Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


F16 UTE 2000



100 m

12.01 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Halmstad 16.7
12.20 Mfon Etim 85 Angered Stockholm 17.9
12.32 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 26.8
12.36 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Söderhamn 29.7
12.37 Linn Malmo 84 Gefle Sollentuna 10.6
12.48 Jennie Nilsson 84 Vingarna Stockholm 15.9
12.48 Jessica Samuelsson 85 Boo Stockholm 17.9
12.49 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Hässleholm 29.7
12.54 Frida Claesson 84 Alingsås Eskilstuna 11.8
12.57 Emma Salomonsson 84 Mölndal Malmö 26.8
12.60 Jannice Sundqvist 85 Brännan Härnösand 1.7
12.60 Malin Nordqvist 84 Hässelby Malmö 26.8
12.65 Nanna Sacko-Nilsen 84 Göteborgs KIK Stockholm 15.9
12.69 Therese Gustafsson 85 Kil Kil 5.8
12.70 Emma Green 84 Ullevi Göteborg 28.5
12.75 Moa Larsson 85 Orient Helsingborg 8.7
12.76 Emma Magnusson 85 Växjö Halmstad 16.7
12.76 Annika Andersson 85 Trelleborg Stockholm 17.9
12.78 Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Växjö 28.5
12.78 Frida Mikaelsson 84 Södertälje IF Stockholm 23.9
  medvind    
12.43 Jessica Samuelsson 85 Boo Enskede 9.9
12.47 Emma Green 48 Ullevi Göteborg 28.5
12.54 Nanna Sacko-Nilsen 84 Göteborgs KIK Linköping 27.5
12.54 Linda Olsson 85 Kalmar Karlskrona 5.8
12.58 Jannice Sundqvist 85 Brännan Västerås 6.8
12.64 Annika Andersson 85 Trelleborg Klippan 11.6
12.67 Ida Gillerfors 85 Gotland Eskilstuna 28.5
12.67 Emma Magnusson 85 Växjö Växjö 28.5
12.69 Moa Larsson 85 Orient Sävedalen 3.6
12.71 Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Växjö 28.5
12.74 Maja Söderholm 85 Östersund Västerås 6.8

200 m

25.04 Mfon Etim 85 Angered Eskilstuna 11.8
25.17 Tove Åkerblom 85 Malmö Eskilstuna 12.8
25.29 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Eskilstuna 13.8
25.33 Jessica Samuelsson 85 Boo Stockholm 16.9
25.53 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Hässleholm 30.7
25.55 Frida Claesson 84 Alingsås Uddevalla 23.7
25.56 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Stockholm 16.9
25.68 Linn Malmo 84 Gefle Gävle 4.7
25.71 Jessica Rydin 85 Tingberg Geithus, NOR 15.7
25.73 Jennie Nilsson 84 Vingarna Umeå 27.5
25.77 Linda Spetz 84 Södertälje IF Västerås 5.8
25.81 Jannice Sundqvist 85 Brännan Stockholm 16.9
25.83 Emma Magnusson 85 Växjö Växjö 20.6
26.01 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Klippan 11.6
26.04 Emma Salomonsson 84 Mölndal Uddevalla 23.7
26.17 Therese Gustafsson 85 Kil Arvika 23.7
26.18 Anna Wiklund 84 Brännan Västerås 5.8
26.23 Annika Andersson 85 Trelleborg Stockholm 16.9
26.26 Emma Green 84 Ullevi Göteborg 2.7
26.29 Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Gdansk, POL 1.7
  okänd vind    
25.57 Therese Gustafsson 85 Kil Karlstad 2.9
  medvind    
25.56 Jennie Nilsson 84 Vingarna Örnsköldsvik 6.8
26.21 Karolin Thunman 84 Täby Sollentuna 10.6
26.19 Ida Gillerfors 85 Gotland Eskilstuna 28.5
26.28 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Västerås 5.8

