Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 15 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


KVINNOR INNE 2000



Uppdaterat: 16 maj 2000


60 m

7.42 Annika Amundin 77 Ullevi Göteborg 22.1
7.44 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 12.2
7.47 Jenny Kallur 81 Falun Sätra 26.2
7.51 Susanna Kallur 81 Falun Bollnäs 6.2
7.54 Veronica Fransson 79 Hälle Sätra 26.2
7.55 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Sätra 26.2
7.57 Emma Rienas 82 Filipstad Göteborg 22.1
7.58 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 29.1
7.60 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 22.1
7.61 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
7.62 Camilla Johansson 76 Växjö Malmö 29.1
7.62 Charlotta Ceder Wanhainen 71 Hälle Göteborg 12.2
7.64 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 5.2
7.65 Jessica Palm 82 IF Göta Karlstad 15.2
7.68 Anna Westerberg 80 Norrköping Göteborg 22.1
7.71 Pernilla Allvin 78 Falun Sätra 12.2
7.72 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Göteborg 22.1
7.73 Maria Eriksson 78 Hammerdal Bollnäs 22.1
7.73 Carolina Klüft 83 Växjö Sätra 27.2
7.74 Petronella Dahlerus 83 Malmö Malmö 29.1
7.74 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
7.74 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 5.3
7.75 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 29.1
7.75 Theresia Jonsson 82 Kalmar Sätra 27.2
7.77 Charlotta Vöcks 74 Ullevi Stange, NOR 5.2
7.77 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Moscow, ID 3.3
7.79 Jessica Larsson 75 Hässelby Sätra 16.1
7.79 Malin Jeppsson 81 Lund Lund 5.2
7.81 Linn Malmo 84 Gefle Sätra 12.2
7.84 Karin Nilsson 81 Lund Malmö 22.1
7.84 Karin Hellegren 80 Södertälje IF Sätra 12.2
7.85   Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 5.12
7.85 Sara Westman 76 Ullevi Göteborg 19.2
7.85 Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK Malmö 12.3
7.88 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 22.1
7.90 Annica Sandström 68 Lidingö Sätra 12.2
7.90 Susanne Meckbach 81 Hammarby Sätra 13.2
7.91 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Falun 15.1
7.91 Malin Nordqvist 84 Hammarby Malmö 12.3
7.92 Lina Quick 80 Strand Sundsvall 29.1
7.92 Cecilia Nilsson 79 Ymer Karlstad 1.2
7.92 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 12.2
7.92 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 11.3
7.92 Evelina Hansson Cronberg 86 Ängelholm Malmö 18.3
7.93 Nadja Petersen 78 Huddinge Sätra 16.1
7.94 Linda Olsson 81 Falun Falun 15.1
7.94 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Solna 1.2
7.95 Hanna Larsson 84 Katrineholm Malmö 12.3
7.95 Emma Björkman 86 IF Göta Falun 19.3
7.96 Linda Wijkander 83 Klippan Malmö 29.1
7.97 Stina Smibacker 83 Enköping Sätra 22.1
7.97 Frida Näsman 78 Bollnäs Göteborg 19.2
7.98 Helén Holmgren 83 Arvika Sätra 16.1
7.98 Annika Larsson 79 Kil Örebro 29.1
7.98 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 29.1
7.99 Erica Karlsson 82 IFK Umeå Umeå 18.12
7.99 Karin Funke 71 Gefle Eskilstuna 6.1
8.00 Linda Svensson 83 Arvika Örebro 29.1
8.00 Emma Salomonsson 84 Mölndal Göteborg 19.2
8.00 Anja Ödman 82 Ullevi Sätra 27.2
8.00 Jessica Rydin 85 Tingberg Göteborg 5.3
8.01 Emma Frostensson 79 Skruv Växjö 11.12
8.01 Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas Malmö 15.1
8.01 Carola Janson 78 Kil Örebro 29.1
8.01 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Malmö 29.1
8.01 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Umeå 30.1
8.01 Sandra Lagerskog 80 Riviera Piteå 19.2
8.01 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Malmö 11.3
8.02 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Falun 4.12
8.02 Anna Berg 83 Ystad Malmö 15.1
8.02 Paulina Orell 81 Norrköping Örebro 29.1
8.02 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 19.2
8.02 Lina Sandberg 83 Hovslätt Sätra 27.2
8.02 Petronella Malmqvist 83 Tanum Göteborg 5.3
8.03 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Sätra 16.1
8.03 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Malmö 29.1
8.03 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 19.2
8.04 Hanna Brännström 82 Luleå Luleå 8.1
8.04 Anna Larsson 78 Ullevi Malmö 29.1
8.05 Annica Hägglund 81 Brännan Sundsvall 29.1
8.05 Maria Schlyter 80 Malmö Malmö 29.1
8.06 Sara Erixon 81 Västerås Sätra 12.2
8.06 Jessica Samuelsson 85 Boo Malmö 11.3
8.07 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Sätra 16.1
8.07 Sara Ullskog 79 Södertälje IF Sätra 16.1
8.07 Jannice Sundqvist 85 Brännan Malmö 11.3
8.08 Marie Barenfeld 85 Glanshammar Örebro 29.1
8.08 Therese Gustafsson 85 Kil Karlstad 27.2
8.08 Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF Malmö 12.3
8.09 Marie Hilmersson 81 Hässelby Falun 4.12
8.09 Marie Ekelund 83 Södra Sandby Malmö 22.1
8.09 Anna Folino 79 Kville Göteborg 22.1
8.09 Helena Norberg 86 Huddinge Handen 30.1
8.09 Fanny Svensson 81 Arvika Karlstad 1.2
8.09 Ida Agering 81 Malmö Lund 5.2
8.09 Lena Wendel 85 Falun Malmö 11.3
8.09 Ida Gillerfors 85 Gotland Malmö 11.3
8.09 Maria Teilman 86 Hammarby Sätra 1.4
8.10 Emma Magnusson 85 Växjö Växjö 4.3
8.10 Elin Lundqvist 86 IF Göta Falun 11.3
8.11 Hanna Melin 83 Nora Eskilstuna 20.2

