsson Hammarby 8:43.09, Johan Lindberg Upsala 9:04.29. 60mH: Urban Gustafsson Upsala 8.31, Anders Karlsson Spårvägen 8.52, Daniel Berg 82 Upsala 8.69, Henrik Encke 84 Hässelby 9.11, Torbjörn Sola NOR bröt, X: U Gustafsson 8.27, A Karlsson 8.48, D Berg 8.76, T Sola 8.80, Hans Westerholm Spårvägen 9.30. Höjd: David Fridell 83 Danderyds SK 198, Johan Redborg Tureberg 195, Jimmy Nordwall Spårvägen 192, Gustaf Samuelsson 85 Tureberg 186. Längd: Johan Ndure Spårvägen 641, Johan Lundholm Örbyhus 633.
K 200m h1: Mirian Odum 81 Tyresö 26.47, h3: Stina Smibacker 83 Enköping 25.61, A: M Odum 26.18. 800m: Therese Ahlepil Rånäs 2:09.52, Kristin Ahlepil Rånäs 2:09.69, Ulrika Johansson Rånäs 2:09.77, Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 2:12.95, Hanna Ahlin 84 Gefle 2:14.28, Liselotte Norén 82 Kvarnsveden 2:21.10. 3000m: Isabell Ahlström Upsala 10:04.31 (1500m/2000m 4:49.7m/6:32.64), Therese Forsberg 82 Heby 10:24.64 (5:03.3m/6:52.07), Lisa Wiklund Spårvägen 10:37.95 (5:08.2m/6.57.58), Johanna Forsberg Spårvägen 10:55.96, Johanna Bjermkvist 83 Huddinge 11:12.09. 60mH A: Ida Sjöling Lidingö 9.34, M Odum 9.54, Annica Andersson Täby 9.58, Moa Bergsten 83 Hammarby 10.04, B: Jeanette Hansson Eslöv 9.19, Malin Ericsson Enköping 9.28, Lina Ericsson Växjö 9.48, Alice Bergström Råby-Rekarne 9.54, Ellen Valgeborg 83 Enköping 9.83. Höjd: Lena Johansson Hässelby 172, Helena Redborg 83 Tureberg 165, J Hansson 161, Camilla Westerlund 85 Huddinge 161, A Bergström 161, Lina Skoglund 85 Tureberg 157. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 569, J Hansson 555, L Ericsson 536, Malin Marmbrandt 85 Enköping 536, A Bergström 533, I Sjöling 532, Angelica Ström Tierp 519, Debbie Viklund 83 Bromma 512, M Bergsten 507, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 501.

ESKILSTUNA 27-28.1 (FC-mästerskap & DM Östergötland) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 200m A:
 Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 22.31. 800m: Albert Mollén 85 Söderköping 1:57.53, Daniel Lundkvist Skellefteå 1:58.09, Jonas Dufvenberg Motala 1:58.84, Oskar Kanmert-Gustafsson 84 Ärla 2:00.54. 3000m: David Lindh 83 FK013 8:55.79, Johan Lindgren FK013 8:59.70. 60mH: Patrik Melin Gefle 8.57. Höjd: Jerker Porat Örebro 187, P Melin 187. Kula: Daniel Jonsson Råby-Rekarne 1798, Tony Settle Råby-Rekarne 1485, P Melin 1456.
P18 Höjd: John van Leer 83 Gefle 190, Christian Norstedt 83 Råby-Rekrne 187, Jarkko Könönen 84 Torshälla 184.
P16 Tresteg: Andreas Otterling 86 Örebro 1296.
K 200m A: Malin Henriksson FK013 25.46, Kristina Blomstrand 82 Norrköping 25.57, B: Karin Funke-Melin Gefle 26.43. 800m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:16.69. 60mH: Helene Lindqvist Västerås 9.69, Anna Palmerius Tjalve 9.74, Åsa Lundgren 82 Arboga 9.79. Längd: Sara Mentzer Gefle 549, K Funke-Melin 544, Emmelie Barenfeld Glanshammar 519. Kula (ej FCM): Alice Bergström Råby-Rekarne 1167.
F18 200m: Linda Spetz 84 Södertälje IF 25.61, Lisa Wiik 83 Västerås 26.31. Stav: Sofie Lundström 83 Västerås 295. Längd: Caroline Larsson 83 Norrköping 519, Beatrice Hellgren 83 Örebro 503.
F16 200m A: Sara Sköldin 85 Råby-Reakrne 25.96, Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne 26.48, Johanna Sjöström 86 Västerås  26.58. Längd: H Holmer 516, Gabriella Lundwall 85 Westmannia 511.
D a g   2
M 60m h3: 
Stefan Storm FK013 7.19, f: S Storm 7.10, P Melin 7.28. 400m A: Joakim Lagergren Tiwaz 51.33. 1500m: Said Regragui Tiwaz 3:57.77, A Mollén 4:03.41, D Lindh 4:08.25, O Kanmert-Gustafsson 4:09.33. Stav: P Melin 450. Längd: P Melin 636.
P18 Stav: J van Leer 350. Längd: Joni Peltomaa 84 Tjalve 635.
K 60m h1: E Barenfeld 7.69, K Funke-Melin 8.06, h2: Erika Jakobsson FK013 7.96, f: E Barenfeld 7.69, E Jakobsson 7.96, K Blomstrand 8.07. 400m: Anna Wiik Västerås 60.14. 1500m: Flo Jonsson Ärla 4:34.14, S Hallkvist 4:51.81, Kim Blomkvist 84 Ärla 5:01.15, Gabriella Ragnerstam Start 5:01.23, Märta Mollén 87 Söderköping 5:09.28. Höjd: Jenny Jansson Råby-Rekarne 160, Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 160, A Palmerius & Sophie Ohlsson 82 Gefle 155. Tresteg: A Palmerius 1057. Kula: Marie Hilmersson Hässelby 1305, Anna Hellströmer Södertälje IF 1168, Josefine Sundh Södertälje IF 1109, Stina Lindblad Norrköping 1048, Å Lundgren 1041, H Lindqvist 1030.
F18 60m h1: B Hellgren 8.01, L Spetz 8.04, f: B Hellgren 8.01, L Spetz 8.07, L Wiik 8.07. Höjd: Lisa Hannula 83 Gefle 167, Linda Hagberg 83 Örebro 160. Tresteg: C Larsson 1109. Kula: S Lundström 1348, Mikaela Johansson 84 Ärla 1214, Sara Wikström 84 Hässelby 1135.
F16 60m h1: J Sjöström 8.08, Marie Barenfeld 85 Örebro 8.09, f: M Barenfeld 8.03. 400m: J Sjöström 61.48. Höjd: Frida Brolin 85 Ärla 156. Tresteg: S Sköldin 1193, Sharon Aman 86 Tiwaz 1041, Anna Fernlund 86 Kvismaredalen 1028, G Lundwall 1024.

HANDEN 27-28.1 (Heninge Open) Till fullständiga resultat
D a g   1
F16 Höjd: 
Camilla Westerlund Huddinge 166, Mikaela Westerfalk 86 Huddinge 155, Lotta Hultin 85 Hässelby 155. Längd: M Westerfalk 509.
F14 Höjd: Emelie Arvidsson 87 Hammarby 155.
D a g   2
M Stav: 
Yilmaz Mahshid Örgryte 420, Bo Jacobsson Gotland 410, Gustav Allvin 85 Gefle 360, Anders Edvinsson Spårvägen & Zbigniew Jakobschy Spårvägen & Rickard Nygårds Gefle & Marcus Lindh Spårvägen & Alexander Eriksson Spårvägen X.
K Stav: Jessika Andersson 84 Gefle 260.
F15 60m h1: Maria Teilman 86 Hammarby 7.96, f: M Teilman 7.91, Jessica Svensson 86 Tureberg 8.05.

FALUN 27.1 (Falustaven II)
K Stav: 
Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 381.

SUNDSVALL 27.1 (PP Open) - OBS! Överlång bana! - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Fredrik Lindberg Östersund 7.00, h2: Jonas Arnsten Trångsviken 7.16, Eirik Ulvestad NOR 7.24, h3: Peter Steyner NOR 7.13, Vegard Hollås NOR 7.21, Anders Svanholm Brännan 7.24, A: F Lindberg 7.05, P Steyner 7.18, J Arnsten 7.19, V Hollås 7.24, A Svanholm 7.27, B: Robert Wilhelmsson 82 IFK Umeå 7.29. 300m A: Erlend Kolsta NOR 36.01. 3000m: Daniel Olsson 82 Trångsviken 9:07.07. Längd: Håkan Johansson Sollefteå 703, Daniel Arnsten 82 Trångsviken 676. Tresteg: J Arnsten 1443, Robert Berglund Sundsvall 1260, Johan Zetterberg 84 Strand 1258. Kula: Jens Edler Östersund 1263.
P18 800m: Pär Eriksson 84 Sundsvall 2:00.26.
K 60m h1: Lina Quick Strand 8.08, h2: Tina Stilson NOR 7.92, h3: Maria Eriksson Hammerdal 7.66, A: M Eriksson 7.76, T Stilson 7.99. 300m A: Frida Näsman Bollnäs 39.57, T Stilson 40.64, M Eriksson 40.65, C: Josefin Näsman Bollnäs 41.13. 3000m: Stina Thunman Sundsvall 10:25.28, Ida Nilsson 84 Sundsvall 10:25.39. 60mH: M Eriksson 8.61, Kim Andersson 84 Sundsvall 9.56, X (mix): M Eriksson 8.63. Längd: Anna Lundholm 84 Trångsviken 515, Cecilia Staaf 84 Vingarna 507. Kula: Helena Engman Riviear 1577, Marlene Forslund 82 Kovland 1192, Karin Åkerstedt Ragunda 1009.
F16 Längd: Emma Wiberg 86 IFK Umeå 507.

MALMÖ/A 25.1
K Kula: 
Catarina Andersson Pallas 1502.

SKELLEFTEÅ 25.1 (IPRK2)
M 60mH:
 Paul Ragnvaldsson Strömsund 8.47, Christer Göransson Ragunda 8.64, X: P Ragnvaldsson 8.49.
M40 Stav: Börje Almqvist Skellefteå 360.
K 1500m (mix): Signe Carlsson 83 Skellefteå 4:53.75. 60mH: Hanna Brännström 82 Luleå 9.05, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.92. Stav: Lisa Wälitalo 82 Umedalen & Linnéa Eriksson Skellefteå 275. Kula: H Brännström 1023.
F18 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 305, Anna Lindqvist 83 Skellefteå 285.

SÄTRA 21.1 (VDM)
M40 Höjd:
 Mikael Bäckman Linnéa 190.

