Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 15 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


MÄN INNE 2000



Uppdaterat: 16 maj 2000

60 m

6.67 Patrik Lövgren 75 Malmö Gent, BEL 27.2
6.73 Mikael Ahl 78 Ullevi Göteborg 12.2
6.74 Peter Häggström 76 Ymer Göteborg 12.2
6.80 Patrik Strenius 72 KA2 Bollnäs 5.2
6.81 Joakim Öhman 74 Hellas Sätra 15.1
6.82 Matias Ghansah 74 Malmö Bollnäs 5.2
6.83 Tobias Karlsson 74 KA2 Malmö 29.1
6.84 Anders Hansson 74 Heleneholm Malmö 29.1
6.86 Daniel Nunez 78 Ullevi Göteborg 19.2
6.87 Erik Wahn 80 Helsingborg Malmö 29.1
6.87 Christofer Sandin 79 Mölndal Sätra 26.2
6.88 Berhane Haile 69 Tureberg Sätra 12.2
6.89 Robert Kronberg 76 Kville Göteborg 4.3
6.90 Peter Ahl 80 Ullevi Göteborg 22.1
6.91 Mikael Jakobsson 81 Örebro Örebro 29.1
6.91 Linus Persson 82 Malmö Malmö 29.1
6.91 Johan Engberg 81 Finspång Sätra 26.2
6.92 Torbjörn Mårtensson 72 Malmö Malmö 22.1
6.93 Daniel Persson 82 Malmö Malmö 22.1
6.93 Anders Boyacioglu 76 Huddinge Malmö 29.1
6.93 Philip Nossmy 82 Malmö Sätra 27.2
6.94 Fredrik Lindberg 73 Östersund Bollnäs 5.2
6.95 Christofer Ohlsson 78 Växjö Sätra 22.1
6.97 Rikard Sundelin 80 Södertälje IF Sätra 12.2
6.97 Björn Lundin 82 Gefle Sätra 27.2
6.98 Conny Malm 75 Ullevi Göteborg 22.1
6.98 Henrik Dagård 69 KA2 Växjö 23.1
6.98 Joakim Lundqvist 81 Gefle Örebro 29.1
6.98 Lenny Martinez 78 Huddinge Sundsvall 29.1
6.99 Magnus Åhlén 78 IF Göta Sätra 26.2
7.02   John Lundvik 83 Växjö Göteborg 4.12
7.03 Linus Malmborg 74 Heleneholm Malmö 15.1
7.03 Urban Gustafsson 69 Upsala Västerås 16.1
7.04 Ali Sabouri 76 Upsala Sätra 15.1
7.05 Andreas Jungerup 77 Malmö Malmö 29.1
7.06 Niklas Sjöstrand 76 Kville Umeå 30.1
7.07 *Nasser Sebabi 82 Hofors Falun 15.1
7.07 Ulf Jonsson 65 Hovslätt Växjö 23.1
7.07 Assadullah Sadigi 81 Malmö Lund 5.2
7.07 Per Bergman 79 Tureberg Sätra 26.2
7.08 Noah Likhaya 71 Rånäs Växjö 9.1
7.08 Gustav Lindström 81 Lund Malmö 22.1
7.08 Jonas Fermfelt 80 Ullevi Göteborg 12.2
7.08 Stefan Storm 80 FK013 Sätra 26.2
7.09 *Jan Olszowy 82 Spårvägen Sätra 15.1
7.09 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Sätra 26.2
7.10 Ming Le 81 Ullevi Göteborg 12.2
7.10 Per Joan Lorentzon 74 Orient Göteborg 19.2
7.11 Andreas Liljemark 82 Hässelby Göteborg 15.2
7.12 David Hedström 79 Skellefteå Umeå 18.12
7.12 Erik Johansson 76 Hälle Jönköping 9.2
7.13 Erik Söderberg 81 Falun Bollnäs 22.1
7.13 Stefan Heinås 75 Riviera Haparanda 22.1
7.13 Christer Holger 74 Huddinge Eskilstuna 12.2
7.13 Patric Storm 73 Hässelby Sätra 22.2
7.14 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 15.1
7.15 Mahmoud Adla 79 Gefle Falun 15.1
7.15 Michael Hoffer 72 Lidingö Gent, BEL 25.2
7.16 Daniel Spalin 82 Alingsås Göteborg 4.12
7.16 Håkan Jedhammar 81 Gnista Växjö 11.12
7.16 Roger Molinder 80 Hammarby Sätra 22.2
7.17 Oscar Tidblom 78 Norrköping Göteborg 4.12
7.17 Joachim Ögren 81 Östersund Sundsvall 29.1
7.18 Mathias Krigh 75 Spårvägen Sätra 15.1
7.18 Fotios Makrostergios 75 Huddinge Sätra 22.1
7.18 Erik Wilhelmsson 82 Helsingborg Malmö 22.1
7.19 Jon Andersson 80 Falun Falun 15.1
7.19 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Handen 30.1
7.20 Andreas Hedström 81 Falun Sätra 12.2
7.21 Daniel Persson 81 Simrishamn Malmö 22.1
7.21 Peter Amundin 74 Ullevi Göteborg 19.2
7.21 Aristide Bamane 82 Spårvägen Sätra 19.2
7.22 Johan Jarnemark 79 Vallentuna Solna 18.1
7.22 Thomas Lorentzon 78 KA2 Växjö 23.1
7.22 Patrik Tellgren 74 Örebro Örebro 29.1
7.22 Dan Alfredsson 79 Hässelby Sätra 12.2
7.22 Daniel Sjans 83 Kvarnsveden Sätra 12.2
7.22 Martin Skeppstedt 82 Hammarby Sätra 27.2
7.22 Lars Gustavsson 81 Mölndal Göteborg 4.3
7.23 Magnus Wallberg 78 Hässelby Falun 4.12
7.23 Pontus Nylund 83 Mora Falun 15.1
7.23 Fredrik Fransson 71 Hellas Sätra 15.1
7.23 Carsten Nilsson 74 Simrishamn Malmö 29.1
7.23 *Javier Albonico 78 Malmö Lund 5.2
7.24 Christian Broddner 80 Lidingö Eskilstuna 22.1
7.24 Frank Asamoah 81 Eslöv Lund 5.2
7.24 Andrus Klaar 75 Spårvägen Eskilstuna 12.2
7.24 Felipe Padilla 82 Ludvika Eskilstuna 20.2
7.24 Patrik Lado 82 Stocksäter Örebro 25.3
7.25 Oscar Karlsson 82 Västerås Västerås 16.1
7.26 Daniel Olsson 81 Orient Göteborg 4.12
7.26 Gustav Andhill 79 Alingsås Göteborg 30.1
7.26 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Umeå 30.1
7.26 Fredrik Rogö 77 Hälle Göteborg 12.2
7.27 Nilton Oliveira 80 Alingsås Göteborg 4.12
7.27 Oscar Hed 79 Mölndal Malmö 15.1
7.27 Oscar Tidblom 78 Norrköping Eskilstuna 22.1
7.27 Robert Fabian 72 Smögen Göteborg 22.1
7.27 Stefan Ullberg 81 Mariestad Göteborg 30.1
7.27 Martin Hajdu 83 Malmö Göteborg 12.2
7.27 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Sätra 22.2
7.28 Rafael Askros 81 Ullevi Göteborg 4.12
7.28 Oscar Forsberg 82 Falun Falun 15.1
7.28 Martin Pålsson 75 Heleneholm Malmö 15.1
7.28 Andreas Jansson 83 Gefle Bollnäs 22.1
7.28 Peter Fredriksson 74 Mölndal Göteborg 22.1
7.28 Magnus Linder 81 Nyköping Eskilstuna 23.1
7.28 Juan Pettersson 84 Tibro Göteborg 4.3
7.29 Anders Svanholm 79 Brännan Sätra 15.1
7.29 Martin Kruse 72 Enköping Sätra 22.1
7.29 Henrik Gustafsson 79 Lund Lund 5.2
7.29 Daniel Öhlén 79 Vingarna Umeå 13.2
7.29 Carlos Amado 60 Hässelby Sätra 19.3

