Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Lördag 15 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


F18 UTE 2000

 

100 m

11.90 Carolina Klüft 83 Växjö Helsingborg 8.7
11.93 Emma Rienas 82 Filipstad Karlstad 23.8
12.24 Jessica Palm 82 IF Göta Karlstad 23.8
12.26 Petronella Dahlerus 83 Malmö Göteborg 1.7
12.31 Theresia Jonsson 82 Kalmar Västerås 11.8
12.36 Anna Berg 83 Ystad Västerås 11.8
12.42 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 1.7
12.43 Nadja Casadei 83 KA2 Stendal, GER 3.6
12.54 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Norrköping 26.7
12.54 Linda Wijkander 83 Klippan Västerås 11.8
12.58 Beatrice Hellgren 83 Örebro Helsingborg 8.7
12.60 Sofie Toftgård 82 Halmstad Vellinge 27.5
12.63 Erica Johansson 82 Ängelholm Helsingborg 8.7
12.63 Hanna Brännström 82 Luleå Skellefteå 19.8
12.67 Helene Johnsson 83 Halmstad Västerås 11.8
12.69 Hanna Ledin 83 Sundsvall Härnösand 1.7
12.74 Charlotte Nordh 82 IF Göta Arvika 22.7
12.74 Linda Svensson 83 Arvika Arvika 22.7
12.77 Stina Smibacker 83 Enköping Halmstad 16.7
12.81 Hanna Melin 83 Nora Västerås 11.8
  okänd vind    
12.41 Michelle Railsback 82 Omaha, NE 20.5
  medvind    
12.17 Petronella Dahlerus 83 Malmö Karlskrona 5.8
12.20 Theresia Jonsson 82 Kalmar Karlskrona 5.8
12.20 Jessica Palm 82 IF Göta Västerås 6.8
12.21 Yamu Jagne 83 Angered Sävedalen 3.6
12.47 Linda Wijkander 83 Klippan Klippan 11.6
12.48 Linda Svensson 83 Arvika Sävedalen 3.6
12.54 Erica Johansson 82 Ängelholm Eslöv 14.5
12.54 Beatrice Hellgren 83 Örebro Helsingborg 8.7
12.62 Marie Ekelund 83 Södra Sandby Eslöv 14.5
12.66 Lina Sandberg 83 Hovslätt Linköping 27.5
12.66 Charlotte Nordh 82 IF Göta Västerås 6.8
12.75 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Jönköping 7.6
12.76 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Västerås 6.8
12.77 Hanna Melin 83 Nora Västerås 6.8
12.80 Petronella Malmqvist 83 Tanum Sävedalen 3.6
  obekräftat    
12.10 Michelle Railsback 82 ?, NE  

200 m

24.47 Carolina Klüft 83 Växjö Geithus, NOR 15.7
24.71 Emma Rienas 82 Filipstad Halmstad 15.7
24.93 Theresia Jonsson 82 Kalmar Leppävaara, FIN 2.9
25.26 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Göteborg 2.7
25.31 Nadja Casadei 83 KA2 Geithus, NOR 15.7
25.37 Petronella Dahlerus 83 Malmö Göteborg 2.7
25.38 Jessica Palm 82 IF Göta Göteborg 26.7
25.63 Sofie Toftgård 82 Halmstad Halmstad 15.7
25.67 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Göteborg 2.7
25.73 Stina Smibacker 83 Enköping Halmstad 15.7
25.82 Helene Johnsson 83 Halmstad Västerås 13.8
25.83 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Hässleholm 30.7
25.84 Yamu Jagne 83 Angered Göteborg 2.7
26.03 Hanna Brännström 82 Luleå Skellefteå 20.8
26.06 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Halmstad 15.7
26.08 Beatrice Hellgren 83 Örebro Västerås 13.8
26.21 Annika Eriksson 82 Färjestaden Göteborg 2.7
26.24 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Eskilstuna 4.6
26.41 Linda Wallerman 83 Gefle Gävle 22.7
26.45 Lisa Norlin 83 Riviera Härnösand 2.7
26.45 Lisa Wiik 83 Västerås Västerås 13.8
  medvind    
24.53 Theresia Jonsson 82 Kalmar Eslöv 26.8
25.07 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Norrköping 27.8
26.18 Lisa Wiik 83 Västerås Sollentuna 10.6
26.34 Linn Göransson 83 Täby Enskede 8.6
26.39 Sofie Liljemark 83 Bore Sollentuna 10.6