VÄXJÖ 21.1 (DM) - OBS: Överlång bana -
M 60m h1: Noah Likhaya Rånäs 7.12, f: N Likhaya 7.14, Andreas Wulff Växjö 7.28, Kristoffer Thisell 83 Hovslätt 7.29. 800m: Anders Johansson Eksjö Södra 2:00.10. 3000m: Magnus Ohlsson 82 Högby 8.48.29, Jimmy Wik 82 Kalmar 8.54.86. 60mH: Håkan Jedhammar Växjö 8.90, David Johansson 82 Ljungby 9.21. Höjd: Daniel Carlsson Tranås 195, D Johansson 192, Robert Melin 82 Bottnaryd 189. Stav: H Jedhammar 488, Gustaf Hultgren 83 Kalmar 473, Sebastian Zawadski 84 Malmö 428, Petter Barck 84 Växjö 368. Längd: D Johansson 636, Peter Hallin 82 Kalmar 633. Kula: R Melin 1555, A Wulff 1347, Fredrik Ahlström Växjö 1328.
K 60m: Theresia Jonsson 82 Kalmar 7.98. 800m: Linn Modin 84 Färjestaden 2:20.73. 3000m: Maria Pettersson Njudung 10:11.68, Linda Damgren Jönköping 10:12.30, Dorothea Carlsson Eksjö Södra 10:41.79, Erika Petersson Växjö LK 10:58.35. 60mH: Linda Persson Växjö 9.42, Anna Mörstam 83 Växjö 9.55. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 162, Jonna Bramstedt 86 Kalmar 162, A Mörstam 154. Stav: L Persson 360, Ida Glemne 84 Växjö 318. Längd: Isabelle Eriksson 83 Wärnamo 536, Kajsa Levin 83 Tranås 533, A Mörstam 524. Tresteg: K Levin 1200, Christina Franklin 82 Växjö 1142, Klara Grahnström 84 Växjö 1133. Kula: Anna-Karin Svensson Färjestaden 1238, A Mörstam 1031, Charlotte Åberg 83 Färjestaden 1024.

ESKILSTUNA 21.1 (JDM-VDM)
M Kula: 
Daniel Jonsson Råby-Rekarne 1723, David Johansson Ludvika 1466.
M22 60m h1: Magnus Linder Nyköping 7.14, h3: Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 7.27, f: C Dimitrijevic 7.09, M Linder 7.12. 1500m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 4:02.36. Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 194, Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 191, C Dimitrijevic 188. Tresteg: Håkan Eklund Råby-Rekarne 1354.
K Kula: Stina Lindblad Norrköping 1071.
K22 60m h1: Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.05. 400m A: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 56.49, Linda Spetz 84 Södertälje IF 57.13, Anna Lilja Nyköping 59.77, B: Sofie Hallkvist 83 Ärla 60.25. Höjd: Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 160 (163 skilje), Frida Brolin 85 Ärla 160, Alice Bergström Råby-Rekarne 155. Längd: Erika Persson Råby-Rekarne 540, Hanna Holmér 85 Råby-Rekarne 518. Tresteg: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 1181, S Pettersson 1015. Kula: Mikaela Johansson 84 Ärla 1216, A Bergström 1168, Jenny Jansson Råby-Rekarne 1159, Cecilia Larsson 83 Katrineholm 980, Åsa Lundgren 82 Arboga 960.
K40 3000m (mix?): Arja Kilpeläinen Näshulta 10:55.09. Stav: Anita Norr-Ericson Tjalve 277.

MALMÖ 20-21.1 (Januarispelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Petko Jankov BUL 6.93, Magnus Norberg Huddinge 7.10, Bo V Saaek DEN 7.20, h2: Lenny Martinez Huddinge 6.83, Philip Nossmy 82 Malmö 6.95, Pontus Nilsson 82 Heleneholm 7.08, Fredrik Fransson Hellas 7.14, h3: Fredrik Persson Alingsås 6.99, Anders Hansson Heleneholm 7.01, Christian Hansen DEN 7.18, Olof Bergendal 82 Ängelholm 7.27, h4: Daniel Persson 82 Malmö 6.90, Erik Wahn Helsingborg 6.93, Derek Whitehead DEN 7.17, Gustav Svensson 82 Simrishamn 7.29, h5: Daniel Nunez Ullevi 6.96, Hossein Asgari DEN 7.03, Anders Saekmose DEN 7.17, Joakim Blaschke KA2 7.26, A: L Martinez 6.80, P Jankov 6.83, E Wahn 6.92, F Persson 6.94, D Nunez 6.94, D Persson 6.95, P Nossmy 7.00, A Hansson 7.06, B: F Fransson 6.97, M Norberg 7.04, H Asgari 7.05, D Whitehead DEN 7.06, P Nilsson 7.10, A Saekmose 7.15, B V Saaek 7.18, C Hansen 7.19. 400m A: Ilja Dzjivondov BUL 47.64, Olof Lindberg Malmö 51.54, B: Martin Hajdu 83 Malmö 49.72, Nicolaj Sörensen DEN 50.94, C: Klaus Haagensen DEN 50.66, D: Carl-Gustav Mårtensson Malmö 50.67, Niclas Hesselgren IK Sisu 50.81, E: Göran Olofsson Eslöv 49.99, Andreas Persson Lund 51.56. 1500m: Patrik Johansson Spårvägen 3:49.20, Henrik Skoog Spårvägen 3:49.68, Johnny Jönsson Spårvägen 3:59.78, Kim Persson Malmö 4:06.05, Markus Påhlsson 83 Malmö 4:12.45. Stav: Pawel Szczyrba Heleneholm 520, Viktor von Bothmer Ullevi 520, Henrik Weisbach IFK Göteborg 480, Deniz Mahshid Örgryte & Alexander Igelström Ullevi 470, Linus Lindroth Örgryte 460, Ken Jensen DEN 440, Kaj Eklund 82 Stocksäter 420. Längd: Linus Malmborg Heleneholm 730, Morten Jensen DEN 723. Kula: Jimmy Nordin Malmö 1996, Anders Holmström Heleneholm 1790, G Svensson 1258.
P18 60m h1: M Hajdu 7.24, Pär Johansson 83 KA2 7.26, f: P Johansson 7.25, M Hajdu 7.26. Stav: Gustaf Hultgren 83 Kalmar 470, Sebastian Zawadski 84 Malmö 420, Martin Wisnander 84 Malmö 420, Lars Haukohl DEN 400, Fredrik Dackheden 84 Malmö 380, Staffan Eliasson 84 Malmö 360. Längd: Marcus Dahlberg 83 Finish 643, Tobias Nilsson 83 Heleneholm 633, Magnus Ohlin 84 Helsingborg 631.
P16 Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 450.
K 60m h1: Monika Gatjevska BUL 7.71, Jenny Ljunggren 84 Helsignborg 7.77, Linda Storkull Ullevi 7.79, Mette Svarrer DEN 7.96, Lotta Thiesen DEN 7.99, h2: Malin Källgren Ymer 7.70, Linda Hansson Malmö 7.70, Louise Höjland DEN 7.97, Susse Malling DEN 8.09, f: M Gatjevska 7.64, L Hansson 7.66, M Källgren 7.68, L Storkull 7.73, J Ljunggren 7.82, M Svarrer 7.85, L Höjland 7.98, L Thiesen 7.99. 400m A: Caroline Gyllenhammar Helsingborg 55.95, Sara Petersen DEN 60.88, Anna Olofsson Eslöv 60.94. 1500m: Mia Larsson Lund 4:42.51, Carolina Martinez Björnstorp 4:44.42, Carita Mårtensson Björnstorp 4:56.70. Längd: L Höjland 509. Kula: Catarina Andersson Pallas 1535, Henriette Lykk DEN 1191, Malin Svensson Helsingborg 1171.
F18 60m: Anna Berg 83 Ystad 7.90, Marie Ekelund 83 Södra Sandby 8.04. 1500m: Anna Ohlsson 84 Eslöv 5:04.38, Maria Bernkull 84 Malmö 5:06.29. Höjd: Karina Johansen DEN 155. Längd: Denice Albek 510, Sabrina Cordua DEN 505, M Eekleund 504, K Johansen 500. Kula: Tracey Andersson 84 Trelleborg 1057, Christel Nordin 83 Eslöv 931.
F16 60m h1: Tove Åkerblom 85 Malmö 8.03, h2: Pernilla Tornemark 85 Malmö 7.97, f: T Åkerblom 7.89, P Tornemark 7.93. Höjd: Karin Rydh 85 Malmö 170, Elin Hansson 85 Kristianstad 167, Ida Persson 85 Ystad 161, Frederikke Jensen 87 Vittsjö 158, Jenny Gunnarsson 85 Finish 158. Längd: P Tornemark 548, Camilla Olsson 86 Malmö 538, T Åkerblom 521, I Persson 507, Malin Cronhamn 86 Finish 504.
D a g   2
M 200m A:
 P Jankov 21.17, M Jensen 22.28, O Lindberg 23.24, B: I Dzjivondov 21.59, A Hansson 22.02, C: K Haagensen 22.57, D: M Norberg 22.26, E: Rune Gade DEN 22.76, F: Anders Bache DEN 22.86, D Whitehead 22.87, G: Gustav Lindström Lund 22.55, C Hansen 23.09, H: P Nilsson 22.49, L Malmborg 22.53. 800m: G Olofsson 1:54.17, Joakim Daun 82 Gotland 1:55.48, Rickard Andersson Malmö 1:56.59, Berne Forzelius Malmö 1:57.81, N Sörensen 1:58.08, M Påhlsson 2:00.97. 60mH: P Nossmy 7.98, A Saekmose 8.24, J Blaschke 8.36, B V Saaek 8.54, Jimmy Palm Helsingborg 8.78, Ken Jensen DEN 8.87, Thomas K Nielsen DEN 8.92, X: P Nossmy 7.94, A Saekmose 8.18, J Blaschke 8.30, K Jensen 8.73, J Palm 8.85. Höjd: Björn Olsson NOR 212, Anders Falkum NOR 206, Kevin Mijdema 82 Lund 200, Martin Zuba Finish 200, Daniel Jarl Lund 200, Ronny Hansson Finish & Henrik Nilsson Heleneholm 194, K Jensen 191.
P18 Tresteg: Christian Nilsson 84 Finish 1308, M Dahlberg 1285, Andreas Persson 83 Heleneholm 1261.
P16 Höjd: Carl Thörnblad 85 Lund 193.
K 200m A: M Gatjevska 24.22, L Hansson 24.34, B: Ellinor Stuhrmann Malmö 25.07. 800m: Sandra Pode Heleneholm 2:18.97. 60mH: E Stuhrmann 8.90, M Svensson 9.24, Rikke Sörensen DEN 9.91. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 390, Maria Rendin 82 Malmö 380, Helena Ahxner Mölndal 340, Annika Berntsson Ullevi 320, Helena Gissle Spårvägen X. Tresteg: Desirée Carlberg Ullevi 1216, L Thiesen 1209, M Svensson 1163.
F18 200m A: Kaisa Ulfsdotter 83 Finsih 26.12, B: D Albek 26.74. 60mH: K Ulfsdotter 9.15, Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 9.52. Stav: Veronika Fridén 83 Mölndal, T Andersson 270. Tresteg: A Berg 1211, C Axelsson 1116, S Cordua 1108.
F16 200m A: T Åkerblom 25.48, P Tornemark 25.58, B: Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg 26.20, Sara Strömberg 86 Heleneholm 26.72, C: Annika Andersson 85 Trelleborg 26.62. Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 335, Sophie Larup 86 Malmö 310. Tresteg: K Rydh 1085, C Olsson 1068, Theresia Plymoth 85 Malmö 1036, Alexandra Mårtensson 85 Malmö 1025.