200 m

24.09 Jenny Kallur 81 Falun Malmö 30.1
24.20 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 30.1
24.59 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 12.2
24.61 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Malmö 30.1
24.71 Veronica Fransson 79 Hälle Göteborg 12.2
24.83 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 22.1
24.93 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Västerås 15.1
24.97 Nadja Petersen 78 Huddinge Göteborg 22.1
25.00 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Malmö 29.1
25.03 Anna Westerberg 80 Norrköping Eskilstuna 6.1
25.14 Petronella Dahlerus 83 Malmö Malmö 29.1
25.21 Andrea Geurtsen 79 Upsala Madison, WI 15.1
25.23 Emma Rienas 82 Filipstad Göteborg 12.2
25.27 Mfon Etim 85 Angered Malmö 12.3
25.28 Frida Näsman 78 Bollnäs Göteborg 20.2
25.31 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Malmö 11.3
25.47 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Sätra 23.1
25.51 Karin Nilsson 81 Lund Malmö 30.1
25.54 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 12.3
25.55 Linn Malmo 84 Gefle Malmö 11.3
25.56 Maria Eriksson 78 Hammerdal Bollnäs 23.1
25.56 Maria Staafgård 69 Malmö Malmö 23.1
25.61 Linda Olsson 81 Falun Sätra 12.2
25.65 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg 4.12
25.69 Charlotta Ceder Wanhainen 73 Hälle Göteborg 20.2
25.87 Paulina Orell 81 Norrköping Eskilstuna 6.1
25.87 Theresia Jonsson 82 Kalmar Malmö 29.1
25.90 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Eskilstuna 19.2
25.92 Maria Schlyter 80 Malmö Malmö 30.1
25.92 Josefin Näsman 81 Bollnäs Bollnäs 5.2
25.97 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 23.1
25.97 Therese Gustafsson 85 Kil Malmö 12.3
26.02 Emma Green 84 Ullevi Göteborg 20.2
26.04 Jessica Samuelsson 85 Boo Sätra 5.3
26.06 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Bollnäs 23.1
26.07 Stina Smibacker 83 Enköping Sätra 23.1
26.08 Jessica Rydin 85 Tingberg Göteborg 12.12
26.08 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Malmö 12.3
26.14 Pernilla Allvin 78 Falun Malmö 30.1
26.15 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 4.12
26.15 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Malmö 23.1
26.15 Malin Nordqvist 84 Hässelby Malmö 11.3
26.19 Anna Lilja 81 Nyköping Sätra 2.2
26.24 Anna Berg 83 Ystad Malmö 16.1
26.26 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Sätra 12.2
26.27 Karin Funke 71 Gefle Eskilstuna 19.2
26.29 Sara Liljegren 81 Hammarby Sätra 12.2
26.30 Annica Hägglund 81 Brännan Bollnäs 23.1
26.31 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 4.12
26.31 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Malmö 16.1
26.33 Jenni  Gårdhage 78 Västerås Västerås 8.1
26.39 Emma Magnusson 85 Växjö Malmö 12.3
26.42 Johanna Danielsson 84 Filipstad Malmö 11.3
26.43 Mikaela Gahnberg 84 Tureberg Malmö 11.3
26.44 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Västerås 15.1
26.44 Emma Salomonsson 84 Mölndal Malmö 11.3
26.45 Linda Spetz 84 Södertälje IF Malmö 11.3
26.46 Joni Winter 84 Sundsvall Umeå 18.12
26.50 Ida Agering 81 Malmö Malmö 30.1
26.54 Emma Björkman 86 IF Göta Karlstad 1.2
26.57 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Malmö 29.1
26.57 Jannice Sundqvist 85 Brännan Malmö 11.3
26.58 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Göteborg 4.12
26.58 Helén Holmgren 83 Arvika Karlstad 15.2
26.60 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Göteborg 20.2
26.64 Eva Olofsson 80 Eslöv Malmö 30.1
26.63 Emelie Andrén 85 Ullevi Malmö 11.3
26.66 Åsa Nilsson 83 Vännäs Umeå 18.12
26.69 Jenny Olsson 85 Glanshammar Västerås 15.1
26.69 Frida Claesson 84 Alingsås Malmö 11.3
26.70 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Västerås 15.1
26.70 Malin Norman 81 Mölndal Göteborg 22.1
26.70 *Mirian Odum 81 Hammarby Sätra 23.1
26.71 Anna Folino 79 Kville Göteborg 20.2
26.72 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Malmö 11.3
26.81 Linn Göransson 83 Täby Sätra 23.1
26.83 Louise Wenngren 76 Spårvägen Sätra 15.1
26.83 Anna Jonasson 80 Klippan Göteborg 4.3
26.84 Caroline Huldén 81 IF Göta Karlstad 1.2
26.85 Marie Ekelund 83 Södra Sandby Malmö 23.1
26.85 Linda Wallerman 83 Gefle Sätra 12.2
26.86 Cecilia Carlsson 84 Katrineholm Malmö 11.3
26.89 Hanna Larsson 84 Katrineholm Eskilstuna 27.12
26.91 Sofie Andersson 81 Kville Malmö 30.1
26.92 Moa Larsson 85 Orient Malmö 11.3
26.95 Camilla Olsson 86 Ystad Malmö 23.1
26.97 Annika Andersson 85 Trelleborg Malmö 11.3
26.99 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Göteborg 22.1
  överlång bana    
25.47 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Moscow, ID 5.2
26.08 Hanna Brännström 82 Luleå Luleå 9.1
26.85 Lisa Norlin 83 Riviera Luleå 9.1
26.92 Sandra Lagerskog 80 Riviera Luleå 9.1

400 m

54.14 Nadja Petersen 78 Huddinge Sätra 27.2
54.43 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 27.2
55.33 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 22.1
56.10 Erica Mårtensson 79 Växjö Sätra 27.2
56.34 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Bollnäs 5.2
56.36 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Stockholm 17.2
56.43 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Sätra 19.2
56.59 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 29.1
56.63 Frida Svensson 70 Mölndal Bollnäs 5.2
56.78 Linda Olsson 81 Falun Malmö 29.1
57.00 Andrea Geurtsen 79 Upsala Cedar Falls, IA 18.2
57.35 Therese Ahlepil 76 Rånäs Sätra 22.1
57.55 Paulina Orell 81 Norrköping Stockholm 17.2
57.95 Anna Lilja 81 Nyköping Stockholm 17.2
58.16 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 15.1
58.40 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Stockholm 17.2
58.56 Jenni Gårdhage 78 Västerås Västerås 6.2
58.65 Sara Liljegren 81 Hammarby Sätra 26.2
58.69 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Sätra 19.2
58.75 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Stockholm 17.2
58.76 Frida Näsman 78 Bollnäs Göteborg 5.3
58.79 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 15.1
58.79 Louise Wenngren 76 Spårvägen Bollnäs 5.2
59.01 Johanna Nilsson 83 Högby Sätra 27.2
59.16 Linn Göransson 83 Täby Sätra 15.1
59.23 Anna Wiik 79 Västerås Stockholm 17.2
59.24 Eva Olofsson 80 Eslöv Malmö 22.1
59.28 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Malmö 15.1
59.47 Karin Nilsson 81 Lund Sätra 26.2
59.64 Hanna Peterson 80 Södertälje IF Sätra 11.12
60.04 Emma Frostensson 79 Skruv Malmö 15.1
60.12 Maria Ekman 81 Västerås Västerås 6.2
60.16 Jenny Olsson 85 Glanshammar Västerås 16.1
60.23 Lena Berntsson 78 Ullevi Sätra 26.2
60.25 Carina Hortans 80 Huddinge Sätra 12.2
60.42 Maria Warensjö 83 Nyköping Sätra 26.2
60.44 Jenny Isberg 71 Falun Malmö 29.1
60.48 Therese Gustafsson 85 Kil Karlstad 22.1
60.58 Karin Jansson 82 Kil Sätra 26.2
60.64 Linda Spetz 84 Södertälje IF Västerås 16.1
60.70 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 19.2
60.70 Linda Ruud 82 Hagunda Sätra 19.2
60.71 Anna Olofsson 77 Eslöv Malmö 4.3
60.87 Terese Söderlund 82 Kovland Skellefteå 17.2
60.94 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Sätra 26.2
61.09 Magdalena Ottersten 85 Hälle Göteborg 19.2
61.26 Caroline Huldén 81 IF Göta Karlstad 22.1
61.51 Görel Manners 63 Fredrikshof Göteborg 12.3
61.67 Signe Carlsson 83 Skellefteå Skellefteå 17.2
61.92 Viktoria Ganterud 81 IF Göta Göteborg 12.2
62.21 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 6.2
62.31 Linda Knutsson 81 Täby Sätra 2.2
62.62 Sara Mangs 75 Angered Göteborg 19.2
62.93 Viktoria Svensson 78 Eslöv Malmö 22.1
62.96 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
  överlång bana    
55.17 Andrea Geurtsen 79 Upsala Ames, IA 12.2
60.43 Anna Nyström 76 Vännäs Flagstaff, AZ 25.2
61.69 Christine Olsson 80 Täby Ames, IA 22.1

