Officiellt organ för Svenska Friidrottsförbundet

Måndag 10 augusti 2020

Friidrott.se:s arkiv:
Resultat
Statistik

 

Sök på friidrott.se

Kontaktinformation

Svensk Friidrott

Svenska Friidrottsförbundet

Post- och besöksadress:
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Tel: 010-476 53 30 vxl
Fax: 08-724 68 61
E-post: info@friidrott.se

Bankgiro: 332-1387
Org.nr: 802001-0719

Sociala medier:
@svenskfriidrott, 
#svenskfriidrott
 

Generalsekreterare och ansvarig utgivare

Stefan Olsson
010-476 53 41

Utgivningsbevis

Nr 2008-033

Redaktionen friidrott.se

Gustav Orbring
redaktör
072-525 96 32

Information och media

Hillevi Thor
072-559 17 78
(Pressjour)

Läs mer Samtliga kontakter


KVINNOR INNE 1999



Uppdaterat: 18 april 1999


60m

7.46 Annika Amundin 77 Ullevi Göteborg 6.2
7.49 Jenny Kallur 81 Falun Sätra 13.2
7.52 Malin Källgren 80 Ymer Malmö 27.2
7.54 Anna Westerberg 80 Tiwaz Tallinn, EST 21.2
7.54 Karin Jönsson 77 Malmö Malmö 27.2
7.60 Maria Eriksson 78 Hammerdal Sundsvall 30.1
7.60 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 10.2
7.61 Victoria Gunnarsson 76 Täby Ames, IA 6.2
7.63 Emma Rienas 82 Filipstad Eskilstuna 16.1
7.63 Erica Johansson 74 Mölndal Malmö 10.2
7.66 Susanna Kallur 81 Falun Malmö 27.2
7.68 Camilla Johansson 76 Växjö Malmö 30.1
7.70 Sofia Larsson 83 Mölndal Göteborg 23.1
7.71 Linda Storkull 79 Mölndal Malmö 27.2
7.72 Carola Strenius 73 KA2 Malmö 30.1
7.73 Veronica Fransson 79 Hälle Malmö 30.1
7.73 Kerstin Dalfors 76 Dala-Floda Bollnäs 6.2
7.73 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Eskilstuna 21.2
7.73 Lena Berntsson 78 Ullevi Malmö 27.2
7.77 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Sundsvall 30.1
7.77 Karin Hellegren 80 Södertälje IF Sätra 6.2
7.78 Pernilla Allvin 78 Falun Sätra 9.1
7.79 Pernilla Wigothsson 80 KA2 Malmö 27.2
7.80 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 16.1
7.80 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Malmö 23.1
7.80 Jessica Larsson 75 Hässelby Sätra 27.1
7.80 Anna Jägre 74 Hässelby Sätra 27.1
7.80 Sara Westman 76 Ullevi Malmö 30.1
7.81 Malin Nordqvist 84 Hammarby Eskilstuna 6.3
7.82 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Eskilstuna 6.1
7.82 Malin Jeppsson 81 Lund Malmö 27.2
7.83 Beatrice Hellgren 83 Örebro Göteborg 6.2
7.84 Linda Fernström 81 Hässelby Sätra 12.12
7.84 Lina Quick 80 Strand Bollnäs 6.2
7.84 Erika Jacobsson 79 Linköping Malmö 27.2
7.86 Linda Mårtensson 75 Malmö Malmö 16.1
7.86 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Örebro 31.1
7.87 Annica Sandström 68 Lidingö Solna 2.2
7.87 Charlotte Nordh 82 IF Göta Malmö 27.2
7.88 Sandra Lagerskog 80 Riviera Luleå 9.1
7.88 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Malmö 16.1
7.89 Charlotte Åberg 79 Linden Sätra 3.2
7.89 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Göteborg 6.2
7.89 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Göteborg 14.2
7.89 Sofie Andersson 81 Kville Malmö 27.2
7.90 Karin Nilsson 81 Lund Lund 6.2
7.90 Linn Malmo 84 Gefle Eskilstuna 6.3
7.91 Elena Åseby 80 IF Göta Falun 9.1
7.91 Anna Larsson 78 Ullevi Göteborg 20.2
7.92 Lena Melin 72 Ullevi Malmö 16.1
7.92 Marika Johansson 70 Spårvägen Sätra 27.1
7.92 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Falun/L 21.3
7.93 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Eskilstuna 6.1
7.93 Anna Lilja 81 Nyköping Sätra 6.2
7.93 Karin Funke 71 Gefle Stockholm/G 25.2
7.94 Jessica Palm 82 IF Göta Göteborg 6.12
7.94 Josefin Näsman 81 Bollnäs Bollnäs 16.1
7.94 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 23.1
7.94 Anna Norgren 80 Söderhamn Sätra 6.2
7.95 Petra Mårtensson 80 Heleneholm Malmö 16.1
7.95 Helén Holmgren 83 Arvika Karlstad 23.1
7.95 Linda Österling 79 Finish Malmö 23.1
7.95 Helena Olsson 80 Ymer Göteborg 6.2
7.95 Stina Smibacker 83 Enköping Stockholm/G 25.2
7.96 Jennie Nilsson 84 Vingarna Umeå 19.12
7.96 Helena Rönner 80 Ullevi Malmö 16.1
7.96 Charlotta Ceder-Wanhainen 73 Hälle Göteborg 6.2
7.96 Erica Karlsson 82 IFK Umeå Skellefteå 6.2
7.96 Karin Jansson 82 Kil Karlstad 17.2
7.96 Ida Agering 81 Malmö Göteborg 20.2
7.97 Daniela Lincoln 84 Heleneholm Malmö 5.12
7.97 Linda Olsson 81 Falun Falun 9.1
7.97 Erika Persson 79 Bore Eskilstuna 16.1
7.97 Linda Fredriksson 71 Rydö Göteborg 6.2
7.97 Marie Dagerhem 83 Kalmar Eskilstuna 7.3
7.98 Sofie Toftgård 82 Halmstad Göteborg 6.2
7.98 Hanna Ledin 83 Sundsvall Bollnäs 6.2
7.98 Anja Ödman 82 Ullevi Göteborg 20.2
7.98 *Mirian Odum 81 Tyresö Sätra 21.2
7.98 Linda Svensson 83 Arvika Karlstad 27.2
7.99 Charlotte Thuné 76 Östersund Falun 9.1
7.99 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Cheney, WA 16.1
7.99 Karin Söderkvist 78 Mora Bollnäs 6.2
8.01 Anna-Karin Byström 81 IF Göta Göteborg 23.1
8.01 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Sätra 6.2
8.02 Emma Frostensson 79 Skruv Växjö 12.12
8.02 Annika Larsson 79 Kil Örebro 31.1
8.02 Sara Erixon 81 Västerås Sätra 6.2
8.03 Carola Janson 78 Kil Örebro 31.1
8.04 *Anne Mäntylä 81 Mölndal Göteborg 20.2
8.04 Hanna Melin 83 Nora Eskilstuna 7.3
8.05 Susanne Meckbach 81 Hammarby Sätra 17.2
8.05 Emma Storm 83 Eksjö Södra Eskilstuna 7.3
8.05 Tove Åkerblom 85 Malmö Växjö 20.3
8.06 Sofia Johnson 78 Glanshammar Örebro 29.11
8.06 Sara Liljegren 81 Hammarby Eskilstuna 16.1
8.07 *Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Göteborg 6.12
8.07 Stina Palosaari 80 Hässelby Sätra 12.12
8.07 Nina Frölander 76 Bollnäs Umeå 19.12
8.07 Hanna Brännström 82 Luleå Umeå 19.12
8.07 Nanna Sacko-Nilsen 84 Göteborgs KIK Göteborg 14.3
8.08 Carolina Klüft 83 Växjö Växjö 12.12
8.08 Maria Schlyter 80 Malmö Göteborg 14.3
8.08 Mfon Etim 85 Angered Växjö 20.3
8.09 Dajana Lööf 83 Heleneholm Malmö 5.12
8.09 Sara Gelin 80 Enköping Sätra 9.1
8.09 Therese Hammarlund 77 Falun Eskilstuna 21.2
8.09 Theresia Jonsson 82 Kalmar Malmö 27.2
8.11 Emma Gustafsson 83 Mölndal Eskilstuna 7.3
8.11 Emma Björkman 86 IF Göta Falun/L 21.3
8.12 Irene Fagerberg 77 Heleneholm Malmö 23.1
8.12 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Sätra 6.2
8.12 Emma Salomonsson 84 Mölndal Eskilstuna 6.3
8.13 Susanne Sjökvist 80 Rydö Växjö 10.1
8.13 Anna Folino 79 Kville Malmö 16.1
8.13 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Växjö 7.2
8.13 *Paula Preisner 83 Ullevi Göteborg 20.2
8.14 Anna Berg 83 Ystad Malmö 5.12
8.14 Fanny Svensson 81 Arvika Karlstad 23.1
8.14 Helen Nilsson 80 Halmstad Göteborg 23.1
8.14 Anneli Mälström 81 Västerås Karlstad 2.2
8.14 Sara Börjesson 82 Högbo GIF Sätra 6.2
8.15 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Örebro 31.1
8.15 Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil Örebro 31.1
8.15 Jana Cagin 79 Tureberg Sätra 3.2
8.15 Maria Warensjö 83 Nyköping Eskilstuna 21.2
8.16 Marie Hilmersson 81 Wedevåg Falun 28.11
8.16 Linda Knutsson 81 Täby Sätra 12.12
8.16 Anna Sedlin 80 Klippan Göteborg 20.2
8.16 Evelina Hansson-Cronberg 86 Ängelholm Växjö 20.3
8.16 Klara Lundmark 83 Boden Luleå 20.3
8.16 Kim Andersson 84 Sundsvall Falun/L 21.3
8.17 Jessica Samuelsson 85 Boo Solna 18.11
8.17 Anna Göransdotter-Nilsson 77 Vännäs Umeå 19.12
8.17 Joni Winter 84 Sundsvall Umeå 19.12
8.18 Anna Nyström 76 Vännäs Umeå 19.12
8.18 Elin Svensson 86 Kristianstad Malmö 14.2
8.18 Lisa Lundqvist 83 Riviera Haparanda 20.2
8.19 Paulina Orell 81 Norrköping Göteborg 6.12
8.19 Sara Kiraly 82 Spårvägen Sätra 3.2
8.19 Ida Hellgren 85 Ullevi Växjö 20.3

