Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


MÄN INNE 2001



Uppdaterat: 19 mars 2001


60 m

6.69 Patrik Lövgren 75 Malmö Göteborg 3.2
6.71 Peter Häggström 76 Ymer Glasgow, GBR 18.3
6.74 Lenny Martinez 78 Huddinge Umeå 24.2
6.82 Christofer Sandin 79 Mölndal Göteborg 3.2
6.83 Daniel Nunez 78 Ullevi Göteborg 3.2
6.84 Robert Kronberg 76 Kville Göteborg 3.2
6.85 Niklas Stridqvist 77 Sundsvall Falun 20.1
6.85 Daniel Persson 82 Malmö Eskilstuna 11.2
6.86 *Nasser Sebabi 82 Hofors Eskilstuna 11.2
6.87 Peter Ahl 80 Ullevi Malmö 27.1
6.87 Conny Malm 75 Ullevi Göteborg 3.3
6.88 Niclas Broström 77 IF Göta Karlstad 9.1
6.88 Fredrik Persson 77 Alingsås Göteborg 3.2
6.92 Erik Wahn 80 Helsingborg Malm 20.1
6.94 Philip Nossmy 82 Malmö Eskilstuna 11.2
6.96 Anders Hansson 74 Heleneholm Malmö 13.1
6.97 Linus Malmborg 74 Heleneholm Malmö 13.1
6.97 Fredrik Fransson 71 Hellas Malmö 20.1
6.98 Johan Wissman 82 Helsingborg Malmö 27.1
6.98 Elvir Rakovic 79 Ullevi Malmö 27.1
6.99 Mikael Storm 80 FK013 Västerås 14.1
6.99 *Edmund Yeboah 88 Kungsängen Västerås 14.1
7.00 Jimisola Laursen 77 Malmö Malmö 27.1
7.00 Fredrik Lindberg 73 Östersund Sundsvall 27.1
7.04 Magnus Norberg 79 Huddinge Malmö 20.1
7.05 Robert Fält 77 Gefle Västerås 14.1
7.06 Stefan Eriksson 78 Stål Falun 20.1
7.06 Niklas Fernström 69 Malmö Malmö 27.1

200 m

21.43 Jimisola Laursen 77 Malmö Göteborg 18.2
21.55 Johan Wissman 82 Helsingborg Göteborg 18.2
21.80+ Johan Engberg 81 IF Göta Göteborg 18.2
21.84 Christofer Sandin 79 Möldnal Göteborg 3.2
21.85 Anders Hansson 74 Heleneholm Göteborg 3.2
22.07 Peter Ahl 80 Ullevi Göteborg 20.1
22.07 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Sätra 4.2
22.07 Pontus Nilsson 82 Heleneholm Göteborg 18.2
22.13 Christian Dimitrijevic 82 Råby-Rekarne Göteborg 17.2
22.17 Philip Nossmy 82 Malmö Malmö 28.1
22.23 Magnus Norberg 79 Huddinge Sätra 14.1
22.23 *Nasser Sebabi 82 Hofors Göteborg 18.2
22.26 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Sätra 28.1
22.27 Daniel Almgren 79 Valletnuna Sätra 4.2
22.47 Felipe Padilla 82 Ludvika Eskilstuna 20.1
22.49 Anders Boyacioglu 76 Huddinge Sätra 28.1
22.53 Linus Malmborg 74 Heleneholm Malmö 21.1
22.54 Klas Ringdahl 77 Huddinge Sätra 28.1
22.55 Gustav Lindström 81 Lund Malmö 21.1
22.57 Joakim Blaschke 77 KA2 Malmö 28.1
22.57 Alexander Lakhanpal 79 Linnéa Houston, TX 24.2
22.62 Elvir Rakovic 79 Ullevi Malmö 28.1
22.69 Fredrik Sturesson 82 Helsingborg Malmö 28.1
22.82 *Aristide Bamane 82 Spårvägen Sätra 28.1
22.84 Martin Theander 77 Lidingö Sätra 14.1
22.88 Mikael Thulin 85 Hammarby Sätra 11.3
22.92 Magnus Linder 81 Nyköping Sätra 14.1
  obekräftat    
22.57 Magnus Åhlén 78 IF Göta West Point, NY 21.11