200 m

21.26 Johan Engberg 81 Finspång Malmö 30.1
21.41 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Bollnäs 6.2
21.59 Anders Hansson 74 Heleneholm Malmö 23.1
21.64 Jimisola Laursen 77 Malmö Malmö 26.1
21.64 Fredrik Lindberg 73 Östersund Göteborg 12.2
21.67 Tobias Karlsson 74 KA2 Bollnäs 6.2
21.79 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 23.1
21.90 Anders Boyacioglu 76 Huddinge Malmö 30.1
21.92 Christofer Sandin 79 Mölndal Göteborg 12.2
21.97 Mikael Jakobsson 81 Örebro Göteborg 22.1
21.98 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Bollnäs 5.2
22.01 Gustav Lindström 81 Lund Malmö 30.1
22.02 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 4.3
22.05 Magnus Åhlén 78 IF Göta Bollnäs 5.2
22.10 Joakim Öhman 74 Hellas Sätra 2.2
22.13 Mikael Ahl 78 Ullevi Göteborg 22.1
22.16 Alexander Lakhanpal 79 Linnéa Indianapolis, IN 12.2
22.18 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Sätra 2.2
22.23 Berhane Haile 69 Tureberg Bollnäs 5.2
22.24 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Bollnäs 5.2
22.35 Erik Wahn 80 Helsingborg Malmö 23.1
22.42 Linus Malmborg 74 Heleneholm Sätra 23.1
22.43 Joakim Lundqvist 81 Gefle Sätra 16.1
22.35 Peter Fredriksson 74 Mölndal Göteborg 12.2
22.51 Jon Andersson 80 Falun Bollnäs 23.1
22.53 Peter Ahl 80 Ullevi Göteborg 22.1
22.56 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Sätra 2.2
22.61 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Malmö 11.3
22.66 *Jan Olszowy 82 Spårvägen Sätra 16.1
22.72 Martin Hajdu 83 Malmö Malmö 4.3
22.73 Ronnie Sköld 68 Lidingö Sätra 23.1
22.74 Felipe Padilla 82 Ludvika Eskilstuna 19.2
22.79 Linus Persson 82 Malmö Malmö 16.1
22.79 Patrik Tellgren 74 Örebro Göteborg 22.1
22.79 Jonas Rönnberg 71 Nyköping Malmö 23.1
22.84 Peter Andersson 76 Täby Sätra 23.1
22.84 Anders Svanholm 79 Brännan Bollnäs 23.1
22.84 *Elvir Rakovic 79 Ullevi Malmö 30.1
22.84 Erik Johansson 76 Hälle Göteborg 12.2
22.88 Magnus Wallberg 78 Hässelby Sätra 23.1
22.89 Per-Joan Lorentzon 74 Orient Göteborg 12.2
22.92 Björn Engström 75 Gefle Bollnäs 23.1
22.93 Aristide Bamane 82 Spårvägen Sätra 12.2
22.95 Anders Wistam 75 Hellas Sätra 2.2
22.96 Carlos Amado 60 Hässelby Sätra 18.3
22.97 Fredrik Fransson 71 Hellas Sätra 16.1
22.97 Andreas Persson 75 Lund Malmö 23.1
22.98 Peter Amundin 74 Ullevi Göteborg 22.1
23.02 Oscar Karlsson 82 Västerås Eskilstuna 22.1
23.04 Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne Västerås 15.1
23.04 Lars Gustavsson 81 Mölndal Göteborg 12.2
23.05 Patrik Tellgren 84 Örebro Örebro 5.12
23.08 Magnus Björk 74 Mölndal Malmö 30.1
23.10 David Bergdahl 74 Falun Piteå 15.1
23.10 Oscar Hed 79 Mölndal Malmö 30.1
23.13 Nilton Oliveira 80 Alingsås Göteborg 30.1
23.16 Konstantin Koutalas 70 Spårvägen Sätra 23.1
23.16 Fredrik Sturesson 82 Helsingborg Malmö 29.1
23.16 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Malmö 11.3
23.18 Robert Sjödén 82 Västerås Västerås 15.1
23.18 Rafael Askros 81 Ullevi Göteborg 22.1
23.18 Carl Bergfeldt 82 IF Göta Karlstad 15.2
23.18 Patrik Hägg 72 Hälle Göteborg 5.3
23.19 Martin Pålsson 75 Heleneholm Malmö 16.1
23.19 Paul Jung 75 Malmö Malmö 16.1
23.20 Stefano Tomai 65 Alingsås Göteborg 11.3
23.21 Björn Johansson 84 Trollhättans SK Malmö 11.3
23.26 Rikard Sundelin 81 Södertälje IF Göteborg 5.12
23.27 Daniel Sjans 83 Kvarnsveden Sätra 12.2
23.28+ *Godfrey Ssonko 79 Hammarby Sätra 27.2
23.29 Christoffer Rihlert 81 Ullevi Göteborg 22.1
23.31 Daniel Carlsson 83 Angered Göteborg 5.12
23.32 Kristoffer Eklund 80 Kungsängen Västerås 8.1
23.33 Gustav Svensson 82 Simrishamn Malmö 23.1
23.33 Magnus Linder 81 Nyköping Sätra 2.2
23.34+ Fredrik Karlsson 78 Hammarby Sätra 26.2
23.35+ Thomas Byrberg 79 Tureberg Sätra 2.2
23.36 Staffan Bylund 83 Brännan Umeå 18.12
23.36 Robert Wilhelmsson 82 IFK Umeå Umeå 30.1
23.38 Andreas Sigurdsson 81 IFK Göteborg Göteborg 12.2
23.38 Olof Lindberg 81 Malmö Malmö 4.3
  överlång bana    
22.63 David Bergdahl 74 Falun Luleå 9.1