200m

24.03 Erica Johansson 74 Mölndal Sätra 14.2
24.17 Linda Hansson 75 Malmö Malmö 31.1
24.17 Anna Westerberg 80 Tiwaz Sätra 14.2
24.18 Jenny Kallur 81 Falun Sätra 14.2
24.51 Annika Amundin 77 Ullevi Malmö 31.1
24.72 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Malmö 17.1
24.81 Anna Jägre 74 Hässelby Sätra 6.2
24.83 Marika Johansson 70 Spårvägen Sätra 6.2
24.89 Sofi Hildenborg 76 Råby-Rekarne Sätra 6.2
24.91 Maria Eriksson 78 Hammerdal Bollnäs 17.1
25.04 Nadja Petersen 78 Huddinge Bollnäs 17.1
25.14 Veronica Fransson 79 Hälle Göteborg 6.2
25.19 Malin Källgren 80 Ymer Göteborg 23.1
25.23 Linda Fernström 81 Hässelby Sätra 13.12
25.25 Lena Melin 72 Ullevi Malmö 17.1
25.33 Helena Rönner 80 Ullevi Göteborg 23.1
25.36 Andrea Geurtsen 79 Upsala Indianapolis, IN 6.2
25.47 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Bollnäs 17.1
25.50 Lena Berntsson 78 Ullevi Sätra 13.2
25.61 Frida Svensson 70 Mölndal Göteborg 13.3
25.66 Elena Åseby 80 IF Göta Karlstad 23.1
25.67 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Eskilstuna 6.1
25.70 Jenni Gårdhage 78 Västerås Eskilstuna 6.1
25.70 Charlotte Nordh 82 IF Göta Karlstad 23.1
25.73 Beatrice Hellgren 83 Örebro Eskilstuna 7.3
25.74+ Monica Lundgren 73 Täby Sätra 3.2
25.77 Charlotte Thuné 76 Östersund Bollnäs 17.1
25.79 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Malmö 24.1
25.81 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 27.1
25.89 Emmelie Barenfeld 81 Glanshammar Örebro 30.1
25.90 Anna Lilja 81 Nyköping Sätra 6.2
25.90 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Sätra 6.2
25.98 Jenny Ljungkvist 83 Hammarby Sätra 6.2
25.98 Stina Smibacker 83 Enköping Eskilstuna 7.3
26.00 Helene Nordquist 80 Södertälje IF Eskilstuna 16.1
26.00 Jenny Ljunggren 84 Helsingborg Eskilstuna 7.3
26.06 Frida Näsman 78 Bollnäs Bollnäs 17.1
26.09 *Mirian Odum 81 Tyresö Sätra 3.2
26.11 Ida Agering 81 Malmö Malmö 24.1
26.12 Stina Palosaari 80 Hässelby Sätra 13.12
26.16 Emma Frostensson 79 Skruv Malmö 17.1
26.18 Malin Nordqvist 84 Hammarby Eskilstuna 7.3
26.19 Sara Westman 76 Ullevi Malmö 17.1
26.25+ Cecilia Hansson 72 Gefle Sätra 6.2
26.28 Karin Nilsson 81 Lund Malmö 24.1
26.31 Sofie Andersson 81 Kville Göteborg 6.2
26.32 Anna Folino 79 Kville Göteborg 21.2
26.34 Carolina Klüft 83 Växjö Göteborg 5.12
26.35 Josefin Näsman 81 Bollnäs Bollnäs 17.1
26.35 Maria Schlyter 80 Malmö Göteborg 13.3
26.42 Malin Jeppsson 81 Lund Malmö 24.1
26.42 Sofie Toftgård 82 Halmstad Göteborg 14.2
26.42 Maria Warensjö 83 Nyköping Eskilstuna 7.3
26.43 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
26.48 Laine Rohtla 72 Örgryte Malmö 17.1
26.50 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 24.1
26.50 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 27.1
26.54 Paulina Orell 81 Norrköping Eskilstuna 20.2
26.57 Jana Cagin 79 Tureberg Sätra 3.2
26.58 Sofie Anefors 79 Ullevi Göteborg 5.12
26.59 Anneli Mälström 81 Västerås Eskilstuna 16.1
26.60 Nina Törnqvist 80 Hässelby Sätra 24.1
26.60 Susanne Rasmusson 79 Heleneholm Malmö 31.1
26.62 Helen Nilsson 80 Halmstad Göteborg 5.12
26.62 Erika Jakobsson 79 Linköping Göteborg 5.12
26.62 Hanna Brännström 82 Luleå Umeå 19.12
26.62 Linn Malmo 84 Gefle Eskilstuna 16.1
26.64 Lisa Lundqvist 83 Riviera Eskilstuna 6.3
26.70 Linda Sandberg 81 Finish Malmö 24.1
26.72 Sara Börjesson 82 Högbo GIF Sätra 13.12
26.72 Caroline Öhman 81 Hässelby Sätra 24.1
26.75 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 3.2
26.75 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Göteborg 21.2
26.77 Jennie Nilsson 84 Vingarna Umeå 19.12
26.78 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
26.82 Susanne Sjökvist 80 Rydö Göteborg 14.2
26.82 Cecilia Carlsson 84 Katrineholm Eskilstuna 7.3
26.83 Emma Lilja 82 Heleneholm Malmö 24.1
26.84 Emma Salomonsson 84 Mölndal Göteborg 13.3
26.86 Anna Jonasson 80 Klippan Malmö 17.1
26.88 Malin Svensson 78 Trelleborg Malmö 17.1
26.88 Sara Wikström 84 Tureberg Sätra 17.2
26.89 *Ewelina Kruszczynska 84 Villstad Göteborg 5.12
26.89 Lina Engren 77 Hässelby Houston, TX 13.2
26.90 Malin Norman 81 Mölndal Göteborg 21.2
26.92 Sofie Adelbrant 83 Wärnamo Eskilstuna 6.3
26.94 Joni Winter 84 Sundsvall Eskilstuna 6.3
26.95 Sara Liljegren 81 Hammarby Eskilstuna 16.1
26.96 Hanna Ledin 83 Sundsvall Bollnäs 6.2
26.97 Therese Gustafsson 85 Kil Göteborg 5.12
26.97 Anna Larsson 78 Ullevi Malmö 31.1
26.97 Lisa Norlin 83 Riviera Skellefteå 6.2
26.99 Viktoria Gustafsson 84 Hässelby Sätra 17.2
  överlång bana    
24.60 Victoria Gunnarsson 76 Täby Ames, IA 23.1
26.43 Hanna Brännström 82 Luleå Luleå 10.1