400 m

46.82 Jimisola Laursen 77 Malmö Lisboa, POR 9.3
47.17 Magnus Aare 74 Danderyd Athl Stockholm 15.2
48.05 Johan Engberg 81 IF Göta Göteborg 18.2
48.25 Magnus Norberg 79 Huddinge Göteborg 18.2
48.60 Albin Johansson 81 Hammarby Eskilstuna 11.2
48.60 Peter Andersson 76 Täby Göteborg 18.2
48.62 Thomas Byrberg 79 Tureberg Sätra 27.1
48.69 Thomas Nikitin 82 Spårvägen Eskilstuna 11.2
48.89 Nilton Oliveira 80 Alingsås Eskilstuna 11.2
48.92 Jon Andersson 80 Falun Malmö 27.1
49.72 Martin Hajdu 83 Malmö Malmö 20.1
49.73 Fredrik Karlsson 78 Hammarby Sätra 4.2
49.83 Martin Theander 77 Lidingö Stockholm 15.2
49.89 Cristoffer Antonsen 83 Hälle Eskilstuna 11.2
49.99 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 20.1
50.06 Carlos Amado 60 Hässelby Sätra 20.1
50.07 Andreas Mokdasi 84 Hässelby Eskilstuna 10.2
50.39 Felipe Padilla 82 Ludvika Sätra 4.2
50.45 Gustav Lindström 81 Lund Malmö 24.2
50.49 Alexander Lakhanpal 79 Linnéa Baton Rouge, LA 16.2
50.58 Konstantin Koutalas 70 Spårvägen Göteborg 17.2
50.60 Olof Lindberg 81 Malmö Malmö 27.1
50.61 Mikael Bergbrant 83 Sävedalen Göteborg 3.2
50.67 Carl Gustav Mårtensson 79 Malmö Malmö 20.1
50.81 Niclas Hesselgren 81 IK Sisu Malmö 20.1

800 m

1:47.82 Rizak Dirshe 72 Malmö Stockholm 15.2
1:49.85 Rickard Pell 79 Hammarby Roxbury, MA 4.3
1:51.54 Göran Olofsson 77 Eslöv Malmö 28.1
1:51.95 Stefan Johansson 80 Falköping Carbondale, IL 24.2
1:52.09 Jon Andersson 80 Falun Falun 20.1
1:52.94 Mattias Norling 77 Tureberg Göteborg 18.2
1:53.69 Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 24.2
1:53.76 Fredrik Rohlén 75 Falun Göteborg 17.2
1:53.90 Daniel Norberg 78 Hammarby New York, NY 13.1
1:53.91 Albin Johansson 81 Hammarby Stockholm 15.2
1:54.45 Håkan Jansson 75 Rånäs Sätra 28.1
1:54.46 John Laselle 79 Tureberg Göteborg 17.2
1:54.88 Erik Emilsson 82 Malmö Malmö 28.1
1:55.04 Karl Borgö 80 Ymer Göteborg 17.2
1:55.34 Martin Svensson 81 Högby Houston, TX 17.2
1:55.48 Joakim Daun 82 Gotland Malmö 21.1
1:55.70 Joel Bodén 83 Skellefteå Skellefteå 22.2
1:55.91 Niklas Österberg 73 Rånäs Stockholm 15.2
1:55.92 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Götebrog 4.3
1:56.05 Stefan Malmqvist 82 Södertälje IF Sätra 14.1
1:56.06 Robert Samuelsson 75 Kville Göteborg 3.2
1:56.38 Jörgen Johansson 79 Eksjö Södra Falun 2.12
1:56.39 Björn Ahlepil 80 Rånäs Falun 2.12
1:56.49 Berne Forzelius 75 Malmö Malmö 28.1
1:56.59 Rickard Andersson 73 Malmö Malmö 21.1
  överlång bana    
1:55.75 Karl Stavenberg 81 Tyresö Ames, IA 10.2

