Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


KVINNOR INNE 2001



Uppdaterat: 3 april 2001

60 m

7.39 Annika Amundin 77 Ullevi Göteborg 17.2
7.42 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 17.2
7.49 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Göteborg 17.2
7.57 Malin Källgren 80 Ymer Eskilstuna 10.2
7.62 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Eskilstuna 10.2
7.65 Linda Storkull 79 Ullevi Malmö 24.2
7.66 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 20.1
7.66 Maria Eriksson 78 Hammerdal Sundsvall 27.1
7.69 Victoria Gunnarsson 76 Täby Cedar Falls, IA 2.2
7.71 Stina Smibacker 83 Enköping Göteborg 17.2
7.72 Emma Hansson 86 Heleneholm Sätra 10.3
7.76 Jennie Nilsson 84 Brännan Eskilstuna 10.2
7.77 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 13.1
7.77 Charlotta Wanhainen 73 Ullevi Göteborg 3.2
7.77 Emma Rienas 82 Filipstad Göteborg 17.2
7.82 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 13.1
7.82 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 27.1
7.85 Susanne Meckbach 82 Lidingö Sätra 27.1
7.86 Veronica Fransson 79 Växjö Växjö 9.12
7.86 Anna Berg 83 Ystad Malmö 27.1
7.86 Emma Agerbjer 85 Söderhamn Bollnäs 3.2
7.86 Malin Nordqvist 84 Hässelby Eskilstuna 10.2
7.86 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 24.2
7.88 Erika Jakobsson 79 FK013 Eskilstuna 10.2
7.89 Evelina Hansson Cronberg 86 Ängelholm Malmö 2.12
7.89 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 13.1
7.89 Malin Norman 81 Ullevi Göteborg 3.2

200 m

24.15 Annika Amundin 77 Ullevi Göteborg 18.2
24.34 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 21.1
24.52 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Göteborg 18.2
24.81 Helene Nordquist 80 Täby Göteborg 17.2
24.83 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 18.2
24.84 Stina Smibacker 83 Enköping Göteborg 17.2
24.98 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Malmö 28.1
25.03 Lena Berntsson 76 Ullevi Göteborg 3.2
25.13 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Västerås 14.1
25.15 Maria Eriksson 78 Hammerdal Göteborg 3.2
25.20 Mfon Etim 85 Angered Sätra 10.3
25.22 Frida Näsman 78 Bollnäs Göteborg 3.2
25.23 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Fayetteville, AR 27.1
25.31 Tove Åkerblom 85 Malmö Malmö 27.1
25.32 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Eskilstuna 20.1
25.46 Malin Henriksson 78 FK013 Eskilstuna 27.1
25.49+ Lena Udd 70 Hellas Umeå 24.2
25.50 Pernilla Tornemark 85 Malmö Göteborg 17.2
25.51 Malin Norman 81 Ullevi Göteborg 20.1
25.55 Nathalie Hildingsson 85 Helsingborg Malmö 24.2
25.61 Linda Spetz 84 Södertälje IF Eskilstuna 27.1
25.61 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Reno, NV 3.2
25.63 Linda Fredriksson 71 Rydö Göteborg 3.2
25.67 Frida Claesson 84 Alingsås Göteborg 17.2
25.78 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 27.1
  överlång bana    
24.85 Victoria Gunnarsson 76 Täby Ames, IA 9.2