400 m

46.47 Jimisola Laursen 77 Malmö Stockholm 17.2
47.27 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Stockholm 17.2
47.90 Johan Wissman 82 Helsingborg Bollnäs 6.2
48.08 Jon Andersson 80 Falun Malmö 29.1
48.74 Mikael Jakobsson 81 Örebro Stockholm 17.2
48.83 Albin Johansson 81 Hammarby Sätra 27.2
48.87 *Godfrey Ssonko 79 Hammarby Sätra 27.2
48.90 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Sätra 2.2
48.91 Johan Lannefors 76 Västerås Norman, OK 22.1
49.12 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sätra 27.2
49.18 Peter Andersson 76 Täby Sätra 22.1
49.28 Björn Engström 75 Gefle Bollnäs 5.2
49.44 Jacob Stafstedt 78 IF Göta Sätra 15.1
49.60 Martin Svensson 81 Högby Göteborg 12.2
49.74 Alexander Lakhanpal 79 Linnéa Baton Rouge, LA 18.2
49.86 Patrik Tellgren 74 Örebro Stockhoplm 17.2
49.87 Anders Svanholm 79 Brännan Bollnäs 5.2
49.97 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Sätra 26.2
50.04 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 22.1
50.13 Martin Theander 77 Lidingö Sätra 22.2
50.15 Anders Wistam 75 Hellas Sätra 22.1
50.18 Thomas Byrberg 79 Tureberg Sätra 2.2
50.21 Magnus Wallberg 78 Hässelby Sätra 22.1
50.25 Felipe Padilla 82 Ludvika Sätra 27.2
50.26 Carlos Amado 60 Hässelby Sätra 19.3
50.30 Jonas Rönnberg 71 Nyköping Malmö 15.1
50.51 Andreas Persson 75 Lund Bollnäs 5.2
50.59 Linus Hagstedt 76 Hellas Sätra 22.2
50.60 David Bergdahl 74 Falun Bollnäs 5.2
50.62 Roger Asplund 79 Södertälje IF Sätra 11.12
50.73 Robert Sjödén 82 Västerås Västerås 16.1
50.75 Patrik Hägg 72 Hälle Göteborg 12.2
50.78 Nilton Oliveira 80 Alingsås Göteborg 12.2
50.78 Gustav Lindström 81 Lund Sätra 26.2
50.81 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Sätra 16.1
50.83 Joakim Lagergren 81 Södertälje IF Stockholm 17.2
50.94 Carl Gustav Mårtensson 79 Malmö Malmö 29.1
51.01 Gabi Safi 81 Malmö Malmö 15.1
51.08 Fredrik Rohlén 75 Falun Malmö 29.1
51.15 Stefano Tomai 65 Alingsås Göteborg 12.3
51.22 Andreas Jungerup 77 Malmö Malmö 22.1
51.57 Jacob Cedertun 82 Eksjö Södra Sätra 26.2
51.79 Anders Leinås 83 Täby Sätra 20.2
51.80 Mikael Alfredsson 75 IF Göta Sätra 15.1
51.81 Johan Nyqvist 81 Heleneholm Malmö 29.1
51.81 Joakim Daun 82 Gotland Sätra 26.2
51.87 Oscar Karlsson 82 Västerås Västerås 16.1
51.88 Andreas Söderling 81 Hammarby Sätra 22.1
51.94 Patrik Söderkvist 75 Falun Bollnäs 22.1
52.13 Daniel Persson 81 Simrishamn Malmö 22.1
52.20 Karl Borgö 80 Ymer Göteborg 4.3
52.30 Gustav Svensson 82 Simrishamn Malmö 15.1
52.33 Daniel Berg 82 Upsala Sätra 12.2
52.44 Mark Andersson 75 Malmö Malmö 4.3
52.55 Tom Gatzinsi 82 Spårvägen Sätra 26.2
52.60 *Said Smahi 78 Spårvägen Sätra 15.1
52.72   Staffan Bylund 83 Brännan Sätra 11.12
52.88 Johan Szabo 81 Danderyd Athl Sätra 22.2
52.92 Johan Svanström 83 Tiwaz Sätra 26.2
52.93 Joel Blid 83 IF Göta Karlstad 22.1
52.99 Mikael Rubinstein 82 Ullevi Göteborg 4.3
  överlång bana    
47.52 Johan Lannefors 76 Västerås Ames, IA 25.2
47.59 Johan Wissman 82 Helsingborg Tampere, FIN 20.2

800 m

1:48.96 Torbjörn Johansson 70 Malmö Malmö 30.1
1:48.97 Jon Andersson 80 Falun Malmö 30.1
1:49.07 Birger Ohlsson 68 Hässelby Sindelfingen, GER 22.1
1:50.34 Khaled Azerkan 73 Tiwaz Örebro 29.1
1:51.48 Fredrik Kjellberg 77 Tureberg Bollnäs 6.2
1:52.02 Mattias Norling 77 Tureberg Bollnäs 5.2
1:52.85 Göran Olofsson 77 Eslöv Bollnäs 5.2
1:53.51 Stefan Johansson 80 Falköping Cedar Falls, IA 25.2
1:53.62 Thomas Byrberg 79 Tureberg Sätra 12.2
1:53.77 Fredrik Rohlén 75 Falun Falun 4.12
1:54.14 Daniel Norberg 78 Hammarby New York, NY 6.2
1:54.40 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Göteborg 20.2
1:54.63 Ruben Norlin 77 Riviera Houston, TX 19.2
1:54.76 Håkan Jansson 75 Rånäs Stockholm 17.2
1:54.86 Albin Johansson 81 Hammarby Sätra 16.1
1:55.17 Mikael Gren 80 Hälle Göteborg 12.2
1:55.18 Michael Öhman 79 Bollebygd Sätra 16.1
1:55.89 Martin Theander 77 Lidingö Stockholm 17.2
1:55.94 Niklas Österberg 73 Rånäs Sätra 16.1
1:55.95 Conny Ekstrand 78 Falun Falun 4.12
1:56.11 Joakim Daun 82 Gotland Sätra 23.1
1:56.43 Frewengel Habtom 77 Hammarby Sätra 23.1
1:56.75 Berne Forzelius 75 Malmö Malmö 23.1
1:56.83 Cristoffer Antonsen 83 Hälle Malmö 30.1
1:56.90 Tobias Sjöström 78 Rånäs Sätra 2.2
1:56.92 Andreas Rehnborg 80 Hässelby Falun 15.1
1:57.23+ *Mounir El Guerouaoui 76 Tureberg Sätra 13.2
1:57.24 Per Henrik Sundell 79 Hammerdal Sätra 12.2
1:57.71 Martin Arnlid 82 Malmö Malmö 16.1
1:57.74 Martin Svensson 73 Kvarnsveden Falun 4.12
1:57.79 Mikael Larsson 79 Sävedalen Sätra 22.2
1:57.80 Daniel Svensson 77 Malmö Malmö 23.1
1:57.85 Roger Svensson 83 Falkenberg Malmö 30.1
1:57.99 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Stockholm 17.2
1:58.06 Stefan Petersen 79 Heleneholm Houston, TX 12.2
1:58.53 Daniel Roth 80 Malmö Malmö 16.1
1:58.78 Robert Samuelsson 75 Kville Göteborg 22.1
1:58.80 Robert Glembro 74 Heleneholm Malmö 30.1
1:58.81 Carl-Gustav Mårtensson 79 Malmö Malmö 30.1
1:58.83 Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 19.2
1:58.91 Ulf Nilsson 81 Hälle Malmö 30.1
1:59.00 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 16.1
1:59.12 Johan Wettergren 75 Kville Göteborg 22.1
1:59.16 Björn Axelsson 73 Hammarby Stockholm 17.2
1:59.20 Joel Bodén 83 Skellefteå Umeå 18.12
1:59.20 Martin Drott 80 Nyköping Houston, TX 12.2
1:59.21 Mathias Lindberg 78 Malmö Malmö 16.1
1:59.53 Stefan Strand 75 Kville Houston, TX 18.2
1:59.99 *Finnur Fenger 82 Hässelby Sätra 22.2
2:00.04 Patrik Söderkvist 75 Falun Örebro 29.1
2:00.05 Johan Nyqvist 81 Heleneholm Malmö 16.1
2:00.21 Robert Glembro 74 Heleneholm Malmö 16.1
2:00.37 Michael Nilsson 83 Angered Göteborg 5.12
2:00.53 Patrik Söderkvist 75 Falun Bollnäs 23.1
2:00.53 *Abdirahman Abdi Dahir 80 Sköldinge Eskilstuna 19.2
2:00.55 Johan Olehäll 79 Hälle Göteborg 22.1
2:00.59 Martin Öhman 81 Hässelby Sätra 22.2
2:00.67 *Cédric Schwartzler 74 Sthlms Studenter Sätra 16.1
2:00.77 Björn Gustafsson 79 Hammarby Sätra 22.2
2:00.80 Daniel Lundqvist 80 Skellefteå Bollnäs 23.1
2:00.81 Christopher Andersson 79 Södertälje IF Houston, TX 22.1
2:00.82 Daniel Westerberg 82 Åkullsjön Umeå 18.12
2:00.87 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Sätra 2.2
2:00.88 Christian Ahlsén 80 Hässelby Stockholm 17.2
2:00.91 Jonas Nilsson 70 Riviera Piteå 15.1
2:00.95 Michael Nilsson 83 Angered Göteborg 5.3
2:01.07 *Midhat Sujoldzic 76 Råby-Rekarne Västerås 15.1
2:01.15 Erik Johansson 74 Rånäs Sätra 23.1
2:01.15 Anton Karlsson 81 Gimo Sätra 12.2
2:01.21 Kristian Dahlén 80 Kville Göteborg 5.12
2:01.33 Christian Adolfsson 81 Hammarby Sätra 2.2
2:01.43 Henrik Karlsson 80 Hammarby Sätra 2.2
2:01.45 Karl Borgö 80 Ymer Göteborg 30.1
2:01.52 David Lindh 83 FK013 Västerås 15.1
2:01.55 Anton Hägglund 81 Skellefteå Skellefteå 27.1
2:01.63 Johan Svanström 83 Tiwaz Sätra 12.2
2:01.63 Tino Skovlund IF Göta Eskilstuna 19.2
2:01.69 *William Krohn 58 Flemingsberg Sätra 2.2
2:01.90 Andreas Söderling 81 Hammarby Örebro 29.1
  överlång bana    
1:48.74 Birger Ohlsson 68 Hässelby Kuopio, FIN 13.2
1:51.17 Stefan Johansson 80 Falköping Ames, IA 12.2
2:00.15 Daniel Westerberg 82 Åkullsjön Tampere, FIN 14.1
2:01.68 Daniel Olsson 82 Trångsviken Sundsvall 29.1