400 m

55.33 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Stockholm 1.8
56.50 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Leppävaara, FIN 3.9
57.42 Hanna Bremler 83 Tyresö Oslo, NOR 25.6
57.43 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Västerås 12.8
57.64 Stina Smibacker 83 Enköping Västerås 12.8
58.82 Linn Göransson 83 Täby Sollentuna 11.6
59.04 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Sollentuna 11.6
59.18 Annika Eriksson 82 Färjestaden Helsingborg 9.7
59.42 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Vellinge 21.6
60.20 Martina Johansson 83 Malmö Hässleholm 29.7
60.29 Jennie Bogren 82 Upsala Stockholm 8.8
60.39 Linda Ruud 82 Hagunda Västerås 12.8
60.58 Elin Piel 83 Eksjö Södra Västerås 11.8
60.60 Theresisa Jonsson 82 Kalmar Jönköping 23.9
60.83 Anna-Marie Allander 83 Tyresö Abbotsford, CAN 22.7
60.88 Signe Carlsson 83 Skellefteå Skellefteå 19.8
60.98 Sofie Liljemark 83 Bore Stockholm 16.9
61.10 Elin Hartelius 82 Hälle Helsingborg 27.5
61.39 Elisabeth Elvingsson 83 KA2 Alingsås 27.8
61.46 Katarina Jacobsson 83 Vittsjö Vellinge 27.5
61.53 Sara Börjesson 82 Högbo GIF Stockholm 16.9

800 m

2:10.62 Hanna Bremler 83 Tyresö Leppävaara, FIN 2.9
2:11.77 Johanna Nilsson 83 Högby Göteborg 3.8
2:13.80 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Oslo, NOR 24.6
2:14.38 Carolina Klüft 83 Växjö Lerum 21.5
2:14.87 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 9.9
2:16.64 Martina Johansson 83 Malmö Helsingborg 8.7
2:16.9m Anna-Marie Allander 83 Tyresö Kelowna, CAN 1.7
2:18.49 Maria Lassus 82 Väsby Uppsala 2.7
2:18.73 Sofie Hallkvist 83 Ärla Västerås 13.8
2:19.10 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Stockholm 16.9
2:20.16 Signe Carlsson 83 Skellefteå Västerås 13.8
2:20.24 Elin Hartelius 82 Hälle Göteborg 28.5
2:20.28 Petra Kjellson 82 Spårvägen Sollentuna 10.6
2:21.12 Emilie Erhardt 83 Tureberg Sollentuna 10.6
2:22.09 Karin Nilsson 82 Arvidsjaur Gävle 22.7
2:22.34 Sara Bernestål 83 Sävedalen Borås 20.5
2:22.74 Sara Kjellson 82 Spårvägen Västerås 4.8
2:24.26 Linda Ruud 82 Hagunda Gävle 22.7
2:24.68 Sofia Karlsson 82 Lund Helsingborg 8.7
2:24.99 Elin Karlsson 83 FK013 Linköping 20.6