400m

53.72 Monica Lundgren 73 Täby Stockholm/G 25.2
54.63 Anna Jägre 74 Hässelby Sätra 13.2
54.99 Marika Johansson 70 Spårvägen Sätra 23.1
55.36 Nadja Petersen 78 Huddinge Bollnäs 16.1
55.59 Ulrika Johansson 80 Söderhamn Sätra 14.2
55.61 Beatrice Dahlgren 79 Mölndal Malmö 28.2
55.65 Frida Svensson 70 Mölndal Malmö 30.1
55.92 Cecilia Hansson 72 Gefle Sätra 6.2
55.99 Erica Mårtensson 79 Växjö Malmö 28.2
56.01 Linda Olsson 72 Täby Tallinn, EST 21.2
56.02 Åsa Hedström 75 Hälle Göteborg 6.2
56.70 Lena Melin 72 Ullevi Sätra 13.2
56.92 Victoria Gunnarsson 76 Täby Cedar Falls, IA 12.2
57.05 Jenni Gårdhage 78 Västerås Malmö 27.2
57.14 Linda Olsson 81 Falun Malmö 30.1
57.17 Caroline Gyllenhammar 79 Helsingborg Malmö 28.2
57.29 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Sätra 13.2
57.58 Ellinor Stuhrmann 77 Tjalve Sätra 13.2
58.01 Sara Börjesson 82 Högbo GIF Malmö 27.2
58.02 Carolina Nylén 79 Fredrikshof Sätra 9.1
58.14 Anna Lilja 81 Nyköping Malmö 27.2
58.45 Sara Liljegren 81 Hammarby Malmö 27.2
58.48 Helena Rönner 80 Ullevi Malmö 30.1
58.61 Emma Frostensson 79 Skruv Malmö 30.1
58.71 Maria Åhr 80 Danderyd Athl Sätra 23.1
58.73 Petra Forsberg 80 Heby Falun 16.1
58.88+ Malin Ewerlöf 72 Spårvägen Malmö 10.2
59.02 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Malmö 27.2
59.02 Paulina Orell 81 Norrköping Malmö 27.2
59.04 Erika Christiansson 79 Ullevi Malmö 30.1
59.04 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 27.2
59.21 Anneli Melin 76 KA2 Indianapolis, IN 6.2
59.38 Nina Törnqvist 80 Hässelby Sätra 13.2
59.44 Ida Sköld 80 Hässelby Sätra 23.1
59.53 Jenny Sjöström 78 Falun Falun 12.12
59.60 Sofie Anefors 79 Örgryte Göteborg 23.1
59.94 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Göteborg 20.2
60.01 Josefin Näsman 81 Bollnäs Bollnäs 6.2
60.45 Susanne Rasmusson 79 Heleneholm Malmö 27.2
60.51 Anna Olofsson 80 Eslöv Malmö 30.1
60.56 Anneli Mälström 81 Västerås Sätra 6.2
60.82 Theresa Söderlund 77 Alunda Norman, OK 13.2
60.97 Carina Hortans 80 Huddinge Sätra 23.1
61.01 Louise Wenngren 76 Spårvägen Sätra 23.1
61.04 Jeanette Loftheim 80 Täby Sätra 6.2
61.07 Lin Göransson 83 Täby Sätra 27.1
61.14 Sara Mangs 75 Angered Göteborg 6.2
61.30 Maria Ekman 81 Västerås Malmö 27.2
61.34 Cecilia Lundberg 79 Österhaninge Sätra 12.12
61.34 Jessica Nyström 83 Råby-Rekarne Örebro 31.1
61.41 Annika Gerner 75 Upsala Sätra 27.1
61.46 Maria Svensson 83 Göteborgs KIK Göteborg 6.12
61.69 Christel Häggström 80 Nedre Soppero Malmö 27.2
61.70+ Johanna Nilsson 83 Högby Sätra 13.2
61.74 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Malmö 27.2
61.78 Sandra Jansson 80 Kongahälla Göteborg 20.2
61.88 Marie Nilsson 81 IF Göta Sätra 10.1
61.92 Fia Eriksson 81 IFK Göteborg Göteborg 6.2
61.98+ Therese Ahlepil 76 Rånäs Sätra 14.2
62.32 Terese Söderlund 82 Kovland Umeå 13.2
62.72 Görel Manners 63 Fredrikshof Sätra 27.1
  Manuellt    
58.7m+ Malin Ewerlöf 72 Spårvägen Maebashi, JPN 6.3

800m

2:01.93 Malin Ewerlöf 72 Spårvägen Maebashi, JPN 6.3
2:03.89 Monica Lundgren 73 Täby Malmö 10.2
2:06.78 Linda Olsson 72 Täby Malmö 10.2
2:07.92 Lena Nilsson 80 Vallentuna Eskilstuna 20.2
2:08.57 Åsa Hedström 75 Hälle Malmö 31.1
2:09.15 Therese Ahlepil 76 Rånäs Sätra 13.2
2:09.26 Cecilia Hansson 72 Gefle Eskilstuna 20.2
2:09.56 Johanna Nilsson 83 Högby Göteborg 6.2
2:11.06 Carolina Nylén 79 Fredrikshof Sätra 13.2
2:11.51 Jessica Gylfe 80 Växjö Göteborg 6.2
2:11.97 Linda Olsson 81 Falun Falun 9.1
2:12.41 Lena Kullstam 73 Råby-Rekarne Sätra 6.2
2:12.75 Maria Åhr 80 Danderyd Athl Eskilstuna 6.1
2:13.32 Cilla Pettersson 75 Tureberg Houston, TX 19.2
2:13.46 Petra Forsberg 80 Heby Sätra 24.1
2:13.55 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Malmö 31.1
2:13.61 Erica Andersson 70 IF Göta Eskilstuna 16.1
2:13.61 Anna Hellblom 78 Lund Malmö 31.1
2:13.65 Martina Johansson 83 Lagan Sätra 13.2
2:14.26 Isabell Ahlström 81 Rånäs Sätra 3.2
2:14.40 Malin Kemi 75 Malmö Malmö 17.1
2:14.46 Hanna Karlsson 79 Lagan Göteborg 13.3
2:14.55 Caroline Hjelm 76 Hälle Göteborg 21.2
2:14.81 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Fayetteville, AR 23.1
2:15.15 Jenny Framme 77 Hälle Malmö 31.1
2:15.22 Jenny Sjöström 78 Falun Jonesboro, AR 22.2
2:15.85 Sofie Hallkvist 83 Ärla Eskilstuna 6.1
2:16.30 Andrea Geurtsen 79 Upsala Columbus, OH 20.2
2:16.87 Anna Behn 79 Kville Göteborg 6.2
2:17.00 Kristin Ahlepil 78 Eksjö Södra Norman, OK 13.2
2:17.24 Andrea Lundkvist 75 Hälle Göteborg 6.2
2:17.67 Marie Nilsson 81 IF Göta Karlstad 23.1
2:17.76 Linda Sjöström 78 Falun Norman, OK 13.2
2:17.78 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Örebro 30.1
2:18.41 Camilla Dahlin 81 Rånäs Malmö 31.1
2:18.68 Flo Jonsson 78 Ärla Örebro 30.1
2:19.27 Emma Lindblom 77 Västerås Houston, TX 6.2
2:19.56 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Göteborg 13.3
2:19.70 Jenny Isberg 71 Kvarnsveden Eskilstuna 20.2
2:19.71 Ida Nilsson 81 Högby Malmö 31.1
2:19.98 Ebba Stenbäck 81 Sprint Örebro 30.1
2:20.18 Mia Larsson 81 Lund Malmö 31.1
2:20.81 Camilla Åström 73 Trelleborg Malmö 31.1
2:20.97 Görel Manners 63 Fredrikshof Malmö 7.3
2:20. Katarina Lindström 75 IFK Umeå Umeå 19.12
2:21.73 Faton Sonko 80 Trelleborg Malmö 31.1
2:21.74 Sandra Pode 81 Heleneholm Malmö 21.2
2:21.82 Jenny Olsson 85 Glanshammar Eskilstuna 21.2
2:21.89 Karin Lindberg 68 IF Göta Karlstad 17.2
2:21.93 Maria Elofsson 77 Hälle Malmö 31.1
2:21.97 Rebecka Tuvesson 85 Västerås Eskilstuna 21.2
2:22.00 Agneta Eiving 79 Kville Göteborg 6.2
2:22.60 Sara Börjesson 82 Högbo GIF Sätra 6.2
2:22.70 Julia Schütz 81 Trelleborg Malmö 31.1
2:22.79 Liselotte Norén 82 Kvarnsveden Sätra 6.2
2:22.84 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 6.2
2:22.87 Sofie Eklund 84 Tumba Falun/L 21.3
2:22.96 Petra Kindlund 85 Falun Eskilstuna 21.2
2:23.18 Anna Stenbäck 82 Norrköping Eskilstuna 21.2
2:23.37 Carola Eriksson 81 Arlanda-Märsta Sätra 3.2
2:23.71 Caroline Huldén 81 IF Göta Eskilstuna 21.2
2:23.72 Nastasha Smolka 81 Gotland Sätra 6.2
2:23.75 Anna Olsson 84 Eslöv Malmö 31.1
2:23.78 Emma Sjögren 81 IF Göta Eskilstuna 21.2
2:23.85 Maria Richtnér 73 Spårvägen Karlstad 7.2
2:23.90 Jessica Öberg 75 Skellefteå AIK Skellefteå 6.2
2:24.03 Linn Modin 84 Färjestaden Malmö 17.1
2:24.05 Anna Olofsson 80 Eslöv Malmö 17.1
2:24.06 Sara Trané 85 Sävedalen Göteborg 24.1
2:24.27 Maureen de St Croix Kvarnsveden Eskilstuna 20.2
2:24.59 *Maria Lassus 82 Väsby Sätra 12.12
2:24.78 Ida Sköld 80 Hässelby Sätra 16.1
2:24.96 Magdalena Ottersten 85 Sävedalen Göteborg 27.2
2:24.97 Malin Sundén 84 Tumba Eskilstuna 16.1
2:25.13 Maria Svensson 83 Göteborgs KIK Göteborg 5.12
  överlång bana    
2:05.66 Åsa Hedström 75 Hälle Tampere, FIN 9.2
2:06.03 Linda Olsson 72 Täby Tampere, FIN 9.2
2:15.09 Jenny Sjöström 78 Falun Ames, IA 6.2
2:18.90 Emma Frostensson 79 Skruv Växjö 24.1
2:24.43 Hanna Holst 85 Brittatorp Växjö 7.2
Obekräftat      
2:16.72 Linda Sjöström 78 Falun Houston, TX 20/21.2