1500 m

3:46.05 Patrik Johansson 72 Spårvägen Sätra 4.2
3:48.67 Mattias Norling 77 Tureberg Glasgow, GBR 18.3
3:49.05 Henrik Skoog 79 Spårvägen Sätra 4.2
3:49.26 Jörgen Zaki 72 Malmö Göteborg 3.2
3:50.69 Kent Claesson 71 Skillingaryd Sätra 4.2
3:50.73 Michael Öhman 79 Bollebygd Göteborg 3.2
3:51.83 Philip Aagaard 82 Söderköping Eskilstuna 11.2
3:52.11 Oskar Käck 82 Skövde Göteborg 3.2
3:53.47 John Laselle 79 Tureberg Eskilstuna 11.2
3:53.75 Niklas Österberg 73 Rånäs Göteborg 17.2
3:54.22 Joel Bodén 83 Skellefteå Eskilstuna 11.2
3:54.57 Erik Emilsson 82 Malmö Eskilstuna 11.2
3:54.58 Johan Olehäll 79 Hälle Eskilstuna 11.2
3:55.11 Tobias Lundvall 77 Sävedalen Göteborg 17.2
3:55.37 Anders Johansson 77 Eksjö Södra Göteborg 3.2
3:57.22 John Lindström 83 Härlöv Eskilstuna 11.2
3:57.77 *Said Regragui 74 Tiwaz Eskilstuna 28.1
3:58.86 Johnny Jönsson 73 Spårvägen Malmö 27.1
3:59.67 Peter Marklund 77 Riviera Sätra 4.2
4:00.38 Rickard Andersson 73 Malmö Göteborg 3.2
4:00.91 Karl Borgö 80 Ymer Eskilstuna 11.2
4:02.16 Olof Olsson 80 Hammarby Göteborg 3.2
4:02.36 Olle Walleräng 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 21.1
4:03.21 Mikael Lindberg 83 Kongahälla Eskilstuna 11.2
4:03.39 Thomas Johansson 81 Sävedalen Göteborg 13.1
4:03.41 Albert Mollén 85 Söderköping Eskilstuna 28.1

1 mile (1609.344 m)

4:15.46 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Bozeman, MT 24.2
4:17.25 Mikael Larsson 79 Sävedalen Houston, TX 17.2
4:18.62 Christopher Andersson 79 Södertälje IF Fayetteville, AR 26.1
  överlång bana    
4:17.78 Christopher Andersson 79 Södertälje IF Ames, IA 10.2

3000 m

8:00.73 Henrik Skoog 79 Spårvägen Malmö 28.1
8:04.30 Kent Claesson 71 Skillingaryd Göteborg 17.2
8:18.81 Patrik Johansson 72 Spårvägen Göteborg 17.2
8:25.03 Björn Bergström 79 Vingarna Fayetteville, AR 9.2
8:26.56 Erik Petersson 80 Mölndal Minneapolis, MN 27.1
8:27.89 Johan Olehäll 79 Hälle Göteborg 17.2
8:28.16 *Said Regragui 74 Tiwaz Sätra 20.1
8:31.38 Olof Olsson 80 Hammarby Göteborg 17.2
8:31.86+ Mustafa Mohamed 79 Hälle Göteborg 3.2
8:32.64 Henrik Ahnström 81 Brittatorp Indianapolis, IN 10.2
8:35.50 Johan Bergström 79 Vingarna New York, NY 13.1
8:36.61 Johnny Jönsson 73 Spårvägen Göteborg 17.2
8:37.48 Magnus Ohlsson 82 Högby Göteborg 17.2
8:37.83 Rikard Hedelin 70 IFK Umeå Göteborg 17.2
8:41.18 Gustav Berggren 76 Skellefteå Umeå 13.1
8:41.29 Rickard Andersson 73 Malmö Malmö 28.1
8:41.33 Joel Bodén 83 Skellefteå Umeå 13.1
8:41.88 Anders Hemmyr 73 IFK Umeå Umeå 13.1
8:45.52 Christer Malm 68 Piteå Sätra 3.2
8:49.02 John Olsson 72 Helsingborg Göteborg 3.2
8:49.04 Bjarne Thysell 64 Ärla Eskilstuna 6.1
8:49.38 Johan Lindberg 80 Upsala Eskilstuna 6.1
8:51.15 Patrik Lillbacka 80 Skellefteå Umeå 13.1
8:53.49 Toni Apell 74 Sörängen Göteborg 3.2
8:54.41 Johan Lindgren 79 FK013 Eskilstuna 6.1
8:54.47 Johan Wettergren 75 Kville Göteborg 17.2
  överlång bana    
8:54.86 Jimmy Wik 82 Kalmar Växjö 21.1
  överlång bana, obekräftat    
7:59.75 Kent Claesson 71 Skillingaryd Tampere, FIN 12.2