300 m

40.67 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Göteborg 2.7
41.00 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Göteborg 2.7
41.01 Linda Spetz 84 Södertälje IF Eskilstuna 12.8
41.13 Therese Gustafsson 85 Kil Norrköping 26.8
42.06 Emma Saolmonsson 84 Mölndal Göteborg 2.7
42.17 Elin Ericsson 84 Sundsvall Eskilstuna 12.8
42.23 Jenny Olsson 85 Glanshammar Garphyttan 26.8
42.38 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Frederiksberg, DEN 25.6
42.43 Maja Söderholm 85 Östersund Halmstad 16.7
42.57 Karolin Thunman 84 Täby Eskilstuna 12.8
42.61 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Norrköping 26.8
42.63 Jennie Nilsson 84 Vingarna Härnösand 2.7
42.69 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 2.7
42.69 Sara Mosseby 84 Kristinehamn Eskilstuna 11.8
42.69 Malin Marmbrandt 85 Enköping Uppsala 2.9
42.72 Mikaela Gahnberg 84 Tureberg Göteborg 2.7
43.04 Hanna Holmer 85 Råby-Rekarne Göteborg 2.7
43.33 Linda Olsson 85 Kalmar Simrishamn 19.8
43.33 Marie Brorell 85 Hässelby Enskede 19.9
43.34 Cecilia Carlsson 84 Katrineholm Halmstad 16.7

800 m

2:13.06 Pernilla Nyström 85 Hälle Göteborg 2.7
2:13.09 Magdalena Ottersten 85 Hälle Uddevalla 23.7
2:13.50 Hanna Ahlin 84 Gefle Leppävaara, FIN 2.9
2:14.06 Ann Johansson 85 Söderhamn Stockholm 16.9
2:14.49 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Stockholm 16.9
2:14.60 Charlotta Ottersten 85 Hälle Eskilstuna 12.8
2:14.63 Jenny Olsson 85 Glanshammar Stockholm 16.9
2:15.13 Sofie Eklund 84 Tumba Göteborg 2.7
2:15.20 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Eskilstuna 12.8
2:17.71 Charlotte Karlsson 84 Tumba Eskilstuna 12.8
2:18.86 Hanna Holst 85 Växjö Eskilstuna 11.8
2:18.90 Malin Andersson 85 Glanshammar Eskilstuna 11.8
2:19.30 Lisa Nauclér 84 Järvsö Stockholm 17.9
2:19.50 Ida Nilsson 84 Sundsvall Eskilstuna 12.8
2:20.12 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Malmö 9.9
2:20.23 Kristine Mäkelä 84 Ymer Lerum 22.6
2:20.25 Amanda Sanchez 84 IF Göta Eskilstuna 11.8
2:20.27 Anna Ohlsson 84 Eslöv Eskilstuna 11.8
2:21.25 Maria Gräfnings 85 Falun Eskilstuna 11.8
2:21.98 Linn Modin 84 Färjestaden Kalmar 30.9

2000 m

6:23.47 Pernilla Nyström 85 Hälle Göteborg 30.6
6:27.81 Magdalena Ottersten 85 Hälle Eskilstuna 13.8
6:28.77 Charlotta Ottersten 85 Hälle Eskilstuna 13.8
6:29.26 Ann Johansson 85 Söderhamn Göteborg 30.6
6:33.97 Ida Nilsson 84 Sudnsvall Eskilstuna 13.8
6:36.08 Kim Blomkvist 84 Ärla Eskilstuna 13.8
6:43.30 Sofie Eklund 84 Tumba Eskilstuna 13.8
6:43.34 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Eskilstuna 13.8
6:48.32 Hanna Holst 85 Växjö Stockholm 17.9
6:51.17 Hanna Ahlin 84 Gefle Malmö 26.8
6:52.60 Mikaela Edlund 85 Rånäs Eskilstuna 13.8
6:53.18 Camilla Nyström 85 Högbo GIF Eskilstuna 13.8
6:53.88 Maria Gräfnings 85 Falun Eskilstuna 13.8
6:55.17 Charlotte Karlsson 84 Tumba Eskilstuna 13.8
6:59.16 Jenny Eigert 85 KA2 Stockholm 17.9
6:59.66 Malin Andersson 85 Glanshammar Enköping 29.7
7:00.82 Sofia Byhlinder 84 Mora Eskilstuna 13.8
7:01.75 Sara Ivarsson 84 Tingberg Göteborg 30.6
7:02.46 Maria Bernkull 84 Malmö Eskilstuna 13.8
7.07.79 Emelie Lingvall 85 Gefle Gävle 21.7