1500m

4:24.91 Åsa Hedström 75 Hälle Sätra 14.2
4:27.08 Johanna Nilsson 83 Högby Eskilstuna 21.2
4:28.04 Jessica Gylfe 80 Växjö Malmö 30.1
4:29.33 Isabell Ahlström 81 Rånäs Sätra 27.1
4:30.35 Erica Andersson 70 IF Göta Sätra 14.2
4:30.36 Ida Nilsson 81 Högby Eskilstuna 21.2
4:30.53 Lena Nilsson 80 Täby Malmö 27.2
4:30.82 Jenny Framme 77 Hälle Malmö 30.1
4:32.53 Kajsa Haglund 81 Heleneholm Malmö 30.1
4:35.03 Lena Kullstam 73 Råby-Rekarne Sätra 14.2
4:35.04 Anna Hellblom 78 Lund Malmö 23.1
4:36.43 Caroline Hjelm 76 Hälle Malmö 30.1
4:37.33 Hanna Karlsson 79 Lagan Malmö 30.1
4:37.78 Ann Bettner 61 Malmö Malmö 30.1
4:39.31 Andrea Lundkvist 75 Hälle Göteborg 23.1
4:39.76 Ebba Stenbäck 81 Sprint Örebro 31.1
4:41.79 Mia Larsson 81 Lund Malmö 27.2
4:42.33 Katarina Lindström 75 IFK Umeå Göteborg 23.1
4:42.66 Ingrid Ahnlund 74 Ånge Sätra 27.1
4:42.89 Sara Talia 79 Fredrikshof Malmö 27.2
4:42.97 Maria Elofsson 77 Hälle Malmö 30.1
4:44.34 Annsofie Pettersson 82 Karlskoga Örebro 31.1
4:45.15 Susanna Wiström 78 Sundbyberg Sätra 27.1
4:45.95 Anna Behn 79 Kville Malmö 30.1
4:48.95 Camilla Åström 73 Trelleborg Malmö 23.1
4:51.80 Marie Hedman 67 Spårvägen Sätra 6.2
4:51.92 Carolina Nylén 79 Fredrikshof Sätra 13.12
4:52.37 Camilla Dahlin 81 Rånäs Malmö 30.1
4:52.46 Sofie Hallkvist 83 Ärla Eskilstuna 24.1
4:54.27 Daniella Antberg 81 Malmslätt Örebro 31.1
4:56.  + Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvall Sätra 13.2
4:56.57 Hanna Bremler 83 Tyresö Sätra 13.12
4:58.00 Faton Sonko 80 Trelleborg Malmö 16.1
4:59.26 Magdalena Ottersten 85 Sävedalen Göteborg 20.2
4:59.70 Madeleine Mattsson 81 Hovslätt Malmö 30.1
5:00.1m Pernilla Sävestrand 86 Sävedalen Göteborg 14.3
5:01.14 Julia Schütz 81 Trelleborg Malmö 23.1
5:01.82 Jennie Mattsson 61 IF Göta Malmö 7.3
5:01.84 Carola Eriksson 81 Arlanda-Märsta Sätra 27.1
5:02.02 Agneta Eiving 79 Kville Göteborg 6.12
5:02.40 Pamela Brown 84 Tumba Eskilstuna 7.3
5:02.46 Anna Olsson 84 Eslöv Eskilstuna 7.3
5:02.87 Tove Ottosson 78 Skruv Malmö 30.1
5:02.88 Görel Manners 63 Fredrikshof Sätra 6.2
5:04.00 Maria Svensson 83 Göteborgs KIK Eskilstuna 7.3
5:04.08 Anna Stenbäck 82 Norrköping Göteborg 6.12
5:04.13 Sofie Eklund 84 Tumba Sätra 20.2
5:04.14 Malin Sundén 84 Tumba Sätra 20.2
5:04.92 Nastasha Smolka 81 Gotland Malmö 27.2
5:07.03 Annika Sandberg 84 Trelleborg Malmö 23.1
5:07.09 Sara Bernestål 83 Sävedalen Göteborg 23.1
5:07.12 Sara Ivarsson 84 Tingberg Göteborg 23.1

1 mile

4:46.70 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Indianapolis, IN 5.3
4:55.84 Cilla Pettersson 75 Tureberg Houston, TX 20.2
4:58.78   Linda Sjöström 78 Falun   Fayetteville, AR   15.1
5:00.58 Emma Lindblom 77 Västerås Houston, TX 20.2
5:01.43 Hanna Smedstad 75 Sundsvall Manhattan, KS 15.1
5:07.38   Kristin Ahlepil 78 Eksjö Södra   Fayetteville, AR   15.1
Obekräftat      
4:55.66 Kristin Ahlepil 78 Eksjö Södra Houston, TX 20/21.2
4:56.55 Linda Sjöström 78 Falun Houston, TX 20/21.2
5:23.99 Gabriella Dahlgren 76 Mölndal Lake Charles, LA 6.2