800 m

2:05.70 Therese Ahlepil 76 Rånäs Stockholm 17.2
2:06.28 Åsa Hedström 75 Hälle Bollnäs 6.2
2:07.50 Johanna Nilsson 83 Högby Bollnäs 6.2
2:08.98 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Bollnäs 6.2
2:10.12 Linda Olsson 81 Falun Bollnäs 6.2
2:11.44 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Bollnäs 6.2
2:12.79 Hanna Karlsson 79 Malmö Malmö 30.1
2:13.77 Caroline Hjelm 76 Hälle Göteborg 20.2
2:14.81 Flo Jonsson 78 Ärla Sätra 2.2
2:14.88 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Bollnäs 6.2
2:15.16 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Fayetteville, AR 11.2
2:15.22 Maria Åhr 80 Danderyd Athl Bollnäs 6.2
2:15.30 Pernilla Nyström 85 Hälle Göteborg 20.2
2:15.42 Jenny Isberg 71 Falun Sätra 12.2
2:15.47 Jenny Sjöström 78 Falun Jonesboro, AR 27.2
2:15.92 Lena Kullstam 73 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.1
2:16.29 Cilla Pettersson 75 Täby Houston, TX 12.2
2:16.32 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Eskilstuna 22.1
2:16.56 Linda Sjöström 78 Falun Sätra 12.2
2:17.32 Carolina Klüft 83 Växjö Eskilstuna 12.2
2:17.57 Martina Barkman 79 Färjestaden Baton Rouge, LA 29.1
2:17.86 Charlotta Ottersten 85 Hälle Göteborg 12.2
2:17.94 Magdalena Ottersten 85 Hälle Göteborg 20.2
2:18.00 Petra Forsberg 80 Heby Jonesboro, AR 26.2
2:18.42 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Malmö 19.3
2:18.75 Sofie Hallkvist 83 Ärla Västerås 15.1
2:18.78 Jenny Holmroos 86 Västerås Sätra 1.4
2:18.97 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 12.12
2:19.03 Lisa Nauclér 84 Järvsö Eskilstuna 19.2
2:19.08 Anna Ohlsson 84 Eslöv Malmö 5.3
2:19.26 Anna Hellblom 78 Lund Malmö 23.1
2:19.31 Petra Kjellson 82 Spårvägen Sätra 12.12
2:19.42 Carita Mårtensson 79 Björnstorp Malmö 30.1
2:19.53 Maria Lassus 82 Väsby Sätra 22.2
2:19.68 Görel Manners 63 Fredrikshof Göteborg 11.3
2:19.79 Sofie Eklund 84 Tumba Sätra 22.2
2:19.97 Emma Sjögren 81 IF Göta Örebro 29.1
2:20.51 Sara Liljegren 81 Hammarby Sätra 2.2
2:20.76 Erica Mårtensson 79 Växjö Malmö 16.1
2:20.83 Emma Lindblom 77 Västerås Houston, TX 5.2
2:20.87 Linda Fredriksson 71 Rydö Eskilstuna 13.2
2:21.08 Signe Carlsson 83 Skellefteå Umeå 30.1
2:21.15 Pamela Brown 84 Tumba Sätra 12.2
2:21.16 Charlotte Karlsson 84 Tumba Sätra 22.2
2:21.20 Jessica Gylfe 80 Växjö Houston, TX 19.2
2:21.28 Ann Johansson 85 Söderhamn Bollnäs 22.1
2:21.31 Katarina Svensson 76 Täby Champaign, IL 5.2
2:21.53 Malin Andersson 85 Glanshammar Örebro 25.3
2:21.65 Martina Högberg 81 Täby Sätra 12.12
2:21.76 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Malmö 19.3
2:21.89 Marie Nilsson 81 IF Göta Sätra 23.1
  överlång bana    
2:10.16 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Tampere, FIN 20.2
2:12.43 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Ames, IA 25.2

1500 m

4:24.11 Ida Nilsson 81 Högby Malmö 29.1
4:25.28 Åsa Hedström 75 Hälle Malmö 29.1
4:28.53 Johanna Nilsson 83 Högby Bollnäs 5.2
4:29.23 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 26.2
4:30.74 Hanna Karlsson 79 Malmö Sätra 26.2
4:31.02 Linda Sjöström 78 Falun Sätra 26.2
4:32.43 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Malmö 29.1
4:34.16 Mia Larsson 81 Lund Malmö 22.1
4:36.25 Lena Kullstam 73 Råby-Rekarne Bollnäs 5.2
4:36.56 Jenny Framme 77 Hälle Göteborg 22.1
4:37.21 Anna Hellblom 78 Lund Göteborg 12.2
4:37.54 Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 2.2
4:37.70 Flo Jonsson 78 Ärla Sätra 26.2
4:39.05 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Sätra 26.2
4:39.45 Therese Ahlepil 76 Rånäs Sätra 12.2
4:39.46 Christin Johansson 78 Kville Göteborg 19.2
4:39.60 Caroline Hjelm 76 Hälle Göteborg 12.2
4:41.89 Anette Wahlström 67 IF Göta Karlstad 1.2
4:42.09 Magdalena Ottersten 85 Hälle Göteborg 12.2
4:42.92 Ann-Louise Nilsson 72 IF Göta Karlstad 1.2
4:44.17 Pernilla Nyström 85 Hälle Malmö 12.3
4:44.7m+ Katarina Lindström 75 IFK Umeå Sätra 23.1
4:45.63 Carita Mårtensson 79 Björnstorp Malmö 4.3
4:45.76 Ida Nilsson 84 Sundsvall Malmö 12.3
4:45.83 Charlotta Ottersten 85 Hälle Göteborg 5.3
4:46.81 Ann Johansson 85 Söderhamn Malmö 12.3
4:46.90 Hanna Ahlin 84 Gefle Malmö 12.3
4:47.20 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 16.1
4:48.17 Anna Lindh 74 Tureberg Sätra 22.1
4:48.31 Karin Lindberg 68 IF Göta Karlstad 1.2
4:48.59 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 12.2
4:50.11 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 16.1
4:51.56 Petra Kjellson 82 Spårvägen Sätra 27.2
4:51.74 Lisa Nauclér 84 Järvsö Malmö 12.3
4:51.92 Marie Nilsson 81 IF Göta Sätra 22.1
4:51.94 Sofie Eklund 84 Tumba Malmö 12.3
4:52.17 Petra Kindlund 85 Falun Eskilstuna 20.2
4:52.38 Emma Sjögren 81 IF Göta Göteborg 12.2
4:52.44 Signe Carlsson 83 Skellefteå Sätra 27.2
4:53.27 Susanna Wiström 78 Sundbyberg Sätra 16.1
4:54.82 Maria Lassus 82 Väsby Sätra 27.2
4:55.45 Faton Sonko 80 Trelleborg Malmö 15.1
4:55.67 Sara Ivarsson 84 Tingberg Malmö 12.3
4:55.72 Görel Manners 63 Fredrikshof Eskilstuna 20.2
4:55.90 Lisa Haglund 81 Heleneholm Malmö 29.1
4:57.10 Charlotte Karlsson 84 Tumba Malmö 12.3
4:57.47 Linda Hjelm 83 Hälle Sätra 27.2
4:58.1m+ Annika Nyberger 68 Spårvägen Bollnäs 5.2
4:58.52 Emilie Erhardt 83 Tureberg Sätra 27.2
4:58.52 Caroline Martinez 80 Björnstorp Malmö 4.3
4:59.31 Pamela Brown 84 Tumba Sätra 19.2
4:59.82 Anna Stenbäck 82 Norrköping Sätra 27.2
4:59.84 Anna Ohlsson 84 Eslöv Malmö 22.1
4:59.97 Elin Hartelius 82 Hälle Malmö 29.1
5:01.52 Sofie Hallkvist 83 Ärla Västerås 16.1
5:01.72 Johanna Sjögren 81 IF Göta Göteborg 12.2
5:01.73 Malin Sundén 84 Tumba Sätra 19.2
5:01.89 Martina Högberg 81 Täby Sätra 12.2
5:04.04 Linn Modin 84 Färjestaden Malmö 12.3
5:05.85 Annsofie Pettersson 82 Karlskoga Eskilstuna 20.2
5:05.96 Annika Sandberg 84 Trelleborg Malmö 12.3
5:06.08 Amanda Sanchez 84 IF Göat Malmö 12.3
5:06.7m+ Lisa Wallgren 79 Hammarby Sätra 23.1
5:06.73 Lina Jarbin 85 Södra Sandby Malmö 22.1
5:07.05 Anna Naukkarinen 85 Gimo Malmö 12.3
5:09.67 Christine Rickardsson 84 Hälle Göteborg 5.3
5:09.99 Linda Strandenholm 84 Råby-Rekanre Malmö 12.3
5:10.03 Karin Wåhlstedt 60 Järvsö Göteborg 12.3
5:10.52 Malin Westh 85 Lidköping Malmö 12.3
5:11.33 Anna-Lena Larsson 85 IF Göta Malmö 12.3
5:12.09 Kerstin Ribers 81 Katrineholm Göteborg 5.12
5:12.1m+ Camilla Thuné 67 Rånäs Sätra 22.2
5:13.24 Mikaela Edlund 85 Rånäs Malmö 12.3
5:13.72 Hanna Holst 85 Växjö Malmö 12.3
5:13.81 Jenny Olsson 85 Glanshammar Eskilstuna 20.2
5:14.27 Gabriella Ragnerstam 75 Start Västerås 16.1
5:14.66 Anna Behn 79 Hälle Göteborg 12.2
5:17.42 Ida Holmlund 85 Umedalen Umeå 13.2
5:18.56 Pauline Hyttner 82 Fredrikshof Sätra 20.2
5:19.14 Maria Andersson 81 Bollebygd Göteborg 5.12
5:19.57 Katarina Händel 84 Rånäs Sätra 22.1
5:19.6m+ Carin Jaxell 73 Enhörna Sätra 22.2
5:19.81 Rebecka Bakszt 84 Huddinge Sätra 19.2
5:19.9m+ Louise Johansson 75 Rånäs Sätra 22.2
  överlång bana    
4:18.67 Johanna Nilsson 83 Högby Tampere, FIN 20.2
4:20.89 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Tampere, FIN 20.2
5:16.74 Elin Wiik 85 Somen-Bygden Växjö 4.3