ESKILSTUNA 20.1 (Rekarnespelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Roger Molinder Hammarby 7.18, Felipe Padilla 82 Ludvika 7.24, Patrik Melin Gefle 7.29, h3: Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 7.15, Daniel Bergström Huddinge 7.21, f: R Molinder 7.14, C Dimitrijevic 7.15, F Padilla 7.16, D Bergström 7.19, Oscar Tidblom Norrköping 7.21, P Melin 7.25. 200m A: Daniel Almgren Vallentuna 22.39, F Padilla 22.47, B: Konstantin Koutalas Spårvägen 23.36. 60mH: Anders Karlsson Spårvägen 8.44, P Melin 8.48. Höjd: Oscar Jonsson Råby-Rekarne 200, C Dimitrijevic 188, Jerker Porat Örebro 185. Längd: David Frykholm IF Göta 728, Carl Bergenfeldt 82 IF Göta 666, Mathias Frykholm IF Göta 65. Tresteg: Johan Attersand Hammarby 1501, Henrik Attersand 84 Hammarby 1262. Kula: Daniel Jonsson Råby-Rekarne 1756, Tony Settle Råby-Rekarne 1399.
P18 Höjd: Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 191, Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 191, Mattias Ericsson 84 Hammarby 188, Jarkko Könönen 84 Torshälla 185, John van Leer 83 Gefle 185. Längd: Robin Janson 83 Kil 642.
K 60m: Erika Jakobsson FK013 7.94, Karin Funke Melin Gefle 7.99, Annika Larsson Kil 8.05, Sara Mentzer Gefle 806. 200m: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 25.52, Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne 26.56, Emma Östlund Gefle 26.96. 60mH: Lina Ericsson Växjö 9.36, Alice Bergström Råby-Rekarne 9.65, Sophie Ohlsson 82 Gefle 9.98, Åsa Lundgren 82 Arboga 9.99. Höjd: Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne 165, Lisa Hannula 83 Gefle 165, Jenny Jansson Råby-Rekarne 159. Längd: K Funke Melin 557, Malin Marmbrandt 85 Enköping 544, Erica Persson Råby-Rekarne 544, Jessica Palm 82 IF Göta 541, L Ericsson 541, Angelica Ström Tierp 528, A Bergström 518. Tresteg: A Ström 1167, Annika Andersson 86 Hammarby 1025. Kula: Maria Richtnér Spårvägen 1243.
F18 60m: Lisa Wiik 83 Västerås 8.09. 200m: L Wiik 26.25, Linda Wallerman 83 Gefle 26.85. 60mH: Ellen Valgeborg 83 Enköping 9.83. Längd: Madelen Nylander 84 Örbyhus 516.
F16 60m h2: Maria Teilman 86 Hammarby 8.03, f: M Teilman 8.05. 200m A: M Teilman 26.28, C: Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne 26.55. Längd: Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 530, M Marmbrandt 525, Gabriella Lundwall 85 Westmannia 506.

FALUN 20.1 (Bilmetrospelen)
M 60m h1:
 Stefan Eriksson Stål 7.10, Anders Boyacioglu Huddinge 7.17, h2: Fotios Makrostergios Huddinge 7.17, h3: Niklas Stridquist Sundsvall 6.99, h4: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.04, Erik Söderberg Falun 7.18, A: N Stridquist 6.85, N Sebabi 6.92, S Eriksson 7.06, A Boyacioglu 7.11, E Söderberg 7.19, B: Daniel Andersson 84 Falun 7.23. 800m: Jon Andersson Falun 1:52.09, Fredrik Rohlén Falun 1:54.84, Patrik Söderkvist Falun 1:59.50, Adam Steen 84 Falun 1:59.51. Stav: Daniel Hansson 83 Rånäs 377, Oscar Jönsson 84 IK Sisu 367. Längd: Andreas Hedström Falun 697, F Makrostergios 686, Fredrik Holmér 38 Råby-Rekarne 630. Tresteg: Sebastian Lindén 83 Falun 1377. Kula: Johan Persson Falun 1447, Andreas Olsson Heby 1397.
K 60m h1: Linn Malmo 84 Gefle 8.07, h2: Therese Hammarlund Falun 7.99, f: T Hammarlund 7.97, Anna Linner 83 Kvarnsveden 8.09. Stav: Kirsten Belin Kvarnsveden 347, Caroline Fougman 84 Gefle 297, Emma Gustavsson 86 Kvrnsveden 277, Jessika Andersson 84 Gefle 277, Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden 267, Hanna Hirevlä 87 Kvarnsveden 247. Längd: Nuulu Ndiwabene 84 Hofors 511, Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp 500. Tresteg: Malin Larsson Heby 1160, Sofie Nilsson 82 Falun 1097. Kula: Linda-Marie Mårtensson Hässelby 1639, Marie Hilmersson Hässelby 1300, Linda Wijkander 83 Klippan 1257, Kristina Helander 84 Kvarnsveden 1165.
F16 60m f: Emma Agerbjer 85 Söderhamn 8.06. 800m: Petra Kindlund 85 Falun 2:20.14, Ann Johansson 85 Söderhamn 2:20.23.

GÖTEBORG 20.1 (DM-JDM) - Till fullständiga resultat
M 200m A: Christofer Sandin Mölndal 21.96, Peter Ahl Ullevi 22.07, Elvir Rakovic Ullevi 22.81. 800m A: Karl Borgö Ymer 1:56.82, Robert Samuelsson Kville 1:57.40, Thomas Johansson Sävedalen 1:58.29, Thomas Björklund 82 Hälle 2:00.16. 60mH: Rafael Askros Ullevi 8.11, Indrek Kaseorg EST 8.15, Jakob Falkbring Mölndal 8.44, Martin Burrows Hälle 8.54, Gustav Andhill Alingsås 8.68, Christoffer Thomée 82 Sävedalen 8.78, Henrik Hamnebo Kville 9.24, X: R Askros 8.26, I Kaseorg 8.26, M Burrows 8.50, J Falkbring 8.53, C Thomée 8.91, G Andhill 8.93, H Hamnebo 9.23. Höjd: Christer Johansson 82 Örgryte 207, Yannick Tregaro Örgryte 207, Emil Belfrage 82 Ullevi 198, Erik Larsson Vretstorp 190. Stav (ej DM): Joamik Norman 84 Mölndal 392, Charlie Lund Petersen Örgryte 382. Längd: C Thomée 678, G Andhill 632, Ousainou Mbye Örgryte 627.
P18 800m: Mikael Lindberg 83 Kongahälla 2:00.38, Michael Nilsson 83 Angered 2:01.01. Höjd: Johan Malm 84 Örgryte 201, Martin Eriksson 83 Örgryte 198, Thomas Bipella 84 Örgrye 195, Joel Spolén 83 Örgyte 190. Längd: Anders Sjöström 83 Mölndal 667, Alexander Arlbrant 84 Ullevi 656.
P16 Stav: Rasmus Tjärndal 85 Ullevi 382.
K 200m A: Lena Berntsson Ullevi 25.23, Frida Näsman Bollnäs 25.29, Malin Norman 81 Ullevi 25.51, B: Laine Rohtla Örgryte 26.48, Rosaline Olomina Göteborgs KIK 26.74, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 26.83, Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 26.89. 800m: Camilla Nykvist Ymer 2:14.21, Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 2.14.35, Johanna Ahlm 87 Sävedalen 2:19.65. 3000m: Karin Schön Kville 10:22.31, Jennie Mattsson IF Göta 10:35.36, Paula Wass Kville 10:41.97, Erica Wallengren Mölndal 10:49.90. 60mH: Sara Westman Ullevi 9.04, Sara Brankell Mölndal 9.09, Anna Marberg Trollhättans SK 9.12, R Olomina 9.29, Sara Trané 85 Göteborgs KIK 9.39, Johanna Rönner 82 Ullevi 9.76, Sara Magns Angered 9.77, X: A Marberg 9.11, S Westman 9.14, R Olomina 9.28, S Mangs 9.78, J Rönner 9.92. Höjd: S Brankell 174. Stav (ej DM): Sara Josefsson 84 Kville 300, Weronica Hägg Hälle 300, Filiz Mahshid 82 Örgryte 250. Längd: Anna Zachrisson 82 Ullevi 553, Anna Larsson Ullevi 525, Anja Ödman 82 Ullevi 505, Sofie Andersson Kville 505.
F18 60mH: Angelica Johansson 83 Hälle 9.44, M Forsberg 9.64. Höjd: Emma Green 84 Ullevi 177. Längd: M Bernhardsson 530.
F16 200m A: Jessica Rydin 85 Tingberg 25.96, S Trané 26.66, Emelie Andrén 85 Ullevi 26.72. Stav: Louise Carlred 85 Ullevi 270. Längd: J Rydin 552, S Trané 528, Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 528. 

KARLSTAD 20.1 (Götas Ungdomsspel) - Till fullständiga resultat
M Längd: Erik Olofsson 82 Kungsängen 653.
P16 Höjd: Jonny Johansson 85 Dals Södra 192, Per Tedenrud 85 Kil 185.
F18 200m A: Frida Claesson 84 Alingsås 26.10, B: Sofie Toftgård 82 Halmstad (u t) 26.63, C: Lina Sandberg 83 Hovslätt 26.87. Höjd: Sofie Lundström 83 Västerås 159. Kula: S Lundström 1302, Therese Palm 84 Hovslätt 1128, Emma Johannesson 84 Hovslätt 1010.
F16 Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 165. Längd: Paula Zethson 85 IF Göta 502.
F15 200m A: Emma Björkman 86 IF Göta 26.08, Elin Lundqvist 86 IF Göta 26.92. Höjd: Andrea Åhlin 86 Strömstad 159, Majken Lidén 86 IF Göta 156. Längd: Pia Ankarling 86 IF Göta 510.