5000 m

14:22.90 Mustafa Mohamed 79 Hälle Göteborg 3.2
14:29.98 Björn Bergström 79 Vingarna Lincoln, NE 23.2
14:46.20 Erik Petersson 80 Mölndal Houston, TX 16.2
15:01.64 Johan Bergström 79 Vingarna Fayetteville, AR 27.1

60 m häck (106.7 cm)

7.54 Robert Kronberg 76 Kville Lisboa, POR 9.3
7.74 Philip Nossmy 82 Malmö Göteborg 18.2
7.92 Stefan Heinås 75 Riviera Göteborg 18.2
8.03 Joakim Blaschke 77 KA2 Göteborg 18.2
8.09 Mikael Jakobsson 81 Örebro Cedar Falls, IA 2.2
8.09 Rafael Askros 81 Ullevi Göteborg 3.2
8.12 Henrik Värendh 69 Spårvägen Göteborg 18.2
8.13 Henrik Dagård 69 KA2 Göteborg 18.2
8.25 Paul Ragnvaldsson 79 Strömsund Göteborg 18.2
8.26 Jakob Falkbring 77 Mölndal Sätra 4.2
8.27 Urban Gustafsson 69 Upsala Sätra 28.1
8.27 Erik Svensson 79 Vittsjö University Park,PA 25.2
8.34 Anders Karlsson 75 Spårvägen Göteborg 18.2
8.37 Martin Burrows 73 Hälle Göteborg 18.2
8.45 Magnus Lönqvist 80 Habo Malmö 28.1
8.48 Carl-Johan Olsson 80 Mariestad Sätra 14.1
8.48 Patrik Melin 71 Gefle Eskilstuna 20.1
8.56 Christer Göransson 78 Ragunda Umeå 4.2
8.62 Nils Wiklund 76 Luleå Flagstaff, AZ 16.2
8.64 Oscar Hed 79 Mölndal Malmö 28.1
8.66 Magnus Wallberg 78 Hässelby Eskilstuna 25.2
8.67 Jimmy Palm 79 Helsingborg Malmö 28.1
8.68 Gustav Andhill 79 Alingsås Göteborg 20.1
8.69 Daniel Berg 82 Upsala Sätra 28.1
8.71 Jens Lidström 79 Riviera Haparanda 20.1

Höjd

2.34 Stefan Holm 76 Kil Stockholm 15.2
2.34 Staffan Strand 76 Hässelby Stockholm 15.2
2.20 Christian Olsson 80 Örgryte Göteborg 3.2
2.13 Ola Carlsson 75 Örgryte Valencia, ESP 24.2
2.11 Andreas Block 73 Ullevi Malmö 27.1
2.08 Yannick Tregaro 78 Örgryte Malmö 27.1
2.07 Erik Sikström 80 Lidingö Sätra 10.12
2.07 Christer Johansson 82 Örgryte Göteborg 20.1
2.05 David Fridell 83 Danderyds SK Sätra 10.12
2.05 Oskar Jonsson 81 Råby-Rekarne Sätra 13.1
2.05 Thomas Bipella 84 Örgryte Malmö 27.1
2.05 Ronny Hansson 78 Finish Malmö 25.2
2.05 Ousainou Mbye 80 Örgryte Göteborg 3.3
2.04 Martin Eriksson 83 Örgryte Malmö 13.1
2.01 Johan Malm 83 Örgryte Göteborg 20.1
2.00 Daniel Carlsson 81 Tranås Växjö 7.1
2.00 Carl Thörnblad 85 Lund Malmö 13.1
2.00 Henrik Ögren 77 Östersund Östersund 14.1
2.00 Kevin Mijdema 82 Lund Malmö 21.1
2.00 Martin Zuba 77 Finish Malmö 21.1
2.00 Daniel Jarl 79 Lund Malmö 21.1
2.00 Andreas L Nilsson 80 Finish Malmö 27.1
1.98 Emil Belfrage 82 Ullevi Göteborg 20.1
1.97 Daniel Hansson 83 Rånäs Västerås 4.2
1.97 Joel Spolén 83 Örgryte Eskilstuna 11.2

