Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


F14 UTE 2000




80 m

10.17 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Klippan 11.6
10.22 Evelina Lunner 86 Västerås Eskilstuna 9.9
10.23 Elin Lundqvist 86 IF Göta Eskilstuna 9.9
10.32 Emma Björkman 86 IF Göta Arvika 26.8
10.34 Maria Teilman 86 Hammarby Sollentuna 26.8
10.35 Elin Svensson 86 Kristianstad Klippan 11.6
10.35 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Göteborg 30.6
10.40 Sandra Marques 86 Hässelby Sollentuna 10.6
10.43 Susanna Dahlström 86 Ystad Staffanstorp 18.6
10.47 Helena Norberg 86 Huddinge Sollentuna 26.8
10.48 Siri Fagerlund 86 Orient Kil 5.8
10.50 Therese Carlbrant 86 Färjestaden Göteborg 30.6
10.52 Jessica Svensson 86 Tureberg Huddinge 24.9
10.55 Josefina Hallström 86 Skade Gävle 25.6
10.55 Emma Hansson 86 Heleneholm Hässleholm 29.7
10.56 Sofia Rahdevi 87 Finish Staffanstorp 18.6
10.57 Nina Törnqvist 87 Finish Staffanstorp 18.6
10.57 Johanna Sjöström 86 Västerås Stockholm 8.8
10.60 Louise Aagaard 87 Linköping Norrköping 27.8
10.61 Maja Westin 86 Skade Bollnäs 8.7
  okänd vind    
10.18 Evelina Lunner 86 Västerås Eskilstuna 9.9
10.22 Elin Lundqvist 86 IF Göta Eskilstuna 9.9
10.27 Maria Teilman 86 Hammarby Eskilstuna 9.9
10.53 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Eskilstuna 9.9
  medvind    
10.15 Emma Björkman 86 IF Göta Sollentuna 10.6
10.15 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Klippan 11.6
10.22 Maria Teilman 86 Hammarby Huddinge 28.5
10.31 Sofia Rahdevi 87 Finish Stenungsund 3.9
10.36 Sandra Marques 86 Hässelby Västerås 6.8
10.36 Johanna Sjöström 86 Västerås Eskilstuna 3.9
10.41 Rahi Musah 86 Västerås Sollentuna 10.6
10.45 Hanna Breide 87 Malmö Stenungsund 3.9
10.46 Maria Welander 86 Helsingborg Klippan 11.6
10.47 Anna Rydin 87 Upsala Eskilstuna 9.9
10.50 Louise Aagaard 87 Linköping Stenungsund 3.9
10.52 Jessica Svensson 86 Tureberg Sollentuna 10.6
10.54 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 6.8
10.57 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Sollentuna 10.6
10.57 Maria Palm-Tjusth 87 Ludvika Eskilstuna 9.9
10.55 Nina Törnqvist 87 Finish Stenungsund 3.9
10.59 Maria Olsson 86 Tjörn-Nösnäs Uddevalla 1.6
10.60 Sofie Lundberg 86 Alvesta Växjö 28.5
10.60 Sharon Aman 86 Tiwaz Stenungsund 3.9

200 m

26.00 Emma Björkman 86 IF Göta Göteborg 2.7
26.03 Jenny Holmroos 86 Västerås Göteborg 2.7
26.08 Evelina Lunner 86 Västerås Göteborg 2.7
26.20 Maria Teilman 86 Hammarby Eskilstuna 10.9
26.59 Elin Lundqvist 86 IF Göta Västerås 5.8
26.61 Susanna Dahlström 86 Ystad Stenungsund 2.9
26.63 Sandra Marques 86 Hässelby Huddinge 28.5
26.72 Anna Fernlund 86 Kvismaredalen Göteborg 2.7
26.73 Camilla Olsson 86 Ystad Hässleholm 30.7
26.75 Emma Hansson 86 Heleneholm Stenungsund 2.9
26.95 Sara Strömberg 86 Heleneholm Staffanstorp 17.6
26.96 Johanna Sjöström 86 Västerås Eskilstuna

10.9

26.98 Jessica Svensson 86 Tureberg Göteborg 2.7
27.08 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Göteborg 2.7
27.11 Josefina Hallström 86 Skade Gävle 4.7
27.25 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Sollentuna 27.8
27.29 Marie Thuresson 86 Fredrikshof Göteborg 2.7
27.29 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Boden 2.9
27.34 Therese Carlbrant 86 Färjestaden Göteborg 2.7
27.36 Sofie Ström 87 Ängelholm Halmstad 15.7
  okänd vind    
26.53 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Karlshamn 18.6
  medvind    
26.64 Sara Strömberg 86 Heleneholm Stenungsund