1500 m

4:32.81 Johanna Nilsson 83 Högby Helsingborg 9.7
4:42.69 Hanna Bremler 83 Tyresö Enskede 8.9
4:46.74 Karin Nilsson 82 Arvidsjaur Gävle 23.7
4:51.53 Sofie Hallkvist 83 Ärla Västerås 11.8
4:51.70 Signe Carlsson 83 Skellefteå Stockholm 15.9
4:53.93 Sofia Karlsson 82 Lund Västerås 11.8
4:54.59 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Enskede 8.9
4:55.06 Katarina Björklund 83 Mora Västerås 11.8
4:57.81 Maria Lassus 82 Väsby Huddinge 28.5
4:59.83 Petra Kjellson 82 Spårvägen Stockholm 15.9
5:01.16 Therese Forsberg 82 Heby Stockholm 15.9
5:03.31 Anna Stenbäck 82 Norrköping Stockholm 15.9
5:04.1m Anna-Marie Allander 83 Tyresö New Westminster 11.7
5:04.3m Elin Karlsson 83 FK013 Linköping 19.6
5:04.37 Sara Kjellson 82 Spårvägen Stockholm 15.9
5:04.7m Martina Johansson 83 Malmö Malmö 17.8
5:05.84 Annika Hirsimäki 83 Söderhamn Bollnäs 30.5
5:09.68 Lisa Swidén 83 Tyresö Västerås 11.8
5:12.1m+ Anna Lampinen 83 Ärla Leppävaara, FIN 3.9
5:13.02 Linda Ruud 82 Hagunda Uppsala 2.7
5:14.30 Anna Andersson 82 Stockholm 15.9

3000 m

10:04.82 Johanna Nilsson 83 Högby Leppävaara, FIN 3.9
10.37:12 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Stockholm 17.9
10:43.33 Therese Forsberg 82 Heby Stockholm 17.9
10:55.42 Anna Lampinen 83 Ärla Leppävaara, FIN 3.9
11:03.11 Karin Nilsson 82 Arvidsjaur Luleå 27.8
11:05.02 Johanna Bjermkvist 83 Huddinge Stockholm 8.8
11:07.03 Anna Stenbäck 82 Norrköping Västerås 13.8
11:13.46 Katarina Björklund 83 Mora Västerås 13.8
11:20.45 Astrid Gillenius 82 Trollhättans IF Lerum 6.8
11:24.58 Caroline Österman 82 Kungsängen Västerås 13.8
11:26.80 Annika Hirsimäki 83 Söderhamn Söderhamn 21.5
11:30.31 Ella Ollonen 82 Edsbyn Bollnäs 18.7
11:35.32 Sofie Hallkvist 83 Ärla Södertälje 17.5
11:55.57 Pauline Hyttner 82 Fredrikshof Högby 12.7
12:00.40 Ulrika Fredriksson 83 Falköping Trollhättan 17.6

100 m häck (84.0 cm)

13.88 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg 2.7
14.55 Hanna Brännström 82 Luleå Västerås 12.8
14.81 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Göteborg 2.7
14.81 Nadja Casadei 83 KA2 Geithus, NOR 15.7
14.84 Linda Svensson 83 Arvika Västerås 12.8
14.93 Anna Seleznova 83 Huddinge Sollentuna 11.6
15.14 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Visby 26.8
15.26 Paula Preisner 83 Ullevi Stockholm 16.9
15.35 Stina Bohgard 82 Tureberg Sollentuna 11.6
15.38 Lisa Norlin 83 Riviera Helsingborg 9.7
15.96 Sophie Ohlsson 82 Gefle Helsingborg 9.7
16.05 Sofia Johansson 82 Hinden Växjö 28.5
16.17 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Västerås 4.8
16.17 Anna Mörstam 83 Växjö Stockholm 16.9
16.32 Elin Liljemark 83 Bore Stockholm 16.9
16.61 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Kalmar 28.7
16.65 Ellen Valgeborg 83 Enköping Enköping 9.7
16.83 Moa Bergsten 83 Hammarby Enskede 7.6
16.92 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Växjö 28.5
16.94 Åsa Ankarling 83 IF Göta Halmstad 16.7
  medvind    
15.48 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Linköping 27.5
15.70 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Enskede 10.9
15.78 Sophie Ohlsson 82 Gefle Gävle 25.6
16.22 Elin Liljemark 83 Bore Stockholm 16.9
16.42 Moa Bergsten 83 Hammarby Enskede 10.9
16.43 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Nässjö 12.6
16.68 Lina Sandberg 83 Hovslätt Linköping 27.5
16.76 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Linköping 27.5
16.84 Sara Göransson 83 Täby Huddinge 27.5
  obekräftat    
15.20 Michelle Railsback 82 ?, NE  