1 mile (1609.344 m)

4:54.09 Karin Ernström 76 Väsby Houston, TX 29.1
4:58.19 Martina Barkman 79 Färjestaden Gainesville, FL 6.2
5:01.01 Jessica Gylfe 80 Växjö Houston, TX 19.2
5:01.40 Maria Ghizzoni 67 IF Göta Houston, TX 12.2
5:01.42 Rebecca Johansson 81 IF Göta Houston, TX 19.2
5:07.62 Emma Lindblom 77 Västerås Hillside, IL 27.2
5:13.84 Anna Winslow 77 Hässelby Houston, TX 19.2
  överlång bana    
4:58.17 Jessica Gylfe 80 Växjö Ames, IA 12.2

3000 m

9:33.60 Ida Nilsson 81 Högby Bollnäs 5.2
9:36.04 Karin Ernström 76 Väsby Gainesville, FL 6.2
9:40.02 Katarina Lindström 75 IFK Umeå Sätra 23.1
9:42.39 Hanna Smedstad 75 Sundsvall Fayetteville, AR 11.2
9:54.00 Mia Larsson 81 Lund Bollnäs 5.2
9:55.64 Anette Wahlström 64 IF Göta Bollnäs 5.2
10:01.10 Karin Lindberg 68 IF Göta Bollnäs 5.2
10:02.6m Christin Johansson 78 Kville Göteborg 22.1
10:03.93 Rebecca Johansson 81 IF Göta Houston, TX 5.2
10:05.87 Ann-Louise Nilsson 72 IF Göta Bollnäs 5.2
10:08.45 Anna Lindh 74 Tureberg Sätra 23.1
10:11.15 Lisa Wallgren 79 Hammarby Sätra 23.1
10:11.93 Frida Rosenberg 75 Hälle Houston, TX 19.2
10:14.8m Karin Schön 62 Kville Göteborg 22.1
10:17.77 Cecilia Jeverstam 76 Mölndal Norman, OK 19.2
10:29.23 Jessica Öberg 76 Skellefteå Umeå 18.12
10:32.66 Charlotta Ottersten 85 Hälle Göteborg 20.2
10:35.42 Anna Winslow 77 Hässelby Houston, TX 19.2
10:39.15 Camilla Thuné 67 Rånäs Sätra 22.2
10:44.57 Helene Nilsson 66 Start Västerås 15.1
10:51.07 Caroline Martinez 80 Björnstorp Malmö 5.3
10:51.27 Carin Jaxell 73 Enhörna Västerås 15.1
10:55.40 Pia-Maria Molin 79 SIF Skellefteå Umeå 18.12
10:57.70 Jenny Widarsson 76 Mullsjö SOK Göteborg 30.1
11:01.20 Louise Johansson 75 Rånäs Sätra 22.2
11:03.18 Ursula Turtinen 65 Råby-Rekarne Eskilstuna 23.1
11:13.38 Gabriella Ragnerstam 75 Start Västerås 15.1
11:16.76 Katarina Nilsson 56 Högby Göteborg 11.3
  överlång bana    
9:24.95 Ida Nilsson 81 Högby Tampere, FIN 20.2
9:28.46 Hanna Smedstad 75 Sundsvall Ames, IA 26.2
9:34.53 Katarina Lindström 75 IFK Umeå Tampere, FIN 20.2
10:15.37 Cecilia Jeverstam 76 Mölndal Ames, IA 26.2
10:16.20 Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvall Sundsvall 29.1
10:19.31 Maria Pettersson 62 Njudung Växjö 23.1
10:39.16 Ida Nilsson 84 Sundsvall Sundsvall 29.1
10:49.59 Madelein Svensson 69 Forsmo Sundsvall 29.1
11:17.95 Tove Ottosson 78 Skruv Växjö 23.1

5000 m

16:38.98 Karin Ernström 76 Väsby Norman, OK 4.3
17:56.55 Cecilia Jeverstam 76 Mölndal Gainesville, FL 6.2
17:59.72 Frida Rosenberg 75 Hälle Houston, TX 18.2
  överlång bana    
16:59.33 Hanna Smedstad 75 Sundsvall Ames, IA 25.2
17:32.22 Cecilia Jeverstam 76 Mölndal Ames, IA 25.2