2.9

26.85 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Umeå

11.6

27.04 Sharon Aman 86 Tiwaz Stenungsund 2.9
27.36 Johanna Wågström 87 Sundsvall Timrå 19.8

800 m

2:14.54 Jenny Holmroos 86 Västerås Västerås 22.6
2:17.70 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 2.7
2:20.76 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Göteborg 28.5
2:21.73 Elin Andersson 86 Kungsängen Stockholm 12.9
2:22.57 Victoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Boden 3.9
2:22.61 Ida Strandenholm 86 Råby-Rekarne Huddinge 27.5
2:22.78 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Sävedalen 3.6
2:22.85 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Stenungsund 2.9
2:23.93 Frida Flodström 87 Tureberg Sollentuna 11.6
2:25.66 Ellen Söderhult 86 Hammarby Täby 3.9
2:25.85 Sandra Wigfors 87 IFK Södertälje Nyköping 26.8
2:25.92 Linnea Helgsten 86 Upsala Sollentuna 11.6
2:26.71 Elina Eliasson 87 Brännan Västerås 5.8
2:26.77 Elin Thelhammer 86 Sollefteå Luleå 1.6
2:27.7m Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Oskarshamn 28.8
2:27.86 Märta Mollén 87 Söderköping Linköping 20.6
2:28.03 Johanna Wikstrand 86 Högbo GIF Gävle 25.6
2:28.39 Kerstin Westerberg 86 Jäfvsö Gävle 22.7
2:28.52 Nina Runvik 87 Lund Stenungsund 2.9
2:28.68 Angelica Oskarsson 86 Hagen Göteborg 2.7

2000 m

6:34.53 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Västerås 6.8
6:38.45 Jenny Holmroos 86 Västerås Göteborg 30.6
6:52.02 Cecilia Holmbom 86 Mölndal Sävedalen 4.6
6:53.7m Frida Flodström 87 Tureberg Eskilstuna 10.9
6:55.15 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Stenungsund 3.9
6:56.34 Viktoria Tegenfeldt 87 Tvärålund Boden 2.9
6:57.14 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Sävedalen 24.8
6:59.2m Charlotte Johansson 87 Vallentuna Eskilstuna 10.9
7:00.2m Anna Simberg 87 Bore Eskilstuna 10.9
7:02.76 Märta Mollén 87 Söderköping Stenungsund 3.9
7:02.9m Anna Lindgren 87 Tureberg Eskilstuna 10.9
7:03.1m Sofie Barkstedt 86 Oskarshamn Oskarshamn 18.9
7:04.40 Carina Persson 87 Sävedalen Stenungsund 3.9
7:04.66 Louise Berglund 86 Växjö Karlskrona 4.8
7:07.23 Hanna Jansson 87 Hagen Stenungsund 3.9
7:08.56 Ida Hansson 86 Kville Stenungsund 3.9
7:09.25 Johanna Strömberg 87 Vänersborg Angered 12.8
7:10.61 Emmylie Nordh 86 Mariestad Stenungsund 3.9
7:10.72 Linda Johansson 87 Trångsviken Krokom 26.8
7:11.43 Elin Lundberg 87 Lund Stenungsund 3.9

80 m häck (76.2 cm)