Stav

5.55 Patrik Kristiansson 77 KA2 Stockholm 15.2
5.40 Alhaji Jeng 81 Örgryte Göteborg 3.3
5.31 *Pawel Szczyrba 81 Heleneholm Malmö 10.2
5.20 Viktor von Bothmer 78 Ullevi Malmö 20.1
5.02 Håkan Jedhammar 81 Växjö Växjö 7.1
5.00 Alexander Igelström 74 Ullevi Bad Segeberg, GER 3.2
4.88 Gustaf Hultgren 83 Kalmar Göteborg 3.2
4.88 Fredrik Skoglund 81 Lidingö Göteborg 3.2
4.85 Henrik Hallenbo 78 Lerum Göteborg 13.1
4.82 Nikos Efstathiadis 69 Tureberg Sätra 27.1
4.80 Henrik Weisbach 79 IFK Göteborg Malmö 20.1
4.80 Deniz Mahshid 80 Örgryte Göteborg 17.2
4.80 Erik Svensson 79 Vittsjö University Park,PA 24.2
4.74 Mikael Tapio 76 Ullevi Göteborg 3.3
4.74 Linus Lindroth 75 Örgryte Göteborg 3.3
4.73 Henrik Dagård 69 KA2 Göteborg 3.2
4.65 Johan Carlsson 85 Malmö Sätra 11.3
4.64 Rickard Nygårds 73 Gefle Sätra 4.2
4.63 Anders Edvinsson 73 Spårvägen Sätra 14.1
4.62 Andreas Bonin 81 Alunda Sätra 27.1
4.60 Gustav Andhill 79 Alingsås Göteborg 28.1
4.60 Johan Fritz 82 Malmö Malmö 24.2
4.56 Daniel Hammer 83 Malmö Sätra 11.3
4.51 Sebastian Zawadski 84 Malmö Sätra 11.3
4.50 Patrik Melin 71 Gefle Eskilstuna 28.1
4.45 Nils Wiklund 76 Luleå Flagstaff, AZ 3.2

Längd

8.05 Peter Häggström 76 Ymer Sindelfingen, GER 4.3
7.86 Mattias Sunneborn 70 Lidingö Göteborg 18.2
7.48 Linus Malmborg 74 Heleneholm Göteborg 18.2
7.43 David Frykholm 80 IF Göta Göteborg 18.2
7.22 Magnus Åhlén 78 IF Göta New York, NY 4.2
7.10 Daniel Arnsten 82 Trångsviken Eskilstuna 11.2
7.08 Andreas Hedström 81 Falun Eskilstuna 11.2
7.03 Håkan Johansson 74 Sollefteå Sundsvall 27.1
6.93 Erik Larsson 80 Gotland Klintehamn 8.3
6.90 Niklas Fernström 69 Malmö Malmö 28.1
6.88 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Östersund 14.1
6.86 Fotios Makrostergios 75 Huddinge Falun 20.1
6.84 Carl Bergfeldt 82 IF Göta Eskilstuna 11.2
6.82 Anders Sjöström 83 Mölndal Eskilstuna 10.2
6.82 Robert Bagge 82 Brattås Göteborg 4.3
6.78 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Göteborg 20.1
6.78 Erik Svensson 79 Vittsjö Cedar Falls, IA 2.2
6.74 Nils Wiklund 76 Luleå Bozeman, MT 23.2
6.68 Christer Göransson 78 Ragunda Umeå 13.1
6.67 Mathias Frykholm 78 IF Göta Västerås 14.1
6.66 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Umeå 13.1
6.64 Robin Janson 83 Kil Västerås 14.1
6.64 Alexander Arlbrant 84 Ullevi Malmö 28.1
6.63 Tobias Nilsson 83 Heleneholm Malmö 28.1
6.59 Johan Helin 79 Lidingö Sätra 4.2