60 m häck

8.10 Susanna Kallur 81 Falun Gent, BEL 26.2
8.39 Jenny Kallur 81 Falun Bollnäs 5.2
8.50 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Lincoln, NE 12.2
8.59 Maria Richtnér 73 Spårvägen Bollnäs 5.2
8.61 Anna Pettersson 77 Ymer Göteborg 12.2
8.62 Lina Quick 80 Strand Sätra 27.2
8.70 Maria Eriksson 78 Hammerdal Bollnäs 5.2
8.71 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 29.1
8.73  Carolina Klüft 83 Växjö Sätra 26.2
8.75 Linda Fredriksson 71 Rydö Eskilstuna 13.2
8.76 Jessica Palm 82 IF Göta Sätra 26.2
8.83 Åsa Carlsson 72 Spårvägen Örebro 29.1
8.83 Carola Janson 78 Kil Sätra 27.2
8.87 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 15.1
8.89 Verona Hummel 77 Skruv Växjö 23.1
8.89 Anna Nyström 76 Vännäs Flagstaff, AZ 5.2
8.97 Hanna Brännström 82 Luleå Sätra 26.2
8.98 Anna-Karin Byström 81 IF Göta Karlstad 1.2
8.98 Malin Jeppsson 81 Lund Sätra 27.2
9.03 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Houston, TX 12.2
9.04 Sara Westman 76 Ullevi Göteborg 12.2
9.04 Katarina Svensson 76 Täby Ames, IA 12.2
9.07 Linda Svensson 83 Arvika Göteborg 12.2
9.08 Karin Funke 71 Gefle Falun 15.1
9.10 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 4.12
9.11 Pernilla Wigothsson 80 KA2 Baton Rouge, LA 29.1
9.13 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 30.1
9.19 Sara Gelin 80 Enköping Ames, IA 12.2
9.19 Andrea Geurtsen 79 Upsala Minneapolis, MN 26.2
9.21 Lisa Norlin 83 Riviera Sätra 26.2
9.24 Jeanette Hansson 79 Eslöv Sätra 15.1
9.24 Sofie Anefors 79 Örgryte Göteborg 22.1
9.25 Stina Bohgard 82 Tureberg Sätra 13.2
9.25 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 13.2
9.26 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Malmö 16.1
9.34 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 15.1
9.35 Lina Engren 77 Hässelby Sätra 15.1
9.36 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Falun 4.12
9.37 Hanna Kensfors 82 Göteborgs KIK Göteborg 22.1
9.39 Lina Ericsson 76 Växjö Sätra 15.1
9.39 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Skellefteå 5.2
9.40 Ida Sjöling 81 Lidingö Eskilstuna 13.2
9.41 Sara Carlsson 79 Huddinge Sätra 15.1
9.44 Anita Norr-Ericson 60 Tjalve Sätar 18.3
9.45 Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 22.1
9.49 Lina Sandberg 83 Hovslätt Växjö 9.1
9.52 Annica Hägglund 81 Brännan Bollnäs 23.1
9.53 Carolina Rijpma 82 Lund Malmö 30.1
9.55 Jasmina Glad 78 Spårvägen Sätra 12.2
9.57 Sofia Johansson 82 Hinden Sätra 26.2
9.58 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 23.1
9.59 Johanna Rönner 82 Ullevi Göteborg 12.2
9.59 Sophie Ohlsson 82 Gefle Eskilstuna 12.2
9.67 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Göteborg 20.2
9.68 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sätra 23.1
9.69 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Sätra 15.1
9.73 Linda Persson 81 Växjö Växjö 11.12
9.73 Jennie Mossberg 82 Trollhättans SK Göteborg 22.1
9.78 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 16.1
9.79 Annica White 80 Hässelby Blacksburg, VA 15.1
9.79 Amanda Kaså 83 Ullevi Göteborg 20.2
9.80 Åsa Ankarling 83 IF Göta Sätra 15.1
9.80 Sara Mangs 75 Angered Göteborg 12.2
9.82 Laine Rohtla 72 Örgryte Göteborg 4.12
9.86 Ellen Valgeborg 83 Enköping Sätra 11.12
9.88 Emma Allvin 81 Gefle Eskilstuna 13.2
9.95 Christina Franklin 82 Växjö Göteborg 4.12
9.95 Maria Warensjö 83 Nyköping Västerås 15.1

Höjd

2.00 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Gent, BEL 26.2
1.84 Carolina Klüft 83 Växjö Sätra 26.2
1.78 Angelica Johansson 83 Hälle Göteborg 22.1
1.75 Stina Bohgard 82 Tureberg Bollnäs 6.2
1.75 Emma Green 84 Ullevi Malmö 11.3
1.74 Lena Johansson 79 Hässelby Sätra 27.2
1.73 Theresa Söderlund 77 Alunda Houston, TX 18.2
1.73 Andrea Geurtsen 79 Upsala Minneapolis, MN 26.2
1.69 Nadja Casadei 83 KA2 Eskilstuna 12.2
1.69 Helena Redborg 83 Tureberg Sätra 26.2
1.69 Madelen Olsson 85 IF Göta Malmö 12.3
1.68 Anna Nordström 84 Kalmar Malmö 29.1
1.67 Johanna Olander 79 Färjestaden Sätra 27.2
1.66   Jessica Rydin 85 Tingberg Göteborg 4.12
1.66 Jenny Magnusson 83 Järvsö Sätra 26.2
1.66 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Sätra 26.2
1.65 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.1
1.65 Paulina Orell 81 Norrköping Örebro 29.1
1.65 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 12.2
1.64 Sofie Lundström 83 Västerås Västerås 16.1
1.64 Lina Skoglund 85 Tureberg Sätra 16.1
1.64 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 22.1
1.64 Camilla Westerlund 85 Huddinge Handen 29.1
1.63 Elin Hansson 85 Kristianstad Malmö 4.12
1.63 Martina Sandvall 81 Lidingö Sätra 23.1
1.63 Åsa Lönn 78 Hässelby Flagstaff, AZ 29.1
1.63 Therese Gustafsson 85 Kil Eskilstuna 11.2
1.63 Jeanette Hansson 79 Eslöv Eskilstuna 13.2
1.63 Linda Persson 81 Växjö Sätra 27.2
1.63 Veronica Gulldén 84 Lerum Göteborg 5.3
1.63 Cajsa Hedlund 86 Bore Falun 11.3
1.63 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Malmö 11.3
1.63 Jenny Gunnarsson 85 Finish Malmö 12.3
1.62   Linda Hagberg 83 Örebro Örebro 5.12
1.61 Johanna Ruul 86 Tjalve Västerås 16.1
1.61 Karin Rydh 85 Malmö Malmö 22.1
1.61 Åse Mohlin 73 Malmö Malmö 4.3
1.60 Sofia Klüft 85 Växjö Göteborg 4.12
1.60 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 5.1
1.60 Emma Björkman 86 IF Göta Sätra 15.1
1.60 Sophie Ohlsson 82 Gefle Falun 15.1
1.60 Lisa Jansson 84 Västerås Eskilstuna 22.1
1.60 Maria Richtnér 73 Spårvägen Örebro 29.1
1.60 Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas Malmö 29.1
1.60 Mikaela Westerfalk 86 Hanviken Handen 29.1
1.60 Ida Sjöling 81 Lidingö Eskilstuna 13.2
1.60 Kristina R Svensson 84 Pallas Malmö 11.3
1.60 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Malmö 18.3
1.60 Fredrika Jensen 87 Vittsjö Malmö 19.3
1.60 Terese Lundqvist 85 Strand Falun 19.3
1.59 Lina Ericsson 76 Växjö Växjö 9.1
1.58 Madelen Nylander 84 Örbyhus Sätra 16.1
1.58 Christina Franklin 82 Växjö Växjö 23.1
1.58 Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK Göteborg 30.1
1.58 Eva Schreil 83 Hässelby Sätra 26.2
1.58 Andrea Åhlin 86 Strömstad Göteborg 5.3
1.57   Camilla Kerrén 86 Lund Malmö 4.12
1.57 Hanna Brännström 82 Luleå Eskilstuna 12.2
1.57 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sätra 20.2
1.57 Sofie Lundgren 85 Pallas Malmö 2.3
1.57 Lucie Andersson 85 Mölndal Malmö 12.3
1.57 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Malmö 18.3
1.57 Majken Lidén 86 IF Göta Falun 19.3
1.56 Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne Sätra 11.12
1.56 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Luleå 9.1
1.56 Hanna Larsson 84 Katrineholm Västerås 16.1
1.56 Rebecca Risberg 86 Klippan Malmö 13.2
1.56 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Sätra 19.2
1.55 Laine Rohtla 72 Örgryte Göteborg 4.12
1.55 Sandra Herlog 85 Falkenberg Göteborg 4.12
1.55 Sara Rydén 85 Djurmo-Sifferbo Falun 4.12
1.55 Isabell Petersson 86 Färjestaden Göteborg 4.12
1.55 Katja Gustavsson 84 Skellefteå Umeå 18.12
1.55 Emma Allvin 81 Gefle Falun 15.1
1.55 Lisa Hannula 83 Gefle Bollnäs 22.1
1.55 Cecilia Olsson 84 IF Göta Karlstad 6.2
1.55 Zina Celhasic 87 Viking Karlstad 6.2
1.55 Marlene Häggström 84 Nedre Soppero Piteå 19.2
1.55 Eva-Lena Nordlund 64 Piteå Piteå 19.2
1.55 Rebecka Leidstedt 87 Lerum Malmö 19.3
  Obekräftat    
2.00 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Patras, GRE 15.2