100 m häck (76.2 cm)

14.20 Jennie Nilsson 84 Vingarna Eskilstuna 13.8
14.34 Ulrika Nilsson 84 Orient Göteborg 2.7
14.50 Sofia Klüft 85 Växjö Malmö 8.9
14.52 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Stockholm 16.9
14.56 Therese Gustafsson 85 Kil Eskilstuna 11.8
14.84 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Stockholm 15.9
14.91 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Malmö 9.9
14.92 Malin Marmbrandt 85 Enköping Stockholm 15.9
15.00 Tove Åkerblom 85 Malmö Stockholm 15.9
15.17 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Sollentuna 11.6
15.25 Jessica Rydin 85 Tingberg Göteborg 2.7
15.49 Frida Strandberg 85 Tureberg Eskilstuna 11.8
15.55 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Stockholm 16.9
15.63 Michaela Blomgren 84 Hässelby Stockholm 8.8
15.65 Jenny Gunnarsson 85 Finsih Eskilstuna 11.8
15.71 Linn Modin 84 Färjestaden Lerum 20.5
15.73 Kim Andersson 84 Sundsvall Eskilstuna 13.8
15.73 Ida Persson 85 Ystad Malmö 8.9
15.79 Lisa Jansson 85 Västerås Västerås 4.8
15.81 Jenny Baatz 85 Angered Stockholm 15.9

300 m häck (76.2 cm)

43.59 Therese Gustafsson 85 Kil Eskilstuna 13.8
43.68 Jennie Nilsson 84 Vingarna Eskilstuna 12.8
44.20 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Stockholm 17.9
44.67 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 26.8
44.97 Nuulu Ndiwabene 84 Hofors Eskilstuna 12.8
44.99 Malin Marmbrandt 85 Enköping Stockholm 17.9
45.26 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 12.8
45.51 Ulrika Nilsson 84 Orient Helsingborg 8.7
45.93 Emma Magnusson 85 Växjö Malmö 26.8
46.16 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 4.6
46.24 Charlotte Fougberg 85 Göteborgs KIK Stockholm 16.9
46.36 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Eskilstuna 12.8
46.42 Marie Brorell 85 Hässelby Malmö 26.8
46.54 Johanna Danielsson 84 Filipstad Eskilstuna 11.8
46.76 Linn Modin 84 Färjestaden Eskilstuna 11.8
47.01 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Göteborg 30.6
47.26 Joni Winter 84 Sundsvall Stockholm 17.9
47.42 Linda Aguzey 85 Sundsvall Stockholm 17.9
47.45 Frida Sundell 85 Hammerdal Brekstad, NOR 9.7
47.62 Emma Salomonsson 84 Mölndal Malmö 26.8

Höjd

1.73 Emma Green 84 Ullevi Stockholm 16.9
1.71 Madelen Olsson 85 IF Göta Eskilstuna 13.8
1.71 Anna Nordström 84 Kalmar Stockholm 16.9
1.69 Jessica Rydin 85 Tingberg Helsingborg 8.7
1.69 Jenny Gunnarsson 85 Finish Eskilstuna 13.8
1.65 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Klippan 11.6
1.65 Sofia Klüft 85 Växjö Geithus, NOR 15.7
1.65 Elin Hansson 85 Kristianstad Stockholm 17.9
1.64 Johanna Höglund 84 Upsala Eskilstuna 11.8
1.62 Lina Skoglund 85 Tureberg Göteborg 2.7
1.62 Karin Rydh 85 Malmö Malmö 8.9
1.61 Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK Alingsås 26.8
1.60 Therese Lundqvist 85 Strand Hudiksvall 28.5
1.60 Lisa Jansson 84 Västerås Garphyttan 17.6
1.60 Ida Persson 85 Ystad Simrishamn 3.8
1.60 Frida Brolin 85 Ärla Visby 26.8
1.59 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 9.9
1.58 Anna Franksson 85 Skruv Skruv 21.5
1.58 Kristina R Svensson 84 Pallas Vellinge 3.6
1.58 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Skellefteå 20.8
1.58 Camilla Westerlund 85 Huddinge Enskede 10.9
  skoltävling    
1.58 Marlene Lindström 85 Ununge Norrtälje 20.9