3000m

9:28.53 Hanna Smedstad 75 Sundsvall Indianapolis, IN 6.2
9:33.44 Karin Ernström 76 Väsby Manhattan, KS 20.2
9:35.68 Jenny Framme 77 Hälle Göteborg 6.2
9:44.65 Susanna Wiström 78 Sundbyberg Tallinn, EST 21.2
9:48.28 Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvall Sätra 13.2
9:48.90 Ulrika Mähler 75 Brännan Sätra 13.2
9:50.54 Ida Nilsson 81 Högby Sätra 13.2
9:50.84 Alexandra Lindquist 79 Rånäs Manhattan, KS 20.2
9:54.94 Karin Lindberg 68 IF Göta Sätra 13.2
10:01.18 Ebba Stenbäck 81 Sprint Sätra 13.2
10:04.35 Maria Elofsson 77 Hälle Göteborg 6.2
10:05.00 Mia Larsson 81 Lund Sätra 13.2
10:08.57 Katarina Lindström 75 IFK Umeå Skellefteå 6.2
10:10.44 Cecilia Jeverstam 76 Mölndal Manhattan, KS 20.2
10:22.02 Karin Schön 82 Kville Göteborg 21.2
10:28.64 Frida Rosenberg 75 Hälle Norman, OK 13.2
10:35.62 Helene Nilsson 66 Start Örebro 30.1
10:38.11 Camilla Thuné 67 Rånäs Sätra 24.1
10:38.37 Jessica Bolgerth 77 Kville Göteborg 21.2
10:48.62 Cecilia Erling 74 Start Örebro 30.1
10:49.77 Susanne Wahlqvist 69 Rånäs Sätra 24.1
10:52.50   Emma Lindblom 77 Västerås   Houston, TX   15.1
10:57.77 Kristina Södergren 60 Gefle Eskilstuna 30.1
11:15.7m Ursula Turtinen 65 Råby-Rekarne Eskilstuna 27.1
11:24.19 Louise Johansson 75 Roslagsbro Sätra 24.1
  överlång bana    
9:37.11 Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvall Sundsvall 30.1
10:01.17 Linda Sjöström 78 Falun Lubbock, TX 30.1
10:01.8m Johanna Nilsson 83 Högby Växjö 7.2
10:14.49 Kristin Ahlepil 78 Eksjö Södra Lubbock, TX 30.1
10:34.52 Maria Pettersson 62 Njudung Växjö 24.1
10:41.19 Jennie Nordvall 73 Strategen Sundsvall 30.1
11:12.57 Katarina Nilsson 56 Högby Växjö 24.1
Obekräftat      
10:11.77 Kristin Ahlepil 78 Eksjö Södra Houston, TX 20/21.2
10:13.47 Linda Sjöström 78 Falun Houston, TX 20/21.2
10:40.26 Gabriella Dahlgren 76 Mölndal Lake Charles, LA 6.2

5000m

16:03.76  Karin Ernström 76 Väsby   Indianapolis, IN 5.3
17:00.68 Cecilia Jeverstam 76 Mölndal Manhattan, KS 19.2
17:11.36 Hanna Smedstad 75 Sundsvall Manhattan, KS 19.2
18:52.82 Gabriella Dahlgren 76 Mölndal Baton Rouge, LA 16.1
Obekräftat  
18:02.32 Frida Rosenberg 75 Hälle Houston, TX 20/21.2
18:16.19 Gabriella Dahlgren 76 Mölndal Houston, TX 20/21.2

60m häck

8.38 Karin Jönsson 77 Malmö Malmö 28.2
8.44 Susanna Kallur 81 Falun Karlstad 6.2
8.50 Pernilla Wigothsson 80 KA2 Malmö 31.1
8.52 Maria Eriksson 78 Hammerdal Sätra 6.2
8.54 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Lincoln, NE 5.2
8.61 Lina Quick 80 Strand Malmö 28.2
8.62 Jenny Kallur 81 Falun Malmö 31.1
8.68 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 13.2
8.71 Katarina Svensson 76 Täby Cedar Falls, ID 29.1
8.76 Maria Richtnér 73 Spårvägen Karlstad 7.2
8.78 Lena Melin 72 Ullevi Göteborg 23.1
8.82 Anna Nyström 76 Vännäs Pocatello, ID 23.2
8.83 Viktoria Cassersten 75 Karlskoga Göteborg 6.2
8.84 Malin Ericsson 80 Enköping Malmö 28.2
8.85 Jana Cagin 79 Tureberg Sätra 14.2
8.87 Anna-Karin Byström 81 IF Göta Malmö 28.2
8.89 Frida Svensson 70 Mölndal Göteborg 13.3
8.90 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 21.2
8.92 Sara Gelin 80 Enköping Sätra 6.2
8.93 Carola Janson 78 Kil Örebro 30.1
8.99 Karin Olsson 75 Helsingborg Malmö 17.1
9.01 Karin Funke 71 Gefle Sätra 24.1
9.01 Hanna Brännström 82 Luleå Karlstad 6.2
9.01 Malin Jeppsson 81 Lund Malmö 28.2
9.03 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Houston, TX 13.2
9.11 Jenny Magripli 78 Norrköping Malmö 28.2
9.14 Anna Marberg 81 Trollhättans SK Malmö 28.2
9.22 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Växjö 24.1
9.22 Andrea Geurtsen 79 Upsala Columbus, OH 20.2
9.24 Isabelle Österberg 80 Kville Göteborg 6.2
9.25 Karin Jansson 82 Kil Karlstad 23.1
9.28 Stina Palosaari 80 Hässelby Sätra 24.1
9.28 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 24.1
9.28 Lina Ericsson 76 Växjö Karlstad 7.2
9.28 Stina Bohgard 82 Tureberg Malmö 28.2
9.29 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 6.2
9.33 Karin Söderkvist 78 Mora Sätra 27.1
9.35 Sara Carlsson 79 Huddinge Eskilstuna 21.2
9.36 Sofie Anefors 79 Ullevi Göteborg 5.12
9.36 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 24.1
9.38 Petra Lindh 73 Tureberg Solna 2.2
9.41 Ida Sjöling 81 Lidingö Karlstad 6.2
9.42 Sofia Johansson 82 Hinden Växjö 24.1
9.51 Jannike Nordström 82 Rånäs Sätra 20.2
9.53 *Maria Löfroth 77 Upsala Växjö 5.1
9.53 Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil Karlstad 23.1
9.55 Carolina Rijpma 82 Lund Lund 6.2
9.55 Jeanette Hansson 79 Eslöv Karlstad 7.2
9.56 Sara Liljegren 81 Hammarby Solna 2.2
9.58 Ida Sköld 80 Hässelby Sätra 16.1
9.60 Sophie Fitinghoff 82 Hammarby Sätra 10.1
9.66 Linda Persson 81 Växjö Växjö 24.1
9.72 Malin Svensson 78 Trelleborg Malmö 17.1