300 m häck (76.2 cm)

41.22 Carolina Klüft 83 Växjö Helsingborg 7.7
41.93 Nadja Casadei 83 KA2 Västerås 13.8
42.90 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Leppävaara, FIN 2.9
43.19 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Västerås 13.8
43.72 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Västerås 13.8
44.40 Amanda Nilsson 83 Skellefteå Västerås 5.8
44.64 Hanna Kensfors 82 Göteborgs KIK Västerås 13.8
44.86 Karin Jansson 82 Kil Västerås 12.8
44.88 Lisa Norlin 83 Riviera Västerås 12.8
45.02 Linn Göransson 83 Täby Enskede 11.5
45.63 Linda Wallerman 83 Gefle Gävle 23.7
46.13 Åsa Nilsson 83 Vännäs Stockholm 17.9
46.53 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Göteborg 30.6
46.72 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Stockholm 17.9
47.55 Lisa Helmersson 83 KA2 Stockholm 17.9
47.60 Sara Göransson 83 Täby Sollentuna 10.6
48.27 Corinne Schmitz 83 Hammarby Göteborg 30.6
48.30 Elin Pihl 83 Eksjö Södra Göteborg 30.6
48.88 Terese Söderlund 82 Stockholm 17.9
  obekräftat    
45.64 Michelle Railsback 82 ?, NE  

Höjd

1.85 Carolina Klüft 83 Växjö Bedford, GBR 11.6
1.77 Angelica Johansson 83 Hälle Karlstad 23.8
1.76 Stina Bohgard 82 Tureberg Sollentuna 10.6
1.72 Nadja Casadei 83 KA2 Karlskrona 6.8
1.72 Lisa Hannula 83 Gefle Västerås 13.8
1.68 Helena Redborg 83 Tureberg Sollentuna 26.8
1.68 Jenny Magnusson 83 Järvsö Stockholm 17.9
1.67 Sofie Lundström 83 Västerås Gävle 23.7
1.65 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Söderhamn 7.6
1.61 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Kalmar 28.7
1.61 Sofie Nilsson 82 Falun Göteborg 26.7
1.60 Linda Hagberg 83 Örebro Kil 5.8
1.60 Helen Persson 83 Sundsvall Västerås 13.8
1.60 Christina Franklin 82 Växjö Jönköping 23.9
1.58 Sophie Ohlsson 82 Gefle Östhammar 3.6
1.57 Anna Mörstam 83 Växjö Västerås 13.8
1.55 Kajsa Levin 83 Tranås Jönköping 13.5
1.55 Eva Schreil 83 Hässelby Hässelby 10.7
1.53 Kristina Karlström 83 Östersund Krokom 29.6
1.51 Hanna Melin 83 Nora Garphyttan 27.8