12.21 Emma Björkman 86 IF Göta Sollentuna 11.6
12.21 Emma Hansson 86 Heleneholm Stenungsund 2.9
12.26 Siri Fagerlund 86 Orient Stenungsund 2.9
12.33 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Skellefteå 20.8
12.46 Elin Forslund 87 Kovland Västerås 5.8
12.46 Elin Lundqvist 86 IF Göta Eskilstuna 10.9
12.52 Anna Rydén 87 Upsala Eskilstuna 10.9
12.60 Johanna Sjöström 86 Västerås Eskilstuna 10.9
12.64 Sofie Lundberg 86 Alvesta Halmstad 15.7
12.64 Sofia Rahdevi 87 Finish Stenungsund 2.9
12.64 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Visby 16.9
12.70 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Klippan 20.8
12.71 Camilla Kramar 86 Huddinge Huddinge 28.5
12.73 Karin Ahl 86 Ullevi Stenungsund 2.9
12.83 Josefin Danielsson 87 Filipstad Arvika 26.8
12.88 Lina Törnqvist 86 Motala Stenungsund 2.9
12.89 Maja Westin 86 Skade Boden 2.9
12.90 Ida Persson 87 Katrineholm Göteborg 1.7
12.95 Tina Samuelsson 86 Mölndal Stenungsund 2.9
12.97 Sandra Sääw 87 Stocksäter Göteborg 1.6
12.97 Johanna Elmersson 87 Växjö Stenungsund 2.9
  okänd vind    
11.92 Emma Björkman 86 IF Göta Helsingborg 8.7
12.09 Emma Hansson 86 Heleneholm Helsingborg 8.7
12.87 Josefina Hallström 86 Skade Järvsö 26/27.8
12.89 Maja Westin 86 Skade Järvsö 26/27.8
  medvind    
12.00 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Luleå 27.8
12.52 Sofie Lundberg 86 Alvesta Sollentuna 11.6
12.54 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Sollentuna 11.6
12.84 Sara Olofsson 86 Brattås Uddevalla 1.6
12.87 Anna Nordgren 87 Bollnäs Västerås 5.8
12.90 Anna Bohgard 86 Tureberg Sollentuna 11.6
12.92 Frida Olsson 87 Katrineholm Visby 16.9
12.93 Hilda Palo 86 Haparanda SKT Luleå 27.8
12.94 Pia Ankarling 86 IF Göta Sävedalen 3.6

Höjd

1.65 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Helsingborg 9.7
1.65 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Hässleholm 29.7
1.62 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Sollentuna 26.8
1.60 Emma Björkman 86 IF Göta Karlskoga 4.6
1.60 Andrea Åhlin 86 Strömstad Tanumshede 5.7
1.59 Majken Lidén 86 IF Göta Göteborg 2.7
1.58 Rebecka Leidstedt 87 Lerum Angered 27.8
1.56 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Sollentuna 26.8
1.56 Zina Celhasic 87 Viking Karlstad 2.9
1.56 Daniella Eriksson 87 Enköping Eskilstuna 10.9
1.56 Camilla Kramar 86 Huddinge Huddinge 24.9
1.55 Ronja Nelson 87 Hovslätt Jönköping 14.5
1.55 Camilla Kerrén 86 Lund Eslöv 14.5
1.55 Isabell Petersson 86 Färjestaden Växjö 16.6
1.55 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Halmstad 16.7
1.55 Josefine Magnusson 87 Falköping Bollebygd 24.9
1.53 Anna Wikström 87 Tumba Eskilstuna 10.9
1.53 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Eskilstuna 10.9
1.53 Sofie Johansson 87 Wärnamo Kalmar 30.9
1.52 Cajsa Hedlund 86 Bore Göteborg 2.7
1.52 Lina Kristoffersson 86 Nordanstig Hudiksvall 19.8
1.52 Hanna Haglund 86 Frösön Hudiksvall 19.8
1.52 Petra Axenram 87 Lund Lund 26.8
1.52 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Sollentuna 26.8
1.52 Maria Ullberg 86 Hammarby Sollentuna 26.8
1.52 Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden Visby 26.8
1.52 Anna Alexsson 87 Kyrkhult Olofström 27.8

Stav

3.20 Christina Garametsos 86 Malmö Halmstad 15.7
2.91 Maria Ullberg 86 Danderyd Athl Eskilstuna 9.9
2.90 Sophie Larup 86 Malmö Lund 26.8
2.70 Emma Gustavsson 86 Kvarnsveden Eskilstuna 9.9
2.61 Louise Lundin 87 Göteborgs KIK Lerum 24.9
2.56 Jessika Gustavsson 87 Gefle Boden 3.9
2.40 Chris Danielsson 86 Kalmar Kalmar 28.7
2.40 Jessica Qwarnström 86 Kvarnsveden Eskilstuna 9.9
2.35 Sanna Hagelin 87 Ullevi Göteborg 1.7
2.35 Pia Ankarling 86 IF Göta Göteborg 1.7
2.33 Camilla Silander 86 Danderyd Athl Huddinge 28.5
2.30 Agnes Forsberg 86 Kalmar Karlskrona 5.8
2.30 Åsa Wilén 86 Kville Stenungsund 2.9
2.30 Ellinor Ahlin 86 Nordanstig Boden 3.9
2.24 Ellen Söderhult 86 Hammarby Stockholm 12.9
2.20 Yordel Abraham 86 Ullevi Göteborg 1.7
2.20 Anna Björkman 86 Frösön Krokom 27.8
2.20 Siri Fagerlund 86 Orient Malmö 27.8
2.10 Jenny Karlsson 87 Växjö Växjö 28.5
2.10 Anna Jonsson 86 Vännäs Gävle 23.7
2.10 Emma Svensson 86 Trelleborg Malmö 27.8
2.10 Elin Sundberg 87 Luleå Luleå 27.8
2.10 Tina Jonsson 86 IF Göta Eskilstuna 9.9