HAPARANDA 20.1 (Aspen Athletic Games) Till fullständiga resultat
M 60m h4: Stefan Heinås Riviera 7.28, s1: S Heinås 7.21, Paul Ragnvaldsson Strömsund 7.27, Niclas Andersson Luleå 7.28, s2: Mattias Lindgren Luleå 7.25, Robert Wilhelmsson 82 IFK Umeå 7.28, f: S Heinås 7.13, N Andersson 7.25, P Ragnvaldsson 7.28, R Wilhelmsson 7.28. 60mH: S Heinås 8.04, P Ragnvaldsson 8.39, Christer Göransson Ragunda 8.68, Jens Lidström Riviera 8.71. Höjd: Ville Vahlros FIN 185, Elias Palo Haparanda SKT 185. Stav: Daniel Hedström Valbo 360. Kula: D Hedström 1345, C Göransson 1275.
K 60m h1: Sanna Koivisto FIN 7.77, Sandra Lagerskog Riviera 8.04, h2: Leena Huhta FIN 7.80, f: S Koivisto 7.74, L Huhta 7.81, S Lagerskog 7.97. 200m A: L Huhta 25.81. 400m: Lisa Norlin 83 Riviera 60.71. 1500m (mix): Emma Lundgren 85 Sarven 5:05.03. 60mH: Hanna Brännström 82 Luleå 9.12, L Norlin 9.17, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.35. Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 165. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 310, Lisa Wälitalo 82 Umedalen 280, Linnéa Eriksson Skellefteå 260. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1085, Annette Jako 84 Nedre Soppero 1043, Ida Niia 86 Nedre Soppero 1031. Kula: Helena Engman Riviera 1536, H Brännström 1056.
F15 60m: Malin Landstedt 86 Luleå 7.92. Längd: Hilda Palo 86 Haparanda SKT 516, M Landstedt 513.

SÄTRA 20.1 (Vinthundsvintern) - Till fullständiga resultat
M 60m X: Aristide Bamane 82 Spårvägen 7.25. 400m A: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 49.80, Carlos Amado 60! Hässelby 50.06, Peter Andersson Täby 50.07, B: Tom Gatsinzi 82 Spårvägen 51.67. 1500m: Philip Aagaard 82 Söderköping 3:54.49, Oskar Käck 82 Skövde 3:54.85, Joel Bodén 83 Skellefteå 4:06.80, Patrik Lillbacka Skellefteå 4:08.61, Olof Olsson Hammarby 4:09.92, Daniel Lundqvist Skellefteå 4:10.37. 3000m: Said Regragui Tiwaz 8:28.16 (1500m/2000m 4:09.3m/5:35.4m), Linus Nilsson 83 Enhörna 9:04.86. 60mH: Torbjörn Sola NOR 8:81, Erik Larsson Gotland 8.83. Längd: E Larsson 662
K 60m: Marika Engdahl FIN 7.85, Susanne Meckbach 81 Lidingö 7.86, Josefin Näsman 81 Bollnäs 8.07, X: M Engdahl 7.82, S Meckbach 7.95, J Näsman 8.01. 400m A: Helene Nordquist Täby 56.85, Therese Ahlepil Rånäs 57.00, J Näsman 59.41, B: Lena Udd Hellas 56.92, Carina Hortans Huddinge 60.41, Jennie Gårdhage Västerås 61.59, C: Anna Wiik Västerås 61.24. 3000m (mix): Ulrika Johansson Rånäs 9:55.0m (1500m/2000m 4:57.2m/6:38.4m), Isabell Ahlström 81 Upsala 10:10.28 (5:02.4m/6:45.2m), Carin Jaxell Enhörna 10:38.65, Johanna Bjermkvist 83 Huddinge 11:10.37, Catrine Josefsson 86 Huddinge 11:12.48. 60mH: N Casadei 9.24, Mirian Odum 81 Tyresö 9.36, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 9.45, Jeanette Hansson Eslöv 9.54. Stav: Malin Ericsson Enköping 346, Maria Ullberg 86 Danderyds Athl 301. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 566, J Hansson 526.
F18 60m X: Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 7.98, Nadja Casadei 83 KA2 8.03. 400m A: Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 58.71, Hanna Ahlin 84 Gefle 58.98, J Hurkmans 60.83. 1500m: Sofie Eklund 84 Tumba 4:49.31, Emilie Ehrhardt 84 Tureberg 4:59.18, Frida Flodström 87 Tureberg 5:00.85.
F16 400m: Elin Andersson 86 Kungsängen 61.73, Jenni Nilsson 85 Hässelby 61.96.
F15 Längd: Camilla Kramar 86 Huddinge 519.

SÄTRA 20.1
F18 Kula: Sara Wikström 84 Hässelby 1197, Camilla Westerlund 85 Huddinge 1011, Johanna Wikström 87 Huddinge 933.

GÖTEBORG/FH 19.1
M Kula: 
Philip Åman Kville 1491, Martin Strömberg 82 Ullevi 1271.

SKELLEFTEÅ 18.1 (IPRK1)
K 400m C 
(mix): Signe Carlsson 83 Skellefteå 61.77.

ESKILSTUNA 16.1 (Eskilstunamästerskap)
M Tresteg: 
Håkan Eklund Råby-Rekarne 1307.
K 800m: Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:19.95.

SOLNA 16.1 (Solna Friidrottsspel)
M Stav: 
Bo Jacobsson Gotland 410, Yilmaz Mahshid Örgryte & Johan Papas Solna 380.

ÖSTERSUND 14.1 (DM)
M 60m h1: 
Joachim Ögren Östersund 7.19, Daniel Arnsten 82 Trångsviken 7.23, h2: Fredrik Lindberg Östersund 7.06, Jonas Arnsten Trångsviken 7.13, f: F Lindberg 7.03, J Arnsten 7.12, J Ögren 7.14, D Arnsten 7.21. 60mH: Paul Ragnvaldsson Strömsund 8.40, Christer Göransson Ragunda 8.80. Höjd: Henrik Ögren Östersund 200. Längd: J Arnsten 688, D Arnsten 661. Kula: Hans Källén Strömsund 1406, Jens Edler Östersund 1288.
K 60m h2: Maria Eriksson Hammerdal 7.70, f: M Eriksson 7.70. Höjd: Anna Lundholm 84 Trångsviken 155. Längd: A Lundholm 516. Kula: Malin Renman 86 Östersund 1057, Karin Åkerstedt Östersund 1044.

GÖTEBORG/FH 14.1 (UDM) - Till fullständiga resultat
P16 Höjd: Patrik Bagge 85 Brattås 191. Tresteg: P Bagge 1292.
F16 1500m: Sofia Bernestål 86 Sävedalen 5:05.28. Höjd: Jessica Rydin 85 Tingberg 160. Stav (ej UDM): Louise Carlred 85 Ullevi 270. Tresteg: Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1154, Sara Trané 85 Göteborgs KIK 1128, Jenny Baaz 85 Angered 1082, Sophia Wennerbeck 85 Örgryte 1013.
F14 Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 260.

VÄXJÖ 14.1 (UDM)
F14 Höjd: 
Sofie Johansson 87 Wärnamo 155.
F13 Höjd: Jasmine Andersson 88 Kalmar 155.

LULEÅ 13-14.1 (Arcusspelen) - OBS: Överlång bana!
D a g    1
M 60m h2: 
Juha Sipilä FIN 7.26, f: J Sipilä 7.25. Stav: Jesper Andersson Luleå 360. Längd: J Sipilä 662.
P18 Stav: Christian Bergmark 83 Skellefteå 400.
K 60m: Sanna Koivisto FIN 7.82, Leena Huhta FIN 7.89, Sandra Lagerskog Riviera 8.04, X: S Koivisto 7.79, L Huhta 7.89, S Lagerskog 7.98. Längd: S Lagerskog 536, Hanna Brännström 82 Luleå 516.
F16 Längd: Hilda Palo 86 Haparanda SKT 513.
D a g   2
M 200m A:
 J Sipilä 23.05. 60mH: Jens Lidström Riviera   8.94, Johan Wiklund Luleå 9.13.
K 200m: L Huhta 25.72. 60mH: Lisa Norlin 83 Riviera 9.21, H Brännström 9.24. Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 280. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1114, Annette Jaako 84 Nedre Soppero 1009. Kula: H Brännström 1082.
F16 200m A: Sari Keskitalo FIN 26.67.