Stav

3.34 Ida Glemne 84 Växjö Stcokholm 15.9
3.33 Jenny Östlund 84 Hässelby Västerås 5.8
3.20 Desirée Dahlgren 84 Malmö Staffanstorp 18.6
3.20 Sara Josefsson 84 Kville Halmstad 15.7
3.10 Tracey Andersson 84 Trelleborg Vellinge 27.5
3.02 Katja Gustavsson 84 Skellefteå Umeå 10.6
3.00 Caroline Fougman 84 Gefle Härnösand 1.7
2.75 Anna Lundholm 84 Trångsviken Krokom 27.8
2.73 Jessika Andersson 84 Gefle Gävle 20.6
2.72 Maria Lundström 84 Hässelby Sollentuna 10.6
2.70 Caroline Ivarsson 85 Simrishamn Karlshamn 18.6
2.70 Madelen Nylander 84 Örbyhus Enköping 29.7
2.65 Anna Melkersson 84 Växjö Karlskrona 4.8
2.64 Sofia Klüft 85 Växjö Eskilstuna 13.8
2.60 Marie Liljegren 84 Gotland Visby 26.8
2.50 Linda Rundahl 84 Orient Uddevalla 17.6
2.50 Linda Aguzey 85 Sundsvall Sundsvall 30.8
2.45 Ewa Warnqvist 85 KA2 Karlskrona 6.9
2.40 Camilla Feretti 84 Ärla Enköping 29.7
2.37 Cecilia Forsgren Tjalve Norrköping 28.7

Längd

5.81 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Göteborg 30.6
5.81 Jessica Rydin 85 Tingberg Stockholm 15.9
5.72 Sofia Klüft 85 Växjö Helsingborg 27.5
5.69 Therese Gustafsson 85 Kil Enköping 29.7
5.64 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Stockholm 17.9
5.64 Jennie Nilsson 84 Vingarna Stockholm 17.9
5.63 Madelen Nylander 84 Örbyhus Gävle 25.6
5.54 Malin Marmbrandt 85 Enköping Enköping 9.7
5.54 Ulrika Nilsson 84 Orient Lerum 6.8
5.54 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Stockholm 15.9
5.44 Mikaela Gahnberg 84 Tureberg Stockholm 17.9
5.35 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Garphyttan 18.6
5.33 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Lerum 21.5
5.32 Pernilla Tornemark 85 Kristianstad Göteborg 30.6
5.30 Ida Persson 85 Ystad Lerum 21.5
5.29 Linda Rundahl 84 Orient Linköping 27.5
5.25 Sofie Sandberg 85 Lekeryd-Svarttorp Stockholm 15.9
5.24 Klara Grahnström 84 Växjö Växjö 28.5
5.24 Elin Persson 85 Ystad Simrishamn 3.8
5.24 Moa Larsson 85 Orient Eskilstuna 12.8
5.24 Anna Nordström 84 Kalmar Eskilstuna 13.8
  okänd vind    
5.27 Anna Lundholm 84 Trångsviken Krokom 25.5
  medvind    
5.84 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Simrishamn 19.8
5.71 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Stockholm 17.9
5.55 Malin Marmbrandt 85 Enköping Uppsala 2.7
5.55 Ulrika Nilsson 84 Orient Eskilstuna 13.8
5.49 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 28.5
5.41 Anna Lundholm 84 Trångsviken Brekstad, NOR 8.7
5.38 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Lerum 22.6
5.38 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Västerås 6.8
5.37 Ida Persson 85 Ystad Klippan 11.6
5.25 Moa Larsson 85 Orient Sävedalen 4.6