1500 m

3:47.07 Mattias Norling 77 Tureberg Bollnäs 6.2
3:48.09 Johnny Jönsson 73 Malmö Bollnäs 6.2
3:48.62 Håkan Jansson 75 Rånäs Bollnäs 6.2
3:48.83 Michael Öhman 79 Bollebygd Bollnäs 6.2
3:48.93 *Mounir El Guerouaoui 76 Tureberg Sätra 12.2
3:49.02 Patrik Johansson 72 Spårvägen Bollnäs 6.2
3:49.11 Kent Claesson 71 Skillingaryd Göteborg 22.1
3:49.49 Henrik Skoog 79 Villstad Göteborg 22.1
3:51.99 Joakim Johansson 76 Hälle Göteborg 22.1
3:52.2m Tobias Lundvall 77 Sävedalen Göteborg 19.2
3:53.24 Niklas Österberg 73 Rånäs Sätra 15.1
3:56.02 John Laselle 79 Tureberg Sätra 26.2
3:56.58 Göran Axelsson 70 Malmö Malmö 22.1
3:57.8m Johan Olehäll 79 Hälle Göteborg 19.2
3:58.37 Stefan Wagnsson 69 Rånäs Sätra 22.1
3:59.06 Fredrik Uhrbom 77 Nyköping Västerås 16.1
3:59.68 Erik Emilsson 82 Malmö Göteborg 12.2
4:00.33 Daniel Svensson 77 Malmö Malmö 29.1
4:00.56 Jonas Alfredsson 77 Hälle Göteborg 12.2
4:00.80 Cristoffer Antonsen 83 Hälle Göteborg 22.1
4:01.26 *William Krohn 58 Flemingsberg Sätra 15.1
4:01.38 Toni Rovina 75 Malmö Malmö 22.1
4:01.44 Peter Johansson 75 Brittatorp Göteborg 22.1
4:01.59 Thomas Johansson 81 Sävedalen Göteborg 22.1
4:01.66 Joakim Daun 82 Gotland Sätra 27.2
4:01.79 Peter Marklund 77 Riviera Göteborg 22.1
4:02.13 Joel Bodén 83 Skellefteå Sätra 27.2
4:02.48 Philip Aagaard 82 Söderköping Sätra 27.2
4:02.49 Johan Näsman 73 Söderköping Västerås 16.1
4:02.92 Rickard Andersson 73 Malmö Malmö 29.1
4:03.04 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 15.1
4:03.56 Mikael Larsson 79 Sävedalen Sätra 26.2
4:03.58 Henrik Nyström 82 Västerås Sätra 27.2
4:04.19 David Lindberg 82 Spårvägen Sätra 26.2
4:04.24 Jörgen Johansson 79 Eksjö Södra Sätra 12.2
4:04.30 Roger Svensson 83 Falkenberg Göteborg 22.1
4:04.7m Ulf Nilsson 81 Hälle Göteborg 19.2
4:04.78 Jan Hedström 70 IF Göta Göteborg 22.1
4:05.33 Johan Wettergren 75 Kville Malmö 15.1
4:05.44 Karl Borgö 80 Ymer Göteborg 22.1
4:06.37 Johan Thornberg 80 Helsingborg Malmö 29.1
4:06.40 Torbjörn Fridolin 75 Vittsjö Malmö 29.1
4:06.8m Anders Soovik 76 Kongahälla Göteborg 19.2
4:06.82 Mathias Lindberg 78 Malmö Malmö 29.1
4:07.00 Rickard Pell 79 Hammarby Bollnäs 6.2
4:07.89 Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
4:08.03 Per Henrik Sundell 79 Hammerdal Sätra 22.1
4:08.06 Oskar Kanmert Gustafsson 84 Ärla Malmö 12.3
4:08.20 Håkan Stenberg 66 Skellefteå Skellefteå 20.1
4:08.26 Axel Lönnqvist 81 Hässelby Sätra 12.2
4:09.00 Björn Axelsson 73 Hammarby Sätra 12.2
4:09.1m Thomas Björklund 82 Hälle Göteborg 19.2
4:09.44 Anton Hägglund 81 Skellefteå Skellefteå 20.1
4:09.79 Jimmy Wik 82 Kalmar Sätra 27.2
4:09.95 Philip Wilhelmsson 78 Malmö Malmö 15.1
4:10.62 Anders Wiklund 64 Wilske Göteborg 12.3
4:10.63 Torbjörn Wahlström 64 IF Göta Göteborg 12.3
4:10.64 Johan Lindgren 79 FK013 Västerås 16.1
4:10.84 *Finnur Fenger 82 Hässelby Sätra 27.2
4:11.29 Martin Öhman 81 Hässelby Sätra 15.1
4:12.24 Stefan Mörkberg 77 Ärla Västerås 16.1
4:13.68 Johan Lindberg 80 Hagunda Sätra 22.1
4:13.78 Daniel Westerberg 82 Åkullsjön Skellefteå 6.2
4:13.86 Henrik Bernkull 80 Malmö Malmö 29.1
4:13.94 Tommy Olofsson 76 Björnstorp Malmö 4.3
4:14.2m+ Johan Wettergren 75 Kville Bollnäs 5.2
4:14.34 Johan Norberg 61 Sundsvall Sätra 19.3
4:14.5m+ Jonas Nilsson 70 Riviera Bollnäs 5.2
4:14.78 Abdul Artan 82 Skövde Göteborg 30.1
4:15.10 Christian Ahlsén 80 Hässelby Sätra 15.1

1 mile (1609.344 m)

4:22.34 Christopher Andersson 79 Södertälje IF Baton Rouge, LA 29.1
4:26.40 Stefan Johansson 80 Falköping Norman, OK 4.12
4:28.51 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Houston, TX 18.2
  överlång bana    
4:21.91 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Ames, IA 12.2
4:22.22 Christopher Andersson 79 Södertälje IF Ames, IA 12.2
4:29.23 Gustav Berggren 76 Skellefteå AF Academy, CO 29.1