SÄTRA 13-14.1 (Scandic Games) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h1: 
Lenny Martinez Huddinge 6.91, h2: Fotios Makorstergios Huddinge 7.17, Johannes Vock 82 Hässelby 7.24, Daniel Berg 82 Upsala 7.27, h3: Anders Boyacioglu Huddinge 7.16, Magnus Linder Nyköping 7.21, Daniel Bergström Huddinge 7.25, h4: Magnus Norberg Huddinge 7.05, Roger Molinder Hammarby 7.26, Urban Gustafsson Upsala 7.29, h5: Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 7.18, Erik Eriksson Örbyhus 7.28, A: L Martinez 6.78, M Norberg 7.07, M Linder 7.16, C Dimitrijevic 7.18, J Vock 7.28, A Boyacioglu bröt, B: R Molinder 7.19, D Berg 7.29. 400m A: Albin Johansson 81 Hammarby 49.39, Jon Andersson Falun 49.47, Martin Theander Lidingö 51.43, B: Fredrik Rohlén Falun 51.48. 1500m: Said Regragui Tiwaz 4:01.53, Peter Marklund Riviera 4:05.90, Axel Lönnqvist Hässelby  4:11.15, Johan Lindgren FK013 4:12.08. Höjd: Oscar Jonsson Råby-Rekarne 205, Jimmy Nordwall Spårvägen 195, Johan Redborg Tureberg 192, Hans Westerholm Spårvägen 189, Markus Widarsson Österhaninge 186, Alassan Gobitaka Hässelby 186. Tresteg: Johan Attersand Hammarby 1487, Lars Häggberg Huddinge 1413, H Westerholm 1304. Kula: Linus Bernhult Huddinge 1632, Axel Bernhult Huddinge 1376.
P18 60m f: Rasmus Olofsson 84 Hässelby 7.23, Andreas Mokdasi 84 Hässelby 7.24. Stav: R Olofsson 380. Tresteg: Sebastian Lindén 83 Falun 1376, Henrik Attersand 84 Hammarby 1287, Mathias Hortans 84 Huddinge 1280, Filip Almgren 84 Gefle 1255.
P16 Tresteg: Carl Westberg 86 Falun 1268.
K 200m A: Kristina Blomstrand 82 Norrköping  25.65, Mirian Odum 81 Tyresö 26.34, B: Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 26.62. 800m: Hanna Ahlin 84 Gefle 2:14.03, Hanna Bremler 83 Tyresö 2:15.88. 60mH: Maria Richtn'er Spårvägen 8.82, Malin Ericsson Enköping 8.91, Lina Ericsson Växjö 9.40, Jeanette Hansson Eslöv 9.42, M Odum 9.54, Alice Bergström Råby-Rekarne 9.78. Stav: M Ericsson 367, Helena Gissle Spårvägen 347, Klara Persson Spårvägen 317, Anna Björkman Lidingö 317, Marie Wasserman 82 Hammarby 307, Anna Wiklund Spårvägen & Anna-Maria Sjöhagen 83 Spårvägen 277, Klara Blume Bromma & Marie Liljegren 84 Gotland & Jessika Andersson 84 Gefle & Susanne Meckbach Lidingö 262, .... Jenny Östlund 84 Hässelby X. Längd: M Richtnér 567, L Ericsson 550, J Hansson 542, Ida Sjöling 535, A Bergström 505.
F18 400m A: Stina Smibacker 83 Enköping 57.53, Linda Spetz 84 Södertälje IF 57.91, Jenny Olsson 85 Örebro 59.85. 60mH: Linda Svensson 83 Arvika 9.07, Jennie Hurkmans 84 Tureberg 9.55, Moa Bergsten 83 Hammarby 9.92. Höjd: Helena Redborg 83 Tureberg 165. Längd: Anna Seleznova 83 Huddinge 555, Debbie Viklund 83 Bromma 520, Madelen Nylander 84 Örbyhus 520, Caroline Larsson 83 Norrköping 514, M Bergsten 510. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1271, Sara Wikström 84 Hässelby 1145.
F16 1500m: Petra Kindlund 85 Falun 5:00.13, Malin Andersson 85 Örebro 5:06.22.
F15 60m h4: Maria Teilman 86 Hammarby 8.03, f: M Teilman 7.93. 1500m: Catrine Josefsson 86 Huddinge 5:03.98, Frida Flodström 87 Tureberg 5:07.28. Stav: Maria Ullberg 86 Danderyd Athl 267.
F14 Stav: Jessica Gustavsson 87 Gefle 252.
D a g   2
M 200m h1: 
M Norberg 22.34, M Linder 22.92, h2: Thomas Nikitin 82 Spårvägen 22.76, h4: M Theander 22.84, h5: A Boycioglu 22.72, h6: Peter Andersson Täby 23.08, h7: Daniel Almgren Vallentuna 22.51, h8: Jon Andersson Falun 23.04, f: M Norberg 22.23, T Nikitin 22.47, M Theander 23.12, M Linder 23.29, A Boyacioglu & D Almgren & Jon Andersson & P Andersson ej start. 800m A: Håkan Jansson Rånäs 1:55.00, Albin Johansson 1:55.25, Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF 1:56.05, Niklas Österberg Rånäs 1:56.09, F Rohlén 1:56.37, P Marklund 1:56.81, Andreas Karlsson Ärla 1:58.50, Patrik Söderkvist Falun 2:00.15. 60mH: U Gustafsson 8.30, Henrik Värendh Spårvägen 8.37, Carl-Johan Olsson Mariestad 8.48, D Berg 8.80, Mikael Väyrynen Tumba 8.96. Stav: Anders Edvinsson Spårvägen 463, Rickard Nygårds Gefle 453, Johan Papas Solna 433, Marcus Lindh Spårvägen 433, Andreas Bonin Alunda 423, Bo Jacobsson Gotland 403, Yilmaz Mahshid Örgyte 403. Längd: F Makrostergios 684, Johan Blidberg Hässelby 653.
P18 Höjd: David Fridell 83 Danderyds SK 195, Mattias Ericsson 84 Hammarby 195, Daniel Olofsson 84 Hässelby 192, Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 192, Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 186.
P16 200m A: Mikael Thulin 85 Hammarby 23.13.
K 60m: M Ericsson 7.96. 400m: Charlotte Schönbeck 84 Lidingö 59.62, M Odum 59.77. 1500m: Sofie Eklund 84 Tumba 4:49.72, Ida Nilsson 84 Sundsvall 4:50.93, Rebecca Bakszt 84 Lidingö 5:04.96, Anna Stenbäck 82 Norrköping 5:08.90, Amanda Sanchez 84 IF Göta 5:08.95. Höjd: Lena Johansson Hässelby 174, A Bergström 163. Tresteg: Angelica Ström Tierp 1149. Kula: M Richtnér 1291, A Bergström 1143, S Wikström 1124, I Sjöling 1084.
F18 60m h1: S Smibacker 7.89, Malin Nordqvist 84 Hässelby 7.90, f: S Smibacker 7.89, M Nordquist 7.94. Tresteg: M Nylander 1174, M Bergsten 1155, C Larsson 1082, Camilla Silander 86 Danderyd Athl 1072, Annika Andersson 86 Hammarby 1065, Ellen Valgeborg 83 Enköping 1033.
F16 Höjd: Camilla Westerlund 85 Huddinge 167, Lina Skoglund 85 Tureberg 159. Längd: Malin Marmbrandt 85 Enköping 561, Cecilia Odén 85 Gefle 519.
F15 200m h1: M Teilman 26.26, A: M Teilman 26.17, Marie Thureson 86 Fredrikshof 26.44. Höjd: Erica Jarder 86 Danderyds SK 162, C Silander 162. Längd: Camilla Kramar 86 Huddinge 517, C Silander 505.

MALMÖ/A 13-14.1 (Konsumspelen) - Till fullständiga resultat
D a g    1
M 60m h1: 
Anders Hansson Heleneholm 7.00, Thomas Grönnemark DEN 7.02, Gustav Lindström Lund 7.18, Olof Bergendal 82 Helsingborg 7.21, Gustav Svensson 82 Simrishamn 7.29, h2: Linus Malmborg Heleneholm 7.03, Jakob Thor DEN 7.07, Joakim Blaschke KA2 7.14, Christian Hansen DEN 7.20, Daniel Olovsson 82 Ängelholm 7.22, h3: Daniel Persson 82 Malmö 6.96, Taavi Rim EST 6.98, Derek Whitehead DEN 7.11, A: D Persson 6.89, A Hansson 6.96, L Malmborg 6.97, T Rim 7.03, T Grönnemark 7.04, D Whitehead 7.09, J Blaschke 7.16, B: C Hansen 7.19, D Olovsson 7.20, G Lindström 7.22, O Bergendal 7.24, Fredrik Sturesson 82 Helsingborg 7.29. 400m A: Göran Olofsson Eslöv 50.24, Niclas Hesselgren IK Sisu 51.52, Nicolaj Sörensen DEN 51.57, B: Henrik Juul DEN 50.71, Carl Gustav Mårtensson Malmö 51.16. Höjd: Martin Eriksson 83 Örgryte 204, Christer Johansson 82 Örgryte 201, Thomas Bipella 84 Örgrtye 201, Ronny Hansson Finish 198, Johan Malm 84 Örgryte & Joel Spolén 83 Örgryte 195, Andreas L Nilsson Finish 195, Henrik Nilsson Heleneholm & Daniel Jarl Lund 195, Emil Belfrage 82 Ullevi 195, Lars H Christensen DEN 185. Stav: Pawel Szczyrba Heleneholm 515, Kaj Eklund 82 Stocksäter 430. Tresteg: Kasper Hansen DEN 1403, Oskar Larsson 83 Halmstad 1311, Christian Nilsson 84 Finish 1280. Kula: Kristian Pettersson Helsingborg 1900, Anders Holmström Heleneholm 1837, G Svensson 1265, ... Jimmy Nordin Malmö X.
P18 60m h2: Martin Hajdu 83 Malmö 7.22, A: M Hajdu 7.24. Stav: Gustaf Hultgren 83 Kalmar 475, Martin Wisnander 84 Malmö 420.
P16 Höjd: Carl Thörnblad 85 Lund 100, Emil Bagler 85 Halmstad 188. Stav: Johan Carlsson 85 Malmö 440.
K 60m: Linda Fredriksson Rydö 7.89, Theresia Jonsson 82 Kalmar 7.95, Lotte Thiesen DEN 7.96, Caroline Gyllenhammar Helsingborg 8.00. 400m: Sandra Pode 81 Heleneholm 59.28, Sara Strömberg 86 Heleneholm 61.63. 1500m: Carolina Martinez Björnstorp 4:49.72, Carita Mårtensson Björnstorp 4:55.71, Maria Bernkull 84 Malmö 5:06.62. Tresteg: L Thiesen 1179.
F18 60m h1: Frida Claesson 84 Alingsås 8.01, Helene Johnsson 83 Halmstad 8.06, h2: Marie Ekelund 83 Södra Sandby 8.07, f: F Claesson 7.97, H Johnsson 8.00, M Ekelund 8.08. Höjd: Cecilia Axelsson 84 Helsingborg 161. Längd: Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö 577.
F16 60m h1: Pernilla Tornemark 85 Malmö 7.92, h2: Emma Hansson 86 Heleneholm 7.77, Tove Åkerblom 85 Malmö 7.90, h3: Marie Welander 86 Helsingborg 8.05, A: E Hansson 7.81, T Åkerblom 7.82, P Tornemark 7.96. Höjd: Karin Rydh 85 Malmö 167, Elin Hansson 85 Kristianstad 167, Elisabeth Ottosson 86 Kronan 158.
F14 Höjd: Frederikke Jensen 87 Vittsjö 161.
D a g   2
M 200m A:
 A Hansson 22.14, Morten Jensen DEN 22.36, B: G Lindström 22.57, C Hansen 23.27, C: F Sturesson 23.00, Jonas Jacobsen DEN 23.28. 800m: G Olofsson 1:53.95, N Sörensen 1:57.31, Robert Samuelsson Kville 1:59.92. 60mH: J Blaschke 8.49, Thomas K Nielsen DEN 8.77, Jimmy Palm Helsingborg 8.82. Längd: L Malmborg 697.
P18 Längd: Tobias Nilsson 83 Heleneholm 639, Magnus Ohlin 84 Helsingborg 628, Marcus Dahlberg 83 Finish 625.
K 200m A: T Åkerblom 25.65, C Gyllenhammar 25.89, L Fredriksson 25.91, B: P Tornemark 25.54, F Claesson 25.74, C: Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg 26.03, H Johnsson 26.70, D: S Pode 26.95. 60mH: L Fredriksson 8.82, Sara Westman Ullevi 9.04. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 390, Maria Rendin 82 Malmö 380, Linda Persson Växjö 360, Annika Berntsson Ullevi 350, Veronika Fridén 83 Mölndal 340, Helena Ahxner 81 Mölndal 320. Kula: Catarina Andersson Pallas 1491, Anna-Karin Svensson Färjestaden 1285.
F18 800m: Linn Modin 84 Färjestaden 2:12.87. 60mH: D Lincoln Saavedra 8:92, Kaisa Ulfsdotter 83 Finish 9.19, Paula Preisner 83 Ullevi 9.77. Stav: Tracey Andersson 84 Trelleborg 280, Desirée Dahlgren 84 Malmö 270. Kula: T Andersson 1119.
F16 Stav: Christina Garametsos 86 Malmö 310, Sophie Larup 86 Malmö 300, Caroline Ivarsson 85 Simrishamn 270. Längd: P Tornemark 539, E Ottosson 505.