400 m

53.26 Nadja Petersen 78 Huddinge Fayetteville, AR 27.1
54.65 Lena Udd 70 Hellas Göteborg 17.2
55.17 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Göteborg 18.2
55.79 Monica Lundgren 73 Täby Glasgow, GBR 18.3
56.02 Frida Näsman 78 Bollnäs Göteborg 18.2
56.07 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Eskilstuna 10.2
56.09 Lena Melin 72 Ullevi Göteborg 18.2
56.47 Linda Olsson 72 Täby Sätra 4.2
56.61 Therese Ahlepil 76 Rånäs Stockholm 15.2
56.82 Erica Mårtensson 79 Växjö Houston, TX 3.2
56.85 Helene Nordquist 80 Täby Sätra 20.1
56.98 Linda Spetz 84 Södertälje IF Göteborg 17.2
57.04 Carolina Nylén 79 Fredrikshof Eskilstuna 10.2
57.28 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Eskilstuna 11.2
57.37 Camilla Nykvist 79 Ymer Eskilstuna 10.2
57.53 Stina Smibacker 83 Enköping Sätra 13.1
57.78 Hanna Ahlin 84 Gefle Eskilstuna 11.2
58.13 Jenny Holmroos 86 Västerås Stockholm 15.2
58.55 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Bollnäs 13.1
58.57 Anna Lilja 81 Nyköping Stockholm 15.2
58.74 Jenny Olsson 85 Örebro Stockholm 15.2
58.85 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Malmö 27.1
58.96 Linda Olsson 81 Falun Bollnäs 3.2
59.10 Charlotta Fougberg 85 Göteborgs KIK Göteborg 3.12
59.12 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 27.1

800 m

2:05.79 Linda Olsson 72 Täby Stockholm 15.2
2:08.34 Therese Ahlepil 76 Rånäs Göteborg 18.2
2:09.41 Camilla Nykvist 79 Ymer Göteborg 18.2
2:09.69 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Sätra 28.1
2:09.77 Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 28.1
2:09.85 Carolina Nylén 79 Fredrikshof Göteborg 18.2
2:12.00 Jenny Sjöström 78 Falun Jonesboro, AR 26.2
2:12.37 Johanna Nilsson 83 Högby Göteborg 3.2
2:12.56 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Norman, OK 17.2
2:12.67 Charlotte Schönbeck 84 Lidingö Sätra 4.2
2:12.79 Hanna Ahlin 84 Gefle Sätra 4.2
2:13.31 Flo Jonsson 78 Ärla Eskilstuna 6.1
2:13.37 Petra Forsberg 80 Heby Jonesboro, AR 26.2
2:13.38 Magdalena Ottersten 85 Hälle Göteborg 3.3
2:13.98 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 16.2
2:14.00 Caroline Hjelm 76 Hälle Göteborg 17.2
2:14.14 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 3.3
2:14.90 Sofie Eklund 84 Tumba Göteborg 17.2
2:15.54 Jenny Holmroos 86 Västerås Sätra 4.2
2:15.88 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 13.1
2:16.69 Sofie Hallkvist 83 Ärla Eskilstuna 27.1
2:17.75 Signe Carlsson 83 Skellefteå Umeå 13.1
2:18.35 Nadja Casadei 83 KA2 Västerås 3.2
2:18.48 Pernilla Nyström 85 Hälle Karlstad 11.2
2:18.86 Emilie Brändström 86 Orient Göteborg 2.12
  överlång bana    
2:13.10 Petra Forsberg 80 Heby Ames, IA 10.2
2:18.10 Linn Modin 84 Färjestaden Växjö 4.2
  obekräftat, överlång bana    
2:06.17 Therese Ahlepil 76 Rånäs Tampere, FIN 12.2