3000 m

7:48.90 Kent Claesson 71 Skillingaryd Stockholm 17.2
8:02.66 Henrik Skoog 79 Villstad Bollnäs 5.2
8:10.22 *Mounir El Guerouaoui 76 Tureberg Stockholm 17.2
8:17.78 Joakim Johansson 76 Hälle Bollnäs 5.2
8:22.73 Stefan Wagnsson 69 Rånäs Bollnäs 5.2
8:26.18 Johnny Jönsson 73 Malmö Malmö 16.1
8:26.90 Göran Axelsson 70 Malmö Malmö 16.1
8:29.66 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Göteborg 12.2
8:38.11 Niklas Österberg 73 Rånäs Örebro 29.1
8:39.23 Gustav Berggren 76 Skellefteå Kearney, NE 26.2
8:39.44 Daniel Svensson 77 Malmö Malmö 16.1
8:39.63 Fredrik Uhrbom 77 Nyköping Bollnäs 5.2
8:40.33 Ludvig Edman 67 Skellefteå Umeå 18.12
8:40.63 Rikard Hedelin 70 IFK Umeå Umeå 18.12
8:40.75 Johan Wettergren 75 Kville Bollnäs 5.2
8:41.53 Johan Näsman 73 Söderköping Eskilstuna 6.1
8:42.62 Toni Rovina 75 Malmö Malmö 16.1
8:42.86 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 30.1
8:42.90 Johan Olehäll 79 Hälle Örebro 29.1
8:44.10 Tony Berglund 75 IFK Umeå Umeå 18.12
8:45.40 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Houston, TX 19.2
8:45.45 Jonas Nilsson 70 Riviera Bollnäs 5.2
8:47.4m Anders Hemmyr 73 IFK Umeå Umeå 19.3
8:47.87 Peter Marklund 77 Riviera Bollnäs 5.2
8:48.20 Roger Svensson 83 Falkenberg Göteborg 12.2
8:49.62 Henrik Nyström 82 Västerås Sätra 23.1
8:50.32 Per Möller 76 Kvarnsveden Falun 15.1
8:50.36 Martin Söderberg 76 Hakarpspojkarna Falun 15.1
8:52.18 Andreas Hårrskog 69 Mora Falun 15.1
8:52.36 Anders Soovik 76 Kongahälla Malmö 30.1
8:52.82 Johan Lindberg 80 Hagunda Eskilstuna 6.1
8:52.99 Ulf Nilsson 81 Hälle Göteborg 12.2
8:54.30 Abdirahman Abdi Dahir 80 Sköldinge Eskilstuna 6.1
8:54.88 Anders Wiklund 64 Wilske Göteborg 22.1
8:56.43 Ola Johansson 69 Hälle Göteborg 20.2
8:56.6m Håkan Stenberg 66 Skellefteå Umeå 30.1
8:57.10 Johan Lindgren 79 FK013 Västerås 15.1
8:57.23 Jan Hedström 70 IF Göta Örebro 29.1
8:58.20 Björn Ahlepil 80 Eksjö Södra Houston, TX 5.2
9:00.3m Ola Torstensson 65 IFK Umeå Umeå 30.1
9:00.35 Jan Stenson 59 Kville Göteborg 22.1
9:03.63 Christian Bergh 73 Enhörna Sätra 22.2
9:04.61 Cristoffer Antonsen 83 Hälle Göteborg 4.3
9:04.8m Thure Andersson 62 Skellefteå Umeå 30.1
  överlång bana    
8:43.79 Peder Svensson 74 Forsmo Sundsvall 29.1
8:56.95 Christer Ryman 66 Skillingaryd Växjö 23.1

5000 m

14:40.56 Gustav Berggren 76 Skellefteå Lincoln, NE 11.2

60 m häck

7.59 Robert Kronberg 76 Kville Gent, BEL 26.2
7.78 Joakim Öhman 74 Hellas Örebro 29.1
7.80 Fredrik Lindberg 73 Östersund Göteborg 12.2
7.89 Philip Nossmy 82 Malmö Bollnäs 6.2
8.01 Stefan Heinås 75 Riviera Stockholm 17.2
8.02 Mikael Jakobsson 81 Örebro Örebro 29.1
8.03 Henrik Värendh 69 Spårvägen Stockholm 17.2
8.05 Henrik Dagård 69 KA2 Bollnäs 6.2
8.07 Henrik Ögren 77 Östersund Bollnäs 6.2
8.11 Thomas Lorentzon 78 KA2 Malmö 30.1
8.15 Urban Gustafsson 69 Upsala Örebro 29.1
8.22 Michael Hoffer 72 Lidingö Eskilstuna 13.2
8.26 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Malmö 16.1
8.26 Martin Kruse 72 Enköping Sätra 12.2
8.28 Per Bergman 79 Tureberg Bollnäs 6.2
8.32 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Umeå 30.1
8.34 Joakim Blaschke 77 KA2 Malmö 16.1
8.35 Rafael Askros 81 Ullevi Malmö 16.1
8.35 Patric Lindahl 71 Pallas Malmö 23.1
8.38 Christer Holger 74 Huddinge Eskilstuna 13.2
8.40 Joakim Lundqvist 81 Gefle Sätra 12.2
8.44 Magnus Lönqvist 80 Habo Göteborg 5.12
8.44 Nils Wiklund 76 Luleå Flagstaff, AZ 5.2
8.48 Patrik Melin 71 Gefle Falun 15.1
8.50 Fredrik Wållgren 70 Mölndal Göteborg 22.1
8.51 Magnus Norberg 79 Huddinge Sätra 27.2
8.52 Jens Lidström 79 Riviera Sätra 27.2
8.53 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Sätra 22.2
8.55 Dennis Acson 81 Örgryte Göteborg 20.2
8.64 Niclas Hansén 77 Växjö Göteborg 5.12
8.65 Christer Göransson 78 Ragunda Örebro 29.1
8.65 Andrus Klaar 75 Spårvägen Malmö 30.1
8.65 Johan Wiklund 81 Luleå Eskilstuna 13.2
8.70 Björn Sund 74 Örebro Örebro 29.1
8.73 Jim Ekliden 80 Brattås Göteborg 12.2
8.80 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Växjö 11.12
8.94 Daniel Rosengren 80 Gefle Umeå 18.12
8.94 Ola Olsson 81 Udd Malmö 30.1
8.99 Per Lindberg 77 Örebro Luleå 9.1
9.01 Gustav Andhill 79 Alingsås Eskilstuna 13.2
9.04 Daniel Hedström 73 Valbo Eskilstuna 13.2
9.22 Nils Pettersson 81 Boden Eskilstuna 13.2
9.24 Andreas L Nilsson 80 Finish Eskilstuna 13.2
9.32 Johan Szabo 81 Danderyd Athl Eskilstuna 13.2
9.36 Henrik Hamnebo 76 Kville Göteborg 22.1
9.36 Tobias Hertzman 81 Ösmo Sätra 23.1
9.39 Niklas Petersson 81 Skruv Växjö 23.1
9.41 Fredrik Simonson 80 Lidköping Göteborg 5.12
9.49 Peter Andersson 79 Växjö Växjö 9.1

