Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


P14 UTE 2000



80 m

9.58 Stephen Kiai 86 Hälle Kil 5.8
9.70 Erik Bywall 86 Valbo Sollentuna 10.6
9.72 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Eskilstuna 9.9
9.74 Daniel Andersson 86 Rånäs Norrtälje 30.8
9.75 Erik Folke 86 Halmstad Stenungsund 3.9
9.75 Carl Westberg 86 Falun Eskilstuna 9.9
9.86 Stefan Mandén 86 Linnéa Eskilstuna 9.9
9.89 Egil Bergenlind 86 IF Göta Göteborg 30.6
9.90 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Kil 5.8
9.96 Gabriel Gonzalez 86 Kungsängen Huddinge 28.5
9.97 John Styfberg 86 Täby Eskilstuna 9.9
9.97 Lukas Nilsson 86 Hässelby Huddinge 24.9
9.99 Sandro Karlsfred 86 Ullevi Stenungsund 3.9
10.00 Patrick Boström 86 Solna Sollentuna 10.6
10.02 Johan Eklund 86 Mölndal Stenungsund 3.9
10.02 Jens Löfgren 86 Villstad Jönköping 16.9
10.03 Karl Gustafsson 86 Contact Karlskrona 13.5
10.03 Robin Lindkvist 86 Hammarby Eskilstuna 9.9
10.04 Daniel Doyle 86 Stocksäter Eskilstuna 9.9
10.06 Fredrik Johansson 86 Fjugesta Garphyttan 26.8
  okänd vind    
9.99 Anton Barck 87 Växjö Växjö 23.9
10.00 Patrik Johansson 86 Eksjö Södra Alvesta 7.5
10.05 Anton Barck 87 Växjö Alvesta 7.5
  medvind    
9.50 Erik Bywall 86 Valbo Sollentuna 10.6
9.64 Stefan Mandén 86 Linnéa Eskilstuna 9.9
9.69 Carl Westberg 86 Falun Västerås 6.8
9.69 John Styfberg 86 Täby Eskilstuna 9.9
9.70 Patrick Boström 86 Solna Sollentuna 10.6
9.70 Gabriel Gonzalez 86 Kungsängen Sollentuna 10.6
9.78 Robin Lindkvist 86 Hammarby Sollentuna 10.6
9.81 Fredrik Johansson 86 Fjugesta Eskilstuna 9.9
9.87 Jesper Efvergren 87 Halmstad Stenungsund 3.9
9.90 Johan Aspegren 86 Österhaninge Sollentuna 10.6
9.90 Andreas Ahlin 86 Värmdö Täby 3.9
9.90 Sandro Karlsfred 86 Ullevi Stenungsund 3.9
9.91 Karl Gustafsson 86 Contact Karlshamn 17.6
9.92 Anton Barck 87 Växjö Stenungsund 3.9
9.96 Andreas Åkesson 86 Malmö Stenungsund 3.9
9.98 Minh Le 86 Lidköping Stenungsund 3.9
9.99 Johan Eklund 86 Mölndal Stenungsund 3.9
10.01 Shayan Shirazi Fard 86 Hässelby Sollentuna 10.6
10.02 Mikael Hörberg 86 Tjalve Stenungsund 3.9
  skoltävling    
9.44 Daniel Andersson 86 Rånäs Norrtälje 20.9
10.05 Robin Jansson 86 Rånäs Norrtälje 20.9

200 m

23.71 Stephen Kiai 86 Hälle Uddevalla 23.7
24.02 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Eskilstuna 10.9
24.23 Erik Folke 86 Halmstad Stenungsund 2.9
24.49 Stefan Mandén 86 Linnéa Eskilstuna 10.9
24.60 Fredrik Johansson 86 Fjugesta Eskilstuna 10.9
24.62 Carl Westberg 86 Falun Göteborg 2.7
24.73 Sandro Karlsfred 86 Ullevi Stenungsund 2.9
24.75 Daniel Doyle 86 Stocksäter Eskilstuna 10.9
24.76 Robin Lindkvist 86 Hammarby Eskilstuna 10.9
24.86 John Styfberg 86 Täby Sollentuna 27.8
25.03 Markus Jarnér 86 Malmö Stenungsund 2.9
25.08 Patrik Johansson 86 Eksjö Södra Stenungsund 2.9
25.16 Andreas Åkesson 86 Malmö Stenungsund 2.9
25.20 Johan Eklund 86 Mölndal Stenungsund 2.9
25.25 Gabriel Gonzalez 86 Kungsängen Enköping 9.7
25.26 Erik Bywall 86 Valbo Boden 2.9
25.30 Robin Jansson 86 Rånäs Norrtälje 13.9
25.34 Minh Le 86 Lidköping Uddevalla 23.7
25.34 Thom Engström 86 Kvarnsveden Eskilstuna 10.9
25.39 Karl Gustafsson 86 Contact Hässleholm 30.7
  medvind    
24.58 John Styfberg 86 Täby Eskilstuna 10.9
24.96 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Eskilstuna 10.9
25.23 Richard Lindgren 86 Mariestad Halmstad 16.7
25.35 Anton Barck 87 Växjö Halmstad 16.7