1500 m

4:19.50 Ulrika Johansson 75 Rånäs Stockholm 15.2
4:21.70 Kristin Ahlepil 78 Rånäs Stockholm 15.2
4:32.00 Johanna Nilsson 83 Högby Malmlö 27.1
4:32.20 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 3.2
4:32.7m Magdalena Ottersten 85 Hälle Göteborg 4.3
4:33.33 Catarina Sundelin 73 Rånäs Göteborg 18.2
4:34.14 Flo Jonsson 78 Ärla Eskilstuna 28.1
4:34.21 Pia Thomasson 65 IF Göta Göteborg 3.2
4:35.68 Mia Larsson 81 Lund Malmö 27.1
4:37.81 Camilla Nykvist 79 Ymer Eskilstuna 11.2
4:39.07 Carolina Martinez 80 Björnstorp Eskilstuna 11.2
4:39.13 Isabell Ahlström 81 Upsala Eskilstuna 11.2
4:41.37 Sofie Hallkvist 83 Ärla Eskilstuna 11.2
4:43.19 Sofie Eklund 84 Tumba Göteborg 18.2
4:43.76 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Eskilstuna 11.2
4:43.79 Linda Damgren 79 Jönköping Göteborg 18.2
4:48.29 Kim Blomkvist 84 Ärla Eskilstuna 11.2
4:49.59 Elin Dahlstedt 75 Lidingö Eskilstuna 25.2
4:50.19 Sofia Bernestål 86 Sävedalen Sätra 11.3
4:50.84 Elin Wiik 85 Sommen-Bygden Sätra 11.3
4:50.93 Ida Nilsson 84 Sundsvall Sätra 14.1
4:51.70 Rebecka Bakszt 84 Lidingö Eskilstuna 11.2
4:52.32 Sandra Pode 81 Heleneholm Eskilstuna 11.2
4:52.45 Rebecca Ringström 77 Spårvägen Sätra 4.2
4:52.50 Ann Johansson 85 Söderhamn Bollnäs 3.2
4:52.81 Therese Forsberg 82 Heby Eskilstuna 11.2

1 mile (1609.344 m)

4:38.28 Ida Nilsson 81 Högby Fayetteville, AR 27.1
4:46.10 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Lincoln, NE 3.3
4:51.97 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Minneapolis, MN 27.1
4:59.19 Jenny Sjöström 78 Falun Lincoln, NE 3.3
5:01.32 Rebecca Johansson 81 IF Göta Houston, TX 17.2
5:02.83 Anna Rivera 77 Hässelby Houston, TX 17.2
  överlång bana    
4:48.97 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Ames, IA 2.3
4:58.36 Jenny Sjöström 78 Falun Ames, IA 10.2

3000 m

9:19.41 Ida Nilsson 81 Högby Fayetteville, AR 10.3
9:41.78 Heléne Willix 74 Spårvägen Umeå 24.2
9:51.73 Flo Jonsson 78 Ärla Umeå 24.2
9:52.65 Rebecca Johansson 81 IF Göta Norman, OK 20.1
9:53.29 Mia Larsson 81 Lund Göteborg 17.2
9:53.51 Pia Thomasson 65 IF Göta Göteborg 17.2
9:55.0m Ulrika Johansson 75 Rånäs Sätra 20.1
9:57.67 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Norman, OK 17.2
10:01.08 Isabell Ahlström 81 Upsala Göteborg 17.2
10:02.96 Carolina Martinez 80 Björnstorp Malmö 25.2
10:06.73 Christin Johansson 78 Kville Göteborg 17.2
10:12.60 Anna Rivera 77 Hässelby Houston, TX 3.2
10:16.52 Karin Schön 62 Kville Göteborg 3.2
10:23.76 Lisa Wiklund 70 Spårvägen Sätra 3.2
10:24.64 Therese Forsberg 82 Heby Sätra 28.1
10:25.75 Jennie Mattsson 61 IF Göta Göteborg 3.2
10:26.88 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Houston, TX 17.2
10:28.69 Carin Jaxell 73 Enhörna Sätra 3.2
10:35.38 Anna Rahm 81 IKS Umeå Umeå 16.12
10:39.08 Erica Wallengren 75 Mölndal Göteborg 3.2
10:40.43 Emma Lundgren 85 Sarven Umeå 16.12
10:41.97 Paula Wass 68 Kville Göteborg 20.1
10:53.95 Johanna Forsberg 74 Spårvägen Sätra 3.2
10:55.09 Arja Kilpeläinen 60 Näshulta Eskilstuna 21.1
11:03.25 Ida Thellenberg   IKS Umeå Umeå 16.12
11:10.37 Johanna Bjermkvist 83 Huddinge Sätra 20.1
  överlång bana    
10:11.68 Maria Pettersson 62 Njudung Växjö 21.1
10:12.30 Linda Damgren 79 Jönköping Växjö 21.1
10:25.28 Stina Thunman 70 Sundsvall Sundsvall 27.1
10:25.39 Ida Nilsson 84 Sundsvall Sundsvall 27.1
10:41.79 Dorothea Carlsson 76 Eksjö Södra Växjö 21.1
10:58.35 Erika Petersson 80 Växjö LK Växjö 21.1