Höjd

1.90 Marie Norrman 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 16.1
1.84 Jenny Isgren 81 Skurup Tallinn, EST 21.2
1.79 Carolina Klüft 83 Växjö Karlstad 5.2
1.77 Lena Johansson 79 Hässelby Malmö 27.2
1.76 Angelica Johansson 83 Hälle Eskilstuna 6.3
1.75 Anna Jägre 74 Hässelby Sätra 6.2
1.73 Sara Brankell 81 Mölndal Sätra 13.2
1.71 Emma Lilja 82 Heleneholm Malmö 16.1
1.70 Sofie Nilsson 82 Falun Falun 9.1
1.70 Stina Bohgard 82 Tureberg Sätra 24.1
1.70 Johanna Olander 79 Färjestaden Malmö 31.1
1.70 Jenny Magnusson 83 Järvsö Karlstad 5.2
1.69 Anna-Karin Westerlund 80 Gimo Sätra 16.1
1.69 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 16.1
1.68 Emma Green 84 Ullevi Göteborg 7.2
1.68 Anna Wiberger 82 Mölndal Göteborg 21.2
1.67 Jenny Kågebäck 79 Ullevi Göteborg 6.2
1.66 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Karlstad 7.2
1.65 Susanna Kallur 81 Falun Falun 9.1
1.65 Hanna Brännström 82 Luleå Luleå 10.1
1.64 Linda Persson 81 Växjö Växjö 10.1
1.64 Madelene Nylander 84 Örbyhus Sätra 20.2
1.64 Helena Redborg 83 Tureberg Sätra 20.2
1.64 Veronica Gulldén 84 Lerum Eskilstuna 7.3
1.63 Ida Sköld 80 Hässelby Sätra 16.1
1.63 Jeanette Hansson 79 Eslöv Karlstad 7.2
1.63 Andrea Geurtsen 79 Upsala Columbus, OH 20.2
1.62 Lisa Hannula 83 Gefle Sätra 10.1
1.62 Lisa Jansson 84 Västerås Eskilstuna 7.3
1.61 Malou Österberg 82 Kville Göteborg 6.2
1.61 Jenny Gunnarsson 85 Finish Malmö 14.2
1.60 Jennie Nilsson 84 Vingarna Sätra 12.12
1.60 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Luleå 10.1
1.60 Marlene Häggström 84 Nedre Soppero Luleå 10.1
1.60 Jessica Rydin 85 Tingberg Lilla Edet 30.1
1.60 Theresa Söderlund 77 Alunda Lubbock, TX 30.1
1.60 *Ewelina Rutkowska 83 Finspång Örebro 31.1
1.60 Sandra Asplund 85 IFK Umeå Skellefteå 6.2
1.60 Veronica Karlsson 80 Strömsund Umeå 7.2
1.60 Maria Richtnér 73 Spårvägen Karlstad 7.2
1.60 Lina Ericsson 76 Växjö Karlstad 7.2
1.59 Camilla Westerlund 85 Huddinge Handen 30.1
1.59 Sofia Ursby 82 Växjö Växjö 17.2
1.58 Ida Glemne 84 Växjö Göteborg 5.12
1.58 Linn Modin 84 Färjestaden Göteborg 5.12
1.58 Madelen Olsson 85 IF Göta Karlstad 12.12
1.58 Lina Skoglund 85 Lidingö Sätra 9.1
1.58 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 24.1
1.58 Jeanette Wahtramäe 81 Tureberg Sätra 24.1
1.58 Sofie Lundström 83 Västerås Karlstad 5.2
1.58 Ida Sjöling 81 Lidingö Karlstad 6.2
1.58 Anna Nordström 84 Kalmar Växjö 7.2
1.58 Charlotta Dykes 85 Södra Sandby Växjö 20.3
1.57 Elin Hansson 85 Kristianstad Malmö 5.12
1.57 Rebecca Orbert 82 Tureberg Sätra 16.1
1.57 Petra Eklund 74 Täby Flagstaff, AZ 6.2
1.57 Linda Hagberg 83 Örebro Eskilstuna 6.3
1.57 Eva Schreil 83 Hässelby Eskilstuna 6.3
1.56 Annika Lindblom 85 Västerås Örebro 16.1
1.56 Cecilia Axelsson 84 Helsingborg Eskilstuna 7.3
1.55 Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Växjö 5.1
1.55 Anna Mörstam 83 Växjö Växjö 5.1
1.55 Sofia Johansson 82 Hinden Växjö 24.1
1.55 Kristina Svensson 84 Helenenholm Malmö 30.1
1.55 Elizabeth Franklin 79 Växjö Växjö 17.2
1.55 Lina Tjulin 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 21.2
1.54 Rebecka Risberg 86 Klippan Malmö 5.12
1.54 Ingrid Jemt 84 Örebro Örebro 12.12
1.54 Jonna Bramstedt 86 Kalmar Kalmar 27.2
1.54 Hanna-Mia Persson 78 Kalmar Göteborg 23.1
1.53 Lina Quick 80 Strand Bollnäs 16.1
1.53 Maria Warensjö 83 Nyköping Nyköping 16.1
1.53 Malin Lövkvist 84 Trollhättans SK Göteborg 14.3
  skoltävling    
1.56 Isabell Friberg 84 Orient Henån 31.3

Stav

4.26 *Vala Flosadottir 78 Malmö Stockholm/G 25.2
3.86 Liza Jörnung 81 Duvbo Malmö 28.2
3.84 Maria Rendin 82 Heleneholm Malmö 10.2
3.82 Charlotte Karlsson 82 Malmö Malmö 17.1
3.42 Sandra Ribba 77 Örgryte Malmö 17.1
3.41 Annika Berntsson 76 Ullevi Göteborg 20.2
3.40 Emma Josefsson 81 Kville Malmö 17.1
3.35 Therese Anefors 83 Örgryte Eskilstuna 7.3
3.32 Åsa Pettersson 81 Tureberg Sätra 14.2
3.32 Linda Persson 81 Växjö Sätra 14.2
3.31 Eline Lind 82 IF Göta Malmö 28.2
3.30 Josefine Grahed 80 Malmö Malmö 21.2
3.30 *Anja Rozman 80 Örgryte Malmö 28.2
3.26 Fevrounia Stafilidou 82 Skruv Växjö 24.1
3.25 Helena Gissle 76 Spårvägen Sätra 23.1
3.20 Cecilia Gagyi 85 Ullevi Göteborg 29.11
3.20 Helena Ahxner 81 Mölndal Malmö 17.1
3.20 Malin Ericsson 80 Enköping Malmö 28.2
3.20 Sofie Lissäng 80 Hammarby Malmö 28.2
3.17 Anna Björkman 81 Lidingö Sätra 14.2
3.16 Sara Wäsström 82 Spårvägen Malmö 28.2
3.13 Jenny Östlund 84 Hässelby Sätra 23.1
3.05 Veronika Fridén 83 Mölndal Eskilstuna 7.3
3.02 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 7.2
3.00 Susanna Kallur 81 Falun Falun 28.11
3.00 Kirsten Belin 81 Kvarnsveden Falun 18.3
2.99 Sara Josefsson 84 Kville Eskilstuna 6.3
2.95 Annica Andersson 80 Täby Malmö 28.2
2.95 Linnéa Weding-Holmgren 80 Hälle Malmö 28.2
2.95 Sofie Lundström 83 Västerås Eskilstuna 7.3
2.94 Weronica Andersson 74 Hälle Malmö 24.1
2.90 Louise Landqvist 83 Göteborgs KIK Göteborg 7.2
2.85 Maria Lundström 84 Hässelby Handen 31.1
2.85 Katja Gustavsson 84 Skellefteå AIK Umeå 13.2
2.81 Christina Franklin 82 Växjö Växjö 24.1
2.80 Caroline Risberg 76 Solna Sätra 17.1
2.80 Desirée Dahlgren 84 Malmö Malmö 17.1
2.80 Lisa Sjöstrand 82 Heleneholm Malmö 26.1
2.80 Angelica Isaksson 80 Luleå Skellefteå 6.2
2.75 Therese Axelsson 83 Katrineholm Eskilstuna 7.3
2.74 Louise Börjesson 84 Helsingborg Malmö 24.1
2.73 Marie Wasserman 82 Tumba Sätra 21.2
2.70 Linnéa Eriksson 78 Skellefteå AIK Skellefteå 4.2
2.64 Sara Palo 83 Haparanda SKT Haparanda 4-6.12
2.62 Merja Moilanen 83 Mölndal Göteborg 21.2
2.60 Karolina Syrén 82 Hovslätt Göteborg 23.1
2.60 Christina Garametsos 86 Malmö Växjö 20.3
2.55 Karin Hansson 83 Heleneholm Eskilstuna 7.3
2.54 Linda Lundahl 84 Orient Eskilstuna 6.3
2.50 Linda Persson 84 Malmö Malmö 30.1