Stav

4.37 *Vala Flosadottir 78 Malmö Stockholm 17.2
4.10 Maria Rendin 82 Malmö Tampere, FIN 20.2
3.87 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Falun 4.12
3.83 Charlotte Karlsson 82 Malmö Sätra 27.2
3.71 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 20.2
3.69 Linda Persson 81 Växjö Bollnäs 6.2
3.65 Alissa White 74 Hässelby Sätra 12.2
3.63 Helena Gissle 76 Spårvägen Sätra 22.1
3.53 Annika Berntsson 76 Ullevi Bollnäs 6.2
3.50 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Göteborg 5.3
3.48 Sandra Ribba 77 Örgryte Göteborg 12.2
3.46 Annica White 80 Hässelby Blacksburg, VA 18.2
3.35 Emma Josefsson 81 Kville Göteborg 22.1
3.33 Anna Björkman 81 Lidingö Bollnäs 6.2
3.33 Sofie Lissäng 80 Hammarby Bollnäs 6.2
3.32 Desirée Dahlgren 84 Malmö Malmö 12.3
3.25 Jenny Östlund 84 Hässelby Handen 30.1
3.25 Åsa Pettersson 81 Tureberg Sätra 12.2
3.33 *Anja Rozman 80 Örgryte Bollnäs 6.2
3.25 Helena Ahxner 81 Mölndal Göteborg 5.3
3.25 Veronika Fridén 83 Mölndal Göteborg 5.3
3.15 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Göteborg 19.2
3.13 Eline Lind 82 IF Göta Sätra 27.2
3.11 Ida Glemne 84 Växjö Malmö 12.3
3.10 Sofia Lång 80 Falun Falun 4.12
3.10   Therese Axelsson 83 Katrineholm Falun 4.12
3.05 Marie Wasserman 82 Hammarby Handen 30.1
3.01 Katja Gustavsson 84 Skellefteå Malmö 12.3
3.00 Sara Josefsson 84 Kville Göteborg 5.12
3.00 Linnea Weding Holmgren 80 Hälle Malmö 16.1
3.00 Karolina Syrén 82 Hovslätt Växjö 15.2
3.00 Christina Garametsos 86 Malmö Malmö 19.3
2.86 Tracey Andersson 84 Trelleborg Malmö 12.3
2.85 Caroline Fougman 84 Gefle Sätra 12.2
2.80 Sofia Klüft 85 Växjö Malmö 11.3
2.75 Jessika Andersson 84 Gefle Gävle 26.12
2.75 Linda Rundahl 84 Orient Karlstad 6.2
2.75 Louise Lundin 87 Göteborgs KIK Malmö 18.3
2.66 Klara Blume 78 Bromma Sätra 2.2
2.66 Klara Persson 80 Upsala Sätra 2.2
2.60 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg 5.12
2.60 Linda Persson 84 Malmö Malmö 23.1
2.60 Sophie Larup 86 Malmö Malmö 23.1
2.55 Filiz Mahshid 82 IFK Göteborg Göteborg 19.2
2.53 Sofie Lundström 83 Västerås Västerås 15.1
2.51 Maria Ullberg 86 Danderyd Athl Falun 11.3

Längd

6.89 Erica Johansson 74 Mölndal Gent, BEL 27.2
6.40 Camilla Johansson 76 Växjö Bollnäs 6.2
6.20 Annica Sandström 68 Lidingö Sätra 12.2
6.15 Lina Quick 80 Strand Falun 15.1
6.14 Jessica Larsson 75 Hässelby Tampere, FIN 20.2
6.07 Carolina Klüft 83 Växjö Eskilstuna 12.2
6.03 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 25.2
6.03 Marie Åhlander 78 Spårvägen Sätra 27.2
6.00 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Reno, NV 26.2
5.94 Veronica Fransson 79 Hälle Sätra 27.2
5.88 Åsa Lönn 78 Hässelby Flagstaff, AZ 18.2
5.83 Maria Richtnér 73 Spårvägen Göteborg 22.1
5.82 Susanna Kallur 81 Falun Falun 4.12
5.79 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Västerås 15.1
5.78 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Lubbock, TX 19.2
5.77 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 22.
5.72 Therese Gustafsson 85 Kil Sätra 16.1
5.71 Sara Brankell 81 Mölndal Örebro 29.1
5.71 Linda Fredriksson 71 Rydö Eskilstuna 13.2
5.71 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 26.2
5.69 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Malmö 11.3
5.68 Caroline Bryland 78 Heleneholm Malmö 30.1
5.68 Helena Rönner 80 Ullevi Hanover, NH 26.2
5.68 Anna Wiberger 82 Mölndal Sätra 26.2
5.68 Karin Funke 71 Gefle Västerås 12.3
5.66  Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas Malmö 4.12
5.66 Jessica Rydin 85 Tingberg Göteborg 30.1
5.63 Emma Rienas 82 Filipstad Bollnäs 6.2
5.61 Jessica Palm 82 IF Göta Malmö 30.1
5.60 Madelene Nylander 84 Örbyhus Malmö 11.3
5.59 Pernilla Allvin 78 Falun Sätra 27.2
5.58 Ida Sjöling 81 Lidingö Eskilstuna 13.2
5.56 Sara Gelin 80 Enköping Jonesboro, AR 26.2
5.54 Andrea Geurtsen 79 Upsala Madison, WI 15.1
5.53 Åse Mohlin 73 Malmö Malmö 22.1
5.53 Hanna Brännström 82 Luleå Sätra 26.2
5.53 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Örebro 25.3
5.52 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Sätra 27.2
5.51 Malin Marmbrandt 85 Enköping Falun 19.3
5.48 Jeanette Hansson 79 Eslöv Sätra 15.1
5.48 Maria Eklund 82 Sundsvall Sätra 26.2
5.48 Caroline Larsson 83 Norrköping Sätra 26.2
5.45 Anja Ödman 82 Ullevi Göteborg 20.2
5.44 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Eskilstuna 15.2
5.41 Laine Rohtla 72 Örgryte Göteborg 15.1
5.39 Verona Hummel 77 Skruv Växjö 9.1
5.39 Sofia Klüft 85 Växjö Växjö 9.1
5.38 Kajsa Levin 83 Tranås Växjö 23.1
5.37 Lina Ericsson 76 Växjö Sätra 15.1
5.37 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 13.2
5.37 Susanna Rahm 82 Göteborgs KIK Sätra 26.2
5.36 Nadja Casadei 83 KA2 Eskilstuna 12.2
5.34 Mikaela Gahnberg 84 Tureberg Sätra 20.2
5.33 Elizabeth Franklin 79 Växjö Lincoln, NE 25.2
5.33 Petra Johansson 80 Västerås Västerås 12.3
5.32 Kajsa Dahlöf 82 Ullevi Göteborg 22.1
5.32 Jenny Gunnarsson 85 Finish Malmö 30.1
5.32 Petronella Malmqvist 83 Tanum Göteborg 4.3
5.30 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Göteborg 4.12
5.29 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Falun 4.12
5.28 Angelica Ström 81 Tierp Sätra 31.12
5.28 Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK Malmö 12.3
5.27 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Malmö 16.1
5.26 *Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Falun 4.12
5.26 Anna Nordström 84 Kalmar Växjö 4.3
5.25 Anna Berg 83 Ystad Malmö 15.1
5.23 Kristin Nilsson 82 Katrineholm Sätra 12.12
5.23 Marie Eriksson 82 Katrineholm Sätra 12.12
5.23 Sofie Anefors 79 Örgryte Göteborg 4.3
5.22 Sara Rydén 85 Djurmo-Sifferbo Falun 15.1
5.22 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Örebro 29.1
5.22 Linda Svensson 83 Arvika Karlstad 15.2
5.21 Paulina Orell 81 Norrköping Eskilstuna 22.1
5.20 Ulrika Nilsson 84 Orient Göteborg 4.3
5.19 Karin Rydh 85 Malmö Malmö 16.1
5.19 Viktoria Gustafsson 84 Hässelby Sätra 22.2
5.19 Moa Larsson 85 Orient Malmö 12.3
5.18 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Eskilstuna 27.11
5.18 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Falun 15.1
5.18 Sophie Ohlsson 82 Gefle Bollnäs 22.1
5.18 Sara Isaksson 82 Helsingborg Malmö 30.1
5.18 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Sätra 26.2
5.18 Linda Rundahl 84 Orient Malmö 11.3
5.17 Hanna Larsson 84 Katrineholm Västerås 15.1
5.16 Christine Olsson 80 Täby Cedar Falls, IA 25.2
5.15 Emma Björkman 86 IF Göta Örebro 29.1
5.14 Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne Västerås 15.1
5.14 Emma Allvin 81 Gefle Gävle 6.2
5.14 Isabell Friberg 84 Orient Göteborg 4.3
5.14 Kim Andersson 84 Sundsvall Falun 19.3
5.13 Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall Skellefteå 27.1
5.13 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 2.2
5.13 Marie Dahlgren 85 Bollnäs Falun 19.3
5.11 Debbie Viklund 83 Bromma Sätra 26.2
5.10 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Umeå 18.12
5.10 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 5.1
5.10 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 15.1
5.10 Carolina Rijpma 82 Lund Malmö 22.1
5.10 Sara Wikström 84 Hässelby Handen 30.1
5.10 Paula Zethson 85 IF Göta Karlstad 6.2
5.10 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
5.10 Gabriella Lundwall 85 Westmannia Västerås 12.3
5.09 Lisa Jansson 84 Västerås Falun 4.12
5.09 Malin Wiik 83 Sundsvall Umeå 18.12
5.09 Dajana Lööf 83 Heleneholm Malmö 30.1
5.07 Joni Winter 84 Sundsvall Falun 4.12
5.07 Angelica Simonsson 80 Ullevi Göteborg 12.2
5.07 Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil Karlstad 15.2
5.06 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 4.12
5.05 Tracey Andersson 84 Trelleborg Malmö 4.12
5.05 Anna Folino 79 Kville Sätra 15.1
5.05 Marie Barenfeld 85 Glanshammar Örebro 29.1
5.05 Anna Nyström 76 Vännäs Flagstaff, AZ 5.2
5.05 Hanna Melin 83 Nora Sätra 26.2
5.04 Veronica Karlsson 80 Strömsund Umeå 18.12
5.04 Maria Rosén 81 IFK Göteborg Göteborg 22.1
5.04 Lina Hagman 80 Istrum La Crosse, WI 29.1
5.04 Elin Persson 85 Ystad Malmö 30.1
5.04 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.2
5.03 Maria Warensjö 83 Nyköping Sätra 2.2
5.03 Åsa Samuelsson 77 Växjö Göteborg 12.2
5.03 Jenny Baatz 85 Angered Göteborg 4.3
5.02 Katrin Larsson 84 Göteborgs KIK Göteborg 4.12
5.02 Michelle Klugman 84 Malmö Malmö 16.1
5.01 Klara Grahnström 84 Växjö Göteborg 4.12
5.00 Linda Pihlajamaa 84 Haparanda SKT Umeå 18.12
5.00 Ellinor Steiman 62 Duvbo Sätra 18.3