5000 m

16:52.80 Rebecca Johansson 81 IF Göta Minneapolis, MN 27.1
  överlång bana    
18:56.1m Erika Petersson   Växjö LK Växjö 6.3

60 m häck (84.0 cm)

8.26 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Moscow, ID 3.3
8.46 Maria Eriksson 78 Hammerdal Göteborg 18.2
8.68 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Eskilstuna 11.2
8.74 Ellinor Stuhrmann 77 Malmö Göteborg 18.2
8.76 Lina Quick 80 Strand Göteborg 18.2
8.78 Jennie Nilsson 84 Brännan Eskilstuna 11.2
8.82 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 14.1
8.82 Maria Richtnér 73 Spårvägen Sätra 13.1
8.90 Anna-Karin Byström 81 IF Göta Eskilstuna 11.2
8.91 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 13.1
8.92 Sara Westman 76 Ullevi Göteborg 18.2
8.93 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Eskilstuna 11.2
8.98 Lena Berntsson 78 Ullevi Göteborg 3.3
9.04 Linda Svensson 83 Arvika Eskilstuna 11.2
9.04 Nadja Casadei 83 KA2 Eskilstuna 11.2
9.05 Hanna Brännström 82 Luleå Skellefteå 25.1
9.09 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 20.1
9.11 Sara Gelin 80 Enköping Fayetteville, MN 27.1
9.13 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Eskilstuna 25.2
9.14 Kaisa Ulfsdotter 83 Finish Malmö 28.1
9.17 Lisa Norlin 83 Riviera Haparanda 20.1
9.18 Michelle Railsback 82 Pocatello, ID 3.3
9.19 Jeanette Hansson 79 Eslöv Sätra 28.1
9.24 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 21.1
9.27 Erica Mårtensson 79 Växjö Houston, TX 16.2
9.28 Roseline Olomina 78 Göteborgs KIK Göteborg 20.1

Höjd

2.00 Kajsa Bergqvist 76 Tureberg Lisboa, POR 9.3
1.80 Emma Green 84 Ullevi Göteborg 17.2
1.74 Lena Johansson 79 Hässelby Sätra 14.1
1.74 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 20.1
1.74 Nadja Casadei 83 KA2 Eskilstuna 10.2
1.72 Jenny Magnusson 83 Järvsö Umeå 16.12
1.72 Lisa Hannula 83 Gefle Göteborg 17.2
1.71 Madelen Olsson 85 IF Göta Sätra 10.3
1.70 Karin Rydh 85 Malmö Malmö 20.1
1.70 Jessica Rydin 85 Tingberg Göteborg 28.1
1.70 Sabine Pettersson 82 Råby-Rekarne Eskilstuna 25.2
1.70 Marie Rosengren 80 Gefle Jonesboro, AR 25.2
1.69 Malin Svensson 78 Helsingborg Göteborg 17.2
1.68 Helena Redborg 83 Tureberg Eskilstuna 10.2
1.68 Elin Hansson 85 Kristianstad Göteborg 4.3
1.67 Camilla Westerlund 85 Huddinge Sätra 14.1
1.67 Sofia Klüft 85 Växjö Västerås 2.2
1.67 Frederikke Jensen 87 Vittsjö Göteborg 4.3
1.66 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Umeå 4.2
1.66 Johanna Olander 79 Färjestaden Eskilstuna 10.2
1.65 Jenny Gunnarsson 85 Finish Malmö 27.1
1.65 Camilla Silander 86 Danderyd Athletics Sätra 11.3
1.65 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Sätra 10.3
1.64 Linda Hagberg 83 Örebro Göteborg 3.2
1.64 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Västerås 4.2
1.64 Frida Brolin 85 Ärla Sätra 10.3