VÄSTERÅS 13-14.1 (Inlagda Gurkspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   2
M 60m h1:
 Stefan Eriksson Stål 7.09, Robert Fält Gefle 7.16, Stefan Storm FK013 7.23, Patrik Melin Gefle 7.29, h2: Felipe Padilla 82 Ludvika 7.19, Håkan Setthammar Västerås 7.29, h3: Nasser Sebabi 82 Hofors 7.01, Mikael Storm FK013 7.14, f: N Sebabi 6.98, M Storm 6.99, R Fält 7.05, S Storm 7.09, S Eriksson 7.11, H Setthammar 7.20, F Padilla 7.28. 200m A: N Sebabi 22.38, F Padilla 22.77, C: H Setthammar 23.22. 800m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 1:57.45. Höjd: Daniel Bergin Enköping 189. Längd: David Frykholm IF Göta 728, Andreas Hedström Falun 694, Mathias Frykholm IF Götaw 667, P Melin 655. Kula: Daniel Jonsson Råby-Rekarne 1704, P Melin 1463, Tony Settle Råby-Rekarne 1415, H Setthammar 1347.
P18 60m h2: Andreas Jansson 83 Gefle 7.24, f: A Jansson 7.11. Längd: Robin Janson 83 Kil 664, Andreas Stålberg 84 Kvarnsveden 644, Joni Peltomaa 84 Tjalve 633.
P16 60m h1: Edmund Yeboah 88 Kungsängen 6.99, f: E Yeboah 7.01. 200m A: E Yeboah 23.03.
K 60m h1: Emmelie Barenfeld Glanshammar 7.73, Jessica Palm 82 IF Göta 7.91, Karin Funke Melin Gefle 8.01, h2: Annika Larsson Kil 7.94, Erika Jakobsson FK013 8.09, f: E Barenfeld 7.73, A Larsson 7.94, J Palm 7.94, E Jakobsson 8.09. 200m A: E Barenfeld 25.13, Malin Henriksson FK013 25.76. Längd: K Funke Melin 552, J Palm 551, Jenny Jansson Råby-Rekarne 548, Petra Johansson Västerås 538. Kula: J Jansson 1139, Åsa Lundgren 82 Arboga 1006.
F18 60m h2: Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 8.04, f: A Sauhke 8.03, Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.07. 200m A: Lisa Wiik 83 Västerås 26.47, Linda Wallerman 83 Gefle 26.81. Höjd: Lisa Hannula 83 Gefle 159. Längd: Linda Svensson 83 Arvika 525, A Sauhke 514, Anna Linner 83 Kvarnsveden 507, Hanna Öhman 84 Kvarnsveden 505. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1285, Cecilia Larsson 83 Katrineholm 980, Madelene Fahlstedt 83 Gefle 951, Katrine Larsson 84 Örebro 931.
F16 60m h1: Evelina Lunner 86 Västerås 8.07, f: E Lunner 7.96, Emma Björkman 86 IF Göta 8.06, Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 8.08. 200m A: S Sköldin 26.07, B: E Björkman 26.44, C: E Lunner 26.42, D: Johanna Sjöström 86 Västerås 26.96. Höjd: Johanna Ruul 86 Tjalve 156. Längd: Gabriella Lundwall 85 Westmannia 541, S Sköldin 537, Maria Lindén 85 Västerås 506.
F14 Höjd: Daniella Eriksson 87 Enköping 155.

BOLLNÄS 13-14.1 (DM) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h2: 
Vegar Sellaeg NOR 7.24, Bashar Chadaideh Söderhamn 7.28, f: V Sellaeg 7.20, B Chadaideh 7.21. Höjd: Stellan Back Söderhamn 185. Kula: V Sellaeg 1440, Carl Fack Järvsö 1340, Mattias Jons 82 Järvsö 1335, Niklas Tannerstål Bollnäs 1323, Andreas Olsson Heby 1301.
K 60m h1: Josefin Näsman Bollnäs 8.08, f: J Näsman 8.03. 400m: Ulrika Johansson Söderhamn 58.55, Elin Ericsson 84 Sundsvall 61.42. Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 164. Kula: Helena Engman Riviera 1563, Annika Petersson Edsbyn 1211.
F16 200m: Emma Agerbjer 85 Söderhamn 26.35. 800m: Ann Johansson 85 Söderhamn 2:19.16. Tresteg: Sofie Labraaten 85 Bollnäs 1074.
D a g   2
M 60mH: 
V Sellaeg 8.28, S Back 9.26. Stav: V Sellaeg 440. Tresteg: Johan Zetterberg 84 Strand 1314.
K 200m A: J Näsman 25.86. Tresteg: Caroline Dagh 84 Kilafors 1029.
F16 60m: E Agerbjer 8.08. Höjd: Terese Lundqvist 85 Strand 161.

GÖTEBORG/FH 13.1 (DM-JDM) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Daniel Nunez Ullevi 6.94, Fredrik Persson Alingsås 6.95, Elvir Rakovic Ullevi 7.11, h2: Peter Ahl Ullevi 7.02, h3: Rafael Askros Ullevi 7.12, Jonas Fermfelt Ullevi 7.18, f: D Nunez 6.91, P Ahl 6.93, F Persson 6.93, E Rakovic 7.07, J Fermfelt 7.09, R Askros 7.09, Andreas Sigurdsson IFK Göteborg 7.29. 400m A: Karl Borgö Ymer 51.87. 1500m: Thomas Johansson Sävedalen 4:03.39, Thomas Björklund 82 Hälle 4:12.76, Henrik Wass Wilske 4:13.42. Stav: Viktor von Bothmer Ullevi 485, Henrik Hallenbo Lerum 485, Deniz Mahshid Örgryte 445, Henrik Weisbach  IFK Göteborg 445, Geir O Rasmussen NOR 445, Linus Lindroth Örgryte & Mikael Tapio Ullevi & Charlie Lund Petersen Örgryte X. Tresteg: Magnus Skoglund Örgryte 1510, Haldur Rohtla Örgryte 1482, Ousainou Mbye Örgryte 1434, Daniel Abrahamson 82 Sävedalen  1372, Christian Nygård 82 Örgryte 1367, Patrik Svensson 1331. Kula: Anders Axlid Ullevi 1658, Philip Åman Kville 1429, David Johansson Ludvika 1370, Magnus Lohse 84 Mölndal 1335, Christian Ehrenborg 83 Mölndal 1324, Christoffer Thomée 82 Sävedalen 1295, Billy Tornström Lerum 1257.
P18 60m f: Tommy Ivarsson 84 Mölndal 7.28. 400m: Michael Nilsson 83 Angered 51.49. 1500m: Mikael Lindberg 83 Sävedalen 4:13.05. Stav: Joakim Norman 84 Mölndal 390, Rasmus Tjärndal 85 Ullevi 370.
K 60m: Lena Berntsson Ullevi 760, Mfon Etim 85 Angered 7.77, Linda Storkull Ullevi 7.83, Malin Norman Ullevi, X: L Berntsson 7.61, L Storkull 7.80, M Norman 7.95, M h2 (mix): L Berntsson 7.56. 400m: Frida Näsman Bollnäs 56.78, Camilla Nykvist Ymer 59.05, Sara Trané 85 Göteborgs KIK 59.65. 1500m: Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen 4:42.23, Karin Schön Kville 4:58.06, Jennie Mattsson IF Göta 5:02.10, Paula Wass Kville 5:09.52, Lola Arnarsdottir Majorna 5:10.67, Pernilla Ahlm 89 Sävedalen 5:10.68. Stav: Hanna-Mia Persson Kalmar 385, Annika Berntsson Ullevi 330, Helena Ahxner Mölndal 315, Filiz Mahshid 82 Örgryte 260. Tresteg: Sara Brankell Mölndal 1264, M Etim 1233, Laine Rohtla Örgryte 1231, Maria Berggren 82 Ullevi 1195, Johanna Rönner 82 Ullevi 1042. Kula: Carina Söderman Göteborgs KIK 958.
F18 Stav: Veronika Fridén 83 Mölndal 315, Sara Josefsson 83 Kville 300, Louise Carlred 85 Ullevi 260. Tresteg: Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 1143, Hanna Thedros 84 Göteborgs KIK 1099, Amanda Kaså 83 Ullevi 1083, Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK 1063.

UMEÅ 13.1 (DM)
M 200m:
 Claes Ögren 82 Skelelfteå 23.24. 3000m: Gustav Berggren Skellefteå 8:41.18, Joel Bodén 83 Skellefteå 8:41.33, Anders Hemmyr IFK Umeå 8:41.88, Rikard Hedelin IFK Umeå 8:44.12, Patrik Lillbacka Skellefteå 8:51.15, Håkan Stenberg Skellefteå 8:59.09. Höjd: Jonas Lundström 84 Skellefteå 194. Stav: Christian Bergmark 83 Skellefteå 420. Längd: Christer Göransson Ragunda 668, Daniel Ragnvaldsson Strömsund 666. Kula: D Ragnvaldsson 1388, Roger Boström IFK Umeå 1303, Mattias Eriksson Vännäs 1287.
K 60m: Adeline Holm IKS Umeå 7.92, Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå 8.05. 200m: A Holm 26.19, Emma Wiberg 86 IFK Umeå 26.94. 800m: Signe Carlsson 83 Skellefteå 2:17.75. 3000m (mix): Anna Rahm IKS Umeå 10:38.60. 60mH: Jennie Nilsson 84 Brännan 9.17, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.70, Sandra Asplund 85 IFK Umeå 9.77. Höjd: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 156. Stav: K Gustavsson 300, Lisa Wälitalo 82 Umedalen 280, Anna Lindqvist 83 Skellefteå 280, Linnea Eriksson Skellefteå 250. Längd: Cecilia Staaf 84 Vingarna 518, E Wiberg 509, L Rönnkvist 506. Kula: Anneli Johansson Ume FI 1166.

MALMÖ/A 11.1
K Kula:
 Catarina Andersson Pallas 1484.

KARLSTAD 9.1
M 60m A: 
Niclas Broström IF Göta 6.88. 300m A: Joel Blid 83 IF Göta 36.93, C: Björn Johansson 84 Trollhättans SK 37.07. 60mH: Carl-Johan Olsson Mariestad 8.52. Längd: David Frykholm IF Göta 715, Mathias Frykholm IF Göta 652. Kula: Anders Constantin 82 Orient 1383.
K 60m A: Jessica Palm 82 IF Göta 7.92, Annika Larsson Kil 7.96, B: Emma Björkman 86 IF Göta 8.10. 300m A: Caroline Huldén IF Göta 42.51. 60mH: Anna-Karin Byström IF Göta 8.92, Linda Svensson 83 Arvika 9.18. Längd: J Palm 542, L Svensson 539, A-K Byström 536. Kula: Karin Larsson Garphyttan 1177, Sofie Lundström 83 Västerås 1174, Therese Palm 84 Hovslätt 1082, Karin Engström 83 IF Göta 1080, Emma Johannesson 84 Hovslätt 1001.

KLINTEHAMN 7.1
M Längd:
 Erik Larsson Gotland 677.