Tresteg

12.09 Therese Gustafsson 85 Kil Helsingborg 7.7
12.06 Madelen Nylander 84 Örbyhus Uppsala 2.7
12.03 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.8
12.01 Sofia Klüft 85 Växjö Stockholm 16.9
12.00 Mfon Etim 85 Angered Eskilstuna 11.8
11.97 Daniela Lincoln-Saavedra 84 Malmö Helsingborg 7.7
11.71 Ulrika Nilsson 84 Orient Stockholm 15.9
11.65 Ida Glemne 84 Växjö Helsingborg 7.7
11.53 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Stockholm 16.9
11.51 Linda Aguzey 85 Sundsvall Sollentuna 11.6
11.45 Anna Lundholm 84 Trångsviken Eskilstuna 11.8
11.42 Susanne Pettersson 85 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.8
11.37 Amy Quinones 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.8
11.28 Malin Marmbrandt 85 Enköping Stockholm 16.9
11.26 Marie Barenfeld 85 Glanshammar Enköping 29.7
11.23 Anna Otterstedt 85 Ullevi Stockholm 16.9
11.18 Klara Grahnström 84 Växjö Växjö 28.5
11.15 Linn Malmo 84 Gefle Malmö 26.8
11.14 Hanna Thedros 84 Göteborgs KIK Stockholm 15.9
11.14 Jenny Baatz 85 Angered Stockholm 16.9
  medvind    
12.35 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Eskilstuna 11.8
12.06 Sofia Klüft 85 Växjö Stockholm 16.9
11.45 Malin Marmbrandt 85 Enköping Stockholm 16.9
11.42 Anna Otterstedt 85 Ullevi Stockholm 16.9
11.30 Jenny Baatz 85 Angered Eskilstuna 11.8

Kula (3.0 kg)

13.93 Sara Wikström 84 Hässelby Stockholm 6.5
13.81 Mikaela Johansson 84 Ärla Stockholm 15.9
13.38 Therese Palm 84 Hovslätt Eskilstuna 11.8
12.97 Tracey Andersson 84 Trelleborg Helsingborg 9.7
12.88 Katrin Nordkvist 84 Heros Kvarnsveden 17.6
12.56 Marie Barenfeld 85 Glanshammar Stockholm 17.9
12.24 Emma Ekström 84 Boo Söderhamn 9.7
11.87 Kristina Helander 84 Kvarnsveden Stockholm 15.9
11.86 Madelen Nylander 84 Örbyhus Örbyhus 2.8
11.78 Ida Persson 85 Ystad Hässleholm 29.7
11.77 Betty Öhlén 85 Sundsvall Timrå 5.7
11.76 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Växjö 20.6
11.72 Jessica Rydin 85 Tingberg Geithus, NOR 15.7
11.72 Caroline Höglund 85 Mölndal Lerum 22.6
11.56 Kristin Åberg 85 Finish Vellinge 3.6
11.51 Elin Persson 85 Ystad Hässleholm 29.7
11.46 Lovisa Persson 84 Helsingborg Stockholm 15.9
11.45 Marlene Lindström 85 Ununge Uppsala 2.9
11.43 Tanja Olsson 85 Klippan Hässleholm 29.7
11.34 Emma Johannesson 84 Hovslätt Stockholm 15.9

Diskus (1.0 kg)

39.03 Sara Wikström 84 Hässelby Sollentuna 10.6
35.58 Kristina Helander 84 Kvarnsveden Stockholm 17.9
34.17 Lovisa Persson 84 Helsingborg Karlstad 11.9
33.95 Kristin Åberg 85 Finish Högby 21.6
33.88 Mikaela Johansson 84 Ärla Stockholm 17.9
33.80 Emma Johannesson 84 Hovslätt Simrishamn 19.8
33.78 Caroline Höglund 85 Mölndal Sävedalen 3.6
33.02 Erika Fahlström 84 Fjugesta Göteborg 2.7
32.80 Tracey Andersson 84 Trelleborg Vellinge 5.7
32.63 Marie Barenfeld 85 Glanshammar Garphyttan 26.8
32.53 Katrin Nordkvist 84 Heros Mora 1.7
31.81 Anna Torstensson 84 Hammerdal Stockholm 17.9
31.67 Maria Grahn 84 Vingarna Brekstad, NOR 8.7
31.46 Cine Igeland 85 Vännäs Vännäs 23.8
30.79 Kristin Holmqvist 84 Mariestad Kil 5.8
30.71 Jessika Larsson 85 Skellefteå Vännäs 23.8
30.25 Camilla Westerlund 85 Huddinge Eskilstuna 11.8
30.08 Cecilia Gustavsson 85 Stockholm 15.9
29.98 Anna Hansson 85 Motala Norrköping 27.8
29.70 Hanna Sundewall 84 Kalmar Eskilstuna 12.8

Slägga (3.0 kg)