Stav

4.05 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Glasgow, GBR 18.3
3.93 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Eskilstuna 11.2
3.88 Maria Rendin 82 Malmö Eskilstuna 11.2
3.88 Charlotte Karlsson 82 Malmö Eskilstuna 11.2
3.81 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 27.1
3.75 Linda Persson 81 Växjö Malmö 27.1
3.65 Annika Berntsson 76 Ullevi Malmö 27.1
3.60 Annica White 80 Hässelby Blacksburg, VA 16.2
3.55 Michelle Railsback 82 Bozeman, MT 24.2
3.50 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 4.2
3.47 Helena Gissle 76 Spårvägen Sätra 13.1
3.45 Veronika Fridén 83 Mölndal Malmö 27.1
3.43 Christina Garametsos 86 Malmö Sätra 10.3
3.40 Helena Ahxner 81 Mölndal Malmö 21.1
3.34 Klara Persson 80 Spårvägen Göteborg 18.2
3.28 Emma Josefsson 81 Kville Eskilstuna 11.2
3.25 Sara Josefsson 84 Kville Malmö 27.1
3.25 Sophie Larup 86 Malmö Göteborg 4.2
3.22 Anna Björkman 81 Lidingö Sätra 27.1
3.22 Sofie Lissäng 80 Hammarby Sätra 27.1
3.18 Marie Wasserman 82 Hammarby Göteborg 3.2
3.15 Caroline Fougman 84 Gefle Falun 2.12
3.15 Katja Gustavsson 84 Skellefteå Umeå 3.2
3.14 Anna Wiklund 73 Spårvägen Sätra 4.2
3.12 Jenny Östlund 84 Hässelby Sätra 27.1
3.12 Anna-Maria Sjöhagen 83 Spårvägen Eskilstuna 11.2

Längd

6.41 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Flagstaff, AZ 23.2
6.03 Sara Brankell 81 Mölndal Umeå 24.2
5.95 Helena Rönner 80 Ullevi Princeton, NJ 10.2
5.85 Marie Åhlander 78 Spårvägen Houston, TX 23.2
5.85 Sofie Andersson 81 Kville Umeå 24.2
5.80 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Malmö 28.1
5.75 Anna Seleznova 83 Huddinge Eskilstuna 10.2
5.72 Jessica Rydin 85 Tingberg Västerås 2.2
5.72 Åsa Lönn 78 Hässelby Bozeman, MT 23.2
5.70 Malin Marmbrandt 85 Enköping Sätra 10.12
5.69 Erika Persson 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 11.2
5.68 Sara Gelin 80 Enköping Jonesboro, AR 25.2
5.68 Sofia Klüft 85 Växjö Växjö 3.3
5.67 Maria Richtnér 73 Spårvägen Sätra 13.1
5.65 Therese Gustafsson 85 Kil Sätra 10.3
5.64 Michelle Railsback 82 Pocatello, ID 2.3
5.60 Karin Funke Melin 71 Gefle Göteborg 17.2
5.55 Jeanette Hansson 79 Eslöv Sätra 28.1
5.54 Jessica Palm 82 IF Göta Göteborg 17.2
5.53 Anna Zachrisson 82 Ullevi Göteborg 20.1
5.53 Ida Sjöling 81 Lidingö Västerås 4.2
5.53 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 11.2
5.52 Sandra Lagerskog 80 Riviera Umeå 16.12
5.50 Lina Ericsson 76 Växjö Sätra 13.1
5.49 Sara Mentzer 78 Gefle Eskilstuna 27.1
5.49 Emma Hansson 86 Heleneholm Sätra 11.3
5.48 Pernilla Tornemark 85 Malmö Malmö 20.1
5.48 Camilla Olsson 86 Malmö Malmö 28.1