Höjd

2.32 Staffan Strand 76 Hässelby Stockholm 17.2
2.32 Stefan Holm 76 Kil Gent, BEL 27.2
2.22 Christian Olsson 80 Örgryte Stockholm 17.2
2.15 Ola Carlsson 75 Örgryte Sierra Nevada, ESP 22.1
2.11 Jan-Erik Wanhainen 71 Hälle Göteborg 22.1
2.06 Erik Sikström 80 Lidingö Bollnäs 5.2
2.03 Mattias Ekman 79 Falköping Karlstad 17.2
2.03 Max Lundin 82 Heleneholm Sätra 26.2
2.03 Per Nordlund 69 Upsala Luleå 18.3
2.02 Yannick Tregaro 78 Örgryte Bollnäs 5.2
2.02 Stefan Karlsson 58 Bellevue Sätra 12.2
2.02 Johan Redborg 81 Tureberg Sätra 12.2
2.02 Michael Hoffer 72 Lidingö Eskilstuna 12.2
2.02 Urban Gustafsson 69 Upsala Eskilstuna 12.2
2.00 Magnus Johansson 80 Riviera Piteå 15.1
2.00 Martin Edefell 78 Malmö Malmö 29.1
2.00 Joel Spolén 83 Örgryte Sätra 26.2
2.00 Ronny Hansson 78 Finish Malmö 5.3
1.98 Kevin Mijdema 82 Lund Malmö 16.1
1.97 Demola Rieke 78 Spårvägen Sätra 15.1
1.97 Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.1
1.97 Tobias Svensson 77 Wärnamo Växjö 23.1
1.97 Per-Ola Andersson 80 Gnistan Malmö 23.1
1.97 Henrik Nilsson 74 Heleneholm Malmö 23.1
1.97 Christer Johansson 82 Örgryte Örebro 29.1
1.97 David Frykholm 80 IF Göta Sätra 12.2
1.97 Markus Widarsson 81 Österhaninge Sätra 12.2
1.97 Mattias Lalin 67 IF Göta Karlstad 17.2
1.97 Peter Blom 79 Lidingö Sätra 27.2
1.97 Martin Eriksson 83 Örgryte Sätra 26.2
1.96 Per-Olof Malmqvist 80 KA2 Malmö 15.1
1.96 Andreas L Nilsson 80 Finish Eskilstuna 12.2
1.95 Jerker Porat 78 Örebro Örebro 5.12
1.95 Jimmy Nordwall 81 Hammarby Sätra 12.12
1.95 Henrik Ögren 77 Östersund Östersund 15.1
1.95 Fredrik van Speyck 79 Klippan Sätra 2.2
1.94 Jimmy Karlsson 83 Råby-Rekarne Sätra 12.2
1.94 *Faruk Ademovic 83 Örgryte Sätra 26.2
1.93 Christer Holger 74 Huddinge Eskilstuna 12.2
1.93 Thomas Bipella 84 Örgryte Malmö 11.3
1.92 Emil Belfrage 82 Ullevi Malmö 16.1
1.91 Peter Blom 79 Lidingö Sätra 12.12
1.91 Tomas Weis 82 Upsala Sätra 16.1
1.91 Reinhold Andersson 80 Klippan Malmö 23.1
1.91 David Johansson 82 Ljungby Växjö 23.1
1.91 Jan Hargell 61 Österhaninge Sätra 12.2
1.91 David Fridell 83 Danderyds SK Sätra 20.2
1.91 Johan Malm 84 Örgryte Malmö 11.3
1.90 Anton Ekman 85 Finish Malmö 4.12
1.90 Christian Eriksson 81 Dals Södra Göteborg 5.12
1.90 Björn Markström 76 Luleå Luleå 9.1
1.90 Jonas Lundström 84 Skellefteå Luleå 9.1
1.90 Daniel Hansson 83 Rånäs Falun 15.1
1.90 Lars Olsson 83 Östersund Östersund 15.1
1.90 Erik Svensson 79 Vittsjö Malmö 29.1
1.90 Adam Peterson 85 Wärnamo Växjö 4.3
1.88 Oskar Karlsson 83 Alingsås Göteborg 30.1
1.87 Andrus Klaar 75 Spårvägen Eskilstuna 12.2
1.85 Dennis Östman 82 Fjugesta Örebro 5.12
1.86 Mattias Ericsson 84 Hammarby Malmö 11.3
1.85 Erik Larsson 80 Gotland Klintehamn 9.1
1.85 Gustav Melén 82 Gotland Klintehamn 9.1
1.85 Mikael Holmström 78 Luleå Piteå 15.1
1.85 Christian Norstedt 83 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.1
1.85 Daniel Jönsson 81 KA2 Malmö 29.1
1.85 Nils Wiklund 76 Luleå Flagstaff, AZ 12.2
1.85 Daniel Malmström 83 Lerum Göteborg 20.2
1.85 Alen Rakovic 82 Ullevi Göteborg 4.3
1.85 Carl Öster 85 Södra Sandby Malmö 12.3
1.85 Roger Malm 85 Ystad Malmö 12.3

Stav

5.72 Martin Eriksson 71 Hässelby Glasgow, GBR 5.3
5.55 Oscar Janson 75 Ullevi Tampere, FIN 20.2
5.30 *Pawel Szczyrba 81 Malmö Malmö 26.1
5.10 Alexander Igelström 74 Ullevi Malmö 4.3
5.06 Viktor von Bothmer 78 Ullevi Bollnäs 5.2
5.05 Linus Lindroth 75 Örgryte Bloomington, IN 26.2
5.00 *Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 22.1
4.93 Henrik Weisbach 79 IFK Göteborg Bollnäs 5.2
4.85 Anders Edvinsson 73 Spårvägen Handen 30.1
4.85 Michael Hoffer 72 Lidingö Eskilstuna 13.2
4.80 Rickard Borgqvist 81 KA2 Sätra 11.12
4.80 Henrik Dagård 69 KA2 Växjö 23.1
4.80 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Växjö 1.2
4.76 Christer Holger 74 Huddinge Sätra 2.2
4.76 Rickard Nygårds 73 Gefle Bollnäs 5.2
4.76 *Zbigniew Jakobschy 71 Spårvägen Bollnäs 5.2
4.75 Fredrik Skoglund 81 Lidingö Malmö 29.1
4.63 Andreas Bonin 81 Alunda Sätra 16.1
4.63 Nils Wiklund 76 Luleå Flagstaff, AZ 18.2
4.60 Johan Fritz 82 Malmö Malmö 15.1
4.60 Erik Svensson 79 Vittsjö Växjö 15.2
4.60 Deniz Mahshid 80 Örgryte Sätra 26.2
4.60 Gustaf Hultgren 83 Kalmar Malmö 4.3
4.58 Daniel Hammer 83 Malmö Sätra 27.2
4.46 Reine Eklund 77 Örgryte Göteborg 20.2
4.45 Urban Gustafsson 69 Upsala Eskilstuna 13.2
4.41 Bo Jacobsson 72 Gotland Sätra 20.2
4.37 Patrik Sandberg 76 Huddinge Sätra 9.3
4.36 Alexander Eriksson 79 Spårvägen Sätra 2.2
4.35 Johan Carlsson 85 Malmö Eskilstuna 11.2
4.35 Philip Nossmy 82 Malmö Eskilstuna 12.2
4.33 Fredrik Ask 81 Skruv Växjö 23.1
4.33 Kaj Eklund 82 Stocksäter Malmö 30.1
4.30 Klas Persson 79 Nyköping Eskilstuna 23.1
4.30 Martin Wisnander 84 Malmö Malmö 12.3
4.28 Johan Olsson 71 Lerum Göteborg 12.2
4.26 Billy Tornström 68 Lerum Göteborg 4.3
4.25 Charlie Lund Petersen 81 Örgryte Göteborg 22.1
4.25 Christian Hulteberg 79 Heleneholm Malmö 29.1
4.25 Elian Oancea 81 Örgryte Malmö 29.1
4.25 Gustav Andhill 79 Alingsås Eskilstuna 13.2
4.25 Johan Papas 81 Solna Sätra 26.2
4.20 Niclas Hansén 77 Växjö Göteborg 30.1
4.18 Sebastian Zawadski 84 Malmö Malmö 12.3
4.17 Henric Stodell 82 Skruv Växjö 9.1
4.05 Nils Pettersson 81 Boden Eskilstuna 13.2
4.05 Yilmaz Mahshid 79 Örgryte Göteborg 19.2
4.05 Andreas Davitidis 82 Västerås Västerås 1.4
4.00 Christian Bergmark 83 Skellefteå Luleå 18.3
3.98 Johan Andreasson 82 IF Göta Sätra 27.2
3.97 Daniel Larsson 77 Gefle Gävle 8.1
3.91 Daniel Rosengren 78 Gefle Gävle 2.1
3.91 Joakim Norman 84 Mölndal Malmö 12.3
3.90 Erik Larsson 80 Gotland Klintehamn 5.3
3.90 Klas Rehnberg 78 Upsala Luleå 18.3
3.85 Daniel Hedström 73 Valbo Eskilstuna 13.2
3.85 Fredrik Wållgren 70 Mölndal Göteborg 19.2
3.84 Fredrik Dackheden 84 Malmö Malmö 12.3
3.83 David Abramczuk 82 Malmö Malmö 30.1
3.83 Pär Johansson 83 KA2 Malmö 30.1
3.80 Börje Almqvist 60 Skellefteå Umeå 18.12
3.80 Pär Johansson 83 KA2 Malmö 22.1
3.76 Erik Hallenbo 83 Lerum Göteborg 20.2
3.75 Daniel Hansson 83 Rånäs Eskilstuna 12.2
3.75 Johan Szabo 81 Danderyd Athl Eskilstuna 13.2
3.70 Jesper Andersson 71 Luleå Piteå 15.1
3.70 Petrus Sundewall 74 Kalmar Kalmar 22.2
3.65 Erik Bäck 83 Gefle Falun 15.1
3.65 Björn Lundin 82 Helsingborg Eskilstuna 12.2
3.60 David Johansson 82 Ljungby Växjö 5.1
3.60 Martin Andersson 83 Malmö Malmö 15.1
3.60 Jesper Fritz 85 Malmö Malmö 30.1
3.56 Nicklas Dackheden 82 Malmö Göteborg 4.3