Tresteg

14.12 Camilla Johansson 76 Växjö Gent, BEL 26.2
13.11 Anna Wiberger 82 Mölndal Malmö 16.1
13.08 Marie Åhlander 78 Spårvägen Bollnäs 5.2
12.94 Åsa Lönn 78 Hässelby Flagstaff, AZ 26.2
12.67 Sara Brankell 81 Mölndal Sätra 26.2
12.65 Anna Andersson 74 KA2 Bollnäs 5.2
12.55 Laine Rohtla 72 Örgryte Göteborg 12.2
12.41 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 26.2
12.23 Maria Eklund 82 Sundsvall Umeå 18.12
12.18 Annica Sandström 68 Lidingö Sätra 13.2
12.06 Therese Gustafsson 85 Kil Malmö 11.3
12.02 Charlotta Ekman 81 Falköping Sätra 26.2
12.01 Caroline Bryland 78 Heleneholm Malmö 23.1
11.98 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Umeå 30.1
11.98  Mfon Etim 85 Angered Malmö 11.3
11.88 Sara Gelin 80 Enköping Jonesboro, AR 27.2
11.86 Kajsa Levin 83 Tranås Växjö 23.1
11.85 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Sätra 26.2
11.86 Daniela Lincoln Saavedra 84 Pallas Malmö 12.3
11.85 Sofia Johansson 82 Hinden Sätra 27.2
11.84 Maria Berggren 82 Göteborgs KIK Göteborg 22.1
11.73 Sofia Klüft 85 Växjö Göteborg 5.12
11.73 Desirée Carlberg 76 Ullevi Malmö 29.1
11.71 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Malmö 12.3
11.58 Madelen Nylander 84 Örbyhus Sätra 22.1
11.51 Zeituni Baraka 85 Göteborgs KIK Malmö 11.3
11.51 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Malmö 11.3
11.48 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 29.1
11.46 Christina Franklin 82 Växjö Sätra 27.2
11.42 Cecilia Larsson 80 Malmö Malmö 16.1
11.39 Lina Hagman 80 Istrum Bloomington, IL 11.3
11.37 Amy Quinones 84 Göteborgs KIK Malmö 12.3
11.34 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
11.31 Linda Svensson 83 Arvika Göteborg 12.2
11.28 Elizabeth Franklin 79 Växjö Lincoln, NE 26.2
11.26 Ulrika Nilsson 84 Orient Göteborg 27.2
11.17 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 5.12
11.16 Anna Nordström 84 Kalmar Göteborg 5.12
11.16 Lisa Jansson 84 Västerås Västerås 16.1
11.14 Angelica Ström 81 Tierp Sätra 26.2
11.13 Christine Olsson 80 Täby Cedar Falls, IA 26.2
11.13 Linda Aguzey 85 Sundsvall Malmö 11.3
11.10 Doreen Nagawa 82 Ullevi Göteborg 12.2
11.09 Klara Grahnström 84 Växjö Göteborg 5.12
11.09 Hanna Thedros 84 Göteborgs KIK Göteborg 19.2
11.01 Ida Glemne 84 Växjö Göteborg 5.12
11.00 Johanna Jönsson 84 Orient Malmö 12.3
10.90 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Göteborg 27.2
10.88 Marlene Häggström 84 Nedre Soppero Luleå 8.1
10.88 Sofie Labraaten 85 Bollnäs Bollnäs 22.1
10.86 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sätra 22.1
10.86 *Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Malmö 12.3
10.85 Jenny Mentzer 80 IF Göta Göteborg 12.2
10.82 Malin Larsson 77 Heby Sätra 13.2
10.80 Caroline Larsson 83 Norrköping Sätra 16.1
10.78 Amanda Kaså 83 Ullevi Göteborg 12.2
10.76 Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne Västerås 16.1
10.75 Viktoria Gustafsson 84 Hässelby Sätra 13.2
10.72 Karin Rydh 85 Malmö Växjö 9.1
10.71 Caroline Dagh 84 Kilafors Bollnäs 22.1
10.71 Johanna Rönner 82 Ullevi Göteborg 5.3
10.70 Petronella Malmqvist 83 Tanum Sätra 27.2
10.67 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Malmö 29.1
10.66 Lisa Ledenvall 85 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
10.64 Anna Otterstedt 85 Ullevi Malmö 11.3
10.62 Jenny Baatz 85 Angered Malmö 11.3
10.61 Camilla Rahm 85 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
10.60 Moa Larsson 85 Orient Göteborg 11.12
10.59 Isabell Friberg 84 Orient Göteborg 27.2
10.56 Malin Wiik 83 Sundsvall Umeå 30.1
10.56 Madelen Olsson 85 IF Göta Karlstad 1.2
10.56 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 27.2
10.55 Emma Gustavsson 83 Växjö Växjö 9.1
10.54 Sofia Ursby 82 Växjö Göteborg 5.12
10.50 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Västerås 16.1
10.46 Susanna Eggertsen 81 Orient Göteborg 22.1
10.46 Sara Josefsson 84 Kville Göteborg 22.1
10.41 Tina Nordstrand 81 Vingarna Umeå 18.12
10.41 Theresia Plymoth 85 Malmö Malmö 29.1
10.40 Anna Frostensson 82 Skruv Växjö 23.1
10.39 Maria Dahlgren 85 Bollnäs Bollnäs 22.1
10.37 Åsa Samuelsson 77 Växjö Växjö 9.1
10.36 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Luleå 8.1
10.35 Caroline Lundgren 81 Duvbo Sätra 22.1
10.32 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Västerås 16.1
10.31 Moa Bergsten 83 Hammarby Sätra 13.2
10.29 Lisa Edqvist 82 Frösön Östersund 15.1
10.29 Sofia Madsen 84 Finish Malmö 23.1
10.29 Astrid Wetterström 83 Nyköping Sätra 27.2
10.27 Gabriella Lundwall 85 Westmannia Västerås 16.1
10.27 Annelie Ivarsson 81 Ullevi Malmö 29.1
10.26 Therese Olsson 85 Växjö Växjö 9.1
10.22 Elin Persson 85 Ystad Malmö 23.1
10.22 Anita Norr Ericson 60 Tjalve Norrköping 18.4
10.22 Anna Palmerius 78 Tjalve Norrköping 18.4
10.20 Marie Brorell 85 Hässelby Sätra 19.2
10.17 Kristin Åberg 85 Finish Malmö 23.1
10.15 Annette Jaako 84 Nedre Soppero Piteå 20.2
10.10 Anna Persson 84 Alvesta Malmö 29.1
10.10 Miriam Namagala 85 Huddinge Sätra 19.2
10.10 Beatrice Fihn 82 Göteborgs KIK Göteborg 27.2
10.09 Ida Niia 86 Nedre Soppero Luleå 8.1
10.04 Sofie Ekelund 83 Södra Sandby Malmö 23.1
10.03 Annacarin Kjellgren 85 Halmstad Göteborg 5.12
10.02 Lina Skoglund 85 Tureberg Sätra 19.2
10.00 Maja Söderholm 85 Östersund Östersund 15.1