800 m

2:04.49 Erik Folke 86 Halmstad Stenungsund 2.9
2:07.45 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Sävedalen 4.6
2:08.68 Johan Eklund 86 Mölndal Stenungsund 2.9
2:09.13 Mikael Hörberg 86 Tjalve Stenungsund 2.9
2:09.33 Lars Ekegård 86 Huddinge Huddinge 24.9
2:09.46 Leandro Andrade 86 Tureberg Göteborg 2.7
2:09.63 Johan Kensby 86 IF Göta Göteborg 2.7
2:10.14 Fredrik Tvingstedt 86 Heleneholm Stenungsund 2.9
2:10.51 Henning Tunek 86 Akele Norrköping 26.8
2:10.62 Robin Lindkvist 86 Hammarby Huddinge 24.9
2:10.69 Marcus Lincoln 86 Ängelholm Göteborg 2.7
2:10.87 Mikael Andersson 86 Vallentuna Eskilstuna 9.9
2:10.89 Jörgen Ekdahl 86 Lerum Stenungsund 2.9
2:11.75 Martin Johannsen 86 Danderyds SK Västerås 4.8
2:11.85 Lars Ericsson 87 Kristinehamn Kil 28.5
2:12.34 Christoffer Danielsson 86 Heleneholm Stenungsund 2.9
2:12.50 Andreas Eriksson 86 Sköldinge Eskilstuna 9.9
2:13.23 Joakim Pettersson 87 Halmstad Göteborg 2.7
2:13.28 Fredrik Jäwert 86 Hälle Stenungsund 2.9
2:13.40 Johan Walldén 87 Gefle Sollentuna 11.6

2000 m

6:05.68 Mikael Andersson 86 Vallentuna Eskilstuna 10.9
6:09.38 Leandro Andrade 86 Tureberg Eskilstuna 10.9
6:11.79 Johan Kensby 86 IF Göta Eskilstuna 10.9
6:13.34 Andreas Eriksson 86 Sköldinge Eskilstuna 10.9
6:14.15 Johan Walldén 87 Gefle Boden 2.9
6:14.69 David Nilsson 87 Högby Göteborg 30.6
6:17.12 Henning Tunek 86 Akele Stenungsund 3.9
6:17.39 Christoffer Nilsson 86 IF Göta Eskilstuna 10.9
6:18.07 Marcus Lincoln 86 Ängelholm Göteborg 30.6
6:18.22 Jörgen Ekdahl 86 Lerum Stenungsund 3.9
6:20.07 Emil Alricsson 87 Fåker Boden 2.9
6:29.12 Mika Roos 87 Västerviks OK Göteborg 30.6
6:30.69 Morgen Kivila 86 Linden Trollbäcken 17.6
6:30.76 Simon Jacobson 86 Tivo Stenungsund 3.9
6:34.09 Tor Pöllönen 87 Hässelby Eskilstuna 10.9
6:35.12 Fredrik Jäwert 86 Hälle Stenungsund 3.9
6:35.34 Martin Johannsen 86 Danderyds SK Trollbäcken 17.6
6:35.71 Joakim Ask 86 Västerås Göteborg 30.6
6:35.73 Mikael Lindkvist 86 Hammarby Sollentuna 27.8
6:36.03 Adam Nilsson 87 Lund Stenungsund 3.9

80 m häck (84.0 cm)