50.48 Emma Johannesson 84 Hovslätt Simrishamn 19.8
48.13 Lovisa Persson 84 Helsingborg Simrishamn 19.8
46.40 Maria Grahn 84 Vingarna Umeå 14.6
45.24 Tracey Andersson 84 Trelleborg Trelleborg 16.5
44.84 Anna-Karin Larsson 84 Strand Hudiksvall 5.9
44.31 Camilla Westerlund 85 Huddinge Enskede 16.9
42.43 Ida Sjöström 85 Strand Ljusdal 8.8
40.86 Madelene Widequist 85 Västerås Västerås 29.8
40.76 Anna Torstensson 84 Hammerdal Krokom 5/6.8
40.62 Marie Nordh 84 IF Göta Enskede 16.9
40.53 Madeleine Frykholm 84 Bore Torsby 15.7
40.52 Jenny Skilberg 84 Huddinge Huddinge 15.5
40.48 Cine Igeland 85 Vännäs Gävle 21.7
39.72 Emma Holmlund 84 Sundsvall Eskilstuna 13.8
39.65 Helena Bombas-Holmström 84 Tureberg Enskede 16.9
39.21 Caroline Höglund 85 Mölndal Halmstad 15.7
38.85 Frida Brolin 85 Ärla Enskede 16.9
38.76 Kristina Helander 84 Kvarnsveden Enskede 16.9
38.41 Mikaela Johansson 84 Ärla Karlskrona 6.8
38.01 Hanna Lundqvist 85 Alvesta Alvesta 7.10

Spjut (600 g)

43.14 Emma Ekström 84 Boo Eskilstuna 3.6
43.13 Elinor Holgersson 84 Ystad Eskilstuna 13.8
41.47 Marlene Lindström 85 Ununge Stockholm 16.9
40.43 Jennie Hurkmans 84 Tureberg Enskede 9.9
39.79 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Geithus, NOR 16.7
38.99 Marie Barenfeld 85 Glanshammar Stockholm 16.9
38.42 Josephine Johansson 84 Arvika Arvika 23.7
38.27 Betty Öhlén 85 Sundsvall Stockholm 16.9
38.16 Madeleine Frykholm 84 Bore Stockholm 16.9
37.97 Alexandra Swärm 85 Motala Stockholm 16.9
35.61 Hanna Sundewall 84 Kalmar Kalmar 28.6
35.55 Mikaela Johansson 84 Ärla Karlskrona 4.8
35.50 Maria Andersson 84 Eslöv Halmstad 15.7
35.40 Anna Torstensson 84 Hammerdal Stockholm 16.9
34.96 Camilla Westerlund 85 Huddinge Stockholm 16.9
34.95 Linda Gustafsson 84 Angered Mölndal 12.9
32.92 Tanja Olsson 85 Klippan Stockholm 16.9
32.87 Johanna Djukanovic 85 Färjestaden Kalmar 28.6
32.61 Malin Rosenberg 84 Huddigne Enskede 9.9
32.40 Ida Glemne 84 Växjö Kalmar 30.7

Sjukamp

5.606 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Geithus, NOR 16.7
5.383 Sofia Klüft 85 Växjö Malmö 9.9
5.376 Jessica Rydin 85 Tingberg Geithus, NOR 16.7
5.174 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 10.9
4.946 Ida Persson 85 Ystad Malmö 9.9
4.933 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Malmö 9.9
4.836m Jennie Hurkmans 84 Tureberg Sollentuna 21.6
4.771 Linn Modin 84 Färjestaden Malmö 10.9
4.452 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Lerum 21.5
4.287 Ida Glemne 84 Växjö Kalmar 30.7
4.106 Sara Wikström 84 Hässelby Lerum 21.5
4.084 Elin Persson 85 Ystad Lerum 21.5
4.020 Moa Larsson 85 Orient Stenungsund 20.8
3.854 Emma Magnusson 85 Växjö Växjö 21.6
3.704 Karin Rydh 85 Malmö Malmö 9.9
3.557 Therese Olsson 85 Växjö Växjö 21.6
3.002 Hanna Holst 85 Växjö Växjö 21.6

 

 


 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 00

Kvinnor ute 00

P18 ute 00

F18 ute 00

P16 ute 00

F16 ute 00

P14 ute 00

F14 ute 00

>