VÄXJÖ 7.1 (Växjöspelen) OBS! Överlång bana! - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Håkan Jedhammar Växjö 7.29. 60mH: Carl-Johan Olsson Mariestad 8.49, David Johansson 82 Ljungby 9.07. Höjd: Daniel Carlsson 81 Tranås 200, Tobias Svensson Wärnamo 195. Stav: Viktor von Bothmer Ullevi 512, H Jedhammar 502, Alexander Igelström Ullevi X. Längd: D Johansson 657. Kula: Erik Svensson Vittsjö 1365, Andreas Wulff Växjö 1326, Fredrik Ahlström Växjö 1319.
P18 Stav: Oskar Jönsson 84 IK Sisu 367. Tresteg: Emil Bengtsson 83 KA2 1275.
K 3000m (mix?): Maria Pettersson Njudung 10:44.97. 60mH: Linda Fredriksson Rydö 8.86, Linda Persson Växjö 9.51. Stav: L Persson 370.
F18 60m: Lina Sandberg 83 Hovslätt 8.09. 60mH: Nadja Casadei 83 KA2 9.12, L Sandberg 9.78. Höjd: N Casadei 170. Stav: Ida Glemne 84 Växjö 320. Längd: Kajsa Levin 83 Tranås 524. Tresteg: K Levin 1190.
F16 Höjd: Emely Karlsson 85 KA2 157. Stav: Ewa Warnqvist 85 KA2 270, Anna Melkersson 85 Växjö 260. Tresteg: E Karlsson 1085, Mari Erlandsson 86 Växjö 1013, Salome Völundardottir 85 Växjö 1002.

FALUN 6.1 (Falustaven I)
F18 Stav:
 Caroline Fougman 84 Gefle 300, Jessika Andersson 84 Gefle 250.
F16 Stav: Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden 280.

NYBRO 6.1 (Trettondagsträffen) - Till fullständiga resultat
K Kula: Anna-Karin Svensson Färjestaden 1251, Charlotte Åberg 83 Färjestaden 1004.

ESKILSTUNA 6.1 (Ärlaspelen) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Roger Molinder Hammarby 7.20, Håkan Setthammar Västerås 7.21, Martin Theander Lidingö 7.26, h2: Magnus Linder Nyköping 7.23, Erik Söderberg Falun 7.29, h4: Mikael Storm FK013 7.22, h5: Johan Lannefors Västerås 7.12, Stefan Storm FK013 7.21, s1: M Storm 7.08, H Setthammar 7.17, S Storm 7.20, R Molinder 7.27, M Theander 7.28, s2: J Lannefors 7.14, M Linder 7.20, Oscar Tidblom Norrköping 7.20, f: M Storm 7.06, J Lannefors 7.07, S Storm & M Linder 7.19, O Tidblom 7.21, H Setthammar 7.23. 200m A: M Theander 22.92, Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne 23.14, B: H Setthammar 23.30. 800m: Andreas Karlsson Ärla 1:57.19, Jani Tolppanen Nord-Uppland 2:00.60. 3000m: Bjarne Thysell Ärla 8:49.04, Johan Lindberg Upsala 8:49.38, Johan Lindgren FK013 8:54.41. Längd: Andreas Hedström Falun 675, Joni Peltomaa 84 Tjalve 624. Kula: David Johansson Ludvika 1478.
P18 60m f: J Peltomaa 7.26.
P16 60m h3: Edmund Yeboah 88! Kungsängen 7.20, f: E Yeboah 7.17.
K 60m h1: Emmelie Barenfeld Glanshammar 7.84, f: E Barenfeld 7.75, Erika Jakobsson KF 013 8.07, Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.07. 200m A: E Barenfeld 25.47, Linda Spetz 84 Södertälje IF 25.85, Kaisa Ulfsdotter 83 Finish 26.17, Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne 26.31, B: Anna Lilja Nyköping 26.48. 800m: Flo Jonsson Ärla 2:13.31, Sofie Eklund 84 Tumba 2:16.26, Sofie Hallkvist 83 Ärla 2:17.53. Längd: S Sköldin 512. Kula: Sofie Lundström 83 Västerås 1316, Marie Hilmersson Hässelby 1310, Mikaela Johansson 84 Ärla 1151, Kristina Helander 84 Kvarnsveden 1079, Alice Bergström Råby-Rekarne 1073, Sofia Gustafsson Råby-Rekarne 1016, Cecilia Larsson 83 Katrineholm 1005.
F16 60m h2: Marie Barenfeld 85 Örebro 8.08, f: M Barenfeld 8.05. Höjd: Madelen Olsson 85 IF Göta 162, Frida Brolin 85 Ärla & Camilla Westerlund 85 Huddinge 159.

SUNDSVALL/B 5.1 (Trettondagsträffen)
K Kula: 
Helena Engman Riviera 1549.
F16 Höjd: Betty Öhlén 85 Sundsvall 155.

VÄXJÖ 3-4.1 (Agne Open) - OBS! Överlång bana!
D a g   1-2
M Sjukamp: 
Kaj-Robin Weslien 82 Växjö 3.541 (bl a 186), Håkan Jedhammar Växjö bröt (bl a 460).
D a g   2
F18 Femkamp: 
Nadja Casadei 83 KA2 3.693 (9.21  171  1110   514  2:24.82), ... Anna Mörstam 83 Växjö bröt (bl a 159).
F16 Femkamp: Sofia Klüft 85 Växjö 3.743 (bl a 522 & 165), Sara Trané 85 Göteborgs KIK 3.540 (bl a 518), Ida Persson 85 Ystad 3.346 (bl a 162).

JÖNKÖPING 3.1
M Höjd: 
Robert Melin 82 Bottnaryd 188. Kula: R Melin 1379.
K Höjd: Karolina Syrén 82 Hovslätt 155.
F18 Kula: Therese Palm 84 Hovslätt 1061.

SKELLEFTEÅ 28.12
P18 Stav: 
Christian Bergmark 83 Skellefteå 400.
F18 Stav: Katja Gustavsson 84 Skellefteå 300, Anna Lindqvist 83 Skellefteå 250.

TRANÅS 17.12 (Julcupen)
M Höjd:
 Daniel Carlsson 81 Tranås 185.

ÖSTERSUND 17.12 (Julspelen)
F16 Höjd: 
Hanna Haglund 86 Frösön 157.

UMEÅ 16.12 (Tomte Games) - Till fullständiga resultat
M 60m h1: Stefan Heinås Riviera 7.12, Claes Ögren 82 Skellefteå 7.21, f: S Heinås 7.10, C Ögren 7.23. 400m A: Staffan Bylund 83 Brännan 51.55. 800m: Joel Bodén 83 Skellefteå 1:57.14. 3000m: Rikard Hedelin IFK Umeå 8:50.39, Patrik Lillbacka Skellefteå 8.57.68, Peter Hemmyr IFK Umeå 9:01.66.  60mH: S Heinås 8.05, Jens Lidström Riviera 9.00. Stav: Christian Bergmark 83 Skellefteå 430. Längd: David Frykholm IF Göta 732, Daniel Ragnvaldsson Strömsund 653. Kula: D Ragnvaldsson 1424, Daniel Hedström Valbo 1318.
K 60m h2: Adeline Holm IKS Umeå 7.99, f: A Holm 8.03, Sandra Lagerskog Riviera 8.09. 200m A: A Holm 26.21, Joni Winter 84 Sundsvall 26.85, B: Elin Eriksson 84 Sundsvall 26.76. 400m (mix) Lisa Norlin 83 Riviera 60.62. 800m: Signe Carlsson 83 Skellefteå 2:18.57, Renée Robertsson Umeå FI 2:22.50. 3000m: Anna Rehn IKS Umeå 10:35.38, Emma Lundgren 85 Gällivare 10:40.43, Ida Thellenberg IKS Umeå 11:03.25. 60mH: L Norlin 9.24, Amanda Nilsson 83 Skellefteå 9.54. Höjd: Jenny Magnusson 83 Järvsö 172, Sara-Lotta Huhtaoja FIN 160, Johanna Suikhanen FIN 160, Katja Gustavsson 84 Skellefteå 155. Stav: K Gustavsson 305, Lisa Wälitalo 82 Umedalen 283. Längd: S Lagerskog 552, Hanna Brännström 82 Luleå 543. Tresteg: Ida Dufva 82 Nedre Soppero 1130, Veronika Karlsson Strömsund 1066. Kula: V Karlsson 1099, Sara Salovius FIN 1026.
F16 200m A: Emma Wiberg 86 IFK Umeå 26.77. Längd: Hilda Palo 86 Haparanda 516, E Wiberg 516.

FALUN 16.12
M 400m A: 
Jon Andersson Falun 50.09, Fredrik Rohlén Falun 51.33.
K 400m (mix): Petra Kindlund 85 Falun 61.66.

LERUM 14.12
M Kula: Billy Tornström Lerum 1295, Christer Björkander 83 Lerum 1289.

SÄTRA 9-10.12 (Löplabbet Games)
D a g   1
M22 400m:
 Andreas Mokdasi 84 Hässelby 50.71. 60mH: Marcus Abrahamsson 82 Södertälje IF 9.27. Längd: Fotios Makrostergios Huddinge (u t) 675
P18 Längd: David Fridell 83 Danderyds SK 656.
P14 60m f: Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.22.
K22 400m: Hanna Ahlin 84 Gefle 59.75, Sara Voltaire 84 Täby 61.64, Linda Ruud 82 Hagunda 61.74.
F18 60mH: Jennie Hurkmans 84 Tureberg 9.57, Ellen Valgeborg 83 Enköping 9.87. Kula: Sara Wikström 84 Hässelby 1181.
F16 Höjd: Camilla Westerlund 85 Huddinge 163, Camilla Silander 86 Danderyd Athl & Erica Jarder 86 Danderyds SK 163, Lina Skoglund 85 Tureberg 160.
D a g   2
M22 Höjd:
 Erik Sikström 81 Lidingö 207, Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne 197, Fredrik van Speyck Klippan 191, Jimmy Nordwall 81 Spårvägen 189,   Tomas Weis 82 Upsala 189. Kula: Mattias Jons 82 Järvsö 1364.
P18 800m: Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne 1:59.48, Albert Mollén 85 Söderköping 2:02.02. Höjd: D Fridell 205 (pers med 12 cm!), Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne 191, Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne 189, Umit Demirci 84 Södertälje IF 187, Peter Norstedt 83 Råby-Rekarne 185.
K 60m: Therese Hammarlund Falun 8.00, Mirian Odum 81 Tyresö 8.06.
K22 200m: M Odum 26.19. Stav: Malin Ericsson Enköping 380. Längd: Angelica Ström 81 Tierp 530.
F18 60m h2: Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF 8.00, f: F Mikaelsson 8.08. 200m A: Stina Smibacker 83 Enköping 26.07, Linda Spetz 84 Södertälje IF 26.10, C: F Mikaelsson 26.57. 800m: Sofie Eklund 84 Tumba 2:16.86, Charlotte Karlsson 84 Tumba 2:19.71. Längd: Madelen Nylander 84 Örbyhus 540, Debbie Viklund 83 Bromma 523, Viktoria Gustafsson 84 Hässelby 500
F16 60m h2: Jannice Sundqvist 85 Brännan 8.07, f: J Sundqvist 8.04, Malin Marmbrandt 85 Enköping 8.07. Stav: Maria Ullberg 86 Danderyds SK 255. Längd: M Marmbrandt 570, E Jarder 511, Frida Strandberg 85 Tureberg 504.