Längd

6.69 Erica Johansson 74 Mölndal Malmö 10.2
6.49 Camilla Johansson 76 Växjö Malmö 10.2
6.28 Annica Sandström 68 Lidingö Sätra 3.2
6.26 Petra Eklund 74 Täby Pocatello, ID 22.2
6.19 Jessica Larsson 75 Hässelby Sätra 13.2
6.13 Lina Quick 80 Strand Malmö 28.2
6.07 Susanna Kallur 81 Falun Malmö 27.2
6.06 Helena Rönner 80 Ullevi Malmö 28.2
6.03 Erika Persson 79 Bore Malmö 28.2
5.92 Veronica Fransson 79 Hälle Malmö 28.2
5.86 Karin Funke 71 Gefle Eskilstuna 16.1
5.84 Agneta Rosenblad 77 Lidingö Reno, NV 20.2
5.84 Sofia Gustafsson 79 Råby-Rekarne Malmö 28.2
5.82 Sofie Andersson 81 Kville Malmö 27.2
5.79 Carolina Klüft 83 Växjö Eskilstuna 6.3
5.78 Johanna Sellman 74 Gefle Gävle 6.1
5.73 Maria Richtnér 73 Spårvägen Karlstad 7.2
5.71 Maria Eklund 82 Sundsvall Malmö 27.2
5.70 Linda Fredriksson 71 Rydö Malmö 16.1
5.66 Åsa Lönn 78 Hässelby Pocatello, ID 22.2
5.63 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 21.2
5.62 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
5.60 Helena Olsson 80 Ymer Göteborg 14.2
5.59 Lina Ericsson 76 Växjö Karlstad 7.2
5.58 Anna Folino 79 Kville Göteborg 6.2
5.58 Hanna Brännström 82 Luleå Sätra 13.2
5.58 Anna Wiberger 82 Mölndal Malmö 27.2
5.57 Laine Rohtla 72 Örgryte Malmö 16.1
5.55 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Malmö 27.2
5.54 Sara Gelin 80 Enköping Sätra 24.1
5.53 Anna-Karin Olsson 75 Tureberg Houston, TX 13.2
5.53 Viktoria Gustafsson 84 Hässelby Falun/L 21.3
5.52 Anna Göransdotter-Nilsson 77 Vännäs Umeå 19.12
5.50 Madelene Nylander 84 Örbyhus Sätra 31.12
5.50 Lisa Holmgren 81 Trollhättans SK Malmö 27.2
5.49 Magdalena Widenbrant 80 Täby Sätra 24.1
5.48 Jenny Kallur 81 Falun Karlstad 6.2
5.47 Kajsa Dahlöf 81 Ullevi Malmö 31.1
5.47 Angelica Johansson 83 Hälle Karlstad 5.2
5.46 Anna Olsson 82 Ymer Malmö 31.1
5.44 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Eskilstuna 20.2
5.42 Jennie Nilsson 84 Vingarna Sundsvall 30.1
5.41 Jeanette Hansson 79 Eslöv Karlstad 7.2
5.39 Anna Sauhke 83 Kvarnsveden Eskilstuna 21.2
5.39 Daniela Lincoln 84 Heleneholm Malmö 10.4
5.33 Sofia Rehnstrand 82 Sundsvall Umeå 13.2
5.32 Sara Isaksson 82 Helsingborg Malmö 31.1
5.31 Cecilia Larsson 80 Malmö Malmö 16.1
5.31 Ida Sjöling 81 Lidingö Karlstad 6.2
5.29 Petra Mårtensson 80 Heleneholm Malmö 16.1
5.29 Jannike Nordström 82 Rånäs Sätra 20.2
5.28 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 16.1
5.28 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 7.3
5.27 Ida Sköld 80 Hässelby Sätra 16.1
5.26 Cecilia Staaf 84 Vingarna Umeå 13.2
5.25 Angelica Ström 81 Tierp Sätra 12.12
5.25 Carolina Rijpma 82 Lund Malmö 23.1
5.25 Sara Palo 83 Haparanda SKT Haparanda 23.1
5.25 Lina Engren 77 Hässelby Houston, TX 13.2
5.25 Isabelle Ericsson 83 Wärnamo Eskilstuna 6.3
5.24 Linda Pettersson 83 Garphyttan Eskilstuna 16.1
5.24 Dajana Lööf 83 Heleneholm Malmö 16.2
5.24 Andrea Geurtsen 79 Upsala Columbus, OH 20.2
5.23 Anna Larsson 78 Ullevi Malmö 31.1
5.23 Frida Öjefalk 84 Boden Haparanda 21.2
5.23 Stina Bohgard 82 Tureberg Sätra 20.2
5.23 Maria Warensjö 83 Nyköping Eskilstuna 6.3
5.22 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Örebro 30.1
5.22 Jenny Magnusson 83 Järvsö Karlstad 5.2
5.21 Petronella Malmqvist 83 Tanum Göteborg 13.3
5.19 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 21.2
5.18 Hanna Melin 83 Nora Eskilstuna 16.1
5.18 Malin Svensson 78 Trelleborg Malmö 31.1
5.17 Emma Johannesson 84 Hovslätt Jönköping 11.2
5.17 Anna Sedlin 80 Klippan Helsingborg 10.4
5.16 Sara Kiraly 82 Spårvägen Sätra 10.1
5.15 Sarah Arnljung 83 Hälle Falun 9.1
5.15 Linda Svensson 83 Arvika Karlstad 10.1
5.15 Karin Lindh 77 Gillberga-Lista Eskilstuna 16.1
5.15 Emma Rienas 82 Filipstad Karlstad 23.1
5.15 Erica Karlsson 82 IFK Umeå Umeå 13.2
5.15 Josefin Åkerstedt 82 Sollefteå Umeå 13.2
5.15 Marie Eriksson 82 Katrineholm Sätra 3.2
5.14 Jennie Boström 82 Heby Sätra 24.1
5.13 Tina Nordström 81 Vingarna Umeå 19.12
5.13 Klara Ravald 81 Linköping Örebro 30.1
5.13 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Falun/L 21.3
5.12 Kajsa Levin 83 Tranås Växjö 7.2
5.12 Nadja Casadei 83 KA2 Växjö 14.2
5.12 Isabell Friberg 84 Orient Eskilstuna 7.3
5.12 Veronica Engman 80 Falkenberg Göteborg 13.3
5.12 Anna Lundholm 84 Trångsviken Falun/L 21.3
5.11 Kristin Nilsson 82 Katrineholm Eskilstuna 28.11
5.11 Therese Adler 77 Motala Örebro 30.1
5.11 Karin Brokopp 81 Halmstad Göteborg 14.2
5.10 Jenny Madsen 81 Finish Malmö 23.1
5.10 Rebecca Orbert 82 Tureberg Sätra 20.2
5.10 Maria Rosén 81 IFK Göteborg Göteborg 13.3