11.77 Richard Lindgren 86 Mariestad Stenungsund 2.9
11.78 Jonatan Falk 86 Lerum Stenungsund 2.9
11.81 Karl Gustafsson 86 Contact Stenungsund 2.9
12.08 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Sävedalen 3.6
12.09 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Västerås 5.8
12.18 Adam Gullstrand 86 Lomma Karlskrona 5.8
12.19 Anton Barck 87 Växjö Stenungsund 2.9
12.25 Johan Kapteijn 86 Halmstad Göteborg 1.7
12.48 Joel Bagler 86 Halmstad Stenungsund 2.9
12.51 Viktor Nilsson 86 Istrum Stenungsund 2.9
12.58 Odd Wiking 86 Växjö Stenungsund 2.9
12.71 Samuel Lindén 86 Falun Eskilstuna 10.9
12.71 Henrik Astfors 87 Västerås Eskilstuna 10.9
12.72 Niklas Gärdefors 86 Örebro Sollentuna 11.6
12.72 Andreas Svärdh 86 IF Göta Arvika 26.8
12.85 Mikael Hedström 87 Skellefteå Boden 2.9
12.86 Jonas Granlund 86 Hammarby Huddinge 24.9
12.93 Erik Näsman 87 Bollnäs Boden 2.9
13.01 Christian Friberg 86 Nyköping Visby 16.9
13.06 Tobias Ohlsson 86 Kristianstad Helsingborg 9.7
13.06 Erik Bywall 86 Valbo Huddinge 5.8
  medvind    
11.76 Richard Lindgren 86 Mariestad Stenungsund 2.9
11.84 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Eskilstuna 10.9
11.98 Johan Kapteijn 86 Halmstad Stenungsund 2.9
12.09 Anton Barck 87 Växjö Kalmar 22.8
12.53 Henrik Astfors 87 Västerås Eskilstuna 10.9
12.59 Samuel Lindén 86 Falun Eskilstuna 10.9
12.6? Erik Näsman 87 Bollnäs Västerås 5.8

Höjd

1.77 Viktor Nilsson 86 Istrum Västerås 16.9
1.73 Karl Gustafsson 86 Contact Karlskrona 4.8
1.72 Joakim Andersson 86 Tiwaz Norrköping 15/16.8
1.71 Marcus Lincoln 86 Ängelholm Falkenberg 20.5
1.71 Fredrik Olofsson 86 Växjö Växjö 8.8
1.70 Oscar Jansson 87 Lund Hässleholm 30.7
1.70 Sebastian Carlsson 87 Djurmo-Sifferbo Bollnäs 12.8
1.70 Carl Westberg 86 Falun Täby 3.9
1.69 Tan Le Van 87 Båstad Helsingborg 8.7
1.69 Jonas Carlsson 86 Växjö Helsingborg 8.7
1.67 Richard Lindgren 86 Mariestad Kil 5.8
1.67 Christian Friberg 86 Nyköping Eskilstuna 9.9
1.66 Erik Bywall 86 Valbo Järvsö 26/27.8
1.65 Joel Bagler 86 Halmstad Falkenberg 20.5
1.65 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Sävedalen 4.6
1.65 Christian Swahn 86 KA2 Stendal, GER 4.6
1.65 Jonatan Falk 86 Lerum Helsingborg 8.7
1.65 Josef Karnebäck 87 Visby Gute Visby 17.9
1.65 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Visby 17.9
1.65 Gunnar Holmstedt 86 Lund Olofström 9.9

Stav

3.15 Anjin Dahlhöjd 86 Örgryte Lerum 6.8
2.92 Martin Lundqvist 86 Huddinge Eskilstuna 10.9
2.90 Jonatan Falk 86 Lerum Stenungsund 3.9
2.82 Patrik Johansson 86 Eksjö Södra Kalmar 28.6
2.80 Jonas Carlsson 86 Växjö Växjö 28.5
2.80 Richard Lindgren 86 Mariestad Göteborg 1.7
2.76 Torbjörn Sörman 86 Wedevåg Vedevåg 13.9
2.70 Jacob Maasing 86 Växjö Växjö 28.5
2.70 Karl Fredrik Bergqvist 86 Hässelby Eskilstuna 10.9
2.61 Alexander Berg 86 Örgryte Lerum 24.9
2.50 Jonas Lundholm 87 Trångsviken Krokom 27.8
2.41 Emil Rydberg 87 Ullevi Lerum 24.9
2.40 Anton Brink 86 Örgryte Sävedalen 3.6
2.40 Jonas Granlund 86 Hammarby Eskilstuna 10.9
2.40 Sebastian Carlsson 87 Djurmo-Sifferbo Eskilstuna 10.9
2.35 Henrik Danielsson 87 Örgryte Göteborg 1.7
2.33 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Eskilstuna 30.8
2.30 Sebastian Brink 86 Gefle Gävle 30.5
2.30 Dick Wiklund 87 Skellefteå Skellefteå 19.8
2.21 Pontus Thomée 87 Lerum Lerum 24.9