Längd (hoppzon)

5.47 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Klippan 11.6
5.46 Camilla Olsson 86 Ystad Göteborg 1.7
5.46 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Huddinge 24.9
5.40 Lisa Rönnkvist 86 Skellefteå Umeå 9.9
5.37 Sofia Rahdevi 87 Finish Stenungsund 2.9
5.32 Emma Björkman 86 IF Göta Sollentuna 11.6
5.32 Maja Westin 86 Skade Gävle 25.6
5.32 Evelina Lunner 86 Västerås Göteborg 1.7
5.32 Malin Cronhamn 86 Finish Stenungsund 2.9
5.30 Sara Persson 87 Wärnamo Växjö 16.6
5.28 Emma Hansson 86 Heleneholm Lund 26.8
5.26 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Umeå 9.9
5.22 Siri Fagerlund 86 Orient Uddevalla 1.6
5.19 Josefina Hallström 86 Skade Gävle 25.6
5.18 Helena Kristiansson 87 Lund Hässleholm 29.7
5.17 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Stenungsund 2.9
5.16 Sharon Aman 86 Tiwaz Norrköping 26.8
5.15 Helena Eriksson 87 Österhaninge Huddinge 24.9
5.14 Linda Berntsson 87 Varberg Stenungsund 2.9
5.11 Frida Blomqvist 87 Hökensås Mariestad 20.8
  okänd vind    
5.32 Rahi Musah 86 Västerås Västerås 5.8
5.22 Josefina Hallström 86 Skade Järvsö 26/27.8
5.22 Elin Lundqvist 86 IF Göta Karlstad 2.9
5.21 Camilla Kramar 86 Huddinge Eskilstuna 9.9
5.20 Sharon Aman 86 Tiwaz Västerås 5.8
5.15 Rahi Musah 86 Västerås Eskilstuna 9.9
5.14 Elin Andersson 86 Kungsängen Eskilstuna 9.9
5.12 Rahi Musah 86 Västerås Västerås 16.9
  medvind    
5.38 Camilla Kerrén 86 Lund Stenungsund 2.9
5.37 Maja Westin 86 Skade Gävle 30.5
5.37 Siri Fagerlund 86 Orient Sävedalen 3.6
5.36 Emma Björkman 86 IF Göta Sollentuna 11.6
5.33 Emma Wiberg 86 IFK Umeå Skellefteå 19.8
5.29 Emma Hansson 86 Heleneholm Lund 26.8
5.22 Josefina Hallström 86 Skade Gävle 25.6
5.20 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Landskrona 16.9
5.13 Malin Karlsson 86 Simrishamn Karlskrona 5.8
5.12 Frida Blomqvist 87 Hökensås Mariestad 20.8

Tresteg (hoppzon)

11.32 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Helsingborg 7.7
11.02 Camilla Olsson 86 Ystad Göteborg 30.6
10.87 Sharon Aman 86 Tiwaz Västerås 4.8
10.87 Siri Fagerlund 86 Orient Stenungsund 3.9
10.85 Maja Westin 86 Skade Hofors 9.9
10.84 Camilla Kramar 86 Huddinge Eskilstuna 10.9
10.67 Annika Andersson 86 Hammarby Göteborg 30.6
10.66 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Sollentuna 27.8
10.62 Ida Niia 86 Nedre Soppero Västerås 4.8
10.54§ Sara Strömberg 86 Heleneholm Linköping 27.5
10.53§ Rahi Musah 86 Västerås Huddinge 27.5
10.52 Mari Erlandsson 86 Växjö Växjö 16.5
10.50 Josefina Hallström 86 Skade Hofors 9.9
10.47 Louise Alfbecker 86 Göteborgs KIK Sävedalen 24.8
10.43 Sofia Rahdevi 87 Finish Halmstad 16.7
10.42 Sanna Kristiansson 86 Orient Uddevalla 17.6
10.42 Elisabeth Ottosson 86 Kronan Halmstad 16.7
10.41 Malin Hamrén 86 Bollnäs Bollnäs 12.8
10.40 Helena Kristiansson 87 Lund Hässleholm 30.7
10.39 Anna Jonsson 86 Vännäs Boden 2.9
  okänd vind    
10.75 Maja Westin 86 Skade Järvsö 26/27.8
10.57 Sofie Oskarsson 87 Viking Eskilstuna 10.9
10.44 Josefine Danielsson 87 Filipstad Eskilstuna 10.9
  medvind    
10.98 Ida Niia 86 Nedre Soppero Västerås 4.8
10.70 Rahi Musah 86 Västerås Eskilstuna 10.9
10.69§ Camilla Kramar 86 Huddinge Huddinge 27.5
10.57§ Sara Strömberg 86 Heleneholm Linköping 27.5