Tresteg

13.48 Camilla Johansson 76 Växjö Göteborg 14.3
13.05 Anna Andersson 74 Malmö Sätra 14.2
12.98 Marie Åhlander 78 IF Göta Malmö 27.2
12.66 Annica Sandström 68 Lidingö Sätra 23.1
12.62 Anna Göransdotter-Nilsson 77 Vännäs Umeå 10.1
12.57 Petra Eklund 74 Täby Pocatello, ID 23.2
12.48 Anna Wiberger 82 Mölndal Malmö 28.2
12.42 Åsa Lönn 78 Hässelby Flagstaff, AZ 13.2
12.32 Laine Rohtla 72 Örgryte Sätra 14.2
12.31 Carolina Klüft 83 Växjö Eskilstuna 7.3
12.25 Johanna Sellman 74 Gefle Umeå 10.1
12.20 Sara Gelin 80 Enköping Sätra 14.2
12.15 Maria Eklund 82 Sundsvall Malmö 28.2
12.14 Helena Olsson 80 Ymer Malmö 27.2
12.09 Maria Berggren 82 Göteborgs KIK Göteborg 23.1
12.08 Anna Seleznova 83 Huddinge Sätra 20.2
12.08 Charlotte Ekman 81 Falköping Malmö 28.2
11.99 Desirée Carlberg 76 Ullevi Sätra 14.2
11.98 Elizabeth Franklin 79 Växjö Malmö 27.2
11.84 Madelene Nylander 84 Örbyhus Eskilstuna 6.3
11.76 Cecilia Larsson 80 Malmö Malmö 27.2
11.65 Jenny Mentzer 80 Istrum Malmö 27.2
11.61 Ann-Charlotte Söderbäck 81 Kil Malmö 28.2
11.51 Christina Franklin 82 Växjö Växjö 24.1
11.45 Mikaela Bernhardsson 84 Göteborgs KIK Göteborg 6.12
11.37 Ida Dufva 82 Nedre Soppero Skellefteå 6.2
11.32 Daniela Lincoln 84 Heleneholm Eskilstuna 6.3
11.30 Ann-Sofie Söderbäck 81 Kil Karlstad 17.2
11.29 Kajsa Levin 83 Tranås Eskilstuna 7.3
11.27 Madelaine Forsberg 83 Göteborgs KIK Eskilstuna 7.3
11.25 Sofia Johansson 82 Hinden Växjö 10.1
11.22 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Malmö 28.2
11.22 Sara Brankell 81 Mölndal Malmö 28.2
11.20 Jenny Madsen 81 Finish Malmö 28.2
11.14 Sara Kiraly 82 Spårvägen Sätra 9.1
11.14 Lina Hagman 80 Istrum Göteborg 6.2
11.13 Paulina Orell 81 Norrköping Örebro 31.1
11.03 Ida Glemne 84 Växjö Växjö 10.1
11.02 Louise Pettersson 82 Göteborgs KIK Göteborg 6.12
11.02 Susanna Eggertsen 81 Orient Göteborg 6.12
10.92 Cecilia Staaf 84 Vingarna Eskilstuna 6.3
10.88 Lina Ericsson 76 Växjö Sätra 27.1
10.85 Petronella Malmqvist 83 Tanum Eskilstuna 7.3
10.85 Maria Rosén 81 IFK Göteborg Göteborg 14.3
10.84 Isabelle Ericsson 83 Wärnamo Växjö 24.1
10.82 *Doreen Nagawa 82 Ullevi Göteborg 6.12
10.79 Linda Bergqvist 72 Växjö Växjö 24.1
10.79 Sara Liljegren 81 Hammarby Sätra 21.2
10.71 Linda Pettersson 83 Garphyttan Eskilstuna 7.3
10.66 Anna Nyström 76 Vännäs Flagstaff, AZ 23.1
10.65 Annelie Ivarsson 81 Ullevi Göteborg 23.1
10.65 Kristina Blomstrand 82 Norrköping Örebro 31.1
10.61 Viktoria Ganterud 81 IF Göta Karlstad 2.2
10.60 Amy Quinones 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 6.3
10.60 Malin Wiik 83 Sundsvall Eskilstuna 7.3
10.59 Nanna Sacko Nilsen 84 Göteborgs KIK Eskilstuna 6.3
10.58 Lisa Jansson 84 Västerås Eskilstuna 2.4
10.57 Sandra Landström 80 Motala Örebro 31.1
10.57 Sara Brankell 81 Mölndal Göteborg 20.2
10.56 Frida Syrén 83 Hovslätt Växjö 24.1
10.54 Johanna Jönsson 84 Orient Göteborg 6.12
10.53 Frida Hilmersson 84 Glanshammar Eskilstuna 6.3
10.52 Nadja Casadei 83 KA2 Växjö 14.2
10.48 Sara Sköldin 85 Råby-Rekarne Eskilstuna 22.2
10.47 Rebecca Orbert 82 Tureberg Sätra 21.2
10.45 Emma Gustafsson 83 Växjö Växjö 17.2
10.44 Klara Granström 84 Växjö Växjö 7.2
10.42 Susanna Diallo 84 Råby-Rekarne Sätra 9.1
10.40 Emma Fuxin 81 Linköping Göteborg 6.12
10.40 Ulrika Nilsson 84 Orient Göteborg 6.12

Kula

16.99 Linda-Marie Mårtensson 71 Hässelby Falun 28.11
16.05 Anna Söderberg 73 Ullevi Sätra 13.2
15.26 Helena Engman 76 Riviera Sätra 13.2
15.06 Linda Nestorsson 75 Ullevi Flagstaff, AZ 6.2
15.02 Catarina Andersson 77 Heleneholm Malmö 27.2
14.86 Maria Pettersson 77 Heleneholm Göteborg 6.2
14.82 Cecilia Nilsson 79 Ymer Malmö 27.2
13.54 Kajsa Lindskog 78 Ullevi Malmö 31.1
13.30 Anneli Johansson 69 Ume FI Sätra 13.2
12.93 Marie Hilmersson 81 Hässelby Sätra 13.2
12.91 Maria Richtnér 73 Spårvägen Karlstad 7.2
12.69 Lina Engren 77 Hässelby Houston, TX 13.2
12.51 Anna-Karin Svensson 81 Färjestaden Malmö 28.2
12.46 Rebecka Kvist 83 Alvesta Växjö 24.1
12.39 Susanna Nilsson 64 Heleneholm Malmö 26.1
12.38 Karin Larsson 81 Garphyttan Malmö 28.2
12.32 Annika Petersson 79 Edsbyn Bollnäs 6.2
12.19 Sofia Lundquist 81 Vännäs Malmö 28.2
12.12 Maria Turunen 80 Skruv Växjö 24.1
11.78 Sofie Lundström 83 Västerås Örebro 31.1
11.66 Anna Pihlgren 82 Arvika Göteborg 14.3
11.63 Kajsa Fällström 82 Istrum Malmö 28.2
11.58 Sofia Renman 83 Östersund Östersund 16.1
11.51 Malin Svensson 78 Trelleborg Malmö 17.1
11.41 Karin Åkerstedt 79 Ragunda Sundsvall 30.1
11.41 Malin Andersson 82 Mölndal Malmö 28.2
11.37 Marlene Forslund 82 Kovland Sundsvall 30.1
11.14 Lilian Pyka 79 Gnistan Växjö 10.1
11.08 Anneli Svärd 72 Frösön Östersund 16.1
11.05 Kristina Wärff 68 Heleneholm Malmö 23.1
11.04 Mona Jönsson 74 Klippan Baton Rouge, LA 23.1
11.04 Emma Johansson 79 Tanum Göteborg 14.3
11.03 Gunilla Olovsson 82 Märsta Sätra 21.2
10.97 Stina Lindblad 76 Katrineholm Örebro 31.1
10.87 Sara Carlsson 79 Huddinge Sätra 23.1
10.86 Pia Gustavsson 82 Färjestaden Göteborg 6.12
10.85 Anna Sedlin 80 Klippan Göteborg 20.2
10.84 Christel Häggström 80 Nedre Soppero Skellefteå 6.2
10.82 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Örebro 31.1
10.81 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Örebro 31.1
10.73 Hanna Brännström 82 Luleå Karlstad 6.2
10.71 Katarina Eklöf 74 Gefle Houston, TX 6.2
10.69 Sara Lidman 81 Kongahälla Göteborg 14.3
10.66 Carolina Madsen 82 Halmstad Göteborg 14.2
10.48 Izabel Savic 83 IF Göta Jönköping 20.3
10.45 Mikaela Johansson 84 Ärla Eskilstuna 22.3
10.44 Martina Klüft 80 Växjö Växjö 24.1
10.39 Tove Genchel 80 Kalmar Växjö 24.1
10.36 Lina Quick 80 Strand Bollnäs 16.1
10.33 Jenny Isgren 81 Skurup Skurup 28.3
10.21 Anna Bergö 77 Lidingö Sätra 23.1
10.18 Sandra Landström 80 Motala Örebro 31.1
10.13 Åsa Lundgren 82 Arboga Eskilstuna 24.1
10.06 Andrea Geurtsen 79 Upsala Columbus, OH 20.2
10.05 Ida Sjöling 81 Lidingö Karlstad 6.2

Femkamp

3.958 Maria Richtnér 73 Spårvägen Karlstad 7.2
3.690 Susanna Kallur 81 Falun Karlstad 6.2
3.669 Andrea Geurtsen 79 Upsala Columbus, OH 20.2
3.581 Alice Bergström 79 Råby-Rekarne Karlstad 7.2
3.529 Jenny Kallur 81 Falun Karlstad 6.2
3.510 Jenny Jansson 81 Råby-Rekarne Karlstad 6.2
3.491 Hanna Brännström 82 Luleå Karlstad 6.2
3.483 Lina Ericsson 76 Växjö Karlstad 7.2
3.472 Ida Sköld 80 Hässelby Sätra 16.1
3.428 Ida Sjöling 81 Lidingö Karlstad 6.2
3.385 Jeanette Hansson 79 Eslöv Karlstad 7.2
3.041 Stina Bohgard 82 Tureberg Sätra 16.1
2.831 Åsa Lundgren 82 Arboga Karlstad 6.2
2.746 Malin Ericsson 80 Enköping Sätra 16.1
2.584 Rebecca Orbert 82 Tureberg Sätra 16.1
   överlång rundbana
2.692j Martina Klüft 80 Växjö Växjö 5.1
2.595j Kristin Lock-Johansson 82 Kalmar Växjö 5.1
2.546j Anna Glemne 82 Växjö Växjö 5.1
 

>