Längd (hoppzon)

6.22 Minh Le 86 Lidköping Mariestad 20.8
6.16 Stephen Kiai 86 Hälle Uddevalla 22.7
6.13 Andreas Otterling 86 Örebro Västerås 5.8
6.01 Carl Westberg 86 Falun Eskilstuna 10.9
5.96 Jonatan Falk 86 Lerum Lerum 24.9
5.92 Daniel Andersson 86 Rånäs Norrtälje 30.8
5.87 Johan Kapteijn 86 Halmstad Halmstad 16.7
5.87 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Västerås 5.8
5.82 Gabriel Gonzalez 86 Kungsängen Stockholm 6.5
5.81 Karl Gustafsson 86 Contact Lund 26.8
5.81 Salah Salah 87 Skellefteå Boden 2.9
5.80 Erik Bywall 86 Valbo Gävle 30.5
5.80 Egil Bergenlind 86 IF Göta Karlskoga 4.6
5.80 Marcus Lincoln 86 Ängelholm Helsingborg 7.7
5.78 Fredrik Åstbom 86 IF Göta Sävedalen 4.6
5.72 Patrik Johansson 86 Eksjö Södra Halmstad 16.7
5.72 Tommy Lampa 86 Haparanda SKT Gävle 23.7
5.69 Christoffer Sköld 86 Istrum Mariestad 20.8
5.65 Sandro Karlsfred 86 Ullevi Lerum 24.9
5.60 Erik Näsman 87 Bollnäs Gävle 25.6
5.60 Erik Jonsson 87 Älvros Krokom 26.8
  okänd vind    
5.83 Salah Salah 87 Skellefteå Umeå 9.9
5.78 Tommy Lampa 86 Haparanda SKT Luleå 27.8
5.74 Erik Jonsson 87 Älvros Bollnäs 8.7
5.66 John Styfberg 86 Täby Täby 3.9
5.60 Robin Lindkvist 86 Hammarby Huddinge 15.5
  medvind    
5.96 Karl Gustafsson 86 Contact Stenungsund 3.9
5.93 Daniel Andersson 86 Rånäs Norrtälje 30.8
5.87 John Styfberg 86 Täby Eskilstuna 10.9
5.85 Marcus Lincoln 86 Ängelholm Klippan 11.6
5.72 Fredrik Tvingstedt 86 Heleneholm Landskrona 17.9
5.68 Adam Gullstrand 86 Lomma Klippan 11.6
5.64 Per Strandquist 87 Lund Hässleholm 29.7
5.63 Tobias Dahlberg 86 Finish Landskrona 17.9
5.60 Erik Näsman 87 Bollnäs Västerås 5.8

Tresteg (hoppzon)

13.27 Carl Westberg 86 Falun Västerås 4.8
12.65 Andreas Otterling 86 Örebro Helsingborg 8.7
12.47 Karl Gustafsson 86 Contact Karlskrona 5.8
12.21 Marcus Lincoln 86 Ängelholm Stenungsund 2.9
12.10 Johan Kapteijn 86 Halmstad Hässleholm 30.7
12.00 Adam Gullstrand 86 Lomma Karlskrona 5.8
11.93 Minh Le 86 Lidköping Lidköping 8.9
11.82 Fredrik Olofsson 86 Växjö Stenungsund 2.9
11.69 Erik Nordström 86 Hammarby Sollentuna 10.6
11.62 Alexander Tegelström 86 Skellefteå Boden 3.9
11.59 Joel Bagler 86 Halmstad Göteborg 30.6
11.53 Claes Svensson 86 IF Göta Västerås 4.8
11.52 Viktor Nilsson 86 Istrum Mariestad 12.6
11.41 Samuel Lindén 86 Falun Göteborg 30.6
11.41§ Johan Damgren 86 Jönköping Jönköping 8.8
11.37 Johan Tobiasson 86 Ullevi Sävedalen 3.6
11.31 Salah Salah 87 Skellefteå Gävle 22.7
11.24 Mikael Lindberg 86 Skellefteå Skellefteå 20.8
11.23 Patrik Hootoja 86 Tullinge-Tumba Sollentuna 27.8
11.19 Gabriel Gonzalez 86 Kungsängen Sollentuna 10.6
11.19 Anton Barck 87 Växjö Stenungsund 2.9
  okänd vind    
12.79 Andreas Otterling 86 Örebro Eskilstuna 9.9
11.74 Minh Le 86 Lidköping Mariestad 12.8
11.70 Claes Svensson 86 IF Göta Eskilstuna 9.9
11.51§ Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Eskilstuna 6.9
11.47 Andreas Andersson 86 Eskilstuna 9.9
11.37 Erik Näsman 87 Bollnäs Järvsö 26/27.8
11.33 Rasmus Strömblad 86 Ysatd Ystad 25.7
11.32 Josef Karnebäck 87 Visby Gute Eskilstuna 9.9
11.31§ Josef Karnebäck 87 Visby Gute Visby 20.9
11.19 Andreas Svärdh 68 IF Göta Kristinehamn 13.8
  medvind    
11.25 Fredrik Persson 86 Gefle Sandviken 10.9