GÖTEBORG 9-10.12 (Adventsspelen) - Till fullständiga resultat
D a g   1
F16 60m: 
Jessica Rydin 85 Tingberg 8.05. Höjd: Emma Green 84 Ullevi (u t) 171, J Rydin 165, Karin Rydh 85 Malmö 160. Tresteg: Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1154, Jenny Baaz 85 Angered 1090, Theresia Plymoth 85 Malmö 1052.
F15 60m f: Siri Fagerlund 86 Orient 8.02.
D a g   2
P16 Höjd:
 Patrik Bagge 85 Brattås 190. Tresteg: P Bagge 1298.
F16 200m: Sara Trané 85 Göteborgs KIK 26.62. Stav: Filiz Mahshid 82 Örgryte (u t) 260, Louise Carlhed 85 Ullevi 250. Längd: J Rydin 557, S Trané 522, Anna Otterstedt 85 Ullevi 500.
F15 200m A: Camilla Olsson 86 Malmö 26.83. Stav: Yordabel Abraham 86 Ullevi 240. Längd: C Olsson 523, Jenny Kiel 86 Orient 505.
F14 Stav: Sanna Hagelin 87 Ullevi 260, Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 240.

KATRINEHOLM 9.12 (Luciakampen)
F14 Fyrkamp:
 ... 2) Elise Råman-Delin 88 Upsala 3.209 (bl a 155).

ÖREBRO 9.12 (Team Sportia Games) - Till fullständiga resultat
P16 Tresteg: Andreas Otterling 86 Örebro 1269.
F16 Tresteg: Camilla Kramar 86 Huddinge 1068, Anna Fernlund 86 Kvismaredalen 1047, Emma Thunell 86 Fjugesta 1014. Kula (3 kg): Carolina Hjelt 86 Huddinge 1399.

VÄXJÖ 9.12 (Luciasprintern)
M 60m h1: 
Håkan Jedhammar 81 Växjö 7.29. 60mH: H Jedhammar 8.75.
K 60m h2: Veronica Fransson Växjö 7.86, A: V Fransson 7.86. 60mH: Linda Persson 81 Växjö 9.55.

SOLNA 5.12 (Sprintcupen 3)
P14 60m h4: 
Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.21, f: E Yeboah 7.25.
F16 Stav: Maria Ullberg 86 Danderyd Athl 272. Längd: Erica Jarder 86 Danderyds SK 512, Camilla Silander 86 Danderyd Athl 506.

GÖTEBORG/FH 2-3.12 (Julklappsjakten) - Till fullständiga resultat
D a g   1
M 60m h2: 
Peter Ahl Ullevi 7.07, f: P Ahl 7.03, Per Joan Lorentzon Orient 7.26. Tresteg: Daniel Abrahamson 82 Sävedalen 1338. Kula: Philip Åman Kville 1462, Anders Constantin 82 Orient 1436.
P18 60m f: Juan Pettersson 84 Tibro 726, Mohittin Korter 83 Kville 7.28. 400m A: Michael Nilsson 83 Angered 52.21, Niklas Wiberg 85 Färjestaden 52.86. Tresteg: Henrik Attersand 84 Hammarby 1325, Petter Barck 84 Växjö 1255.
K 200m: Kristina Blomstrand 82 Norrköping 25.97. Höjd: Johanna Olander Färjestaden 165.
F18 200m A: Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK 26.21, Emma Green 84 Ullevi 26.48, C: Frida Claesson 84 Alingsås 25.99. 800m: Linn Modin 84 Färjestaden 2:22.03, Amanda Sanchez 84 IF Göta 2:22.26. 60mH: Moa Bergsten 83 Hammarby 9.90. Höjd: E Green 168. Längd: M Bernhardsson 540, Ida Glemne 84 Växjö 529, Caroline Larsson 83 Norrköping 512, Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 510, Petronella Malmqvist 83 Tanum 510.
F16 200m A: Emma Magnusson 85 Växjö 26.33. 800m: Emelie Brändström 85 Orient 2:18.86. Höjd: Jessica Rydin 85 Tingberg 165. Längd: J Rydin 554, Sofia Klüft 85 Växjö 543, Sara Trané 85 Göteborgs KIK 519, Moa Larsson 85 Orient 510.
F15 200m B: Elin Lundqvist 86 IF Göta 26.45, C: Maria Teilman 86 Hammarby 26.27. Höjd: Jonna Bramstedt 86 Kalmar 159, Andrea Åhlin 86 Strömstad 156, Elisabeth Ottosson 86 Kronan 156. Längd: Siri Fagerlund 86 Orient 524, E Lundqvist 503.
D a g   2
M 200m A: 
Stefano Tomai 65 Alingsås 23.46. 800m: Tito Phiri DEN 2:00.99. 60mH: Martin Burrows Hälle 8.55, Christoffer Thomée 82 Sävedalen 8.96, Fredrik Simonson Lidköping 9.22.
P18 Höjd: Thomas Biplella 84 Örgryte 190, Oscar Karlsson 83 Alingsås 190. Längd: Marcus Dahlberg 83 Finish 629, Tommy Ivarsson 84 Mölndal 628.
P16 200m A: Mikael Thulin 85 Hammarby 23.28. 800m A: N Wiberg 2:02.13. Höjd: Patrik Bagge 85 Brattås 188, Jonny Johansson 85 Dals Södra 185.
K 60m: Lena Berntsson Ullevi 7.66. Tresteg: Hanna Thedros 84 Göteborgs KIK 1085, Katrin Larsson 84 Göteborgs KIK 1050, Beatrice Fihn 82 Göteborgs KIK 1026. Kula: Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden 1249, Kajsa Fällström 82 Istrum 1200, Anne K Jensen DEN 1121, Ingibjörg Poulsen DEN 1064, Mikaela Wieslander 81 Växjö 1019.
F18 60m h1: Jessica Andersson 84 Kronan 7.95, f: J Andersson 7.99, F Claesson 8.05, M Bernhardsson 8.08. 400m A: Charlotte Fougberg 85 Göteborgs KIK 59.10, B: M Bernhardsson 59.42, E Brändström 59.56, L Modin 60.72. Stav: I Glemne 330, Sara Josefsson 84 Kville 310. Tresteg: Kajsa Levin 83 Tranås 1180, M Bernhardsson 1175, Ulrika Nilsson 84 Orient 1171, M Bergsten 1130, A Quinones 1124, C Larsson 1117, Johanna Jönsson 84 Orient 1114, Klara Grahnström 84 Växjö 1109, Nina Norén 84 Halmstad 1033. Kula: Rebecka Kvist 83 Alvesta 1164, Charlotte Åberg 83 Färjestaden 1005.
F16 60m h1: J Rydin 8.08, f: S Klüft 8.08. 1500m: Hanna Holst 85 Växjö 5:07.65. Stav: Anna Melkersson 85 Växjö 270, Åsa Wilén 86 Kville 250. Tresteg: Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK 1162, S Trané 1161, Karin Rydh 85 Malmö 1111, Camilla Olsson 86 Malmö 1102, Lisa Ledenvall 85 Göteborgs KIK 1091, Therese Olsson 85 Växjö 1070, Jenny Baaz 85 Angerd 1069, Theresia Plymoth 85 Malmö 1046, Salome Völundardottir 85 Växjö 1017.
F15 60m h1: S Fagerlund 8.05, E Lundqvist 8.09, h2: M Teilman 8.00, A: M Teilman 7.99, E Lundqvist 8.07. Tresteg: Annika Andersson 86 Hammarby 1062, E  Ottosson 1028, Mari Erlandsson 86 Växjö 1002.
F14 Stav: Louise Lundin 87 Göteborgs KIK 260, Sanna Hagelin 87 Ullevi 260.

HAPARANDA 2.12 (Decemberspelen)
K 200m: 
Leena Huhta FIN 26.17.
F18 60m: L Huhta 7.89.
F14 60m: Malin Landstedt 86 Luleå 8.07.
K40 Stav: Heli Kenttämaa FIN 270.

MALMÖ/A 2.12 (Sista Chansen) - Till fullständiga resultat
P16 Höjd: Carl Thörnblad 85 Lund 190, Anton Ekman 85 Finish 187.
F16 60m: Pernilla Tornemark 85 Kristianstad 7.93, Annika Andersson 85 Trelleborg 8.07. Höjd: Elin Hansson 85 Kristianstad 162, Karin Rydh 85 Malmö 162, Frederikke Jensen 87 Vittsjö 158. Längd: Camilla Olsson 86 Malmö 524, P Tornemark 519, Ida Persson 85 Ystad 514.
F14 60m h2: Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm 8.01, h3: Emma Hansson 86 Heleneholm 8.01, Elin Svensson 86 Kristianstad 8.07, f: E Hansson-Cronberg 7.89, E Hansson 7.92. Höjd: Camilla Kerrén 86 Malmö 158.

FALUN 2.12 (DD-spelen)
M 60m h3: 
Nasser Sebabi 82 Hforso 7.08, h4: Stefan Eriksson Stål 7.07, Erik Eriksson Örbyhus 7.24, A: N Sebabi 7.03, S Eriksson 7.11, E Eriksson 7.23. 800m: Abel Nzimbi KEN 1:54.54, Fredrik Rohlén Falun 1:56.37, Jörgen Johansson Eksjö Södra 1:56.38, Björn Ahlepil Rånäs 1:56.39. Stav: Jörgen Hjorth Falun 410, Daniel Hansson 83 Rånäs 360. Längd: Andreas Hedström 81 Falun 694, Andreas Stålberg 84 Kvarnsveden 654, D Hansson 642, Sebastian Lindén 83 Falun 626. Kula: Johan Persson Falun 1490, Mattias Jons 82 Järvsö 1417.
K 60m h1: Therese Hammarlund Falun 7.98, h3: Linda Wijkander 83 Klippan 7.99, A: T Hammarlund 7.96, L Wijkander 8.08. Stav: Kirsten Belin 81 Kvarnsveden 325, Caroline Fougman 84 Gefle 315, Therese Axelsson 83 Katrineholm 295, Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden 265, Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden 245. Längd: Madelen Nylander 84 Örbyhus 539, Hanna Öhman 84 Kvarnsveden 514, Anna Sauhke 83 Kvarnsveden 514, Malin Larsson Heby 506, Kim Andersson 84 Sundsvall 503. Kula: Marie Hilmersson 81 Hässelby 1301, Carolina Hjelt 86 Huddinge 1221, L Wijkander 1210, Mikaela Johansson 84 Ärla 1156, Kristina Helander 84 Kvarnsveden 1106.
F16 Höjd: Frida Brolin 85 Ärla 159.

ESKILSTUNA 1.12
K 3000m 
(mix): Arja Kilpeläinen Näshulta 11:02.5m.

SOLNA 30.11 (Sprintcupen 2)
F16 Höjd:
 Camilla Silander 86 Danderyd Athl 161, Maria Ullberg 86 Danderyd Athl 155.

SOLNA 27.11 (Sprintcupen 1)
F16 Stav:
 Maria Ullberg 86 Danderyd Athl 272. Längd: Erica Jarder 86 Danderyds SK 501.

SÄTRA 11.11 (Första Chansen)  - Till fullständiga resultat
P14 60m h2: Edmund Yeboah 88 Kungsängen 7.27, f: E Yeboah 7.24.