Tresteg

13.23 Marie Åhlander 78 Spårvägen Indianapolis, IN 10.2
12.87 Sara Brankell 81 Mölndal Umeå 24.2
12.86 Åsa Lönn 78 Hässelby Bozeman, MT 24.2
12.46 Helena Rönner 80 Ullevi Cambridge, MA 25.2
12.44 Desirée Carlberg 76 Ullevi Göteborg 18.2
12.43 Daniela Lincoln Saavedra 84 Malmö Eskilstuna 11.2
12.34 Mfon Etim 85 Angered Göteborg 18.2
12.31 Laine Rohtla 72 Örgryte Göteborg 13.1
12.13 Sara Gelin 80 Enköping Fayetteville, AR 27.1
12.11 Anna Berg 83 Ystad Malmö 21.1
12.06 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 11.2
12.04 Kajsa Levin 83 Tranås Eskilstuna 11.2
12.03 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Göteborg 4.3
12.02 Sofia Klüft 85 Växjö Sätra 11.3
12.02 *Zeituni Baraki 85 Göteborgs KIK Sätra 11.3
11.98 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 27.1
11.95 Maria Berggren 82 Ullevi Göteborg 13.1
11.88 Madelen Nylander 84 Örbyhus Sätra 27.1
11.81 Angelica Ström 81 Tierp Sätra 27.1
11.80 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 4.3
11.71 Ulrika Nilsson 84 Orient Göteborg 3.12
11.63 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 21.1
11.61 Sara Trané 85 Göteborgs KIK Göteborg 3.12
11.61 Moa Bergsten 83 Hammarby Eskilstuna 11.2
11.60 Malin Larsson 77 Heby Falun 20.1
11.55 Malin Marmbrandt 85 Enköping Göteborg 4.2

Kula (4.0 kg)

16.91 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Bollnäs 3.2
16.39 Linda Nestorsson 75 Ullevi Flagstaff, AZ 16.2
15.89 Helena Engman 76 Riviera Göteborg 17.2
15.44 Catarina Andersson 77 Pallas Malmö 28.1
14.21 Lina Engren 77 Hässelby Göteborg 17.2
13.48 Sofie Lundström 83 Västerås Eskilstuna 28.1
13.35 Maria Richtnér 73 Spårvägen Sätra 27.1
13.25 Marie Hilmersson 81 Hässelby Eskilstuna 24.2
13.20 Linda Wijkander 83 Klippan Göteborg 17.2
12.91 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Eskilstuna 10.2
12.69 Carolina Hjelt 86 Huddinge Sätra 1.4
12.48 Karin Larsson 81 Garphyttan Riverdale, NY 17.2
12.30 Mikaela Johansson 84 Ärla Eskilstuna 11.2
12.30 Kajsa Fällström 82 Istrum Falköping 24.2
12.22 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 10.2
12.13 Kristina Helander 84 Kvarnsveden Eskilstuna 11.2
12.11 Annika Petersson 79 Edsbyn Bollnäs 13.1
11.98 Sara Wikström 84 Hässelby Eskilstuna 11.2
11.92 Marlene Forslund 82 Kovland Sundsvall 27.1
11.71 Malin Svensson 78 Helsingborg Malmö 20.1
11.70 Katrin Ahlford 83 Hässelby Sätra 18.2
11.68 Anna Hellströmer 74 Södertälje IF Eskilstuna 28.1
11.66 Anneli Johansson 69 Ume FI Umeå 13.1
11.64 Rebecka Kvist 83 Alvesta Göteborg 3.12
11.59 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 21.1
11.59 Nadja Casadei 83 KA2 Malmö 28.1

Femkamp

3.796 Najda Casadei 83 KA2 Västerås 3.2
3.609 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Västerås 4.2
3.558 Ida Sjöling 81 Lidingö Västerås 4.2
3.511 Malin Svensson 78 Helsingborg Västerås 4.2
3.511 Jeanette Hansson 79 Eslöv Västerås 4.2
3.508 Anna Mörstam 83 Växjö Västerås 3.2
3.390 Mikael Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Västerås 3.2
3.183 Sophie Ohlsson 82 Gefle Västerås 4.2
2.991 Åsa Lundgren 82 Arboga Västerås 4.2
2.940 Helene Lindquist 75 Västerås Västerås 4.2
2.918 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Västerås 3.2
2.900 Annica White 80 Hässelby Landover, MD 7.1
2.803 Jenny Jansson 81 Råby-Rekaren Västerås 4.2
2.795 Michelle Railsback 82 Pocatello, ID 2.2
 

>