Kula (4.0 kg)

16.20 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Layton, UT 7.10
15.82 Joakim Johansson 86 Färjestaden Högby 27.8
14.06 Mikael Persson 86 Contact Skruv 21.5
13.61 Niklas Gärdefors 86 Örebro Eskilstuna 9.9
13.20 Simon Staaf 86 Vingarna Umeå 27.5
13.13 Oskar Mårtensson-Ax 86 Heleneholm Vellinge 9.8
13.13 John Larsson 86 Katrineholm Nyköping 26.8
12.98 Germund Petersson 86 Kalmar Kalmar 29.7
12.88 Andreas Fransson 86 IF Göta Karlstad 2.9
12.86 Jonatan Falk 86 Lerum Helsingborg 8.7
12.72 Odd Wiking 86 Växjö Växjö 10.8
12.71 Andreas Otterling 86 Örebro Karlstad 2.9
12.69 Johan Pihlgren 86 Strand Boden 3.9
12.66 Erik Bywall 86 Valbo Järvsö 26/27.8
12.66 Michael Norén 86 Ullevi Stenungsund 2.9
12.60 Joakim Axelsson 86 Nyköping Eskilstuna 9.9
12.51 Ibro Ribic 86 Falun Västerås 16.9
12.28 Jens Frisk 86 Sollefteå Örnsköldsvik 5.8
12.19 Mats Olsson 86 Järvsö Järvsö 26/27.8
12.14 Pontus Otterbring 86 Lima Karlstad 2.9
  skoltävling    
13.68 Germund Petersson 86 Kalmar Kalmar 21.9

Diskus (1.0 kg)

53.40 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Orem, UT 7.8
49.99 Tommy Kristiansen 86 Bore Eskilstuna 10.9
47.53 Andreas Fransson 86 IF Göta Eskilstuna 10.9
44.84 Joakim Axelsson 86 Nyköping Eskilstuna 10.9
44.20 Anders Hedberg Dals Södra Kil 5.8
41.68 Simon Staaf 86 Vingarna Örnsköldsvik 5.8
40.94 Mikael Persson 86 Contact Kalmar 30.9
40.74 Oskar Mårtensson-Ax 86 Heleneholm Staffanstorp 18.6
40.05 Torbjörn Sörman 86 Wedevåg Eskilstuna 10.9
39.39 Joakim Johansson 86 Färjestaden Karlskrona 5.8
39.02 Mats Olsson 86 Järvsö Söderhamn 28.6
39.00 Markus Håkansson 86 Helsingborg Hässleholm 29.7
38.88 Jens Frisk 86 Sollefteå Boden 2.9
37.91 Hans Eriksson 86 Bore Eskilstuna 10.9
37.79 Erik Bywall 86 Valbo Hofors 9.9
37.75 Martin Lindberg 87 Märsta Eskilstuna 10.9
36.74 Niklas Gärdefors 86 Örebro Eskilstuna 10.9
36.42 Johan Pihlgren 86 Strand Järvsö 26/27.8
35.92 Germund Petersson 86 Kalmar Växjö 16.6
35.87 Anders Dahl 86 Trelleborg Stenungsund 2.9

Slägga (4.0 kg)