Kula (3.0 kg)

13.74 Carolina Hjelt 86 Huddinge Kil 5.8
12.30 Pia Ankarling 86 IF Göta Kil 5.8
12.06 Emma Sjöblom 86 Gäddede Östersund 17.6
11.98 Malin Renman 86 Östersund Östersund 28.9
11.97 Lina Törnqvist 86 Motala Norrköping 17.6
11.52 Anna Wikström 87 Tumba Stockholm 12.9
11.49 Annica Beckman 86 Sävedalen Norrköping 27.8
11.45 Hanna Ahlin 86 Enköping Enköping 9.7
11.24 Johanna Wikström 87 Huddinge Sollentuna 26.8
11.17 Emma Frick 86 Båstad Klippan 11.6
11.16 Eline Fahlström 86 Fjugesta Kil 5.8
11.06 Emilia Franksson 86 Skruv Växjö 16.5
11.02 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Huddinge 24.9
10.91 Jenny Olsson 87 Eslöv Landskrona 16.9
10.89 Maria Carlsén 86 Tranås Jönköping 13.5
10.67 Malin Zeidlitz 86 Valbo Sandviken 10.9
10.66 Sandra Höjer 86 Fjugesta Eskilstuna 10.9
10.58 Angelica Henriksson 86 Hagen Lidköping 5.8
10.56 Veronica Lundgren 86 Ånge Östersund 30.6
10.53 Lisa Holmqvist 86 Eksjö Södra Jönköping 14.5

Diskus (0.6 kg)

44.42 Carolina Hjelt 86 Huddinge Kil 5.8
42.02 Anna Jonsson 86 Vännäs Skellefteå 20.8
41.26 Malin Renman 86 Östersund Östersund 12.9
38.93 Annica Beckman 86 Sävedalen Sävedalen 3.6
38.78 Maria Jansson 86 Götlunda Halmstad 16.7
38.31 Pia Ankarling 86 IF Göta Eskilstuna 9.9
37.68 Suzanne Eneros 86 Kalmar Värnamo 17.9
37.49 Josefine Andersson 86 Båstad Halmstad 16.7
35.42 Gullan Andersson 87 Arvika Eskilstuna 9.9
35.08 Sandra Höjer 86 Fjugesta Kil 5.8
34.24 Frida Karlsson 87 Växjö Värnamo 17.9
34.23 Johanna Wikström 87 Huddinge Kalmar 30.9
34.15 Maria Lindberg 86 Djurmo-Sifferbo Eskilstuna 9.9
33.75 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Kalmar 30.9
33.40 Jenny Ahlin 86 Enköping Enköping 18.5
33.34 Eline Fahlström 86 Fjugesta Katrineholm 12.6
32.80 Anna Carlsson 87 Sävedalen Mölndal 18.9
32.79 Jenny Larsson 86 Filipstad Kristinehamn 13.8
32.72 Lisa Kankaanpää 86 Fjugesta Eskilstuna 9.9
32.17 Emilia Franksson 86 Skruv Växjö 16.5
31.76 Jill Persson 87 Bore Torsby 20.5

Slägga (3.0 kg)