Stav

3.90 Maria Rendin 82 Malmö Göteborg 2.7
3.78 Charlotte Karlsson 82 Malmö Stockholm 16.9
3.50 Michelle Railsback 82 Omaha, NE 19.5
3.30 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Mölndal 11.7
3.28 Veronika Fridén 83 Mölndal Västerås 12.8
3.12 Fevrounia Stafilidou 82 Skruv Skruv 21.5
3.10 Therese Axelsson 83 Katrineholm Falun 30.5
3.10 Eline Lind 82 IF Göta Sävedalen 3.6
3.08 Sofie Lundström 83 Västerås Stockholm 16.9
3.00 Therese Anefors 83 Örgryte Lübeck, GER 12.6
2.92 Lisa Wälitalo 82 Umedalen Umeå 31.8
2.90 Karolina Syrén 82 Hovslätt Karlshamn 18.6
2.84 Anna-Maria Sjöhagen 83 Spårvägen Stockholm 12.9
2.60 Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm Linköping 27.5
2.50 Jennie Wiksten 82 Kovland Sundsvall 20.5
2.40 Märeth Jonsson 83 Strömsund Östersund 17.6
2.20 Sandra Elfast 83 Mölndal Sävedalen 3.6
2.20 Filiz Mahshid 82 IFK Göteborg Göteborg 30.6
2.20 Frida Syrén 83 Hovslätt Jönköping 9.9
2.10 Linda Hagberg 83 Örebro Garphyttan 26.8
2.00 Anna Engström 83 Frösön Krokom 25.5
2.00 Ulrika Hansson 82 Järvsö Ljusdal 4.7

Längd

6.23 Carolina Klüft 83 Växjö Geithus, NOR 16.7
5.86 Jessica Palm 82 IF Göta Uppsala 19.8
5.77 Anna Seleznova 83 Huddinge Norrköping 26.8
5.66 Anna Wiberger 82 Mölndal Göteborg 28.5
5.65 Nadja Casadei 83 KA2 Västerås 11.8
5.55 Hanna Brännström 82 Luleå Söderhamn 7.6
5.50 Kajsa Levin 83 Tranås Västerås 11.8
5.48 Petronella Malmqvist 83 Tanum Uddevalla 17.6
5.43 Linda Svensson 83 Arvika Stockholm 16.9
5.42 Anna Berg 83 Ystad Göteborg 1.7
5.41 Maria Eklund 82 Sundsvall Stockholm 16.9
5.33 Caroline Larsson 83 Norrköping Helsingborg 9.7
5.30 Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall Gävle 22.7
5.30 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Gävle 22.7
5.28 Yamu Jagne 83 Angered Uddevalla 22.7
5.27 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Skruv 21.5
5.24 Sara Isaksson 82 Helsingborg Staffanstorp 17.6
5.24 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Stockholm 16.9
5.23 Anna Mörstam 83 Växjö Nässjö 12.6
5.22 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Örnsköldsvik 5.8
  okänd vind    
5.35 Michelle Railsback 82 Omaha, NE 19.5
5.24 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Umeå 16.5
5.22 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Stockholm 4.7
  medvind    
6.14 Jessica Palm 82 IF Göta Uppsala 20.8
5.36 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Skruv 21.5
5.29 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Umeå 10.6
  obekräftat    
5.41 Michelle Railsback 82 ?, NE  

Tresteg

13.10 Anna Wiberger 82 Mölndal Västerås 12.8
12.45 Maria Eklund 82 Sundsvall Stockholm 17.9
12.31 Kajsa Levin 83 Tranås Stockholm 17.9
12.25 Maria Berggren 82 Ullevi Stockholm 17.9
11.86 Adiam Thedros 82 Göteborgs KIK Alingsås 27.8
11.86 Nadja Casadei 83 KA2 Växjö 29.8
11.71 Anja Ödman 82 Ullevi Västerås 12.8
11.67 Linda Svensson 83 Arvika Västerås 4.8
11.59 Christina Franklin 82 Växjö Helsingborg 27.5
11.55 Caroline Larsson 83 Norrköping Helsingborg 8.7
11.51 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Sundsvall 21.5
11.24 Sofia Johansson 82 Hinden Nässjö 1.6
11.20 Emma Gustavsson 83 Växjö Halmstad 16.7
11.20 Doreen Nagawa 82 Ullevi Uddevalla 23.7
11.10 Moa Bergsten 83 Hammarby Västerås 4.8
11.08 Isabelle Eriksson 83 Wärnamo Växjö 28.5
10.72 Eline Lind 82 IF Göta Stockholm 17.9
10.69 Petronella Malmqvist 83 Tanum Uddevalla 18.6
10.69 Johanna Rönner 82 Ullevi Stockholm 17.9
10.36 Marie Ekelund 83 Södra Sandby Stockholm 17.9
  okänd vind    
10.38 Anna Frostensson 82 Skruv Karlshamn 18.6
  medvind    
11.75 Christina Franklin 82 Växjö Göteborg 2.7
11.54 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Sundsvall 21.5
11.31 Moa Bergsten 83 Hammarby Västerås 4.8
10.54 Sofia Ursby 82 Växjö Nässjö 1.6
10.52 Ellen Valgeborg 83 Enköping Uppsala 21.5
10.51 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Brekstad, NOR 9.7
10.50 Kristin Nilsson 82 Katrineholm Södertälje 17.5
10.47 Amanda Kaså 83 Ullevi Sävedalen 3.6
10.42 Lisa Hannula 83 Gefle Gävle 13.6