51.92 Leif Arrhenius 86 Spårvägen Provo, UT 21.10
50.71 Joakim Johansson 86 Färjestaden Växjö 17.6
48.26 Tommy Kristiansen 86 Bore Torsby 23.9
47.18 Stefan Kvist 87 Alvesta Torsby 23.9
45.94 Torbjörn Sörman 86 Wedevåg Vedevåg 7.9
45.48 Tomas Olsson 86 Bore Torsby 23.9
43.64 Hans Eriksson 86 Bore Västerås 4.6
43.31 Mats Olsson 86 Järvsö Järvsö 26/27.8
41.87 Joel Engström 87 Bore Torsby 23.9
38.84 Jens Frisk 86 Sollefteå Boden 2.9
37.92 Anders Hedberg 86 Dals Södra Frändefors 2.8
37.41 Fredrik Lilja 87 Bore Torsby 23.9
35.55 Mikael Persson 86 Contact Kalmar 30.9
34.59 Thomas Gustavsson 86 Alvesta Alvesta 7.10
34.40 Anders Dahl 86 Trelleborg Ängelholm 5/6.8
33.24 Hampus Johnsson 86 Kyrkhult Kalmar 30.9
32.08 Torgny Carp-Magnusson 86 Malmö Hässleholm 30.7
31.72 Viktor Andersson 86 Nyköping Nyköping 27.8
31.31 Christer Olsson 87 Bore Torsby 23.9
30.42 Jonatan Falk 86 Lerum Lerum 24.9

Spjut (600 g)

53.69 Jens Frisk 86 Sollefteå Sollefteå 26.8
49.04 Christoffer Sköld 86 Istrum Uddevalla 23.7
46.44 Erik Bywall 86 Valbo Järvsö 26/27.8
46.22 Niklas Gärdefors 86 Örebro Garphyttan 27.8
46.17 Andreas Fransson 86 IF Göta Karlstad 2.9
45.99 Oloph Hansson 86 KA2 Kalmar 28.7
45.25 Tommy Kristiansen 86 Bore Eskilstuna 10.9
44.53 Germund Petersson 86 Kalmar Kalmar 30.7
44.30 Markus Hayden 86 Valbo Söderhamn 9.7
43.36 Johan Svensson 86 Högby Stenungsund 3.9
43.11 Simon Staaf 86 Vingarna Sollefteå 26.8
42.80 Henrik Rehnvall 86 Kilafors Västerås 6.8
42.47 Andreas Svärdh 86 IF Göta Kil 6.8
42.04 Håkan Staffansson 86 Mora Kvarnsveden 17.6
41.97 John Larsson 86 Katrineholm Eskilstuna 10.9
41.51 Odd Wiking 86 Växjö Värnamo 4.6
41.11 Johan Pihlgren 86 Strand Hudiksvall 19.8
40.73 Fredrik Wictorsson 86 Tureberg Sollentuna 27.8
40.03 Torbjörn Sörman 86 Wedevåg Västerås 16.9
39.77 Thomas Gustavsson 86 Alvesta Skruv 21.5
39.77 Jonatan Falk 86 Lerum Sävedalen 16.9

Sexkamp

4.245 Jonatan Falk 86 Lerum Sävedalen 16.9
3.998 Tobias Ohlsson 86 Gillberga-Lista Visby 17.9
3.976 Germund Petersson 86 Kalmar Kalmar 30.7
3.969m Viktor Nilsson 86 Istrum Bolelbygd 24.9
3.921b Karl Gustafsson 86 Contact Ronneby 10.8
3.782 Erik Bywall 86 Valbo Huddinge 6.8
3.599m Andreas Pettersson 86 Borensberg Norrköping 17.6
3.596 Andreas Svärdh 86 IF Göta Stenungsund 20.8
3.380 Anton Barck 87 Växjö Kalmar 30.7
3.283 Fredrik Wictorsson 86 Tureberg Huddinge 6.8
3.069 Christian Friberg 86 Nyköping Visby 17.9
3.021 Josef Karnebäck  87 Visby Gute Visby 17.9
2.971 Jonas Granlund 86 Hammarby Visby 17.9
2.856 Johan Tobiasson 86 Ullevi Sävedalen 16.9
2.766 Odd Wiking 86 Växjö Stenungsund 20.8
2.756 Joel Thorén 87 Huddinge Visby 17.9
2.721 Carl Fredrik Malmberg 87 Malmö Lerum 21.5
2.717 Erik André 87 Sävedalen Sävedalen 16.9
2.656b Christian Swahn 86 KA2 Ronneby 10.8
2.624 Pontus Thomée 87 Lerum Sävedalen 16.9

 

 


 

Kontaktperson

A Lennart Julin

A Lennart Julin

a 0705-32 66 44
e-post



Avdelningar

Intro

Män ute 00

Kvinnor ute 00

P18 ute 00

F18 ute 00

P16 ute 00

F16 ute 00

P14 ute 00

F14 ute 00

>