Tresteg

16.51 Christian Olsson 80 Örgryte Umeå 24.2
15.96 Conny Malm 75 Ullevi Göteborg 17.2
15.61 Johan Attersand 74 Hammarby Göteborg 17.2
15.32 Elvir Rakovic 79 Ullevi Eskilstuna 10.2
15.19 Magnus Skoglund 75 Örgryte Göteborg 3.2
15.05 Yannick Tregaro 78 Örgryte Göteborg 17.2
15.00 Haldur Rohtla 76 Örgryte Göteborg 17.2
14.77 Anders Sjöström 83 Mölndal Göteborg 3.2
14.74 Erik Eriksson 80 Örbyhus Eskilstuna 10.2
14.69 Jonas Arnsten 80 Trångsviken Eskilstuna 10.2
14.67 Martin Eriksson 83 Örgryte Malmö 27.1
14.55 Ousainou Mbye 80 Örgryte Eskilstuna 10.2
14.13 Lars Häggberg 65 Huddinge Sätra 13.1
14.13 Sebastian Lindén 83 Falun Sätra 3.2
13.99 Robert Bagge 82 Brattås Göteborg 3.3
13.91 Christian Nygård 82 Örgryte Göteborg 17.2
13.88 Daniel Abrahamson 82 Sävedalen Eskilstuna 10.2
13.86 Christer Johansson 82 Örgryte Malmö 27.1
13.80 Erik Olofsson 82 Kungsängen Eskilstuna 10.2
13.79 Charlie Sundin 83 Ullevi Eskilstuna 11.2
13.64 Fredrik van Speyck 79 Klippan Gävle 2.3
13.64 Patrik Bagge 85 Brattås Sätra 11.3
13.54 Håkan Eklund 80 Råby-Rekarne Eskilstuna 21.1
13.36 Joel Spolén 83 Örgryte Eskilstuna 11.2
13.34 *Alen Rakovic 82 Ullevi Malmö 27.1
13.31 Patrik Svensson 81 Örgryte Göteborg 13.1

Kula (7.26 kg)

19.96 Jimmy Nordin 79 Malmö Malmö 20.1
19.24 Kristian Pettersson 71 Helsingborg Umeå 24.2
18.39 Anders Holmström 78 Heleneholm Göteborg 17.2
17.98 Daniel Jonsson 74 Råby-Rekarne Eskilstuna 27.1
17.57 Stefan Blomqvist 65 Örgryte Houston, TX 10.2
16.58 Anders Axlid 66 Ullevi Göteborg 13.1
16.32 Linus Bernhult 75 Huddinge Sätra 13.1
16.14 Daniel Arrhenius 78 Spårvägen Ogden, UT 10.2
15.81 Tony Settle 75 Råby-Rekarne Eskilstuna 24.2
15.68 Tobias Melin 78 Bottnaryd Johnson City, TN 27.1
15.52 Robert Melin 82 Bottnaryd Växjö 21.1
15.17 David Johansson 80 Ludvika Eskilstuna 10.2
15.11 Mattias Jons 82 Järvsö Eskilstuna 10.2
14.91 Philip Åman 77 Kville Göteborg 19.1
14.90 Johan Persson 80 Falun Falun 2.12
14.83 Mats Laamanen 72 Sävedalen Flagstaff, AZ 9.2
14.74 Anders Constantin 82 Orient Eskilstuna 10.2
14.63 Patrik Melin 71 Gefle Västerås 14.1
14.43 Erik Larsson 80 Gotland Västerås 3.2
14.29 Staffan Jönsson 81 Heleneholm Eskilstuna 10.2
14.26 Håkan Setthammar 72 Västerås Västerås 3.2
14.24 Daniel Ragnvaldsson 76 Strömsund Umeå 16.12
14.06 Hans Källén 73 Strömsund Östersund 14.1
13.97 Andreas Olsson 73 Heby Falun 20.1
13.91 Erik Svensson 79 Vittsjö University Park,PA 24.2
  obekräftat    
15.16 Mats Laamanen 72 Sävedalen Flagstaff, AZ 9.2

Sjukamp

5.398 Erik Svensson 79 Vittsjö University Park,PA 25.2
4.877 Patrik Sandberg 76 Huddinge Västerås 4.2
4.831 Gustav Andhill 79 Alingsås Västerås 4.2
4.818 Patrik Stenström 72 Gotland Västerås 4.2
4.807 Christoffer Thomée 82 Sävedalen Västerås 4.2
4.788 Erik Larsson 80 Gotland Västerås 4.2
4.650 Niklas Kleebinder 77 Hammarby Västerås 4.2
4.539 Håkan Setthammar 72 Västerås Västerås 4.2
4.448 Andreas Bonin 81 Alunda Västerås 4.2
4.317 Henrik Hamnebo 76 Kville Västerås 4.2
4.316 Hans Westerholm 74 Spårvägen Västerås 4.2
4.174 Lars Widén 73 Örbyhus Västerås 4.2
4.037 Lasse Ohtamaa 80 Tullinge-Tumba Västerås 4.2
3.895 Daniel Hedström 73 Valbo Västerås 4.2
 

>