Kula (4.0 kg)

13.40 Sofie Lundström 83 Västerås Uppsala 19.8
13.27 Carolina Klüft 83 Växjö Santiago, CHI 20.10
12.62 Kajsa Fällström 82 Istrum Leppävaara, FIN 3.9
12.50 Marlene Forslund 82 Kovland Stockholm 17.9
12.15 Sofia Renman 83 Östersund Brekstad, NOR 8.7
12.10 Linda Wijkander 83 Klippan Falun 21.9
11.98 Rebecka Kvist 83 Alvesta Sollentuna 11.6
11.74 Karin Engström 83 IF Göta Karlstad 21.9
11.53 Nadja Casadei 83 KA2 Karlskrona 4.8
11.44 Emma Ross 82 Boden Umeå 11.6
11.42 Anna Pihlgren 82 Arvika Västerås 13.8
11.25 Izabel Savic 83 IF Göta Jönköping 13.5
11.17 Malin Andersson 82 Mölndal Halmstad 16.7
10.76 Anna Mörstam 83 Växjö Västerås 13.8
10.63 Susanne Hansson 83 Dals Södra Frändefors 30.8
10.52 Carolina Madsen 82 Halmstad Karlstad 11.9
10.49 Charlotte Åberg 83 Färjestaden Nybro 10.9
10.48 Christel Nordin 83 Eslöv Stockholm 17.9
10.47 Katrin Ahlford 83 Hässelby Stockholm 8.8
10.32 Ameli Ahlgren 83 KA2 Stendal, GER 3.6

Diskus (1.0 kg)

44.47 Karin Engström 83 IF Göta Göteborg 26.7
41.68 Christel Nordin 83 Eslöv Vellinge 21.6
39.75 Malin Andersson 82 Mölndal Stockholm 16.9
37.96 Emma Ross 82 Boden Vännäs 14.6
35.79 Annika Malmberg 82 Helsingborg Helsingborg 17.6
35.35 Sofie Lundström 83 Västerås Karlstad 26.9
35.24 Charlotte Åberg 83 Färjestaden Helsingborg 8.7
35.10 Charlotte Sjödin 83 Riviera Härnösand 2.7
34.81 Pia Gustavsson 82 Färjestaden Helsingborg 8.7
33.96 Carolina Klüft 83 Växjö Växjö 30.8
33.26 Ida-Maria Holmgren 82 Kyrkhult Bottnaryd 12.9
32.92 Maria Andersson 82 Arvika Torsby 23.9
32.75 Ulrika Hansson 82 Järvsö Söderhamn 28.6
31.89 Anna Pihlgren 82 Arvika Arvika 22.7
31.27 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Gävle 24.8
31.22 Åsa Ankarling 83 IF Göta Halmstad 16.7
30.96 Rebecka Kvist 83 Alvesta Nybro 10.9
30.91 Petronella Malmqvist 83 Tanum Helsingborg 8.7
30.90 Katarina Ström 83 Tierp Uppsala 2.9
30.46 Katrin Ahlford 83 Hässelby Hässelby 13.9