Längd

7.97 Peter Häggström 76 Ymer Chemnitz, GER 18.2
7.80 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Bollnäs 5.2
7.48 Magnus Åhlén 78 IF Göta Sätra 27.2
7.46 Nebez Kurban 72 Lidingö Bollnäs 5.2
7.35 Anton Andersson 81 Halmstad Bollnäs 5.2
7.35 Erik Larsson 80 Gotland Sätra 27.2
7.32 Michael Hoffer 72 Lidingö Bollnäs 5.2
7.28 David Frykholm 80 IF Göta Sätra 27.2
7.21 Philip Nossmy 82 Malmö Sätra 26.2
7.18 Robert Fält 77 Gefle Örebro 29.1
7.15 Christian Haar 74 Ullevi Örebro 29.1
7.12 Reinhold Andersson 80 Klippan Malmö 16.1
7.11 Jonathan Hallgren 81 Hammarby Sätra 12.2
7.08 Nils Wiklund 76 Luleå Flagstaff, AZ 25.2
7.06 Linus Malmborg 74 Heleneholm Malmö 16.1
7.06 Linus Persson 82 Malmö Sätra 26.2
7.04 Jon Roos 80 Östersund Östersund 15.1
7.04 Andreas Hedström 81 Falun Sätra 27.2
6.99 Mathias Frykholm 78 IF Göta Umeå 30.1
6.95 Andrus Klaar 75 Spårvägen Eskilstuna 12.2
6.94 Christer Holger 74 Huddinge Sätra 22.1
6.93 Carl Bergfeldt 82 IF Göta Sätra 26.2
6.88 Henrik Dagård 69 KA2 Bollnäs 5.2
6.88 Markus Ottesen 81 Falun Sätra 27.2
6.88 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Sätra 27.2
6.86 Henrik Ögren 77 Östersund Östersund 15.1
6.84 Per Klofsten 73 FK013 Örebro 29.1
6.83 Urban Gustafsson 69 Upsala Västerås 16.1
6.83 Johan Levin 70 Upsala Örebro 29.1
6.82 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Eskilstuna 12.2
6.79 Håkan Johansson 74 Sollefteå Sundsvall 29.1
6.78 Sebastian Hukari 78 Tureberg New York, NY 15.1
6.75 Christer Göransson 78 Ragunda Örebro 29.1
6.74 Jimmy Palm 79 Helsingborg Malmö 22.1
6.72 David Johansson 82 Ljungby Växjö 23.1
6.72 Alexander Ljunggren 81 Helsingborg Sätra 27.2
6.72 *Joni Peltomaa 84 Tjalve Malmö 11.3
6.71 Richard Petrini 80 Hässelby Sätra 2.2
6.65 Christian Eriksson 81 Dals Södra Göteborg 5.12
6.64 Henrik Sahlström 77 Bollnäs Houston, TX 18.2
6.63 Johan Blidberg 81 Hässelby Sätra 11.12
6.61 Juan Pettersson 84 Tibro Karlstad 27.2
6.59 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Sätra 26.2
6.57 Daniel Almgren 79 Vallentuna Sätra 16.1
6.57 Patrik Melin 71 Gefle Västerås 12.3
6.55 Tobias Svensson 77 Wärnamo Växjö 23.1
6.54 Fredrik Strandberg 80 IF Göta Sätra 16.1
6.54 Andreas Askfelt 81 Södra Sandby Malmö 22.1
6.49 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Umeå 30.1
6.48 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Eskilstuna 12.2
6.48 Daniel Hansson 83 Rånäs Sätra 26.2
6.48 Kent Nygren 64 Jönköping Göteborg 11.3
6.45 Fredrik Rogö 77 Hälle Malmö 30.1
6.45 Martin Glimsand 78 Hälle Göteborg 20.2
6.43 Robin Janson 80 Kil Karlstad 15.2
6.41 *Nasser Sebabi 82 Hofors Falun 15.1
6.41 Daniel Gustavsson 81 Oskarshamn Växjö 23.1
6.41 Claes Ögren 82 Skellefteå Skellefteå 5.2
6.40 Tobias Nilsson 83 Heleneholm Malmö 22.1
6.40 Fredrik Wållgren 70 Mölndal Göteborg 22.1
6.40 Marko Kiviniemi 82 Heleneholm Malmö 30.1
6.40 Daniel Norell 80 Lewisburg, PA 18.2
6.40 Johan Wissman 82 Helsingborg Helsingborg 25.3
6.39 Robert Bagge 82 Brattås Göteborg 5.12
6.38 Johan Helin 79 Lidingö Sätra 11.12
6.38 Fredrik Holmér 83 Råby-Rekarne Västerås 16.1
6.38 Stefan Ullberg 81 Mariestad Göteborg 30.1
6.38 Johan Carlsson 85 Malmö Eskilstuna 11.2
6.37 Per Lindberg 77 Örebro Luleå 8.1
6.37 Erik Henrysson 79 Fjugesta Västerås 16.1
6.35 Fredrik Ask 81 Skruv Växjö 23.1
6.34 Nicolaus Daun 82 Gotland Sätra 23.1
6.34 Gustav Andhill 79 Alingsås Eskilstuna 12.2
6.34 Erik Johansson 76 Hälle Jönköpign 9.2
6.33 Johan Ndure 81 Spårvägen Sätra 12.2
6.32 Gustav Svensson 82 Simrishamn Malmö 22.1
6.32 Staffan Hancock 80 Österhaninge Sätra 27.2
6.32 Andreas Stålberg 84 Kvarnsveden Malmö 11.3
6.31 Mikael Andersson 78 Wärnamo Växjö 23.1
6.31 Niclas Hansén 77 Växjö Eskilstuna 12.2
6.31 Anders Sjöström 83 Mölndal Göteborg 5.3
6.30 Kevin Mijdema 82 Lund Malmö 22.1
6.30 Kalle Saarvanto 82 Norrköping Karlstad 15.2
6.29 Mats Johannesson 72 Sunne Göteborg 5.3
6.29 Andreas Davitidis 82 Västerås Västerås 12.3
6.28 Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero Umeå 30.1
6.28 Erik Olofsson 82 Kungsängen Sätra 26.2
6.27 Charlie Sundin 83 Ullevi Malmö 30.1
6.27 Daniel Hedström 73 Valbo Eskilstuna 12.2
6.27 Alexander Arlbrant 84 Ullevi Göteborg 20.2
6.27 Björn Hartig 84 Växjö Växjö 4.3
6.26 John Lundvik 83 Växjö Göteborg 5.12
6.26 Mattias Lindgren 80 Luleå Piteå 15.1
  Obekräftat    
6.51 Daniel Norell 80 Bethlehem, PA 15.1