Kula

17.01 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Bollnäs 6.2
16.39 Helena Engman 76 Riviera Bollnäs 22.1
16.36 Linda Nestorsson 75 Ullevi Flagstaff, AZ 26.2
13.91 Maria Pettersson 77 Helsingborg Helsingborg 25.3
13.82 Cecilia Nilsson 79 Ymer Göteborg 30.1
13.53 Lina Engren 77 Hässelby Houston, TX 12.2
13.50 Maria Richtnér 73 Spårvägen Bollnäs 6.2
13.13 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Nybro 6.1
12.88 Sofie Lundström 83 Västerås Sätra 26.2
12.84 Marie Hilmersson 81 Hässelby Bollnäs 6.2
12.82 Annika Petersson 79 Edsbyn Bollnäs 22.1
12.66 Karin Olsson 75 Helsingborg Helsingborg 25.3
12.63 Karin Larsson 81 Garphyttan Bollnäs 6.2
12.62 Anna Wiklund 73 Spårvägen Bollnäs 6.2
12.53 Kajsa Fällström 82 Istrum Göteborg 30.1
12.42 Anneli Johansson 69 Ume FI Umeå 30.1
12.34 Sofia Renman 83 Östersund Sätra 26.2
12.14 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 5.2
12.08 Izabel Savic 83 IF Göta Karlstad 15.2
12.00 Rebecka Kvist 83 Alvesta Sätra 26.2
11.98 Maria Turunen 80 Skruv Växjö 23.1
11.73 Malin Svensson 78 Helsingborg Helsingborg 25.3
11.65 Hanna Brännström 82 Luleå Eskilstuna 12.2
11.38 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 23.1
11.23 Linda Wijkander 83 Klippan Malmö 30.1
11.22 Malin Andersson 82 Mölndal Göteborg 19.2
11.18 Carolina Klüft 83 Växjö Växjö 9.1
11.17 Linda Fredriksson 71 Rydö Eskilstuna 13.2
11.06 Emma Ross 82 Boden Tampere, FIN 14.1
11.00 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 22.1
10.94 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 5.1
10.91 Mikaela Johansson 84 Ärla Västerås 16.1
10.90 Gunilla Olovsson 82 Märsta Sätra 20.2
10.83 Sara Carlsson 79 Huddinge Sätra 27.2
10.80 Andrea Geurtsen 79 Upsala Minneapolis, MN 26.2
10.76 Karin Åkerstedt 79 Ragunda Umeå 18.12
10.71 Pia Gustavsson 82 Färjestaden Göteborg 5.12
10.63 Karin Funke 71 Gefle Bollnäs 22.1
10.59 Ida Sjöling 81 Lidingö Eskilstuna 22.1
10.59 Katrin Ahlford 83 Hässelby Sätra 26.2
10.55 Katrin Nordkvist 84 Heros Falun 15.1
10.51 Veronica Karlsson 80 Strömsund Umeå 18.12
10.51 Linda Wicksell 80 Enköping Sätra 22.1
10.51 Anna Sedlin 80 Klippan Helsingborg 25.3
10.41 Elin Molander Gustavsson 83 Orrviken Östersund 4.3
10.25 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 11.12
10.24 Siv Tornegård 60 Högby Sätra 19.3
10.21 Emma Allvin 81 Gefle Eskilstuna 13.2
10.18 Najda Casadei 83 KA2 Växjö 23.1
10.15 Åsa Lundgren 82 Arboga Eskilstuna 6.1
10.14 Charlotte Åberg 83 Färjestaden Kalmar 19.2
10.12 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 5.12
10.06 Merja Moilanen 83 Mölndal Göteborg 22.1
10.02 Filiz Mahshid 82 IFK Göteborg Göteborg 22.1
9.99 Emilia Löfgren 83 Enköping Falun 4.12
9.96 Lina Ericsson 76 Växjö Växjö 23.1
9.92 Sandra Lagerskog 80 Riviera Piteå 15.1
9.90 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 19.2
9.88 Christel Nordin 83 Eslöv Malmö 22.1
9.84 Jeanette Hansson 79 Eslöv Sätra 16.1
9.81 Anna Mejenquist 82 Stockaryd Växjö 1.2
9.73 Cecilia Larsson 83 Katrineholm Västerås 16.1
9.69 Jennie Niesel 78 Färjestaden Kalmar 19.2
9.63 Merja Moilanen 83 Mölndal Göteborg 16.3
9.52 Sophie Ohlsson 82 Gefle Eskilstuna 12.2
9.50 Angelica Jerndahl 83 Bålsta Sätra 11.12
9.50 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Sätra 2.2

Femkamp

4.261  Carolina Klüft 83 Växjö Eskilstuna 12.2
3.818 Andrea Geurtsen 79 Upsala Minneapolis, MN 26.2
3.809 Linda Fredriksson 71 Rydö Eskilstuna 13.2
3.678 Nadja Casadei 83 KA2 Eskilstuna 12.2
3.502 Ida Sjöling 81 Lidingö Eskilstuna 13.2
3.487 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 13.2
3.471 Hanna Brännström 82 Luleå Eskilstuna 12.2
3.456 Jeanette Hansson 79 Eslöv Eskilstuna 13.2
3.359j Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 5.1
3.193 Lina Ericsson 76 Växjö Eskilstuna 13.2
2.971 Emma Allvin 81 Gefle Eskilstuna 13.2
2.704 Petronella Malmqvist 83 Tanum Eskilstuna 12.2

 

>