Slägga (4.0 kg)

51.11 Karin Engström 83 IF Göta Uppsala 19.8
50.52 Emma Olsson 83 Västerås Västerås 19.9
50.40 Rebecka Kvist 83 Alvesta Helsingborg 7.7
49.87 Maria Andersson 82 Arvika Arvika 18.11
48.30 Linda Wijkander 83 Klippan Västerås 11.8
44.98 Madelen Fahlstedt 83 Gefle Enskede 16.9
42.82 Ida-Maria Holmgren 82 Kyrkhult Västerås 11.8
42.22 Cecilia Wanhainen 82 Västerås Sollentuna 11.6
41.31 Christel Nordin 83 Eslöv Enskede 16.9
40.87 Maria Gustavsson 83 Hinden Västerås 11.8
40.74 Kristina Karlström 83 Östersund Östersund 12.9
40.22 Marlene Forslund 82 Kovland Sundsvall 21.6
40.15 Merja Moilanen 83 Mölndal Göteborg 26.7
38.53 Hanna Eriksson 83 Kvarnsveden Visby 26.8
37.85 Anna Mejenquist 82 Stockaryd Moheda 26.4
37.77 Charlotte Sjödin 83 Riviera Västerås 11.8
37.70 Hélen Persson 83 Sundsvall Enskede 16.9
36.70 Katrin Ahlford 83 Hässelby Enskede 16.9
36.48 Carolina Madsen 82 Halmstad Hässleholm 30.7
35.52 Ulrika Hansson 82 Järvsö Östersund 18.6
  obekräftat    
38.27 Charlotte Sjödin 83 Riviera Valetta, MLT 15.4

Spjut (600 g)

47.65 Izabel Savic 83 IF Göta Karlstad 16.5
46.17 Sofia Renman 83 Östersund Västerås 12.8
45.71 Carolina Klüft 83 Växjö Västerås 12.8
44.68 Anna Pihlgren 82 Arvika Arvika 23.7
44.36 Gunilla Olovsson 82 Märsta Stockholm 13.5
43.93 Cecilia Larsson 83 Katrineholm Stockholm 15.9
42.15 Dagny Veinberg 83 Lidingö Karlstad 17.6
39.95 Anna Linner 83 Kvarnsveden Visby 26.8
37.73 Kristin Andersson 82 Järvsö Söderhamn 7.6
37.49 Maria Leijon 82 Mariestad Västerås 12.8
37.38 Malin Wiik 83 Sundsvall Stockholm 15.9
36.87 Nadja Casadei 83 KA2 Ronneby 22.8
36.39 Lina Persson 82 Brännan Örnsköldsvik 5.8
36.33 Annika Malmberg 82 Helsingborg Heslingborg 26.8
34.44 Angelica Jerndahl 83 Bålsta Stockholm 21.5
33.01 Petronella Malmqvist 83 tanum Stenungsund 20.8
32.89 Eline Lind 82 IF Göta Stockholm 15.9
32.85 Linda Nilsson 83 Oskarshamn Oskarshamn 19.8
32.76 Sophie Ohlsson 82 Gefle Helsingborg 8.7
32.61 Anna Seleznova 83 Huddinge Huddinge 15.5

Sjukamp

6.056 Carolina Klüft 83 Växjö Santiago, CHI 21.10
5.242 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 9.9
4.479 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 21.6
4.020 Sophie Ohlsson 82 Gefle Östhammar 4.6
3.946 Petronella Malmqvist 83 Tanum Stenungsund 20.8
  obekräftat    
4.044 Michelle Railsback 82    

 

 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 00

Kvinnor ute 00

P18 ute 00

F18 ute 00

P16 ute 00

F16 ute 00

P14 ute 00

F14 ute 00

>