Tresteg

16.48 Christian Olsson 80 Örgryte Bollnäs 6.2
15.63 Anton Andersson 81 Halmstad Göteborg 12.2
15.42 Henrik Sahlström 77 Bollnäs Bollnäs 6.2
15.30 Christian Haar 74 Ullevi Malmö 15.1
15.09 Haldur Rohtla 76 Örgryte Bollnäs 6.2
15.00 Pierre Andersson 67 Kville Göteborg 22.1
14.81 David Frykholm 80 IF Göta Sätra 26.2
14.76 Elvir Rakovic 79 Ullevi Göteborg 19.2
14.41 Yannick Tregaro 78 Örgryte Bollnäs 6.2
14.39 Jon Roos 80 Östersund Sätra 26.2
14.31 Lars Häggberg 65 Huddinge Sätra 15.1
14.27 Sebastian Hukari 78 Tureberg Storrs, CT 8.1
14.24 Anders Sjöström 83 Mölndal Sätra 27.2
14.15 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Sätra 27.2
13.94 Erik Larsson 80 Gotland Bollnäs 6.2
13.85 Johan Redborg 81 Tureberg Sätra 26.2
13.81 Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne Sätra 26.2
13.80 Christian Nygård 82 Örgryte Göteborg 12.2
13.79 Jim Ekliden 80 Brattås Göteborg 4.12
13.77 Charlie Sundin 83 Ullevi Sätra 27.2
13.75 Peder Sjöberg 69 Fjugesta Västerås 15.1
13.61 Kruffe Gustavsson 75 Duvbo Sätra 22.1
13.61 Martin Eriksson 83 Örgryte Sätra 27.2
13.61 *Alen Rakovic 82 Ullevi Göteborg 4.3
13.60 Reinhold Andersson 80 Klippan Malmö 29.1
13.41 Daniel Norell 80 Hamilton, NY 5.2
13.35 Erik Eriksson 80 Örbyhus Sätra 22.1
13.34 Joel Spolén 83 Örgryte Sätra 27.2
13.31 Andreas Daun 82 Gotland Sätra 26.2
13.27 *Joni Peltomaa 84 Tjalve Malmö 12.3
13.24 Nicolaus Daun 82 Gotland Sätra 13.2
13.20 Erik Olofsson 82 Kungsängen Sätra 27.2
13.19 Sebastian Lindén 83 Falun Eskilstuna 22.1
13.17 Daniel Norman 76 Lund Malmö 15.1
13.16 Kalle Saarvanto 82 Norrköping Sätra 15.1
13.15 Christian Nilsson 84 Finish Malmö 12.3
13.14 *Faruk Ademovic 83 Örgryte Sätra 27.2
13.12 Daniel Abrahamson 82 Sävedalen Sätra 27.2
13.11 Daniel Hansson 83 Rånäs Sätra 22.1
13.10 Robin Janson 83 Kil Karlstad 1.2
13.08 Martin Olsson 82 Katrineholm Sätra 19.2
13.03 Christer Johansson 82 Örgryte Göteborg 19.2
12.97 Rasmus Olofsson 84 Hässelby Sätra 20.2
12.94 Daniel Gustavsson 81 Oskarshamn Göteborg 4.12
12.87 Victor Stodell 84 Skruv Malmö 12.3
12.81 David Johansson 82 Ljungby Växjö 23.1
12.74 Max Lundin 82 Heleneholm Malmö 23.1
12.73 Andreas Persson 83 Heleneholm Malmö 29.1
12.70 Andreas Askfelt 81 Södra Sandby Malmö 23.1
12.70 Alexander Arlbrant 84 Ullevi Malmö 12.3
12.68 Johan Nyström 81 Råby-Rekarne Sätra 26.2
12.65 Johan Eriksson 83 Järvsö Bollnäs 23.1
12.65 Christian Augustinsson 84 Udd Malmö 12.3
  Obekräftat    
13.54 Daniel Norell 80 Bethlehem, PA 15.1

Kula

19.56 Jimmy Nordin 79 Heleneholm Tampere, FIN 20.2
19.16 Sören Tallhem 64 Spårvägen Sätra 12.2
18.73 Anders Holmström 78 Örebro Ames, IA 3.3
18.54 Manuel Brändeborn 73 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.1
18.39 Håkan Andersson 76 Ljungsbro Flagstaff, AZ 25.2
17.92 Andreas Gustafsson 75 Hagen Sätra 15.1
17.75 Henrik Wennberg 66 Tureberg Sätra 12.2
17.31 Daniel Jonsson 74 Råby-Rekarne Bollnäs 5.2
16.85 Christer Hagberg 74 Ullevi Göteborg 19.2
16.49 Anders Axlid 66 Ullevi Göteborg 19.2
16.43 Linus Bernhult 75 Huddinge Karlstad 1.2
15.99 Patrik Johansson 77 Västerås Ann Arbor, MI 22.1
15.41 Jerry Jönsson 73 Nyköping Västerås 15.1
15.17 Henrik Dagård 69 KA2 Malmö 15.1
15.07 David Johansson 80 Ludvika Västerås 12.3
15.02 Robert Wärff 70 Gotland Malmö 30.1
14.98 Gunnar Axlid 70 Ullevi Göteborg 4.3
14.84 Johan Persson 80 Falun Falun 4.12
14.81 Mikael Nilsson 64 Strand Bollnäs 22.1
14.80 Patrik Melin 71 Gefle Eskilstuna 6.1
14.66   Thomas Hirvonen 80 Tureberg Sätra 12.12
14.51 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Sätra 27.2
14.48 Michael Hoffer 72 Lidingö Gent, BEL 25.2
14.38 Daniel Gustavsson 76 Alingsås Göteborg 30.1
14.36 Jonas Forsberg 70 Heleneholm Malmö 22.1
14.34 Andreas Olsson 73 Heby Falun 15.1
14.34 Anders Wikander 67 Helsingborg Malmö 15.1
14.01 Johan Pyrell 75 Växjö Växjö 23.1
13.96 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Östersund 15.1
13.95 Axel Bernhult 71 Huddinge Sätra 15.1
13.94 Daniel Hedström 73 Valbo Umeå 18.12
13.91 Hans Källén 73 Strömsund Östersund 15.1
13.83 Philip Åman 77 Ullevi Göteborg 19.2
13.79 Niklas Tannerstål 72 Bollnäs Sundsvall 29.1
13.69 Mattias Jons 82 Järvsö Falun 4.12
13.69 Johannes Norrby 77 Östersund Östersund 15.1
13.68 Martin Mella 75 Huddinge Sätra 2.2
13.62 Patrik Sandberg 76 Huddinge Sätra 2.2
13.58 Christer Holger 74 Huddinge Sätra 2.2
13.50 Tony Settle 75 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
13.50 Erik Larsson 80 Gotland Klintehamn 5.3
13.43 Carl Fack 76 Järvsö Bollnäs 22.1
13.33 Fredrik Ahlström 64 Växjö Växjö 23.1
13.33 Christer Björkander 83 Lerum Göteborg 12.2
13.32 David Berglund 79 Östersund Östersund 15.1
13.32 Robert Melin 82 Bottnaryd Jönköping 9.2
13.25 Jan Öhrn 77 Trollhättans SK Göteborg 30.1
13.22 Andrus Klaar 75 Spårvägen Malmö 30.1
13.12 Nils Pettersson 81 Boden Eskilstuna 12.2
13.11 Magnus Lohse 84 Mölndal Göteborg 12.2
12.96 Glenn Håkansson 66 Pallas Malmö 30.1
12.93 Mikael Snällfot 80 Nedre Soppero Umeå 30.1
12.91 Teddy Jonasson 58 Rånäs Sätra 22.1
12.87 Martin Öhman 81 Vingarna Luleå 9.1
12.84 Jens Edler 80 Östersund Östersund 15.1
12.84 Peter Rosenlöf 64 Lund Lund 6.2
12.69 Andreas Wulff 80 Växjö Växjö 23.1
12.67 Leif Magnusson 60 Helsingborg Göteborg 11.3

Sjukamp

5.764 Michael Hoffer 72 Lidingö Eskilstuna -13.2
5.356 Urban Gustafsson 69 Upsala Eskilstuna -13.2
5.217 Andrus Klaar 75 Spårvägen Eskilstuna -13.2
5.109 Håkan Jedhammar 81 Gnistan Eskilstuna -13.2
4.730 Niclas Hansén 77 Växjö Eskilstuna -13.2
4.651 Gustav Andhill 79 Alingsås Eskilstuna -13.2
4.649 Daniel Hedström 73 Valbo Eskilstuna -13.2
4.586 Johan Wiklund 81 Luleå Eskilstuna -13.2
4.478 Nils Pettersson 81 Boden Eskilstuna -13.2
4.375 Johan Szabo 81 Danderyd Athl Eskilstuna -13.2
4.342 Andreas Bonin 81 Alunda Eskilstuna -13.2
4.111 Andreas L Nilsson 80 Finish Eskilstuna -13.2
 

>