38.68 Malin Palm 87 Malmö Trelleborg 30.9
38.11 Jill Persson 87 Bore Torsby 23.9
38.00 Michaela Johansson 86 Arvika Torsby 23.9
37.52 Jenny Larsson 86 Filipstad Torsby 23.9
36.67 Elin Forslund 87 Kovland Boden 2.9
36.53 Carolina Hjelt 86 Huddinge Sollentuna 27.8
36.06 Veronica Lundgren 86 Ånge Västerås 5.8
35.11 Rebecka Granfeldt 87 Filipstad Torsby 23.9
35.02 Mathilda Persson 86 Halmstad Ängelholm 5/6.8
34.93 Malin Renman 86 Östersund Boden 2.9
33.87 Emma Ståhlberg 86 Kilafors Järvsö 26/27.8
32.69 Karin Åhling 86 Filipstad Torsby 23.9
32.66 Suzanne Eneros 86 Kalmar Kalmar 30.9
32.19 Desirée Festin 86 Hackås Krokom 5/6.8
32.13 Annika Hjelm 86 Huddinge Kalmar 30.9
31.70 Pia Ankarling 86 IF Göta Torsby 23.9
30.57 Hanna Ahlin 86 Enköping Västerås 5.8
30.37 Viktoria Oscarsson 87 Herrljunga Stenungsund 10.5
30.01 Erika Markberg 87 Bore Torsby 12.5
29.59 Maria Lindberg 86 Djurmo-Sifferbo Järvsö 26/27.8

Spjut (400 g)

38.84 Anna Carlsson 87 Sävedalen Stenungsund 2.9
38.33 Veronica Lundgren 86 Ånge Järvsö 26/27.8
37.71 Tina Jonsson 86 IF Göta Karlstad 16.5
37.23 Malin Renman 86 Östersund Krokom 20.6
37.20 Frida Linnér 86 Sollefteå Boden 3.9
36.98 Jill Persson 87 Bore Karlstad 2.9
36.17 Emma Gunnarsson 87 Westmannia Karlstad 2.9
34.37 Anna Svensson 86 Sävedalen Göteborg 1.7
34.10 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Eskilstuna 9.9
33.97 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Sollentuna 27.8
33.80 Sara Sjödin 86 Brännan Boden 3.9
33.39 Lina Törnqvist 86 Motala Norrköping 27.8
33.31 Maria Lindberg 86 Djurmo-Sifferbo Järvsö 26/27.8
32.77 Michaela Johansson 86 Arvika Arvika 23.7
32.58 Johanna Wikström 87 Huddinge Gävle 23.7
32.31 Annika Pipkorn 86 Sävedalen Kalmar 30.9
32.03 Annica Beckman 86 Sävedalen Mölndal 18.9
32.02 Anna Jonsson 86 Vännäs Luleå 1.6
31.60 Isabelle Karlesand 86 Färjestaden Kalmar 30.9
31.55 Eline Fahlström 86 Fjugesta Garphyttan 27.8

Sexkamp

4.213 Mikaela Westerfalk 86 Huddinge Huddinge 6.8
4.160m Lina Törnqvist 86 Motala Norrköping 17.6
3.888 Johanna Ahlm 87 Sävedalen Sävedalen 16.9
3.739 Rozafa Krasniqi 86 Hammarby Visby 17.9
3.465 Fanny Hagström 87 Hanviken Huddinge 6.8
3.443 Caroline Nilsson 87 Granan Stenungsund 20.8
3.417 Camilla Kramar 86 Huddinge Huddinge 6.8
3.412 Johanna Wikström 87 Huddinge Visby 17.9
3.411 Frida Olsson 87 Katrineholm Visby 17.9
3.379 Sanna Hagelin 87 Ullevi Sävedalen 16.9
3.373 Isabell Petersson 86 Färjestaden Kalmar 30.7
3.322 Annica Beckman 86 Sävedalen Sävedalen 16.9
3.291 Anna Carlsson 87 Sävedalen Lerum 21.5
3.259 Anna Wikström 87 Tumba Visby 17.9
3.245 Tina Samuelsson 86 Mölndal Sävedalen 16.9
3.235 Rebecka Leidstedt 87 Lerum Lerum 21.5
3.159 Emelie Arvidsson 87 Hammarby Visby 17.9
3.147 Isabelle Eriksson 86 Nyköping Visby 17.9
3.145 Jenny Olsson 87 Eslöv Lerum 21.5
3.029 Sharon Abraham 86 Ullevi Sävedalen 16.9

 

 


 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 00

Kvinnor ute 00

P18 ute 00

F18 ute 00

P16 ute 00

F16 ute 00

P14 ute 00

F14 ute 00

>